Keresés

Részletes keresés

Szabó Emil Creative Commons License 29 órája 0 0 50252
Diótörő Creative Commons License 3 napja 0 0 50251

Nézem, hogy miért nem hozza fel a szivattyú a vizet a kútból. Hát a szokásos 5-6 gyűrű helyett majdnem 9 is kilátszik, vagyis majdnem teljesen kiszáradt és a szivattyú onnan már nem bírja ezek szerint feltolni.

És egy éjszaka sem volt elég, hogy valamennyire feltöltődjön.

Ha ilyen alacsony a talajvíz, akkor mi lehet a fák alatt?

XANTIi Creative Commons License 5 napja 0 0 50250

Mi van?

Előzmény: bugadoktor (50249)
bugadoktor Creative Commons License 6 napja 0 0 50249

ÉRDEN IS VISSZAJÁR A CSATORNAPÉNZ?

Ha igen, az újságcikkben közölt adatok alapján, háztartásonként mintegy 200 ezer forintot kell fizetni az érdi családoknak.

A kérdés az, hogy az állami (önerő) támogatás után megkérdezték-e egyenként a 17 ezer víziközmű társulati tagot, hogy visszakéri-e a befizetett pénzét vagy sem.

Amennyiben nem kérdezték meg őket, akkor vissza kell fizetni részükre a fent említett összeget. Mivel Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter szerint ebben az esetben egyedi döntések vannak, nincs többségi elv. Vagyis sem az önkormányzat, sem a víziközmű társulat nem dönthet a pénzről, csak a befizető:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…/18839024_13898549944…

Nagykőrös estében már megtörtént a konkrét miniszteri állásfoglalás a visszafizetéssel kapcsolatban. Ugyanakkor a nagykőrösi polgármester a következő videóban az érdi példára hivatkozik.

https://www.facebook.com/nandor.zag…/videos/971584112929406/

Vagyis eszerint is vissza jár Érden a csatornapénz...

Atyxx Creative Commons License 2017.06.20 0 0 50248

Ilyet komolyan meg lehet csinálni, hogy a lakótelepen 10 napig nem szolgáltat melegvizet az Érdhő Kft? A nyár kellős közepén?

XANTIi Creative Commons License 2017.06.19 0 0 50247

Már meggyógyult!

Előzmény: gunji jackdaw (50246)
gunji jackdaw Creative Commons License 2017.06.19 0 0 50246

A központban, régi 70-es és a vasút között. Közben a vizesek azt mondták, hogy mások is jelezték a problémát, s dolgoznak rajta. Legalább ők nem terelnek, mint a gázosok. :)

Előzmény: RJancsi (50245)
RJancsi Creative Commons License 2017.06.19 0 0 50245

Merre laksz? Nálunk (Tárnoki/Bajcsy környék) nem tűnt fel semmi zavar.

Előzmény: gunji jackdaw (50244)
gunji jackdaw Creative Commons License 2017.06.19 0 0 50244

Üdv!

A vízszolgáltatással van máshol is probléma vagy csak mindenki most állt neki locsolni? Mostanában ez nem volt jellemző, nem örülök, hogy visszatérünk a húsz évvel ezelőtti helyzethez :(

bugadoktor Creative Commons License 2017.06.18 0 0 50243
kolyok53 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 50242
RJancsi Creative Commons License 2017.05.27 0 0 50241

Nem védem Győző bácsi cégét, ha nem kapna állami megrendelést felkopna az álla, de azt el kell ismerni, hogy országos szinten talán nekik van a legkorszerűbb aknagyártó gépük. 

Csak az érdekesség kedvéért: a hagyományos szennyvíz és csapadék aknák típusterv alapján készülnek néhány adott méretű nyílással az oldalukon. Ha egyenesen megy át rajtuk a cső akkor hagyján, de ha iránytöréssel és netán különböző fenékszintekkel, akkor beleőszül a tervező, hogy a csatlakozó csöveket hogy igazítsa az adott geometriájú aknához. A dolomit Kft. "telibe" önti az aknafeneket (kb. egy tömör beton hengert), és a tervező igényei szerint egy ipari gyémánt fejes 3D robot mm pontosan oda marja a csatlakozásokat ahová kell.  Mindezt mm pontosan. 

Előzmény: coleng (50240)
coleng Creative Commons License 2017.05.27 0 0 50240

Most hasznosítják a csatornázásból visszamaradt elemeket.

https://444.hu/2017/05/17/ujabb-oriasi-allami-beruhazas-mogul-kerult-elo-orban-apjanak-cege

Előzmény: rosszkutya69 (50239)
rosszkutya69 Creative Commons License 2017.05.25 0 0 50239

Mindeközben a Tárnoki úton...

RJancsi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 50238

No-no! A békák (mint minden kétéltű) védettek. De én sem féltem őket, majd szépen levonulnak a Duna árterére és ott énekelnek a lakók nagy örömére. :)

Előzmény: Diótörő (50237)
Diótörő Creative Commons License 2017.05.12 0 0 50237

Ez a patak-féleség egészen a Törökbálinti úttól indul és a Felső és Alsóvölgyi út mellett megy tovább a Fürdő utca hosszában, de hogy jelenleg hol van a vége, azt nem tudom. A beépítetlen domboldal rétegvízét vezeti el.

Emiatt elég veszélyes az úton közlekedni, mert nehezen fér el két jármű egymás mellett. A patak partja eleve meghatározza az út szélét, a kerítések felé meg nem mindig lehet lehúzódni, mert ezernyi oszlop van.

Tehát ha végig lefedik, akkor egyrészt megszűnik a rengeteg szennyvíz és esővíz beeresztése és az út is jelentősen kibővül.

Kíváncsi vagyok, hogy készül-e járda, mert ennek hiányában van jelenleg vagy 2 km-en keresztül 30-as tábla kitéve.

Milyen jó lenne, ha az érdi honlapon lenne az ilyen nagy munkákról pár szó, mert az Érdi újság nevű valamit már hetek óta nem kapom, meg más se errefelé. Abban talán volt valami erről.

Azt a pár békát meg egye meg a fene.

RJancsi Creative Commons License 2017.05.12 0 0 50236

Nem ez az árok/patak megy keresztül a Papi-földeken? Mert akkor ennek kéne táplálni a majdan megépülő csónakázó tavat. Nem tudom mi jobb, ha nyitva hagyják és teledobálják szeméttel, vagy ha lefedik és akkor büntetlenül bele lehet vezetni a szennyvizet mert kevésbé bűzlik... Vagy túl pesszimista vagyok?

Előzmény: japankaakas (50235)
japankaakas Creative Commons License 2017.05.11 0 0 50235

Ma hallottam, hogy Érdligeten befednek egy ÉLŐ PATAKOT a Sulák árkot. Gyerekkoromban még fürödtünk ebben a patakocskában. Mára ugyan kimélyítették, a medrét kőlapokkal bélelték ki, de azért vízinövények és valószínűleg vízibogarak és békák élnek benne (mint régen). Azt még úgy, ahogy megértem, hogy a nagyon szűk utcákban lefedik, hogy a részegek nehogy bele essenek, de ez nem elég, mert ezt a rémtettet a felhalmozott betonelemek mennyiségéből ítélve, a patak teljes hosszában végre akarják hajtani. Nem tudom ki húz ebből hasznot, de hogy a lakosság és a környezetvédelem nem, az biztos.

RJancsi Creative Commons License 2017.05.11 0 1 50234

Tudom, vigyázni kell a gyerekekre, a szülők meg nem azért vannak, hogy ezt megtegyék, de engem nagyon zavar, hogy viszonylag magas betonfallal és kerítéssel van a tó körülvéve. Mintha legalábbis krokodilok lennének benne. Enélkül sokkal szebb és természet közelibb lenne. Amennyi pénzből a karám megépült, lapos rézsűsre is ki lehetett volna alakítani a partját. Így ha valaki véletlenül belesétál, csak bokáig érne a víz. Aki meg bele akar fulladni, a mostani kerítést is átmászhatja.

Előzmény: Szabó Emil (50233)
Szabó Emil Creative Commons License 2017.05.10 0 0 50233
tucsok13 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 50232
XANTIi Creative Commons License 2017.05.04 0 0 50231

Ez Érd Tárnok felőli részén, a nagy Volán teleptől nem messze. A régi 70-es úthoz közel.

Előzmény: Szabó Emil (50229)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.04 0 0 50230

Az érdi nyitvatartása nem barátságos dolgozó embernek. A pusztazámoriban átvesznek olyan kategóriát is amit itt nem.

Csak halkan jelzem, hogy a Tesco parkolóban lévő konténerek közt van üveg gyűjtő is.

Előzmény: tucsok13 (50228)
Szabó Emil Creative Commons License 2017.05.03 0 0 50229

Ez Érd melyik részén van?

Előzmény: tucsok13 (50226)
tucsok13 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 50228

Köszi, az Érden is van a Sas utcában. (a hulladék szállítása városhatáron kívülre tilos, ezt is az ETH-tól tudom)

De ha már fizetek érte és nem lépem túl azt a mennyiséget amit fizetek nehogy már nekem kelljen bevinni... egyébként a hölgy korrekt volt, kiküldte a járatot érte elvben, hazamegyek meglátom.

De minden hónapban ez van és már unom... ill. ami jobban fáj az az üveg és fémhulladék nem szelektív gyűjtése amire nem tudnak megoldást adni.

Előzmény: XANTIi (50227)
XANTIi Creative Commons License 2017.05.02 0 1 50227

Nem ismerem a feltételeket, de Érdhez közel Nagytétényben van egy nagy hulladék udvar. Gyakorlatilag szinte bármit átvesznek és este 8-ig vannak. Talán még szombaton is. Ilyen kaliberű csak Rákospalotán és Zámoron van.

Előzmény: tucsok13 (50226)
tucsok13 Creative Commons License 2017.05.02 0 1 50226

Érdeklődnék hogy mindenkinél minden rendben a szelektív szállítással és csak engem szívatnak vagy valami nem működik?

Olyan még nem volt hogy mind a papírt, mind a műanyagot elvitték volna.. minden hónapban írok nekik hogy nem, nem várok 1 hónapig és tárolgatom, jöjjenek érte - nagy nehezen akkor elviszik, de már sajnálom az ügyintézőt. Vicc az egész.

Annyira érdekelne hogy:

- miért csak havonta 1x viszik a szelektívet

- miért nem lehet leadni a fémet és az üveget SEHOL

- miért csak félévente van zöldjárat

- miért csak elméleti a havi szelektív és negyedéves zöldjárat, valójában könyörögni kell hogy vigyék már el

- miért nem lehet legalább szabályozottan, meghatározott időtartamban égetni (van komposztálónk nem is 1, sőt aprítónk is,  de az apróbb gallyakat annyival egyszerűbb lenne egy kupacban elégetni mint bezsákolni majd negyedévente egyszer elvitetni..)

Csak azért merült fel bennem mert nemrég a kertes fórumban szóba került és vannak olyan települések ahol:

- hetente viszik a szelektívet

- egybe kell rakni mindent, ők válogatják 

- akármennyi zsákot ki lehet rakni, adnak helyette annyit amennyit elvittek

- hetente 1x kijelölt napon lehet égetni

- havonta viszik a zöldhulladékot

Próbálok környezettudatos lenni de legszívesebben bevágnék mindent a kukába, azt legalább elviszik minden héten 1x... :-P (persze nem teszem, bár kedvem lenne hozzá)

RJancsi Creative Commons License 2017.05.01 0 1 50225

Egy kibicnek semmi sem drága, én pl. nem szeretek futni. De ha Érd környékén  mégis ezt szeretném tenni, én a Beliczay szigetet választanám. Teljesen sík, kellemes árnyék a fák alatt és nem utolsó sorban sehol nincs szilárd burkolat csak természetes talaj. Kell ennél jobb? (Kétségtelen, hogy esős időben sáros lesz, de őseink sem rekortánon futottak az állatok után/elől.) :)

Előzmény: Szabó Emil (50224)
Szabó Emil Creative Commons License 2017.04.30 0 0 50224

2030-as futás is rámutat arra, hogy Érdnek szüksége lenne egy igazi futópályára. Sajnos a gát semmiképp se nevezhető futópályának.

https://nagyvaros.hu/2017/04/28/ofalusi-gat-lepusztult-allapota/

rosszkutya69 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 50223

Biztosíthatlak róla, hogy képes vagyok érzékelni a sebességet annyira, hogy ne gondoljam egy 20 km/h-val közlekedő járműről azt, hogy ennek három-négyszeresével halad.

Ugyanakkor nagyon örülök, hogy utánad is szívhatjuk a port azért, hogy alkalmanként megspórolhass kétszáz forintot, amiből természetesen még lejön a futóműved aránytalan mértékű kopása okozta költségtöbblet.

Előzmény: RJancsi (50214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!