Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

star-flower Creative Commons License 23 órája 0 0 102709

sziasztok, 

utazott valaki mostanában BUDról Norwegiannal? van ketrec a kézipoggyásznak? 

olvastam a mérteteket a weboldalukon és a jegyen is rajta van, hogy 10 kg lehet a kézi, azon nincs méret, ezért kérdezem:)

és napközben -2 óra elég?

köszönöm szépen!

balou84 Creative Commons License 1 napja 0 0 102708

Euro Coach Shuttle-t használta már valaki?

http://www.voyages-lelan.be/xml/page.html?LANG=uk&IDC=72

balou84 Creative Commons License 1 napja 0 0 102707

Ja és Mastercard Debit kell neki és egy kártyával egyszer használható a kód asszem.

Előzmény: balou84 (102706)
balou84 Creative Commons License 1 napja -1 2 102706

Finn bravofly -15 euro kupon: 5059153638490111

Egyirányú útra 2 fő esetén vagy returra jó. Ryanairre is működik. Google Translate segít fordítani a visszaigazolásban lesz egy fiktiv email azzal lehet ellenőrizni az FR honlapján a foglalást.

freyya Creative Commons License 1 napja 0 1 102705

Azért ért meglepetésként, mert még nem pipáltam ilyet. Olyat már tapasztaltam, hogy magának a járatnak az időpontja megváltozott, az tényleg benne van a pakliban. Mellesleg arról mindig jött email. De hogy nyitnak még egy járatot, és átpakolgatnak anélkül, hogy erről értesítenének, olyat korábban nem tapasztaltam. Amikor csekkolni akartam, akkor döbbentem le az indulási időponton. Még nagyobb volt a rejtély, amikor láttam, hogy az a járat is létezik, amire eredetileg foglaltam, az én jegyem mégsem arra szól. De mondom, telefonálásra rögtön korrigálták. Szerencsére a spanyollal nincs problémám. 

Előzmény: jones0 (102704)
jones0 Creative Commons License 1 napja 0 2 102704

felmerul a kerdes, hogy

1) miert er meglepeteskent ez a gyakorlat, elfogadtad a felteteleket, amiben benne van

2) miert fogadtad el, ha mar akkor se tetszett

Előzmény: freyya (102701)
zsizsikke Creative Commons License 1 napja -1 0 102703

A fő kérdés itt az elv volt,

Az elv meg a gyakorlat is az, hogy amikor megveszed a jegyet, tudod, hogy változhat az időpont. Ez egy ilyen műfaj. Nyilván ez nem kellemes, de ez van.

Előzmény: edusoka (102698)
gambl-R Creative Commons License 2 napja 0 0 102702

Nem tul kellemes az ilyen, de az utazas elott legfeljebb ket hettel meg megtehetik mindenfele kovetkezmeny nelkul.

Előzmény: freyya (102701)
freyya Creative Commons License 2 napja -3 0 102701

Akkor küldjenek el mindenkinek egy emailt az új járatról, amiben kattintásra átteheti a foglalását, ha akarja. Biztosan vannak olyanok is bőven, akik boldogan mennek korábban, több idejük marad a célállomáson. De ne önhatalmúlag pakolgassák át a foglalásokat. 

Előzmény: attamatta (102700)
attamatta Creative Commons License 2 napja -1 1 102700

Pont az esetetek mutatja, hogy az átszálló utasokra nem építhettek a hajnali járattal.

Egy újonnan indított járat pedig nem biztos, hogy egyből kap annyi publicitást, hogy elegendő foglalás induljon rá, míg a délutáni esetenként már be van kalkulálva egyes utasoknál, így némi árcsökkentéssel/akcióval azt is fel lehet tölteni.

Előzmény: freyya (102699)
freyya Creative Commons License 2 napja -3 0 102699

Meg gondolom, azon is múlik, hogy egyáltalán megmarad-e az eredeti járat, vagy azt teszik át másik időpontra. A mi esetünkben plusz egy járatot nyitottak ugyanarra a napra. Eredetileg délutánra szólt a jegyünk,  és önhatalmúlag átpakoltak minket az újonnan indított hajnali gépre. Nekünk ez azért nem lett volna jó, mert aznap délelőtt mentünk a Wizzair-rel Barcelonába, a Vueling járattal Granadába repültünk tovább. Fizikai képtelenség előbb továbbutazni, mint ahogy odaértünk. A légitársaság logikáját egyébként nem értem. Miért nem elég nekik azokat az utasokat tenni a hajnali gépre, akik eleve arra foglalnak? Amikor az ember foglal, látja a pontos időpontot. Ha nem felel meg, nem vásárol. 

Előzmény: edusoka (102698)
edusoka Creative Commons License 2 napja -3 1 102698

köszi a segítséget, a szállással minden rendben van, azért is izgalmas a dolog, mert sikerült egy olyan szállást megcsípni, ami szeptemberig fullra be van foglalva, tehát nem csak a szállásadó jó szándékán múlik a dolog. Mázlink van, mert mi a  repjegyet úgy vettük, hogy a szállásunk még egy 1 nappal tovább lett volna, mert minimum 1 hétre lehetett a szállást foglalni. Mi pont a hazaút dátuma (nem volt más időpontra jegy) miatt tulképp eldobtunk volna a szállásból egy napot, amit most megnyertünk. És még az is szerencse, hogy ez a szállásadó semmit nem kért előre (ez ritka) sőt még felajánlotta a segítségét is a kinti léthez. A fő kérdés itt az elv volt, hogy mint utas mi a lehetőséged, ha ilyen üzeneted érkezik.Én is felhívtam őket de a félig franciául /angolul beszélő fiatalember, nem sokat tudott segíteni. Neked, lehet az is mázlid volt, hogy sokan reklamáltak és nem tudtak más tenni.

Előzmény: freyya (102697)
freyya Creative Commons License 2 napja 0 1 102697

A szállást felhívtad már? Lehet, hogy simán maradhatsz egy nappal tovább, vagy esetleg ők maguk tudnak neked ajánlani a környéken valamit hasonló árkategóriában.

Előzmény: edusoka (102669)
freyya Creative Commons License 2 napja 0 0 102696

Én a Vuelinggel jártam így. Felhívtam őket, és szó nélkül visszatették a foglalásomat az eredeti időpontra. Nyitottak aznap még egy járatot, és elkezdték random átpakolni rá az utasokat. Nem is tudom, hogy képzelték. 

Előzmény: edusoka (102667)
gambl-R Creative Commons License 2 napja -4 0 102695

Lehet, hogy ezt is én írtam. :)

Előzmény: cassano71 (102691)
gambl-R Creative Commons License 2 napja -4 1 102694

Nem tudom, én mondtam-e, de akár én is mondhattam (volna). :)

Előzmény: cassano71 (102686)
Obnoxiousman Creative Commons License 3 napja -4 1 102693

Délkelet-Ázsiából felhívtam a bankkártyához kapcsolódó biztosítót, egyből segítettek. Miután hazaértünk, pénteken elküldtem a kártérítési igényt, hétfőn a számlán volt a pénz. Igaz, nem egy nagy összegről volt szó. (<20.000 Ft).

Amúgy AXA volt.

Jahno Creative Commons License 3 napja -5 1 102692

Én ezért kötök külön biztosítást, ami az úthoz képest nem drága, de lehet rá számítani. Bár ismerős pld. szívott, felesége törte össze magát, fizettek mentést, szállítás, plusz szállást, akármit, csak az orvos nem írta rá a papírra, hogy önerőből mozgásképtelen és így a kísérő költségeit nem fizették...

cassano71 Creative Commons License 3 napja -4 1 102691

Enyémhez is jár, e miatt soha nem kötök utasbiztosítást, de múltkor valaki beírt pont ( lehet nem ebbe a topikba ) konkrétan az Erste hitelkártyához automatikusan járó biztosításról egy olyat aminek a lényege kb. az volt, hogy ha tényleg baj van akkor sz@rt sem ér.

Szóval inkább lehet nem akarom megtudni mi lenne ha mondjuk Délkelet-Ázsiában eltörne a lábam és hívnám a biztosítót, hogy na akkor most segítsen.

Előzmény: Jahno (102689)
Jahno Creative Commons License 3 napja -5 0 102690

Talán 1-2 szállásért nem fizettem előre, amúgy booking és airbnb is egyből vonta az összeget. Ami jobb is, mert jobban eloszlik a költség.

Előzmény: edusoka (102682)
Jahno Creative Commons License 3 napja -5 0 102689

Végül is jahh, bankkártyáimhoz is "jár valami", csak én vagyok a hülye júzer, akinek fogalma sincs a részletekről. Eddig nem nagyon volt baj, de ami késik, az nem múlik vagy mi.

Előzmény: II. RogerWilco (102685)
Jahno Creative Commons License 3 napja -5 1 102688

Szállást jellemzően hosszabb idő alatt találok, vagy arra az adott helyből is érdemes felkészülnöm. Repjegy meg lehet 2 óra múlva már nincs és nem annyi.

Előzmény: Hodir (102679)
rebecha Creative Commons License 3 napja -3 1 102687

Egyetértek.  Novemberben annyira olcsó jegy volt akcióban, hogy nem lehetett kihagyni, úgyhogy, idén másodszor megyünk Máltára, de nem bánjuk, nekünk nagyon bejött. Szállást sem sokkal később foglaltam, de az lemondható.

Előzmény: cassano71 (102686)
cassano71 Creative Commons License 3 napja 0 2 102686

Embere válogatja gondolom, én ha adódik egy jó árú repjegy megveszem gondolkodás nélkül, aztán később ráérek gondolkozni a szálláson:-) Valaki írta múltkor nem tudom már melyik topikban, hogy ha van egy error fare mondjuk akkor az ember ne gondolkozzon hogy s mint lesz majd szállás, kaja, program, árak stb., ha tényleg el akar menni adott helyre akkor vegye meg a repjegyet mert az lehet már nem lesz másnap vagy éppen 2 óra múlva sem olyan áron, a többit ráér megoldani utána. Én is ezt vallom.

Szállásból meg érdemes lemondhatót, de ezzel nagy okosságot nem mondtam mert a topiklakók nagy része alighanem így csinálja.

Előzmény: giornalista (102681)
II. RogerWilco Creative Commons License 3 napja -1 0 102685

A lakásbiztosításomban benne van az egész család utas-/utazásbiztosítása is egész évre.

Ha az utazás előtt pár nappal veszed meg, akkor értelemszerüen a biztosítás onnantól él csak, a biztosítási esemény (járattörlés) pedig korábbi.

Előzmény: Jahno (102676)
Bambusznád Creative Commons License 3 napja -3 1 102684

Ugyanezt csinálja a többi is. 

Az a különbség, hogy Wizznél még 5 perc módosítás esetén is visszakérheted a jegyárat, vagy átrakhatod más időpontra az utad, Ryannél pedig jelentős változás esetén. 1 óra pl. még nem számít nekik jelentősnek. (Azt hiszem a 3 órát meghaladó változás esetén lehet visszakérni a pénzt, de ez nem biztos)

Előzmény: edusoka (102680)
rebecha Creative Commons License 3 napja -1 0 102683

2 éve nekünk a wizz módosított indulás előtt kb 1 hónappal. Én nem csináltam belőle ügyet. 1 napról volt szó, hosszabbított am a szállást, autóbérlést, + 1 nap szabi. Nekünk belefért, 1 nappal tovább nyaraltunk. Nekem is volt már, hogy a szállás előbb de kifizetve mint a jegy, de a menetrendhez foglaltam, csak kedvező árra vártam, pont 2  évvel ezelőtt..

Előzmény: edusoka (102680)
edusoka Creative Commons License 3 napja 0 0 102682

én sem fizetek szállásért előre, max előlegként egy jelképes összeget, ha a tulaj ragaszkodik hozzá....

Előzmény: giornalista (102681)
giornalista Creative Commons License 3 napja -3 1 102681

na igen, de a szállások ára azért fixebb, meg százszor nagyobb a választék, mint a repjegyek esetében.

nálam ez úgy megy, hogy ha találok jó repjegyet, akkor gyorsan megnézem, hogy az adott időszakra nagyjából milyen áron milyen szállást lehet foglalni, és ha tetszik amit látok, akkor megveszem a repjegyet. 

szállásért meg csak a helyszínen. 

a télen Bécsbe mentünk és indulás előtt 1 nappal hívott a bécsi hotel olasz tulaja, hogy leszek szíves nem pénteken, hanem szombaton menni. majd nekiállt megmagyarázni, hogy "jó lesz az úgy". némi vitázást követően, és a Venere ügyfélszolgálatát is bevonva aztán nagy nehezen átfoglalt minket egy másik hotelba a figura.

itt például nagyon jól jött, hogy nem fizettem előre (egyébként szinte sosem teszem). futhattam volna a pénzem után, mire visszaadja az olasz kurva, és fizethettem volna kétszer a szállásért karácsony előtt.

szállásért előre lehetőleg sose, igen.

Előzmény: Flower2000 (102677)
edusoka Creative Commons License 3 napja 0 1 102680

hát ez nagyon bonyolult:-) kinézem az olcsó repjegyet, aztán böngészem a szállásokat arra az időpontra, illetve a visszaútra, szállásra is van időd előleget utalni, ha kérnek, ha már megvan a repjegyed. Én így szoktam csinálni, eddig más fapadosoknál nem volt ezzel semmi probléma, (wizz, ryanair stb), kb 8-10 éve csak a magam szervezte utakra megyünk repülővel vagy kocsival. Azért a Transavia "módszerein" meglepődtem. 

Előzmény: Jahno (102678)