Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kavicsos1964 Creative Commons License 2023.11.14 0 0 293

Itt is rég írt olyan aki ért is valamihez úgy látom !

Előzmény: dutrancs (292)
dutrancs Creative Commons License 2023.03.10 0 0 292

Mágnesszelepet nézted!  Kap áramot? Ha igen működik? Heréld ki próbára!  Aztán majd lefolytod,ha leakarod állítani!

Előzmény: Mk2golf (291)
Mk2golf Creative Commons License 2023.02.09 0 0 291

 Régi kérdés , de kiderült mi volt a hiba ? Ugyan ebben bajban vagyok...

Előzmény: Mcpackman (206)
Lutyo1 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 290

Köszi! Még nem szedtem le, de akkor úgy fogom, hogy összejelölök mindent mindennel.

Előzmény: dutrancs (289)
dutrancs Creative Commons License 2021.07.23 -1 0 289

Ha mindent összejelöltél ,akkor nem lehet gond! Estleg az előtöltésen kell állítanod ,azt meg a nútok engedik. Nyáron nem is annyira veszel észre rajta hibát,majd setleg télen jön elő ,ha dadog ,vagy rángat kicsit hidegen!

 

Előzmény: Lutyo1 (288)
Lutyo1 Creative Commons License 2021.07.21 0 0 288

Sziasztok!  Adagolófelújítás lesz a kocsin(Mondeo mk2 1,8 td,Lucas adagolóval).Az adagolót kiszerelve kell elvinnem. Ha mindent összejelölök az adagolón és a motoron is, ami elmozdulhat,visszaszereléskor elég-e azokkal jelre tennem, vagy van valami speciális eljárás a visszaszereléshez?

Jager74 Creative Commons License 2021.01.20 0 0 287

Üdv mindenkinek!  Hidegen ingadozó/hullámzó alapjárat (400-1000 f/perc),kis fordulaton menet közben rángató motor,és 1-esben gáz nélkül kuplungot felendedve lefullad (2,7 TDi 125 LE). Nissan hibakódok 18,22 (befecskendezés visszacsatolás). Szerintetek elektromos töltésállító,vagy előtöltés szabályozó szelep a hibás? (Zexel elektromos adagoló). Válaszokat köszönöm!

lakóbuszfan Creative Commons License 2020.12.28 0 0 286

szia, koszi! kuldtem emailt trelerezessel kapcsolatban.

Előzmény: dutrancs (285)
dutrancs Creative Commons License 2020.12.27 0 0 285

Le kell cserélni egy hasonló kaliberű VE-re ,az előbb orvosolható!

Előzmény: lakóbuszfan (284)
lakóbuszfan Creative Commons License 2020.12.26 0 0 284

tema: bosch va4 tipusu adagolo

sziasztok,

eloszor is Mindenkinek Kellemes Unnepeket kivanok! egy regi 60as evekbeli vasba volna egy bosch va4 tipusu adagolo, amit korabban szetszedtek es nem tudtak jol osszerakni, raadasul az egyik kart is elhanytak. tudna valaki segiteni egy ilyen regi adagolo rendbeteteleben?

ötsz Creative Commons License 2020.08.12 0 0 283

Sziasztok.

Tanácsot kérnék. Van egy mazdamotoros kia sportage autóm,ha alapjáraton hagyom járni a motor néha felpörög egy-egy pillanatra.Menet közben pedig ha leveszem a gázról a lábam és benyomom a kuplungot töbször leáll majd szinte minden esetben azonnal elindúl ha ráindítok.

 

Kérdésem:ez utalhat adagoló hibára vagy valami más lehet,ha valaki tudja hiba okát ne tartsa magában.

Az adagoló elektromos,szerintem bosch adagoló.

 

Köszönöm

Jager74 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 282

Üdv. Urak!

Olyan jelenség van az autómnál (Tdi),h a napi első indítás (hideg motornál) elég köhögős. Adagoló felújított,akksi új,porlasztók és izzítók jók. Másodjára vagy melegen már egyből elkapja. Reggelre nem levegősödik le a rendszer sem a szűrő előtt,sem a szűrő után,tápszivattyú kemény marad. Viszont a nyomást elengedheti az adagoló (elektronikus Zexel). Hol tudja ezt megtenni? A nyomástartó fejszelepnél,vagy a résolaj visszavezető szelepnél? Minden ötletet köszönettel fogadok!

dutrancs Creative Commons License 2020.03.02 0 0 281

Az igazság az ,tudod ,hogy ha itt most megjelent a gázolaj a háznyomástól ,akkor ezt megszünteted és hamarosan megjelenik máshol. Ugyan is egy idősek a tömítések és ha szét kell szedni ,akkor már mindet kell cserélni . Akkor már perselyeket ,szimeringet ,meg ugyebár amit még nem lehet látni ,cserélni kell. Úgy ,hogy csak fel kell azt nem sokára javítani,de ez rafinált tipus ,nem is akárki -akárhol javítja! Közbe jöhet még egy kis elektromos probléma is ,aztán lehet kapaszkodni!

Előzmény: Petibokk87 (279)
dutrancs Creative Commons License 2020.03.02 0 0 280

Amennyiben nem egy lecsoffadt akksid van ,kipörgeted te a levegőt belőle! Ha nem megy ,csak lazítsd meg a porlasztóknál a nyomócsövet ,aztán ha már löki az anyagot ,húzd meg őket ,aztán "kalap"

 

Előzmény: Petibokk87 (279)
Petibokk87 Creative Commons License 2020.03.02 0 0 279

Koszi a segitseget!

Nagy ko esett le a szivemrol! 🤣

Mar azon agyaltam, hogy szerelohoz vagy adagoloshoz kell vinni, tuti rabeszeltek volna egy komplett felujitasra.....

Agyaltam is rajta, hogy kitekerem, csak feltem, hogy bajt csinalok.

Utana kell ilyet csinalni, hogy legteleniteni vagy ilyesmi?

Ha igen, annak mi a menete?

Mar szetszedtem az egesz kocsit es megjavitottam minden reszet, ettol tartottam, hogy egyszer ehhez kell hozzanyulni.

Mar neztem celszerszamot is a szereleshez es keszitettem fel magam a szerelesre. 🤣

Koszonom megegyszer a segitseget!

Halas vagyok erte!

Előzmény: dutrancs (278)
dutrancs Creative Commons License 2020.03.02 0 0 278

 Íme ,itt láthatod a tengelyen ,csavaron a gumigyűrűt!

Előzmény: dutrancs (277)
dutrancs Creative Commons License 2020.03.02 0 0 277

Szia! Igazam volt ,az csak a tengely rögzítő stiftje! Vedd ki nyugodtan és cserélj rajta "O" -gyűrűt,aztán tedd vissza! A lemezt okvetlen (villát ) tedd vissza a csavar feje alá ,mert akkor bele hajtod a tengelyig  és elakasztod,rögzíted!

Előzmény: dutrancs (276)
dutrancs Creative Commons License 2020.03.02 0 0 276

Nem tudom ,mi van ott! Lehet ,hogy a tengely rögzítő! Kimegyek a műhelybe és szétkapom egynek ezt a részét!

Előzmény: Petibokk87 (275)
Petibokk87 Creative Commons License 2020.03.01 0 0 275

Udv. Mindenkinek!

 

Van egy 2001-es Ford Mondeom amoben vp44 adagolo van.

Egyik naprol a masikra egesz jol elkezdett ereszteni.

Rendesen csepeg alapjaraton.

Ezen a reszen tapinthato a szivargas amit bekarikaztam.

Mi lehet a hiba vagy minek a kovetkezmenye ez?

Koszonom elore is a segitseget!

 

dutrancs Creative Commons License 2020.02.24 0 0 274

Nem írtad meg ,hogy sikerrel jártál-e??

Előzmény: dutrancs (268)
Gyula Fenyő Creative Commons License 2020.02.24 0 0 273

Űdv.

Renault kangó 1,9 dízel adagolóra lenne szűkségem. A régire azt mondta az adagolós, hogy nem javítható mert rozsdás a belseje. Kűlönben teljesen jól müködött csak fojt valahol belőle a gázolaj. A gyári száma; R8448B361B- Segítségeteket előre is köszönöm

dutrancs Creative Commons License 2020.02.11 0 0 272

Adagoló meghajtásra gondolok ,kellene még neki egy kis előtöltés! Az a baj ,hogy jelen esetbe nem tudjátok kipróbálni ,mert már nem megy tovább az állítási lehetőség!  Gondolom ,hogy megpróbáltátok volna ,ha lehetett volna!

Előzmény: Holmer (270)
dutrancs Creative Commons License 2020.02.11 0 0 271

Igen előfordulhat ,hogyha nem közös az adagoló és a vezétengely meghajtása. Mert ha közös (szerintem ) bele verne a dugóba  a szelep! Milyen típusú motor van benne?

Előzmény: Holmer (270)
Holmer Creative Commons License 2020.02.11 0 0 270

Sziasztok! Adott egy hat hengeres munkagép szívómotor,ami a közelmúltban teljes felújításon esett át az adagolót kivéve. Adagolója soros. Tápszivattyú,porlasztók újak. Hidegen,melegen jól indul, de a motor füstöl. Hidegen erősen szürkés fehéres ,ami üzemmelegen  jelentősen javul.  

 

Előtöltés problémára gyanakszunk. Okozhatja e ezt a szürkézést az adagolóelemek kopása,ami nem képes átnyomni a megfelelő porlasztási nyomásra állított új porlasztókat ?

Az előtöltésszabályzó csavarjai a végállásban vannak lehúzva,nem pedig közbenső állásban. Így van meg a gyári  alapelőtöltési szög. Gondoltunk még arra is,hogy el van rakva egy fogat a vezérlés,vagy az adagoló meghajtása. 

 

Köszi a tanácsokat!

 

vonatszerelő Creative Commons License 2020.02.04 0 0 269

Köszönöm!

Előzmény: dutrancs (267)
dutrancs Creative Commons License 2020.02.04 0 0 268

Nem vagyok adagolós! Adagolósoktól ne várj segítséget! Beinvesztálják a több százezer forintokat a különféle tan!folyamokra,gépekre ,nem azért hogy aztán bárkit is ingyen tanítsanak. A gázkart nem jól tetted fel a helyére.

Előzmény: fodzo2 (259)
dutrancs Creative Commons License 2020.02.04 0 0 267

Vedd ki,cserélj tömítést!

dutrancs Creative Commons License 2020.02.04 0 0 266

Szerintem ki veheted ,ha hozzáférsz,mert az csak az indikátor órának a helye ,töltés beállításkor ,de a tutit ezután mondom meg!

 

Előzmény: dutrancs (265)
dutrancs Creative Commons License 2020.02.04 0 0 265

Megkérdezem a fiamtól ,hogy mit mond erre!

 

Előzmény: vonatszerelő (261)
dutrancs Creative Commons License 2020.02.04 0 0 264

Azt gondoltam ,hogy  egy ismerősöm ,mert az is a vasútnál van!  Gondoltam megkérdezem ,hátha ezt a nevet adta magának!! Bocsi!!

Előzmény: vonatszerelő (263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!