Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.30 0 0 57115

Sziasztok!

Nyáron diagnosztizálták nálam a pco-t. Azóta jártam több nőgyógyásznál, endokrinológusnál, de egyelőre nem kaptam segítséget. Próbálok minél több helyen utánaolvasni a dolgoknak, változtatni, javítani az életmódomon. Sajnos egyelőre nincs lehetőségem eljárni sportolni edzőterembe, így valami tornát szeretnék elkezdeni, amit itthon is tudok csinálni. Tudnátok ebben segíteni? Illetve másik problémám a diéta. Egyelőre még csak ott tartok, hogy tapogatózok, próbálom összeszedni az információkat, hogy mit kéne, mit nem kéne, hogyan kéne enni. Tudna esetleg valaki ajánlani egy dietetikust, akit fel tudok keresni, s lehetőség szerint nem kell rá fél évet várni (elsősorban pécsi lenne jó, de budapesti is megfelel)? Illetve lenne még egy kérdésem: metformint mikor kell majd szednem, valamint ha végre megfelelően eszem és sportolok, akkor is szükségem lesz rá? Köszönöm előre is a segítséget!

Zemanek Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57114

Inszemet tilos átjárhatósági nélkül csinálni és clostyt max 4 hónapig szabad szedni, emrt tönkre vágja a mnyh-t.

Előzmény: ninett079 (57112)
Ediina Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57113

Először akar inszemezni? Érdekes!

Biztos jó dokinál vagy, ha 6 ciklusban egymás után Clostiztatok? Jártál közben uh-s követésre? Nem vékonyította el nagyon a méhnyálkahártyát?

Az én dokim minden másodikban javasolja, mert a megfigyelései szerint a mentes hónapok sikeresebbek. Nálam bejött. Abban a ciklusban amikor szedtem nem jött össze a baba, a következőben, mikor nem akkor igen. :)

Nekem a met nem segített, én Actost szedtem (más hatóanyag van benne, soványaknak néha jobb) mikor terhes lettem, terhesség alatt szedtem Merckformin retardot, szintentartásra.

Nekem ízületi problőémáim vannak, úgyhogy korábban gyógytornára jártam csak, most a másfél évesem után loholok egész nap.

Előzmény: ninett079 (57112)
ninett079 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 57112

Szeleszte!

3x 850 Meforalt szedek, 160 g ch, heti 3-4 alkalommal 55 perc szobabringa. Menstruáció: clostilbegyt óta szinte óraműpontosságú menszi. Ez már a 6. ciklus volt, így erről le kell állni. Egyébként 27-45 napig minden belefért (menszi). Peteérés, tüszőrepedés volt. Ja pm alulműködésem van. Krómot is szedek.

 

Edina! Köszi, igen a férjem OK. Átjárhatósági is lesz majd, de a doki az inszemet javasolja először. A psziché egyébként valóban nagyon fontos, jól látjuk.

 

Ti mennyit szedtek, sportoltok, mit?

Előzmény: Szeleszte (57108)
Ediina Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57111

Ninett, lehet, hogy semmi újat nem mondok, és túl vagy ezeken, de nekem ezen a ponton javasolt a nődokim petevezeték átjárhatósági vizsgálatot és illetve a páromnak egy spermaképre kiterjedő kivizsgálást.

A petevezeték átjárhatóság azért is jó a nődokim szerint, mert ha nincs is gond a kontrasztanyag átmossa a vezetőket. Nálam például az egyik rendben volt, a másik oldalon kissé nehezen, lassabban folyt át az anyag. (UH-s átjárhatóságin voltam, a röntgenesen ilyesmi nem látszik.) A vizsgálat utáni 2. ciklusban lettem terhes.

És még valami. Azóta a nyár óta kénytelen vagyok hinni a pszichés meddőségben és abban, hogy pár beszélgetés egy témában jártas pszichológussal sok kérdést rendezhet az ember fejében, megszabadíthatja sok szorngástól és elindíthat pár jó beszélgetést a párjával is.  Én kiegészíteném 3+1-re a hármas kezelést.

Előzmény: ninett079 (57107)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57110

Barba:

 

Mens-be jó orvosok vannak, akik innen odajártak csak jókat írtak. Remélem neked is össze fog jönni:) Majd kérünk beszámolót mi volt a Mens-be:)

Előzmény: Barba81 (57109)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57109
Mi is mar egy éve hogy babát akarunk,de most már talán segitenek márc 19 re kaptam a mensbe idopontot
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57108

ninett:

 

De klassz, lassan toborzok már ide egy babát szeretnék című alfórumot:) annyira jó lenne, ha itt sikerülne összefogni egy kis bandát, akik babát szeretnének. Kivel mizu, mennyi met-et szed, hogy áll a menstruáció, hogy néz ki a görbe. Tudom néha nehéz szembenézni a problémával én is úgy érzem, hogy nem mindig akarom hogy ez folyjon a csapból is. De mivel nyár óta probálkozunk nem adom fel, felálltam és harcolok és igen is lesz baba:) Tényleg olyan jó, hogy most páran már visszajeleztetek, hogy ti is akartok, legalább nem érzem magam annyira nyomorultul hogy egyedül topogok ebbe a cipőbe.

Előzmény: ninett079 (57107)
ninett079 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57107

Szeleszte! Nem vagy egyedül, én is babát szeretnék, már 1 éve. Pé van, nyálkahártya OK, eredmények nagyjából jók. Baba sehol.

Előzmény: Szeleszte (57105)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57106

Amy, Jokeva:

 

Örülök nektek, tényleg lehet hogy csak egy kis rúgásra van szükségünk. Email címem: szeleszte22@freemail.hu. Várom tőletek a görbéiteket, annyit azért tegyetek már meg, hogy valahogy jelzitek melyek voltak azok a görbék ahol volt peteérés, hogy kb mi legyen nálam a cél, mi a jó görbe:)

 

A köv hónaptól tényleg vezetni fogom a hőm, és nagyon örülök Jokeva hogy besegítesz a bagázsba, és jösz itt görbe kukolóba:) Annyira örülök, hogy itt vagytok, tényleg plussz erőt adtok nekem és szerintem másoknak is:)

 

Yoyo:

Neked is nagyon örülök, tényleg ezer éve írtál ide. Szaloncukorkának ad át üdvözletem, puszilom őt is és a babát is. A blogján láttam, hogy a fiú elvette feleségül és nagy pocakkal szépen fotózkodtak. MInden jót kívánok a kis családnak:)

Előzmény: Amy1986 (57094)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57105

szegedi lány:

 

Örülök, hogy írtál te is babát szeretnél, már kezdtem azt hinni, hogy egyedül topogok itt ezen a fórumon ebbe a cipőbe.

Az a lényeg, hogy már kezelnek met-el, és javulsz, valamint hogy menstruálsz persze az nem teljesen jó, hogy 15 napra, de még ha össze vissza csökkentik növelik az adagokat majd csak eljutsz a 28 napra. Kevesebből még könnyen lehet kitolni a ciklust, mint hosszabb ciklusból rövidet varázsolni.

 

Szerintem nem indulsz minuszabbról mint én, na ez jó magyaros volt. Idő kérdése kinek mikor jön helyre a hormonja, és sikerül e apát elkapni azon az egy napon, amikor a legesélyesebb a terhesség, és hogy egyáltalán legyen peteérés.

 

A könnyen teherbe eső nők: na a barátnőm pont ilyen, egy éves a kislánya és már olyan peteérése van, hogy felállni sem tud. Raádásul nekem szinte minden barátnőm, rokonom velem egyidős osztálytársak mind szültek, és igyekszek jó képet vágni, amikor megyek hozzájuk. Mivel nem túl sok embernél tudom véka alá rejteni az írigységem, és eltenni egy polcra csak egy két embernél, ezért csak a legjobb barátnőm látogatom, akinek van. Nyilván nekem is egy érvágás ez, hogy másnak van nekem nincs, ezért igyekszek tényleg csak a legfontosabb emberekkel tartani a kapcsolatot, hogy túlságosan ne menjen a lelkemre. Egyszer nekünk is összejön, annyira nem babrálhat ki velünk az élet, hogy soha, erre még gondolni sem szoktam.

Előzmény: szegedi_lány (57091)
yoyo444 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57104

Hello lányok!

 

Rég jártam erre, jó ismét olvasni rólatok :) én megvagyok, javulgatok, bár kevés a mozgás, a diéta meg annál is, de talán lassacskán sikerül ezeket is helyre tennem.

Akik babát szeretnének ismét egy jó hír (bár nem az én dolgom közzé tenni, de talán nem baj) szaloncukorka babája megszületett, egy cukortündér kislány :) Szóval ne adjátok fel, nagyon sok itt a pozitív példa :)

Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57103
Bocsi ha rosszul irok de csak telefonon enged valamièrt a laptopon nem birok irni





Barba81 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 57102
Ma bejelentkezem az m.m be nagyon ideges vagyok hogy itt egerben nem lehet elintèzni semmit
Ediina Creative Commons License 2013.01.27 0 0 57101

Na pont a Rencz doktornő 2 pontost szokott kérni! Nekem is ő az orvosom. Viszont jó lenne ha lenne mellette tsh, tesztoszteron, esetleg lh/fsh.

Prolaktinra én Mastodynont szedtem (akkor még volt tablettás, azóta kivonták, csak cseppet lehet kapni, vényköteles, de nincs rá támogatás, úgyhogy sok helyen kiadják recept nélkül is). Mnyh. vastagításra meg méhpempőt és szójalecitint ajánlott a nődokim. Vitacapsot szedtem, mert abban mindkettő van. Csak figyelni kell rá, mert a méhpempőt testsúly szerint kell adagolni. Pl. egy 60 kg-os embernek 2 szemet ajánlanak naponta, így én csak egyet szedtem, mert 45-46 voltam abban az időben. De mezei E vitamin is megteszi. Közvetlen pé előtt ezt a 7mm-es mnyht én kicsit vékonkának gondolom, de javítsatok ki, ha hülyeséget beszélek.

Előzmény: b.gina (57100)
b.gina Creative Commons License 2013.01.27 0 0 57100

Szerintem bármelyik doki tud értelmezni egy 2 pontost is... nehogy már ezért ne tudj menni, sok dokinál bőven elég a kétpontos is, az enyémnél is, pedig nem béna orvos :)

Meg most mégegyszer terheltetni magad nincs sok értelme...

Előzmény: Barba81 (57097)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.27 0 0 57099

Igen, jópofa dolog ez, mikor eldönti más, hogy van-e bajod, közben meg a dokinak nem elég a vizsgálat amit csinálnak... Jártam én is így. Maszek úton kell megcsináltatni sajna :( Vagy ha érzed magadban az erőt hogy az asztalra csapj, hogy márpedig neked ezért és ezért kell a három pontos, akkor csapj az asztalra.

Előzmény: Barba81 (57097)
szegedi_lány Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57098
Magánúton? Szegeden egy 3 pontos kb 10 e Ft. Vagy menj Kecskemétre endokrinológushoz, oda elég a 2 pontos terhelés is.
Előzmény: Barba81 (57097)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57097

Bajban vagyok 2 pontos terhelésem van,és pestre 3 pontos kell,az itteniek nem csinálják meg újból hisz szerintük semmi bajom,most mit csináljak??

Amy1986 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57096

Gyere Jokeva egy kis ösztönzésre van csak szükség :) 

Előzmény: Jokeva (57095)
Jokeva Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57095

Hiszen akkor itt egy-két hsz-en belül 3 ember is babára gyúr! Hát fogjatok már össze, és kezdjetek hőmérőzni, hogy lehessen mit hasonlítgatni! Okoskodni szívesen jövök, nézegetni hogy volt-e PÉ vagy nem, mikor és mikor sem :)))) Régi görbéimet is szívesen feldobom ha kell :))))

Én is hétvégén, ha nem kellett felkelni, csak sutty bedugtam a hőmérőt, megmérte, sutty ki, aztán leolvastam tízkor ;)

Amy1986 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57094

Szeleszte! 

 

 

Ha gondolod és szeretnéd el tudom küldeni a görbéimet ! amiket hőmérőztem míg teherbe nem estem ;) 

 

Előzmény: Szeleszte (57089)
Amy1986 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57093

Én is Rencz Ritáhz járok! ;) Erősen tudom ajánlani!!! 

Előzmény: Barba81 (57092)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57092

Az M.M-ben ismeri valaki R.Ritát,őt ajánlották,mert van olyan jó mint Tűű csak hozzá könnyebben be lehet jutni...Nagyon elkeseredtem akkor ez a 17,8-as inzulin mikor fog vissza menni :((remélem nem leszek most terhes nem akarok elvetélni,mondjuk én vitatkoztam a dokival mondtam neki hogy 10 felett ez már nagyon gáz azt olvastam,erre ő nem mert 24 a határ és még meg sem duplázza magát a 120 percnél,most erre mit mondjak,adja vissza a diplomáját béna...

szegedi_lány Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57091
Szeleszte,én is babát szeretnék, de én talán még messzebbről indulok, mert a fog.gátló abbahagyása után nem volt egy évig menzeszem.A PCOS tünetektől magam,illetve titeket olvasva jutottam el az IR_ig. Ginának köszönhetően van endokrinológusom,aki met-el kezel.Sajnos úgy néz ki, nálam az IR másodlagos betegség, mert az értékeim nem javulnak , bár az éhgyomri értékeim jók, és a tünetek csökkentek. Viszont nálam is van előrelépés, férfihormon csökkentő gyógyszerre végre mentruálok,csak épp 15 napra,uh átestem a ló túlsó oldalára... Én is vívódom, hogy a nőgyógyász gyors segítségét kérjem e a terhességhez, vagy próbáljak először rendbejönni,mert tartok tőle, hogy a javulás lassú, és nem is lesz teljes sose, de az esetleges vetélés visszatart.. Nagyon tudom mostanában irigyelni a könnyen teherbeeső nőket, nem is tudják hohy manapság ez mennyire nem természetes, de aztán olvaslak titeket, és jó érzés hogy nem vagyok egyedül!
Előzmény: Szeleszte (57090)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57090

Most olvastam lejjebb a sort, látom, hogy Barba is babáért küzd:)

 

Barba:

Nekem az éhgyomri inzulinom 3 volt, majd volt metes kezelésem3 évig, majd 1,5 év leállásom, amikor az éhgyomri 10 lett és mindenféleképpen met-es kezelést kaptam. Szerintem próbálj meg egy jó endodokit találni, aki felírja a met-et megnézi az összes hormont, és a határalatti prolaktint sem szabad figyelmen kívül hagyni. Én is szeretnék babát, de nagyon nem szeretnék egy vetélést átélni.  Hidd el átérzem a helyzetet, de előbb rakasd rendbe az egészségedet.

 

Előzmény: Szeleszte (57089)
Szeleszte Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57089

Amy:

 

Valahogy volt a topiknak egy fajta pörgése, mindenki azért jött mert PCOS és az esetek 90%-ában már a baba projektre gyúrtak. Jó volt látni, hogy oldalakat kell elolvasni, hogy ki több kevesebb met-el, diétával küzd, és akkora volt a pörgés csattogás szinte ki követeltük mindenkitől a tesztet, és ha "zebrája" volt akkor illett megosztani a közösséggel, hogy mindenki együtt tudjon örülni. Olyanok voltunk, mint egy kis közösség, kis család, akik egy cipőben egy cél felé, x időintervallumon belül eléri a célját és révbe ér.

 

A hőmérőzésre is emlékszem, hogy mindenki dobálta fel a görbéit, össze lehetett hasonlítani, hogy kinek milyen és aki már "konyított" esetleg "profi" görbe szakértő volt tudott tanácsot adni a másiknak, volt pé, nem volt, vagy x-dik napon volt.  Igen hiányzik ez az életérzés, ha lehet így mondani. Régebben kicsit reménykedtem, hogy ha majd én is ebben a fázisban leszek valahogy még itt lesznek a "régi tagok, akik ugyanúgy örülnek, vagy lesznek újjak akik szintén ebben a cipőben csörögve csattogva lehet szúrkolni a másikért. Sajna nem is tudom, hogy van-e most egyáltalán bárki is itt a fórumon, aki babáért küzd.

Ebben a hónapban volt egy makacs megfázásom, de a következő ciklust, ha törik ha szakad mindenféleképpen le fogom hőmérőzni. Edina mutatott egy honlapot, majd ott megpróbálom összehasonlítgatni.

 

A barátcserjén erősen gondolkozom, mert annyira vacak az LH/FSH arányom, hogy szerintem ha egy kicsit rásegítenék, hátha valamit javítana a dolgokon. Meddig szedted, és mennyi idő után volt hatása, és mikor raktad le?

 

Endodoki: a "felhalmoztam" egy kisebb készletet című verzió nagyon tetszik. Lehet, hogy én is felíratom az endodokival is és a körzetivel is és megpróbálok tartalékolni, nem bízni a véletlenre, hogy egyik napról a másikra megvonják én meg itt maradok hoppon koppon.

 

Nagyon örülök neked, hogy írtál, és amikor megláttam a Jokeva hozzászólását is, majd kiugrottam a bőrömből. Annyira jó érzés, hogy a régi tagok közül néha egy egy hozzászólás erejéig még felbukkantok. Persze annak is örülök, hogy már családanyukaként túl vagytok a nehezén, és már a megtanult diétával, gyógyszerrel együtt tudunk élni ezzel a betegséggel.

 

Pussz

 

                           Szeleszte

Előzmény: Amy1986 (57080)
b.gina Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57088

Nekem is "csak" 7 volt az éhgyomri inzulinom, de erre már gyógyszert kaptam... 5 alatt jó egyébként, szóval a 7 még annyira nem vészes, de a 17 az nagyon magas...

Nálam csak a 3. endokrinológus ismerte fel hogy ez IR. Én tudtam hogy baj van, és sajnos én is úgy jártam hogy utaznom kell a megfelelő kezelésért (Szegedről Kecskemétre), de úgy vagyok vele hogy ennyit megér az egészségem :)

Nálam még nem a baba a cél, de szeretném, hogy mire eljutunk oda akkor már rendben legyek teljesen :)

 

Szerintem se a legjobb ötlet ilyen inzulinnal gyereket vállalni, nem is értem hova kapkodnak az orvosok :( magas inzulinnál gyakran nem marad meg a baba...

Persze ez a ti döntésetek.

De írtad hogy te se érzed biztosnak az orvosod tudását, tehát szerintem hallgass a megérzésedre, és ne fogadd el ezt a "kezelést", és keress egy 3. dokit.

Nekem is a 3. jött be ;)

 

IR-hez mindenképpen endokrinológus kéne, Pesten a Mensmentisben biztos tudnak segíteni

Előzmény: Barba81 (57087)
Barba81 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57087

Nem vagyok orvos de szerintem sincs minden rendben,ehhez az IR-hez ki értene jobban nőgyógy vagy endos doki,pesten kihez mentél,nem érzem azt hogy ez az orvos jó lenne,ő már a 2. akinél vagyok

Amy1986 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 57086

Barbara! 

 

 

Ginának igaza van! ez IR!  A 17es éhgyomri inzulin nem normális nekem anno már a 7et soknak mondták. 

:( én is póruljártam Győrben nem találtam rendes dokit így utaztam pestre egy évben 2x! de megérte mert végre kezelést kaptam! 

 

Az a baj h Neked gyorsan gyereket akarnak csinálni! bármi áron, tehát nekem is akartak adni closty-t meg tüszőrepit meg minden (s*art) de nem fogadtam el. 
Nem túl jó ha a szervezeted nincs rendbe és jön egy terhesség , én ugy voltam vele inkább legyen minden ok és akkor terhes leszek tartott egy ideig de megérte!  

 

Ezt Neked kell eldöntened h TE mit szeretnél ? vagyis mit szeretnétek a pároddal?

Előzmény: Barba81 (57083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!