Keresés

Részletes keresés

hiden Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56383

Sziasztok!

Szerintetek nagyon sokat ártanék a betegségemnek,ha megint foamzásgátlót kezdenék szedni? Nagyon elvagyok már keseredve a pattanásaim miatt.:(Persze a diétát,mozgást tartanám továbbra is,és szedném a met-et,de nem tudom,ha "csak ezeket" csinálom,az is segít-e a pattanások megszűntetésében ...
Arra gondoltam elsőzör a Cypromixet szedném,aztán egy gyengébbet.Tudom,hogy a fogamzásgátló a PCOS-nál csak a tüneteket fedi el,de nagyon jó lenne már a pattanásoktól megszabadulni,ja és a szőrösödéstől is úgyszintén.:S
Nem tudom mit csináljak,mert egy éve hagytam abba a fogigátlót ,és nem akarom,hogy ez az egy év szenvedés hiábavaló legyen,azzal,hogy most megint elkezdem szedni,de nagyon unom már...:(

Előzmény: Provence83 (56382)
Provence83 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56382
Nem is kedes! Persze, hogy vidd, ultrahang kepet, verveteli eredmenyt, mindent ami van. Ez alapjan is allitja fel a diagnozist. Nehez megmondani mennyit voltam bent, olyan gyorsan elszaladt az ido. Az biztos, hogy nem ereztem ugy, hogy keves idot szan ram! Kb fel ora mondjuk.
Előzmény: mariannvarga (56381)
mariannvarga Creative Commons License 2012.05.05 0 0 56381

Sziasztok!

 

Azon gondolkodtam, hogy érdemes-e elvinni régebbi vérvétel eredményeket (főleg hormon), ultrahang felvételeket Breyer doktornőhöz. Első alkalommal megyek hozzá, és nem tudom, hogy nála ezek fontosak lehetnek-e így a feltérképezésnél, vagy majd ő úgyis mindent végigkérdez. Egyáltalán mennyi időt foglalkozik egy beteggel?

Zemanek Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56380

Lehetséges, hogy kevés, ezt így nehéz megmodnani.

Előzmény: nixi84 (56378)
nixi84 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56379

.

nixi84 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56378

Sziasztok

 

Gondoltam ti talán tudtok nekem tanácsot adni,mert elég bizonytalan vagyok.

Tehát nálam egy éve diagnosztizálták a Pco-t ,azóta szedem a merckformin xr-t ( 500 mg-osat ). Kaptam még 3 hónapig clostilbegytet és októberben kiderűlt,hogy babát várok.Sajnos novemberben 10 hetesen spontán elvetéltem.Utána ismét megjött pontosn,de márciusban késett két hetet és most is már 3 napja késik,de teszteltem és nem vagyok állapotos.

Szerintetek mi lehet a gond?Én arra gondolok,hogy már gyenge az 500 mg-os.

Remélm tudtok segíteni.

Köszönöm előre is

Norka30 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 56377

Kromy, az a diéta, amit Te csináltál, nagyon low carb. Ez nekünk nem jó, az inzulinrezisztenciára rossz hatással is lehet, azon túl hogy valószínű jócskán lelassult az anyagcseréd tőle. 

 

Utána ha az ember elengedi ezt a diétát (nem is lehet hosszú távon tartani), akkor mivel a szervezete sokkal jobban raktároz, hízni is fog, megfelelő CH bevitel mellett. Ez amúgy a jo-jo effektus alapja is, ami nagyon sok ember életét megkeseríti. Ezért kell a diétás tanácsadás, mert úgy el lehet rontani az étrendet, hogy csak na. 

És igen, 160 gr CH mellett gyönyörűen lehet fogyni. Zentai Andi tudna róla mesélni, hány olyan duci ember keveredett hozzá, aki egész nap salátát evett, meg napi 1-2szer evett, és mégis stagnált a súlya. Gyakorlatilag nem működött az anyagcsere. Szépen átállította másra, és éhezés nélkül elkezdtek menni lefelé a kilók (meg kellett tanulni enni és megfelelő nyersanyagokat összeválogatni meg számolni). De az ember nem úgy születik, hogy ezeket tudja, ez egy külön szakma. 

 

Különben tényleg van egy kis zavar, mert olyan nincs (nem szabadna lennie), hogy valaki metformint szed, "utána derül ki az IR-je". 

Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56376

Ez a diéta viszont ront az ir-en. Zsemlét nem szabad enni. Csak tk kenyeret, meg van mondva mikor mennyit. Gyümit csak keveset és csak uzsira szabad enni. Így nem fog javulni az ir-ed és nem fogsz gyógyulni. Ha jól tartod a 160gos ch diétát fogyni fogsz tőle.

Előzmény: kromy (56373)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56375

Sok folyadék, gyümölcs, hús+saláta, kenyér, tészta kiiktatva amennyire csak lehetett, 6 után nem evés stb... Így ment le a gyógyszer mellett 10 kiló. És mikor csináltam a diétát és ettem ilyeneket amiket kell, még híztam is vissza

Előzmény: Micimalacka (56374)
Micimalacka Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56374

nem egészen így működik ám. mit takar a saját magad felállított diéta?

Ebben a diétában bizony kell enni kenyeret, mégis lehet fogyni.

Előzmény: kromy (56373)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56373

Várj!!!!!!!!!!!!

Amikor én fogytam azt a saját magamnak felállított diétával és sporttal értem el. Ezek után ha elkezdek reggel, vacsira zsömlét, kenyeret stb... enni, akkor azt hiszem nem kell csodálkozni ha nem fogyok, mikor előtte igyekeztem nélkülözni ezeket. Nem???

És ha több kaját viszek be mint előtte, akkor akárhogy is nézed, fogyás abból nem lesz.

Előzmény: Zemanek (56372)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56372

Akkor valamit nem jól csináltál. A diéta nélkül nem fogsz gyógyulni és semmi haszna a gyógyszernek, mert csak diétával együtt van haszna.

Előzmény: kromy (56370)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56371

nem minden ir-es pcos ez tény,d e minden pcos-es ir-es ez is tény.

Előzmény: KicsiAndy (56369)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56370

Azért szedtem, hogy fogyjak meg a PCO-ra. Aztán mikor kiderült az IR azért váltottunk, hogy az majd biztos segít. A diétát nem tartom, mert nem fogytam vele és azt mondták, hogy inkább még fogyjak és előbb helyreáll az IR értékem. Most vagyok 68-69 kg és szeretnék legalább 65-re lemenni. De a diétával is csak tartani tudtam de nem ment lejjebb :(

Előzmény: Zemanek (56368)
KicsiAndy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56369

Zemanek!

 

Csak egy pici helyesbítés,de inkább belevauzás: nem minden pcos ir-es és nem minden ir-es pcos!!!

Előzmény: Zemanek (56366)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56368

Elötte minek szetted ha nem tudták az ir-t?

Miért váltottak? Sovány vagy? Miért kell simát is szedned? Az xr lényege, hogy folyamatosan szívódik fel. Retard gyógyszer.

Ir diétát tartod?

Előzmény: kromy (56367)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56367

850 mg-os mercformint szedtem 9 hónapig és fogytam 10 kilót. Utána derült ki, hogy van IR-em is. Akkor váltottunk 1000 mg-os XR mercformin este egy szem délben meg egy 500 mg-os sima. Most tartok itt és jövő héten lesz az új IR vizsgálat. Sportolok heti 3-or.

Előzmény: Zemanek (56366)
Zemanek Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56366

Minden pcos, ir-es.

Nekem votl ilyen műtétem semmire nem mész vele hidd el. Ha nem hat a kezelés akkor visszafognak jönni a ciszták, ha hat akkor meg nicsn gond. Még akkor sem ha netán maradnak a ciszták. Csak legyen péd és nomrális hormonjaid. Diétát, gyógyszert mióta nyomod?

Előzmény: kromy (56365)
kromy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56365

Igen ám, de nekem nem tűnik el semmi és mellette még IR is van!!!! Szóval......a gyógyszer nem hatott eddig. Dehogy akarom a műtétet, csak ezt olvastam!

Előzmény: Zemanek (56363)
yoyo444 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 56364

Hello lányok!

 

Szerintetek Mastodynon cseppeket csak vízben lehet bevenni? Esetleg teában (persze minden nélküli)? Még csak 2 napja tolom, de annyira ocsmány íze van :S

Tegnap délben az utcán kétszer is megszédültem, pedig ebéd után voltam. Elsősorban a nagy meleg számlájára írom, de lehet összefüggés azzal, hogy tegnap óta szedem az L_Thyroxin-t, meg a Mastodynon-t? Nektek milyen tapasztalatotok van ilyen téren? Sajna engem is elért a pm alulműködés :-(

Zemanek Creative Commons License 2012.05.02 0 0 56363

Nemenemnemenemenem. Nehogy megoperáltsd magad. Ha csinálod a megfelelő kezelést szép lassan eltűnnek, vagy összemennek.

Előzmény: kromy (56362)
kromy Creative Commons License 2012.05.02 0 0 56362

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Ezt olvastam egy cikkben " a kialakult soktüszős kép megszüntetéséhez laparoszkópos műtét (fenesztráció) jelenti a megoldást ". Vagyis akkor ha nekem is PCO-m van már jó ideje, akkor nekem is kéne ilyen műtét, hogy megoldódjon ez a gond? Lehet hülye a kérdés, akkor bocsi.

hiden Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56361

Bocsi,nem tudom az "Ezt próbálom..." -részt miért ilyen hülyén írta ki.

Előzmény: hiden (56360)
hiden Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56360
Előzmény: Micimalacka (56358)
Norka30 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56359

A dietetikusi kérdést játszva is eldöntheted. :) 

 

Ha netán Facebookozol, akkor most éppen zajlik az alapítvány játéka, ahol a fődíj éppen egy egyéni diétás oktatás Zentai Andinál. :) Nem sorsolásos, hanem teljesítményfüggő: ha megosztod az 1% plakátot, akkor minél több lájkot kell rá szerezni. 

 

Másoknak is ajánlom ezt a jópofa játékot, nemcsak az alapítvány hírét viszi, de fel tudjuk hívni a figyelmet arra, hogy mire gyűjtünk az idén. A legjobb post díjáért egy értékes különnyeremény jár. 

 

Egyébként fontos tudni, hogy az IBS-ről beszéltetek-e. A diétás tanácsadás valóban nemcsak a 160 gr matekból áll, és ha IBS-ed van, van pár trükk, amit érdemes megbeszélni, inkább egyéniben. 

Micimalacka Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56358

Mondtad a doktor nőnek az IBS-t? Ha igen, akkor szuedd nyugidtan a gyógyszert. Ha nem jó akár emiatt, akár más miatt, akkor úgyis váltani kell/visszamenni hozzá.

Adagolás: az orvos tudja miért úgy írja fel, nem kell cukorbeteggel összehasonlítani, a miénk másképp működik.

Diéta: csak 160 g tehát a ch mennyiségre figyelsz vagy tudod az egyéb szabályokat, hányszor mikor mit mivel szabad, nem szabad ch típusonként? Ha nem, menj el,m ha igen, felesleges. De máshol dietetikusok sokszor csak cukros diétában jártasak.

Keress rá a nickemre, többször beírtam már a diéáta alapelveket.

Előzmény: hiden (56356)
almirena Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56357

Breyer doktornőnek említetted az IBS-t? Ha nem, mailen is konzultálhatsz vele.

Az IR a cukorbetegség előszobája, azt szokták mondani. Még termeli a hasnyálmirigyed az inzulint, túl sokat is.

Előzmény: hiden (56356)
hiden Creative Commons License 2012.05.01 0 0 56356

Sziasztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséegt/tanácsot kérni.21 éves leszek idén nyáron,és már majdnem 1 éve diagnosztizálták nálam a PCOS-át.Nagyon sok hozzánemértő orvos után,most pénteken végre eljutottam a Mens Mentisbe Dr. Breyer Helga doktornőhöz.Kedves volt,meg tényleg foglalkozott velem.(bár volt egy pár dolog,amire azt hittem,hogy kifog térni,de mégsem,na mind1)
Szóval nagy valószínűséggel én is IR-ben szenvedek,felírt nekem a Merckforminból napi 3 szemet,de először még első héten egyet,aztán kettőt,és utána 3 -at.Na most én kicsit megijedtem,mert édesanyám,aki cukorbeteg,még ő is csak napi 1 szemet szed,mondjuk azt nem tudom,hogy az IR-hez képest a cukorbetegség komolyabb,vagy nem.Félek a hasmenéstől,mert én egyébként is hajlamos vagyok rá,mivel Irritábilis Bél Szindrómám is van.:/Megszeretném kérdezni,hogy akiknek esetleg nem mút el egy idő után sem a hasmenés,azoknak mit írtak fel?
A másik nagyon fontos kérdésem lenne,hgy a doktornő nagyon "rá akart beszélni" engem erre diétás tanácsadásra ,és nem tudom,hogy van-e értelme elmennem,ha tartom a szigorú 160 ch-os diétát,hogy milyen új dolgokat tudnak ott mondani.Azt szeretném kérdezni,hogy akik voltak már ott ilyenen,azoknak miket mondtak?Most ezen vacilálok nagyon,hogy elmenjek-e ...

Nagyon-nagyon szépen köszönöm előre is!:)

Mbetti2 Creative Commons License 2012.04.30 0 0 56355

Kedves Fórumozók! Először is elnézést, hogy ismeretlenül írok a fórumotokba!

Mohácsi Bernadett kutató pszichológus vagyok. Kutatási területem a policisztás ovarium szindrómával (PCOS) élő hölgyek pszichés jóllétével kapcsolatos. Munkám fő célja az, hogy a PCOS-es hölgyek olyan pszichés támogatásban részesülhessenek, amely valós igényekre épül, és tudományos alapokon nyugszik. Kutatásom egyik igen fontos része az étkezés, a testmozgás, a saját testtel és étkezéssel kapcsolatos tapasztalatok feltárása. Az alábbi linken elérhető online kérdőív ezekkel kapcsolatos kérdéseket tartalmaz:



http://www.surveygizmo.com/s3/795432/tkez-ssel-kapcsolatos-k-rd-v-2

 

Amennyiben Ön is érintett a PCOS-ben és szeretne hozzájárulni ehhez a kutatómunkához a kérdőív kitöltésével megteheti ezt. A kérdőív előre láthatóan 2012. májusáig lesz elérhető, kitöltése körülbelül 20 percet vesz igénybe. Visszajelzés is kérhető.

Provence83 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 56354
Szuper! Nem kell elore elkuldeni neki, csak vidd magaddal, ott atnezi, de egyuttal kerdez is rola es ugy viszi be a szamitogepbe :-)
Előzmény: mariannvarga (56353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!