Keresés

Részletes keresés

RJancsi Creative Commons License 5 órája 0 0 50441

Nem véletlen, hogy az építőiparnak sincs.... Régen vala az ÉVM. 

Előzmény: XANTIi (50440)
XANTIi Creative Commons License 6 órája 0 0 50440

Az egészségügynek nincs saját minisztériuma, de kitartott csókosok hada az van.

XANTIi Creative Commons License 6 órája 0 0 50439

Újabb kiemelt genya súlyos adóforintokból eltartva. Új kórház, mikor a régiek üzemeltetésére sincs pénz. Nincs orvos, nincs ápoló és nincs szakszemélyzet. Nincs gyógyszer, alapvető fertőtlenítő és tisztítószerek. Nincs pénz az elromlott gépek pótlására, de a javítására sem.

De az új építésével újabb milliárdok mehetnek a csókos építő cégeknek. Pénztáros Stróman Lőrinc és tettestársai újabb milliárdok tucatjaival gazdagodjanak.

A sok hülye beteg meg csak zavarja őket.

Előzmény: antiglobalistapista (50438)
antiglobalistapista Creative Commons License 6 órája 0 0 50438
RJancsi Creative Commons License 23 órája 0 0 50437

A módszerváltás első két szavazásán volt kire szavaznom. Azóta nincs. Rátok bízom mire gondoltok, hogy csalódtam bennük, vagy mentek a lecsóba. Nem is ez a lényeg.

Hanem hogy azóta is eljárok szavazni, de már nincs kire, inkább csak "dacból" valakik ellen. Nem az a lényeg, hogy kire szavazok (sajnos), hanem hogy mivel "ártok" legjobban a legkevésbé kívánatos pártnak. De jól látod a lényeget, szerintem a jobb és baloldal is megegyezett már évtizedekkel ezelőtt, hogy nem számoltatják el egymást, mert akkor nem stadionokat hanem börtönvárosokat kéne építeni. Az meg rossz fényt vetne az országra és tán az EU sem támogatná.  

Előzmény: Diótörő (50436)
Diótörő Creative Commons License 23 órája 0 0 50436

" azt pár hónappal megelőzően regisztrál egy "megmondóember "

Csak az a gond, hogy ezt a topicot jó ha 10-20 ember látogatja. Szóval elég belterjes :-)

Amúgy szvsz amíg nem fognak össze az ellenzéki pártok és nem jelölnek egy tényleg független szakértő ( pl. közgazdász ) embert, akit a választásokig többé-kevésbé ismertté tesznek, akkor semmi esély a váltásra.

Karácsonygergő és a többiek esélytelenek, mert súlytalanok sztem.

Döbbenten néztem, hogy a Fodorgábor nevű senki - volt fideszes, szdsz-es,volt belügy, majd környezetes miniszter - Liberálispárt vagy micsoda vezetője szövetséget kötött a szocikkal, meg a többiekkel.

Egy ilyen senki ? Ettől hány szavazatot várnak ? Ez egy megélhetési politikus, kell neki egy parlamenti mandátum, mert kell a havi biztos zsozsó.

Ezek lepaktáltak a fityesszel, hogy nem erőltetik a váltást, de cserébe legyen biztos helyük a Házban.

Előzmény: RJancsi (50431)
antiglobalistapista Creative Commons License 1 napja 0 0 50435

Érik a Békemenet

http://azoreg.hu/erik-a-bekemenet/

Ismét rengeteg érdi "menetelhet" a békéért.

XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 50434

Ilyen szervezettséggel még nem volt droid támadás.

Előzmény: florg (50433)
florg Creative Commons License 1 napja 0 0 50433

Nem furcsa, minden választási évebn ez van. :(

XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 50432

"A nemzetközi helyzet fokozódik". Nem véletlen. Más neveken sok tucatnyi topikban is nyomja egy-egy droid. Szabványosított layout, egyen szövegek.

"Te, ezek annyian vannak, de annyian!!!!"  copyright by Hofi

Pedig a java ezután jön. Durva hazugságok, ismert qrmányzati mantrákkal. Nem véletlenül van egy egész minisztérium szakosodva az AGYMOSÁSRA. Közpénzen.

RJancsi Creative Commons License 1 napja 0 0 50431

Nem furcsa, hogy pont a választás évében, azt pár hónappal megelőzően regisztrál egy "megmondóember", aki örök hurráoptimizmussal tolja a pártpropagandát? (Érdemes megnézni az általa látogatott topicokat.) 

Előzmény: XANTIi (50429)
antiglobalistapista Creative Commons License 1 napja 0 0 50430
XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 50429

Ezeknek a virtuális pénzeknek a nagy része megint a tuggyukkikhez kerül első és másodfokon is.

A valódi párt-háttérhatalom Simicskáihoz.

Előzmény: antiglobalistapista (50427)
XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 50428

Parasztvakítás.

Az egészségügyben akkor lenne előrelépés, ha a beteg a valóban szükséges kezelést kaphatná, a rendelkezésre álló legjobbat. Nem éves kvóták alapján ami jut neki. A kórházak a működésükhöz szükséges valódi üzemeltetési költségeket megkapnák. Az orvosok, a szakszemélyzet normális fizetése mellett.

Az oktatásban az lenne a legfontosabb és legalapvetőbb tennivaló, hogy seggbe rúgják a hatalom komisszárjait, de úgy hogy Fölcsútig földet se érjenek! A silány, ideológiailag középkori kötelező tankönyveket a szegény családoknak adnák tüzelőnek. Ha a pedagógus a társadalom elitjéhez tartozónak érezné magát, de nem egy degenerált félfeudális hatalmi eszme rabszolgájának.

Előzmény: antiglobalistapista (50427)
antiglobalistapista Creative Commons License 1 napja 0 0 50427

FEJLESZTIK AZ ÉRDI EGÉSZSÉGÜGYI ÉS OKTATÁSI INTÉZMÉNYEKET

Erre az évre csaknem 18 milliárdos támogatást, 2018-ra pedig 8 milliárdot ítélt meg a kormány a város egészségügyi és oktatási intézményeinek fejlesztésére.

XANTIi Creative Commons License 3 napja 0 0 50426

Ez pozitív. Ráadásul az is jó benne, ha a tetves tolvaj maffia egyszer megy a lecsóba, ezt nem tudja magával vinni. Túlárazva az EU felé, de legalább valami amit nem kell eltartani mint a sok nyűves stadiont.

Előzmény: antiglobalistapista (50425)
antiglobalistapista Creative Commons License 3 napja 0 0 50425
RJancsi Creative Commons License 4 napja 0 0 50424

Meg lehet nézni az iskolák honlapján (némi keresgélés után) az országos kompetencia mérés eredményét. A Teleki nem mutat túl jó eredményeket. 2014-2016 között az országos átlag alatt volt, kétszer szignifikánsan (azaz jelentősen) elmaradva attól. 2017-ről (még) nincs adat. Lehet vitatni a kompetencia mérés hatékonyságát, mértékadóságát, de valamit nem: nem az ellenzék találta ki, nem ők értékelik ki, nem ők teszik közzé. 

Előzmény: tucsok13 (50423)
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 50423

Hogy mire alapozom? Arra hogy 40 éve itt lakom, én is a Telekibe jártam, az oviban a Bem térre járt a fiam és már az óvodában látszott hogy kik lennének az osztálytársai.. a lányom már nem ebbe az oviba járt.

Abban is van különbség a kettő közt..

De én részemről lezártam a vitát, aki hisz abban hogy itt minden szuper az higgyen továbbra is, a többiek meg megtalálják a módját hogy iskolát válasszanak akkor is ha ez elvben nem lehetséges.

Érdekes módon a mi iskolánk honlapján nincsenek sikerességi táblázatok mégis nehéz bejutni, vajon miért?

Előzmény: antiglobalistapista (50421)
rosszkutya69 Creative Commons License 4 napja 0 0 50422

Azért tesznek meg mindent, mert nem akarják a gyerekeiket a szocializálatlan és szocializálhatatlan tudjukkik közé járatni.

Előzmény: tucsok13 (50415)
antiglobalistapista Creative Commons License 4 napja 0 0 50421

A fiam tavaly ballagott nem a Telekiből. És az ő osztályokból nem harminc pár % ment gimnáziumba.

De ha szerinted ez sikertörténet akkor hajrá, tapsoljunk, örüljünk, biztos minden úgy tökéletes ahogy van. Ne zavarjon meg a valóság..

Nem zavar meg a valóság, mert a témában, csak én közöltem valós tényadatokat.

Sikertörténetről sem szóltam, de nem szeretem, ha minden indoklás és igazolás nélkül, leszólják az oktatási intézményeinket.

A tökéletes állapotoktól messze vagyunk, de jó úton haladunk és egyre jobbak, versenyképesebbel leszünk.

Természetesen, vannak jobb, sőt sokkal jobb iskolák, de sajnos, sokkal rosszabbak is.

Aki szorgalmas és tehetséges, annak semmiképpen nem jelenthetnek hátrányt az érdi iskolák. A szomszéd és a zöldséges, persze oktatási szakember és tőlük hallani a reális értékelést ugye?

A fiadnak gratulálok a tanulmányi eredményéhez és a sikeres továbbtanuláshoz! Írod, hogy nem a Telekiben folytatta az általános iskolai tanulmányait. Mégis mire alapoztad akkor a nem kifejtett, de sugalmazott, erős kritikát az iskolával szemben?

Gondolom, hogy tudatában vagy azzal, hogy komolyan megsértetted az ott dolgozó pedagógusokat és tanulókat is.

Előzmény: tucsok13 (50420)
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 50420

A fiam tavaly ballagott nem a Telekiből. És az ő osztályokból nem harminc pár % ment gimnáziumba.

De ha szerinted ez sikertörténet akkor hajrá, tapsoljunk, örüljünk, biztos minden úgy tökéletes ahogy van. Ne zavarjon meg a valóság..

Előzmény: antiglobalistapista (50419)
antiglobalistapista Creative Commons License 4 napja 0 0 50419
tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 50418

És szerinted komolyan ettől jó egy iskola? 

Előzmény: antiglobalistapista (50417)
antiglobalistapista Creative Commons License 4 napja 0 0 50417
duplanulla7 Creative Commons License 4 napja 0 0 50416

Hová kerültem???? Érdi problémák helyett nettó kormányproganda????????????

tucsok13 Creative Commons License 4 napja 0 0 50415

Míg ők ünnepelnek a parkvárosi lakosok iden évben is mindent megtesznek azért hogy NE kelljen a gyerekeiket beíratni a Telekibe... érdemes lenne megnézni mennyivel nő meg Törökbálint és Budaörs népessége az óvodai-iskolai beíratások körül papíron az átjelentkező érdi lakosok miatt!

Előzmény: antiglobalistapista (50414)
antiglobalistapista Creative Commons License 5 napja -1 0 50414

Jó gyakorlatok az érdi iskolákban

Egyéves születésnapját ünnepelte múlt csütörtökön az Érdi Tankerületi Központ, amely 49 köznevelési intézmény fenntartását és működtetését látja el az Érd, a Budakeszi és a Pilisvörösvár járás területén. A rendezvényen Sárközi Márta tankerületi igazgató mutatta be a központot, beszélt az első év kihívásairól és sikereiről, az intézmények jó gyakorlatáról, és a meghívott iskolaigazgatók is megosztották egymással tapasztalataikat.

duplanulla7 Creative Commons License 5 napja 0 0 50413

Végre egy verseny, ahol Érd is az esélyesek közé tartozik! van: https://index.hu/belfold/2018/01/12/aszfalt_katyu_folt_kozut_muveszet/

Szavazzatok!

RJancsi Creative Commons License 5 napja 0 0 50412

Ha elég pénzük van, akkor megbízható, rendes emberek akikre nagy szükségünk van, nem tudtad?

https://24.hu/belfold/2017/05/19/mindenki-nyert-a-magyar-letelepedesi-kotvenyen-csak-az-orszag-bukott-milliardokat/

Előzmény: coleng (50411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!