Keresés

Részletes keresés

oldbob Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25653

Hello Anitalpasok!

 

Minden rendbe a tyúkokkal?

kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25652
Szia Veha!
Kék szinű a 2 kis ara jércike, nagyon szégyenlősek, sehogyan sem akartak modellt állni

Előzmény: Veha (25644)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25651
Sziasztok hozzászólok én is a témához a múltkori börzén meg 20-30 4-5 napos kis postagalamb volt egy cipős dobozban egymás hegyén hátán nem sok esélyt láttam hogy megélik a börze végét
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25650
ja már látom melyikre válaszoltál... hát mind1. mi kipróbáltuk . Kicsit csillapodtak. Már nem bántják annyira őket. átrendeztük az ólat is, új fészkekkel, régit kidobtuk a kajásoakt is átrendeztük kitakarítottuk nagyon jól meg azt is befújtuk.... :) majd kiderül. Elméletileg semi bajuknak nem kéne lenniük... :)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25649
Ezt nem értem mit akarnál ezzel mondani. kifejtenéd jobban?
Előzmény: Csendes Laci (25648)
Csendes Laci Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25648
Ez a malacoknál válik be és nem a baromfiknál.
Előzmény: patrik1120 (25643)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25647
hali. mi is láttunk olyan kiskutyákat amik nekem is elég gyanúsak voltak, hogy még nagyon kicsik és az anyjuknál lenne a helhelyük még... Meg is bedzettem szüleimnek elég hangosan az eladó meg úgy nézett vissza rám mintha gyilkolni tudna a szmével. Más helyen meg a kiskutyák voltak kirakva, mások ott simogatták meg minden én meg amikor odanyúlam szó szerint leordította a fejemet hogy mért nyúlok hozzájuk na mind1. nem tom minek nézett. Itthon elég sok állatunk van nemhiszem hogy tőlem lennének vmilyen bauk. (ilyeneink vannak: 2 tengerimalac, 2 törpenyúl, 2 apán táncoló egér, egy 120 literes akvárium tele halakkal, 1 kutya, 3 macska, kb 25-30 tyúk kakassal együtt meg egy birka.) szóvalkétlem hogy tőlem lett volna bajuk a kutyáknak.. Na de hát mit mondjak erre. vannak ilyen beképelt emberek még mindig....
Csendes Laci Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25646

Sziasztok!

Én csak pár hónapja vaqgyok börzerajongó.Ez a monori börze vegyes érzelmeket váltott ki belőlem.Amilyen nagy híre van olyan nagy csalódás volt a számomra.Jól éreztem magam és tényleg rengeteg gyönyörű állatot láttam,de az örömbe üröm is vegyült.Az én meglátásom az,hogy nagy ívben tolynak a rendezők az állatokra.Rengeteg kis ketrecben agyonzsúfolva tartott állatot láttam.Víz és árnyék nélkül igy összepréselve....Hát nem tudom,hogy ez nem e állatkínzás!!!

Mellettem 3-4 hetes kiskutyákat árult egy pa..szt.Szóltam neki,hogy ezeknek még az annyuk mellett van a helyük.Erre az volt a válasz,hogy eladja őket még mielött kiennék a gatyájából.Nem hiszem el,hogy ez ellen,meg a sok kissebségi kacatárus ellen akik zaklatják az embert nem lehetne fellépni.

A Wc-t már meg sem kéne említenem.Nem elég,hogy pénzt kérnek azért,amit ingyen kéne biztosítani,de ráadásul olyan mocskos klotyót még életemben nem láttam.Szerintem valami ebolát lazán kitenyészthetnének benne.

Hát ennyi.Én Veszprémből utaztam oda.Sok volt az utiköltség,de ez nem érdekelne,ha azt kaptam volna mint Győrben csak sokkal nagyobb kivitelben.Sajnos ez nem jött be.Inkább eljárok Győrbe.Ott adnak az állatvédelemre.

Nagyon sajnálom.Monoron az állatok mennyisége és a látogatottság minden elképzelésemet fellülmúlta,de én elsősorban állatbarát vagyok és csak másodsorban börzés.

Veha Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25645
szia Fecó! Az az igazság, hogy én már most is szépnek látom és a legjobb az benne, hogy minden alkalommal, mikor nézegetem egyre jobban tetszik!:-)))) Most már bátrabban járkál és büszke lett a tartása! Ráadásul nagyon jóindulatú, együtt alszik a nomád kiscsirkékkel és a gyöngyikkel, de nem piszkálja őket.
Előzmény: fecocos (25639)
Veha Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25644
Szia Kotkoda! Igen, vettem egyet. Már régen akartam, de mikor Fecó hirdette nem álltunk túl fényesen anyagilag és nem mertem rendelni, nehogy beégjek...
Az utolsó pillanatban szóltam, hogy szeretnék és mivel idei jércike már nem volt, kaptam egy szép kis kékfogoly tyúkocskát. Ez a tyúkica inkább olyan halványzöldet tojik, nagyon szorgalmas. Mókásnak hívom.:-))) A tieid milyen színűek?
Előzmény: kotkoda 1 (25625)
patrik1120 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25643
sziasztok!

már mondtam hogy vettünk monoron 11 baromfit....

Le kellett vágni 5 vörös normál hibrid vagy milyen tyúkot mert bántották őket.... :( De még a kisjappik mindig bántják az újakat. mamám azt mondta hogy fújjam be mindet egy fajta dezodorral és akkor nem fogják bántani egymást. ez tényleg igaz vagy ez egy nagy hülyeség??
fecocos Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25642

Szia Kotkoda1!

Én is nagyon örülök a Tőled kapott cochin tyúkocskáknak.Gyönyörűek!Holnap a telken lefotózom a többiekkel együtt.Viszontláthatod őket,Döncivel laknak együtt.

Szia.

Előzmény: kotkoda 1 (25640)
fecocos Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25641

Szia Haver!

Nálam is minden ok.Mikor hazavittelek,a csirkék felét felvittem a telekre.Hát,mondanom se kell,nem volt ott a csaj,én meg a másik kocsiban hagytam a kulcsom.Azért megoldottam.Holnap viszem fel a gépet,csinálok róluk fotókat.Felugrasz?

Hát,a kis brahmát tényleg elfelejtettük megnézni.Majd megműtöm.

Előzmény: Adam18 (25632)
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25640
Szia fecocos!
Hát szerintem ahogy a méretét leírtad Döncinek, hogy tyúkok közt rohangál, ezek annál jóval nagyobbak voltak.
A 2 kis ara jól van, nagyon birom a fejüket, két kis krampusznak hívom őket. Jönnek mennek , nem keverednek a többiekkel, nagy az összetartás, az este azért már ök is besorjáztak a többiekkel aludni (mert, hogy szabadon vannak)
Üdv.
Előzmény: fecocos (25638)
fecocos Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25639

Szia Veha!

Örülök neki,hogy nem állt le Nálad a tojással.Az összes tyúkom megállás nélkül tojik.Ő volt az egyik legszebb a kékfogoly színüek közül,ha  majd kivedlette ezt a mostani félkopaszságát,meglátod,milyen szép.

Előzmény: Veha (25620)
fecocos Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25638

Szia Kotkoda1!

Ezeket a malackákat én nem is láttam kint.Igaz,így képről nem tudom a méretüket megítélni,de szépek.

 

Kanga!

Nem a tieid ezek?Sajnálom,hogy nem találkoztunk,amikor hívtál,már félúton voltunk hazafelé.Majd hívlak!

Előzmény: kotkoda 1 (25612)
fecocos Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25637

Szia Csotti!

Láttam 2helyen törpemalacot.Nagyon számítottam rá,hogy veszek,de végülis lemondtam ezekről.Nagyon nagynak találtam őket.Gondoltam,megkérdezem,ezek már biztos felnőttek.9-10 hetesnek mondták őket!!Hát menekültem.Dönci majd fél éves,de ezeknek a hasa alatt átszalad.Eléggé elvoltam szontyolodva,hát már sose kapok igazi minimalacot?Talán majd a szeptemberin...

Előzmény: csotti (25589)
greendanger Creative Commons License 2008.08.12 0 0 25636
nem igazán tudok
megmondom őszintén emlékszem az emailre, csak azt nem tudom, hogy milyen címre írtam, mert nekem már nincsennek meg a postafiókomon
pr......nd@........hu??? mert ha igen, azután kaptam egy választ, majd írtam megint ennek az illetőnek 2-3 levelet, nem tudom, hogy te voltál e, de nem kaptam választ ;
azután a neved alatt szereplő mail címre is küldtem mailt kb 2 hete, hogy vannak eladó japijaim, de arra nem válaszoltál
Előzmény: istibani (25631)
fecoboy Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25635
Látom vannak környékemről is:) Én Hmvhelyi vagyok. Itteni kollégák milyen baromfikkal foglalatoskodnak?:) Képeket is kérek ha van idő feltenni:)
Tök bele szerettem ebbe a fórumba, nagyon sok érdekes dolog ragadt már rám.
Adam18 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25634

Kacola!

Mikor jösz le a szüleidhez? Mert mondtad ugye, hogy akkor engem is meglátogatsz és megejthetnénk a cserét... :) Üdv.

Adam18 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25633

Hali Istibani!

A kakasod még megvan! Nemrég tettem fel egy képet róla, nemtudom láttad-e? Majd csinálok jobbat róla, mert az eléggé rosszul sikeredet... :S Hát vagy a szeptemberi, vagy az októberi börzére kiviszem neked sztem, persze ha te is jösz. ;) Üdv.

Adam18 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25632

Sziasztok!

Na most már én is kipihentem a börze fáradalmait. Már 4-kor fent voltunk a Fecóval a börzén és 12-fél-1 tájékán jöttünk el. Igen csak elfáradtam a szinte 8 órán át tartó folyamatos rohangálás után... :) Sajna nem sok időm volt beszélgetni a fórumosokkal, pedig azért sok időt töltöttem a sátornál... Nagyon szuper börze volt, bár az elején még nagyon kevés volt árús és a portéka is, de végül szépen feltöltődött a börze. :D A Fecóval cochinok után rohangáltunk és kétségbe volt esve, hogy kevés a cochin, pedig itt mondtátok h cochin dömping lesz... :) Aztán az egyik percről a másikra találtunk rá a szebbnél szebb cochin jércékre, tyúkokra és ahogy a Fecó nemrég írta:12 db-ot össze is gyűjtött. ;) A börze melleti parkoló is rendesen megtelt, még jobban is, mint akármelyik börzén... :) Persze én se mentem haza üres kézzel, de sztem ezt néhány fórumos már megszokta... :D ;) Szerencsére mindent megtudtam szerezni, amire szükségem volt. Csak azt bántam nagyon, hogy a becsempészett növendék madaraimat nemtudtam eladni és vihettem haza őket... :( :S Majd csinálok képeket az új szerzeményeimről és hamarosan felteszem!

Fecó! Nem volt végül itthon balhé! ;-) Egy picit morgott a fater, de csak ennyi! :) A kis Brahmát elfelejtetted megnézni! :S Nálad mi újság? Üdv.

istibani Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25631

 

hello

olvastam, hogy magyar őshonoskat keresel, nekem van növendék 14
db, kb 2 hónaposak fogoly színben

nagyjából, már látszik, hogy milyenek lesznek, nem mind lesz
tökéletes, de majd csak őszre szeretném eladni a felesleget, addig
még hadd alakuljanak

ha esetleg érdekelnének, akkor 10 db-ból tudsz válogatni, mert
magamnak a 14-ből meghagyok négyet

kb x-xx ft lesz db-ja

 

erre a leveledre válaszoltam, hogy érdekel és akkor nyár végén egyeztessünk. Gondoltam, megvárom, hogy eladók legyenek.

De szerintem lépjünk túl ezen, mert annyira nem fontos. Tudsz japán tyúkot vagy sárga, fehér magyar őshonost eladót?

Előzmény: greendanger (25605)
heross Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25630
nekem is columbián volt az első brahmám!
Előzmény: fecoboy (25618)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25629
Szai Andris85! Légyszíves rakjál fel rolluk képet és az árukat is ha megírnád megköszönném. Köszi! Szia! Gondolom nem kevert színű állományból származnak?
Előzmény: Andris85. (25602)
Chocinos Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25628
Majd teszel fel róluk képeket??
Előzmény: fecoboy (25618)
AniTalpasok Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25627
Én tudok mert meghagyom csak neked akarok jót hogy legyen neked is tojó elég.Te tudod én rádbízom ha igényt tartasz rá visszaviszem szeptemberben.Ha nem kell én megtartom nem szándékozom levágni.Várom a döntésedet.
Előzmény: HoltSio (25623)
silkymuter Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25626

Hali Arthur1!

 

 Nagyon szívesen. A képeket is küldöm, csak Silky kell hozzá, mert Ő tudja, hogy hol vannak a gépen. Különben Suplatyi olyan türelmesen végig nézte őket, pedig az a tapasztalatom, hogy a fiúk általában nem olyan képnézedetősek. Úgyhogy ezért is le a kalappal előtte!!! Én is várok képeket az akarancsa@freemail címre.

 

 Üdv. az egész családnak!  Silkymuter

Előzmény: arthur1 (25581)
kotkoda 1 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25625
Szia Veha!
Arát vettél Te is fecocostól? De jó Neked mert már tojik is, az enyémek két növendék jércike, olyan mókás képük van. Úgy hívom őket, hogy 2 krampuszka. Nagy az összetartás köztük, állandóan együtt járnak , véletlenül sem keverednek a többiek közé. Tényleg olyan szép kék a tojása?
Előzmény: Veha (25609)
tomkay Creative Commons License 2008.08.11 0 0 25624

Hello!

 

Üdvözöllek közöttünk!!!

Előzmény: fecoboy (25618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!