Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bzmot332 13 órája Creative Commons License 49485

Ha lenne esetleg olyan fotód, ami szögből készült, és nem tudod kiszedni belőle azt, amit szeretnél, szívesen segítek, és megcsinálom PS-ben.

Előzmény: tibitrain (49484)
tibitrain 14 órája Creative Commons License 49484

Megkérdeztem a lejáratnál az ellenőröket, azt mondták, hogy ők nem tudnak róla hogy tiltva lenne a fotózás.

A kálvinon a mozgólépcső fordulóba lévő mozikos falat fotóztam le. Illetve fent, a kottasor mintás mozaikot is. De ezt csak szemből tudtam, ez csak egy kis része a mintának. A két oldalsó falat nem igazán lehet, mert nem lehet szembe állni vele. De szerintem ez már úgy sem nagyon fog látszani lentről.

Előzmény: HLJ (49482)
vasutasadam 17 órája Creative Commons License 49483

Hagyjad már, Startos arcképessel, Erzsébet utalvánnyal, meg taknyos zsepivel járok le hozzájuk.. úgy, hogy a napijegy érvényesen mindig a zsebemben csücsül, ha baj van, "jaaj, rosszat vettem elő" címszóval. :)

Előzmény: HLJ (49482)
HLJ 1 napja Creative Commons License 49482

Hogy sikerült a fotózás, őrök nem szóltak rád?

Előzmény: tibitrain (49481)
tibitrain 3 napja Creative Commons License 49481

Holnap megyel Pestre van egy kis dolgom. De megpróbálom összekapcsolni egy kis négyes metró fotózással és jegyzeteléssel.

Előzmény: HLJ (49478)
HLJ 4 napja Creative Commons License 49480

Sketchuppal ugyan lehet talajt készíteni de szépen összeillesztett folyamatos részeket már nem. Ha a kamerát visszaforgatjuk akkor lehet látni a route wieverben, hogy nem illeszkedik pontosan a két objektum. Megoldás lenne az editor....

Előzmény: phontanka (49479)
phontanka 4 napja Creative Commons License 49479

Ez nekem is a nyűgöm a vicinálisommal, nincs kedvem a tereppel vacakolni, így meg az állomások hiába vannak készen. Tomasz kolléga szép terepet épít, neki legalább van ehhez kedve.

De nem adom fel, az Erdőépítő már nagyon sokat könnyít a helyzeten.

Van vagy kettő olyan program is, ami terepet épít, de egyik sincs szerintem teljesen kész, de még csak a készítőiket sem tudom beazonosítani.

Előzmény: tibitrain (49477)
HLJ 4 napja Creative Commons License 49478

Én megértelek, mert nehéz valós terepet egy kezdetlegesnek mondott építési módszerrel visszaadni, nagyon nehéz. Talán az észak-Balatoni rész nem lett volna olyan nehéz, de a déli oldal az igen. Nagyon kellene egy normálisan használható pályaszerkesztő ami tudja modellezni a valós terepet is akár google adatok alapján, de szerkesztő segítségével könnyebb lenne az objektumok behelyezése is amivel a munkát gyorsíthatnánk meg. Sok sikert 4-es metróhoz, szomorúan veszem tudomásul a balatoni vonalak sorsát.

Előzmény: tibitrain (49477)
tibitrain 4 napja Creative Commons License 49477

Én is azt hittem hogy valami más. Terepépítő vagy pályamegfordító. De terepépítő nélkül nekem is szomorú bejelentést kell tennem. Azt hogy a 29/30 vonal sohasem készül el.

Azért kezdtem a négyes metróba mert ott nem igazán kell terepet építeni.

Előzmény: HLJ (49476)
HLJ 4 napja Creative Commons License 49476

Több "kisebb" segédprogramról volt szó először másra gondoltam, de végül is is a szita szó tökéletesen illik a programhoz.

Előzmény: tibitrain (49473)
phontanka 4 napja Creative Commons License 49475

Csukló, mi az oka, hogy a weboldalad nem maradhat?

Előzmény: csuklo (49474)
csuklo 4 napja Creative Commons License 49474

Kedves BVE rajongók!

Sajnos idő és egyéb okok miatt én felhagyok a BVE fejlesztéssel/játékkal.
A weboldalamon lévő kiegészítők 2015.03.01.-ig lesznek elérhetőek, utána csak nálam lesznek lementve és aki kéri annak odaadom!

Más weboldalon nem szettném látni a dolgaimat!

Üdv Ferencz Tamás 
www.csuklo.atw.hu

tibitrain 4 napja Creative Commons License 49473

Ez a felesleges fájlok keresője.

.

Azt hittem ez már kész van régóta...

Előzmény: HLJ (49472)
HLJ 5 napja Creative Commons License 49472

Jól sejtem ez a "pályamegfordító" program? Nem régiben volt erről szó, ha nem akkor én is kíváncsi vagyok mi ez.

Előzmény: ManagedCode0x01 (49469)
phontanka 5 napja Creative Commons License 49471

Tesztelem, bár úgy néz ki, hogy csak február közepén lesz rá időm, de tesztelem! Köszi a munkátokat megint!

tibitrain 5 napja Creative Commons License 49470

Ez a program mire jó? Az angol neve nekem nem sokat mond.

ManagedCode0x01 6 napja Creative Commons License 49469

Az utóbbi időben inkább a BveSieve programra fektettünk hangsúlyt, így most már egy új verzióval is szolgálhatunk, amit innen lehet elérni. Phontanka tesztelésére számítunk, az időpont nem annyira érdekes, de természetesen mindenkinek örülnénk aki esetlegesen tesztelni szeretné. A random fügvénnyel lesz egy kis probléma, és egyelőre nincs megoldva, valószínűleg nem lenne megvalósítható végignézni az összes értéket, mert például egy FreeObj parancs pozíció paraméterénél felesleges is, meg sok lehetőség is elképzelhető.

tibitrain 2015.01.20 Creative Commons License 49468

Erről a kelenföldi pajzsindító műtárgyról van rajz. Méret az nincs rajta, de úgy is a 25 méteres blokkhosszhoz kellene igazítani.

Az egyik legnehezebb állomás lassan alakul. A Gellért téri. Más még nincs. De ez jó lesz alapnak, mert a Fővám is és a Rákóczi is hasonló. A többi szerintem egyszerűbb lesz a szögletes formák miatt. A legnehezebb a Kálvin tér lesz. Az ott lévő mozaikból kirakott kotta mintáról nincs textúrám. De fogok menni Pestre nemsokára, remélem le tudom fotózni. A Bikás park üvegteteje se egyszerű, de van rá tervem.

A route, a terv szerint, indulva remiz egyik vágányáról. Innen kell lemenni kelen induló oldalához. Majd egy "change ends" funkcióval megfordulva lehet továbbmenni a keletihez. A keleti kihúzóból, ismét fordulva a kelen kihúzóban lesz a vége. De lehet lesz majd egy remizbe kijövő végű is.

Előzmény: HLJ (49466)
HLJ 2015.01.20 Creative Commons License 49467

Kis segítséget kérnék tőletek. Van-e valakinek ehhez hasonló képe amiből lehetne textúrát csinálni? Jól mutatna az Ftrainben illetve bármely más pályán.

HLJ 2015.01.20 Creative Commons License 49466

Van az alagút vonalvezetéséről talán tervrajzod? Nagyon jól néz ki! Objektumokkal mennyire vagy már meg?

Előzmény: tibitrain (49465)
tibitrain 2015.01.20 Creative Commons License 49465

M4 lejárat a remizből. A lejáró és a vonali alagút "keresztezése".

mcm2015 2015.01.18 Creative Commons License 49464

No senkinek semmi más ötlete miért nem megy ez nekem? :-(

Előzmény: mcm2015 (49461)
mcm2015 2015.01.15 Creative Commons License 49463

Bennek vannak, ATPCodes mappa néven, .txt fájlok vannak benne, és kapok zöld jelzést is, de így sem tudok elindulni... :-/

Előzmény: Bzmot332 (49462)
Bzmot332 2015.01.15 Creative Commons License 49462

A Route mappában lévő mappában benne vannak az ATP fájljai (egy mappa, benne azt hiszem txt fájlok)?

Anélkül nem működik egyáltalán a dolog, illetve nem is kapsz szabad jelzést.

Előzmény: mcm2015 (49461)
mcm2015 2015.01.15 Creative Commons License 49461

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha itt valaki közületek tud segíteni:

Az alábbi linkről letölthető

http://www.bveklub.hu/2014/11/22/london-central-line/

londoni Central vonalat szeretném vezetni ill. kipróbálni, de nem tudom hogy kell elindulni... Elolvastam a MANUAL-t is, ami a letöltésnél van, mindent úgy csináltam, ahogy írtak, és mégse működik... Elvileg az "5"-ös és "8"-as gombok 3 mp-ig tartó egyszerre történő lenyomásával indulna automatikusan a vonat ATO üzemmódban, de meg se mozdul... :-( Mit csináltam rosszul? Hogyan kell vezetni / elindítani a metrót?

Előre is köszönöm a válaszokat, üdv:

mcm2015

HLJ 2015.01.11 Creative Commons License 49460

Most egy kis kedvem van Ftrainhez és megmutatom a legújabb alkotásom. Sikerült sketchuppal csinálnom egy igazán szép lankás részt ami jól mutat a pályában.

Ilyen volt a lanka mikor jegyzettömben raktam össze egyszerű felületekkel:

Ez is szebb volt a szögletes talaj objektumoktól, de nem az igazi.

És ilyen lett a sketchupos modell:

Kíváncsian várom a véleményeiteket!

tibitrain 2015.01.09 Creative Commons License 49459

Tulajdonképpen a textúrákkal nen szeretnék szöszmötölni, nincs is kedvem hozzá. Itt, nem a textúrára van rajzolva a fény, hanem egy másik textúra van elé rakva és kissé átlátszóvá téve. Ez nem más mint egy téglalap alakú lap, a sarkában egy fehérből feketébe színeződő ovális gyűrűk. A faltól beljebb van kifeszítve, és több falra is jó lesz. Ez így nekem könnyebb, mint minden egyes falra felrajzolni a fényeket.

A kép ilyen:

Előzmény: Bzmot332 (49458)
Bzmot332 2015.01.08 Creative Commons License 49458

Ha textúrákkal kapcsolatban kéne segítség (átszínezés, árnyék vagy ilyen fényvetület ráfestést meg hasonlók), szívesen segítek ha kell.

Előzmény: tibitrain (49456)
bvemetro 2015.01.08 Creative Commons License 49457

Az M3 pályával kapcsolatban még néhány dolog:

A route fájl szerkezetében teljesen megújult, Include parancsos lett, amiről évekkel ezelőtt írtam. A darabolt fájlok txt formátumúak. Különböző viszonylatok rakhatók össze a sorok elején pontosvesszők beírásával/leválasztásával. Vannak olyan elemek, amik egyedileg változtathatók, pl a lassújelek. Alapesetben ki van iktatva, de a route fájlban található egy " ;$Include(KK-Ujpest202_lassújelek.txt) " sor, aminek az elejéről a pontosvesszőt kitörölve a lassújeleket betölti (amik egyébként aktuálisak).  A pálya már tartalmazza az AVR parancsait (AVR.txt fájlok), amik normál esetben hatástalanok, azok kizárólag az AVR-es vonattal fognak működni. Hasonló módon egyébként a még nem közölt M2 is fel van darabolva, hasonló módon lehet változtatni az állomások kinézetét.

tibitrain 2015.01.08 Creative Commons License 49456

A fények valahogy így

lesznek megoldva, mint ahogy a falon látható a sarokban. Ott két lámpa világítja meg a teret, és vetül a fényből a falra is. Jobb ötletem nincs.