Keresés

Részletes keresés

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58006

Wow, de legalább az inzulinod rendben! Mennyi lett, bepötyögöd? Vagy még nem kaptál leletet? Ne hagyd ám, kérd ki minden papírodat! Nehogy csak rábökje hogy jó, aztán meg süvölt róla, hogy szar....

Előzmény: Deiss (58004)
ncsk Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58005

Na akkor csatlakozom a szitkozódáshoz. Percre pontosan a 13. napon megint pecsételő vérzés... Tuti, hogy ez nem ovu, mert az odébb van. Mindig a 13. napon jön és 1-2 napig tart aztán semmi. 

Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58004

Lemegyek hídba!Azt mondta a doki,hogy az inzulinom rendben úgyhogy meg kell várni a hormont :O Időpontot se tud adni,majd köv.szerdán próbáljak meg bejutni...Nem kaptam semmit,nem történt semmi:( Holnapra lesz hormon eredmény.Éreztem,hogy nem fog menni simán -.-

Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58003

Már jól kezdődik...most derült ki,hogy a labor véletlen nem csinálta meg a hormont,most vettek le vért :( Most lehet mégsem fog történni semmi,mert a laboros szerint e-nélkül nem tud majd a doki kiértékelni :(:(:(

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58002

Ezen az utolsón jót röhögtem :)))

 

Nálunk is volt hányás, már az ANTSZ-en gondolkodtam... Hánytak november végén, december végén (ez kórházzal végződött, épphogy megúsztuk hogy bent legyünk karácsonykor), és hánytak január végén is. Eldöntöttem hogyha februárban is hánynak, akkor bejelentem, de szerencsére megúsztuk...

 

Hőd írd be nyugodtan. Én baszki lefexek, alszok, aztán a gyerek nyávog fél ötkor, felkelek hozzá, visszafexek, alszok, aztán hatkor mérek hőt, és látod micsoda görbéim vannak, mennyire látszik minden szépen pontosan?

Előzmény: ncsk (58001)
ncsk Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58001

Elvileg abból látszik a peteérés (PÉ), hogy a ciklus közepe táján felmegy a hőmérséklet és ott is marad a ciklus végéig. Elég magasnak tűnik a hőd, valószínű nem ez az alaphőd, így van esély rá, hogy volt PÉ, de ezt majd akkor fogjuk elvileg látni, ha megjön, mert akkor visszaesik a hőmérséklet az alaphőre. A program viszont nem ismeri az alaphődet, így nem is tudja megtippelni volt-e PÉ-d, majd a következő ciklusban tudja számolni. 

 

Szerintem 20 éve meg régebben egyáltalán nem figyeltek ilyeneket, hogy kinek mikor van ciklusa, a várandósságot is a második kimaradt menstruációtól kezdték gyanítani :) Szerintem amúgy az lenne a normális, hogy ne kelljen ezt figyelni, de most ez van ezt kell szeretni. 

 

Mondjuk én is az örömmel mérők közé tartozom, van akit stresszel, engem szintén nem, szerintem is jó poén :) Mondjuk pont terhesgörbém nincs, mert nagyon be voltam lazulva, de arra emlékszem, hogy határozottan éreztem, mintha lázas lennék :)

 

Nekem gyerek ismét elkapott valamit az óvodában (itt oviba járnak a bölcsisek is) valami hányós vírus, így 4 után már nem aludtam, de azért elszunnyadtam 6 körül és kíváncsiságból mértem egyet és nem sok a változás 36,7. Még nem döntöttem el belevegyem-e a görbébe, ha holnap-holnapután is marad, akkor beleveszem. Amúgy nekem 18-20, nap körül szokott lenni PÉ és legtöbbször van tojásfehérjém is. Mondjuk tuti jobb állapotban voltam 3 éve, mert akkor durván erős tojásfehérjéim voltak, ezért nem is mértem akkor hőt. 

 

Bobozás jó ötlet, de amióta felkaptam egy tizest mint az ólomgolyó és fürge vagyok, mint egy lajhár :)

 

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58000

Ezek szerint nem csak én havazok :)))

 

A nyákokat figyeld és jegyezd fel, sokszor ha a hő bizonytalan képet ad, sokat tud segíteni!

Előzmény: Deiss (57999)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57999

Elnézést,valóban elnéztem a betűt -.-

Mióta ide járok hozzátok,azóta rájöttem,hogy milyen keveset tudok a belső működésemről.Ha valaki megkérdezné,hogy mikor lesz ciklusom,mikor volt peteérésem,vagy tojásfehérje szerű folyásom nem tudnék rá választ adni.Sosem figyeltem oda ezekre.A ciklusom is azóta vezetem,amióta feltűnt,hogy nincs :D

Azt hiszem jobban oda kellett volna figyelnem magamra...

Olyan rossz,hogy ilyen rohanó világban élünk.Sokkal nyugodtabbnak tűnt az élet 20évvel ezelőtt,vagy csak nekem nem elég,hogy egy nap 24h-ból áll? :DD

 

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57998

Igen, ahogy Gina is írta :) Az nem P hanem E, és ő jelölte az adott napon, hogy ilyen nyákja volt. Ha majd te is jelölöd, neked is látszani fog :)

Előzmény: Deiss (57995)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57997

Zöld E-m van, ami eggwhite (=tojásfehérje nyák :) ), azt én vittem be, a piros függőleges jelzi a petérést, azt húzza be a program a hőgörbe alapján.
A piros vízszintes meg az alaphő asszem.
Az E melletti csillagocska pecsételő vérzést jelez, van akinek peteérés környékén van ilyenje, azt is fel szoktam vinni

Neked azért nincs ilyened, mert még nem teljes ugye a görbe :)
Na majd a következő ciklustól :)

 

Előzmény: Deiss (57995)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57996

Kösziii, én is nagyon várom már hogy élesben nyomjuk ;)

 

ősszel már szeretnénk próbálkozni (mondjuk most is csak megszakítunk, nem vagyunk szívbajosak :D)
tökjó végre látni hogy kezdenek szépen gatyába rázódni a ciklusaim :)

Előzmény: Jokeva (57993)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57995

Látom,hogy Ginanak van zöld P betűje is.Gondolom az a peteérés.Nekem miért nem mutat ilyet?Azért csak van peteérésem.Lassan már lesz ciklusom is elvileg,mert már pár napja görcsölgetek meg 42napnál járok,szóval lassan aktuális és akkor a grafikon szerint 1x sem volt peteérésem?Vagy azt majd utólag tudja megmutatni,ha már elkezdődött a következő ciklus?Most kicsit értetlenül állok a dolgok felett o.O  :D

Előzmény: Jokeva (57994)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57994

Rombolj és nyavajogj, azért vagyunk. Vagy megnyugtatunk, vagy elküldünk a búsba, hogy felrázzunk vele :)))

 

Akkor lesz különbség, mikor el kell döntenie a programnak, hogy mikor volt PÉ. A ferti sokkal jobban ráérez, az alaphőre is, ciklus.hu olyan baromságokat ír néha, hogy sírni lehetne rajta. Precízebb a ferti.

Előzmény: Deiss (57992)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57993

Igen nekem :))))

De látod, ha most nem mértél volna, akkor tesztelgettél volna már két hete, és nem értetted volna hogy hogyhogy negatív, holott nincs mensi... Így meg láttuk, hogy mi is zajlik odabent, ezt úgy bírom bakker.... Vagy csak én vagyok ilyen perverz? Én még akkor is mértem, mikor spirálom volt!

Én eddig elég sok higanyosat összetörtem, apjával próbáltuk összegyűjtögetni a higanyt, csak a poén kedvéért, most valahol össze van szedve, és precízen tárolva :)) Asszem az utolsó higanyosomat használom, aztán vennem kell nekem is másikat, mert előbb-utóbb úgy jár ez is mint a korsó a kúton...

A bobozást ki nem mertem volna próbálni, nincs az a pénz hogy én ilyenbe beleüljek... Sima hintán is szédülök :)

 

Gina, vagány görbe, alig várom hogy élesbe menj!

Előzmény: szegedi_lány (57991)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57992

No lányok! :)

 

Jó reggelt mindenkinek!Beregiztem a fertilityre is,én nem látok különbséget a két oldal között,leszámítva a nyelvet :) Úgy tűnik nekem a testhőm lényegében nem túl változó reggelente,de most már azért is mérem,mert kíváncsi vagyok,hogy tényleg le fog-e esni,amikor ciklus következik. :) Azért mindkettőt kibiggyesztem,hátha a rutinos szemek látnak különbséget. :)

Úgy látom általánosságban mindenki jól van és jó a kedvetek is.Ennek nagyon örülök!:)

Tegnap azért sem írtam,mert éppen befordulósban voltam. Ma megyek dokihoz és rástresszeltem a dologra és nem akartam hangulatot rombolni meg nyavalyogni nektek :D

 

Ihol vannak a görbék :)

 

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57991
Befutott a progeszteron eredmény, 31,1. 38.cn-en ez szerintetek mit jelent? Jokevának lett igaza a 28. napi p.é._vel?
mgesa Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57990
Szia!

Nekem kell utovacsizni, illetve úgy van, hogy az esti 50 g Ch*t úgy kell elosztanom, hogy 40 g vacsira 7 korul, 10 g 9 körül, szóval nem nagy mennyiseg. A lényeg, hogy lassú CH legyen. Jó a dió is, de merd le, hogy mennyi kell 10 g ch-hoz. Én korpovitot szoktam, abból 3 db, vagy a vacsimbol teszek el annyit, amennyi oda még kell.
Előzmény: szegedi_lány (57987)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57989

Szia! jó végre köztünk látni! :)
akkor a stresszlevezetés megvolt bobozás formájában, szuper :)

 

hmm, nagyon hosszú lett ez a ciklus, kíváncsi leszek a progi eredményre, igazán küldhetnék már, szerda van...

 

a hőmérőt nem tudom, én digitálissal mérek, ez legalább ébren tart a csipogásával kora hajnalban :D :)

 

én nem utóvacsizom, (az a nagyon vékonyaknak ajánlott inkább, akik hízni akarnak asszem) de nagyon sokan pl. túrót esznek ilyenkor. De sztem az olajosmagvak is jók.

a Jó reggelt nem jó, mindegyik cukros...

 

a görbém ilyen:

Előzmény: szegedi_lány (57987)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57988

Oo. Pedig messziről is úgy drukkoltam!

 

Ez a hónap 4:0 csajok, (4en próbálkozunk, ugye?), de innen szép nyerni, hajrá mindenki!

Előzmény: Jokeva (57983)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57987

Sziasztok Csajok! Visszatértem:)  Ajánlom a bobozást mindenkinek, nagyon jó stresszoldó, főleg, ha nem tudod kezelni a féket! :-O Felírnám receptre minden stresszes PCOsnak;) 

 

De hogy hogy is vagyok. Tegnap óta barnázok, lement a hasam, de igazi vérzés még nincs. Progi eredményt nem küldték, rájuk kérdezek.

 

Íme a görbém:

 

Sajnos még pénteken sikerült összetörnöm a higanyos hőmérőm, uh az utolsó 4 nap digitálissal mért érték...

 

Ti jártatok már így? Tokban ejtettem el mégis kigurult belőle a higany. Utánaolvasva én felszórnám kénnel a lakást, de a párom nem engedi, és a gyógyszertárban is azt mondták, hogy pici mennyiség van benne, ne aggódjak, nem lesz baj.

Vettünk most egy higanymentes, de hagyományos technológiával gyártott hőmérőt. Teszteljük egyelőre, meg tanulgatjuk lerázni.....

 

Más: a hétvégén kezembe került az Éva márciusi száma, van benne egy cikk az IR-ről (kezdőknek ajánlom) Jó összefoglaló, és egy dolog szöget is ütött a fejembe: ti mit esztek utóvacsoraként? Én többet alszom mint az átlag ezért különösen fontos lenne, de késő este  éhes már nem vagyok, gyümölcsöt nem lehet, eddig diót, kesudiót,vagy egy szelet abonettet ettem, de már nem vagyok benne biztos, hogy ezt jól teszem.

Jó reggelt ovális keksz (amire ráírták hogy 4 óra lassú szénhidrát jó lehet?)

 

malajcc Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57986

Bocsánat, hogy ismeretlenül betörök, de van két doboz eladó Merckformin XR-em, 750 mg-os és 60 db-os mindkettő, és még egy "bontott" levél, amiben 7 db tabletta van. A dobozok lejárata 2014/06 és 2014/07. 1800 Ft-ért adnám a dobozok darabját, ha valaki mindkettőt elviszi, akkor 3400 Ft a kettő (+ hozzá a megkezdett levél). Bp.-en a Móricz Zs. körtérhez közel átvehető. E-mail: bevasarlotura@gmail.com

Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57985

A bal petefészkemből kb 28 napos ciklusok kerekedtek, a jobb oldaliból 38 naposak. A lut fázisom minden esetben alig 10 nap volt. Asszem szépen feljavultam :)

 

Jó a te görbéd is eddig. Vagyis egyenesed :D

Előzmény: ncsk (57984)
ncsk Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57984

Szépen ível :) Neked régen is ilyen rövidebb ciklusaid voltak, erre nem emlékszem? Az rémlik, hogy a luteális fázisod kevesebb volt, mint 14 nap, mert azon paráztál :)

 

Az én görbém meg kiegyenesedett:

 

 

Előzmény: Jokeva (57983)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57983

Mai nappal új ciklus indult, előző 25 napos:

 

Előzmény: Jokeva (57982)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57982

Ismét "tökéletes", tudom :) Őrület.

Várom hogy jobban légy!

Előzmény: youlcsi (57977)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57981

Ja igen, ahogy Mgesa is írta, mindenképpen evés közben vedd be!

És igen, szerintem felezd. Vedd be az első adag 250-et péntek este, aztán legközelebb szombat este, szintén 250-et. Ha nincs mellékhatás, akkor is várnék a helyedben egy hetet, és következő péntekig így szedném. Akkor vegyél be reggel is 250-et, meg este is 250-et. És így tovább... Én is 250-el emeltem, pedig nekem a 3x1000-et kellett elérnem :)

Előzmény: annami79 (57976)
annami79 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57980

Köszi a válaszokat. Rėgebben ezėrt hagytam abba mert totálisan kicsinált állandó puffadás görcsök, hasmenės nagyon nem toleráltam. De igy viszont (ahogy most vagyok) már nem birom.Nincs menses csak 2-3 havonta pecsėtelės igy is görcsölök mint állat amikor megakarna jönni ės persze semmi. Rėgen ėn is nekikezdtem 850 mg csak úgy lazán de nem birtam.

Előzmény: mgesa (57979)
mgesa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57979
Próbáld meg evés közben bevenni, vagy evés utan, de semmiképp ne akkor, ha nem eszel. Nekem evés közben volt a legkevesebb mellékhatás.
Érdekes, hogy anno az adimettel nem volt semmi gondom, most szülés után újra kezdtem, de valtanom kellett xr-re, mert 4 hónap adimet szedés után is szinte egész nap hanyingerem volt, étvágyam nulla, fogytam (pedig hiznom kéne). Kíváncsi vagyok bejön-e az xr, régen az kevés volt... Szóval ezek szerint most máshogy toleralom, mint pár éve...
Előzmény: annami79 (57976)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57978

mindenképpen felezd meg az 500at is, ha nem bírod. 

 

mondjuk én anno a 2x1000et is simán elkezdtem rögtön teljes dózisban... mit nekem emelgetés, felépítés? furcsa, hogy mennyire nem viseli meg semmimet a met :o :D

Előzmény: annami79 (57976)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57977

ismét szép görbe... 

 

pár nap múlva én is tudok megint mutatni... de kell néhány mérés most a dögrováson túlról.

Előzmény: Jokeva (57965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!