Keresés

Részletes keresés

geodo1 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 98791

mondjuk ezt én se értem. eleve, miért itt kérdezi, miért nem vmelyik vonatkozó olaszos topikban, ami teli van szakikkal. másrészt, miért nem nyilvánosan, hátha a többiek is ötletet kapnának, vagy választ egy olyan fontos kérdésre ami tán eszükbe se jutna különben.

Előzmény: Flower2000 (98790)
Flower2000 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 98790

Mi az a titkos kérdés amit itt nem tudsz feltenni? Hátha nem tudunk rá válaszolni.

Előzmény: boroczkycs (98788)
R.Kata Creative Commons License 2014.04.24 0 0 98789

Írtam. 

Előzmény: boroczkycs (98788)
boroczkycs Creative Commons License 2014.04.24 0 0 98788

Off: lenne néhány kérdésem a cinque terrét bejárt társakhoz. Kérem valaki írjon emailt. Köszi!

Jahno Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98787

Máshol meg majd nem megy át...

Előzmény: TLLaci (98783)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98786

180 Helyett ezentúl 186 ülés lesz az egyik cég új rendelésű A320-as gépeibe.

És a meglepetés ez a cég nem a Wizz hanem a Vueling.

geodo1 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98785

hát bizony, ez csak mák kérdése. nekünk egyszer 17 mm lógott ki, a keréknek kb. a fele mindössze, méghozzá fizetős nagyméretűből. mégsem ment át.

Előzmény: Törölt nick (98784)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98784

Akkor is kilógnak a kerekek. 

Szerencsétek volt, hogy átmentetek minden szó nélkül, ha valahol is betartatják a szabályokat, ezt bizony keményen fizetős.

Előzmény: TLLaci (98783)
TLLaci Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98783

Fejjel lefele kell beletenni(kerekek legyenek felül),úgy OK.Kétszer is átmentünk már vele vita nélkül.

Előzmény: Törölt nick (98781)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98782

Találtam is róla képet, a bibi itt van.

Előzmény: Törölt nick (98781)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98781

Ha a barna Kappa bőröndről van szó, akkor sajnos rossz hírem van, a kerekei miatt nem fog beleférni a keretbe. Maga a bőrönd mérete jó lenne, de a kerekek nagyon kilógnak hátra.

Előzmény: 94.09.10. (98773)
jet set Creative Commons License 2014.04.23 0 0 98780

Locsolkodás helyett...

 

04.19. BUD-SKG wizz: A szokásos 266-200E kombinációval irány a reptér, annak is a B terminálja. A járat holtidőben indul, a reggeli járatok már elmentek, a második hullám még nem ért vissza, így a szekunál nem volt senki, villámgyorsan áthaladtunk, majd bőségesen megreggeliztünk a lounge-ban. Aztán irány BBI, az ország szégyene, a bádogból most csak ez az egy gép indult. A budport továbbfejlesztette a módszerét, már pecsételnek a beszállókártyára a csomagmérésnél. Volt, aki fizetett, mert a nagy kézi bizony túl nagyra sikeredett. Elég korán megkezdték a beszállítást, így menetrend előtt 10 perccel már indultunk is. LF~67%, közepes fogyasztás, enyhén turbulens repülés végig felhők felett, érkezés 15 perccel menetrend előtt. A kapitány végig néma maradt. A géptől buszozás a terminálhoz, majd irány a reptéri busz. Szombat lévén a jegypénztár zárva volt, talán lehet jegyet kapni bent valahol, de nem volt kedvem várni 2x10cent spórolásért félórát a következő buszra, így a buszon lévő automatából vettem jegyet. Ami csak aprót fogad el, de vissza nem ad, így készülni kell eurócentekkel. Nagyjából félóra alatt ért be a belvárosba, ahol sétáltunk egy jó nagyot, majd este irány vissza a reptér. Addigra egy trafikban vettem buszjegyet.

 

04.19. SKG-ATH ryan: A játék része, hogy a reptéri járat nem azon az útvonalon megy vissza, mint befelé és nem is áll meg mindegyik megállóban, így lehet keresgélni a helyes megállót. A megállók jó részében működik az ottani futár, jelzi, hogy melyik busz mikor jön. A reptéren ez az időpont is eléggé holtidő volt, legalábbis a szekunál nem volt megint szinte senki, viszont elfelejtettem, hogy van nálam egy üveg víz, ez a kukába került. A ryan gépek a reptér sarkából indulnak A-s kapuktól, a folyosó el van barikádozva és van egy előzetes beszállókártya ellenőrzés, űrkorszaki módszerrel nem lecsippantják a kártyát, hanem kihúzó filccel megjelölik az utaslistán a nevet, a beszállókártyára pedig nyomnak egy pecsétet. Elvileg itt ellenőriznék a csomagot is, de azt mediterrán módszerrel leszarják. Aztán a kapunál már csippantanak. A géphez buszoztunk, a helykiosztásnak köszönhetően a helyünkön már ültek, így mehettünk a vészkijárathoz. Mondjuk nem tudom, ha fizettem volna érte, nem lettem-e volna morcos. LF~50%, fogyasztás 0, a kapitány még indulás előtt szólt a néphez. Indulás 10 perc késéssel, érkezés 5 perccel menetrend előtt fanfárral, eseménytelen repülés, a görög szigetvilág megfigyelésével. Az athéni reptéren is buszozás volt. Két transzfer megoldás van, a metró vagy vonat 8€-ért vagy a busz 5€-ért. A metró/vonat csak elméleti volt most, hiszen a köcsög vasutasok mikor sztrájkoljanak, ha nem a húsvéti hétvégén. A metró utolsó szakasza vasúti pályán megy, így azon a szakaszon nem jártak a szerelvények, maradt a busz. Itt nyitva volt a jegypénztár. A busz közel 50 perc alatt ér a parlamenthez, ahonnan metróval mentünk tovább a szállásra. A napijegy 24 órás. A szállás a főpályaudvarnál volt, a parlamenttől néhány metrómegállóra.

 

04.20. ATH-SKG ryan: Visszafelé a parlamenttől mentünk busszal. Elvileg expressz busz, de úgy expressz, ahogy nálunk, sok helyen megáll. A reptéren rengeteg kapu, több szeku kapucsoportonként. Ami érdekes, hogy a szeku a duty free után van, a szeku után már csak a kapuk vannak. A szekunál nem volt nagy sor, de szigorúbb volt az ellenőrzés, mint az izraeli reptereken, a fényképezőgépem csak nagyon nehezen ment át, de a fogkrém is. A ryan járatok a pincéből mennek, az ülések vannak elkerítve, itt is hasonló az ellenőrzés, mint SKG-n, azaz csomag semmi, papír lista. A mellettünk lévő kaputól indult a krétai járat, pár utas akkor futott be, amikor már szinte a gépnek kellett volna indulnia, de megvárták őket. Gondolom valami hasonló lehetett a mi járatunknál is, mert jó korán odabuszoztunk a géphez, aztán csak ültünk, majd szinte indulásra esett be még jónéhány utas. Hogy a távoli állóhelyről miért kell pushback, miért nem lehet rögtön fordulni az rejtély, de nem az athéni az egyetlen ilyen. LF~60%, fogyasztás minimális, de egy jó rábeszélőkés sztyuvi sok utasra rádumált parfümöt. A kapitány megint indulás előtt szólt a néphez. A későknek köszönhetően 10 perc késéssel indulás, pontos érkezés fanfárral, eseménytelen repülés már jórészt sötétben. Esélytelen volt, hogy 10 perc alatt legyen lépcső, busszal odaérjünk a terminálhoz, majd a buszmegállóba, így várhattunk 25 percet a következő buszra. A szállodában nem tudtak a foglalásunkról, de szerencsére nem volt teltház, így mondta a recepciós, hogy majd leboltolja a venerével a dolgot, így is lett.

 

04.22 SKG-BUD wizz: Valamilyen mediterrán logika alapján a reptérbusz a szállodasornál nem áll meg, csak 2-3 megállóval előrébb és hátrébb. A szekunál most sikerült kifogni egy hosszabb sort, csigatempóban haladt, mert mindenki a szalagnál állt neki tetvészkedni. Így mire átjutottunk ,láttuk leszállni a gépet és már kezdődött is a beszállítás. Csomagellenőrzés nem volt, a keret a reptér sarkába volt állítva. Először kihajtottak a kinti lépcsőre, majd be a buszba, ami sétatempóban gurult el a gépig. A priority itt annyit ért, hogy ők szállhattak be elsőként a buszba és utolsóként ki. Egyikük szóvá is tette a gépen, mire az volt a válasz, hogy biztosan találnak még egymás melletti helyet. Pontos indulás, 10 perccel korábbi érkezés. Enyhén turbulens repülés, az út elején derült időben látszottak a havas hegyek, majd felhők jöttek. LF~90%, magas fogyasztás. Gondolom irtó komplikált lehet egy A320-ast elvezetni, mert 2 ember 100%-os leterheltségével lehet ezt megoldani, más magyarázat nem lehet arra, hogy nem bírnak 3 mondatot szólni az utasokhoz. Érkezés a város felől, majd az üres placcon a legtávolabbi állóhelyre álltunk.

Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98779

Ez lesz, már írtam is a kempingben lévő túraboltnak. (A 200-as szög az a B terv.)

Előzmény: boroczkycs (98778)
boroczkycs Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98778

én a helyedben (ha sajnálod a saját cövekeidet) Reykjavíkban vennék olcsó cövekeket, aztán vagy hazajönnek, vagy nem.

Előzmény: Pepin (98777)
Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98777

Így van, tényleg végtelen. :)

Nekem egyelőre a 200-as szöges verzió tetszik a legjobban, bár lehet, hogy ráfaragok, mert Izlandon gyk. nincsen fa, ergo lehet, hogy szög sem. :)

Előzmény: BJani (98776)
BJani Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98776

Legrosszabb esetben veszek kint 12 darab kétszázas szöget

 

Vagy egy olcsó sátrat, és annak a cövekeit használod. Itthon meg lesz egy plusz sátrad, amit nem kell sajnálnod, de akár el is adhatod.

De vihetsz itthonról is gagyi cövekeket, és akkor anyagi veszteség sem nagyon ér, ha az átszálláskor kukázzák ki.

Vagy az egész sátor helyett csak a drága cövekeket adod fel postán Izlandig és vissza.

A lehetőségek tárháza végtelen. :)

Előzmény: Pepin (98767)
94.09.10. Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98775

köszi a gyors választ.

 

lemérem :-) és megnyugszom :-D

Előzmény: kivi000 (98774)
kivi000 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98774

Nem kell matrica: http://www.dialnicnenalepky.sk/en/charged-sections

A bőröndöt meg mérd le az a mérvadó, nem a megnyugtatás. :)

Előzmény: 94.09.10. (98773)
94.09.10. Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98773

Sziasztok!

 

Az lenne még a kérdésem, hogy a pozsonyi reptérre menet, nem pályán mennék, de az elkerülőre /talán D1?/ fel kell majd mennem egy szakaszon. Kell hozzá matrica, útdíj, ilyesmi?

 

Valamint ha ismeritek, az a pár éve a spar-ban beszerezhető böröndkészlet legkisebb darabja beleférhet még a kézipoggyász kategóriába /azt hiszem még  olyan gurulós? Lemérem, de megnyugtatásképpen várom a válaszotok,.

 

Köszi, bocs a sok kérdésért, még kezdő vagyok :-)

 

L

Előzmény: 94.09.10. (98723)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98772

Legalábbis szerintem erre gondolt, hiába az airportál cikk 03.21, a HVG ma hozta le a hírt.

Előzmény: Törölt nick (98771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98771

'Hatalmas' bázist nyitnak Rigában.

Előzmény: leveling (98770)
leveling Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98770

Milyen bejelentést? Én csak a gdanski bővítést olvastam.

 

Egyébként igen, Rigába járnak egy ideje, általában nem túl olcsón, bár tegnapelőtt csodák csodájára sikerült kifogni egy 15 fontos jegyet (LTN-RIX) jövő hét hétfőre! Vissza már kicsit húzósabb lett volna , de lókosztosan megoldottam :)

Gondolom BUD-ról meg nem nyitnak rá az Airbalticra.

Előzmény: peliatan (98768)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98769

Mi az új Rigában? Eddig is járt oda, W-ben legfőbbképpen. 

Előzmény: peliatan (98768)
peliatan Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98768

Olvastátok a wizz új bejelentését? Rigának nagyon örülök!

Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98767

Lehet, mindenesetre elég trükkös. Ez már egy létező foglalás, ehhez akartam hozzáadni a plusz csomagot, a kosárba került 48e forintra nem mertem 'tovább'-ot nyomni. Meg egyébként is, 39e forinttal sem vagyok túlzottan kisegítve. Legrosszabb esetben veszek kint 12 darab kétszázas szöget, a repülőtársaságok meg tehetnek egy szívességet.

Előzmény: attamatta (98766)
attamatta Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98766

Pedig lehet, az árak kiválasztása után a "Tovább" felületen legördülő utasszám-kiválasztáskor lehet megadni, egyébként meg automatikusan a foglalásban megadott személyek száma után adja a csomagárat.

Az ülőhely értelemszerűen csak együtt lehetséges, külön-külön nem, és járatra sem, ha a jegy retur.

Előzmény: Pepin (98765)
Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98765

Végigbújtam az árakat. A Wizzair-nél a plusz csomag oda-vissza 15000 forint. Az igazán durva az Easyjet, ott ugyanis oda-vissza 24000, de sehogyan sem sikerült megadnom, hogy csak a foglalásban szereplő egyik utasnál szeretnék csomagot hozzáadni, szóval 48000 lenne a vége. Összesen 63000 forint. A sátor ma Magyarországon 58000 forintért vehető meg.

Lehet, hogy Izland drága ország, de ennél még akkor is jobban járok, ha veszek kint cövekeket, majd hazajövet kikukázom a repülőtéren. Vagy utánanézek, lehet-e kint cövekeket bérelni. :) (Miért, kapitalizmusban élünk - amire kereslet van, arra lennie kell kínálatnak is.:)

Előzmény: Pepin (98762)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98764

Valamit valamiért sajnos. 

Előzmény: Pepin (98762)
Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98763

Megoldás lehetne a postai csomag is, ha nem lenne akkora macera. Izland, sátoros körtúra. A sátornak rögtön érkezés után ott kellene lennie az első kempingben, visszafelé pedig valami útmenti faluból fel kellene tudnom adni magamnak. 

Előzmény: Törölt nick (98756)
Pepin Creative Commons License 2014.04.22 0 0 98762

Négy fapados járaton kellene feladnom, utólag. Saccra drágább lenne, mint a sátor. 

A műanyagcövekeket is elveszik?

Előzmény: giornalista (98760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!