Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

roncsfelújító Creative Commons License 2023.08.29 0 0 3193

Sziasztok! Nincs valakinek két eladó kacsa kereke? Egy csere garnitúrát akarok az Acadiane-ra, de csak kettő volt használható a tartalék kerekeim közül. Esetleg cserébe tudok adni GSA kerekeket ha valaki épp olyanokat keres.

roncsfelújító Creative Commons License 2023.05.19 0 0 3192

Az enyémből nem kellett kiszerelni, szóval a szerkezetét nem ismerem, nem tudom mi akad és hova, de valahogy meg kell próbálni kiszerelni, legalább a összes csavart kivenni. Utána pedig egy türelmes kulcsmásolóra lesz még szükség. Speciális fogásokat a zármentesítéshez nem tudok sajnos, és azzal sem tudlak megnyugtatni, hogy az ajtózárhoz csináltatsz egy kulcsot és kész, mivel nekem is három féle kulcs van az autómhoz, valószínűleg gyárilag csak kettő volt.

Előzmény: Bellakacsa (3191)
Bellakacsa Creative Commons License 2023.05.19 0 0 3191

Sziasztok, 

 

Segítségre lenne szükségem. Van egy 1974-es Dyane 6 autóm, viszont nincs meg a kulcsa. Kormányzárban van, nem lehet vezetni. Mi lenne a legjobb megoldás, ami nem túl költséges és aránylag gyors is? Köszönöm előre is az ötleteket.

 

 

hurvinka Creative Commons License 2023.04.24 0 0 3190

Gyere be ide, itt sok dologban segítő emberektől, hamar támogatásra lelsz. 2CV Citroen hungary

Előzmény: Feribá' (3185)
GSdriver Creative Commons License 2023.04.20 0 1 3189

Ha nem idegenkedsz az FB-től, akkor ott létezik egy elég aktív "2cv Citroen Hungary" csoport. Ha pedig valamiféle "rendes" klubtagságra vágysz, akkor a "Kacsafészek" FB oldalt és a "Citroen Automobile Club Hungary" honlapját/FB oldalát érdemes felkeresni. Ide elég ritkán írnak manapság. Ettől persze még üdv az "ápoltak" közt.

Előzmény: Feribá' (3185)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3188

UI: várjuk a képeket:)

Előzmény: Feribá' (3185)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3187

Szia Feribá'!

 

Szerintem ezen a fórumon nincs olyan, hogy klubtagság. Nyugodtan írhat bárki, manapság nincs is nagy forgalom. Ha viszont mindenképpen klubtag szeretnél lenni azt valahol máshol kell intézni. Én magam nem vagyok klubtag, nekem ,,csak" egy Acadiane-om van. A váz-motor közös, de külsőre azért nagyon más ez a gép. Kb 20 éve egy 2CV felújításához lett véve donornak egy papíros másik autó, amiről a jó állapotú alkatrészek fel lettek használva. Annak az alváza volt oda, de mai szemmel, amikor azt látom, hogy komplett alvázat meg lehet venni nem kellett volna elpocsékolni azt az autót. A másik autó tulajának nem kellett, édesapám pedig szintén nem akart bajlódni vele így veszendőbe ment az alváz. Sok alkatrésze meg lett mentve, azok az elmúlt 10-12 év alatt beépültek más kacsákba, szóval nem lett olyan szomorú a történet a végére, de így nem lett kacsám...

Előzmény: Feribá' (3185)
roncsfelújító Creative Commons License 2023.04.19 0 0 3186

Októberben elvittem a gépet a Győri börze kiállítási részlegére, legalább egy képet lőhettem volna róla. Az egyik szomszédom ráadásul egy háború előtt gyártott Citroen volt, de nem a ,,gengszter" Citroen Traction Avant, hanem valami még régebbi. Azokat nem ismerem.
A gép megy, működik rendesen. Télen egyszer volt elindítva, még tavasszal eddig nem, szinte nem is volt jobb idő, mint január-februárban. De már nagyon érik, műszakira is el kell vinni, mert az közben lejárt. Jelenleg csak a környéken lehet vele óvatosan kerülni egyet-egyet:)

Előzmény: svedmalac (3182)
Feribá' Creative Commons License 2023.04.15 0 0 3185

Sziasztok!

 

Tegnap vettem egy kacsát (képek később, mert a jövő héten érkezik). Szeretnék a klub tagja lenni. 

 

Üdv: Feribá'

svedmalac Creative Commons License 2022.12.18 0 0 3184

Persze, tudom hogy FB nélkül nincs élet, csak hát azért mégis...

Előzmény: GSdriver (3183)
GSdriver Creative Commons License 2022.12.18 0 0 3183

Igen.
Az aktívabb emberek Citroen 2CV tulajdonosok FB csoportba írogatnak.

 

 

 

Előzmény: svedmalac (3182)
svedmalac Creative Commons License 2022.12.18 0 0 3182

Gyerekek!!!

 

Az lehet, hogy én írtam ide utoljára 1 éve???

 

Mi van veletek kérem?

Előzmény: svedmalac (3181)
svedmalac Creative Commons License 2021.11.14 0 0 3181

A Norbiból tényleg nincs több idehaza :-)))

Ha van a fanatikusra jobb szó, akkor aszondanám, hogy Norbi...

Az őrült már kevés lenne :-)))

Előzmény: GSdriver (3180)
GSdriver Creative Commons License 2021.11.07 0 0 3180

Láttam őket! :)

Az egyetlen ami kicsit aggaszt, hogy úgy tűnik, kezd elfogyni a hely a kacsában. Persze valójában nem féltelek, nyilván megtalálod majd az újabb ficsörök helyét is. ;)

Előzmény: 2cvtech (3179)
2cvtech Creative Commons License 2021.11.06 0 0 3179

Szia. Köszi a gratulációt.

Ahová viszem ott már jó ideje ismernek, nem új a vizsgabiztosnak a látvány, sőt apámat is jól ismerte, ő is oda vitte a családi kocsit. 12-13 éve ide viszem én is, meg a kispolskim is. A suzukimat idén máshova vittem. A kacsát idén továbbfejlesztettem, érdemes youtube-on megnézni a csatornámon a videókat. Youtube csatornám: hentronik

A 4 funkciós távirányítót 18 funkciósra cseréltem. És megvalósítottam, hogy távirányítón egyik gombot megnyomva gázt lehet adni. 

Facebookon is van bemutató oldal: https://www.facebook.com/Citroen-Extra-2cv-Citroen-2CV6-Special-151740928228012

Előzmény: GSdriver (3129)
svedmalac Creative Commons License 2021.08.22 0 0 3178

Szerintem nyugodtan vágj bele, élvezni fogod.

Esetleg próbálj meg előtte vezetni egy kacsát, hogy érezd a ritmust. :-))

Vagány kis gép és ha figyelnek rá, bőven meghálálja...

Előzmény: feketefelhoo (3176)
roncsfelújító Creative Commons License 2021.08.19 0 0 3177

Igazán nincs mit!

Nem tudom mi lehetett az oka az korrózióvédelem elmaradásának, talán csak a gyorsabb előállítás. De a lakatos munkákra könnyebben lehetett embert találni is, ha előjött a rozsda.

Végül is egy kocsibeálló alatt is megoldható a felújítás. Akna híján max oldalra kell billenteni a gépet ha az alját kell javítani. Télen meg szünetel a projekt.

Előzmény: feketefelhoo (3176)
feketefelhoo Creative Commons License 2021.08.19 0 0 3176

Köszi! Nem értek hozzá még ennyire :-) A "Marketplace"-n van egy hasonló felújított AK400, arról jutott eszembe a barátomé.

 

Sejthettem volna, hogy a rozsda a legnagyobb ellenség itt is. Annak idején nem nagyon foglalkoztak korrózióvédelemmel. A Mini küszöbének a belsején ZÉRÓ védőréteg volt : se üregvédő, se festék, se alapozó.

 

Szívesen foglalkoznék vele szabadidőmben, de a fő probléma, hogy nincs műhelyem. A Mini-t az udvaron csináltam, kocsibeálló alatt...

 

Előzmény: roncsfelújító (3175)
roncsfelújító Creative Commons License 2021.08.18 0 0 3175

Üdv!

 

A hátsó lámpa alapján ez Acadyane típusú Citroen. Én személy szerint AK400 esetében csak két különálló lámpabúrával találkoztam eddig a puttony hátulján.

Ha van időd és elszántságod hozzá akkor érdemes nekiállni. A pénzügyi részét szerintem be lehet osztani apránként, szerintem nem ez a legdrágább veterán. Persze az autó állapota sokat számít a költségek terén. Hogy mi a gyenge pontja? Én a rozsdát mondanám. Mechanikailag a mienk rendben volt, csak mindenhol rozsdásodott.

Előzmény: feketefelhoo (3173)
GSdriver Creative Commons License 2021.08.18 0 0 3174

Alkatrészek szempontjából szerencsére sok helyen lehet keresgélni. Ugyanakkor a kor és a karosszériaforma sajnos árnyalni fogja a képet. A legnagyobb választék talán ebben a két boltban van:

 

https://www.cipere.fr/fr/Home/

 

https://www.mehariclub.com/fr/

 

Ami az árakat illeti, nagyon változó a helyzet. Sajnos nem biztos, hogy jó is ami drágának tűnik. Másrészről ez a topik sajnos kevéssé olvasott, aktív az utóbbi években. A 2CV tulajdonosok FB csoportban talán gyorsabban jön egy adott konkrét kérdésre válasz. 

Előzmény: feketefelhoo (3173)
feketefelhoo Creative Commons License 2021.08.16 0 0 3173

Üdvözletem!

 

Egy barátom udvarán áll hosszú évek óta ez a Kacsa. Ha jól sejtem ez egy AK400 ? Egyelőre nincs több fotóm róla.

 

Valaha működött, utaztam is vele. Ő szerette volna felújítani, de egy stroke után ez már nem valószínű.

 

Kicsit gondolkodom rajta, hogy elkérem és megcsinálom én, de gondoltam körbe érdeklődöm előtte. 

 

Épp túl vagyok egy Mini felújításán, a hegesztőpisztoly meg a villáskulcs sem idegen tőlem.

 

Mennyire van ezekhez alkatrész akár itthon, akár külföldön ? Milyen árakra kell készülni ? Mik a gyenge pontjai ?

 

 

 

 

 

roncsfelújító Creative Commons License 2021.06.26 0 0 3172

Igazán nincs mit! Azért látom a belinkelt boltokban is van árukészlet. Legközelebb ott is szétnézek ha kellene valami.

Előzmény: kutjaaa (3170)
kutjaaa Creative Commons License 2021.06.22 0 0 3171

Nem engedte szerkeszteni, itt is találtam komplett szettet a karbihoz, hátha hasznos valakinek:

 

https://veteran-autoalkatresz.hu/solex-2635-csic-scic-karburator-keszlet-11003

Előzmény: kutjaaa (3170)
kutjaaa Creative Commons License 2021.06.22 0 0 3170

Sziasztok,

 

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. Odáig eljutottam, hogy a 24/21 nem a típus, hanem a venturi csövek mérete. Az alábbiak alapján a típus SOLEX 26/35 CSIC, ha jól tévedek! Ez a szett megtalálható a citroenalkatresz.hu oldalon is. De meglesem az általatok ajánlott oldalt is! 

 

GSdriver Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3169

Lehet, hogy ebay-en gyorsabban hozzájutsz.
A franzose és a cipere amúgy ugyanaz az oldal, csak az egyik a német a másik a francia nyelvű verzió (van még angol is).

Előzmény: kutjaaa (3167)
roncsfelújító Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3168

Szia!

 

Én ezeket a külföldieket ismerem.

Ha a német megy jobban: https://www.franzose.de/de/Home/

Ha a francia:https://www.cipere.fr/fr/Home/

Ha viszont egyik sem akkor sem kell aggódni, biztos lesz segítség.

Hazai boltokkal én nem próbálkoztam, gondolom itthon a kínálat szűkösebb a típusspecifikus alkatrészeket nézve.

Előzmény: kutjaaa (3167)
kutjaaa Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3167

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni, adott egy  Citroen Dyane 4 ami amúgy Dyane 6, mert egy motor csere volt benne anno, 1971 -es gyártású autó, a benne található SOLEX 24/21 típusú karburátorhoz szeretnék tömítés készletet vásárolni. Abban kérném a segítségeteket, hogy hol, melyik webshop-ban érdemes vadásznom akár ezt a konkrét cuccot, de úgy általában is, ha ehhez azt autóhoz keresek alkatrészt, merre induljak?

 

Köszi szépen előre is!

GSdriver Creative Commons License 2021.05.25 0 0 3166

Délvidéki 2CV Raid

időpont: 2021.06.05 (szombat)

gyülekezőhely: Szeged, Huszár Mátyás rakpart (09:00 - 10:00)

útvonal: Szeged - Mórahalom (bivalyrezervátum) - Röszke - Horgos - Palics - Bácsszőlős - Ásotthalom - Mórahalom- Szeged (kb. 100km).

Önköltséges ebéd: Palicson a Fehér Akác étteremben.

Részvételi díj: nincs

Regisztráció, további információ: citromagazin KUKAC gmail PONT com (2021.06.02-án éjfélig jelentkezzen, aki jönni szeretne)

Szeretettel várnak a szeged környéki kacsások!

 

hurvinka Creative Commons License 2021.05.02 0 0 3165

Kedves Kacsás Barátaink!

 

A 2021. augusztus 6-7-8. között ismét szeretnénk megrendezni a tavalyi évhez hasonlóan a Kacsa-Fészek Baráti-Kör találkozóját. Amennyiben részt vennétek rajta kérlek benneteket, hogy jelezzétek részvételi szándékotokat. A szállás lefoglalásához szükséges majd megadnotok néhány személyes adatot (Név, Szül. hely és idő, Lakcím, Személyi igazolvány száma), amely kizárólag a szállás kapcsán kerül felhasználásra (aki tavaly itt volt nem kell elküldje az adatait, mert megvan).Ha van ismerős kacsás, aki jönne kérlek adjátok tovább az információt.

 

Ideje: 2021. augusztus 6-7-8.
Helye: Enying-Balatonbozsok, Fő u. 61., Turul apartman. (a helyszínt a - Kacsa-Fészek Baráti-Kör - facebook oldalán a 2020 szeptember 19-ei bejegyzésben találjátok, vagy az apartman nevére rákeresve).Költség: Mivel ez a dátum, már főidényben van a tavalyi évhez képest a költség magasabb lesz, ez azt jelenti, hogy teljes létszám esetén (31 fő) a 2 éjszaka 13.550,-Ft / fő. (+étkezés).Ha többen lennénk (jó lenne), az oly módon megoldható, hogy lehet sátorozni, ekkor a költséget tovább tudjuk csökkenteni.

 

A foglalót június elején kell majd leadni, addigra ponos számot tudunk, majd írni.A programról a későbbiekben küldünk információt, az ötletek jöhetnek .

 

Részvételi szándékotokat erre az e-mailre válaszolva vagy Timár Gábornak a timarbusz@gmail.com e-mail címre is elküldhetitek, illetve facebook-on.Segítségeteket előre is köszönjük!Várjuk a jelentkezéseket!

 

Szeretettel: Knapich Annamari

 

 

2cvtech Creative Commons License 2021.02.24 -1 0 3164

Eddig beépített távvezérelhető funkciókról egy kis videó. Már csak kettő üres a 18-ból. Ez 2021 február végi állapotot tükrözi. A végén részlet egyik legfrissebb saját zenémből, kocsi hifirendszerén. 

 

 

https://youtu.be/2DjOTWc9iYc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!