Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.06.18 0 0 56574

küldtem emailt

Előzmény: magaslány (56573)
magaslány Creative Commons License 2012.06.18 0 0 56573

Segítenétek nekem? Nem vagyok tisztában a diétával sem. Olvasgatok a neten itt-ott persze.

 

Fehér lisztet és cukrot nem eszek, illetve többször eszek keveset..........

 

De ilyeneket nem tudok mit mivel lehet enni és mikor...

 

Megtennétek nekem, hogy leírnátok egy pár alapszabályt?

Előzmény: Zemanek (56572)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.18 0 0 56572

Már erre is lehetne adni, de nődoki tuti nem fog szerintem. Arra figyelj, hogy nagyon szigorúan tartsd a diétát.

Előzmény: magaslány (56571)
magaslány Creative Commons License 2012.06.18 0 0 56571

Szia!

 

Nem csináltak még inzulinvizsgálatot, csak a cukrom esik le étkezés után ezért gondolunk IR-re. Ha nincs inzulinvizsgálat, mi alapján írják fel a Mercformint?

Max az éhgyomrit lehet megnézni, meg egy általános reggelizés után 2 órával.  Holnap megyek nődokihoz, felvetem neki ezt az inzulin dolgot, talán irányadó lehet ez a két érték is. Glukózt biztos nem fognak itatni velem 5 hetes terhesen.  Beszámolok holnap!

Előzmény: Ediina (56570)
Ediina Creative Commons License 2012.06.17 0 0 56570

Magaslány! Halk gratula! :)

Most is el lehet kezdeni szedni a metet!!! (én is később kezdtem, mert előtte olyan gyógyszert szedtem amit terhesség alatt nem lehet) Általában Meckformin retardot szoktak adni (hacsak nincs más met beállítva), ezt felépíteni sem nehéz, (talán) nem okoz olyan hasmenős galibákat mint a sima met, mert retard.

Amit még tehetsz kérsz a nődokidtól progeszteron pótlást. Ez azért fontos, mert a magas inzulin rossz hatással van a progi szintre, ami a 12. hétig, míg a placenta ki nem alakul, "élteti" a magzatot. Bár ez is orvosfüggő, jól karbantartott IR-rel nekem pl. se endo- se nődoki nem írt fel.

És ami még fontos nagyon-nagyon észnél lenni az evéssel!

Előzmény: magaslány (56569)
magaslány Creative Commons License 2012.06.17 0 0 56569

Sziasztok!!!!!

 

Megtörtént velem az, amire soha nem gondoltam volna!

 

Az ultrahang alapján kiderült márciusban hogy mind a két petefészkemben meg nem repedt tüszők vannak, mondták a szonográfusok hogy ez PCO. Hát hogy ezzel Pestre kellene menni, endokrinológushoz, nem lesz egyszerű a teherbeesés, ez egy nagyon összetett betegség, de majd az orvosok elmondják......

 

Azért mentem nődokihoz, mert 3 napig menstruáltam és nagyon keveset, gyakorlatilag az első két napi vérzés mennyisége teljesen kimaradt, mintha a 3. naptól kezdődött volna a mensim.

 

Hormonprofilt csináltak, minden tökéletes volt, volt peteérés (gyógyszer nélkül) tüszőrepedés stb stb a doki széttárta a karját hogy nem tudja megmondani miért van ez a kevés és rövid vérzés, mert a méhnyálkahártya vastagsága is tökéletes. Meg kell jegyeznem nem magánrendelésen voltam.

 

Ami aggaszt, az a tesztoszteron hormon ami 2,1 lett van is szőrösödésem a köldök alatt, és a combomon hátul....

 

Inzulint kivizsgálása most lett volna folyamatban, terheléses vizsgálattal, de erre már nem kerülhet sor, mert szerdán pozitívat teszteltem!  Március óta lefogytam 67,5 kg-ról 62-re előtte sem voltam kövér mert 176 cm vagyok, persze a tipikus hasi kövérség megvolt.

 

Nagyon aggódok a viszonylag magas tesztoszteron és inzulin szint miatt, mert szinte biztosan mondható hogy IR-em van. Sokat olvastam a PCOs terhességről illetve a met nélküli terhesség rengeteg kockázatától.

 

Optimista vagyok, a metet gondolom  már ilyenkor nem tudják  felírni, tehát marad a remény, hogy én leszek az a ritka kivétel aki ki tudja hordani a babát met nékül diétával.

 

Zemanek Creative Commons License 2012.06.15 0 0 56568

És milyen adagban szedted a proverát?

Előzmény: Kikomiko (56567)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.15 0 0 56567

Laparoszkópiás műtét lesz, 26.-án. Elvileg a provera is úgy kéne hogy hasson, mint a norcolut, szóval nem tudom, hogy lenne-e értelme még norcolutot beszedni, ha  a proverától sem jött meg és a doki azt mondta, hogy úgy néz ki, nem is fog. A rákszűrésem P2-lett, de van valami p betűs valami is, ami miatt 3 hónap múlva újra meg kell ismételni a rákszűrést. 

Szeleszte Creative Commons License 2012.06.15 0 0 56566

Kiko

 

Sajnálom, hogy műteni kell.Engem laproszkópiával akartak műteni, egy kis lyuk a hasfalon és úgy szedik ki. Végül nekem anno bevált a met, és felszívódott fél év után magától.

 

Nekem is volt anno P3-as rákszűrés eredményem. Ez nem P baci, csak valami szövetelváltozás, vagy gyulladás, amit okozhat a hormonváltozások, vagy egy felfázás. Azt mondta a nődokim anno, hogy nem szeretjük az ilyeneket ezért fél évente rákszűrés. Utána amikor rendes P2 volt utána már csak évente kellett mennem.

 

Én úgy vagyok a norcoluttal, hogy reggel 2 szem, este 2 szem három nap alatt gyakorlatilag megeszem a 3/4 dobozzal. Kicsit paráztam, hogy nem 10 napig kell szednem, de azt mondta a doki, hogy megemeljük a progi szintet, aztán gyors leesik és elviekben meg kell jönnie48- 72 órán belül:S Elviekben.... Na ettől amúgy úgy érzem magam, mint akit falhoz vágtak... Fáradt vagyok émelygek, és olyan hányingerem van mindentől.... A szagokat meg egyáltalán nem bírom elviselni, így már otthon is lépcsőzök a 8-dik emeletre:S

yoyo444 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 56565

Kiko :(((( és ez milyen jellegű műtét lenne, sebészeti? Hú biztos nincs más megoldás? Esetleg másik doki?

Előzmény: Kikomiko (56563)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.14 0 0 56564

Én a helyedben azért megpróbálnám norcoluttal meghozatni előtte.

Előzmény: Kikomiko (56563)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.14 0 0 56563

Sziasztok Lánykák!

 

Hát úgy néz ki meg kell műteni:( Holnap megyek reggel a kórházba a szükséges műtét előtti vizsgálatokra és megmondják a műtét időpontját. Kiveszik a cisztát, meg néznek átjárhatóságit is. Azt mondta a doki, hogy azért nem jött meg a progitól sem, mert ösztrogén hiányos a szervezetem. Hát ez van. Kicsit azért be vagyok rezelve, még soha nem műtöttek semmivel, még csontom sem volt soha eltörve.

Kikomiko Creative Commons License 2012.06.13 0 0 56562

Szele: Szegénykém! Nem szívesen üdvözöllek a klubban:( Hogy hogy 2-szer 2 dózis? Napi 2 szem? Hány napig?

 

Pénteken majd megírom, hogy mi volt. Ma hívtam a másik nődokit a rákszűrés eredménye miatt, az normál lett, viszont mondta az asszisztens, hogy találtak valami p betűs bacit a szervezetemben, de azt mondta, ha nem zavar, akkor nem kell vele semmit csinálni. Viszont fél év múlva megint kell egy rákszűrés. 

Előzmény: Szeleszte (56560)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.13 0 0 56561

Jövőhét kedden? Addi lehet meg sem jön. Hány napig kell szedned?

Előzmény: Szeleszte (56560)
Szeleszte Creative Commons License 2012.06.13 0 0 56560

Kiko:

 

Most már belépek a cisztám van táborba is. Tegnap voltam a dokinál elég volt 50 nap nem menstruálás és gazdagabb lettem egy 3 szor 2,5 cm-es cisztával:S Most Norcolutot kaptam, 2 szer 2 dózisban, azt mondta hogy ez megindítja a vérzést, és jövőhét kedden vár vissza...... Valaki szedett ilyen dózisban Norcolutot és ebben a formában?

 

Szorítok neked is holnapra, hogy minden rendben legyen.

Előzmény: Kikomiko (56558)
yoyo444 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 56559

Szerintem igen, legalábbis nem mondta az orvos, hogy más lenne...

Előzmény: Kikomiko (56558)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.12 0 0 56558

Igen, nekem is ezt mondta, hogy lehet felszívódik majd. Egyébként eléggé fáj a hasam, zsibonganak a petefészkeim, úgyhogy valami történik. Köszönöm a drukkokat, sokat segítenek! És neked Yoyo milyen cisztád van? Folyadékkal teli?

Előzmény: yoyo444 (56557)
yoyo444 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 56557

Kiko!

 

Nekem a régi, meg a mostani nagy cisztámnál is azt mondta a doki, hogy egy mensit meg kell várni (valahogy meghozatni), utána újra UH, mert változhat. Egyébként nekem is 3 cm most :) szorítok neked +++

Előzmény: Kikomiko (56556)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56556

Tavaly előtt szeptembertől szedem, most éppen reggel egy szem januvia, este 1 szem merckformin XR. Tavaly még nem volt ott a ciszta, most hogy voltam rákszűrésen, és UH-n megnézett, akkor mondta, hogy lát ott valamit. Azt mondta, hogy ezt műteni kell, mivel dermoid ciszta. A másik nődoki meg azt mondta hogy nem biztos hogy dermoid, lehet a cisztás petefészekben összeáltak a ciszták vagy mi, ezért akarta, hogy megjöjjön. 

Előzmény: Szeleszte (56555)
Szeleszte Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56555

Kiko:

 

Nekem 4*5 cm-es cisztám volt, sűrű benékű. Laproszkópiázni akartak, de fél év met szedés után berepedt és felszívodott magától. Te hogy állsz a met-el? Bocsi a sok kérdésért, szorítok neked csütörtökön nagyon.

Előzmény: Kikomiko (56554)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56554

Egyébként 3 cm a ciszta amit láttak.

Előzmény: Kikomiko (56553)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56553

Provance: Azt mondta a doki, hogy ez dermoid ciszta, vagy mi fene, tehát nem folyadék van benne, hanem szilárd halmaz állapotú. Avivázni én is a lustaság miatt hagytam fel, mondjuk én amellett tornáztam is és most is sportolok majd minden nap. De azért megpróbálom, hátha segít.

 

Szele: Én isten tudja hanyadik napon vagyok, mivel tavaly júniusban menstruáltam utoljára clostytól, azóta semmi. Ma van a 10. napja, hogy abbahagytam a gyógyszert. Az 5. nap környékén fájt a hasam, azt hittem megjön, aztán semmi. 

 

Csütörtökön majd okosabb leszek. Köszönöm hogy szorítotok értem és a támogatást, nagyon sokat segít:)

Szeleszte Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56552

Sziasztok

 

Én is belépek a nem menstruálok táborában, ma vagyok a 49-dik cn-en és még semmi....Egyszerűen nem akar megjönni, majd holnap megyek a nődokihoz egy bekukkra, és remélem norcoluttal kihúzza belőlem....

 

Kikomoko: Te hanyadik cn-en vagy? És hány napja hagytad abba a proverát? Lehet, hogy még megjön csak egy két nap... Nekem is szórakozott így régebben, hogy még a megvonásosra is váratta magát egy kicsit:S

Provence83 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56551
Hat igen, tipikus, ket orvos ket velemeny. Mondjuk szerintem cisztat leszivni akkor kell ha mar tenyleg brutal merete van. Ja en is lusta vagyok aviva ugyben ugyis, hogy amikor csinaltam akkor tokeletes volt a ciklusom. Szerintem probalj meg egy ket agresszivabb hasbehuzos gyakorlatot ket naponta tiz percet. Drukkolok!
Előzmény: Kikomiko (56550)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56550

Nem, másik nőgyógyászhoz megyek most. Kicsit bonyolult a helyzet, mert Mezőkövesden élek most, a pesti nőgyógyász akart műteni, viszont elmentem Miskolcra egy másikhoz, hogy nézzen meg más is. Ő írta fel a proverát, mivel azt mondta, nem biztos hogy dermoid cisztám van és műteni kell, várjunk egy vérzést.

Lehet igazad van és le kéne sz...rnom az egésszet, de azért csak izgat, hogy mi a franc van megint.

Az Avivát ismerem, voltam tanfolyamon, csináltam is kb 3 hónapig, aztán abba hagytam.

Előzmény: Provence83 (56549)
Provence83 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56549
Gondolom ez ugyanaz a nogyogyasz, aki fel millaert ajanlja, hogy egy fust alatt mindent megnez... Hat nem tudom mekkora az a ciszta, de pl. Aviva torna nem ismeros neked? Nagyon sok embernek kipukkasztotta a cisztajat, velem is sok jot tett, amikor csinaltam. Olyan is van, hogy azert nem jon meg, mert most idegeskedsz, miatta, komolyan.
Előzmény: Kikomiko (56548)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 56548

Sajnos még nem. Csütörtökre van időpontom nőgyógyászhoz, majd meglátjuk mit mond, mindenesetre eléggé bevagyok tojva. Eddig még nem volt olyan, hogy ne jött volna meg, igaz eddig norcolutot kaptam és nem proverát. Kezdek besokalni:(

Előzmény: Provence83 (56547)
Provence83 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 56547
Megjott mar Kikomiko?
Előzmény: Kikomiko (56545)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.08 0 0 56546

Értem. Nem ismerem a proverát nem tudom mennyire erős a hatóanyaga.

Előzmény: Kikomiko (56545)
Kikomiko Creative Commons License 2012.06.08 0 0 56545

Szerintem nem, mivel spontán nem menstruálok. 10 napig kaptam a proverát, múlt hét pénteken reggel vettem be az utolsó szemet. Nap 2-őt szedtem.

Előzmény: Zemanek (56544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!