Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2012.07.08 0 0 56649

Szia!

ezt a dokit nem ismerem, reméljük érti a dolgát...

 

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

 

ezen az oldalon van hormontábla, itt meg tudod nézni az értékeid.

Az is fontos, hogy hanyadik ciklusnapon készültek és hogy mi a mértékegység...

Meg tényleg tsh eredmény is jó lenne, de a doki majd biztos nézet azt is. Meg egy cukorterhelés inzulinnal mutatná, hogy mi a helyzet IR terén :)

 

Előzmény: Schnurrbart (56647)
Zemanek Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56648

Ez tipikus pcos hormonsor egyáltalán nem jó. Az lh-fsh arányod rossz. Kicsit magasabb a tesztoszteron szinted is. Szerintem kicsit a prolaktinod is magas.

Előzmény: Schnurrbart (56647)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56647

Köszi a válaszokat! :)

Jaj, hát én nagyon remélem, hogy nem PCO (bár nem tudom, hogy melyik a kevésvé rossz verzió)...cisztáim nem voltak, se egy nagy, se sok kicsi. Egyébként M_.agony Sándorhoz megyek, őt ismeri valaki?

 

Prolaktin: 236

tesztoszteron: 1,3

FSH: 5,1

LH: 6,8

Ösztradiol: 100

Progeszteron: 1,3

SHBG: 38,1

 

TSH-t sajnos nem néztek. :( Lehet, hogy tényleg az lesz a ludas.

Zemanek Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56646

megírod azokat a laborokat

Előzmény: Schnurrbart (56643)
b.gina Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56645

Szia! :) én szegedi vagyok, de Szegeden sajnos nem találtam olyan dokit aki értene a PCOS-hoz... :(

Ha már magánorvoshoz mész, tudom ajánlani dr. Naszódy Pétert Kecskeméten, én hozzá járok, és ő tényleg jó.

Nem tudom kihez jelentkeztél be magánúton, de nagy az esélye hogy nem ért hozzá, de hátha még ír szegedi. Mikor én egy éve kérdeztem itt  a fórumban hogy kihez menjek, fel se merült szegedi doki neve :(

Dr. Valkusz merült fel csak, viszont ő nemátalakításra specializálódott, oda inkább nem akartam menni, nehogy aztán félreértsen és férfivé váljak xD de ő elméletileg ért a PCOS-hez, szóval ha hozzá mész, lehet hogy jó kezekbe kerülsz :) Ő a pcos oldal orvosajánlójában is szerepel...

Attól hogy azt mondta a doki h a hormonok jók, az még nem jelent semmit. Enyémre is azt mondta kettő, hogy minden rendben... :D

 

Esetleg írd be ide a hormoneredményeid :) szerintem gyanús a pajzsmirigy gebasz is nálad (a fáradtság miatt)

 

Előzmény: Schnurrbart (56644)
Schnurrbart Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56644

Amúgy van itt szegedi?

Nem tudom, hogy jól döntöttem-e orvosválasztás terén.

Schnurrbart Creative Commons License 2012.07.07 0 0 56643

Sziasztok!

Néhány éve egyre erősebb és sötétebb szőrszálak vannak az államon és bajszom is van (em innen a nicknév.. :)...
A menstruációm sincs rendben (van, hogy 2-3 hónapig nem jöne meg, vagy épp 2-3 hónapig pecsételgetek, viszont 8 évig napra pontos volt), de az alap nemi hormonok viszont igen (a nőgyógyász a vérvétel és UH-alapján azt mondta, hogy ez nem PCO).

Szóval bocsi, hogy ide írok, de nem nagyon találtam másik topikot, ahol endokrinolgushoz járnának az emberek.

Már voltam egy endokrinológusnál (TB-s rendelésen...), de ő tényleg semmit nem csinált. Megnézte azokat az eredményeket, amiket a nőgyógyász csinált, megmérte a vérnyomásom és azt mondta, hogy rendben van minden, nincs hormonproblémám és ennyivel letudta a dolgot.

Pedig állandó fáradtsággal is küzdök, napi 12-14 órákat alszok. Minimum... :(

Kértem idpontot magánorvoshoz, de csak 3 hét múlvára tudtak adni, mert 2 hétig szabin van adoki, utána meg én nyaralok.

 

Ugye a magánorvos normálisan ki fog vizsgálni? Az első alkalommal mi történik? Gondolom csak átbeszéljük a dolgokat?Magánúton mennyire mennek gyorsan a dolgok? Mert már nagyon unom az álmásságot is meg szőröket is. :(

b.gina Creative Commons License 2012.07.06 0 0 56642

Sziasztok lányok! rég írtam már ide... hétfőn voltam cukorterhelésen, ma elmentem az eredményért, az inzulin még nincs kész, arra még várnom kell 3 hetet...:(

De a cukor és a 21. napi hormonok meglettek, ezeket másolnám be ide:

 

0 perces glükóz: 5,3 mmol/l

120 perces glükóz: 5,3 mmol/l

TSH: 0,14 mIU/l (ref: 0,27-4,2)

prolaktin: 274 mIU/L (ref:102-496)

tesztoszteron: 1,28 nmol/L (ref: kisebb, mint 2,86)

shbg: 61,3 nmol/l (ref: 26,1-110)

fsh: 3,8 iu/l (ref luteális fázisban: 1,7-7,7)

lh: 8,2 iu/l (ref luteális fázisban: 1-11,4)

ösztradiol: 338 pmol/l (ref lut.f: 161-744)

progeszteron: 19,8 nmol/l (ref lut.f.: 5,3-86)

 

 

Amit furcsállok: a vércukor... soha nem volt ennyire magas se az éhgyomri, se a terhelt... előző terhelésemnél 4,0 és 4,8 volt az érték (3 hó meforal szedés után)

(Előtte fél évvel meg 4,7 és 5,2: ez meforal szedés előtt)

 

Ez mit jelenthet szerintetek hogy ennyire magas?

vagy nincs jelentősége?

kicsit megijesztett, hogy megint nőtt ez a szám, pár hónapja nagylabornál 4,9 volt, szóval mintha folyamatosan nőne...

Pedig meforalt még mindig szedem, 2x500-at...

 

A TSH-m eléggé túlműködést jelez, viszont én inkább alulműködésre tippeltem volna, elég punnyadt meg fáradékony vagyok (persze lehet az időtől is :D)

A többihez nem értek.

Vélemények? :)

 

Köszike! :)

 

sz30 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 56641

nekem részleges peteérésem volt, évente kb. 7 menzivel. De most el vagyok kenődve, mert a met-től a 120-as cukorértékem felment 7-re, pedig a gyógyszer előtt normális volt! Breyer drnő ezért váltott a kombináltra, de azt mondta, ezt meg nem lehet szedni sokáig, most csak 2 hónapig szedem, utána visszatérünk a metre. Nem tudom, mi jót remélhetek...  nekem a tesztoszteronommal van gond, egy férfi is megirigyelhetné. :(

 

 

 

 

Előzmény: hobj (56629)
yoyo444 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 56640

Nahát Szele de jó, végre pozitívak a hsz-aid, mindegyikbe jut valami jó hír, csak így tovább :) én meg halkan drukkolok :)

Egyébként ahogy a "statisztikát" elnézem, azért nem megy mindenkinek olyan nehezen, itt van pl vaesz, meg egy új lány, akinek most nem jut eszembe a neve, akinél még el sem kezdték a kezelést és máris babát vár, szóval bármi lehet :)

Ügyes vagy, hogy tartod a diétát, én nagyon gyarló vagyok, a héten 2 este is volt, hogy vacsira szinte nem is ettem, csak csipegettem. Ebben a melegben olyan nehéz este bármit is letolni a torkomon :S Meg ugyebár előszeretettel nem kapcsolom be sem a sütőt, sem a tűzhelyet este, így menüt kell ennem, és itt vidéken nem igazán van lehetőség diétásat választani. Egy olyan ételfutár van, akinél lehet ilyet rendelni, de attól meg előtte héten pénteken kell rendelni. Én meg akkor még nem tudom, hogy melyik napom hogy alakul... Na mindegy, nálam azért a hosszú távú cél a baba, lehet ezért sem tartom olyan szigorúan, ráadásul sajnos már egy csomó kaját bírok met mellett is, ezért a szervezetem sem kényszerít a helyes táplálkozásra...

Nem akartam megint magamról írni ejj :S Lényeg a lényeg: hajrá nektek :)

Előzmény: Szeleszte (56638)
yoyo444 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 56639

Én úgy tudom, hogy napi 1-et :) nekem 2 hónapja azt mondták a telefonban, de lehet azóta már változott...

Előzmény: Zemanek (56637)
Szeleszte Creative Commons License 2012.07.05 0 0 56638

Yoyo:

Én is örülök neki nagyon, tegnap kezdtem újra a met-et diétára iszonyatosan figyelek, mert hát ez olyan jószág, aki veszekedik a cukrokkal:)) Magas a cél: de csak halkan súgom: babát szeretnénk a párommal. Szóval vissza a met, a diétát ahogy bírom meghúzom (bár eddig is be volt tartva nagy vonalakban. Igazából hétköznap az ebédnél van az, hogy a levesben sima tészta van, és néha fehér rizs, de csak sósaknál fordul ilyen elő, reggel este és a többi időszakban csak teljes kiörlés, és diabos van. Már egy jó ideje a fruktózt is kerülöm). Mozgás, és remélem meghozza az eredményt. Tudom hogy sokkal többet kell küzdenem, mint egy másik nőnek, de ti ugyanazt a cipőt tapossátok és sokszor egy egy zerbacsíkos tesztől teljesen feltöldődök, hogy kellő kitartással sikerülhet:)

Előzmény: yoyo444 (56635)
Zemanek Creative Commons License 2012.07.04 0 0 56637

Hát Major dornőről sok jót nem halottam. Inkább Breyer drnőhöz mennék a helyedben vagy Rencz Ritához.

Én Tűűhöz járok bár nem nála kezdtem, de átkértem magam, ma már csak havi 1 új pacienst fogad.

Előzmény: bmmb (56636)
bmmb Creative Commons License 2012.07.04 0 0 56636

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem a döntésben!

Bejelentkeztem at MM-be az alábbi vv eredmények miatt és a Majorsi dr.-nőhöz kaptam időpontot. Van vele kapcsolatban valamelyikőtöknek tapasztalata? Azt a tanácsot kaptam, hogy jelentkezzek át a Tűű dr.úrhoz. Nagyon szeretnék egyből megfelelő orvost választani, mert jártam már meg máshol, ezért kérlek segítsetek  a véleményetekkel!

TSH                            1,69         ref: 0,4-1,0
FT3                             3,19         ref: 1,50--4,70
FT4                            1,12          ref: 0,8-1,9
Anti TPO                   175,62     ref: 5,6 alatt
Anti thyreoglubolin   9,33         ref: 4,0 alatt

Inzulin 0 perces:       6.3           ref: 29,0 alatt

Inzulin120 perces:    30,4        ref: 29,0 alatt

Vércukor éhgyomri     4,7

Vércukor 120 perces  4,0

Előre is nagyon köszönöm!

yoyo444 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 56635

Szele de örülök, sokat vártál erre, meg meg is szenvedtél érte, remélem mostantól minden jól alakul :)

Előzmény: Szeleszte (56631)
ncsk Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56634

Mellesleg az anyatej laktóz tartalma magasabb, mint a tehéntejé, szóval nem ez a mumus.

Előzmény: ncsk (56633)
ncsk Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56633

Ezek csak miligrammok, nem rontja az IR-t. Csak viszonyításképpen egy laktózérzékeny csecsemő is több grammot kap naponta a tápszerrel, illetve az anyatejjel is.

Előzmény: magaslány (56630)
magaslány Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56632

Köszi rákeresek a neten, ezt nem ismertem.

Én nem szedek metet. Nincs kezelve az IR, mert mire eljutottam volna odáig terhes lettem.

Előzmény: Szeleszte (56631)
Szeleszte Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56631

szia

 

Nem tudom, hogy a laktóz veszekszik-e a metforminnal, de van egy Generica B6 vitamin, ami teljesen laktózmentes. Onnan tudom, hogy én utazáskor, napszúráskor szoktam hányingeres lenni, viszont laktózérzékeny vagyok, magyarán fosok tőle. Próbáld ki 1 tabletta 20 mg-B6-ot tartalmaz. Az ára sem drága, kb 400 Ft.

 

Csajok:

Képzeljétek a Norcolut megtette a hatását, múlthéten megjött a vérzésem 61 napra. Most megvártam, hogy elmúljon még megiszom a grapefruit löttyömet és utána újra kezdem a Merckformin XR-t és persze, nyélbe ütöm az úszást is:)

Előzmény: magaslány (56630)
magaslány Creative Commons License 2012.07.03 0 0 56630

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, mit csinálnátok a helyemben?

 

B 6 vitamin ajánlott a nőgyógyászom terhességi hányinger és émelygés ellen mert elég rosszul vagyok. Ráadásul elég magas a napi adagolása 3*2 a 20 mg- osból. Nincs is ezzel gond, de a neten utána néztem és laktózt tartalmaz, némelyik kukorica keményítőt is.

A béres B6 elég sokat, tablettánként  94 mg-ot

Az eurovites Laktóz 52,17 mg
Kukoricakeményítő 22,33 mg

 

Az IR-re nem tudom merjem e szedni.  Köszi.

hobj Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56629

Sziasztok,

 

nekem ezt mondta a doki, hogy nagyon súlyos, de lehet, hogy nálad pl. a  60 perces nem megy fel úgy. Gondolom sok összetevője van. Ha spontán sikerült a baba, akkor remélhetőleg nem annyira szörnyű. Én 15 év alatt 4 mensit tudok felmutatni, biztos a tünetek is fontosak.

Előzmény: sz30 (56627)
Provence83 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56628
Huu, akkor kb oszd majd el kettővel a prolaktin eredményét, mert az stresszre feljebb megy már akár a verveteltől is nemhogy meg egy ilyen idiotaval is kellett foglalkoznod, aki mintha semmi anatómiat vagy fizikát vagy tudom is én ez hová tartozik... -Mint a reflex vizsgálat a terdnél-nem tanult volna.
Előzmény: yoyo444 (56625)
sz30 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56627

szia hobi!

Te jó ég, ha neked nagyon súlyos IR-ed volt a 120'-es 28-as értékkel, akkor az enyém milyen, ha  a 120 perces 56?  pedig nekem senki nem mondta, h súlyos.

 

Én nem teherbeesés miatt szedem (szerencsémre spontán teherbeestem és kihordtam gond nélkül, pedig ugyanilyen magas volt az inzulinom-akkor még nem tudtam erről a betegségről), hanem a pcos összes többi tünete miatt szedem a gyógyszert. Senki más nincs hasonló cipőben?Akinek van már gyerkőc az a pco-ra mit szed hosszútávon? Abbahagyjátok?

 

 

 

Előzmény: hobj (56617)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56626

már én is kifejtettem it a vélemény a nápdétről, egyezik a tiéddel:D

a lisztekben, meg pékáruban így mionden van, mi nem kéne kb. Az alacsony ch nekünk meg nem elég, nekünk adott mennyuiség kell, nem mindeféle tsrtósítós alacsony ch.

Előzmény: yoyo444 (56625)
yoyo444 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56625

Kiko örülök, hogy jól vagy :) akkor most csak pihenj meg gyógyulgass!

 

Diéta: nem vagyok nagy szakértő, de ha elolvasol egy Norbi update kaja összetevőit, szerintem nem igazán nekünk való. Múltkor néztem valami péksütit és első számú összetevő: Norbi update liszt keverék :S nah, ebben aztán bármi lehet, erre számoljon valaki CH-t... a desszertjeiket is fruktózzal csinálják, ami szintén nem túl jó. Nem akarok anti-reklám lenni, de az én személyes véleményem nem túl jó ezekről a kajákról, ráadásul az ízük valami förtelem. Múltkor elcsábultam egy update somlói galuskára hát khm... íze semmi, a tészta benne meg mintha fűrészport ettem volna. Szemetesben landolt 2 falat után :S

 

Csajok tök happy vagyok, múlt héten új nődokinál voltam, aki nagyon rendes volt velem és amikor olvasta a leletemet, hogy meforalt szedek, nem kérdezett tágra nyílt szemekkel, hogy minek az és miért nem a klasszikus Diane-kúrat csinálom :) sokat beszélgettünk a PCOS-ról. És azt mondta, a 3 cm-es cisztámat nem piszkálná így, hogy nem fáj, hanem majd ránézünk 2 hónap múlva :) holnapra lesz prolaktin eredményem, már csak azért izgulok picit.

 

Még egy mondat: pénteken kiakadtam a vérvételes nőcire, pont a kézhajlatomba bökte a tűt, elég oldalra, szerintem idegbe mehetett, mert még sose fájt ennyire, és amikor beszúrta a tűt, akaratlanul megrángott picit a kezem. Ne tudjátok meg hogy lecseszett. Hogy behajlított kézből hogyan vegyen vért, újra meg kellene szúrnia, akkor meg az lenne a bajom, stb. Mondtam neki, hogy nem szándékos volt. Erre ő: akkoris türtőztessem magam. Pffff legszívesebben a fejébe húztam volna a széket, amin ültem. Az a baj, hogy a kor előrehaladtával egyre jobban kinyitom a számat, most is egy hajszálon múlt, hogy nem szóltam be neki...

Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56624

1) italok édesítésére édesítő tabletta

Főzni, sütni sütésálló édesítő, van por és folyékony is, ill igen, a nyírfacukor. Fruktóz nem az igazi, inkább keürlni kéne, alig jobb a cukornál sajnos.

 

2.) ha olyat eszel, készítesz, amiben ilyen meg olyaN CH is van, akkor úgy számold. Nyilván egy falat nem tétel, de ha sok van benne ebből-abból, akkor ügyelni kell rá. Uuzsira gyors ch kell, és kell is enni, bár gyorsa inkább lasúval lehet cserélni, mint fordítva.

Ilyenvegyes kaját inkább ebédre enném.

Sütik, ilyesmik ha ki van számolva, akkor ebéd-vacsira. Ha elég benne a lassú, akkor jó is.

 

3. mind cukros, van állítólag diab. meg norbis, én nem próbáltam. Mikor már eléggé benne voltam, akkor én egy pötty majonézt ettem, ha a többi minden cakkra kiadta ami kell. Ill. sk. tejföl fűszerrel majdnem jó majonéz helyett:)

Előzmény: yelena92 (56616)
Provence83 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56623
Lehet, hogy ezt nem ebéd közben kellett volna elolvasom... :DDD Hajrá!
Előzmény: Kikomiko (56619)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56622

örülök, hogy túl vagy rajta:)

Előzmény: Kikomiko (56620)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56621

mivel nekünk szénhidrátot kell enni megfelelő mennyiségben és minsőgében, így az alig tartalmaz nem opció kenyérben

Előzmény: Eva2012 (56618)
Kikomiko Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56620

mármint a vezetékeim áthárhatóak:)

Előzmény: Kikomiko (56619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!