Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2012.11.29 0 0 57020

Szerencsés vagy :D én még most is nagyon édesszájú vagyok.

Tesóm is inkább a sósat kedveli, és PCOS/IR-e van... mondjuk mióta diétázik jobban kívánja az édeset.

Amúgy nem tudom van-e jelentősége, tény, hogy PCOS-ben inkább az édességfüggőség jellemző. Mindenesetre ezt is mondd majd a dokinak :)

az meg hogy nem vagy túlsúlyos, szintén jó :) amúgy rengeteg sovány IR-es van, szerintem kb. ugyanannyi mint elhízott...

10.-e már mindjárt itt is van, drukkolok :) majd mesélj mindenképp :)

Előzmény: V.Tina21 (57019)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57019

Lehetne egy olyan kérdésem, hogy az mit jelent, hogy egyáltalán nem szeretem a cukrot? Mármint, hogy nagyon kevés cukros ételt eszek, inkább sósat, zsarosat. (nem vagyok túlsúlyos:165cm-56kg) Kb. egy hónapban megeszek egy KIS csokit, egy tábla csokiból 2 kockánál többet nem bírok megenni, két hétben egyszer eszek édes kaját, abból is keveset. Ez mire utalhat? Lehet, hogy nincs IR-emM Vagy most ez hogy van? :)

 

V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57018

Jelentkeztem 10.re :D Fúúúúú, nagyon izugulok ám!!!! :S Szurkoljatok!!!!!

b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57017

Az előző hozzászólásom 2. része neked szólt, csak véletlenül egybe írtam :)

Előzmény: V.Tina21 (57015)
b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57016

Persze hogy összehasonlítgatunk, szerintem van haszna :)

csak vicces ez a szöveg a könyvben :D

Nem hiszem hogy más mennyiségű lett volna a cukor. De majd említsd meg azért a dokinak :)

 

Az időpontkérés oka mező szerintem csak véletlenül maradhatott ott, nekem se engedett oda semmit írni, de mindig rendben voltak az időpontjaim, szóval nyugodtan küldd el úgy az időpontkérést, hogy az üresen marad :)

 

Előzmény: szegedi_lány (57014)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57015

Valaki tudna segíteni? Naszódyhoz akarok bejelentkezni, de valamiért nem tudok írni a "Kérem adja meg az időpont kérésének okát (Naszódy Péter dr. - MAGÁNREND.-Belgyógyász,endokrinológus szak.orv.)" részbe. Miért?

szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57014
Köszi szépen a választ. Szerintem óhatatlanul mindenki összehasonlítgat, ami veszélyes,az inkább az öngyógyítás...

Nálam ez még csak a 2. mért.érték volt, így magamhoz még nem nagyon tudom nézni az értékeket. És az is furcsa volt,hogy most mintha nagyobb zacskó cukrot kellett volna feloldanom,mint először. Lehet hogy emiatt is kevéssé összehasonlítható a 2 lelet.
Előzmény: b.gina (57013)
b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57013

Az jó ha van javulás :) egyébként a hajhullás meg a szőrök az ami a legnehezebben javul, én úgy tudom... :(

 

32-es inzulin az nem sok, ennél jóóóóval magasabbakat láttam már fórumokon :) 160-180-as terhelt inzulinok is vannak, 30-40-es éhgyomri értékekkel. De szerintem még ennél magasabb is, szóval a tiéd egyáltalán nem extrém :)

De az biztos hogy tök változó hogy kinél mit okoz ennyi inzulin. A te szervezetednek valószínűleg sok...

Nekem a terheltem 34,4 volt amikor a legtöbb volt, és nekem emellett spontán mensim volt például. Mostmár csak 17 a terheltem, van peteérésem is :) de emellett cisztáim is, azok kitartanak makacsan...

 

Amúgy a könyvben azt írják, hogy "Az eredményt ne akarjuk mások eredményeivel összehasonlítani különböző PCOS-es topikokon, mert ennek semmi értelme! Mindenkinek a saját éhomi cukor- és inzulinszintjével kell a saját terhelt értékeit összehasonlítani és ez nem a laikusok, hanem az endokrinológus feladata!"

:D

amúgy szerintem nem az értékek alapján súlyos vagy nem súlyos egy IR, hanem főleg a tünetek alapján amit okoz.

Előzmény: szegedi_lány (57012)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57012

Szia!

 

Ezerarcú boszorkányt még nem olvastam, de majd kölcsönkérem valamelyik szegedi sorstársamtól;)

 

Ami a tüneteket illeti, igen, van javulás, a pattanások eltűntek, de a hajam még hullik, és az elmúlt fél évben azóta sem volt spontán menstruációm, uh a második duphaston 10 napos kúrán és meghozott vérzésen vagyok túl. Ultrahang kép nem változott: sok apró tüsző, és vékony méhnyálkahártya. Spontán teherbeesés így nem hiszem, hogy várható, Naszódy pedig azt kérte, egyelőre ne szedessen velem semmit a nőgyógyász, kíváncsi vagyok most a kontroll során mit mond.

 

Ez a 32-es iznzulin érték egyébként magasnak mondható IR-esnél, vagy vannak ennél kiugróbb értékek is? Bár nem tudom,hogy az IR-t az értékek vagy a tünetek alapján sorolják be enyhe, közepes, súlyos kategóriába.....

Gondolom olvassam el a könyvet...;)

 

 

Előzmény: b.gina (57011)
b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57011

Szia! hm, hát a cukor mindenképpen javult, elég stabil maradt az érték a terhelés után, ami jó :)

Az inzulin is szokott csökkenni, a metformin nem csak a cukorra hat.

A sejtek inzulinérzékenységét növeli, és csökkenti a vérben keringő inzulinszintet. Ezáltal pedig a hormonok is javulnak szépen lassan.

(De ez nagyon jól le van írva az Ezerarcú boszorkány c. könyvben :) - ez itt a reklám helye :D)

 

Az éhgyomri inzulinod nagyon szép lett, mondjuk előtte se volt rossz :)

Amúgy lehet hogy az adagolás nem jó, és csak több (vagy kevesebb) met kell majd.

Tüneteid hogy alakultak? van valami változás?

Előzmény: szegedi_lány (57010)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57010

Sziasztok!

 

Megkaptam a leletem, de nem lettem okosabb sajnos:(

 

A korábbi értékek:

Vércukor 4,2

60’       6,2

120’     5,8

 

Inzulin 3,9

60’       37

120’     28,2

 

Most pedig 2 pontos mérés után:

 

Vércukor 4,5

120’     4,6

 

Inzulin 2,7

120’     32,5

 

Ebből azt látom, hogy a kiindulási értékeim alacsonyabbak, mint múltkor, az inzulin 120'-es pedig magasabb mint legutóbb. A Metformin, amit szedek, a vércukor  szintre  hat csak,azaz szerintetek mondhatni,hogy hat a gyógyszer, vagy az inzulinszintnek is el kellett volna indulnia lefelé?

 

Akinek több összehasonlítási alapja van, mint nekem, elmondaná a véleményét? Mg 2 hét mire orvoshoz eljutok, azért kérdezem.

 

Köszi

b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57009

A beutaló biztos hogy nem időpontra szól, de azt rá tudják írni hogy kihez. Asszem fél évig érvényes egy beutaló.

Ezért ne szégyelld magad, inkább örülj hogy eddig nem volt rá szükséged hogy így belemélyedj a magyar egészségügyi rendszer rejtelmeibe :D

2 éve kb én is ugyanilyen kérdésekkel bombáztam a fórumokat :) meg szerintem mindenki...

Igen, neten le lehet mondani az időpontot, 1 nappal előtte még van rá lehetőség :) csak a taj számod kell hozzá.

De ha kéred az időpontot úgyis kiírja a rendszer a tudnivalókat, sőt e-mailt is kapsz róla :)

Meg érdemes figyelgetni az időpontokat, mert folyamatosan vannak üresedések ;)

 

 

Előzmény: V.Tina21 (57008)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57008

Köszi Gina!

 

Akkor az lesz a legegyszerűbb,ha bejelntkezem hozzá,és majd megmondja, hogyan tovább:)

Amúgy a beutaló nem időpontra szól, meg nincs megadva,hogy hova?

 

Tényleg bocsi a hülye kérdéseimért, nagyon szégyellem magam, de tényleg fogalmam sincs, hogyan működnek ezek a dolgok... :( Még annyi,hogy ha véletlen valami miatt mégsem tudok menni, le lehet neten mondani az időpontot?

Előzmény: b.gina (57007)
b.gina Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57007

Szia! Szerintem is az a legegyszerűbb ha ő írja ki a vérvételeket, sok nőgyógyász nem is hajlandó cukorterhelésre (inzulinnal) beutalót adni...

Én elmennék minél hamarabb, tanácsokat a vérvételhez ígyis-úgyis tud adni :) aztán januárban már csak a vérvételekkel kell bajlódnod :)

 

A pénz dolog úgy szokott lenni hogy én a végén megkérdezem hogy mennyivel tartozom, mert sohasem mondja magától, csak befejezzük a beszélgetést és mosolygunk egymásra :D De amúgy nagy papíron ott van az asztalán hogy mennyi az annyi, de az olyan idétlen hogy csak odanyomom neki a pénzt :D

Amúgy 6ezret kér :)

(legalábbis eddig mindig annyi volt, reméljük nem emel rajta :D)

Előzmény: V.Tina21 (57006)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 57006

Köszi lányok a segítséget!

 

Akkor elég lehet a nőgyógyásztól kapott papír,meg a beutaló, ugye? Majd azt mondom neki, hogy a nőgyógyász nem küldött el sehova, ezért nem vittem semmit (vérvétel,hormonos), és gondolom majd ő kiír. Így jó szerintetek? Szerintem ez lenne a legegyszerűbb...Vagy szerezzek inkább előbb papírokat?

 

Még annyi, hogy dec.17-re lenne még időpont, de mivel most van meg, és ha véletlen Norcolutot akar felírni, gondolom azt úgysem szedhetem be ilyen hamar, mármint, hogy ígyis-úgyis januárra lenne meg ez az egész, szóval szerintetek januárban menjek, vagy menjek most, és majd mondd valamit?Csak mert pont beleesik a karácsony is...:)

 

Meg lehet, ez hülye kérdés, de én nem voltam még magánrendelésen. Hogy működik ez a pénzkérdés? Kéri? Vagy magamtól kell adnom? Ti hogy csináltátok? Bocsi:)

szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57005

Sziasztok!

 

Meg tudom erősíteni Ginát, tőlem is kért Naszódy háziorvosi beutalót ahhoz,hogy laborvizsgálatra tudjon beutalót adni. Viszont az első magánrendeléséhez nem kellett endokrinológus beutalót vinnem. Vittem a korábbi leleteim, a friss hormonsort és terheléses vizsgálatot, és ez alapján írt fel gyógyszert. A terhelésre és hormonvizsgálatra nőgyógyász is be tud utalni, szerintem anélkül nem nagyon érdemes endokrinológushoz menni, de ha nincs más aki beutal,akkor ő is el tud küldeni.

 

Hormonvizsgálatnál, ha nincs magadtól menstruációd, tetszőleges napon leveszik a vért, én is így jártam. Viszont Naszódy azt mondta, amíg nem rendeződik az IR,addig ő nem is nézi a hormonokat, mert ok-okozati összefüggés van a két dolog között, és ha az IR javul, de a mentruáció még mindig nem jelentkezik,akkor keresi a mögöttes egyéb okokat.

 

Gina, ma voltam 2 pontos vizsgálaton, végül a mediteamet választottam, holnapra lesz eredmény. Emailen elküldik, nagyon kíváncsi vagyok. Jó lenne motivációnak a téli hónapkra (sport, diéta stb), ha elindultam volna a javulás irányába.

Előzmény: b.gina (57004)
b.gina Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57004

Szia Tina!

Örülök hogy segíthetek :)

A fogamzásgátlót hanyagold is egyelőre, ha túl vagy a kivizsgáláson meg mindenen, majd kérdezz rá hogy kell-e szedned.

Hát ha egyáltalán nincs mensid akkor nem tudom hogy megy a vérvétel, ilyenkor szerintem a Norcolutos vérzést veszik figyelembe, vagy csak levesznek tetszőleges napon... ezt tényleg nem tudom, de majd tudja a doki :)

Szerintem írhat fel Norcolutot endokrinológus is.

Ebben a beutalós dologban tényleg nem vagyok biztos hogy kell-e, lehet nem is kéri... Csak azért írtam, hogy egyszerűbb ha viszel hozzá, mert én már jártam úgy hogy utólag kellett postán küldözgetnem neki a beutalót hogy tudjon vérvételes beutalót küldeni...
de az én helyzetem kicsit bonyolult :D

 

De ha viszel beutalót akkor szerintem elég annyit mondanod a házidokinak hogy endokrinológiára szeretnél beutalót. Szerintem mondhatod azt is hogy kihez. Ha kérdezgeti hogy de mégis minek akkor mondhatod hogy mert cisztákat talált a nőgyógyász, és szeretnéd kivizsgáltatni magad. Nem hiszem hogy ebbe belekötne :D

Pajzsmirigynél szintén vérvétel van (általában tsh-t, t3-at, t4-et, anti tpo-t néznek) + pajzsmirigy ultrahang ha kéri a doki.

Igen, kétpontos terhelést szokott kérni, néznek éhgyomrit meg két órás értéket. Ebből ő már látni fogja hogy baj van-e :) + ugye a hormonok.

Sok doki kér 60 perceset is, nem tudom hogy ő miért nem...

De nekem bőven elég a két szúrkálás is :D

Előzmény: V.Tina21 (57000)
Micimalacka Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57003

simán lehet, ha úgy tud tb-s laborra beutalni pl.

Előzmény: Ediina (57001)
b.gina Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57002

Semmi gond :) hát én jártam úgy nála, hogy csak úgy tudta kiírni a cukorterhelést inzulinnal, hogy ha viszek neki beutalót. És így elfogadták Szegeden sztk-s alapon... de ez csak az első vérvételnél volt így, a többihez nem kellett. Gondolom vmi adminisztratív okból, nem értek hozzá...

De nálam elég speckó az eset, mert ugye szegediként Kecskemétre járok endokrinológushoz, de a vérvételeket Szegeden csináltatom tb-s alapon, ezért írtam, hogy biztos ami biztos alapon vigyen egy beutalót :)

Az én házidokim hálisten tök aranyos és tudja is hogy mi a PCOS, szeme se rebbent hogy már a 3. endokrinológushoz kértem tőle beutalót... de az biztos, hogy ez nagyon ritka! :D

Előzmény: Ediina (57001)
Ediina Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57001

Bocs, hogy beledumálok, de még soha nem hallottam olyat, hogy egy fizetős magánrendelésre beutaló kellene... Minek? Szerintem teljesen felesleges ilyesmi után rohangászni. Pláne, ha belegondolok, hogy a sok ho. hogy el van maradva ebben a témában. Tisztelet a kivételnek, de úgy tapasztalom tök felesleges velük (is) küzdeni.

Előzmény: b.gina (56999)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 57000

Szia Gina! Köszönöm a válaszodat!

 

Nem kezdtem még szedni,de a norcolutot már beszedtem (gondolom, az nem baj) hála az égnek, hogy rögtön utánaolvastam. Nem tudod,mi van akkor, ha magától nem valószínű, hogy megjön (akkor hogy megyek hormonsort nézetni xy.napon?)Gondolom, mondanom kell neki...És gondolom, ő nem írhat fel Norcolutot.

Elküldd egy nőgyógyászhoz? Vagy ilyenkor mi van? Bocsi a hülye kérdésért.

Amúgy megtaláltam már, hogy hol lehet időpontot kérni:) Tényleg utána néztem:) Csak nem tudtam még eldönteni, hogy kit válasszak, de azt hiszem, Ő lesz:) És a háziorvosomnak mit mondjak? Csak annyi,hogy adjon egy beutalót? Mondjam,hogy miért és hogy kihez?(Bocsi, de még nem voltam soha ilyen szituban..)

 

Most nem igazán jut eszembe más, ja, még annyi, hogy a pajzsmirigyes az miből áll, meg hogy Naszódy tényleg 2 pontos vérvételre küld(valahol olvastam)

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: b.gina (56999)
b.gina Creative Commons License 2012.11.27 0 0 56999

Szia! Én hozzá járok Szegedről és nagyon jó doki! :)

Tökjó hogy így utánaolvastál a dolgoknak :)

Ha elmész Naszódyhoz, ő minden vizsgálatra ki tudja neked írni a beutalót, szóval kezdésnek kérj hozzá időpontot. Célszerű magánrendelésre, mert állami rendelése alig van.

A beutalóit elfogadják sztk-s vérvételen is, még itt Szegeden is :)

 

http://www.meditres.hu/elojegyzes/index.html

 

Vidd hozzá a papírt amit kaptál a nőgyógyászaton, illetve nem árt ha van nálad egy háziorvostól kapott beutaló endokrinológiára, még ha magánrendelésre mész is.

(Ha állami rendelésre mennél, akkor mindenképpen kell beutaló hozzá)

 

Elmondod neki hogy mire gyanakszol, ő szépen kikérdez a tüneteidről (szőrök, pattanások, menstruáció, hajhullás stb.), és majd kapsz tőle beutalót a terhelésre meg a hormonokra. Valószínűleg pajzsmirigyet is nézni kell majd, mert gyakran együtt jár a PCOS-sel.

 

Amúgy egy nagyon barátságos, PCOS-hez tényleg értő doki, és elmagyaráz mindent, főleg ha kérdezed :)

 

A fogamzásgátlót ne kezdd el szedni semmiképpen, főleg mivel hormonokat is fognak nézni, ahhoz ígyis úgyis abba kéne hagynod a szedését. Remélem nem kezdted le szedni még :D

 

Kérdezz nyugodtan, most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

 

 

 

 

 

Előzmény: V.Tina21 (56998)
V.Tina21 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 56998

Sziasztok! Én még új vagyok ezen az oldalon, de szeretném a segítségeteket kérni. 21 éves lány vagyok, és a PCOS-re gyanakodom. Voltam nőgyógyásznál, hogy fogamzásgátlót írassak fel (mivel tartós párkapcsolatban élek, és még tanulok), valamint menstruációs problémáim voltak. A doktor úr (sztk-s) fel is írta a Norcolutot, illetve a Minerva fog.gátlót, de szót sem ejtett arról, hogy közöm lehet a PCOS-hez. A kezelőlapomon ez állt: Az uterus: 61,1*28,4*30,4mm. Nyh:6,2mm. Mindkét oldali ovariumban sok apró 5-8 mm-es folliculus. Mivel fog.gátlóért mentem a dokihoz, és meg is kaptam, gondoltam, rendben. Azonban nem hagytak nyugodni ezek a petefészek ciszták, ezért utánanéztem. Ekkor bukkantam rá a pcos-re. Szó ne essék róla, nem akarom magam diagnosztizálni, de a tünetek 99%-a igaz rám (menstruációs zavarok, ciszták, erősebb ször, hajhullás, hasra hízás...). Már azt is tudom, hogy endokrinológushoz kell fordulnom, illetve cukor-inzul terheléses vérvizsgálatot+hormonsort kell csináltatnom. Már csak azt nem tudom, hogyan fogjak bele. Nem tudom, közületek volt-e valaki Naszódy doktornál, Kecskeméten, én rá gondoltam, mivel ő van hozzám legközelebb, illetve róla jókat hallottam. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy jelentkezzek be hozzá, és ő majd megmondja, hova menjek, és hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeztetnem, vagy vinnem kéne magammal valamilyen papírokat (Nem tudom, hogy kellene megcsináltatni az xy. napi hormonvizsgálatot, ha fogalmam sincs, mikor jön meg...:S:)

Ezekben tudnátok nekem segíteni, illetve ha volt közületek valaki Naszódynál, mesélne nekem kicsit, milyen a viselkedése, kb. miket kérdez először, csak azért kérdem, hogy össze tudjam rakni a gondolataimat...

 

Ne haragudjatok a hosszú levelemért, de még csak most jöttem rá erre az egészre, és nagyon nagy káosz van a fejemben. Előre is köszönöm a segítségeteket, illetve (szívesen fogadok mindenféle más tanácsot, ami a pcos-sel kapcsolatos)!

 

Üdv:Tina

b.gina Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56997

De, informatív a 60 perces is, de Naszódy valamiért mindig csak 2 pontosat kér, nekem még életemben nem mértek 3 pontosat.

Biztos neki elég ennyi is :D

Majd kérdezz rá, kíváncsi vagyok erre is :)

 

 

Előzmény: szegedi_lány (56994)
Szeleszte Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56996

Nekem az inzulin eredmény megjött, viszont a klinikán és az sztk-ba is gond volt a progreszteron. Azt mondta a doki, hogy lehet valami technikai gubanc adódott, hogy nem tudták mérni. Majd visszamegyek az sztk-ba és rákérdezek.

 

Olyan esetem is volt, amikor a 90 perces inzulinom fel ment Pestre és ott összetörték és ráhazudták a MÁV rendelőre, hogy ők nem küldték el, pedig a szemem előtt volt a fekete kupakos képcső, amire rávolt írva hogy inzulin és egy zacskóba tették az összes többivel. Szerintem ilyenek mindenhol vannak és lesznek is.

 

Szerintem ha magánuton levetetted és sztk-san értékeltetik ugyanígy előfordulhat, hogy nem lesz pl progi szint eredményed.

Előzmény: szegedi_lány (56995)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56995

Hát pont ezért az "elhagyják a lelet felét" dolgoért gondolkodom a magánúton. Te is és Gina is ugyanerről számoltatok be az SZTK-ban, ez 2 esetből pont 2.... Vajon mennyi az eset rá, hogy én nem így járnék?

Előzmény: Szeleszte (56993)
szegedi_lány Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56994

A beutaló akkor kellene, ha a Mediteam-es vérvételt, de a 3000Ft-os állami rendszerben való értékelés verziót kérném.

A 2 pontos vizsgálatot én úgy értettem, hogy az éhgyomri alap, és arra jön a 60' és 120' perces vérvétel. De most hogy mondod, megnéztem a beutalót, és tényleg csak a 120'eset kéri Naszódy. Az nem informatív IR-nél, hogy 60' után milyen magasra megy fel a cukorszint,csak az,hogy 120'-perc után mennyire esik vissza az éhgyomrihoz képest? No majd ha megyek hozzá, rákérdezek. ;)

 

Előzmény: b.gina (56992)
Szeleszte Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56993

Szia

 

nem akarok nagyon beleszólni, de ennyi erővel levetethetnéd az sztk-ba, mondjuk jó egy nap szabadságodba kerül, meg a Naszódys időpontot odébb kell rakatni, de akkor legalább ingyen van, és "csak a dokit és az utat" kell kifizetned.

 

Más:

Képzeljétek én voltam a klinikán a ciklus 21-dik napján, és az sztk-ba a ciklus 25-dik napján és mind a kettő intézmény elhagyta a progreszteront, pedig abból tudta volna a doktornő megállapítani volt e peteérésem, szóval pofára estem mint a lekváros kenyér.... Majd holnap vagy holnap után megyek vissza az sztk-ba, hogy hol van a progreszteronom....

 

Tegnap a doki azt mondta, hogy lehet a 750 Xr fel kéne emelni 1000-re még azt mondta várjam meg a decembert, hány napra jön meg a ciklusom. A babára azt mondta hogy türelem, és nincs semmi Clostibegy.... Arra kellett rájönnöm, hogy most már tényleg múszáj lenne keresnem egy pcos nőgyógyászt, de eddig még nem találtam.

Előzmény: szegedi_lány (56990)
b.gina Creative Commons License 2012.11.21 0 0 56992

Úristen kicsit megdrágult :-O

Nálam nem kértek beutalót, simán megírtam nekik mit akarok, ők meg adtak egy időpontot. Mikor odamentem azért odaadtam a beutalót a nőnek, de nem mondott rá semmit, hogy baj lenne vele.

De ha sztk-ban elfogadják Naszódy beutalóit, akkor itt miért nem? ezt nem értem...

 

Ha az inzulinnak 3000 db-ja akkor kétpontos mérés nem 6000? Mármint levesznek egyet éhgyomorra meg egyet 2 óra után, ez a kétpontos, Naszódy ilyet szokott kérni.

6000+2200+2000=10.200

Mondjuk még ez is nagyon drága...

Előzmény: szegedi_lány (56990)
alarc Creative Commons License 2012.11.20 0 0 56991

Sziasztok,

 

Tudja valaki mi az a feherjeturmix amit jo inni? Milyen formaban aruljak a boltokban?

 

Koszi,

Alarc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!