Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ljucy 2009. jún. 24. © 23888

Macsek,

5900-ba benne van az inzulin is? 2 vagy 3 pontos?

Előzmény: Pöttyösmacska (23886)
ljucy 2009. jún. 24. © 23887

Timike,

nagyon tuti a felsorolás, de ebben is benne van a 10db-os kiszerelés!!

Na, mindegy, igazad van, nem nagyon akarok variálni én sem, csak feldobtam, hátha ismeri valaki. Maradok aM erckforminnál, ha már az adagot emeltem, a bogyót nem cserélem ki:ĐĐ

Szuper, hogy tisztulsz, és normális végre a mensi, lehet, hogy következő hónapban visszatér minden a régi kerékvágásab, ez most csak ilyen évfordulós "ajándék" volt a mettől Neked::ĐĐĐ

Bubus,

nincs az epéjével baj? Mert azon relatíve könnyen lehet segíteni... Vagy más eredmény, májunkció esetleg? vagy ez az?

Előzmény: Timike74 (23884)
Pöttyösmacska 2009. jún. 24. © 23886

Hát az tuti hogy nem fogom magam lerázni hagyni! :)) addig nem jövök ki amíg fel nem írja. aztán tudjátok majd úgy kell kirángatni a rendelőből, mint ahogy azokat a gyerekeket húzza az anyukájuk a nagy bevásárlóközpontokban, akik nem tudnak elszakadni a játékosztályról vagy a csokipolcoktól! :))) szépen feltörlik az egészet padlót. :))

Ott csináltatom náluk a vércukkert, 5900 ha jól emlékszem a két vérvétel. Reggel 6 ra lehet menni, és akkor még normális időben végzel is.

igazából sztkban is megcsináltathatnám, de a fenének sincs kedve még plusz köröket futni a beutalókért... az egészségpénztár meg kifizeti, úgyhogy ennyit beáldozok a kényelmemért és az időmért. Mondjuk a hormonvizsgálatok elég drágák ahogy néztem, azt nem biztos hogy csináltatnám ott... de szerencsére hormonképet már a nőgyogyi csináltatott tb alapon.

Ami a legjobb benne, hogy még aznap délután megvan az eredmény.

Jucy! Én úgy gondolom ha egy helyre elkezdtél járni, mindenféle képpen érdemes ugyan oda kontrollra visszamenni... igazából, lehet hogy sokat fizetsz érte, de ez a kulcs, fizetsz érte, belőled élnek, így még szép hogy az lesz amit te akarsz.

kiscsirek 2009. jún. 24. © 23885

Az nagyon jo lenne, megkoszonnem. Mar nemsokara megyek haza kb 5het, akor vennek is valamit, es magamnak meregetnem gyakrabban.

Ezek az orvosi segedeszkozoket arulo boltokban kaphatok? vagy ugy kell oket megrendelni valahonnan.

eleg tudatlan vagyok, nem nagyon kellett meg ilyen senkinek a kornyezetemben..

Előzmény: Bubus78 (23881)
Timike74 2009. jún. 24. © 23884

LJucy!

Adimetet Merckformin helyett nem szoktak adni, nem igazán jó, állítólag.

Én azt mondom, hogy maradj meg a sima Merckformin mellett, annyira nem gáz az ára, hogy nem lehetne megvenni. ( saját véleményem persze )

Bubus78 2009. jún. 24. © 23883
Köszi Timike!

Én ezt találtam róla nagy nehezen: AP, ALP (alkalikus foszfatáz).
"Mi okozhatja a magasabb szintjét?
Májbetegségek: májgyulladás, zsírmáj, májzsugor, májtumor, epeutak gyulladása, epeútelzáródás. Csontbetegségek: csonttörés, malignus daganat csontáttéte, csontlágyulás, angolkór (rachitis). Egyes vérképzőszervi megbetegedések: (pl. csontvelőfibrózis), és a terhesség is okozhatja."

Jobbulást neked, már csak pár napot kell kibírnod! :o)
Előzmény: Timike74 (23880)
Timike74 2009. jún. 24. © 23882

Csajok!

A doktor infó portál szerint ezek a met. alapú gyógyszerek léteznek, de nem túl pontos, de tájékoztatónak jó azért. Nem árt, ha tudunk róla.

Metformin hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek:

Gyógyszernév Kiszerelés + Adimet 500 mg filmtabletta » 120x + Adimet 500 mg filmtabletta » 30x + Adimet 850 mg filmtabletta » 120x + Adimet 850 mg filmtabletta » 30x + Avandamet 2 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Avandamet 2 mg/500 mg filmtabletta » 56x + Avandamet 4 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Competact 15 mg/850 mg filmtabletta » 56x + Eucreas 50 mg/1000 mg filmtabletta » 60x + Eucreas 50 mg/850 mg filmtabletta » 60x + Gluformin 850 mg filmtabletta » 60x + Janumet 50 mg/1000 mg filmtabletta » 56x + Maformin 850 mg filmtabletta » 30x + Meforal 1000 mg filmtabletta » 60x + Meforal 500 mg filmtabletta » 60x + Meforal 850 mg filmtabletta » 60x + Meglucon 500 mg filmtabletta » 30x + Meglucon 500 mg filmtabletta » 120x + Meglucon 850 mg filmtabletta » 120x + Meglucon 850 mg filmtabletta » 30x

+ Merckformin 1000 mg filmtabletta » 30x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 100x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 60x + Merckformin 500 mg filmtabletta » 30x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 60x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 100x + Merckformin 850 mg filmtabletta » 30x + Merckformin XR 500 mg retard tabletta » 60x + Merckformin XR 500 mg retard tabletta » 60x + Merckformin XR 750 mg retard tabletta » 60x + Metfogamma 1000 mg filmtabletta » 120x + Metfogamma 1000 mg filmtabletta » 30x + Metfogamma 500 filmtabletta » 30x + Metfogamma 850 filmtabletta » 120x + Metfogamma 850 filmtabletta » 30x + Metfogamma 850 filmtabletta » 60x + Metformin 1a Pharma 850 mg filmtabletta » 30x + Metformin 1a Pharma 850 mg filmtabletta » 120x + Metrivin 500 mg filmtabletta » 50x + Metrivin 500 mg filmtabletta » 30x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 60x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 50x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 30x + Metrivin 850 mg filmtabletta » 120x + Stadamet 1000 mg filmtabletta » 60x + Velmetia 50 mg/1000 mg filmtabletta » 56x
Előzmény: ljucy (23876)
Bubus78 2009. jún. 24. © 23881
A banánban elég sok a szénhidrát, így tényleg jó az érték!
Az én mérőm kb. 8-9eFt-ba kerül most, ehhez egy 50 darabos tesztcsík 3eFt. Ha érdekel, akkor rákeresek a neten az enyémre, múltkor már Susa-nak megkerestem, ott vannak fenn konkrét árak, leírások.

Előzmény: kiscsirek (23878)
Timike74 2009. jún. 24. © 23880

Bubus!

Gluformin, G betűvel. De tudtommal törzskönyvből törölt gyógyszer.

A legújabb met. alapú őrület viszont:

Eucreas 850 mg-os tabletta. ( drága amúgy )

AP eredményről nem tudok, AFP-ről igen, de gyanítom nem az:-))))

CRP nem lehet?

Több tippem nincs:-))))

Ha tudsz biztosabbat írd majd meg, mert így barchobázni nehéz, és segíteni pláne.

Én fizikailag le vagyok küzdve, megvisel a mensi, de mennyiségileg és minőségileg is sokkal jobb, mint eddig. Megtisztulok jelentem.:-))))

Lehet a nagyfejű Zordon-Bordon szólt a Pomogácsoknak Vacskamatin keresztül, hogy javítson meg, Döm-dödöm:DDDDDDDDDDD

Előzmény: Bubus78 (23871)
Törölt nick 2009. jún. 24. © 23879

Húh, Bubus, a 14 nagyon magas, főleg éhgyomrinak, sajnálom. Fura, hogy nem azonnal inzulint adtak.

Van anyukádon súlyfelesleg?

Drukkolok, hogy diétával kontrollálható legyen.

Előzmény: Bubus78 (23871)
kiscsirek 2009. jún. 24. © 23878

Sziasztok,

Bubus,

sajnalom h ilyenek derultek ki anyukadnal, de legalabb most mar lehet a kezelesre koncentralni, es segiteni a dolgon. Sajnos en nem ertek hozza, szoval nem tudom mit jelentenek a dolgok, de hatha mas tudja majd.

kepzeljetek voltam tegnap dokinal. megmertte a cukromat, elotte ettem masfel oraval egy banant es 4.3 lett. azt mondta h ez nagyon jo ertek.

Jo, tudom h nem ehgyomri, meg terheleses stb, es nemtudom mennyit szamit az a banan, de azert orulok h nem lett rossz. egyebkent max ilyen meresekre szamithatok a legtobb alkalommal. Szoval lehet h beszerzek valhonnan egy merot magamnak. Nem tudjatok, dragak ezek a keszulekek?

Ja, a legjobb, aszongya' a vegen, "akkor metforint szedi meg mindig, ugye??"

Bubus78 2009. jún. 24. © 23877
Hát, tényleg nagyon igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz. Most úgy érzem, hogy ha ez a vérzés nem talál meg újra, legalábbis a következő mensiig, akkor rendben leszek. Van sok tervem a nyárra, nem görcsölök a témán, lesz ami lesz. Persze az új kismamák a környezetemben nem hagynak hidegen sajnos, de most úgy érzem túl vagyok a nehezén, nem lesz depresszió belőle. Nagyon jól estek a kedves szavaid! :o))))
Előzmény: Obsoleta (23827)
ljucy 2009. jún. 24. © 23876

Szeleszte,

köszi szépen!

Most viszamanetem a patikába, és persze, nem tudtak hozatni 100db-osat az 500-asból. Így megvettem a 3*30db-t. Viszont azt is mondta, hogy az 1000g-osból sincs csak 30db-os.. fura egy partika.

Viszont mondott egy msásik gyógyszert, ADIMET a neve, uaz a hatóanyag, mint a mercforminnak, és az olcsóbb, 120db-os kiszerelés valami 1200ft körül van.

Tud valaki valamit erről a bogyóról?

Bubus,

sajnálom, hogy anyukádnak ilyen magasak az értékei, de legalább már felismerte a gondot, és próbál tenni ellene!!

Szerintem Timike jön hamarosan vagy délután, és ő meg tudja mondani, hogy ez az érték mivel függ össze, és micsoda!

Előzmény: Szeleszte (23873)
Bubus78 2009. jún. 24. © 23875
Tök jó, szerintem legközelebb felírja a met-et!!!!

Mikor és hova mész a terheléses vizsgálatra? Hozzájuk vagy megcsinálod sztk-alapon?

Az a baj, hogy most szabadságolások lesznek, azért ez a késői időpont. Ha nagyon türelmetlen vagy, hívd fel őket valamikor, hátha lemondja valaki az időpontját! De augusztus sincs már messze, addig tényleg rázódj bele a diétába és a mozgásba!
Előzmény: Pöttyösmacska (23842)
ljucy 2009. jún. 24. © 23874

Nekem is azzal kezdte először, hogy diéta, mert nem nagyon az eltérések, csak minimális, és az inzulinom sem sokkal van a plafon fölött, na meg ciklusom is és pé-m is van. Mondtam, azt már csinálom. Aztán kérdezte, hogy milyen diétát, és hogy. Elmeséltem neki, látta, higy nem kamuzok, és kicsit vágom már a témát, nem hagyom magam lerázni, hisz 12 ezerért csak ezért mentem oda, megvolt minden letetem, így mondtam, hogy szretném a gyógyszert, legalább vmi minimális adagban. Így kiegyeztünk 32*250-ben. Gondoltam, nem baj, majd én felmelem, az utónpótlást meg tudom oldani. Ennek ellenére 3 hónap után lehet, hogy visszamegyek kontrolltra, ill csináltatok egy terhelést. Apropó,

Neked menniért csinálják a terhelést ott?

Előzmény: Pöttyösmacska (23868)
Szeleszte 2009. jún. 24. © 23873
Ljucy

Sajnos nem tudom a recept felírási szabályokat. Lehet ha neked 500 mg-ot írtak fel nem adnak ki rá 1000 mg-ost csak ha új receptet íratsz. Sajnos én is csak 30 darabos kiszerelést találtam az 500 mg-osból.

Jokeva:
Én valahogy lemaradtam a lev listáról... Fel tudsz venni valahogy? Sajna nagy nyugi nincs, mert anyunak elkezdték a vesedializálást és nagyon maga alatt van. Nekem meg nincs időm pihenni, mert meg kell írnom nyáron a szakdogám hogy ne fussak ki az időből. szerencsére a pasi rendes és mindig mellettem áll. Néha vannak zörrenéseink egyszer ő hisztizik egyszer én, de nagyon szeretjük egymást nagyon megtaláltuk egymást.
A baba biztos aranyos és eltudom képzelni hogy örül ahogy apa eteti:))) Annyira aranyosak a kisbabák én is mindig úgy csodálkozok rajtuk:))

Bubus:
Én valamelyest helyre rázódtam bár elég sokszor labilis vagyok idegileg. Még mindig vannak sírógörcseim. legjobban a munkahelyem nyomaszt, ahogy bánnak itt az emberrel. Váltásra esélyem sincs, mert nem találok másikat és még van egy félévem a suliból.

Rambóka:
Májusban rengeteg stresszt megettem, 3 hétig minden nap ideggombóc voltam és napi többszöri sírógörcseim voltak. Kimentek az idegeim, magas volt a triglicerid szintem így arra most omega 3-at szedek. Lehet hogy az omega lehet hogy a stressz vagy a sok
minden egyszerre borította meg a ciklusom nem tudom.

ljucy 2009. jún. 24. © 23872

Macsek,

ez ismerős, mármint a csipogós story:)))))

Én úgy szoktam, hogy a fejemre húzom a takarót, és a telefonommal világítom meg a lázmérő kijelzőjétĐĐ  azóta nem szólt be:))

És ezért van az, hogy már csak egyszer mérem, azt kb. 5 percig bent hagyom, így ha a csipogás után még följebb akar menni, akkor hajrá, sőt van, hogy 3 tizedet is felmegy, és akkor 3x csipog, de a takaró alól nem nagyon hallatszik ki, vagyis minimálisan...

Előzmény: Pöttyösmacska (23868)
Bubus78 2009. jún. 24. © 23871
Sziasztok!

Bocsi, ha off-nak ítélitek, azért valamennyire témába vág!

Képzeljétek el, tegnap felhívott Anyám és diétás tanácsokat kért. :o) Annyira büszke voltam magamra, hogy csak na. Ő nem az a típus, hogy bármit elfogad másoktól, az tuti nem jó soha, amit én mondok. Most meg tőlem kért tanácsokat!
A gáz az, hogy végre elszánta magát és elment a háziorvoshoz és kért laborra beutalót. Az éhgyomri cukra 14 lett, ami baromi gáz! Évek óta tudja, de homokba dugta a fejét, nem foglalkozott vele. Hol tartotta a diétát, hol nem. Mióta én szedem a gyógyszer őt is győzködtem, most úgy látszik beérett a dolog. :o))) Viszont kapott ugyan valami gyógyszert, de tuti nem metformin alapú. G betűvel kezdődik a neve, elfelejtettem, hogy mi az, tegnap rákerestünk a neten, nem találtam semmit. Ma megy vissza a háziorvoshoz, meggyőztem, hogy kérdezzen rá a metforminra, illetve arra, hogy tuti ez a legjobb gyógyszer-e?
Ami még hab a tortán az, hogy az AP eredménye baromi magas. A megengedett 300 helyett 800. Megtaláltam a neten, ez máj, epe vagy csont megbetegedéseire utal, nagyon megijedtem. :o( Tud valaki valami okosat erről, illetve hogy ez kapcsolódik-e a cukorbetegséghez?

Ne haragudjatok, ha nem ide illik a téma, akkor megszűnök.
Törölt nick 2009. jún. 24. © 23870

Az előző hsz Macseknek válasz Rambóka képével kapcs. :-)

Törölt nick 2009. jún. 24. © 23869

Én is láttam, az a metformin bébimozi volt. (pcos.hu-ról letölthető).

Pöttyösmacska 2009. jún. 24. © 23868

Háj Csajok!

Ezt a diéta témát gyógyszer nélkül elkezdte pedzegetni, de nem fogom hagyni amgam. pontosabban azt mondta hogy majd én eldönthetem hogy akarok e bogyót vagy sem. hát persze hogy akarok!!! :)

Jucy, a te görbéd legalább mozog. Az enyém úgy néz ki mint az agyhalál :))) tök egyenes, beállt 36,2-re. vagy elromlott a hőmérő. minden esetre kíválóan csipog, várom a pillanatot, amikor az uram kivágja az ablakon, mert minden reggel erre keltem. Tegnap már megjegyezte, hogy - na, még hányszor méred? :)))

ljucy 2009. jún. 24. © 23867

Macsek,

néhány barátnőmet már én is diagnosztizáltam, aztán valaki vagy komolyan veszi, hogy baj van, vagy a homokba dugja a fejét:))

Előzmény: Pöttyösmacska (23859)
ljucy 2009. jún. 24. © 23866

Obs,

ez nagyon szuper, hogy Nálad ennyi idő alatt hatott, mostmár én is nagyon kíváncsi vagyok. Sejtem, hogy kövi hónapban még jobb lesz, de ha most még tart kicsit, örülni fogok neki:))

Jó, hogy nem mentem dokihoz 7 ezerért..:)

Előzmény: Obsoleta (23864)
ljucy 2009. jún. 24. © 23865

Rambóka,

szerintem a bölcsészek isznak a legtöbbet, ezt tapasztalatból mondom, láttam a csoporttárasimat, sokat buliztam velük 5 év alatt... ők meg majd a gyerekeinket nevelik és tanítják... na de mire!?!?

Előzmény: Rambóka (23855)
Obsoleta 2009. jún. 24. © 23864
Sziasztok csajok!

Ljucy örülök, hogy minden oké! Az első mensi nekem se volt tökéletes, csak nem tudom, a fogigátló mennyit befolyásolt. A második viszont látványosan javult, leszámítva a barnázást a végén, de az is normális, csak bosszantó. Amúgy kaptam mélt, hogy holnap peteérés, és reggel meg is jelent a nyálka, úgyhogy továbbra is elégedett met-fogyasztó vagyok! :)
Előzmény: ljucy (23863)
ljucy 2009. jún. 24. © 23863

Helló Csajok,

Macsek,

ezek jó hírek, hidd el, 1,5 hónapon már nem múlik semmi, a lényeg, hogy sínen vagy, és augusztusban megkapod a metet! Ha a diétával akarja kezdeni, mondván, hogy enyhe IR, akkor mondd azt, hogy azt már hónapok óta csinálod, és úgy ennyi az eredményed.

Mikor mész a terhelésre?

Addig pedig van időd, hogy szigorúan elkezd a diétát!

Nálam egyelőre minden rendben, nem akarom elkiabálni, de még van mensim, a tegnapi mennyiégéval tökre meg voltam elégedve. Kicsit lehetne még több, de a korábbiakhoz képest már azért jobb volt. Ha még ma meg holnap kitartana, akkor így első hónapnak nem is lenne rossz.

A mai görbe:

*Kini* 2009. jún. 23. © 23862
Azóta is nézték,felnőtt doki is mert épp nemvolt gyerekdoki, és ő finoman lecseszett minden előzmény tudta nélkül, hogyha nem változtatok baj lehet....egy bunko krapek volt, ő is pcot erősitette meg, de endokrinologiára is folyamatosan mennem kell, legközelebb juli 15-én, van alulműködésem, és a börömön acanthosis nigricans van... :S megáldottak ott fennt nagyon:)
Előzmény: Rambóka (23860)
Pöttyösmacska 2009. jún. 23. © 23861
de egyébként tényleg, az összes egyetemen az egyetemi évek a buliról szólnak... :) miért pont az orvos lenne a kivétel? m ert életekkel foglalkozik? jajjjj ugyan már! :)))

azért kérdeztem hogy láthattalak-e ott egy képen, mert volt egy ilyen digitális képkeret kitéve, és váltakoztak benne a képek. az egyiken egy terhes nő volt, fölé írva, hogy Rambóka...
Előzmény: Rambóka (23858)
Rambóka 2009. jún. 23. © 23860

Ez a szövettani lelet????

Érdekes.......

Mi az, h. bizonytalan viselkedésű?

(Sebész ismerős küldött be FTM jelzéssel vizsgálati anyagokat a pathológiára annakidején, ez volt a közös megegyezéssel létrehozott rövidítése annak, h. : F...om Tudja Micsoda. Hát ez a "bizonytalan viselkedésű" is lefedi ezt a témakört, azt hiszem.....)

Azért, ha a műtét óta sikerült 20 kilót fogynod, akkor vmi pajzsmirigy alulműködésed biztosan volt.

Azóta nézték a petefészkeidet vagy még előtte?

Előzmény: *Kini* (23839)
Pöttyösmacska 2009. jún. 23. © 23859
:DDD megbeszéltük!!!

jaja ismerem ezt az okosodási érzést! :) néha már azt gondolom, azért fáj a fejem mert nyomja belülről az agy... :)

aztán mióta ti is osztjátok nekem a tudást, még jobban feszít. :))

már annyira, hogy titokban, magamban már a szomszéd lányát is diagnosztizáltam :) kimondtam felette is az ítéletet: PCO-s!

kezdek bekattanni? :)) azért csak nem :))
Előzmény: Obsoleta (23856)