Keresés

Részletes keresés

Timike74 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57291

Szele!

 

Igen, elváltam 2011 őszén, 2012. januárja óta élek Marcaliban és Norbival tavaly május óta vagyunk együtt.

Neki van 3 "bébije" :)

Adorján 11 éves, Viktória 6 éves és Rami 3 éves :)

Minden 2. hétvégén vannak velünk, szeretem őket, és Ők is engem. A pici sosem hagy el, jön velem, amerre megyek, pedig Apás nagyon :)

Voltunk a csajokkal a hétvégén Tescozni, imádni valóak.

Valószínű nekem nem lesz saját gyerekem és naná, hogy a piszkos anyagiak miatt.

A 1/2 házam nincs kifizetve, de ha ki is lesz egyszer a volt férjem által, akkor is kb. 2 millát bumm, az mire elég ?

Az én fizum silány, közalkalmazott vagyok, 21 éves munkaviszonnyal netto 84 ezerért.

Norbival ketten alig élünk meg, a szülők támogatására szorulunk sokszor, főleg az Ő szüleiére.

És hát a meglévő 3 csemete is "sokba" kerül.

 

Most úgy érzem, így teljes az életem. Valahol bennük kaptam kárpótlást a sorstól, ha már nem lehetett saját, amikor szerettem volna, akkor lett így 3 tündéri, imádni való csimota :)

 

Holnap doki után jelentkezz mindenképp, drukkolok, hogy minden okés legyen ! :)

( progipótlásra kérdezz rá mindenképp, mit javasol )

 

Előzmény: Szeleszte (57289)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57290

Én is nagyon gratulálok, jó ilyen sikersztorikat látni! ;)

Előzmény: Szeleszte (57289)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57289

Szijja Timike:

 

Köszönöm szépen a gratot, pont a szülcsinapodon teszteltem:)

 

Ciklusmódosítással csak annyi, hogy ugyanahhoz az sztk-s dokihoz megyek, akinek a gépben benne lesz hogy március 5-én voltam a 20-dik cn-en és még nem repedt meg a tüsző. Meg kelle vele beszélnem, hogy akkor toljunk egy hetet írja az utolsó vérzést február 21-re március 7-én volt peteérés és úgy pont két hét. Amúgy nekem is úgy volt, hogy a 23-dik cn-en volt peteérés, pont egy kerek héttel a 14- dik naphoz képest.

 

Holnap megyek az sztk-s dokihoz, hogy megnézzen.

 

Amúgy hogy vagy? ezer éve hallottam rólad. Ott vagyok még lemaradva, hogy elváltál a férjedtől, új párod lett és másik városba költöztél, valamint jó kis fotók vannak fb-od oldalán a gyerkőceiről.

Előzmény: Timike74 (57287)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57288

Na látom a facebookon tudtak neked segíteni jó tanácsokkal a lányok :)

Előzmény: M.Sailor (57282)
Timike74 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57287

Hóóóó mentes szép napot Csajok!

 

Ni-niiiiiii :))))))))))))))))  Mit  látok, Szeleszte :)))??

Halkan, de annál nagyobb örömmel gratulálok!

 

Amúgy pedig köszönöm a szülinapi jókívánságot, most láttam FB-n, de ott még nem köszönhetem meg, mert dolgozom és figyelnek :)))

 

Amúgy pedig bocs, hogy belevakkantok, de a ciklusod "módosítani" kell mindenképp. ,mert ha marad a febr. 14, akkor minden vizsgálati eredményed fals lesz!

 

Anno, mikor CSB-t vártam, nekem is április 23 volt a rendes mensim és mindenhol április 30 szerepelt, a DOKI javasolta is, a fent említettek miatt.

Nem csak az számít, hogy UH-n mekkorának mérik

, főleg az első trimeszterben, hanem a korhoz kötött vérvizsgálatok eredménye.

Azt a kutya sem számolja és tartja számon, hogy neked 35 napos a ciklusod. Ezért kell neked a mensit "átkonvertálnod".

Én CSB-m konkrétan a 21. napon fogant, pont 1 héttel a normálisnak mondott peteérés után.

 

Mikorra tervezel dokihoz menni egyébként ?

 

Vigyázz nagyon magatokra! :))

 

 

 

Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57286

Tudom, nekem is eszembejutott még a 20-dik cn-en megkérdezni az orvost, amikor még szó sem volt babáról.....Én is félek ettől, mert nagyon szeretném ha minden rendben lenne. Tanakodunk is a párommal, hogy sztk-s doki, vagy maszek....

Előzmény: b.gina (57285)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57285

Oké, csak felvetettem, a fb-on azt olvastam elég gyakori a progipótlás ennek ellenére hogy néhány orvos elavultnak tartja... :) remélhetőleg minden rendben lesz :)

Előzmény: Szeleszte (57284)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57284

Azaz február 14-et. Amúgy azért is fontos, mert nem mindegy mikor töltöm be a 90-dik napot mert itt a melohelyen leépítések lesznek.

 

Gina:

azért remélem minden rendben lesz. Jokeva azt mondta amig fent van a hő ilyen szépen nincs gond.

Előzmény: Szeleszte (57283)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57283

Micimalacka:

 

Szerintem nem varriálok bemondom a február 4-et, aztán max mindig azt mondják, hogy plusz egy hét, én meg tudni fogom, hogy minusz egy hét.

 

Gina:

Sajnos az sztk-s orvos maradi, azt mondta múltkor is amikor csak uh-n voltam és látta van érett tüsző, hogy felesleges a progreszteron pótlás, elavult dolog....szóval ebből kiindulva aligha hiszem, hogy itt egy vérvétel rohanjon nézzen progi szinten és ha alacsony majd pótolom, ha elvből kizárja a dolgot.

Előzmény: Micimalacka (57278)
M.Sailor Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57282

gondolom jól jön neki havi 6800ft

Előzmény: b.gina (57280)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57281

Szerintem azért nem árt ha megnézik a progeszteronszinted, a PCOS facebook csoportban is most lett valaki terhes, és neki mindenki mondta, hogy progit sürgőssen nézessen, mert ugye sok korai vetélés az alacsony progeszteron miatt...

 

P.S: Én még mindig szívből tudom ajánlani a kecskeméti dokim, ha jó endokrinológus kell :) :)

 

Előzmény: Szeleszte (57270)
b.gina Creative Commons License 2013.03.25 0 0 57280

Szia! Nekem se néztek soha 60 perces inzulint még, van olyan doki aki nem kéri, de ha indokolt, hogy nézzék szerintem kérheted a dokidtól.

A havonkénti terhelés az durva, de amúgy az tévhit hogy ront az eredményeken a gyakori terhelés, direkt rákérdeztem a dokimnál, aki azért elég nagy szaktekintély a témában :) jó, ő mondjuk a gyakori alatt a 3-6 havontit értette, lehet havonta már sok a szervezetnek...

Mi a fenét néznek neked havonta? :)

Előzmény: M.Sailor (57273)
youlcsi Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57279

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Szeleszte (57264)
Micimalacka Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57278

A legtöbb orvos standard 28 napos ciklussal számol, kevés veszi figyelembe az eltérő ciklust.Ellenben a netes kalkulátorokkal, amik igen.

Így macerálhatnak a végén, ha nem indul el terminusig a szülés.

De uh-n meg elég jól be tudják lőni a kort, szóval fene tudja érdemes-e szórakozni.

Ha korán jön, akkor meg sokat számít egy a különbség is(sztem)

Előzmény: Szeleszte (57277)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57277

met-et szerintem senki nem akarja majd jó szívvel felírni, így még mielőtt szólnék a házidokinak bespájzolok egy kisebb készletet:)

 

Fáradság már jelentkezett, tegnap ágynak dőltem. Meg ezen a héten úgy kiborultam a munkahelyen, mert annyi határidős feladatot varrtak a nyakamba, hogy nem bírom az iramot és kiakadtam. Eltelt pár nap és elnézést kértem a viselkedésemért, mondtam hogy nem egy hiszti volt, hanem volt alapja hogy kicsit betelt a pohár. Mostanában éjt nap alá téve dolgozok ezen a határidős munkán, nem csoda hogy tele lett a hócipőm.

 

Örülök annak is, hogy rendben van a progim:)

 

Miért fontos, hogy február 23 at diktáljak be? Az nem jó, ha azt mondom február 14 és 35 napos a ciklusom?

 

Épp ezt mondtam a páromnak összejött az első hőmérős ciklusban, így hogy fogok hőgörbéket kukkolgatni? Na most mondhatod, hogy szépen kibújok a hőgörbézés alól. Amúgy lehet pont ennyi kellett, hgoy a doki uh-n megnézzen a 20-dik cn-en, és ti meg megjósoltátok hogy 23-dik cn-en volt. Nagyon örülök, hogy nincs petevezetékelzáródásom, és a closti és társait kihagyom:)

 

Amúgy sok minden kavarog a fejembe. Alacsony a vérnyomásom ihatom e tovább a napi két kávét? Meg majd mit mutat az ekg..... valamelyik reggel ötkor úgy beszúrt a ketyegőm alig hagyta abba. Ritmuszavar bill ferdüléssel.

 

Minden csajszinak, aki babát tervezz tessék hőmérőzni és mi majd itt okulunk a látottakból:)))

 

 

 

 

Előzmény: Jokeva (57274)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57276

szia

 

Én nem merem azt mondani, hogy azt a gyógyszert hagyd abba, hiszen a magas prolaktin szint agydaganathoz is vezethet, szóval én ezt így nem merném. A metformint is meg kellene beszélned a Mens Metisesekkel, hiszen ott nagyon jó orvosok vannak. be kellene állítatnod rendesen, és ne aggódj, a túl sok stressz és idegesség sem tesz jót.

Előzmény: M.Sailor (57275)
M.Sailor Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57275

annyit még tudsz nekem segíteni ,hogy mi van akkor ha önhatalmúlag abbahagyom a bromocriptint?nem merek már bevenni semmit:( ma 2x estem el úgy elszédültem.megmértük a vérnyomásomat meg a cukromat és teljes jó volt

Előzmény: M.Sailor (57273)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57274

Hehe, azt mondod "szerinted"??? Hát a két csíkot elég nehéz elnézni, ez nem csak szerinted, hanem ez egyértelműen zebra!!! Hatalmas gratula és ölelés és puszi!
A kérdések: én még terhesvitamint sem szedtem, egyes egyedül folsavat. Hogy ezen felül milyen szarokkal tömöd még magad, a te dolgod.
Metet én mindkét terhességnél végig szedtem, 9 hónapig, majd szopi alatt is végig. Meg kell mondjam írtak csajok, akiket leállított a dokijuk, aztán most, hogy már nem szoptatnak, derül ki, hogy gallyra ment nem csak az inzulinjuk, de a cukruk is. Ha tudod, sírd ki, vagy sumákold ki, hogy szedhesd végig.
Doki még semmit nem fog látni, ne keseredj el.
Gyógyfürdőt kihagyni, semmi meleg áztatást nem bevállalni. Hidegvízben lehet úszni, utazással is mi baj lehetne?
Hányinger kb 6-ik héttől várható, de egyéb tünetek, úgymint fáradtság, hangulat ingadozás már most jönnek.
Progit ilyen hővel, ilyen ciklussal szerintem nem érdemes pótoltatni, hiszen gyönyörűen alakult spontán minden. Hormonsort is hagyhatod a csudába :)
Utolsó mensinek mindenhol a február 23-at diktálod be, így jönne ki, hogy 14-ik napon volt PÉ-d. Azt, hogy nem így volt, senkinek nem kell tudnia. Ha kérdezik: uccsó mensi február 23, a ciklusaid 28 naposak! És kész :) Keress babakalkulátorokat google-val, oda is ezeket az értékeket add meg, és már ki is dobja, hogy mikorra várható a baba, hány hetes-napos vagy, mekkora most :)))
Hát nem semmi szépen összejött az első méréses ciklusban, csak ülök és vigyorgok :) Tessék kérdezni ha még van kérdés!

M.Sailor Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57273

Gratulálok Szeleszte!!na akkor most már végképp nem tudom, hogy mit csináljak, mert most jelenleg mindent abbahagyattak velem kivéve a bromocriptint.a 120perces inzulinom 5 volt ami ugye jó, bőven 25 alatt van,de nekem a 60perceset sosem nézik.találtam egy dokit a kerületben aki nem fizetős, egy idősebb nő megpróbálkozom vele.mérem a cukromat amúgy reggel és kaja után reggel 4 körül van kaja után 6 körül, ha nem lenne a jó az inzulin akkor szerintem lejjebb menne..kezdjem el szedni a mercformint megint magamtól?régen amúgy a mensmentisbe is 3havonta jártam..ebben a hónapban egyébként 2x csináltak terhelést..marha jó fejek..

Előzmény: Szeleszte (57265)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57272

Köszi, hogy visszaírtál teljesen jó hogy te is pont ilyenkor teszteltél pozitívat:) Én is remélem, hogy minden rendben lesz, csak így szabad hozzáállni. RENDBEN LESZ minden:)

Előzmény: ncsk (57271)
ncsk Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57271

Gratulálok!! :) Napra pontosan 2 éve ilyenkor teszteltem én is pozitívat :)

A progipótlást az én dokim is elavultnak tartotta, azt mondta nem attól függ... Utazás tuti nem gond terhesen én szinte havonta tettem meg 2x 600 km-t mert hazautazgattam az orvoshomhoz. Ha jól emlékszem ha egyáltalán lesznek rosszullétek, az kb. az 5-6. hét után kezdődik.  Szívhang 6 hét végén, 7. hét elején már látható. Azért a dokik ilyenkor még nem ugrálnak, meg kell várni a 12 hetet.

 

Folsav szerintem elég.

 

Vidám hír ez így mára :))

Előzmény: Szeleszte (57270)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57270

A gravidába 800 mg folsav van, én úgy gondolom annyi elég.

 

met: volt olyan aki terhesség végéig, nagyobb részében szedte, volt aki csak a 14-dik hétig én meg nem tudom meddig kellene. Sztk-s orvos még nem tudom hogy reagál, de az endodoki: terhesség met leáll! Eszméletlen hihetetlen nézeteket vallanak, így az endodokinak sem szólok 12-14-dik hétig, úgy is csak május 28 ra vagyok visszarendelve.

 

Amúgy az endodokitól kaptam egy hormonsort: szerintetek érdemes megcsináltatni? Én igazából csak a progira lennék kiváncsi, hogy az elég-e a szervezetemnek. Progi pótlásra a nőgyógyi válasza: elavult kezelés, nem szükséges, ergo szerintem labort sem nézetne.

Előzmény: Micimalacka (57269)
Micimalacka Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57269

wow:))))))) örülök:)) gratila majd annak idején:)

 

vitamin, szerintem elég folsav meg terhes vitamin, ha elfogy, akkor esetleg jöhet több különféle, inkább ügyelj a diétára és a teljes értékű táplálkozásra

 

met: 12. hétig midnenképp, utána orvosfüggő (tudom, nem volt támogató orvosod), amíg tudod, addig szedd!

Előzmény: Szeleszte (57267)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57268

gina:

 

Köszi szépen. Február 14-én volt meg utoljára, így a 39-dik cn-en gondolom öt hetes múltam, hatodik hét közepén lehetek. Mikor lát a doki valamit és mikor lesz szívhang? A legfontosabb gyerekek:)

Előzmény: b.gina (57266)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57267

Csajok:

 

A kérdéseim:

Tegnap elkezdtem szedni a Gravida terhes vitamint, előtte folsav 400 mg volt.

Kell-e kiegészíteni C vitamin, halolaj, stb-vel, vagy elég a terhes vitamin?

 

Persze az örök kérdés: Metformin xr 750-et szedek, hanyadik héttől kell leállni, vagy szedhetem-e végig?

 

Jelenleg még mindig az sztk-s dokihoz járok. Kedden elmegyek hozzá nézzen meg odalent, és képzeljétek pénteken a Húsvéti ünnepkre le van foglalva a szállásunk Gyulára, de ott a gyógyfürdős bulit most kihagyom. Gondolom az utazással nincs semmi baj, vagy igen? Sajnos kötbéres a lemondása:(

 

Uszi: szerintetek hanyadik héttől mehetek úszni? Valamint a terhességi rosszullétek: pl hányinger mikor jelentkezik? Kérlek Please segítsetek, akik már ezen túl vannak: főleg te Jokeva a jó humorérzékeddel:)

Előzmény: Szeleszte (57265)
b.gina Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57266

Wooow, szerintem is zebracsíkos a javából! :) Gratula (halkan :))

 

Előzmény: Szeleszte (57264)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57265

Nem akarok belekotyogni, de az életben nem leszel rendben, ha havonta terhelnek:(((( Háromhavonta, félévente néznek rád metforminos kezelés mellett is, és ha beálltak a dolgok akkor talán évente. Nem szabad ilyen sűrűn terheltetni, jóhogy magas a tesztoszteronod, hisz az összes többi férfihormonnal együtt az inzulinnal megy fel.

Előzmény: M.Sailor (57261)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57264

Jajj a legfontosabb kép lemaradt:)

Előzmény: Szeleszte (57263)
Szeleszte Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57263

Jokeva:

 

Csípem a humorod, de nagyon és bírom a burád is de nagyon:) Először is pótolom az elmaradásom, szerintem csodálatos görbe:

 

Másodszor, amikor írtál 8:55-kor én még javában horpasztottam, egy hónap után először bírtam 6-nál tovább aludni, tessék nekem megbocsájtani:) Szóval vasárnapnál tovább már nem bírtam:):):)

Csatoltam a terhességi teszt eredményét, szerintem ZEBRA CSÍKOS:):):) Remélem, hogy idén én kezdem ezt a terhességi sort, és a többiek sorra babásodnak utánam. Régen ez így volt, hullámba jöttek a zebrák a fórumra.)))))

 

Előzmény: Jokeva (57262)
Jokeva Creative Commons License 2013.03.24 0 0 57262

Azért igen súlyos kínzatás, hogy hagysz minket lógva! Ígértél mára egy tesztet!!!!

Előzmény: Szeleszte (57252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!