Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

phontanka háromnegyed órája Creative Commons License 49161

A hivatalos honlap most épp nem működik (szokott ilyent). Töltsd tehát le a OneDrive-omról, van mellette telepítési útmutató is, de a BVE Klub Wikin magyar nyelvű útmutatót is találsz.

http://1drv.ms/1FMvePX

Előzmény: DAttis (49160)
DAttis 5 órája Creative Commons License 49160

Sziasztok !

A gépemen wincsi csere így rendszertelepítés is volt, vissza szeretném rakni az Open BVE-t. Sajna letöröltem (nem figyeltem) a pendrive-ról

Most keresgélem, honnan tölthetném le, de nem találom (ahonnan mindig is letöltöttem - talán vmi japán oldal lett volna, passz nem tudom)

A lényeg tudnátok egy jó linket adni ahonnan érdemes és könnyű a letöltése a programnak.
Előre is köszi a segítséget

A többit talán megoldom (pályák, vonatok telepítése) Régen volt már :)

T.Tomasz 13 órája Creative Commons License 49159

Szia

Köszönöm a válaszokat.

Az Angol pályákat levadászom, és szerintem egy darabig el leszek velük :) A BPM1 - BPM3 alap nálam, természetesen.

Ami a Német pályákat illeti, az exe fájlokat nem tudom kicsomagolni, futattni - lehet van rá megoldás, még nem jöttem rá, 2. hete Linuxozom :) - igy addig csak a zip és társai tömöritett állományokból dolgozom.

Előzmény: Bzmot332 (49158)
Bzmot332 15 órája Creative Commons License 49158

Igényes metrópálya még az angoloktól a "Hammersmith to Edgware road", a "Central Line Demo" (utóbbin van automata vonat is), a "Jubilee Line" pár megállós szakasza (az is eszméletlen jól néz ki), régebbiek közül a német Bentschen U2 (ha jól elmékszem), ugye a budapesti vonalak (1-2-3). Több nagyon jó pálya hirtelen nem ugrik be.

Az oka annak, hogy több vonat nem működik megfelelően Linux alatt, az, hogy az openBVE-ben (meg a BVE4-ben is) egy külső plug-in-nal lehet csak ezeket az animációkat létrehozni. Ezekből eddig alapvetően kettő van, az ATS_OS, meg az UK_Train_Sys, előbbit elég sok vonat használja, mert bármilyen animációt hozzá lehet rendelni a billentyűkhöz.

(Létezik még, amit az új Barbi metrókhoz írtak, vagy ami a Central Line vonatában van, de ezek elég járműspecifikusak jelenleg.)

Egy nagy hátránya viszont van, méghozzá hogy Windows-ra van írva, ergo ezek a vonatok alapból nem futnak Linuxon.

Igazából ezzel sok mindent nem lehet csinálni, legfeljebb át lehetne írni a másik plug-in-ra, de akkor meg nem működne minden.

A szomorú a dologban az, hogy bár az UK-s több dolgot tud (vonatbeüzemelés, áramszedők rendes használata, fülke ventilátorok...stb), így is van jó néhány új vonat, ami az ATS_OS-t használja az szabadabb használat miatt.

Előzmény: T.Tomasz (49157)
T.Tomasz 26 órája Creative Commons License 49157

Szia

Köszönöm a tippet, bár nem ez volt, de ez is tetszik, szép igényes pálya. ( Ha tudsz még hasonló, igényes metró pályát, kérlek oszd meg velem )

Annyi kérdésem lenne még, hogy Ubuntu Linux alatt az animációk nem müködnek? - Több modellnél vettem észre, hogy hiába nyomom a megfelelő gombot, nem kapcsol fel a lámpa. Erre valami megoldás? Bocsi, ha túl sokat nyavalygok :)

Előzmény: wlacus (49156)
wlacus 29 órája Creative Commons License 49156

Hali!

Szerintem amire gondolsz, az a London Underground - Northern Line lesz. Letölthető a nemzetközi bve oldaláról.

Előzmény: T.Tomasz (49155)
T.Tomasz 30 órája Creative Commons License 49155

Sziasztok

Eddig itt még nem irtam, csak olvastam a hozzászólásokat. Viszont most irok, mert segitséget szeretnék kérni.

Pár hónapja rábukkantam egy angol metró vonalra, és sajnos a telepitőt nem mentettem le, ráadásul a nevét se tudom a vonalnak. Arra emlékszem, hogy a váltókon való áthaladáskor bevillant a kabinba a szikrázás. Ez igy tudom hogy nagyon kevés infó, de hátha valakinek van ötlete - legalább a pálya nevére. A válaszokat előre is köszi.

HLJ 1 napja Creative Commons License 49154

Újra dobtam fel témát az off topikban indexen, várom véleményeteket!

phontanka 6 napja Creative Commons License 49153

A Windows 10 számomra legfontosabb új funkciója, hogy lehet az egérrel görgetni a nem fókuszban levő ablakokat. Ez nagyon meggyorsítja a munkát, több ilyen apróság miatt kerültem a Windowst sokáig, mert ez a funkció Linuxon már egy örökkévalóság óta létezik.

Előzmény: HLJ (49149)
phontanka 6 napja Creative Commons License 49152

Kinek a pap, kinek a papné, én pont a Windows 8.1 miatt kezdtem el újra Windowst használni, nekem nagyon tetszik az, hogy a programokat ilyen nagy területen és ráadásul csoportosítva helyezhetem el. A Windows 10-ben is a kezdőképernyőt fogom használni, nem a régi start menüt. Linuxot mostanában csak munkára használok, egyebekre Windows 8.1-et.

phontanka 6 napja Creative Commons License 49151

Én virtuális gépben teszteltem egy nem túl erős fizikai gépen. Korábban ugyanígy teszteltem a Windows 8-at is, a 10 érezhetően gyorsabb a Windows 8-nál. Most, hogy mondod, hogy az OpenBVE-t próbáltad rajta én is kipróbáltam itt a virtuális gépben, persze minden beállítást minimumra vettem, az ablakméretet meg megnegyedeltem.

Az eredmény: a virtuális gépben is játszhatóan fut az OpenBVE. Szóval én is szép reményeket fűzök a Windows 10-hez.

Előzmény: Ricsi717 (49150)
Ricsi717 okt. 17. Creative Commons License 49150

az openBVE hibátlanul műkődik Windows 10-en is!

HLJ okt. 17. Creative Commons License 49149

Kíváncsi leszek mikor jelenik meg a végleges verzió. A tapasztalat az, hogy általában minden második windows a jó. Lásd például: win98 és változatai, winxp, win7 és win10. Kíváncsi lennék arra is, hogy e rendszereket hová lehet még überelni majd egyáltalán mi szab majd határt annak, hogy nem lesz újabb windows már, feltéve ha lesz valaha is ilyen.

Előzmény: Ricsi717 (49148)
Ricsi717 okt. 17. Creative Commons License 49148

Sziasztok!

kicsi OFF

Teszteltem a Windows 10 Technical Preview-et!

(nagy méretben: http://img2.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913301_d38867791da0900bf2a4cfc365405455_xl.jpg)

Nos, azt kell mondjam, hogy a Microsoft most nagyot alkotott! Egy olyan operációs rendszert, amely gyorsabb mint a Windows 7, de nem Windows 8, hanem a kettő egyszerre. 

Ugye elég sok rossz megjegyzést kapott a Microsoft a Windows 8 kezelő felületére, emiatt most a Windows 10-ben kiszedték például a Metro Start Screen-t, -e helyett egy úgymond SmartMenu került be, amely tartalmazza a Metro Start Screen egy kis részét, mely pár kattintással eltörölhető, és akkor nem lesznek ott a csempék, illetve még egy idegesítő funkció törlésre került,: amikor windows 8.x-nél a jobb felső sarokba vittük az egeret, akkor néha igen, néha pedig nem jelent meg az oldalsó sáv. Ezt a sávot törölték.

(nagy méretben: http://img1.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913297_c7729fe0ea3fb299817aba0176181f56_xl.jpg

(nagy méretben: http://img2.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913293_f9b1856bac7afbeda71c1f48855aca3c_xl.jpg)

Ugye mindannyian emlékszünk a CTRL+ALT+TAB kombinációra, amikor a windows 7 előhozta kis ikonokban az ablak közepén, hogy milyen ablakok vannak nyitva. Ez is megváltozott.

(nagy méretben: http://img2.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913299_477b8fe7e82e5ca4fdceadb8a07f5fe9_xl.jpg)

Aminek nagyon örülök, hogy negyed annyi idő alatt tölti be az applikációkat. Legyen az akár csak a Windows Explorer, vagy a Google Chrome stb...

Rögtön kipróbáltam, hogy változtattak -e az InternetExplorer sebességén, és teljesen ledöbbentem, hogy amikor rögtön rákattintottam az InternetExplorer ikonjára, nem 2, nem 4, és nem is 6 mp alatt töltődött be, hanem rögtön a kattintás után, szinte azzal együtt jött be.

(nagy méretben: http://img2.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913291_8525ac9559d3998fab83bbe3cc1b64d3_xl.jpg)

a weboldalakat is sokkal gyorsabban tölti be, mint az windows 8.x-en vagy 7-en.

ajánlom még az Opera Next, vagyis újabb nevén az Opera Beta böngészőt, ugyanis jelentősen változott a kezelőfelülete, sokkal modernebb és gyorsabb lett.

(nagy méretben: http://img1.indafoto.hu/2/1/171757_c90ce0da9c7eccc08360477b99cb978a/21913295_c3f3987772b8c958e266fdaf51052720_xl.jpg)

Úgy összegzésben:

A Windows 10 egy nagyon jó, gyors operációs rendszer. Az eredeti verió állítólag nem mostanság lesz kész, de a Techical Preview-et mindenki letöltheti, csak fontos, hogy ha telepítésnél még az elején, egy hibát ír ki a partícióknál, akkor csak Windows 8-ról szabad megpróbálni telepíteni, Windows 7-ről nem.

Ha valakit érdekel, akkor megbeszélem IST-el, és akkor lehet, hogy elhozom a KMO-ba :)

További szép hétvégét kívánok mindenkinek!

Bzmot332 okt. 17. Creative Commons License 49147

Nem kell ahhoz előzetes terv a pályáról, hogy haladni lehessen vele. Ami kéne, az jó pár objektum meg egy kis fantázia.

Előzmény: HLJ (49146)
HLJ okt. 16. Creative Commons License 49146

Arról volt már szó a karácsonyi pályánál, hogy milyen hosszú legyen, mennyire legyen lejtős/emelkedős a nyomvonal vezetés, hány megálló, mennyire valós nevek legyenek -erre mintha lenne korábbról javaslat, mert még poénkodtunk is vele csak már a nevekre nem emlékszem- alföldi vagy budapesti vonatkoztatású pálya legyen-e. Esetleg összedobhatok valós pályák alapján egy térképet és ebből meg lehetne már az alapokat építeni, de semmi támponttal nem jutunk csak semmire.

Előzmény: Bzmot332 (49144)
Bzmot332 okt. 14. Creative Commons License 49145

Kaptam egy ilyen szép e-mailt, nem nagyon tudom mire vélni:

"Bzmot332,
A new train V43 downloadable at

http://obts.wikia.com/wiki/Hungary#1963.7E1982_Ganz.2BKrupp.VM14.7ESzili.5CSilicon

Good day
OpenBVE Train Sim"

Most nekem linkelik hogy kiadtam a saját vonatomat?

Mondjuk végignézve az oldalt legalább annyiból korrektek, hogy nem direkt linkelik ki a vonatokat, hanem a letöltő oldal html-ét linkelik.

Bzmot332 okt. 14. Creative Commons License 49144

Gondolom ahogy esik, úgy puffan, tehát építés közben fognak eldőlni a dolgok. Igazából mostanában nem nagyon építettem semmit se a pályához, de azért valamit majd összehozok. Még mindig fenn áll a lehetőség, hogy más is alkosson.

Előzmény: HLJ (49143)
HLJ okt. 14. Creative Commons License 49143

Mi a helyzet a karácsonyi pályával, vannak-e már konkrét lépések arról, hogy milyen legyen maga a vonal vezetés és a környezet?

gcs7e7 okt. 12. Creative Commons License 49142

Kipróbáltam az Alstom b3d-jével, de texteket nem konvertált.

Előzmény: ManagedCode0x01 (49140)
HLJ okt. 12. Creative Commons License 49141

Szuper! Teljes mértékben el vagyunk minden jóval látva :-)

Már csak a pályaépítőt várom............

Előzmény: ManagedCode0x01 (49140)
ManagedCode0x01 okt. 12. Creative Commons License 49140

Egyelőre a cube, cylinder, translate, rotate és shear parancsok nem működnek, és a face2 helyett is csak face-szel lett megvalósítva a program, de tesztelésre már kibocsátjuk. A ki- és bemenetre egyaránt megvalósításra került az obj és a b3d formátum, később ezeknek várható a bővítése, az alapok ugyanis megvannak. Várjuk a véleményeket, a programot innen lehet letölteni, 0.9-es verzió egyelőre.

Előzmény: HLJ (49132)
SD EJC okt. 7. Creative Commons License 49139

MEGJELENT a SimWorld Online Magazin OKTÓBERI száma!

A szürke unalmas, olykor-olykor esős hónapban a következő témákkal készültünk: teszteltük a Ship Simulatort; megpróbáltunk hidat építeni a Bridge It-ben; vonatot vezettünk Manchester-Liverpool közt, és Sittingenbe is ellátogattunk.

http://sd-ejc.info/sd-ejc_fooldal/kiado/magazin/simworld-online_magazin/

Bzmot332 okt. 5. Creative Commons License 49138

Pusztán kritikaként, de nekem még mindig szúrja a szememet a két cube-ból álló tükör és a 4 felületből álló schaku borítás. Szerintem azokat lenne érdemes megcsinálni rendesen még, meg persze valami normális textúra is el kéne.

Előzmény: kcsv1352 (49137)
kcsv1352 okt. 5. Creative Commons License 49137

81-71M

Készül már a teteje is,de még sok minden van hátra.

Ennek ellenére eléggé hasonlít az msts 81-71m-hez.

HLJ okt. 5. Creative Commons License 49136

Míg nem lesz openBVE-hez egy használható talaj készítő addig maradok az easyhill által készített objektumoknál, mert sketchuppal nehézkes egy kicsit a talaj formálás. 25*25-ös felületre kiváló, de nagyobbra már illeszkedési hibákat nehéz kiküszöbölni. Én várom azt a bizonyos editort :-)

HLJ okt. 5. Creative Commons License 49135

Írtam az off topikunkban az indexen majd nézzetek rá!

phontanka okt. 3. Creative Commons License 49134

Jól néz ki ez a metró. A textúrákat nem tudod esetleg nagyobb felbontásban használni? Jobban mutatna.

Előzmény: kcsv1352 (49130)
kcsv1352 okt. 1. Creative Commons License 49133

Sziasztok,

Szeretnék engedélyeket kérni a következő metró alkotóitól:

SD. EJC oldaláról a 81-7172 361-362.

BzMot332, SD. EJC.,BVEMetró, Peti817172M

Ezeket a felhasználókat találtam SD oldalán, és szükségem van a 81-71M kiadáshoz az engedélyekre.

Igaz az még odébb lesz.

Ami nem fog az alapmodellen változni:

• Kocsiszekrény
  • Forgóváz b3d.
  • Dobozok
  • Szellőző kopoltyú
  • Vonó és ütköző szerkezet valamint az aljzat elemek.

Várom a visszajelzéseteket.

Köszönöm.

E-mail: wimmer77@gmail.com

HLJ okt. 1. Creative Commons License 49132

Managecode kollégákat kérdezném, hogy amit 3Ducker csinált konvertálót sketchuphoz azt esetleg át lehetne úgy alakítani, hogy b3d-ból is konvertáljon sketchupnak megfelelő formátumban? Mert így egypár elkezdett modellt be tudnák fejezni majd, nem kellene újra megírni.