Keresés

Részletes keresés

the_green Creative Commons License 2007.10.02 0 0 94
és a másik nemből is :). (elnézést, de ezt muszály volt :D)
Előzmény: By_Ron (93)
By_Ron Creative Commons License 2007.10.02 0 0 93
Köszi srácok
Előzmény: Schaumari Gyüttment (92)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2007.10.01 0 0 92
A számból vetted ki a szót. :-D
Előzmény: the_green (91)
the_green Creative Commons License 2007.10.01 0 0 91
A PSR E303mas: gyönyörű, életszerű versenyzongora hangszíne van, azt csak dicsérni lehet. Én egy dolgot hiányolok belőle, nem lehet azt, hogy elkezdek egy dallamot, s arra mindenfélét ráveszek, a bekapcsolódós funkció. És ott van a rengeteg kísérő dallam, amit én nem használok, de akinek hasznos, annak ajánlanivaló darab. Szerintem első szintetizátornak tökéletes, ha valakinek nincsenek különleges elvárásai, és ez a szép zongorahangszín ritkaság, ha valakinek a füle ehhez szokik, akkor a rolandoké már nagyon rondának tűnik :D. legalábbis amiken én játszottam. Az árához képest szerintem sok mindent tud azért.
By_Ron Creative Commons License 2007.10.01 0 0 90
Barátnőmnek akarom megvenni, jópár évig zongorázott 10éve :o)
Tippre marad hobbi szinten, de nem akarom, hogy a hangszer legyen a gyenge láncszem.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (89)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2007.09.28 0 0 89
Hát, a magam szintjén be... bár én nem vagyok komoly zenész. De sztem nagyon sokat tud a cucc, mondjuk attól is függ, mire kell neked.
Előzmény: By_Ron (88)
By_Ron Creative Commons License 2007.09.26 0 0 88
Én épp most nézegetek egy e-303 ast, mik a tapasztalataid? Bevált?

András
Előzmény: Schaumari Gyüttment (71)
G.T. Creative Commons License 2007.08.30 0 0 87
Tracky: Magáról a MIDI szabványról és a hozzá kapcsoldó dolgokról talász részletes információkat magyarul GG online könyvében:
http://midi.blog.hu/2006/06/29/sik_gerenyi_midi

Mindenképpen javaslom az átolvasását, nem kell megilyedni, nem megy nagyon mélyen bele a technikai részletekbe, de nem árt ha az ember tisztában van az alap MIDI utasításokkkal, ha valami hiba merül fel, sokat segíthet.

Előzmény: Tracky (84)
Tracky Creative Commons License 2007.08.29 0 0 86

Kedves János!

 

Köszönöm szépen a tájékoztatást!

 

Üdv.:

Zsolt

 

 

Előzmény: Fülöp János (85)
Fülöp János Creative Commons License 2007.08.27 0 0 85
1. / Milyen programot érdemes így kezdésnek használni? Honnan lehet olyat szerezni/letölteni?

Magix Musicmaker kezdésnek, utánna Cakewalk, majd ... Cubase, VST,

2. / Mire kell figyelni az összekapcsolás/működtetés során?

Nem sokmindenre, a hangkártyának kell minőséginek lennie, és úgynevezett full duplexet tudjon (egyszerre felvétel és lejátszás) egy régebbi Soundblaster 16 már jó.
Kikapcsolt gépnél:
A Midi kábel kerek, 5 pontos tucheles végét dugod a szintibe, a téglalap alakú végét a számítógép hangkátyáján lévő un. Gameportba. előbb a szintit, utánna indítod a számítógépet. Az operációs rendszer feléledése után általában automatikusan felismeri a szintit, ezután a kívánt szoftver, (mondjuk a Cakewalk már kezeli azt.
USB-s MIDI csatlakozóval még könnyebb, bekapcsolt állapotban is megy, azt simán egy üres USB aljazatban kell bedugnod a géped hátába. :-)

3./ Honnan lehet midi fileokat venni/letölteni/szerezni? A chrismidistudiot ismerem. /i]

Az internet teli van MIDI fileokkal, bár némelyik borzalmas minőség, kísérletezgetni jó az is.
saját munkáidat is mentsd ki!

Előzmény: Tracky (84)
Tracky Creative Commons License 2007.08.27 0 0 84

Sziasztok!

 

Én most találtam meg ezt a fórumot a neten és most regisztráltam, így friss vagyok.

Van egy Yamaha PSR-290-m, amit leginkább saját szórakoztatásomra használok, ritkán baráti összejöveteleken. Ne nevessetek ki, de eddigiekben a midi lehetőségét egyáltalán nem használtam ki gépen, mivel ehhez nem igazán értek, ezzel nem foglalkoztam. Próbáltam a neten, vagy ismerőseim körében részletes infokat keresni arra, hogyan is kell ehhez hozzáfogni, mi is kell ehhez stb., de összességében nem sokkal lettem okosabb.

Látom/olvasom Ti gyakorottak vagytok ilyen kérdésekben, így ha tudna nekem valaki ebben segíteni, nagyon megköszönném. Amit tudok: kell hozzá egy számítógép hangkártyával+midi kábel+valamiféle program, aminek segítségével tud kommunikálni egymással a szinti és a számítógép+midi file-ok.

Egyenlőre csak az egyirányú kapcsolatot szeretnék (azaz a számtógépről a szinti felé). Kérdéseim lennének:

1. / Milyen programot érdemes így kezdésnek használni? Honnan lehet olyat szerezni/letölteni?

2. / Mire kell figyelni az összekapcsolás/működtetés során?

3./ Honnan lehet midi fileokat venni/letölteni/szerezni? A chrismidistudiot ismerem.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Tracky

 

Előzmény: black0412 (83)
black0412 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 83
Sziasztok ! Ezúton is szeretném megköszönni WUNDI segítségét a Yamaha PSR-290-es magyarnyelvű leírással kapcsolatban ! Ismeretlenül is segített !!! KÖSZÖNÖM :)
Wundi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 82
CSÁÁÁ!! nekem van egy magyar leirásom! ha érdekel vegyél fel msn re!! vagy irj egy mailt! msn: fsastamas@hotmail.com erre tudsz mailt is küldeni! :)
Előzmény: csibe08 (52)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.28 0 0 81
Aha, sztem szasa hozzászólásában rejlik a teljes igazság...
Előzmény: Chris Shephardino (79)
szasa6 Creative Commons License 2006.12.27 0 0 80
üdv!

Nekem is E303 van és láttam az E403-ast is és azon valóban nincs a hagyományos értelemben vett "régi" csatlakozós MIDI be/ki, hanem az USB-s MIDI megoldás van rajta.
PC-hez egyszerűbb így a csatlakozás, a többi MIDI-s eszközhöz már nehezebb...

Sza.sa
Előzmény: Schaumari Gyüttment (78)
Chris Shephardino Creative Commons License 2006.12.27 0 0 79
Előzmény: Schaumari Gyüttment (78)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.27 0 0 78
Bocs, de nehezen hihető, hogy a Yamaha PSR E403-ason nincs MIDI kimenet... nekem E303-asom van, és azon is van.
Előzmény: Chris Shephardino (74)
nrb Creative Commons License 2006.12.27 0 0 77
"A Midi billentyűk értelemszerűen csak számítógéppel együtt (a hangkártyán keresztül) szólnak, külön hangszerként nem. (újszülöttek kedvéért)"

... vagy önálló hangmodullal... (!)
Előzmény: Fülöp János (75)
Chris Shephardino Creative Commons License 2006.12.25 0 0 76
Értem, köszi szépen a véleményt!

Egyenlőre nekem fontos, hogy ne csak Midi billentyűzet legyen, mert még a jobb gép nem adott:) Tehát lényeges, hogy a szintetizátor minél jobb alaptulajdonsággokkal/hangkészlettel rendelkezzen.

Igazából az tántorított el, hogy ezen nincs "csak" USB port, de most már inkább a Yamaha felé húzok.

Üdv:
Chris
Előzmény: Fülöp János (75)
Fülöp János Creative Commons License 2006.12.25 0 0 75
Szia!

Előrebocsátom, hogy nem használtam egyik keyboardot sem. :-)
Az USB elég.
Ez a Yamaha sokkal komolyabb hangszer, mint ez a Casio.
Élőben zenélni csakis a Yamahát venném meg.

Ha csak PC- történő zeneszerzés a célod, akkor szvsz mindegy melyiket veszed meg, csak PC billentyűnek használva talán még jobb lenne valami Midi keyboard, pl. ez:

http://www.absolute.hu/vasarlas/shop/?pid=86&back=12

E-Mu Xboard 49

Kapsz hozzá 3 CD-t, kontrollszoftvert, hangmintát, ilyesmik.

Vannak kisebbek, olcsóbbak is.
A Midi billentyűk értelemszerűen csak számítógéppel együtt (a hangkártyán keresztül) szólnak, külön hangszerként nem. (újszülöttek kedvéért)

Komoly gép (márkás hangkártya) és legalább Winfos 2000 SP4 kell hozzá.
Előzmény: Chris Shephardino (74)
Chris Shephardino Creative Commons License 2006.12.24 0 0 74

Sziasztok!


Kiskoromban tanultam 2-3 évig zongorázni, amit sajnos mára már teljesen elfelejtettem, és most szeretném újrakezdeni, leginkább abból a célból, hogy a későbbiekben könnyebben menjen a számítógépes zeneírás (még nem vagyok benne a témában, sajna a gépem még nem teszi lehetővé).
Tanácsot szeretnék kérni azoktól akik esetleg találkoztak már mindkét márkával, hogy melyiknek mi az előnye illetve hátránya?

Két szintetizátor között nem tudok igazán dönteni:

Az egyik a Casio CTK-800

http://hangmester.hu/start.php?page=szeria&szeria=163

A másik a  Yamaha PSR-E403

http://hangmester.hu/start.php?page=szeria&szeria=150

Utóbbin nincs MIDI ki/bemenet csak USB, az elsőn mindkettő található.

Minden választ szivesen fogadok! Köszi!
Üdv:
Chris

G.T. Creative Commons License 2006.12.21 0 0 73
Nem T1 hanem TI (Totally Integrated) :)
Egyébként erről van szó:
http://accessmusic.de/products.php4
Előzmény: kyo22 (72)
kyo22 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 72
Mi az a virus t1? ????  :-))
Előzmény: Schaumari Gyüttment (71)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.12.18 0 0 71
Ha nekem szántad a tanácsot, köszi szépen. Végül kikötöttem egy Yamaha PSR E303-asnál.

Most ismerkedem vele, nyilván nem egy Virus TI (sajnos), de a 482 hangszín közül van jó pár használható. Legfeljebb számítógépen még effektezni kell egy kicsit őket...
Előzmény: Fülöp János (70)
Fülöp János Creative Commons License 2006.12.10 0 0 70
És ha vennél használtan egy Yamaha DJX-II-est?

Az "gyerekes" kinézetű, de jól variálható, cserélhető hangmintás, tuc-tuc zenére kivitelezett hangszer.
Asszem már USB van rajta. Vannak rendes hangszínei is, de alapból a billentyűk a ritmusok élőben történő variálására vannak, sok mindent el lehet vele követni.
A kinézete tényleg gagyi, de egész jól szól, persze "komoly" CD minőség nem jön ki belőle (8 bites)
Majdnem vettem egyet, most már bánom, hogy nem, mert otthonra, bulikba marha jól szórakozás, és érteni sem kell hozzá annyira. :-)

kyo22 Creative Commons License 2006.12.10 0 0 69
Én vendéglátózom, nekem oda sokkal jobb a yamaha. A casioból inkább a szar stílusai, és az erőtlenebb megszólalása miatt volt elegem. A yamahának sokkal életszerűbbek a hangszínei, bár ha te arra akarod használni amit leírtál, arra mindegy milyet veszel. A legalsó 3 at nem ismerem, pontosabban nem hallottam üzem közben olyanokat. Ha szintetikus hangszíneket vagy effekteket-háttérzajokat akarsz, lebeszélnélek ezekről a kacatokról. 40 E ftért lehet venni használtan régebbi hszert, ami ugyanannyiért többet is tud.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (68)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.11.30 0 0 68
És miért ne?

És milyen igen, szerinted?
Előzmény: kyo22 (67)
kyo22 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 67
Hát casio t azt ne.
Előzmény: Schaumari Gyüttment (66)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2006.11.30 0 0 66
Urak, szakértő segítségre van szükségem. Szintetizátort szeretnék, 30-40 ezer Ft környékén, újat. Nem Vangelis vagy Chopin babérjaira török, csak kísérletezésre, színesítésre használnám, valahol a metal-ipari zene-intelligens techno környékén.

Fontos nekem a sokféle hangszín, az emberi szintű variálhatóság, normális polifónia, a MIDI-ki/bemenet, a line out, az akkordkíséret programozhatósága. és egy beépített oktatóprogram. Minden más hab a tortán.

A következő cuccok kerültek fel a listámra:
CASIO: CTK-451, CTK-481, CTK-491, CTK-496
MEDELI: M1
YAMAHA: PSR-175, PSR-E203
SOLTON: PK-160
SENCOR:SMI-1
FARFISA: TK-615, TK-619

Ezek közül ismerős a Yamaha és a Casio (utóbbinak kicsit gagyi az image-e), a többi számomra totál ismeretlen.

A fentiek közül ki melyiket javasolná, és miért? Esetleg a felsorolt modellekkel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata is?

Előre is köszönöm...
kyo22 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 65
Én most vettem nem is olyan rég (2hónapja kb.) egy DGX 305 öst. Használtan az igaz, de nincs egy éves, szobából, kis poron kívül mint az új. 80.000 volt a szériatartozékok, plusz pedál és állvánnyal együtt. (ez utóbbi kettő nem szériatartozék mint tudjuk) A DGX azé' mégiscsak 6.1/4 oktáv hogy másról ne beszéljek így hírtelen. Nem érdekel persze, viszont rengeteg oldal van, ahová ha felteszed, tuti elkel.
Előzmény: _Z_ (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!