Keresés

Részletes keresés

DkGrinder Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3570

Ahhh sikerült, Köszönöm !!

Előzmény: kisbetu (3568)
DkGrinder Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3569

Picit részleteznéd, sajnos a hálózatbeállítás a gyenge pontom :-(

Köszönöm!

Előzmény: kisbetu (3568)
kisbetu Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3568

A gépeden beállítasz statikus 10.0.50.102-es címet, belépsz a készülék konfigurációs felületébe, beállítod rajta azt a címet, amit elhatároztál.

Előzmény: DkGrinder (3567)
DkGrinder Creative Commons License 2016.06.03 0 0 3567

Vettem egy készüléket aminek gyárilag be van állítva egy 10.0.50.100 -as statikus IP cím.

Az én routeremben 192.168.0.1-255 ig lehet beállítani a tartományt.

Hogy tudom a fenti készüléket ebbe a tartományba "tuszkolni" :-D ?

 

James 42 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 3566

Reset helyett inkább be kellene állítani az új routerhez. Nézd meg ezt az oldalt:

http://www.epson.co.uk/gb/en/viewcon/corporatesite/products/mainunits/faq/11100/1761

Előzmény: snoopKA (3565)
snoopKA Creative Commons License 2015.03.24 0 0 3565

Sziasztok!

 

Vettem egy új routert, sikerült szuperül beállítanom, de a wifi nyomtatót (EPSON SX435SW) nem látja. Bármit csinálok, nem sikerül csatlakoztatni. Nem lehet valahogy reset-elni a nyomtatót, hogy elfelejtse a régi routert? A nyomtató driver újratelepítése nem segített!

wastegate Creative Commons License 2013.11.04 0 0 3564
James 42 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 3563

Nem állítom, hogy tudom a megoldást, de nekem eléggé gyanús, hogy az a router egyszerűen beszart, azaz hibásan működik. Ha van rá lehetőség, akkor ki kéne próbálni egy másikkal, hogy ugyanígy jelentkeznek-e ezek a hibák.

Előzmény: Laczko.Attila (3562)
Laczko.Attila Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3562

Sziasztok!

 

Segítsetek légyetek szíves!

 

Van egy TP-link TL-WR340-es routerem ami adsl internetet dob szét UPC 29-es körzet. A probléma a következő, ha valami oknál fogva áramszünet van, vagy kihúzom bármelyik kábelt a modemből, vagy a routerből, akkor utána nem csatlakozik a router az internethez. A szolgáltatói felhasználó név és jelszó helyesen van beírva többszöri resetelés után és beállítás után sem. A Win7 hibajavító " DNS kiszolgáló nem található " hibát ír. Beírtam a UPC DNS szerver címét. Google DNS szervert de akkor sem. Modem reboot, modem reboot hátán sehol semmi és ilyenkor jön a csoda egyszer csak megjavul de ez kb.: 1-2 óra sz*pás után. Tegnap mikor ugyan így szívtam vele, megjavult de mikor kipipáltam hogy engedélyezem a wifi-t megint csak szétkapcsolt és újra töménytelen szívás után jött csak vissza. Volt firmware frissítés kipróbáltam minden csatornát 1-13-ig aztán egyszer csak a 12-es csatornán csatlakozott, aztán megint szét és automatikus csatorna kiosztás mellett, most megy 1 napja. Az a legnagyobb problémám, hogy nem tudom a hiba okát. Aki tudja a megoldás legyen szíves segítsen!

 

Köszönöm!

PapírVilla Creative Commons License 2012.03.28 0 0 3561

Sziasztok!

Olyan routerre lenne szükségem, ami képes részletesen logolni a hálózati forgalmat.

Ötletek?

nicko Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3560

itt véleményezik is

 

+ alapból 5 év gari jár a TP-Link routerekhez azért az sem rossz dolog.

Nálam szeptemberben lesz 5 éves egy 4 portos mezei vezetékes TP-Link..soha semmi baja nem volt. nem fagyott le egyszer sem a nyári melegben ami a panelban 40 fokot jelent vagy felette az sem jelentett gondot neki. Igaz nekem csak 20/10 van.

Előzmény: wartburg1963 (3559)
wartburg1963 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3559

köszönöm -- meggyőző.. :-)

Előzmény: nicko (3558)
nicko Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3558

TP Link "N" tipusú routerét vedd.

az egyik legjobb tipus TP-Link TL-WR1043ND ráadásul a fw-t magyarok írják hozzá. ne az árát nézd van ettől olcsóbb is de az nem tud annyit mint ez.

Topic hozzá

 

Ezt használják pl. az új smart tipusú TV-k hálózatban való megosztásához is.

 

Előzmény: wartburg1963 (3556)
Dulifuli Creative Commons License 2012.03.12 0 0 3557

Sorry, én nem ismerem a mostani típusokat, de egy ötletem azért van: olvasd el a 3512-es hozzászólást!

Előzmény: wartburg1963 (3556)
wartburg1963 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 3556

Kedves Topictársak,

 

a napokban kötötték be hozzánk a UPC kábelnetet, minek következtében a korábbi, "telefonvonalon jövő", 15 Mbit/s névleges sebességű net 50 Mbit/s-ra gyorsult.

Elvileg.

Ugyanis gyakorlatilag ennek általában jó ha a felét lehet mérni a hálózaton. (természetesen úgy, hogy csak egy gép aktív rajta).

Ekkor vetődött fel a gondolat, hogy leteszteljem, nem a net elosztásához használt router miatt ilyen lassú az internet?

A kérdéses gépet közvetlenül a DSL modemhez csatlakoztatva meglepődtem: a sebesség valóban megközelítette, sőt elérte a vállalt 50 Mbit/s értéket.

A kontroll mérést (routerrel) közvetlenül ezután megejtve látszott, hopgy routerrel mindez csak kb. fele ekkora sebességű.

 

A jelenlegi router típusa: NETGEAR WPN824.

Az a vicc, hogy a UPC maga is ilyen routereket (is) ad a lakáson belüli hálózatmegosztáshoz...:-)

 

Kérdés: milyen router érdemes venni, amely árban is kifizethető, illetve nem jelent szűk keresztmetszetet sebesség szempontjából?

A routerhez egy vezetékes és három wifi gép csatlakozik.

 

Köszönöm a segítséget,

 

üdv:

 

Péter

lutria Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3555

Köszi,igy már sikerült.

Nekem is tp-link van,én is a FAQ-t tanulmányoztam,de abban tényleg nincs benne ez a kikapcsolva resetelés.

Előzmény: lotht (3554)
lotht Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3554

Több TP-Link FAQ oldal azt írja, amit tettél.

Viszont itt más szerepel: http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=109

Mivel nem írod, milyen routerről van szó, talán érdemes kipróbálni ezt is.

Tehát: kikapcsolod, kihúzod a tápfeszültség vezetékét, ekkor megnyomod és nyomva tartod a reset gombot, majd visszakapcsolod és még legalább 15 mp-ig nyomva tartod a resetet.

 

Előzmény: lutria (3553)
lutria Creative Commons License 2011.03.27 0 0 3553

Tanácsot kérnék mit lehetne még tenni egy tp-link routerrel,mert szolgáltatóváltás miatt be kellene lépni a menüjébe,viszont pár éve egy családtag megváltoztatta a jelszót majd el lett felejtve.

Elméletben ilyenkor a reset gombot kellene nyomni 6-10 sec-ig hogy visszaálljon a gyári admin jelszó,viszont a router mégsem teszi,és a ledek sem jelzik hogy bármi történne a hatására.

Dulifuli Creative Commons License 2011.03.21 0 0 3552

A 7-esen szerintem eléggé elbökték a hálózati dolgokat, ezért is ajánlottam inkább az XP-s gépen futtatni a varázslót, hátha azon sikerül beállítani az Internet kapcsolat megosztását. De ha esetleg ez sehogy se menne, akkor még mindig meg lehet próbálni egyszerűen csak bekapcsolni az XP-s gépen az IP routolást. Ennek menete a következő:

 

1. Start Registry Editor (Regedit.exe).
2. In Registry Editor, locate the following registry key:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters
3. Set the following registry value:
    Value Name: IPEnableRouter
    Value type: REG_DWORD
    Value Data: 1
    A value of 1 enables TCP/IP forwarding for all network connections
    that are installed and used by this computer.
4. Quit Registry Editor.

Előzmény: fwriter (3551)
fwriter Creative Commons License 2011.03.19 0 0 3551

Futtattam az XP hálózat varázslóját mind a két gépen, de a Windows 7-esen XP kompatibiltás módban futtatva is "Nem lehetett beállítani a hálózatot" üzenettel leáll.

 

A Windows 7-es hálózat beállítása pedig "Konfigurálatlan eszközöket keres a hálózaton" jelszóval lefagy.

 

Majd megpróbálom a kommentek fényében az egész dolgot újragondolni.

Előzmény: Dulifuli (3550)
Dulifuli Creative Commons License 2011.03.19 0 0 3550

A konkrét kérdésedre már kaptál választ, de szerintem működnie kellene a megosztásnak is. Én úgy próbálnám, hogy az XP-s gépre dugnám rá az USB-s cuccot, és miután már látszik benne a két hálózati kapcsolat (mármint a helyi hálózat és az Internet kapcsolat), akkor próbálnám meg beállítani rajta az Internet kapcsolat megosztását. Ebben segíthet a Hálózat beállítása varázsló, ami megtalálható a Vezérlőpultban.

Előzmény: fwriter (3548)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.03.19 0 0 3549

"egy szélessávú mobilinternet USB modemből valahogy hálózati eszközt csinálni és bedugni a routerbe, úgy, hogy mind a két gép lássa? Létezik ilyen konverter?"

 

A routered leírását nézd meg. Vannak olyan routerek, amelyek meghatározott típusú HSDPA modemeket tudnak így fogadni, és wifire szétosztani.

Előzmény: fwriter (3548)
fwriter Creative Commons License 2011.03.18 0 0 3548

Sziasztok, az a problémám, hogy képtelen vagyok a netet megosztani egy Windows 7-es és egy XP-s gép között (pedig a file megosztás megy).

 

Azt szeretnén tőletek kérdezni, hogy hardver úton lehet-e egy szélessávú mobilinternet USB modemből valahogy hálózati eszközt csinálni és bedugni a routerbe, úgy, hogy mind a két gép lássa? Létezik ilyen konverter?

 

Előzmény: Dulifuli (3547)
Dulifuli Creative Commons License 2011.03.18 0 0 3547

Egy kicsit részletesebben is leírhatnád, hogy mit és hogyan próbáltál. Enélkül egyelőre annyit írnék, hogy a modemet a router WAN portjára kell dugni, a gépeket meg a LAN portokra. A gépek vagy automatikusan kapjanak IP címet (ebben az esetben általában a routerben kell engedélyezni a DHCP szervert), vagy ha fixen vannak beállítva a címek, akkor a gépek IP címe legyen egy IP hálózatban a router LAN portjának IP címével, de ne ütközzenek egymással. Ez utóbbi esetben a gépeknek akkor is látniuk kell egymást, ha az Internet kapcsolat nem működik.

Előzmény: Törölt nick (3546)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.18 0 0 3546

Sziasztok!Napokban bekötötték a netet,és lenne egy olyan gondom hogy nem tudom összekötni routeren keresztül a két gépet.A modemem Cisco EPC 2202 A routerem pedig SMC.Valaki tud irjon összekötési segitséget.Előre is köszönöm!

Dulifuli Creative Commons License 2011.03.10 0 0 3545

Igen, lehet, hogy egy újabb modemmel működne az alapértelmezett beállításokkal is (sőt, ha tényleg egyszerre történt a két változtatás, akkor még az is lehet, hogy ezzel a modemmel is menne). De ha így is megy a net annyira, amennyit a csomag bír, akkor nem nagyon érdemes ezzel foglalkozni. Majd csak akkor, ha olyan csomagod lesz, hogy a 10 Mbps lesz a szűk keresztmetszet.

Előzmény: AFUTO (3544)
AFUTO Creative Commons License 2011.03.06 0 0 3544

Nos, felkerült a legújabb driver (gyártó honlapjáról).

Ezzel egyidőben egy szakember tanácsára az eszközkezelőben a LAN kártya le lett "butítva" 10Mbps félduplexre. Ez a modem "öregsége" miatt kellett? Ha kérnék újabb modemet a szolgáltatótól (Datanet), azzal esetleg vissza lehetne állítani alapértékre (automatikus teljes duplex)?

 

Így most van net, sebességét teszteltem, hozza az értéket, ami a csomagomban van. 

 

Köszönöm.

Előzmény: Dulifuli (3538)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 3543

És természetesen köszönöm a válaszokat!

Előzmény: Törölt nick (3542)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.28 0 0 3542

Nem gond, bárkivel előfordul, hogy benézi. :-)

 

Közben meglett a megoldás.

Kaptunk egy újabb modemet a szolgáltatótól és lőn net. (De egyelőere nem akarnám elkiabálni, pár nap tesztelés következik.)

Előzmény: nicko (3540)
nicko Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3541
Előzmény: Dulifuli (3539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!