Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2012.10.31 0 0 56976

Mostmár hálisten igen :) de eddig nem volt ott :)

Előzmény: Ediina (56975)
Ediina Creative Commons License 2012.10.30 0 0 56975

Az új honlapról el lehet érni a régit. Az érdekes-hasznos fül alatt van a hormontábla. :)

Előzmény: eszti0727 (56972)
b.gina Creative Commons License 2012.10.26 0 0 56974

Íme egy másik hormontábla:

http://www.infertility.hu/hormontabla.htm

:)

Előzmény: eszti0727 (56972)
Hanga!!! Creative Commons License 2012.10.25 0 0 56973

Sziasztok Lányok!

Ég a pofám rendesen, mert sok segítséget kaptam az itteniektől, amikor szükségem volt rá, aztán egyszercsak jóra fordultak a dolgok én meg eltűntem innen....azóta sokszor gondoltam rá, hogy írok ide, és most végre el is jutottam a tettekig. :-) 

Szóval csak annyit szeretnék mondani azoknak, akik most vannak az "út" elején, hogy ne adják fel, sok idő, de megéri a fáradságot, gyógyszerszedést, orvoshozmászkálást, idegeskedést, lehet babája egy IR-es, PCOS-s nőnek. Én már inszemre voltam előjegyezve - annyira elegem volt az eredménytelenségből - amikor spontán terhes lettem, a 12. hétig szedtem a metet, aztán leálltam, diétát tartottam végig és egészséges, erős kisfiam született tavaly decemberben! RR-hez jártam a MMC-be én is, tudja, hogy mit csinál, nagyon hálás vagyok Neki is. Szóval ezer hála Nektek csajok, akik még ittvagytok azóta is, és kitartás minden sorstársnak!!!!

eszti0727 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 56972

Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos a pco-szindroma.hu oldalon nem találom a hormon-táblázatot (gondolom azért, mert megújult, és még nem töltötték fel). Hozzáférhető valahol máshol is?

A diétával kapcsolatban is lenne egy kérdésem, mivel én vegetáriánus vagyok, szerintetek így is megoldható?

További szép napot Nektek!

Ediina Creative Commons License 2012.10.23 0 0 56971

A pco-szindroma.hu-n van egy hormontábla, ott megtalálod a normálértékeket. Inzulint, meg minden más fontos hormont. Nagyon érthető magyarázatokkal!

 

Csak az info@... cím van, a levél tárgyába írd be az orvosod nevét, továbbítják neki a kérdésed. :)

Előzmény: vikiviki (56970)
vikiviki Creative Commons License 2012.10.23 0 0 56970

Miért? Az a 45-ös érték már magasnak számít? Mi a jó?

Előzmény: Zemanek (56964)
Ditte 219 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 56969

Sziasztok Sorstársak!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a MensMentises doktornőnek szeretnék e-mailt írni, akkor milyen címre küldjem, tudja valaki? Honlapon van egy info-s emal cím, esetleg arra? Mást én nem találtam.

Köszi

Berbuch81 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 56968

Ediina: Nagyon köszönöm!!! :) Akkor azt hiszem, megfogalmazom, és írok... :)

 

Hát igen. Elég össze-vissza ciklusom van, (mint ugye a mesében) így tényle elég nehezen viszek ilyesmi hormonos leletet... :)

Ediina Creative Commons License 2012.10.22 0 0 56967

Ha, nincsen normális ciklus, akkor elég nehéz 3.cn és pé+7.nap hormont vinni...

 

Berbuch, szerintem hívd fel a MM-t és mondd el mi a helyzet veled, meg fogják tudni mondani az asszisztensek is, hogy milyen leleteket vigyél. De ha a honlapon található mélcímre írsz egy levelet akkor is fogsz segítséget kapni! Legutóbb én is bizonytalan voltam mit vigyek, írtam, szinte azonnal jött a válasz.

Előzmény: Zemanek (56966)
Zemanek Creative Commons License 2012.10.22 0 0 56966

Szerintem hüvelyi uh nem fontos. Ami fontos az a 3. és pé+7. napi hormon, ,eg egy cukor+inzulin terhelés. Én mást nem vittem.

Előzmény: Berbuch81 (56965)
Berbuch81 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 56965

Sziasztok! Segítsetek kérlek! (Végre úgy néz ki, befejeztem a szopit. és kértem időpontot az MM-be, december közepére. direkt így, h legyen időnk végleg leállni a szopival.) Az lenne a kérdésem, mit kellene vinnem friss leletet. (Régiek vannak, de gondolom az nem érdeklik őket... ???) Így gondolom nőgyógyi UH, teljes vérkép, hormonos??? (Azért a kérdőjel, mert nincs normális havim) vizelet, és a glükózterhelésest (ugye inzulinnal) Esetleg még valami??? Nagyon köszönöm! A világ végén lakom, 5 óra vonattal budapest, nem tudok én 2 havonta felugrálni. Azért lenne jó minnél több mindent összeszedni, addig, ha lehetséges lenne... :) /Édes álom, de jó lenne h akkor kapjak már valami gyógyszert is... /

Zemanek Creative Commons License 2012.10.21 0 0 56964

Azt, hogy ir-ed van.

Előzmény: eszti0727 (56963)
eszti0727 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 56963

Sziasztok!

Csak nov. 13-ra van időpontom a MensMentisbe, kérlek segítsetek, mit jelentenek ezek az eredmények:
0 perces: cukor 4,5 inzulin 9,6
60 perces: cukor 7,2 inzulin 44,5
120 perces: cukor 4,3 inzulin 19,6

Tünetek nagy része stimmel rám, és 3 és fél éve várunk a babára...

almirena Creative Commons License 2012.10.13 0 0 56962

Jó a ckk, azt hiszem. Banyek, hogy még a rendszeres rossz álmokat is ez okozhatja....

Előzmény: Kathleena (56952)
Norka30 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 56961

Off label indikációban a metformin már 2008 őszétől felírható az inzulinrezisztenciára. Négy éve. Csak ki kell tölteni hozzá egy papírt, bár nem szokás. 

Kathleena Creative Commons License 2012.10.10 0 0 56960

Köszi:)

Előzmény: yoyo444 (56958)
Kathleena Creative Commons License 2012.10.10 0 0 56959

Örülök, h annak találtad:)

Előzmény: Ediina (56955)
yoyo444 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 56958

Kathleena nagyon jó lett a cikk, tele hasznos infóval, kösziiii :)

Előzmény: Kathleena (56952)
Szeleszte Creative Commons License 2012.10.09 0 0 56957

Visszamenni????? Nem is adott rá lehetőséget, egyszer utolértem telefonon, azt mondta van időpontom fél év múlvára, majd akkor beszélhetünk róla, addig meg csinálhatok amit akarok. Azért vette el a met-et, mert kapott egy felülvizsgálatot és akkor még úgy volt a magyar törvény, (lehet, hogy még jelenleg is így van) hogy metformin csak is kizárólag 2-es típusú cukorbetegeknek írható fel és nem én voltam az egyetlen IR.-es akinek felírta, és azt mondta, nem akar öt évre börtönbe menni. Teszem hozzá, hogy 29 napos ciklusaim voltak, rendes peteéréssel, semmilyen vérkép vagy eredménnyel nem magyarázta meg a döntését, csak azzal, hogy a bezin autó nem működik dizellel, amiből egy szót sem értettem. Jelentkezett egy krónikus fáradság, de minap olvastam egy tanulmányt, hogy a metformin tartós szedése (3 év folyamatos gondolom már annak számít) igen letapossa a folsavat, aminek szintén lehetnek ilyen tünetei. Persze minden orvos vizsgált, hogy mi bajom van, de semmi nem változott az életembe, csak a gyógyszer leállás.

 

Azóta eltelt két év újra metforminon vagyok, kevesebb vagyok a peteérésemmel, a havi ciklusommal és a reményemtől is távolabb, mikor fog összejönni az áhított baba, rendkívül hálás vagyok neki, hogy még gazdagabb lettem egy koponyazuzódással a folyamatos összeeséseim miatt. Teszem hozzá, nem én vagyok az egyedüli, aki magánorvoshoz ment egy két sztk-s dokis történet után. Az is bokaütögetős mutatvány volt akkoriban, hogy metformint felírni egy IR betegnek, de tisztában vannak az orvosok, hogy egy nő két dologért hajalandó mindent megtenni: 1. Azért, hogy legyen gyereke és azért hogy ne. A magánszférában is rengeteg pénz van ebből elhiheted nekem.

Előzmény: nemnegatív (56956)
nemnegatív Creative Commons License 2012.10.08 0 0 56956

Az utolsó mondatodat teljes nyugalommal el is felejtheted, ugyanis ilyet nem csinálhat egy orvos, még kutatás alatt sem (törvényileg tiltva van, amit kivételesen komolyan is vesz mindenki).

Ha esetleg még "kíváncsiságból"  meg is csinálta volna azt, amit te feltételezel, a kutatási munkájába nem vehetett volna bele, mert 100%, hogy csúnyán megütötte volna a bokáját, innentől kezdve pedig teljességgel hülyeség és értelmetlen dolog lenne szórakozni a betegekkel, nem kockáztatja senki a munkáját, pláne akkor nem, ha már egy kutatásban is benne van.

 

Ha elvette tőled met-et, akkor azért vette el, mert akkor úgy látta jónak. Visszamentél utána hozzá, amikor ennyire rosszul voltál, hullott a hajad és összeestél?

Előzmény: Szeleszte (56954)
Ediina Creative Commons License 2012.10.08 0 0 56955

Kathleena, köszi szépen a linket, a cikket, számomra nagyon tanulságos volt!!!

 

 

Előzmény: Kathleena (56952)
Szeleszte Creative Commons License 2012.10.08 0 0 56954

Annyit lefelejtettem a sztoriból, mielőtt még bárki is azt hinné, hogy a régi dokim esetleg aggódna értem, nem erről van szó. Előléptették, magasabb doktori fokozatot kapott, és valami új felmérést végez a PCOS betegek körében, és előkukázta a számítógépből az adataimat. (Zárójeles megjegyzés: már az is felmerült bennem, hogy direkt vette el a gyógyszert, mennyit romlik az állapotom, hogy aztán jó kis kutatási alany legyek).

Szeleszte Creative Commons License 2012.10.08 0 0 56953

Sziasztok

 

Képzeljétek érdekes szituációban vagyok. Az történt, hogy most szerencsére 62 napra, két hetes emelt met xr-el (750 mg) megjött a vérzésem. A szitu meg az, hogy jártam régebben öt évig egy endodokihoz, aki két éve elvette a met-et aztán mindent végigjártam, míg találtam egy másik dokit, aki visszaadta nagy nehezen. (persze amikor met leállás volt, akkor szédültem, kihullott egy csomó hajam, összeestem a Tescoba minden orvos vislatot: neurológus, kardiológus, mri vizsgálat, pszichológus, alvásambulancia, bőrgyógyász, fogorvos persze hiába mondtam hogy IR és hogy három év után hírtelen gyógyszerleállás volt, persze minden megfigyelés nélkül) A lényeg a lényeg, hogy a két évvel ezelőtti orvos írt egy papírt, hogy mennem kellene vérvételre, amely nap pont a ciklus 21-dik napjára esne, az új dokim, meg kér egy kevés hormonsorból álló 27-37-dik ciklusnapi vérvételt, hogy megnézze vajon van-e peteérésem. Most tanakodok mi tévő legyek, hiszen nagyon jó lenne egy 21-dik cn-en való vérvétel (anyagi szempontból is), viszont a régi dokihoz nem akarok visszamenni, de a számítógépek annyira össze vannak kötve, hogy kellemetlen magyarázkodás lenne az új dokinál akit nem szeretnék elveszíteni. Ti mit tennétek a helyemben?

Kathleena Creative Commons License 2012.10.05 0 0 56952

Sziasztok! Olvastam pár angol nyelvű cikket arról, h az IR, vagyis az állandó vércukor-ingadozás hogyan hat a hangulatunkra, fizikai aktivitásunkra, miért okozhat ingerültséget, fáradtságot, depressziót, pánikszerű érzéseket meg egy csomó mindent, és csináltam belőle egy magyar nyelvű összefoglalót (fordítást). Segítségnek szántam, mert magyar szakirodalmat nem igen találtam a témában, holott angolszász oldalakon úgy láttam, evidenciaként kezelik, h sokszor pl. a vércukor-ingadozás felel egy csomó ún. lelki betegségért, tünetért. A szerkesztőprogrammal meggyűlt a bajom, meg újságíró sem vagyok, úgyh a cikk néhol kicsit nyomi lett, bocsi:)

 

http://jegeskave.hu/cikkek/2012/09/13/az-inzulinrezisztencia-psziches-tunetei

Provence83 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 56951
Azert szeretunk minden cikket a temaval kapcsolatban. Mar az is valami, hogy irnak rola.
Előzmény: sz30 (56950)
sz30 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 56950

akkor sorry, én első olvasatra azt gondoltam, hogy ez egy jól összeszedett cikk.

A Merckformin már rég nincs meg, de a Competact igen

 

Előzmény: Provence83 (56949)
Provence83 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 56949
:-) Most eleg lusta vagyok minden pontra kiterni... Olvasd el a kommenteket, ott nagyjabol ossze van szedve, hogy mi vele a problema. Apropo: meg van meg a 750 es xred? En csak olyan harom-negy het mulva mrgyek pestre (kulfoldon lakom), de azt hiszem szuksegem lenne ra.
Előzmény: sz30 (56948)
sz30 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 56948

mi a baj a cikkel?

Provence83 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 56947
Nagyon finoman fogalmaztal... Ez eleg katasztrofalis cikk. Persze Dr. Rosekkal van levajazva minden, ugyhogy veletlenul sem egy Mensmentises dokit kerdeznek, aki tenyleg ert hozza...
Előzmény: Ediina (56946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!