Keresés

Részletes keresés

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.28 0 0 57311

Szia Ncsk:

 

Köszönöm, hogy válaszoltál, nagyon megnyugtattál. a Hőm: 37.0 ról leesett ma 36,7 második mérésre 36,5 volt, valamint fogyok: 70.8 helyett már 69,8 voltam, meg kicsit megy a hasam. Metformint még szedem reggelente, remélem minden rendben lesz. Barnázásom és társai nincsenek.

 

Tényleg köszönöm a biztató szavakat, első terhességem annyira csodával jött össze rá sem álmodtam, mindketten szeretnék ezt a babot:)

Előzmény: ncsk (57308)
youlcsi Creative Commons License 2013.03.28 0 0 57310

Ez gáz :/

Mondjuk éppen a progipótlás kimaradása nem biztos, hogy tragédia... szerintem gyakran csak azért adják, hogy megnyugodjon a kismama. a dokim pl csak vérzés esetén adja... amúgy nem. nálam fel sem merült... minek? az, hogy a progid AMÚGY alacsony, az annak köszönhető, hogy nem volt tisztességes PÉ, nem volt normális sárgatest, ami normálisan termeljen... nyilván, ha beköltözött a pocaklakó, akkor most ebben a ciklusban már jobb volt a helyzet... szerintem egyébként kérdezz rá a háziorvosnál. nem vagyok abban biztos, hogy ő nem írhat fel.

 

Mondanám, hogy menj el magándokihoz... az majd foglalkozik veled... de erre sincs garancia. én még soha sehol nem voltam magánrendelésen... lehet, mindig szerencsém volt, de soha nem fogtam ki ilyen orvost... és lehetne mondani, hogy OK, kórházban dolgozom... de Szegeden a klinikán ezt nem tudták pl, mégis normálius volt a doki mindig... mindig :D

 

De nyugi... MINDEN RENDBEN LESZ ;)

Előzmény: Szeleszte (57295)
b.gina Creative Commons License 2013.03.28 0 0 57309

Zárt csoport, szóval gyere nyugodtan :)

Előzmény: szegedi_lány (57306)
ncsk Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57308

Ne aggódj! Nem a petefészek termeli a progit, hanem a petefészekben visszamaradt sárgatest, amit pedig a magzatod HCG-je tart aktívan. Semmi köze itt már sem a barátcserjének sem semminek a progihoz. Itt már a te gyereked irányítja a dolgokat, azaz ti ketten összhangban működtök :)

 

Tudom nagyon csúnyán hangzik, de 3 vetélésből 2 genetikai bibi miatt van (az én dokim pont ilyen genetikai rendelleneségekkel foglalkozik) és azért lesz kevés a progi, mert a magzat nem tud megfelelően "irányítani". Az igazi sárgatestelégtelenség nagyon nagyon ritka, de még ilyen esetben is a magzati hormonok állati nagy csodákra képesek. Plusz ha tényleg sárgatestelégtelenségről van szó és nem a magzattal van valami, akkor az nem egy csapásra történik, ott ált. megjelenik a barnázás. Ilyen esetben már adnak progit, mert ugye nem tudják eldönteni, hogy a sárgatesttel van a probléma, vagy a magzattal. Ha az utóbbi, akkor szedhet valaki extra mennyiségű progit is, az sem fog segíteni.

 

Szele, neked minden ok. eddig, szóval csak hajrá :))

Előzmény: Szeleszte (57295)
ncsk Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57307

Csak a csoport tagjai látnak.

Előzmény: szegedi_lány (57306)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57306
Úgy is lehet csatlakozni,hogy csak a csoport tagjai lássanak? Nem szivesen tenném közkinccsé hogy PCOS vagyok, azt meg pláne nem,hogy babát szeretnék. A.főnököm is ismerősöm...
Előzmény: b.gina (57305)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57305

PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS

 

http://www.facebook.com/groups/460354567359807/

 

:)

Előzmény: Szeleszte (57304)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57304

gina:

 

Mi a csoport pontos neve, sajnos nem találom

Előzmény: b.gina (57303)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57303

Ejha, vannak azért árak :S :-O

Pénzügyileg tuti hogy jobban jársz a Pásztorral, és ha jókat hallottál róla akkor lehet inkább őt lenne érdemes megpróbálnod :)

De hátha ajánlanak még, vagy esetleg fb-on az alapítványi csoportban kérdezz rá hátha tudnak javasolni valakit :)

Előzmény: Szeleszte (57302)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57302

gina:

 

Felhívtam, kicsit elbizonytalanodtam. Azt mondta az aszisztensnője, hogy első alkalom rákszűréssel 14 eft, utána havi 12 eft, és az utolsó időszakban két hetente hív vissza, és annyiszor 12 eft, nem biztos, hogy ezt mi bírjuk fizeteni és nem tudom hogy két lábon a szívem miatt a 4-dik hónaptól hanyadik hónapig tudok majd dolgozni. Abban az esetben, ha nem megy a melo, gáz van mert csak 60 eft táppénzt kapok és a hitel a rezsivel együtt 100, és a párom se keres minimálbérnél többet....

 

Javasoltak még egy lelkiismeretes, fiatal orvost: Pásztor Norbertet, 7000 Ft uh-val együtt, hát nagy dillema.

 

Én csak annyit szeretnék,h ogy egészségesek legyünk én is és a baba is, valamint amikor szülök ott legyen és ha baj van akkor tudja mit kell tenni.

Előzmény: b.gina (57300)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57301

És ha többet vacsizol, akkor is éhes vagy?

Balla Ginaként találsz meg :)

Előzmény: M.Sailor (57294)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57300

Akkor nem ajánlom :D :D

Szerintem is akkor hívd fel ezt a Keresztúrit, azért fontos, hogy jó kezekben legyél :)

Előzmény: Szeleszte (57299)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57299

gina:

Hallod ez az, nekem nem természetesen lett a progi. Megmondta az endodoki a béka segge alatt van, nagoyn kicsi az esélye a terhességnek. A barátcserje tett velem valamit, zsírosodott a hajam, ingerlékenyebb voltam és a ciklus felénél úgy bekeményedtek a cickoim hogy majd kipattantak a helyéről. De ugye még csak 5 hétnél vagyok, van még a kritikus 6-10 hétig, amikor a petefészkem leállhat a progitermelésben, a méhlepény meg csak a 12-dik héttől termel.

 

Vincze Emőkénél szült tavaly uncsitesom. Ott kezdődött, hogy minden egyes papírért 9 rugót kellett perkálni. Szülés előtt elfelejtett szólni, hogy kenetlevétel pozitív lett, szóval infuziós antibigyoval ment be a kórházba, valamint túl adagolta a magasvérnyomásra a dopegitet, és majdnem meghalt a babája, az ügyeletes orvos nézett rá és vette észre hogy lassul a baba szíve.

 

Egy másik fórumon Keresztúrit javasolták, állítólag ért a PCOS-hez, 12-14 hétig engedélyezi a szülést, és nem kötött tarifás a szülése. A magánrendelése drága 12 eft egy vizsgálat, de azt mondták, ha visszarendel is egy adott hónapba egyszer kéri el... Lehet, hogy őt felhívom és jövőhéten ő hozzá megyek, azt mondta apu barátnőm és a párom ez nem ér annyit, ne szórakozzak ilyenekkel.

Előzmény: b.gina (57297)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57298

Aranyklinikán Dr. Vincze Emőke nagyon népszerű úgy tudom :)

Előzmény: Szeleszte (57296)
b.gina Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57297

Te jóisten.... :( ez siralmas... szerintem keress egy másikat, esetleg magánúton, mert mi van ha mégis kell a progipótlás? egy vetélés azért nem játék... ez hülyeség hogy meg se tapadt volna, sok lánynak megtapad, aztán elmegy a baba az alacsony progi miatt... :(

Előzmény: Szeleszte (57295)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57296

Jó tudom valaki éveket vár rá, de nem akarom végignézni míg ez a sarlatán neki úgyis midegy mi van velem. Szóval gondolkozunk hova tova, másik doki kell. Itt a vassasba a másik is ilyen egomajom majdnem megmérgezett egy antibigyoval amire allergiás vagyok, majd amikor felhívtam menjek vissza másnap,  úgy sem ő rendel majd ellát valaki.

A női klinika, na az meg kész futószalag vágóhíd.....

Előzmény: Szeleszte (57295)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57295

Sziasztok

 

Voltam tegnap a dokinál, hát felért egy krimivel.

 

Ez került rá a papíromra uterusban 2,9 szer 1,7 mmes hiperechogen gyuruvel körülvett folyadéktartalmú képlet látható. Kontroll egy hét múlva.

 

Kérdésem:

Progreszteron. Kérdi minek? mert mondom világ életemben alacsony volt, elhoztam az endodoki papírt is ahol feketén fehéren rajta van: sárgatesthormonelégtelenség. Erre ő: na de kérem, nem is tudott volna teherbe esni, ha nincs megfelelő progi. Jah igen volt megfelelő progi, míg lapátoltam a barátcserjét, tehát mesterségesen, amit ugye most nem lapátolok a petefészkeim meg nem tudom meddig termelik a progit. Erre ő: hát ha megmarad a megmarad, ha elvetél elvetél, a progi pótlás elavult dolog.

 

Mondtam neki a szívproblémáimat, és hogy valamelyik nap beszúrt nagyon és eleredt az orrom vére. Na olyan mintha a falnak mondtam volna.

 

Folsav Gravida: na megkérdeztem ezt a kérdés kört, ki volt akadva miért nem a 4500 Ft-os femibiont lapátolom szeptember óta. Mondom talán túl drága???, Elég volt nekem egy 1700 ft-os 60 szemes multivitamin, meg egy 300 ft-os 60 szemes folsav, minek egyek terhesvitamint, amikor azt sem tudom mikor leszek terhes? Erre ő: nagy kár, de NE szedjek SEMMIT. Mondom és a folsav? erre ő: azt meg minek? hát mondom mert kellene a babának, meg velőcsőelzáródás és társa.... Erre ő: ne foglalkozzak ilyenekkel azt sem szedjem.

Barátnőm egy éve pont így volt nála, és neki felírta a femibiont a papírjára, és ő is a gravidát váltotta ki és tudta is a doki, még sem csinált ekkora hepajt.

 

Igazából a metforminig már el sem jutottunk, az úszást és a terhesség időszak alatti szexet már meg sem kérdeztem.

 

Amúgy uncsitesomnak is kellett volna progi pótlás, pont ennél a dokinál volt, ugye elavult majd 10 hetesen megállt a baba szíve, aztán vetélés lett... A második babájánál már maszek dokihoz ment, és egyből tudták a progi pótlást. Milyen bevett dolog, hogy megvárják, hogy egyet elvetélsz, utána meg leesik a 20 fillér talán kellett volna progit pótolni? most mennyiből tartana megnnézni, meg kiírni és a kismamának nincs más dolga mint 12 hétig használni. Nagyobb baj van, ha nincs, mintha van.

 

Tanakodtunk a párommal is, levonnak a fizumból 50 rugót ilyen olyan amolyan dolgokra, meg még dupla annyit hozzátesz a munkáltatóm és ilyen ellátást kapok... Nem lehet kérdésem, nem válaszol semmire, nekem meg első terhességem és szeretném megtartani ezt a babát, ha már ilyen szépen összejött és hónapokat vártam rá....

M.Sailor Creative Commons License 2013.03.27 0 0 57294

igen igen:) hogy vagy fent? már jól vagyok végre..csak az éjjeli evésemmel nem tudom, hogy mit kezdjek..

Előzmény: b.gina (57285)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.26 0 0 57293

Köszönöm szépen, tessék hőmérőzni!!! Most már érdekel ez a hőgörbe történet, de én egy hónapig húztam, szóval kiváncsi vagyok a többiekére:)))

Előzmény: szegedi_lány (57290)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.26 0 0 57292

Timike:

 

nahát, egyből sokcsaládos lettél:))) Három gyerkőc azért az nem semmi figyelni rájuk. Valamelyik nap épp gondoltam rád, megkerestem a neved rádkattintottam és láttam az inszeminációs csoportba a hozzászólásod. 28 napos ciklus, nyák, hőmérőzés sok meloval de van minden mostanra és magamba azt kérdeztem, Timike itt a remek alkalom uccu neki a babonak.... Sajnálom az anyagiakat, biztos nem férne bele egy? Mostanság én is nézegettem a neten kisruhákat, használtakból egész jók egész olcsón vannak.... Persze reménykedek, hogy hátha valaki megszán egy két kinőtt rugival, babakocsival mások számára felesleges cuccokkal. Barátnőmnek tavaly januárba született egy lánykája, mondtam neki pakolja félre a cuccokat. Én nagyon szurkolok érted, hogy kapjál az élettől mégegy ajándékot, mert nagyon megérdemelnéd. Sajna nálunk se jó az anyagiak, a fizumat elviszi a hitel és a rezsi, párom fizujából élünk. Próbálom úgy felfogni, hogy adott a körülmény és a többi valahogy hozzá igazodik. Azért is vállaltunk most babot, mert nálunk itt leépítés lesz, utána munkanélküliség 0 Ft-tal húzza le a két éves átlagot, aztán új munkahely, ott probaidő és rájöttünk soha nem lesz olyan, hogy verry happy most jó, most aztán belefér anyagilag, ráadásul a hitelemből is még 17 év van. Összeszámoltuk ezeket a dolgokat években mérhető lenne.

 

Délután megyek a dokihoz, elavultnak tartja a progi pótlást, viszem az endodokis eredményem, ahol az van írva, hogy az öszradiol és a progreszteron a határérték alatt van, majd mond rá valamit. Én kicsit nyugodtabb lennék, mert csak egy kúpról lenne szó, ami viszont a magzatot életben tartaná, semmi kárt nem tenne szerintem. A húm jó: folyamatosan 37.

Előzmény: Timike74 (57291)
Timike74 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57291

Szele!

 

Igen, elváltam 2011 őszén, 2012. januárja óta élek Marcaliban és Norbival tavaly május óta vagyunk együtt.

Neki van 3 "bébije" :)

Adorján 11 éves, Viktória 6 éves és Rami 3 éves :)

Minden 2. hétvégén vannak velünk, szeretem őket, és Ők is engem. A pici sosem hagy el, jön velem, amerre megyek, pedig Apás nagyon :)

Voltunk a csajokkal a hétvégén Tescozni, imádni valóak.

Valószínű nekem nem lesz saját gyerekem és naná, hogy a piszkos anyagiak miatt.

A 1/2 házam nincs kifizetve, de ha ki is lesz egyszer a volt férjem által, akkor is kb. 2 millát bumm, az mire elég ?

Az én fizum silány, közalkalmazott vagyok, 21 éves munkaviszonnyal netto 84 ezerért.

Norbival ketten alig élünk meg, a szülők támogatására szorulunk sokszor, főleg az Ő szüleiére.

És hát a meglévő 3 csemete is "sokba" kerül.

 

Most úgy érzem, így teljes az életem. Valahol bennük kaptam kárpótlást a sorstól, ha már nem lehetett saját, amikor szerettem volna, akkor lett így 3 tündéri, imádni való csimota :)

 

Holnap doki után jelentkezz mindenképp, drukkolok, hogy minden okés legyen ! :)

( progipótlásra kérdezz rá mindenképp, mit javasol )

 

Előzmény: Szeleszte (57289)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57290

Én is nagyon gratulálok, jó ilyen sikersztorikat látni! ;)

Előzmény: Szeleszte (57289)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57289

Szijja Timike:

 

Köszönöm szépen a gratot, pont a szülcsinapodon teszteltem:)

 

Ciklusmódosítással csak annyi, hogy ugyanahhoz az sztk-s dokihoz megyek, akinek a gépben benne lesz hogy március 5-én voltam a 20-dik cn-en és még nem repedt meg a tüsző. Meg kelle vele beszélnem, hogy akkor toljunk egy hetet írja az utolsó vérzést február 21-re március 7-én volt peteérés és úgy pont két hét. Amúgy nekem is úgy volt, hogy a 23-dik cn-en volt peteérés, pont egy kerek héttel a 14- dik naphoz képest.

 

Holnap megyek az sztk-s dokihoz, hogy megnézzen.

 

Amúgy hogy vagy? ezer éve hallottam rólad. Ott vagyok még lemaradva, hogy elváltál a férjedtől, új párod lett és másik városba költöztél, valamint jó kis fotók vannak fb-od oldalán a gyerkőceiről.

Előzmény: Timike74 (57287)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57288

Na látom a facebookon tudtak neked segíteni jó tanácsokkal a lányok :)

Előzmény: M.Sailor (57282)
Timike74 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57287

Hóóóó mentes szép napot Csajok!

 

Ni-niiiiiii :))))))))))))))))  Mit  látok, Szeleszte :)))??

Halkan, de annál nagyobb örömmel gratulálok!

 

Amúgy pedig köszönöm a szülinapi jókívánságot, most láttam FB-n, de ott még nem köszönhetem meg, mert dolgozom és figyelnek :)))

 

Amúgy pedig bocs, hogy belevakkantok, de a ciklusod "módosítani" kell mindenképp. ,mert ha marad a febr. 14, akkor minden vizsgálati eredményed fals lesz!

 

Anno, mikor CSB-t vártam, nekem is április 23 volt a rendes mensim és mindenhol április 30 szerepelt, a DOKI javasolta is, a fent említettek miatt.

Nem csak az számít, hogy UH-n mekkorának mérik

, főleg az első trimeszterben, hanem a korhoz kötött vérvizsgálatok eredménye.

Azt a kutya sem számolja és tartja számon, hogy neked 35 napos a ciklusod. Ezért kell neked a mensit "átkonvertálnod".

Én CSB-m konkrétan a 21. napon fogant, pont 1 héttel a normálisnak mondott peteérés után.

 

Mikorra tervezel dokihoz menni egyébként ?

 

Vigyázz nagyon magatokra! :))

 

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57286

Tudom, nekem is eszembejutott még a 20-dik cn-en megkérdezni az orvost, amikor még szó sem volt babáról.....Én is félek ettől, mert nagyon szeretném ha minden rendben lenne. Tanakodunk is a párommal, hogy sztk-s doki, vagy maszek....

Előzmény: b.gina (57285)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57285

Oké, csak felvetettem, a fb-on azt olvastam elég gyakori a progipótlás ennek ellenére hogy néhány orvos elavultnak tartja... :) remélhetőleg minden rendben lesz :)

Előzmény: Szeleszte (57284)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57284

Azaz február 14-et. Amúgy azért is fontos, mert nem mindegy mikor töltöm be a 90-dik napot mert itt a melohelyen leépítések lesznek.

 

Gina:

azért remélem minden rendben lesz. Jokeva azt mondta amig fent van a hő ilyen szépen nincs gond.

Előzmény: Szeleszte (57283)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57283

Micimalacka:

 

Szerintem nem varriálok bemondom a február 4-et, aztán max mindig azt mondják, hogy plusz egy hét, én meg tudni fogom, hogy minusz egy hét.

 

Gina:

Sajnos az sztk-s orvos maradi, azt mondta múltkor is amikor csak uh-n voltam és látta van érett tüsző, hogy felesleges a progreszteron pótlás, elavult dolog....szóval ebből kiindulva aligha hiszem, hogy itt egy vérvétel rohanjon nézzen progi szinten és ha alacsony majd pótolom, ha elvből kizárja a dolgot.

Előzmény: Micimalacka (57278)
M.Sailor Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57282

gondolom jól jön neki havi 6800ft

Előzmény: b.gina (57280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!