Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2023.12.04 0 0 2924

De nem számoltál be.

Előzmény: Marcix (2704)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 2923

Köszi az infót. Akkor elvetem a témát.

Előzmény: NAND708 (2921)
Márton89 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 2922

Infrafűtéssel megtermelt 1kW hőenergia 1kWh villany = 36Ft (vagy 70Ft)

Klímával télen H tarifával megtermelt 1kW hőenergia 0,3kWh villany (vagy kevesebb, COP fűggő) = 8Ft

 

Szóval biztos nem gazdaságosabb. Temperálni esetleg oké lehet, hogy ne fázzon a lábatok, de csak a klímát kiegészíteni. Én nem vagyok nagy híve az infrafilmnek, mert pergeti a villanyórát és nem komfortos

Előzmény: fák, juh, madár2 (2920)
NAND708 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 2921

Hogy a bánatos viharba lenne olcsóbb, mint a H tarifás klíma? Mennyiért kapod  a H tarifás villanyt, mennyi a cop- je,  mennyi lenne az "infra" , főleg ha belecsuszol a drágábbik tarifába? Néhány ravezeto kérdés csak..

Előzmény: fák, juh, madár2 (2920)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 2920

Üdv a tagoknak.

Hozzáértőktől kérdezném. 

20 m2-es nappali infrafűtésén gondolkodom a laminált padló alá. Jelenleg egy 3,6 kW-os H-tarifás klímával fűtöm. A nagyobb hidegben a padló közelében nem tud meleget csinálni. Olcsóbb lenne ha infrafűtéssel oldanám meg? Gondolom komfortosabb lenne, de ha több százezerbe kerülne akkor nem tudom mikor térülne meg. Tehát a kérdés az is volna, hogy olcsóbb-e az infrafűtés mint a H-tarifás klíma.

karotama Creative Commons License 2023.10.15 0 0 2919
Előzmény: Lacivill (2918)
Lacivill Creative Commons License 2023.10.15 0 0 2918

Inkább páraelszívót javaslok.

Előzmény: karotama (2917)
karotama Creative Commons License 2023.10.15 0 0 2917

Sziasztok,

 

A fürdőszobánkban párásodik az ablak.

Arra gondoltam, hogy az ablakkal szemben szerelem fel az infrapanelt, és így az ablaküveget melegítve megszűnik a párásadás.

Kérdésem, hogy működhet ez így? Az infra panel felmelegíti az ablaküveget?

 

Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

Suszter2023 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 2916

Üdv!

Van a hálószobában a sarokban egy hőhíd, és mindig penészesedik a sarok. Nem tudok eleget szellőztetni (sokat vagyok távol) a fűtés radiátoros távfűtés. 

arra lennék kíváncsi egy infrafűtő panel felszerelése megoldás lenne-e. Nem kellene nagy teljesítményű. azt gondolom csak a hőhid előtti területen kellene

felmelegítenie a levegőt, hogy a pára ne csapódjon ki a falon. Sokat olvastam erről a rendszerről, de sajnos nem találtam egyértelmű leírást erre a lehetőségre.

ha van hozzáértő, vagy tapasztaltabb itt, akkor kérem ossza meg a véleményét. Szükségem lenne rá mielőtt megvásárlom a panelt.

Köszönöm.

W_B Creative Commons License 2023.03.10 0 0 2915

A felülete nem lesz meleg.

Előzmény: rosszpassz (2914)
rosszpassz Creative Commons License 2023.03.10 0 0 2914

Sziasztok! Vettem a műhelybe a Daewoo EP-PTC tipusú "önszabályzó intelligens fűtőfóliából", ami 1m széles és 220W teljesítményű négyzetmétere. Egy 2x2m-es lyukba(műhely) szándékoztam berakni az asztal elé. Mielőtt beépítettem volna, beüzemeltem a fóliát úgy csupaszon kiterítve. A 2négyzetméteres darab teljesítményfelvétele 390-420W között ingadozik, viszont a felületi hőmérséklete a fóliának 20 foktól nem megy feljebb, ami igen elkeserítő, mert éppen nem hűt a helyiség hőmérsékletén, de a hiánya sem észrevehető, csak éppen langyos. Valaki tudna erről mondani valamit, hogy dobjam ki, mert ez csak fogyasztás növelésre való, nem pedig fűtésre, vagy rosszul használtam? Köszönet a válaszokért!

BéDéKá Creative Commons License 2023.01.22 0 0 2913

Mi a különbség a sötétsugárzó és a sima infrapanel között?

A hatásfok és az alkalmasság vizsgálata után - de vásárlás előtt - nem utolsó sorban érdemes figyelembe venni a termékek formatervezését, modern kialakításukat, amely elegáns megjelenést kölcsönöz a berendezéseknek. Az infra sötétsugárzók kiválóan beleolvadhatnak a környezetbe, és/vagy modern stílusúvá varázsolhatják lakását, irodáját, akár kültéri teraszát vagy az edzőteremnek kialakított nagy belmagasságú helyiséget. 

 

 

Frankie64 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 2912

Üdv újra!

Eddig tartott az első inrapanelos kalandom :( Ma kapta a az értesítést, hogy visszatérítik az árát a fürdőbe vásárolt panelom árát. 3 hetet üzemelt a készülék, utána csak úgy csinált mintha működne, csak fűteni felejtett el :( Szóval ment vissza, és nem is tudták javítani, vagy cserélni mert megszűnt a forgalmazása. 

Mikor levettük a rosszat, vettünk egy olcsó 3 csöves sugárzót, az egész jól muzsikál :) 

coffein2 Creative Commons License 2022.11.18 0 0 2911

Vicces!

Előzmény: BéDéKá (2910)
BéDéKá Creative Commons License 2022.11.18 0 0 2910

Fűtési számla, rezsi árak csökkentése

Magyarországon 2022 őszétől az átlag fölötti fogyasztásra nézve gyakorlatilag megszűnt az ún. rezsicsökkentés. Bizonyos határ felett a gáz ára cirka hatszorosára nő, míg az elektromos áramé csupán duplájára. Így az átlagkeretek között nem tartható nagyobb háztartások, családi házak, szállodák, műhelyek és csarnokok, üzemek, irodaépületek stb. téli fűtési számlája csak úgy mérsékelhető, ha részben vagy egészében átállnak elektromos fűtésre. Ennek legtakarékosabb módja az infrapaneles fűtési rendszer telepítése. E rendszerek előnye a számos egyéb mellett a gyors felfűtési idő, valamint a rendkívül jó szabályozhatóság. Zónafűtéssel a hőt oda koncentrálhatjuk, ahol éppen tartózkodunk.

Előzmény: vinik táltos (2897)
Frankie64 Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2909

A vicc jó:)

 

Nálunk nem lesz más fűtés, ezért nem elég az infra panel. Ha nem fürdik senki, nem kell fűteni, nincs külső fala a fürdőnek. 

Mégegyszer köszi!

  

Előzmény: vinik táltos (2908)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2908

Még annyit akartam írni: ez a készülék megy 20-30 percet, a fürdés után elzárjuk, mert már aznap nem kell, így fogyaszt 1kW áramot, ami itt 38 Ft/kW, ha túl vagyunk a kvótán, akkor 70 Ft/kW.

Gáz esetén, ha ment a Westel cirko, 1 óra alatt 3 m3 gázt evett meg,  (még amikor ment a 11 radiátor), az 3x 138 Ft/m3, kvótán felül most 3 x 770 Ft/m3. 

Ha meg nincs áram, akkor kapufa, mert a cirko is áramot használ.

Előzmény: vinik táltos (2907)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2907

Bocs, nem gondoltam, hogy  ide kellene utazni, telefonon felhívható a bolt, ott megmondják a típust. Ráadásul több újdonság

is van. A feleségem pakolta el a papírokat, az aux klímáéval együtt, de most hirtelen nem tudja hová. Ismered a viccet:

Rendőrgyerek hazamegy az iskolából, otthon kérdezi az apját: apa ma tanultuk fö ldrajzból Afrikát. Tudod hol van? 

Nem tudom fiam, anyád pakol itthon.

Előzmény: Frankie64 (2906)
Frankie64 Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2906

Üdv!

Üdv!

Köszönöm a választ! Hatvan kicsit messze van, cca 300 km, de nálunk is van mediamarkt. Ott láttam home felirattal. Az ardost nézegetem még az kerámia hybrid fűtőelemes. De most van itthon egy quarz 1200-s, azt kipróbáljuk a héten.

Előzmény: vinik táltos (2903)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2905

Nagy on hasonlít egy klímára, lehet állítani az állandó hőmérsékletet, billegő üzemmód is van, s +10 fokig lehet levinni, 40 fokig leget felfüteni. (Elvileg)

 

Itt a távkezelője:

 

                                                                        

 

                                           Az a tapasztalat, hogy bemegyünk a 17 fokos füribe, ez meg

                                percenként egy fokkal emeli a beállított hőmérsékletig, akkor leáll és tartja a hőt.

Előzmény: trebront (2904)
trebront Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2904

műszakilag, ránézésre ez egy Ohm-os fűtőtest, amiben egy ventilátor fújja lefelé a levegőt.

a ventilátor fogyasztásától eltekintve 1kW áramból csinál 1kW meleget. ugyanúgy mint egy olajradiátor, fűtőpanel, hősugárzó, villanybojler, padlófűtőszál, stb.. kis helységben így bármelyiket választod, szinte ugyanannyit fog fogyasztani.

ha lehet használni fűtés nélkül csak ventilátoros üzemmódban, az nyáron kedvező, mert kicsit hűti a bőrödet a "huzat", és kimozgatja fentről a berekedt meleg levegőt.

nem támadásként írom... csak sima termékjellemzőként. egyébként csinos, a külseje könnyen takarítható, ha van benne szűrő, akkor a levegőt is egy kicsit tisztítja. a csapó víztől védett a fűtőszál/elektronika. használjátok egészséggel.

Előzmény: vinik táltos (2903)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2903

Na, készítettem pár képet, sajnos semmi papírját nem találok, a Hatvanban lévő Média Márk üzletben talán tudnak segíteni, egész biztos van valahol, az egész ország tele van ezekkel az üzletekkel, esetleg más néven.

Mi mindent ott vásároltunk eddig (mosógép, hűtőszekrény, fagyasztóláda, infra hősugárzó, laptophoz usb világítás egér stb

 

A képek:

 

                                                         

 

    ez van a falon, konnektorba kell dugni           ez oldalról, ott van valami, de nem            ez a gázkazán fűtés kapcsolója

                                                                      akartam a kertbe létráért kimenni

Előzmény: vinik táltos (2902)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.09 0 0 2902

Üdv!

Sajnos nem tudom a pontos típusát, a klímaszerelő rakta föl. Az ára 21.500 Ft volt, s nagyon bevált. Már másnap visszamentünk az üzletbe, hogy a hálószobába vegyünk még egyet, de ez a típus már nem volt, helyette 26.500 volt egy hasonló, de még többet tudó. Hatvanban a Dózsa téren van a Média Márk üzlet, az elsőt is ott vettük.

A hálószobában reggel és késő délután a radiátor fűt egy negyedórát, utána még egy óra, amíg kihűl.

A legnagyobb gondom az, hogy a Westel kazán hőszabályzó kapcsolója a nappaliban van, ezért (ott meg fűt a klíma) nem tudjuk használni, kézzel kell reggel és késő délután nyomkodni.

Mindjárt teszek fel képet a fürdőszobai fali fűtőről.

Előzmény: Frankie64 (2901)
Frankie64 Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2901

Üdv!

Köszi a választ! Ennek a fürdő fűtésnek egy linket tudnál adni, mert így nem találom. Nálunk a szintek tagoltságával van a baj. Sok a helyiség, szóval ez így nem járható. Viszont a nappali szinten van nagy kandalló, az jó klímát teremt ott. A fürdőbe viszont keresem a gyorsfűtő megoldást, ami segít a páralecsapódáson is.

Előzmény: vinik táltos (2900)
vinik táltos Creative Commons License 2022.10.08 0 0 2900

A mi fürink 2.5x3.5 m2, egy radiátor fűtött eddig, az elmúlt télen ment folyamatosan. A nappaliban van a hőfokszabályzó. Éjjel 19 fokra állítottuk, reggel 22-re, ezen ment nappal.

Ebből keletkezett a januári 505 m3 fogyasztás. Még a régi áron kb 70.000 Ft volt. A tetőtérben lakik a lányom a férjével, teljesen külön lakás, ezért a költségeket feleztük. Ez most nem működne, első nekifutásra közel 400.000 Ft lenne a számla.

 

Más megoldás kellett: a nappaliban felszereltünk egy 5.5 kW AUX klímát, ami kellemes meglepetés, mert közel 60 m2-t befűt.

Most óránként 1.5 kW a fogyasztása. A emeleti egyik szoba  3.5 kW Gree klimát kapott, a mi fürinkbe vettünk egy falra szerelhető "TOO HOT" nevű 2 kW elektromos távirányitós készüléket. 

Végül is az eredeti  11 radiátor helyett most csak kettő megy, reggel és késő délután negyed órát, ez napi 1 m3 gáz.

Persze nem tudjuk, mi lesz a kemény mínuszok jönnek, de úgy számoltuk, hogy legrosszabb esetben elmegy 1000 kW áram, ennek költsége, kb 70.000 Ft.

Infrapanelt nem mertünk kockáztatni. Elég vegyes véleményeket kaptunk azoktól, akiknek van, ezért döntöttünk a két klíma mellett. Az igaz, hogy 850.000 Ft volt a két db, de ez a pénz két télen elment volna.

Előzmény: Frankie64 (2899)
Frankie64 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 2899

Üdv!

Nem sok új hozzászólás érkezett :)

Megosztanék egy személyes tapasztalatot. Mivel jelentősen( 1000 m3) csökkenteni kell a gáz felhasználásunkat ezért a könnyen végrehajtható változtatásokkal indultunk. A két fürdőben leszereltem a calor 2 ( 2 kW hőteljesítmény) gázkonvektorokat. Vásároltunk az egyik fürdőbe egy carlstein Hot Spot Crystal IR törölköző szárítós infrapanelt. 850w-s, egy hétre programozható előre, gyárilag villásdugóval szerelve. A fürdő 2,2x2,7m alapterületű, 2,7 m belmagasságú, körbe épített. Soha nem volt szükség folyamatos fűtésre. A család véleménye megoszlik a készülékkel kapcsolatban. Fel van programozva egész hétre, a fürdési időknek megfelelően. A fürdő használat előtt legalább fél órával el kell indítani, hogy elfogadható legyen a hőmérséklet.  Hosszában sugározza a helyiséget, szemben a zuhanyfülkével. Kellemes meleget ad a zuhany alól kilépve mikor a törölközik az ember. Ami hátrány: a tükör párhozamos a sugárzás irányával és párásodik, és minden párásodik ami nem esik a sugárzás útjába, mert a levegő hőmérsékletét nem emeli jelentősen, ehhez valószínűleg folyamatosan üzemelnie kellene. Evvel el is érkeztem a hátrányokhoz: Csak egész órákra lehet programozni, elég körülményes a programozás is, gyors felfűtéshez alacsony a teljesítménye, a fokozatok váltása közt hangosan kattog, a kijelzője erősen világit. Összességében használható, de a mi használati szokásainkhoz nem jó. Átkerül egy nappali dolgozóba ahol kell télen folyamatosan fűteni.

 

További szép napot!

 

 

Előzmény: vinik táltos (2898)
vinik táltos Creative Commons License 2022.09.25 0 0 2898

Kimaradt az "alig"...

 

Helyesen: csak épp az infráról alig esik szó.

 

Bocsi.

Előzmény: vinik táltos (2897)
vinik táltos Creative Commons License 2022.09.25 0 1 2897

Kedves fórumozók!

 

A topik címe: Infrafűtés. Legyetek szivesek a topic témáját tiszteletben tartani.

 

Minden féle hsz. előfordul itt, csak épp az infráról esik szó.

A téma az, hogy aki már vásárolt, beszámol arról, hogy érdemes-e megvenni, vagy nem vált be.

 

Aki most szeretne infrapanelt vásárolni, honnan tudja meg, hogy érdemes-e, ha nem ebből a topicból.

Akinek íráskényszere van, de érdemben nem ír semmit, az keressen másik topicot.

 

Köszönöm, hogy elolvastátok.

Dehogyne Creative Commons License 2022.09.14 0 0 2896

Nehogy ilyet vegyetek ismerösömnek 2 db is bedöglött hamar. Se javitani, se cserélni nem akarták. Dobhatja ki.

Előzmény: kacsatóni (2894)
Varek1 Creative Commons License 2022.09.14 0 0 2895

Jó nagy teljesítményű elektromos csatlakozásod lehet. Csak 8 kW a hősugárzókra nem semmi.

 

 Az ár is túlzott !

Előzmény: kacsatóni (2894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!