Keresés

Részletes keresés

subigalamb Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26123
Nem mert lámpa alatt neveltem őket.De 2hétig még kotlott, nem győztem ledobálni a tojásokról.Ahol talált arra ráült.
Előzmény: arthur1 (26119)
jistvan82 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26122
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen a szegedi kisállatbörze?
Érdmes lenne elmenni árulni? Köszi
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26121
Helló!
Ami nálam elkotlott itáliai, becsülettel kikeltette a kiscsibéket, utánna még 2 hétig velük volt, aztán egyik napról a másikra otthagyta őket, meg se szólalt (nem kotyogott többé) részéről ennyi, de ez is dicséretes volt tőle.
Üdv.
Előzmény: arthur1 (26119)
Imre 01 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26120

Szia Csotti!

 

Mennyi idősek a növendékeid?

Hány db van összesen? A lábtőizületükön (csánkján) ülnek, vagy inkább nyújtott lábbal "spárgáznak"? Idegrendszeri tünetet nem mutatnak? Enyhe inkordináció, fej oldaltartás? A lábvégét ha fény felé tartod nem pirosabb kicsit, hasonlítsd össze egy egészségesnek látszó csirkével!

Ha az utóbbi tünetek spárgázás stb. jelentkeztek, lehet hogy Marek betegséggel van dolgod. Vírus okozza, fehérvérsejt daganatot képez, ha az idegeket is érinti a daganatsejtes beszűrődés bénulást okozhat, de van amikor spontán elhullik a daganatok miatt. Boncoláskor májban, szívben, lépben, vesében látsz daganatos gócokat, a veséket ha kikaparod  a mögötte lévő ideg megvastagodott. Ha valóban ez lenne, gyógykezelni nem nagyon lehet, bár van amikor spontán helyrejön de nagyon ritka. A beteg állatok  nagy része elhullik. A veszélye  az hogy gyorsan terjed. A tolltüszőkből ürül a vírus, a kihullott tolakkal, sejttörmelékkel. Vakcinázni lehet, keltetőkben szoktak is napos korban, de kisüzemi viszonyok között, bonyolult megoldani. Persze lehet hogy "csak" anyagforgalmi betegség, és fölöslegesen ijezgetlek, bár ehhez látni kellene az állományt.

"spárgázó" broiler csirkedaganatos lép
Előzmény: csotti (26113)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26119
Ez nem semmi!Nekünk egysem kotlott meg,de nem baj mert az idén nálunk nem volt szerencsés a tyúkkal való kelteté.A kotlós ami a kacsatojáson kotlott nevelte is a kis kacsákat?
Előzmény: subigalamb (26116)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26118
Hali!Ok.(nem voltál tahó!:))
Előzmény: fecoboy (26115)
Xanimanó Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26117
Sziasztok!

Ha nem haragszotok meg, gyöngycsibéket szeretnék hírdetni. 3 illetve 8 hetesek, többféle színben vannak. Nagyobb tétel kielégítése sem gond a "készlet erejéig" :-). Kecskemét mellett található, egyeztetés szerint vásárokban is átvehető. Érdeklődni egész nap lehet ezen a számon: 06-hetven/kilenc31-hetvenkilenc42.
Sok sikert, és örömet az állatkák neveléséhez, tartásához. :-)
subigalamb Creative Commons License 2008.08.26 0 0 26116
Igy van ,nálam 5-ből 3db kotlott meg ebből 2 vadkacsatojást keltett.És jol 90%-ra kelt.
Előzmény: arthur1 (26112)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26115
Szia! igen tudom:)ne haragudj ha tahó voltam nem akartam az lenni. Most olvasom a fórumot elejétől a 255oldalon tartok , 200oldal környékén írták megkotlott, és tanultam is mekotolhat csak a tojóhasznosítási egyedeknél ez genetikailag kivan veszve. De sokáig pl nem is tudtam a leghorn az itáliai, én csak a hófehér leghornt tanultam abból vizsgáztam de itt megtudtam ez csak a jéghegy csúcsa van több színben is. Ha nem a ketreces tartás meg az adjad neki tojó táp üzemi szinten van tartva van esély a kotlásra aláírom.
F.
Előzmény: arthur1 (26112)
Johnny4 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26114
A mostani hozzászólásom előzményében(tehát arra válaszoltam) tettem fel pár kérdést a páduairól. Tudna valaki segíteni? Arra már rájöttem,hogy a fajtaleírások nagyon nem elegek,sokszor nem egészen hitelesek.
Előzmény: Johnny4 (25853)
csotti Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26113
Sziasztok!
Az őshonos növendékeimnél valami bénulás van! Olyan mintha folyamatosan gyengül el a lábuk. pedig kapnak naponta füvet, konyhai hulladákot, a tápjuk:naprafórgó, búza, dara, indítótáp, és néha jolovitos vizet, valamint almaecetes vizet kapnak. Tünetek: fekszik, instabilan megy (1-2 métert) Aztán meg már csak mászik. jelenleg 2 db ilyenem van, az állatorvost ma nem tudtam még elérni. Szerintetek mi okozhatja ezt? Hogy tudnám megelőzni, hogy még több bénult legyen?

üdv.
arthur1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26112
Kissé cinikus vagy!Igen is van olyan fórumos akinél megkotlott az itáliai!
Előzmény: fecoboy (26107)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26111
Hali!Jó lenne látni a tyúkokat mert így nehéz véleményt mondani!Ha külső jelek nem mutatkoznak akkor szerintem nem betegek.Állatorvos bizti megmondaná.A verzés is ugye szóba jöhet ami miatt nem tojnak.Szerintem ne aggódj majd beindulnak, csak pihennek, adj nekik egy kis tojótápot meg napraforgót!Enni esznek rendesen?Még az is eszembe jutott hogy esetleg nem tojhatnak el máshová?Nekem rendszeresen máshová tojnak.(most szabadon járnak kelnek az udvaron)
Előzmény: istibani (26102)
bolero84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26110
Veteran 1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26109

Idei kelésű törpe páduai tyúkokat vennék!

Akinek van,kérem jelezze.

fecoboy Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26108
Szia! Ez hátha segít, elnézést a gyerekes illusztrációért. Esetleg a böngészöket lehet cserélni az hátha bejön.
F.
Előzmény: chow (26106)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26107
Szia Isti!
Na ez az árpás story sztem nem igaz:D Anno mamám egyik ismerőse tanyán lakott a Pistabácsi na ő mondta nem volt búzája csak árpa azt adott mindennek és mindentyúkja elkotlott. Ezen felbuzdulva ugye a kiskölök:D voltam 6éves na itt éjjel nappal árpát adunk majd mert kotlos kell de azonnal (tudod a nélküle lehet élni de nem érdemes effektus:d néha most is rám tör:) Hát vettünk is 20kilót akkor de semmi!!! Utánna néha tavasszal belém ötlött na majd most én megadom a módját nagy unszolásra mamám rávettem adjunk árpát is az eredmény nagy nehezen össze imádkoztam 1-2 kotlót de azt is a szomszédból:D Erre na majd most:D Tavaly ősszel ahogy a búza ára az egekben volt mondom az árpa olcsóbb azt kapnak slusz plassz:D még csirkeként is volt azt adtam nekik a kukorica+táp melé, na egy eredménye lett a jércék nem kezdtek el tojni csak márciusban pedig na azok aztán mindent kaptak jérce keveréket, kukoricát :D Uttánna a búza megtette hatását attól persze tojtak de attól meg pláne nem kotlanak:) Próbáld ki itt írták a fórumon azthiszem Szafe2 ,hogy mielőtt ültetnél két héttel adj neki csak kukoricát és akkor talán elkotlik. Az árpa a disznó eledele tudom adnak tyúknak is de akkor is a sertésé leginkább. Bocsi a hosszú elmélkedésért:)
Összegezve: tarts idős kisnövésű tyúkot az árpakúra nélkül is kotlik évente többször.Vagy nagy testű baromfit. az itáliait csak ha hiszel a mesékben de van akinél az is kotlik:)
Előzmény: istibani (26102)
chow Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26106
Szia! Köszi én is a régit használnám,ha tudnám,de nálam nem működik.
Előzmény: greendanger (26104)
bolero84 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26105

Vásárolnék Magyar kendermagos tyúkot,vagy fogoly színűt...Kendermagos törpe cochint,Hamburgi tyúkokat...

Karolin és mandarin 2008-as

6000/db eladó,vagy cserélhető vérfrissítés gyanánt.

greendanger Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26104
én a régi freemailt használom még mindig, ott én gondokat nem tapasztaltam, itt a link, hát ha ezen jobb: http://freemail.hu/fm/login1
Előzmény: chow (26103)
chow Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26103
Szia Tubi!

Sikerűlt nagy nehezen belépni a freemail-ra és elolvastam a 2 leveled,de válaszolni nem tudtam rá akkor már megszakadt. Köszi a meghívót.
Előzmény: tubi68 (26100)
istibani Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26102

Szia Arthur1,

ezek egy éves tyúkok, felnőttként vettem őket, és nem tudom, mivel etette őket korábban Zoli bácsi Kecskemétről. Remekül tojtak, majd voltak pár napos hullámvolgyek, de ami most megy (vagyis nem megy) az már kezd riasztani: talán betegek?
Nagyon nagy a kontraszt az állandóan tojó őshonos meg ezek között a talján csirkegyilkosok között. (Tudod, ők verték el a kicsiket, amire páran azt hitték, én voltam...)
KÉRDÉS: hallottam olyat, hogy a fokozott árpafogyasztás jól hat a kotlási kedvre. Szerintetek ebből mi igaz?
Előzmény: arthur1 (26088)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26101
Utánna ahol most vannak legalább az ülöfákat megpermetezem a neoval. A tyúkok helye meg adott ott sztem a tojófészek lesz jobban akciózva.De anno emlékszem a pipik nem díjazták a permetezést de utánna nem volt tetű. Nem tudom ti láttátok-e már sztem tök muris mikor a csibe porfürdőt vesz és utánna rogyasztot lábakkal rohangál meg szárny le mintha súlyt cipelne, 2 méter után megrázza magát por kimegy a toll közül és mehet az élet tovább :D
Előzmény: fecoboy (26099)
tubi68 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26100

Szia Chow! Én is küldtem mailt.Majd ha sikerül felnyitnod akkor mindenképpen gondold át.Jónéhány ilyen jellegű problémától megszabadulhatsz.

 Üdv. Tubi 68.

fecoboy Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26099
Szia!
Hát amit én láttam 1-2-t az olyan sárgás volt sztem vagy nem is tudom de nem szürke. Anno tudom ment a kotló meg a 12 japi mert Ferike 12 évesen megvolt győződve a pancsi majd segít:D Most van neostomosan 6 ampulla:) meg a liter hypo:d de most a meleg miatt kint vannak az ólba már egy hónapja nem voltak, sztem ott kezdem a permetezést meg a pipik is kapak majd, folyt köv:)
Előzmény: Veha (26094)
chow Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26098
Nem ígérem,de előfordúlhat,hogy eltudok menni esetleg a héten,hogy mikor ne kérdezd.
Előzmény: tyúkanyó49 (26097)
tyúkanyó49 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26097

De igen,maradt nálam is a kendermagos kopasznyakúból,és adtam érte a splash színűből.A héten délutános műszakban dolgozom.

Előzmény: chow (26095)
arthur1 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26096
Hali!Vártam Microdrivetól az smst de nem jött ezért nem hívtalak!Ma felhívom őt vagy ha kedves Microdrive olvasod e sorokat kérlek küldd el a tel.számot!Köszi!
Előzmény: tyúkanyó49 (26090)
chow Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26095
Szia Tyúkanyó!
Akkor ezekszerint a kendermagos kopasznyakúakat nem tartottad meg? Nálad maradtak a kopasznyakú splash színűek mind?
Sanos csak azt láttam,hogy van jó néhány levelem a freemail-on,de sajnos elolvasni nem tudom őket. A héten milyen időbeosztásban dolgozol?
Előzmény: tyúkanyó49 (26089)
Veha Creative Commons License 2008.08.25 0 0 26094
Szia! Csak a helyüket. Persze, mint azt már jeleztem, nem tűnt el az összes. Aznap csend volt és "hullaszag", nem láttam egyet sem, de másnap már kezdtek megjelenni. Most hét elején újra támadok!
Nálad egyébként milyen tetvek vannak? Az enyémek nagyon apró kis szürkés dögök, rajtam is imádnak korzózni.:-(((
Előzmény: fecoboy (25991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!