Keresés

Részletes keresés

Fxman Creative Commons License 2013.07.01 0 0 41

Ugye azt észrevetted, hogy 9 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál?

Előzmény: Quastine (40)
Quastine Creative Commons License 2013.06.09 0 0 40

Szia!

Én most műtettem meg magam és ez bevált. A horkolás és az apnoé is megszűnt.

Persze ez a garat és a lágyszájpadlás miatti horkolást szűnteti meg. Ha máshol van a probléma (pl. orr) akkor másfajta beavatkozás szükséges.

 

Előzmény: wipala (25)
Harry Plotter Creative Commons License 2004.08.12 0 0 38
Szerintem csak viccőt! Ha nem, akkor meg egy ökör. :)
Előzmény: wipala (27)
dode Creative Commons License 2004.08.12 0 0 37

most talaltam:

alvászavarokat gyógyító klinikák

 

A lap jobb szélén, az almenük közül tudod kiválasztani a megfelelő helyet. Tapasztalatom nincs velük kapcsolatban, de egy telefont biztosan megér.

Előzmény: wipala (33)
mamicska Creative Commons License 2004.04.29 0 0 36
Mégis van összefüggés!

Talán sikerül úgy idetennem,hogy klikkre nyíljon:
a www.lam.hu

mamicska Creative Commons License 2004.04.29 0 0 35
A refluxról csak nagyjából,amennyit én tapasztaltam:
nem záródik a gyomorszáj rendesen és éjszaka a sav feljön a garatba,amit sikerült többször alvás közben tüdőre szívnom.Arra a fulladozásra garantáltan felébred az ember,iszonyú halálfélelemmel,mert képtelen voltam levegőt venni!!Lekopogom,az első gyomortükrözés után kiderült.Felmaródás stb.Két hét antibiotikum kúra,majd az ún.protonpumpagátló/ha jól emlékszem /gyógyszer jött és a felpolcolt felsőtesttel való alvás!!!

Nálatok nem ez van,ha nem ébred föl.Apnoé lesz.

Előzmény: wipala (33)
Timna Creative Commons License 2004.04.29 0 0 34
szerintem arra senki sem emléxik ha felrázzák, persze gondolom attól is függ, milyen alvásfázisban van.
Előzmény: wipala (33)
wipala Creative Commons License 2004.04.29 0 0 33
Jesszus, és mi az a reflux?
Múlt éjszaka ismét strázsáltam, mert egyszer csak hallom, hogy nem horkol, nem lélegzik fél percig. Felrázom, akkor olyan, mint egy mély vízből a felszínre úszó, és levegőért kapkodó ember. Ismét horkolás, pár perc múlva megint csend. Így folyt vagy két órán át. Ez tipikus apnoés tünet, nem? Aggódom, mert nagyon mélyen alszik. Arra sem emlékszik reggel, hogy sorozatosan felrázom éjszakánként.
Előzmény: mamicska (32)
mamicska Creative Commons License 2004.04.29 0 0 32

Van alvásvizsgáló központ!Sajnos én is csak hallottam róla,nem tudom melyik kórházban működik.Az apnoé komoly probléma!
Megpróbálok utánanézni,mert egy ismerősöm férjének a kivizsgálás óta oxigénmaszkkal kell aludni.
Reflux is lehet!
Előzmény: wipala (25)
wipala Creative Commons License 2004.04.29 0 0 31
Nem, csak én oda járok, egyéb dolgok miatt. Ott olvashatsz is rólam. Egyébként a legnagyobb hülyeség a horkolást így elintézni, amikor az kifejezetten olyan dolog, amiről senki nem tehet.
Előzmény: rali (30)
rali Creative Commons License 2004.04.29 0 0 30
Na, ez legealábbis logikai távolugrás.
Előzmény: wipala (29)
wipala Creative Commons License 2004.04.29 0 0 29
B+, én vagyok a hülye. Törzsasztalban ilyen témáról beszélni... Látogass be egyszer a Helpbe, ott empatikusabb emberek vannak.
Előzmény: rali (28)
rali Creative Commons License 2004.04.29 0 0 28
Méér hűjje?Tökéletes megoldás.
Előzmény: wipala (27)
wipala Creative Commons License 2004.04.29 0 0 27
Hülye.
Előzmény: Megdobbent (26)
Megdobbent Creative Commons License 2004.04.29 0 0 26
Elhagyod a francba :>
Előzmény: Calliope (-)
wipala Creative Commons License 2004.04.29 0 0 25
Izé... én ezt az apnoéfélét tapasztalom a páromnál. Nem régóta ismerjük egymást és alszunk együtt, minden oké, csak ne horkolna olyan szörnyen, és fulladozna közben. Ezt ki lehet valahogyan/valahol vizsgáltatni?
Előzmény: AliceCsodaországban (21)
Calliope Creative Commons License 2003.03.17 0 0 24
Köszi az ötletet! Majd megpróbálom rábeszélni, hátha... Én is láttam már a Quellében, de nem nagyon hittem benne...
Előzmény: parsons (23)
parsons Creative Commons License 2003.03.13 0 0 23
Én is sokáig horkoltam, míg a párom megtalálta a tuti megoldást. Kicsit kényelmetlen az elején, de megszokható.
A Quelle-ben hírdették (hírdetik??) azt a műanyag-bigyó horkolásgátlót, mely úgy néz ki, mint egy U betű, a két végén egy kis gömbbel. Ezt fel kell rakni az orrba lefekvés előtt. Úgy néz ki tőle az ember, mint a bika, aminek karika van az orrába.
Teljesen megbízható, mindekinek ajánlom mielőtt taccsra megy a kapcsolata.
Előzmény: Calliope (22)
Calliope Creative Commons License 2003.03.13 0 0 22
De! Néha kihagy, és olyankor lélegzetvisszafojtva várom hogy halljam a köv. szusszanását. Aztán ha telnek a másodpercek, és nem bírom tovább, akkor megbököm, és akkor egyből lélegzik egy mélyet.
Én is hallottam már a nevét, de mijazaz apnoé?
Előzmény: AliceCsodaországban (21)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.12.01 0 0 21
Azért ne bagatellizáljuk el a horkolást. Elég szörnyű, az én férjem is horkol. (Azóta nem zavar, mióta külön szobánk van.)
Valamennyit segít, ha oldalra fordul vagy ha hason alszik, és igen, én is azt tanácsolom, hogy nézesse meg gégészel, és szerezzetek be valami horkolásgátlót - a cumi lehet, hogy röhejesen hangzik, de valóban jó.
Nem szokott a lélegzete kihagyni pl. horkolás közben? Mert az már apnoé, amibe akár bele is halhat.
És hiába nevetünk rajta, a horkolás válóok is szokott lenni!

Figyelmedbe ajánlom még a www.alvascentrum.hu oldalt is. Ott bővebb információt is kaphatsz a horkolásról, mint olyanról.

kheiron Creative Commons License 2002.12.01 0 0 20
Szia Calliope!

Vagy mindenféle horkolásgátló izémizé, vagy műtét. A lágy szájpadlás (amit akkor érzel, ha egészen hátranyúlsz a szádban) ugyanis ilyenkor túl laza, illetve egy kicsit nagyobb a kelleténél; úgy viselkedik ilyenkor, mint a zászló a szélben: minden lélegzetvételre "lobog" egyet. A műtét alkalmával a túl nagy hátranyúló részt stuccolják meg.

Amondó vagyok, hogy vidd el az illetőt egy fül-orr-gégészhez.

Üdv
Kheirón

cicamica12 Creative Commons License 2002.12.01 0 0 19
A helyzet az, hogy en egyedul elek, es mar nemegyszer ebredtem fel a sajat horkolasomra. Hiaba megyek at a masik szobaba, a horkolas jon velem.
Előzmény: Calliope (10)
Schoz Creative Commons License 2002.12.01 0 0 18
"Horkolsz és vicsorogsz, büdös a szájad,
csak döglesz az ágyon, akár egy állat."

(Tatyjana levele Anyeginhez)

hc Creative Commons License 2002.10.01 0 0 17
Esetleg az önvédelmi spray is megteszi. :-)
Előzmény: zizi (13)
Calliope Creative Commons License 2002.10.01 0 0 16
Lehet, hogy a pálinkát nekem kellene innom, és akkor egyből tudnék aludni. :)
Előzmény: zizi (13)
Calliope Creative Commons License 2002.10.01 0 0 15
Ezt felvetem neki! Biztos díjazni fogja! :)))
Előzmény: kuoni pasztor (12)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.01 0 0 14
Ecetes balta.
zizi Creative Commons License 2002.10.01 0 0 13
csak el ne felejtsd előtte feltölteni a cumit pálinkával :-D

létezik valamilyen horkolásgátló spray is, ha jól dereng

Előzmény: kuoni pasztor (12)
kuoni pasztor Creative Commons License 2002.10.01 0 0 12
Ha ez itt valami brainstorming, akkor felvetem a horkolasgatlo cumit. Lehet hogy rohelyesen hangzik, de mint lehetoseg szoba johet.
döcögi Creative Commons License 2002.10.01 0 0 11
A füldugó lehet egy átmeneti megoldás, legalábbis ha az ember már nagyon ki van, talán kicsit többet tud aludni. Szerencsére nekem nincs ilyen gondom egyikünk sem horkol, de laktam sokat kollégiumokban, albérletben másokkal és mindig akadt egy-két horkoló, és akkor segített. Hosszabb távon meg úgy hallottam, vannak orvosi jellegű megoldások, talán érdemes utánanézni, a kapcsolat hosszabbtávú békéje érdekében.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!