Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57358

de éna terhes vitaminra írtam, hogy attól van, akinek hányingere van, és azt lehet ritkítani, akkor kiderül

Előzmény: Szeleszte (57357)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57357

 

youlcsi:

 

Arra gondoltam, hogy hátha sok a vas és azért van hányingerem, hogy talán lejjebb kéne belőle állnom.....

 

A szoptatós melltartót metgnézem akkor, akkor ezek szerint a terhesség alatt is a szoptatós a kényelmes? Nem is gondoltam volna magamtól.... Nézegettem sportmelltartókat is, de az a tapasztalatom a sportfelsőimmel is, hogy durván leszorítanak, azért hogy kocogás közben ne himbálódzon.

 

A szalámi, kolbászt a neten olvasgattam, hogy a toxoplazma fertőzés miatt lehetnek benne bacik, mert nem főzik meg csak gyorsérleléssel, és tartósítással piacra vágják. Így hiába vette meg a párom jó szívűen, nem mertem belőle enni:(

Előzmény: youlcsi (57354)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57356

jah, szintén ilyan 800 pénz körül van a kínaikban ez a varrás nélküli belebújós csoda melltartó... satnya utánzata a tv-shopban reklámozottnak, de egészen kényelmes, én szeretem.

 

a vitamin-gondodat meg nem értem... most mi a baj vele? ha csak 2naponta szedsz vasat, attól még fekete marad a széklet. a vas az ilyen. ezzel ne foglalkozz... ha most nem szedsz, majd amikor megkapod a szinte szokásos terhes anémiás laborodat, majd felírják... pluszban! ahhoz, hogy vastól legyen hányingered, ahhoz nagyon sok vasat kell bevinni. nagyon-nagyon sokat!

de ha mindenképpen akarsz helyette alternatívát, javaslom a cékla-tablettát (nővér cékla). nekem 16 éves korom óta vashiányom van. terhesen ezt szedtem, végig normális, 10 fölötti vasam volt... még szülés után is jó darabig.

vitamin mellett meg esetleg még jó a zöldárpa. azt is szedtem.

Előzmény: Szeleszte (57353)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57355

ezek nem minősülnek nyers húsnak! ugyan már!!! szusit meg tatár bifszteket nem szabad enni. az a nyers! nam a kolbász!

Előzmény: Szeleszte (57349)
youlcsi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57354

de miért baj, ha fekete?

a vas mindenképpen színez... miért zavar?

 

szoptatós melltartó:

kínai boltab 800-900 ft környékén vannak. szerintem teljesen jó.

Előzmény: Szeleszte (57347)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57353

Szóval két naponta Gravida, két naponta külön 800 mg folsav? C vitaminból mennyit kellene?

 

Nekem az eddig méretem 90/B volt régen találtam kínaiba melltartókat. Most meg úgy néz ki mint két tekegolyó, reggel már úgy kellek fel, hogy alulról tartom őket a kezemmel, mert húzza a súlya, valamint a merevítő bevág. Azért is gondolkoztam valami megoldáson, csak nem tudom hogy most még majd nőni fog e egy két számot, amikor tej is kerül bele, gondolom akkor még nehezebbek lesznek....

 

Te egy hős vagy... Eddig még heje hújáztam, mennyire jól vagyok korog a hasam eszek jó étvággyal egészen a tegnapi napig.... mindig wc lesőben vagyok mert megérzek valami szagot már rögtön forog a gyomrom, így már villamossal is úgy közlekedek egy két megálló gyalog egy két megálló vili, aztán majd csak hazaérek:) Tutti hogy a progi is csinálja a feszkót... Mondtam is a páromnak micsoda rossz terhes lettem: nem akarok gravidát szedni, nem akarok progit szedni, mindentől rosszul vagyok és még a cickóim is fájnak.... Remélem tényleg elmúlik... Most hétvégén a pároméknál túl kéne élni a húgának a szülinapját, meg a páromét májusba úgy hogy a szülei ne szúrják ki hogy terhes vagyok, sajna bajna nem örülnének neki.... egyáltalán nekem nem örülnek, így a 13-16-dik héten akarjuk nekik elmondani....

Előzmény: Micimalacka (57351)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57352

ja és van, aki a terhes vitamintól van rosszul!!! Esetleg érdemes ezt is kikisíérletezni.

Előzmény: Micimalacka (57351)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57351

esetleg próbáld meg, hogy kétnaponta szeded, nem minden nap, c vitmainból az lófütty:-)

 

én kínaiban nem találtam, ez nem jeelnti, nincs, de én onnan sose tudok venni, méret gondok miatt

 

nekem a kenyér és a barna rizs nem ment terhesen. Gyakorlatilag nem ettem rizst míg babát vártam:o

A kenyér meg úgy a 14-16.hétig gyilkos volt, nem esett jól, nem kívántam, fordult ki a számból, de nem mertem nem enni vagy fehérre cserélni. Végül már a tk. rozsos Wasa-t ettem, de 2 hét után attól is undorom lett, aztán helyre állt a rend egszercsk:)

 

Előzmény: Szeleszte (57350)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57350

Micimalacka:

 

A gravidában van 800 mg folsav, így külön pótlásról nem gondoskodtam, csak így jutott eszembe, hogy ha leraknám a Gravidát a fekete széklet miatt. Valahol olvastam, ha sok a vas az is okozhat ilyen hányingeres tüneteket. C vitaminból 125 mg van a Gravidában, gondolom az elég.

 

Tegnap még ráadásul a kihordásos ételtől: borsós sertés tokány volt egy kis tésztával, nem tudom mit csináltak, párom aztk  mondta hogy nem szedték le a húsról a habot, na az teljesen kiütött egészen déltől éjfélig, meg délután még rádobtam egy narancsot, hát KO lettem. Páromnak segített egy kis Jagermaister nekem meg egy fél pohár kóla. Amúgy lassan már semmit nem eszek meg, mert akármilyen szagtól hányingerem van, így viszont nem leszünk jóba metforminnal. Két éve amikor folyamatosan összeestem mert az allergológus fél évnyi vajaskenyeres diétára fogott, kiszámolta a dietetikus hogy össz vissz 90 gr ch-t eszek meg és azért megyek neki a falnak, le is állították a met-et.

 

Szoptatós melltartót lehet venni kínaiban is, vagy csak kismama boltokban?

Előzmény: Micimalacka (57348)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57349

Jah és a mégvalami, a mit ehetek és mit nem című előadás:(

 

Vettünk uzsona sonkát mert megkívántam, nyers húsnak minősül, vettünk gyorsérlelésű gyulai kolbászt majd megvesztem érte, nyers húsnak minősül. Effektíven marad olyan felvágott, vagy valami amit a reggeli szendvicsre lehetne tenni? Reggelente sós töpörtőt rágcsálok, jégsalátával, kaliforniai paprikával, és egy kis tk kenyérrel, de ez is uncsi lesz egy doboz után. Estére már csak vajas kenyeret eszek, azt sem jó szívvel.

Előzmény: Szeleszte (57347)
Micimalacka Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57348

Szele, minden vastartalmútól ilyen lesz:-)

Várandósan nincs sok vas, élettanilag esélyes a vashiány, szóval kell.

Ha szorulás is van tőle, akkor érdemes mást keresni, vagy egyéb módszereket a szorulásra.

Folsavat mindegy, hogy szedsz.

De c vitamin kell a vas mellé, segíti a felszívódását.

 

rosszuléketre: ébredéskor még mielőtt feleklnél, egyél kekszet! Tö9bbször egyél sok ki falatot. Hányingerre a homeo szerektől a kólán át kinek mi jön be, gyömbér üdítő esetleg? Abban nincs sok, de mégis van.

 

melltartó, nem merevítősben sport melltartó, vagy dorina szoptatós, az van merevítő nélküli és nem drága, 3-4-5e körül vannak.

Előzmény: Szeleszte (57347)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57347

Sziasztok

 

lenne egy olyan jellegű problémám, hogy a Gravidában 30 mg van vas van, ami egy kicsit túl soknak bizonyul, így feketére színezte a székletemet. Főleg azoktól szeretném megkérdezni akik már voltak ilyen cipőben, hogy ha átváltok sima Folsav 400 mg-ra és abból szedek két szemet az úgy jó? Valamint hogy kell szedni a folsavat, reggel egy, este egy, vagy délben vegyek be belőle két szemet? Nekem ez a Walmarkos van, nem tudom mennyire jó

 

Valamint elkezdődtek a terhességi rosszullétek is, émelygek, szédülök, valamint kavarog a gyomrom minden szagtól, lehetséges hogy a progi pótlás is rátesz egy lapáttal. Gyömbérteát írtak hogy milyen csodálatos, de egyszer csináltam egy gyömbéres sült körtét amitől tiszta kiütéses lettem szóval azt inkább kihagynám... van valami ötletetek?

 

Még egy bibi van, eddig merevítős kosaras melltartókat hordtam, de iszonyatosan feszül a cicim.... Nézegettem hogy a szoptatós melltartók iszonyú drágák, van valami olyasmi melltartót, ami tartja a súlyát, de mégsem szorít el?

 

Bocsánat a bugyuta kérdéimért, de tényleg csak tőletek tudom megkérdezni.

 

SZTK-s vérvétel, na az kabaré a köbön, ha odamegyek 8-ra akkor bekerülök fél 11-re.

b.gina Creative Commons License 2013.04.12 0 0 57346

Sajnos a clostys dologhoz nem tudok hozzászólni, de drukkolok neked :)

 

Én 6-ra szoktam ott lenni ilyenkor és sorbanállok a sok nyugdíjassal, és a 6.30-as nyitásra be is jutok. Mert 6.30-tól van nyitás általában... csak persze mindenhol mást írnak ki, utálom... :(

Jajj ne is mondd, én is így jártam legutóbb a Naszódys beutalómmal...  :( el is felejtettem itt elmesélni, gondoltam én lehetek csak ilyen szerencsétlen, és véletlen Naszódy valamit elnyomott amikor a beutalót írta :D

Behívtak soron kívül hogy mi ez a beutaló, és miért a  háziorvosi kódját írta rá az orvos. Mondtam, hogy nem tudom, ő endokrinológus tudtommal :D meg elkezdtem mondani, hogy már nem először jövök az ő beutalóival és eddig soha nem volt probléma... erre közölték hogy jobb lenne ha szegedi orvoshoz járnék.. ja, nekem mondja? :D:D

nem akartam elkezdeni ecsetelni milyen sok "hozzáértő" dokihoz volt dolgom Szegeden, így csak mosolyogtam erre...

Aztán mondta a nő, hogy oké, leveszik a vért, de nem tudja garantálni, hogy meg is fogják csinálni a hormonokat, mert lehet hogy a rendszer visszadobja majd a háziorvosi beutaló miatt. Mondtam, hogy vállalom a kockázatot, ha már sorbanálltam fél órát...

És meglettek az eredmények persze...

 

El is felejtettem Naszódynak mondani ezt, minden kimegy a fejemből mostanában :( Ha mész hozzá mostanában és nem felejted el, majd mondhatnád neki hogy valami nem ok a kódjával, mert félek, hogy legközelebb tényleg az lesz, hogy nem fogadják el...

Előzmény: szegedi_lány (57344)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.11 0 0 57345

Megkérdezhetem, hogy mennyiért csinálták a D vitammin mérést? Mert azt márelárulta a házidoki, hogy tb nem támogatja.

Illetve ami érdekel, hogy milyen dózist írtak fel neked, és mennyi ideig szedted? Később is ellenőrizték a szintet? Terhesség alatt is szedtél D vitamint? 

Eddig én is Adimetet szedtem, most meg merckformint kapok, napi 2x1000-et. Most volt 4.5-én a 3. inszem. A merc-ről is meg a d vitaminról is tök ellentétes dolgokat mondanak a dokik, hogy szedjem-e vagy sem, vagy hogy meddig szedjem...

Előzmény: mgesa (57343)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.11 0 0 57344

Sziasztok!

 

Voltam megint, egy héttel később UH-on, nem sokat javult a helyzet,  a méhnyálkahártáym mindössze 6,3 mm, uh ez a hónap nem valószínű, hogy 28 napos lesz. Kaptam clostyt a következő 2 hónapr,a és duphastont, vész esetére.

A doktornő azt tanácsolta, hogy most menjek még el vérvételre, mert a closty befolyásoli fogj az érékeket, így a 24.napon igaz, de elmentem.

 

Gina, a tolongós SZTK-s vérvételt választottam ezúttal, mert ezt  a 24.napon vett, peteérés nélküli hónapra vonatkozó vérvételt tényleg csak a dokinő miatt vállaltam, túl sokat nem vártam tőle.

És képzeld hogy jártam: megnéztem a neten, hogy 7től van vérvétel, rutinosan mentem 6:45-re. Kb 80an a váróban, 60 békésen ücsörög, kb 20 ember meg sorbanál. Kiderült, hogy a 60 főnek már fél7kor bevették  a papírját, uh nem sikerült nyitásra mennem. A következő eresztéssel sorra kerülve a Naszódy féle beutalón fennakadt a rendszer, hogy miért akarok háziorvosi beutalóval hormonokat nézetni, ezt nem tudják megcsinálni.  Mondtam,hogy endokrinogustól van a beutaló, csak maszek. Kb 5 percre eltünt a nő, én meg éreztem a tarkómon a többi beteg "jóindulatú" tekintetét. Visszajőve megkérdezte, hogy miért irt akkor a doki háziorvosi kódot a papírjára.... Nem volt jobb érvem, mnthogy mások -azaz Te :)- is jártál már ott Tőle való beutalóval, és szegediként hova máshova menjek állami vérvételre, ha nem ide ezzel a beutalóval, ub lesz szíves utánanézni, hátha mégis jó lesz. Aztán elkérte a lakcímkártyámat, hogy szegedi vagyok e ,mert sok a beutalóval való visszaélés, majd pedig leültetett, hogy addig is amig eldöntik, mi legyen, ne tartsam fel a sort.

Adtam a dolognak kb 20 percet, de csak azért, mert elvette a beutalót...:) és már épp azon gondokodtam,hogy ez a kecskeméti endokrinológus így mégsem lesz jó, mert előtte megkérdeztem, hormononként  3 e Ft lenne maszek úton, a Mediteamnél a vérvétel, és az én papíromon volt belőlük 8, amíkor egyszer csak szólítottak. És nem vissza a pulthoz, hanem vérvételre! Beelőzve a 60 embert, mehettem be. :)  Holnap lesz eredmény, remélem tényleg megcsinálták, de a pultos csaj szerint ha szólítottak, akkor minden rendben volt. ;)

mgesa Creative Commons License 2013.04.11 0 0 57343
Igy igaz!
Nekem met, diéta és mozgás sem tette tökéletesen rendbe az ertekeimet, aztán néztek egy d-vitamin szintet a MM-ben szeptember elejen (tehát nyár vegen, nyaralás után, sok-sok napozás után) és épphogy hatarerteken volt...
Akkor felirtak D-vitamint, januárban terhes lettem, most 7 honapos a kisfiam :-)
Előzmény: Törölt nick (57342)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 57342

Sziasztok,

Én is PCOS vagyok. Mi több, mint 2 éve szeretnénk babát.

Legutóbb arról olvastam és orvostól is hallottam, hogy a D vitamin hiány is oka az inzulinrezisztenciának, illetve a PCOs-nak.

Itt van 1-2 link, ha esetleg érdekel titeket:

 

http://www.d3krem.org/?page_id=57

 

http://jegeskave.hu/cikkek/2011/07/30/d-vitamin-es-meddoseg

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.04.09 0 0 57341

Szia

 

Köszönöm szépen a gratulációt, rég láttunk erre. Az éhgyomri inzulinod tényleg magasabb lett, nem tudom ha ennyit mozogsz, diétázol, szeded a gyógyszert és még fogytál is, miért romlott egy kicsit. Lehet tényleg gyógyszert fognak váltani nálad. Én a sima Merckformintól nagyon fostam, de a Merckformin XR- barátságosabb volt, attól nem volt semmi bajom. Bár elviekben vékonyaknak írják fel, ami én nem vagyok, de azért kaptam mert ezt elfogadta a szervezetem és nem ment tőle a hasam.

 

A babohoz szorítok, előbb utóbb nektek is összejön. Most én kezdtem ebben az évben a szerencsés sort, várom majd valakitől a folytatást. Annak idején is így volt valaki tesztelt zebrát aztán sorra jöttek a pozitív tesztek. Ha valamelyest helyre állna a vérzésed, mármint magadtól menstruálnál akkor tudnál hőmérőzni is, és ide feldobni itt a lányok majd kisilabizálnák a dolgokat.

Előzmény: mariannvarga (57340)
mariannvarga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 57340

Sajnos én is erre gondoltam először:( Elsőként Merckformint írtak fel, de attól folyamatos hasmenésem volt. Így felírtak Ademitet (na már a nevére sem emlékszem rendesen), azt bírtam két hétig, aztán újra makacs hasmenés. Így átállítottak Eucreasra. Attól már nem volt bajom és el is kezdtek javulni a hormon értékeim. Lett minden hónapban menzeszem, ami nálam nagy szó volt, mert gyakorlatilag öt éve nem menstruáltam magamtól (kivéve fog.gátlós időszakot). Jártam dietetikusnál, nagyon megszenvedtem a diéta bevezetését és alaklmazását (egy kicsit nehezen megy mindent betartani). Még mindig nem sikerül 100%-osan betartani, vmi mindig hibádzik, de azért nagyon igyekszem. Mozogni szigorúan eljárok hetente kétszer (aerobic, zumba), emellett pedig ami belefér a hétbe (itthon tornázom, elvisz a kutya sétálni, kocogni, ööööööö azaz fordítva :P, bicikli) Tavaly június óta 15 kg-ot fogytam, igaz a nagy részét a nyáron adtam le. Az utóbbi 4 hónapban jóformán egy dekát se fogytam, pedig jó lenne még 1x ennyit, minimum :S

Nos a lelkieket gondolom nem kell ecsetelnem, az totál ingadozó. Alapesetben optimista, pozitív hozzállású vagyok mindenhez, de sokszor igen mélyre le tudok csúszni.....

Nagyon szeretnénk a párommal gyerkőcöt, harmadik éve próbálkozunk, mostmár egy éve kezel a Breyer doktornő, de még mindig nem jött össze :(

tudom, hogy még többet bele kell adnom a dologba, igaz lassan jövök bele a dolgokba, de igyekszem.

Előzmény: b.gina (57339)
b.gina Creative Commons License 2013.04.09 0 0 57339

Szia!

Így első blikkre azt mondanám, hogy romlottak az eredményeid :( az éhgyomri inzulinod rosszabb lett, a terhelt is magasabb, a cukrod még jobban leesik...

Kaptál gyógyszert? ha igen, lehet hogy nem ez a jó gyógyszer :S

Előzmény: mariannvarga (57338)
mariannvarga Creative Commons License 2013.04.09 0 0 57338

Sziasztok!

 

Először is szeretnék gratulálni Szeleszte! Nagyon örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült a baba :)

 

Másodszor pedig a segítségeteket/véleményeteket kérném. Voltam újfent terheléses vizsgálaton (és csak jövő héten megye4k vissza mensmentisbe, de kíváncsi vagyok nagyon) és egy kicsit össze vagyok zavarodva, mert nem igazán értem az eredményt.

 

Glükoz 0 : 5,6 mmol/L

        120: 3,6 mmol/L

 

Inzulin 0:  21,2 mIU/L

       120:  20,9 mIU/L

 

Tavalyi eredményem:

 

Glükoz 0: 5,8 mmol/L

       120:  5,4 mmol/L

 

Inzulin 0:  10,6 mIU/L

       120:  16,7 mIU/L

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.04.06 0 0 57337

Szia Szegedi lány:)

 

propoliszt soha nem mertem bevállalni a mézallergia és a szívritmuszavarra állítólag nem tesz jót. Végülis maradtam a 2*500 mg C vitaminnál, nyújtott felszívódású és van benne így 2*25 mg csipkebogyó. A tantum verde az valami állati, nincs valami jó íze a spraynek, de ütös, 1 liter csipkebogyó tea után, 1 liter hársfa kamillatea után mára már sokkal jobban érzem magam. Rengeteg narancsot, almát eszek, meg pritamin paprikát, meg délután körül egy egy szem negrot.

 

A grapefruit magolaj volt nálam régebben az etalon: 55 %-os vettem egy deci narancslébe csöpögtettem és vitt mindent, bacit, vírust mindent. Sajna most ezt nem merném bevállalni.

 

Pásztor Norbertnek hívják, és a Josika utca 5/b alatt rendel, ez végülis a Bartók Béla tér felöl van közelebb. 7000 Ft volt egy vizsgálat három hét múlva rendelt vissza, szerintem ez így eléggé korrekt, akkor leszek 9 hetes és megbeszéljük a 12 hetes nyakirendő vizsgálatot. Utána remélem már csak havonta, azaz a 16 és a 20 hetesnél kell mennem. Ha beírod a nevét a google-ba kidobja az oldalát, ahol ír magáról. Sokat kutatott férfi és női meddőségben és nagyon kismama barát. Nekem még a Márton Virágot ajánlották, aki szintén ott rendelt, de anyai örömök elé nézett, így róla le kellett mondanom. Javasolták még a Keresztúrit, de egy vizsgálat 12-15 eft, az azért nekem nagyon sok, főleg úgy, hogy most is ugye 3 hét múlva kell visszamennem és az mégis csak egy fizetést terhel.

 

Régen én Nyirati Ildikóhoz jártam, de miután átkerült a MÁV rendelőbe és ott is csak 3000 ft-ért tudtak időpontot adni két hónap múlva 10 év pályafutás után le kellett mondanom róla. Amikor elment szülni, akkor a Vincze Emőkének adott át engem és anyut. Az endodokim szerint ő is kutatott PCOS-ben, csak kicsit ő is a drága kategóriás orvos. Uncsitesomnak a terhesség idején ő volt a fogadott orvosa 9000 Ft volt egy alkalom, de azt mindenért elkérte: vizsgálat, konzultáció, receptírás, papír kiállítás, hogy kapjon családi pótlékot, szóval egy hónapra neki nagyon sokra jött ki, ráadásul még a terhesség elején összeszedett egy Lyme kórt, szóval elég sűrű vendég volt a nőgyógyásznál. Nagyon jó, hogy téged 5 eft-ért ellát, az nagyon ember barát ár.

 

Én a ciklus.hu vezettem a hőmet szépen kirajzolta, meg lehetett osztani egy kattintással, majd kérjük ide a görbét, én is szeretném megtanulni. Szurkolok nagyon a zebracsíkodért, én elkezdtem a sort te meg majd folytatod:)

Előzmény: szegedi_lány (57333)
b.gina Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57336

ciklus.hu

vagy a fertilityfriend.com 

Én mindkettőn vezetem :D

állítólag az utóbbi pontosabban be tudja lőni :)

ezek azért jók mert behúzzák az ovuláció kalkulált időpontját, tudod vezetni a nyákot is, ha ovutesztelsz akkor annak az eredményét is fel tudod vinni stb. és ezek alapján szépen behúzzák hogy mikor volt az ovud.

Persze utólag, de ha nagyjából egyformák a ciklusaid, akkor ez alapján már be lehet lőni, hogy hogy működsz :)

Lehet ez a ciklusod valamiért hosszabb lesz. Hát ez hogy a lut. szakasz 14 nap ez a nők 90 valahány százalékára igaz, sajnos vannak kivételek (pl. én :D)

Biztos vagyok benne hogy meg fog jönni, ne aggódj, lehet ez csak ilyen kerge hónap :) Nekem pl. általában 26-27 naposak a ciklusaim mostanság, de nagyritkán beesik egy 31 napos is, magam sem értem mitől, Naszódy szerint lehet hogy többet csaltam a diétában, vagy nem szedtem be mindig a gyógyszert és esetleg ez befolyásolhatja...

Előzmény: szegedi_lány (57334)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57335

Köszi, megfogadom! Kedden meglátjuk,mit mutat az UH, és akkor a dokit is meg tudom kérdezni, hogy mit ajánl, menjek a csúsztatott 21.napon, azaz 26-27.nap környékén vérvételre, vagy esetleg ebben a hónapban hagyjam ki.

Előzmény: youlcsi (57322)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57334

Igen, 5 tizeddel.... Hiába, látszik,hogy újonc vagyok a hőmérőzés terén. Egyelőre csak papíron írtam... a görbéhez melyik programot ajánjátok? Én egy éve is amikor 2 hónapig csináltam, excel diagramot varázsoltam belőle, de legutóbb láttam, hogy Szele görbéje nem sima pontdiagram...

A 21. nap 7.-én lenne esedékes, uh akkor most kihagyom,meglátom kedden mit mutat az ultrahang. Az elmúlt 2 hónapban napra pontosan 28 napra jött meg  a vérzés, ezért csodálkozom ezen a 16. napon 10.napi állapoton. A doktornő szerint  a második szakasz mindig állandó 14 nap, így most vagy 35 napos ciklusom lesz, vagy nincs igaza:) Vagy esetleg megint nem lesz,de a tavalyi  1 év kihagyás után erre nem is merek gondolni. :-O

 

 

Előzmény: b.gina (57321)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57333

Szia Szeleszte!

 

Én ha érzem,hogy meg akarok fázni, propoliszt szoktam enni (mézallergiánál gondolom kizárva), nagy dózisú C vitamint (Szentgyörgyi Albert szerint napi 4-5000 mg mindenre gyógyír! és grapefruitmagcseppet teába, ez utóbbi erőteljes virusölő.

Remélem hamarosan jobban leszel.

 

Örülök,hogy pozitív tapasztalatod van a választott dokival,ha már tudja hogy mi az a PCOS itt "délen" az figyelemreméltó, hát még hogy a MET-et is engedi szedni,kész főnyeremény! ;) Egyébként hol rendel, nem hallottam még róla....

Én most Vincze Emőkéhez járok,miután a korábbi MÁV-os doki 1 év után széttárta a kezét, hogy innentől ő már nem tud segíteni, pedig magánrendelésén is voltam, uh biztos nem a pénz a gond. Emőke egyelőre segítőkész, a kért 5 e Ft sem volt vészes  a vizsgálatért, hosszú távon majd meglátom.  Egyelőre jussunk el a zebracsíkig...;)

 

 

Előzmény: Szeleszte (57324)
b.gina Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57332

C vitaminból ha beteg vagy nyugodtan mehet a 2x1000 mg :) van aki még többet szed betegen.

Előzmény: Szeleszte (57331)
Szeleszte Creative Commons License 2013.04.05 0 0 57331

hobj:

 

Annyira örülök, hogy írtál. Nekem is a 14-dik hétig javasolta a doki, de majd meglátjuk mit mond. Azért bespájzoltam egy kisebb receptgyűjteményt, mondván biztosra megyek. Én a legutóbbi met leállásnál nagyon szarul voltam, egy hónapig folyamatosan szédültem, és kupacokba hullott a hajam, az atyauristenhez is elküldtek, pedig én mondtam hogy a hirtelen met leállás miatt van, ha véletlen le kell tennem, remélem nem lesz ilyen.

 

Voltam ma dokinál, vírusos torokgyulladás. 2 X 1000 mg C vitamint, amit én sokkalok, szerintem lehet elég a 2X500 mg is, valamint 2X 1 kálciumot javasolt, valamint tantum verde-t. Megnéztem a szopogató tablettát, tartalmaz egy qinolin sárga színezőt, és egy indigokéket, én a sunset yellow tehát a narancssárgára allergiás vagyok, lehet nem kísértem a sorsot, és inkább a spray változatát veszem meg ha szorul a hurok. Nekem amúgy eddig a Mebuqain volt az etalon,de arra azt mondta  a doki szó se lehet róla. Párom is elkapta, neki lehet a Mebuqain. Azt mondta a doki, hogy idejében elcsíptük még, mert még nem köhögök és nem vagyok lázas, így egyszerűbb a történet.

 

 

Jokeva Creative Commons License 2013.04.04 0 0 57330

Igen, ez a krumpival-törős dolog nálunk a kollégiumban is menő volt, csajok így törték el a kezüket O.o

Node nem egész éjszakára kell rajtahagyni, hanem pár percre, míg leviszi a lázat :)

Előzmény: Szeleszte (57328)
hobj Creative Commons License 2013.04.04 0 0 57329

Szele,

 

nagyon örülök!

Nekem pont így volt, a progit is és a metet is a 12. héten kezdtem el leépíteni. A metet (eucreast) a 14. hétig szedtem és szimplán diétával teljesen jó volt végig a cukrom. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!