Keresés

Részletes keresés

tubi68 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26145

Hali Mindenkinek! Na, itt kezdődik az átverés! Legjobb tudomásom szerint a magyar pávagalamb csak fehér színváltozatban létezik!

Előzmény: molnarmarcl (26141)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26144
üdv..

itt vannak a képek a kendermagosakról, kakas nincs csak tojó tyúk !!

igaz nem most készültek !!! helló !
Előzmény: bolero84 (26137)
HoltSio Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26143

Hello.

Szeptember 21.

Solt-Révbérpuszta.

Ha CECE felől mégy,át kell menni a dunaföldvári Duna hídon,és utána kb. 500 méter múlva le kell fordúlni jobbra.Van tábla,csak ha gyorsan mégy nem veszed észre.Utána földúton kell menni 500 métert,és ott van.

Tőlünk 35 kilométerre van.

Üdv.

Előzmény: molnarmarcl (26124)
molnarmarcl Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26142
molnarmarcl Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26141

Ki keresett magyar pávagalambot? Most hirdetnek az expresszen:

 

http://www.expressz.hu/allat_noveny/madar/showAdvert10271016.html

molnarmarcl Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26140
Akinek van még képe Monorról, az ha lehet pakolja föl, mert ahogy mesélitek nagy börze volt, de én szokás szerint az eladással törődtem csak, (mondjuk meg is volt az eredmény, nem panaszkodom) és nem láttam belőle semmit. Most azon gondolkodom, hogy szeptemberben kötelező gyakorlatot csinálok a díszmadártenyésztés tantárgyat felvett hallgatóknak a monori börzére. (És még hasznos is nekik) Akkor el tudok menni és nézelődni egész délelőtt. A maradék 2 pár vadkacsát, és egy trió némakacsát meg csak elviszi valaki háztól.
molnarmarcl Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26139
Nem akartam venni ezüst porcelánt, hanem valami ilyesmi színű hasadt ki az én madaraimból. Azokból idén sikerült megtartanom (eddig, nem akarom elkiabálni, mert sokkal kényesebbek mint a sima színűek) egy kakast, és két jércét. Majd teszek fel képeket, csak most nem túl mutatósak, mert a faroktámasztó tollaikat kiették a plymouthok, és így elnyaklik a farkuk.
Előzmény: greendanger (26125)
istibani Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26138
Sziasztok!

Tragédia! Ezek a talján hölgyek megint megverék szegény kis ezüst színű fajtársukat. A bal szeme csukva és bedagadva, alvadt vér a taraján. Reggel etetéskor láttam meg, hogy furcsán tartja magát, gubbaszt.
Lefújtuk Kubatollal, hogy elvegyük a csajok étvágyát, ne csipkedjék, meg a vizükbe raktunk valami port, ami baktérium és vírus ellen van, sőt antistressz (tyúknak?), a gyógyszertárban azt mondták, leveszi a kannibál hajlamot. Most kezeljük szegény kis ezüstkét, ő az, akit kiskorában már ájultra vertek egyszer. Azóta nem volt probléma, most nem értem őket, miért bunyóztak.
FECOBOY, ARTHUR és többiek: a kotlásra nem az itáliaiakat gondoltam, mert nincs e téren nagy hírük, hanem őshonos magyarokat meg japikat.
A TERV: most péntek-szombat-vasárnap szabadságra megyek (ha!), és az eddig füvesnek szánt udvarrészt, amit belepett a gaz és a tarack, átadom a tyúkoknak. Ezért a hétvégén beszerzek egy tanyáról valami jércéket (majd felteszem a képet, hogy milyen fajták lehetnek), meg talán Adam18 kakasát, és a sárga őshonos jércéket, szóval megnövelem az állományt és a területet. Egy évig ők lesznek a gazírtók, télen tojás-hozzájárulók, tavasszal meg kotlani kellene az erre hajlamosaknak. És akkor indul a tenyésztés: az itáliait tisztán és keverve, a szépeket keverve, meg mit tudom én.
bolero84 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26137
Képed van róluk,mekkorák és milyen fajta?
Előzmény: Törölt nick (26133)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26136
Mond azt,hogy mélyen elgondolkodtál:D alias bambultál:)
Adam18 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 26135
Húúú, de hülye fejet vágok az uccsó képen... :D:D
Előzmény: Törölt nick (26134)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26134
üdv..

Memory Monor !!
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26133
üdv..

Figyelj, mennyi kendermagos tyúkot adjak a pulyka kakasért ?

üdv.
Előzmény: bolero84 (26128)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26132
Siaztok!
Iwiwen bejelölgettem pár emberkét:) remélem szépen sokat betudok majd:)Ha vkit zavar ne fogadja el. Bece névhez kiírtam a fecoboy-t,hogy vmi ismertető legyen innen legalább.
microdrive Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26131
sok modszer van a kicsinyítésre de mivel említetted hogy nem akarsz belemenni byonyolultabb dolgokba mondok egy olyan verziot ahol nem kell feltelepiteni semmit!

start menüre kattint-----onnan MINDEN PROGRAM----onnan kellékek-----ott megkeresed a PAINT nevű progit és elindítod.....

innen bal felső sarok...file....majd megnyitás......a felugro ablakbol megkeresed az általad kicsinyíteni kivánt kép címét.....majd megnyit gonbra kattintasz....

ekkor megjelenik a kép az ablakban jo nagyban....ekkor az egérrrel rámész a képre és ott nyomsz egy jobb klikket...megjelenik egy szürke mező.....ott megkeresed a nyujtás/döntés feliratot és rákattintasz....majd a felugro ablakban mind a vizszintes mind a függőleges nyujtásnál lévő százalékot a 100 rol átírod kb 30% ra és nyomsz egy OK gobot....

majd ha elégedett vagy a képpel bal oldalt felül rányomsz a file...azon belül a mentés másként gombra és lemented a gépen valahova ezt a lekicsinyitett képet egy uj névvel...majd ezt szurod be ide a forumra....

ha mégse menne és nincsen tul sok kép :-))) küld el nekem mailben!

üdv
Előzmény: arthur1 (26129)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26130
Tyúkanyó!Ment a mail!
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26129
Üdv mindenkinek!Megigértem hogy készítek képeket a cochinjainkról,sikerült is de az már nem hogy ide a fórumra is feltegyem.Nagy a képfelbontás és nem engedi a gép hogy feltegyem.Tudna valaki segíteni hogy hogyan lehetne kisebbre szerkeszteni?(bocsi ha nem a megfelelő szakszavakat használtam de nem értek a technikához!Remélem azért ti értitek miről vanszó!:)
bolero84 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26128
 

Vásárolnék Magyar kendermagos tyúkot,vagy fogoly színűt...Kendermagos törpe cochint,Hamburgi tyúkokat...

Karolin és mandarin 2008-as

6000/db eladó,vagy cserélhető vérfrissítés gyanánt.

tempra1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26127
azt szeretném kérdezni hogy egy brahma növendékem már vagy két honapja remeg nem nagyon de azért láthatoan egyfolytában remeg. nem gubbaszt hanem eleven. találkozot valaki ilyenel?
Mangó0 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26126
Szia!
Hát tavasszal majd szeretnék keltetni a tojásaikból, de csak pár darabot. Inkább dísznek szántam őket. Hát remélem nem áll szándékukba fölrepülni a diófánkra, de amilyen elszánt vagyok utánukmásznék.:-)
Üdv: Mangó
Előzmény: erhaard (26079)
greendanger Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26125
ezüstporcelán lábtollasokkal mi a helyzet? szerettél volna ilyent színt is igaz?
összejött, vagy még folyamatban van? esetleg, ha tudsz tenyésztőket, elérhetőségüket szívesen venném
Előzmény: molnarmarcl (26124)
molnarmarcl Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26124
Tudom off a téma de mikor és hol lesz a komondor fesztivál?
Előzmény: HoltSio (25700)
subigalamb Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26123
Nem mert lámpa alatt neveltem őket.De 2hétig még kotlott, nem győztem ledobálni a tojásokról.Ahol talált arra ráült.
Előzmény: arthur1 (26119)
jistvan82 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26122
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen a szegedi kisállatbörze?
Érdmes lenne elmenni árulni? Köszi
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26121
Helló!
Ami nálam elkotlott itáliai, becsülettel kikeltette a kiscsibéket, utánna még 2 hétig velük volt, aztán egyik napról a másikra otthagyta őket, meg se szólalt (nem kotyogott többé) részéről ennyi, de ez is dicséretes volt tőle.
Üdv.
Előzmény: arthur1 (26119)
Imre 01 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26120

Szia Csotti!

 

Mennyi idősek a növendékeid?

Hány db van összesen? A lábtőizületükön (csánkján) ülnek, vagy inkább nyújtott lábbal "spárgáznak"? Idegrendszeri tünetet nem mutatnak? Enyhe inkordináció, fej oldaltartás? A lábvégét ha fény felé tartod nem pirosabb kicsit, hasonlítsd össze egy egészségesnek látszó csirkével!

Ha az utóbbi tünetek spárgázás stb. jelentkeztek, lehet hogy Marek betegséggel van dolgod. Vírus okozza, fehérvérsejt daganatot képez, ha az idegeket is érinti a daganatsejtes beszűrődés bénulást okozhat, de van amikor spontán elhullik a daganatok miatt. Boncoláskor májban, szívben, lépben, vesében látsz daganatos gócokat, a veséket ha kikaparod  a mögötte lévő ideg megvastagodott. Ha valóban ez lenne, gyógykezelni nem nagyon lehet, bár van amikor spontán helyrejön de nagyon ritka. A beteg állatok  nagy része elhullik. A veszélye  az hogy gyorsan terjed. A tolltüszőkből ürül a vírus, a kihullott tolakkal, sejttörmelékkel. Vakcinázni lehet, keltetőkben szoktak is napos korban, de kisüzemi viszonyok között, bonyolult megoldani. Persze lehet hogy "csak" anyagforgalmi betegség, és fölöslegesen ijezgetlek, bár ehhez látni kellene az állományt.

"spárgázó" broiler csirkedaganatos lép
Előzmény: csotti (26113)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26119
Ez nem semmi!Nekünk egysem kotlott meg,de nem baj mert az idén nálunk nem volt szerencsés a tyúkkal való kelteté.A kotlós ami a kacsatojáson kotlott nevelte is a kis kacsákat?
Előzmény: subigalamb (26116)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26118
Hali!Ok.(nem voltál tahó!:))
Előzmény: fecoboy (26115)
Xanimanó Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26117
Sziasztok!

Ha nem haragszotok meg, gyöngycsibéket szeretnék hírdetni. 3 illetve 8 hetesek, többféle színben vannak. Nagyobb tétel kielégítése sem gond a "készlet erejéig" :-). Kecskemét mellett található, egyeztetés szerint vásárokban is átvehető. Érdeklődni egész nap lehet ezen a számon: 06-hetven/kilenc31-hetvenkilenc42.
Sok sikert, és örömet az állatkák neveléséhez, tartásához. :-)
subigalamb Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26116
Igy van ,nálam 5-ből 3db kotlott meg ebből 2 vadkacsatojást keltett.És jol 90%-ra kelt.
Előzmény: arthur1 (26112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!