Keresés

Részletes keresés

Ayreon Creative Commons License 2003.11.19 0 0 86
Ken Follett Katedrálisát gyűröm, felemás érzésekkel. Egyrészt tetszik, mert olyan mindennapi, de atörténetvezetés néha nagyon mesés, és a lépten nyomon felbukkanó szexualitás is zavar. Ken Follett mondjuk minden könyvében sokat ír a testiségről, gondolom kielégítve ezzel sok olvasója igényeit, de nekem a Katedrálisban kifejezetten zavarónak tűnik
Moll Flanders Creative Commons License 2003.09.23 0 0 85
Szasztok,
Olvasott valaki Graham Shelbyt? Ha igen, mi róla a vélemény? Most olvasom tőle a Sötét lovagok, hiú királyokat ami egy négykötetes regényciklus első kötete. (1183. Jeruzsálem) Nem tudom mi a többi.
VAti70 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 84
A Sógun is eléggé "történelmi" regény, a szereplők nagy többsége valóban létezett, más néven.
(a szerző szvsz azért változtatta meg a neveket, hogy a cselekmény érdekében össze tudjon vonni valós személyeket eggyé, eseményeket felcserélhessen stb.)

Annak a folyamatnak az ábrázolása tetszett nagyon -ebben zseniális-, ahogy az angol főhős fokozatosan megérti a japánok gondolkodásmódját.
Szvsz a Sógun "intellektuálisabb" regény, mint Sioracék kalandjai.

Merle sorozatában az nem tetszett sok pozitívum mellett, hogy sokszor csak arról szólt, melyik Siorac hogy fűzi f@szára a nőket huszasával. Mindig mindenhol beszerez legalább egy szeretőt azonnal, akármerre jár, néha többet is egyszerre, nekem sokszor úgy tűnt, a regény váza nem a történelmi események, hanem a Sioracok túlfűtött nemi élete. Ez ami "lektűrös" és valószínűtlen benne. Hány olyan női szereplő van a sorozatban (királynők leszámítva) amelyikkel egyik Siorac sem feküdt le?
Merle amúgy tényleg alapos a történelmet illetően!

Előzmény: eMM (83)
eMM Creative Commons License 2003.09.10 0 0 83
Naja nekem is anno, ámbár ez nem olyan történelmi regény mint Merléé.
Merle kínosan ragaszkodik az események id?pontjaihoz és ebbe szövi a cselekményt.
Clavell (akárcsak id Dumas) már nem annyira, söt maguk a szereplök sem léteztek ilyen néven.
Mindazonáltal remekmü, de igy kell olvasni.
Javaslom még az irotol a Patkánykirályt bár ez némileg más korban játszodik.
Előzmény: VAti70 (82)
VAti70 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 82
James Clawell: A Sógun I.-II.

nekem nagyon bejött.

eMM Creative Commons License 2003.08.25 0 0 81
Én még tizenévesen olvastam meg is vannak valahol helyhiány miatt szül?knél.
Akkor texett.
Előzmény: kara-koncsár (79)
KukacAV Creative Commons License 2003.08.24 0 0 80
No és Kovai Lőrinc regényei? Vagy azokban túl sok volt a malacság? Én belőlük világosodtam fel, de nem ezért jók :)))

Aztán ott van a Rózsa neve és a Baudolino Ecótól, utóbbi például határozottan történelemkönyv-szerű, persze eltekintve az utolsó néhány fejezettől.

kara-koncsár Creative Commons License 2003.08.24 0 0 79
Ismeri vki V.G.Jan orosz író A mongolok betörése c. tört. regény-trilógiáját? Dzisngisz kán, Batu kán és Tatárjárás az egyes kötetek címe.

Életem egyik legizgalmasabb olvasmánya volt a trilógia, ami a tört. regényeket illeti, nem hiszem, hogy fogok találkozni ilyen lenyűgőző könyvvel!

Persze ehhez lehet, hogy az is kell, hogy olyan népekről és birodalmakról ír a szerző, amikről sokkal kevesebbet lehet hallani a magyar közoktatásban (bár részben biztos az én hibám is, hogy alig tudtam valamit Belső-Ázsia történelméről).

Ebben a trilógiában viszont az említett két hadvezér kora Ázsiájának hű képét kaphatjuk és az illető urak hatalomvágyának és kegyetlenségének, valamint nem utolsó sorban a szerző írói fantáziájának köszönhetően mindez rendkívül olvasmányos formában történik. Így bár a kötetek nem éppen rövidek, nem megerőltető végigolvasni őket.

Antikváriumokban sokszor lehet kapni őket, akinek nincs otthon meg, annak érdemes beszereznie!!!

eMM Creative Commons License 2003.07.29 0 0 78
Na én most végeztem másodszorra a Francia história 12. kötetével.
Igy azért jobb volt mint amikor összevissza adta ki a részeket az Európa a Liliom és Bíbor után az Élet Rózsáit stb.
Újabb vicces a zélet rózsáiban Héroard doktor még idegenkedig az érvágástól.
Egy könyvel késöbb már hibái közés sorolandó hogy purgál és köpölyöz is egyszerre.
Előzmény: panka (75)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.26 0 0 77
Most olvasom kb. negyedjére Az elátkozott királyokat.

Ezelőtt Sienkiewitz-től olvastam el a Tűzzel-vassal c. regényt. Elég jó volt, csak tényleg türelem kell hozzá. A Quo vadis szerintem jobb egy fokkal, de nem tudnám megindokolni, miért.
Itthon van az Özönvíz is, de egyelőre nincs erőm elkezdeni. Maradok Druonnál :))

tracy Creative Commons License 2003.06.14 0 0 76
Melletted állok:)
Előzmény: panka (75)
panka Creative Commons License 2003.06.14 0 0 75
ugyanezt éreztem, és komolyan feldühített, de senkivel nem tudtam megbeszélni, mert akkor a környezetben rajtam kívül senki nem olvasta. végre előjött újra! :)
Előzmény: tracy (66)
tracy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 74
A legviccesebb rész az, hogy ha valaki 40 éves lesz (kivéve a Siorac család tagjait), az gyakorlatilag öregembernek számít, Lesdiguieres marsall a maga 70 évével pedig egy aggastyán. 70 körül az összes Siorac tart szeretőt, a legidősebb 100 év körül is. Guise hercegnő 70 évesen még féltékeny Siorac márkira. Mondjuk ez nyilván azért van, mert nem ilyen hosszúra tervezte a dolgot, de mégis vicces:))
Előzmény: eMM (72)
eMM Creative Commons License 2003.06.13 0 0 73
Isten hozott a topicban!
Nekem Gravestől a Belizár jött be nagyon, a Claudius 1. elmegy a 2. már fárasztó.
Figyu mi az hogy lektűr?
Framcia előétel vagy lóbetegség?:)
Nekem ez kimaradt a szókincsemből.
Előzmény: VAti70 (68)
eMM Creative Commons License 2003.06.13 0 0 72
Asszem a Pirkadatban írja hogy Siorac nem olvassa magát vissza mert nem akar útólag belejavítgatni.
Hát Merle seMM olvasott vissza az 100!
Előzmény: tracy (70)
PETYUS Creative Commons License 2003.06.11 0 0 71
A gyerekkori töriregények közül nekem nagyon tetszett az "Erdőntúli veszedelem" Hegedűs Gézától, amely a cseh huszita mozgalmakról szólt.
tracy Creative Commons License 2003.06.11 0 0 70
Engem sem zavarnak, csak nem értem, hogy miért csinálja. Komolyan, néha olyan, mintha szenilis lenne, ami csak azért meglepő, mert azt hinné az ember, hogy valaki azért elolvasgatja a megírás után (pl. maga Merle, de talán egy lektor is..).

Példa: Giacomi letelepszik a mittudomén hanyadik kötetben, és megvásárolja La Surie nevű birtokot. Aztán meghal, pár év múlva meg Miroul lesz La Surie ura, ám egy fél említés se esik arról, hogy ez valaha Giacomié volt. Pedig barátok is voltak, vagy mi...

Vagy most olvasgatom az Ármány és cselszövést, van benne egy rész, amiben Siorac felesége megkérdezi (1630-ban), hogy XIII. Lajos megbocsátott-e valaha a feleségének valamiért, erre Siorac közli vele, hogy 17 év múlva. Az esemény maximum 12 éve történhetett, tehát elszámolta. Viszont asszem valóban 17 évvel 1630 után halt meg a király, és a halálos ágyán bocsátott meg. Ez viszont azt jelenti, hogy a párbeszéd közben kiestünk az időből, ami nem szokása Merle-nek. Szerintem inkább arról van szó, hogy egyszerűen elfelejtette, hogy Siorac éppen a nejéval beszélget, és nem a "Szép Olvasóval", akinek el szokott ejteni ilyen infókat...

Na, az ilyenek miatt kellett volna valakinek elolvasnia...

Előzmény: eMM (67)
tracy Creative Commons License 2003.06.11 0 0 69
Én az Aranygyapjút nagyon régen olvastam, kb. 13 éves koromban, akkor nem tetszett igazán, lehet, hogy most már tetszene. A Jézus király viszont zseniális, szerintem magasan a legjobb Graves..
VAti70 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 68
Nekem is megvan a Merle sorozat, de az 1.,2.,3. kötetre mondanám hogy "történelmi regény", a többi inkább lektűr. A 3. kötettől (na jó, legyen 4.) folyamatosan esik a színvonal, nemcsak a fordításoké. Egyre többet kell erőlködni hogy a régi szereplőket beleillesszék az új kötetbe, erőltetett megoldások...

Félreértés ne essék, én is szeretem - eddig 2x elolvastam elölről az egészet, de azt látni kell hogy ez már lektűr. Lehet szeretni úgy is! :)

Csak Merléről szól a topik, vagy jöhet más is?

Az elején említődött Robert Graves.
Nem tudom mi baj a Belizárral: nemrég olvastam, szerintem hozza a formáját, nem rosszabb mint pl. a 2 Claudius-könyv. Az Aranygyapjú vagy a Jézus király ezekhez képest mennyire jó?
Gravesnél a hihetetlen műveltsége tetszik, látszik mennyire szakértője az adott kornak, mekkora tömeg adat van a regényeiben.

Ken Follett: szerintem ő is inkább lektűr, de jól ír:) nekem az "Egy férfi Szentpétervárról" tetszett, na és a "Tű a szénakazalban" - jobb is mint a belőle készült film.

Bedobnék pár új nevet:
- Szentmihály Szabó Péter sorozata
- Szántó György (inkább ifjúsági, kivéve az Aranyágacskát)
- Boleslaw Prus

Gyerekkoromból nekem is kedves emlékek Rónaszegi Miklós Kartal-regényei de ez tényleg gyerekkönyv kategória. Akárcsak Molnár Tibor(?) ifjúsági regényei az Árpád-házi királyokról. (Salamon, Könyves Kálmán)

Örülök hogy megtaláltam ezt a topikot - én is imádom a történelmi regényeket!

Előzmény: eMM (65)
eMM Creative Commons License 2003.06.10 0 0 67
Hát egyébkként is vannak nem zavaró pontatlanságok.
A Pirkadatban átlövik Siorac bal kezét és a jobb fáj neki.
Querébius egyik kisérő nemese megsebesül aztán már kettő a sebesült.
De ez egy ekkora regényfolyamnál elhanyagolható hiba,én minden hibája ellenére szeretem.
Előzmény: tracy (66)
tracy Creative Commons License 2003.06.10 0 0 66
Az igazi vicc a ifjabb Siorac kalandjainál, hogy Merle időnként összekeveri az idősebbel:)) Ami viszont nagyon szomorú, hogy a kötetek előrehaladtával nagyon lecsökken a fordítások színvonala. Az az érzésem, hogy Pór Judit és Kamocsay Ildikó nem olvasták a korábbi köteteket:(
Előzmény: eMM (65)
eMM Creative Commons License 2003.06.10 0 0 65
viszont a Pirkadatnál megint be akarta fejezni csak nem bírta.:)
Aztán a Libben a szoknya már a bájgúnár Siorac ifjúsága, kissé uncsi hogy kb 120 oldal a Giuse hercegné báljáról szól..
Előzmény: eMM (60)
-Vadászgörény- Creative Commons License 2003.06.10 0 0 64

Úgy van, úgy ám, nagyon jól! :)

Hihetelen jó sorozat volt, baromira sajnáltam amikor a végére értem, pedig elég hosszú a könyv.

Előzmény: Törölt nick (29)
eMM Creative Commons License 2003.05.30 0 0 63
Hja kéreMM Merléhez kitartás kell:)
Előzmény: panka (62)
panka Creative Commons License 2003.05.29 0 0 62
nem az ármány és cselszövés az utolsó? én a veszedelem és dicsőségig nyomtam végig, ott fulladtam ki.
Előzmény: tracy (55)
eMM Creative Commons License 2003.05.28 0 0 61
én Rob Royt próbáltam de feladtam.
Asszem neki az az 1 szem müve az igazi az Ivanhoe,de az nagyon ott van!
Előzmény: PETYUS (57)
eMM Creative Commons License 2003.05.28 0 0 60
Szerintem a Francia História után nem tervezett egyet seMM.
hiszen majd 10 év telt L az első és második mü között,aztán meg évente született egy.
nem hiszem hogy be akarná fejezni ,de az sem szerencsés ha 13 részből áll 1sorozat
Előzmény: tracy (55)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 59
Jósika is idéz tőle az Abafiban.
Előzmény: ilang_ (58)
ilang_ Creative Commons License 2003.05.28 0 0 58
Nekünk kötelező volt még a Waverley (irodalom szak), és olvastam a Kenilworth c. regényét is.
Ha már történelmi regény, akkor őt mindenképpen meg kell említeni.
Előzmény: PETYUS (57)
PETYUS Creative Commons License 2003.05.28 0 0 57
Mit írt még az Ivanhoe-n kívül?
Előzmény: ilang_ (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!