Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.30 0 0 617
Én laikus révén annyit tudok a PCO-ról, hogy a petefészekben nem repednek meg a tüszők, hanem cisztákká alakulnak, amelyek általában felszívódnak (vagy nem), tehát nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a két dolog ugyanaz. Legalábbis részben. Való igaz, hogy az orovsi könyvek azt mondják, hogy "nehezebben esnek teherbe" a nők, mindazonáltal javaslom, hogy keress fel egy olyan orvost, aki ezzel foglalkozik, szivesen megadnám a miénket, de a lányomnál van a telefonszáma, ha akarod elkérem.
Előzmény: conejo (616)
conejo Creative Commons License 2004.01.30 0 0 616
sziasztok!
Nekem nemreg mondta meg a doki, hogy policisztikus petefeszkem van. Viszont azt is hozzatette, hogy semmi az egesz, ne is gondoljak ra, legfeljebb egy kicsit megneheziti a teherbe esest. Viszont nagyon megijedtem. Epp a babaert probalkozunk, es bar a menzim eleg rendszeres (eddig), de mar fele eve hiaba probalkozunk. Nem ertem, mi a kulonbseg a policisztikus petefeszek, es a pco szindroma kozott. Akinek ilyen petefeszke van, annak szindromaja is van, vagy csak eselyes arra, hogy kialakuljon? Szerintetek?
Mauka Creative Commons License 2004.01.23 0 0 615
Anita!
Hááát, én azt hiszem, nem szeretnék igazán reagálni arra, amit írtál. Ez a Te véleményed. Mivel én nem vagyok vallásos, ezért valószínűleg nem tudnám objektíven megitélni a dolgot, ezért nem is teszem meg.
Attól függetlenül mielőbbi babásodást kívánok Neked.
Epreske!
Egyenlőre a vizsgaidőszakra koncentrálok, aztán majd meglátjuk. Mivel van már egy kislányom, nálunk nem mindenáron kell az a baba és olyan munkalehetőseget kaptam, ami 1-2 évvel biztosan eltolja a gyerekvállalást. Majd meglátjuk mi lesz...
Előzmény: epresjoghurt (614)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.01.23 0 0 614
Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm a jókívánságaitokat. :o)))

Hogy vagytok?

Mauka: tudod már hogyan tovább?

Hétfőn elkezdtem dolgozni, nagyon nehéz volt úgy visszajönni, hogy igazából már be sem akartam tenni a lábamat többé...na mindegy, ezt a pár hónapot már féllábon is kibírom. :o)

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.23 0 0 613
Kedves Anita, elolvastam a beírásodat.
Elhiszem, hogy - máramennyiben valóban mélyen vallásos vagy, és bigott katolikus - akkor ezek a dolgok sokat foglalkoztatnak. De a medd.lomb topicba olyanok járnak, akik ebben a programban részt vesznek. Ott kifejezetten egymás bátorítása, és tanácsok adása a cél, na meg az örömök-bánatok megosztása egymással.

Az általad felvetett problémára azért nem akarok reagálni, mert a legmesszebbmenőkig nem értek egyet a katolikus egyház felfogásával. Még csak annyit adalékként, hogy ha egy nőtől levesznek 3-4 petesejtet és megtermékenyítik, akkor jó ha ezek közül 1-2 lesz beültetésre alkalmas, tehát a lombikban ugyanaz játszódik le mint az anyaméhben. Ott sem fogan meg minden petesejt, sőt nagyon gyakori, hogy egyszerre több fogan meg és az idő előrehaladtával közülük csak egy növekszik, mert a többi felszívódik. Sőt, továbbmegyek: éppen Epresjoghurt szomorú esete mutatja, hogy még a megfogant és növekvő magzat is el tud halni. Neked kell eldönteni, hogy jó katolikus akarsz-e lenni, avagy - ha sikerül - kismama.

Előzmény: Anita 30 (611)
majom1975 Creative Commons License 2004.01.23 0 0 612
Sziasztok Lányok!

Kicsit megkésve, de én is szeretnék boldog névnapot kívánni neked Eperke-Ági, sajnos én nem tudok ilyen gyönyörű tulipánokat beszúrni, de valami hasonlóan szépet kívánok neked.

Majom

Anita 30 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 611
Kedves Alice és kedves Mauka,

hát írtam most egy nagy dumát a med-lombik fórumba, de félek is, hogy mi lesz belőle !!!

Hiába, meg kellett ezt írnom, ezeken tépelődök az egyéb gondok mellett.

Üdv, Anita

Előzmény: Mauka (605)
Mauka Creative Commons License 2004.01.22 0 0 610
Jaj, de lökött vagyok, hát névnepod van, nem szülinapod!!!! Nnnna, ez a nap is jól kezdődik.

Előzmény: Mauka (609)
Mauka Creative Commons License 2004.01.22 0 0 609
Alice!
Jaj, de jó, hogy már itt tartotok!!! Gondolom már csak arra vár, hogy megérezze a mozgásokat is. Mindenesetre sok-sok örömet kívánok a babavárás időszakára. Meg persze utána is.:)

Epreske!
Hát, akkor isten éltessen sokáig.

Előzmény: AliceCsodaországban (608)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.21 0 0 608
Akkor isten éltessen sokáig a névnapodon! :-)

Mauka, köszönöm az érdeklődést, nagyon jól van. Hétfőn volt a 16. heti UH-n, most nem hüvelyi UH volt, hanem külső, látszik a gerince, és állitóleg éppen tele volt a gyomra a babának. Jövő héten AFP, rá két hétre genetikai UH, aztán rá egy hétre megint a doki, szóval mindig van valamire várni...

Előzmény: epresjoghurt (607)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.01.21 0 0 607
Sziasztok!

Nem, én kivételesen nem Anita vagyok, hanem Ágnes. :o)

Előzmény: majom1975 (606)
majom1975 Creative Commons License 2004.01.21 0 0 606
Sziasztok!

Ez érdekes, én is Anita vagyok.
Eperke, te nem Anita vagy véletlenül?

Majom

Mauka Creative Commons License 2004.01.21 0 0 605
Szia Anita!
Gyere át a meddőség-lombikbébi fórumra, ott biztosan kapsz segítséget. Egyébként én is PCO-s vagyok és szintén Anita.
Alice Drága!
Hogy van a lányod?

Puszi: Mauka

Előzmény: AliceCsodaországban (604)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.20 0 0 604
Szia Anita!
Azt javasolom, hogy nézz bele a meddősék-lombikbébi topicba, és ugyanezt ott is írd le, ott öreg motorosok vannak és minden szempontból hasznos tanácsokat kaphatsz!

(MIt jelent az amúgy, hogy "lassan elérkeztünk a lombikhoz"? Átestél több inszemen sikertelenül?)

Előzmény: Anita 30 (603)
Anita 30 Creative Commons License 2004.01.20 0 0 603
Sziasztok!

Új vagyok a fórumozásban, de rátaláltam, mert én is egy sorstárs vagyok a sajnálatosan igen sokunk közül. PCO-s vagyok, 30 éves,1,5 éve szeretnénk babát. A BP-i Kaáliba Kovács P dokihoz járok.
Szívesen tapasztalatot cserélnék veletek. Lassan elérkeztünk oda, hogy a lombikprogram következik, mostanra az egyéb lehetőségek kezdenek kimerülni. Vajon van-e olyan PCOs emberke akinek elsőre bejött a lombik, vagy jobb készülni a sikertelenségre (is)?

Üdv, Anita

Előzmény: Buborka (460)
majom1975 Creative Commons License 2004.01.16 0 0 602
Sziasztok Lányok!

Joghurt lehet, hogy másnak hamarabb sikerül, viszont szerintem nem sok ilyen férj lehet, mint amilyen neked vagy nekem van.

Mauka szinte ugyanúgy stimuláltak mint máskor, amikor 1 pete lett, most így sikerült, azt nem tudom, miért nem váltott a doki lombikra.

puszi Majom

epresjoghurt Creative Commons License 2004.01.16 0 0 601
Sziasztok!

Nagyon köszönöm az együttérzéseteket és vígasztalásotokat. :o)

Alighanem túl vagyok a mélyponton. Szerencsére van egy csodálatos társam, aki most is mellettem áll és segít túljutni a nehézségeken.

Majomka!
Nagyon sajnálom a veled történteket. Szerintem, ami veled történt az rosszabb, mint az én bajom, mert nekem legalább sikerült teherbe esnem.
Kívánom, hogy innen már "sima" utad vezessen a babához. :o)

Mauka Creative Commons License 2004.01.16 0 0 600
Úr isten, Majom! Inszemre ilyen nagyon stimuláltak??? Amikor kiderült, hogy ilyen sok van, miért nem lombikoztatok?
Előzmény: majom1975 (599)
majom1975 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 599
Sziasztok!

Alice köszi a rámgondolást, szurkolást, nagyon örülök neki.

Nem szívták le a petesejteket, sima inszem volt, ismét dupla.

Lányod hogy van? Hányinger, miegymás?

puszi: Majom

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.14 0 0 598
Hát kismajom, azért az nem semmi amiken túlestél...

De azért az a tizenvalahány petesejt nem semmi (leszívták őket? vagy mi lett a sorsuk?)

Én EGÉSZEN BIZTOS vagyok benne, hogy csak idő kérdése és neked is sikerülni fog. Sok embernek drukkoltam már, imádkoztam értük a magam módján - nem vagyok vallásos, csak a magam módján hívő - és mindenkinek sikerült. (Sajnos volt 3 alkalom, mikor bizonyos személyek olyannyira kiborítottak, hogy megátkoztam őket, és sajnos azoknál is bejött az átkom... éppen emiatt ilyet többé nem csinálok..., de érted minden este drukkolni fogok. És Epresjoghurtért is.)

Előzmény: majom1975 (597)
majom1975 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 597
Sziasztok Lányok!

Tudom, hogy régen nem írtam, de muszáj hogy kifejezzem az együttérzésemet Joghurt, nagyon sajnálom.

Én idáig az önsajnálatban henteregtem egészen december eleje óta, pedig ami velem történt az semmi ehhez képest.

Dec. 9.én volt a 2. inszem, amire 14 db petém lett, rá három napra már nem kaptam levegőt olyan rosszul voltam, úgyhogy 1 hétre hiperstimulációval kórházba kerültem (vízhajtó inflúzió + vízleszívás hasüregből (altatásban)). Talán 1 szurival kaptam többet, mint amikor 1 petét sikerült összehozni, úgyhogy nem igazán érthető a dolog, én arra fogom, hogy szénhidrátmentes diétát tartottam előtte kb. 2-3 hétig, mert más változás nem történt. Dec. 23-án elmentem HCG vérvételre, ami nem lett negatív, de olyan alacsony lett, hogy az nem lehet terhesség, a doki szerint elindulhatott valami, aztán abbamaradt a folyamat. A következő stimuláció lombikhoz lesz, mivel a doki szerint teljesen kiszámíthatatlanul reagálok a szurikra (hol nagyon jól, hol sehol, hol éppenhogy) és nem akarja a szervezetemet tovább terhelni az inszemhez való stimulációval, mivel azért annak lényegesen kisebb a sikerülési esélye (persze nem lehetetlen, mint itt a topicon már sokan bebizonyították.)

Mindenkit puszilok bocs, hogy hosszú voltam, de gondoltam beszámolok az elmúlt hónap történéseiről.

Majom

Mauka Creative Commons License 2004.01.12 0 0 596
Epresjoghurt!
Nagyon-nagyon sajnálom. Tudom, hogy nem vigasz, de nekem 22 hetesen ment el 6 éve a babám és most van egy csodaszép 5 éves kislányom. Most egy kicsit kényesztesd magad, aztán előre a következő picikéért.
Előzmény: epresjoghurt (591)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.09 0 0 595
Tudod Epresjoghurt,
előző hsz-omat még délután írtam, de azóta is sokat gondoltam rád... rémes lehet a lelkiállapotod. De ne vess meg érte, hogy megint azt mondom, hogy végleg azért ne keseredj el!
Én ugyan már öreg vagyok ehhez a kismamis topichoz, de annyit azért tudok, hogy MINDEN terhesség erősíti a méhet és javítja a teherbeesés és a baba esélyeit... nézzél bele paracsimpo beírásaiba. neki is a harmadik inszem jött be vagy mittudoménhanyadik, de kétszer volt terhes, mire a harmadik meg is maradt. Meg gondolj a lányomra is, akinek valóban SZERENCSÉJE is volt, mert nála is összeférhetetlenség volt, és MÉGIS sikerült spontán megfogannia... mert azért minden hadsegben vannak ám hősök, akárhogyan is sikerül kiismerni az emberi természetet az orvosoknak, abban épp az a fura, hogy nagyon gakran produkál meglepetéseket... és csak azt mondom neked, hogy sírd ki jól magad, mert ezen tényleg van mit sírni, de én biztos vagyok benne, hogy neked is sikerülni fog!
(Akkor mikor nem is gondolod.) És ... hát nem is tudom mit tudnék most mondani...
Előzmény: epresjoghurt (591)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.09 0 0 594
Ó istenem...:-((((

Előzmény: epresjoghurt (591)
pomberke Creative Commons License 2004.01.09 0 0 593
Őszintén együttérzek veled :-(
Előzmény: epresjoghurt (591)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.09 0 0 592
küldök neked egy ölelést. nagyon sajnálom:(
Előzmény: epresjoghurt (591)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.01.09 0 0 591
Sziasztok!

Szomorú hírem van, elhalt a magzatom.
Ez egy igen kemény, kemény világ ...
:o(((

Mauka Creative Commons License 2003.12.31 0 0 590
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok.
Mauka Creative Commons License 2003.12.22 0 0 589
Kisfekete!
Nagyon várom, h mit írsz nekem. Előre is köszi a segítséget.

Ha véletlenül nem járnék erre, nagyon boldog karácsonyt és sok-sok ajándékot kiívánok mindenkinek.

Előzmény: Kisfekete (588)
Kisfekete Creative Commons License 2003.12.22 0 0 588
Szia Mauka!
Még mielőtt aláfekszel a kés alá 80 ezerért, szívesen levelezek veled januárban és leírom a tapasztalatomat, ugyanahhoz a dokihoz jártam, épp most készülök otthagyni őket. Üdv, Kisfekete
Előzmény: Mauka (586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!