Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.04.02 0 0 56280

Ha lehet, hogy tehes vagy ne menjél terheléses vv-re.

Előzmény: Kathleena (56277)
smithbetty77 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 56279

Micimalacka- Tűű doktorhoz járok, ő írta fel az ösztogénpotló gyógyszert. A nevét fejből nem tudom, otthon vagy a bogyó. Este megtudom írni a nevét. Muszály volt adnia hormonpótlást, mert a petefészkem a kimerüléshez közeli állapotban van, és vissza kell tornázni az LH-FSH -t 10 alá.

Arra is kiváncsi hogy ha végigszedem a 3 hónapot, utána szünet , akkor beáll e a ciklus.

PErsze gondolom ront az IR-n ezt a rohadt + gyógyszer, de muszály szedni. Bizok benne , mert ő a legjobb ezen a szakterületen.

Csak azt nem tudom hogy a szigórű diétáva és a tornával, is tovább romlik az állapotom , a bogyó melett.

Persze szedek még Euthyroxot 125mg, és még Eucreast 2 * 850 mg. és + ba ezt a bogyót aminek nem jut eszembe a neve. T betűvel keződik.

 

Micimalacka Creative Commons License 2012.04.02 0 0 56278

milyen az a fogigátlószerű gyógyszer? ki a dokid?

 

Előzmény: smithbetty77 (56276)
Kathleena Creative Commons License 2012.04.02 0 0 56277

Sziasztok!

 

A tanácsotokat szeretném kérni.

Holnapra van TB-s időpontom (végre!) terheléses vérvételre, de van rá némi esély, h terhes vagyok. Sokan mondták, h a magas inzulin kárt tehet a babában. Elmenjek szerintetek, vagy tegyem át későbre a vérvételt, amíg biztosan kiderül? 

Szeptemberben ilyen eredményeim lettek:

glükóz 0': 4,5 mmol/L

60': 3,7

120': 3,9

 

inzulin 0': 9,6 mIU/L

60': 55

120': 46

 

Azóta szerintem javulhatott, mert jobban vagyok, de ez ugye nem biztos...

A másik kérdésem, h bevegyem a cukor után a gyógyszeremet? Merck XR 500-at szedek.

köszi szépen!

smithbetty77 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 56276

Sziasztok! A segtségeteket szeretném kérni a következőkben.


Múlt héten voltam a dokimán a MM ben  és nagyon lelombozott, a 70 körül LH-FSH érték miatt kaptam fogamzás gátlónak megfelelő tabbletát , egyenlőre 3 hónapig kell szedni, mert december óta nincs mensim, és azt mondta hogy már megint a petefészek kimerülés közelében vagyok. 
Igaz nagyon fogytam az Eurcreastól ezért keveset is sportoltam és ebédnél + vacsinál kicsit többet ettem, kvázi nem számoltam ki grammra pontossan a CH-kat, csak sacc/kb-ra. Gondolom ez is gond lehetett , hogy romlottak az értékeim. De azt is mondta a doki ha 3 hónap után abbahagyjuk a bogyót-foginak megfelelőt valami T betűs bonyi neve van, és ha újra leáll a ciklusom akkor gondoskodni kell folyamatossan az ösztrogén pótlásról. Utánanéztem a neten a petefészek kimerülés okainak , és nagyrészt autoimmun . Hát kész lennék. Nekem egyenlőre az IR mellett autoimmun pm alulmüxim van még Bár nem  tért ki a doki nem akart ennyire előre menni.

 

Most napi 8 x kajálást írt elő,  szerintem elírt két dolgot.
A két tízóraira
1. tízórai 10-10 CH lassú gyors
2 tizórai 20 GYORS at írt szerintem ezt lassúnak gondolta. Jól értelmezem?

1.uzsi 20 GYORS
2. uzsi 20 GYORS- ez is lassú kell hogy legyen ???

Úgye jól gondolom hogy csak eltévesztette????
Túl sok a gyors CH ez inzu választ váltana ki ??

Ti hogy szoktatok sportolni?? Kétnaponta 45 perc Rubint Réka v. szobabicajozás az elegendő?
Szigorúbbra szeretném fogni a dolgokat, mert romlottak az értékeim- 
És szerintetek  várható javulás ha szigorú leszek a diéta és a mozgás terén , de mellette fogi szerű bogyót kell használnom???
Mert úgye a hormonpotló gyógyszerek rontanak az IR-n, Most ilyenkor mi van.

 

Van olyan köztetek akinek ilyen rossz 70 körüli az LH és FSH ja ???

Az a baj hogy már 3 x ra estem vissza a 70 körüli értékhez:(

 

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

 

b.gina Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56275

Oké, akkor vezetem szorgosan mindkettőben :)))

azért nem akarok most ovutesztet venni, mert most 1 vérvétel miatt feleslegesnek tartom bármennyit is áldozni erre :D

végülis még nincs nagy tétje, mert gyerek nincs tervben :)

Előzmény: Provence83 (56274)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56274
Ahogy gondolod. A fertility friend jobban belovi mint a ciklus.hu szerintem. A ketto alapjan azert meg lehet allapitani majdnem biztosra. Azert irtam az ebayt mert ott ugy 40 teszt kerul 5 dollarba szallitassal egyutt.
Előzmény: b.gina (56273)
b.gina Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56273

Köszi szépen a segítséget :) nem hiszem h beruháznék ovutesztre most, inkább továbbra is figyelem a hőgörbét meg a nyákot, mert mindig oda húzza a ciklus.hu a peteérés vonalat, ahol éppen "tojásfehérjém" van amúgy is, rövidebb ciklusoknál a 14. napra, hosszabbaknál kicsit későbbre teszi 18-20. napra. Reméljük ez alapján menni fog...

Előzmény: Provence83 (56272)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56272
Az a legbiztosabb ha veszel egy rakat ovulacios tesztet. Pl innen: http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=ovul%E1ci%F3s+teszt&c=0 ha nincs gondod az angollal, akkor meg olcsobban lehet rendelni ebayrol vagy amazonrol. Legalabb 20 ra lesz szukseged, hogy biztosra menj :-)
Csinalj napi ket tesztet a ciklus 12.napjatol. Delutan negy korul es az esti utolso pisivel. Reggel NE. Ellenben a hcg teszttel az LH reggel kisebb koncetracioban van jelen. Ez a teszt csak akkor pozitiv, ha legalabb olyan sotet a csik mint a control csik, vagy sotetebb. Tedd el oket es szepen rakosgasd egymas ala. Amikor pozitiv lesz onnan szamolva egy -masfel nap mulva ovulalsz. A pozitiv utan is csinalj meg egy ket napig, hogy lassd halvanyodik es tenyleg egyetelmu volt a pozitiv.
IR eseknel elofordul, hogy alapbol magas nagyon az lh igy az befolyasolja a tesztet, hogyha ket harom napig nagyon pozitiv a teszt, akkor sajna ez az eset all fenn, es akkor ez a tesztelgetes nem ad relevans infot.

A masik dolog, amit figyelhetsz ha nem megy a teszteles vagy a tesztelessel parhuzamosabb, az a huvelyi nyalka. En amig nem figyeltem magam tudatosan eszre se vettem, hogy ilyen sokszor valtozik a ciklus soran. Ha elkezd atlatszo nyulos lenni akkor jonnek a temekeny napok, amikor eloszor lesz megint szaraz, akkor az utolso nyalkasabb napon volt az ovu. A bugyidon is megfigyelheted, avgy a klopapirt kicsit nyomd a huvelybejarathoz es utana nezd meg mi a stajsz :-) szoval nem kell felnyulogatni meg ilyenek, az nem tul higienikus. Kerdezz meg hatha tudok valami etelmeset mondani.
Előzmény: b.gina (56271)
b.gina Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56271

Igen, tudom, de úgy bíztam benne, hogy könnyen fog menni :( na mindegy, nem szomorkodom, próbálok pozitívan hozzáállni, az a gyógyuláshoz is fontos :)

 

A dokim úgy mondta amúgy, hogy a mensitől visszaszámolva kb a 7. napon csináltassam meg. Csak nálam az a bibi, hogy az utóbbi időben nem volt két egyforma hosszúságú ciklusom, és rendszert se látok bennük nagyon, szóval nehéz lesz belőnöm, hogy vajon az aktuális ciklus hány napos lesz...

Ilyenek voltak mostanság: 28-29-31-36-29-34-26-30-27  :D :D

 

Az a baj h nem is biztos h ovulálok, vezetek hőgörbét kíváncsiságból október óta, hát a ciklus.hu általában behúzza a peteérés időpontját ez alapján, de a fertilityfriend-es nem nagyon... nem tudom melyik a jobb... némelyik hőgörbém csak nagyon megerőszakolva kétfázisú, szóval nemtom hogy lesz ez...

 

Te mit tanácsolnál? :)

Előzmény: Provence83 (56270)
Provence83 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56270
Sajnalom Gina, de az esetek jo reszeben ez egy kiserlet sorozat...
A 21. napi, igen a peteres megletet mutatja, de ez a klasszikus tankonyvi 21.nap, igazabol peteres utan 7 nappal van csucson a progeszteron, de ha nem a 14.napon ovulaltal, akkor a 21.nap nem a legmegfelelobb. Azt javaslom, hogy ha meg nem tudod, hogy kell biztosra megallapitani hogy mikor ovulalsz, akkor ezalatt a harom honap alatt kupald ki magad, hogy biztosan abban a honapban a megfelelo napon menj vervetelre :-) Ha erdekelnek reszletek szivesen megirom.
Előzmény: b.gina (56269)
b.gina Creative Commons License 2012.04.01 0 0 56269

Sziasztok! pénteken voltam kontrollon a dokimnál, arra jutott a hormoneredményeim és a tüneteim alapján, hogy a meforal így 2x1000-es dózisban már valamiért nem segít (pedig a 3 hónapos kontrollnál még úgy látszott h segít...), ezért levitte 2x500-ra, és 3 hó múlva ellenőrzésképpen kell cukorterhelés :( , meg 21. napi hormonvérvétel is.

A 21. napi mit fog mutatni pontosan? h volt-e peteérés?

Másnak is volt ilyen, hogy először hatott a gyógyszer, aztán nem, és csökkentett (vagy növelt) adagban segített??

 

(Ja és a viszonylag alacsony tesztó ellenére meglévő szőreim valószínűleg a bőrömben lévő aktív tesztó miatt nőnek... meg a pattanásokat is ez okozhatja. Ezt később lehet kezelni androgéncsökkentő kezeléssel, ha nagyon nem javulna... szuper...)


Ajj, remélem segíteni fog a meforal így csökkentett dózisban, nincs kedvem kísérletezgetni :(((

kromy Creative Commons License 2012.03.31 0 0 56268

És igazad van a dokival kapcsolatban is..... :(

Előzmény: Provence83 (56266)
kromy Creative Commons License 2012.03.31 0 0 56267

Köszi :)

Előzmény: Provence83 (56266)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 56266
Szereny velemenyem szerint, az a doki aki ezekre az ertekekere azt mondja, hogy nem kell dieta, hat mit mondjak...ize... Futsa helyett probald meg a gyorsgyaloglast tudod igy jobbra balra dobodik a csipo kozben, mert nem nagyon hagyod el a talajt egy percre sem. Kicsit hulyen nez ki kivulrol :-) de ha futo cuccban csinalod akkor nem fognak megbamulni :-):-):-) sok sikert!
Előzmény: kromy (56265)
kromy Creative Commons License 2012.03.31 0 0 56265

Köszi csajok az infót. Meglátjuk mit hoz a jövő, de holnaptól újra keményen diéta, mert most nem csináltam, mert azt mondta a nődoki, hogy nem kell. De úgy vagyok vele, ártani nem fog csak használni. Én zumbára járok eredetileg heti 2 vagy 3 alkalommal 60 percet. Remélem ez is segít. De majd lehet beiktatok kedd-csütire egy kis futást is :) Bár azt nehezebben bírom. Ha most nem sikerült az inszem, akkor jól elbeszélgetek a dokival, hogy mit hogy tegyünk rendbe, mert fölöslegesen nem akarok próbálkozni.

Előzmény: Provence83 (56264)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56264
Szi Kromy! Esely az van, mert szervezet fuggo, hogy az adott erteket, hogy toleralja az illeto. Van aki ilyen eredmennyel teherbe esik es kihord egy babat. Van aki ennel sokkal kisebb szamokkal se lesz allapotos.

A gyogyszer termeszetesen segit es a legjobb es leggyorsabb javulast a mellette tartott dieta es sport hozzameg. Nagyon jo, hogy dietazol, nagy onuralom kell hozza, foleg az elejen, nyitottnak kell lenni az uj izekre, dolgokra, nekem pl a dietetikus nem mondott semmi ujat alapanyagok kapcsan, buszke is voltam magamra :-) szertek kiserletezni amugy is.

Sport ugyben azt tudom mondani,hogy ha ket naponta felorat gyorsa gyalogolsz, vagy futsz, vagy biciklizel, vagy aerobicozol tv elott vagy teremben az nagyon jo. En korforgasos edzesre jarok, de nekem konkretan hiznom kell de nem zsirt hanem izmot szoval en nem a zsiregetesre megyek ra.
Azt mondtak, hogy a maximum pulzusszamod 70%at kell elerned, akkor jo. Nekem jo dolgom van, mert az edzoteemben van pulzus monitor, van a ellkasomon egy mero es az kuldi a jelet egy laptopra. De hamar megtanultam, hogy nekem 130 as pulzus a hetven szazalek. Szerintem neten is ki lehet kalkulalni, hogy adott eletkorban, sullyal stb mennyi a max pulzusod es mennyi az idealis. Lehet venni aranylag olcson csuklora teheto pulzusmerot, de igazabol, ha fogynod kell vagy csak sulyt megtartanod, akkor nem kellenek ilyen extrak, mert valoszinuleg egy futassal, gyorsgyaloglassal elered az optimlis szamot. A mozgassal erzekenyebbe tehetok a sejtek az inzulinnal szemben, ez szinte minden mozgassal elsajatithato szerintem.

Na remelem ertelmesen irtam, mar leragadnak a szemeim :-)
Előzmény: kromy (56262)
Zemanek Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56263

Ez valóban nagyon rossz, drukkolok, hoyg sikerüljön az inszem, de ha netán nem, akkor ne kezdj másikat amíg nem teszed ezt rendben. AZ, hogy ennyi gyógyszer elég lesz e jó kérdés, majd kiderül, minimum 3hónap kell neki hoyg hasson, a diéta szintén fontos, a sport: heti 4szer 40perc legalább és kardió edzés.

Előzmény: kromy (56262)
kromy Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56262

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert tudom, hogy Ti sokkal jobban informáltak vagytok nálam :)

A 02.28-ai IR vizsgálatom eredménye a következő lett.

 

Éhgyomorra :

glukoz: 5.36

inzulin : 13.35

 

2 óra múlva :

glukoz: 6.32

inzulin: 104.4

 

Tudom, hogy ez elég rossz eredmény lett, mert másik fórumon már felvilágosítottak.

10 napja vagyok túl az első inszemen, de felmerült bennem pár kérdés és tőletek remélem a választ :)

 

1.  Ha szedem a Mercformint ( délben 1 X 500mg, este 1 X 1000 mg ), akkor ez segíti beállítani ezt?

2.  Illetve ha mellette csinálom a diétát is, akkor mikortól várható javulás?

3. Heti hány napot és mit kéne sportolni erre?

4. Ha netán sikerült az inszem ( bár elég kevés esélyét látom ), akkor van esély, hogy ez a baba rendesen beágyazódjon, megtapadjon és megmaradjon?

 

Remélem tudtok segíteni. Köszönöm!

yoyo444 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56261

MF alatt Meforalt, vagy Metformint értesz? Miért szeded, ha nem biztos, hogy IR-es vagy? Csinálod mellette a PCOS speckó diétát és megvan a rendszeres testmozgás?

Majd jönnek a többiek, de akinek az egyik bogyó nem vált be, az kapott másikat, nem mindig sikerül elsőre eltalálni. Szerintem se válts Diane-ra, az nem kezeli a PCOS-t, max részben elfedi a tüneteket, de a kiváltó okot nem szünteti meg.

Előzmény: kicsi26 (56260)
kicsi26 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56260

Sziasztok lányok!

Tegnap voltam a dokimnál felülvizsgálaton, mivel a havim már 86 napja kimaradt az MF mellett....elég tanácstalan, mert 3-4 hónapig remelkül 29 napra beállította, azonban febr eleje óta semmi sincs, vérvizsgálat alapján abszolút peteérés minimál jele sem volt nálam :(

Dianne-t akart adni, mivel még nem vok gyerekvállalás előtt, amit én azonban kategórikusan elutasítottam. Biztos van akinél használ, de nekem anno volt problémám a fogitabitól, és nem tudom most milyen hatással lenne rám :S, úgyhogy ezt a kezelési módot nem szeretném egyelőre igénybe venni:(....viszont a másik kettő variáció az Mf adagom emelése, most 500gm-ból napi 2-t szedtem, s 850-re emeltük, ebből is napi 2 lesz most az adagom. A következő, pedig a Clostylbegyt lenne, amit ugye gyerekvállalás előtt írnak fel nekünk. Kérdésem az lenne hozzátok, hogy akinél a gyógyi mellett kimaradt a havija, illetve nem úgy reagál a kezelésre ahogy várnák, annál, azaz nálatok mi vált be?? vagy mi történt?

Az Uh alapján tipikus PCO-s vagyok, viszont az IR még annyira nem bizonyított....a tesztoszteronom is magas, de hogy nem reagál a szervezetem az eléggé kiakaszt, s nem tudom mitévő legyek.

 

yoyo444 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 56259

Hello lányok!

 

Diane35-ről csak 2 mondatot: nekem anno petefészek ciszta "leszívás" után írta fel a doki, mondván ez meggátolja az újabb ciszta kialakulását. Nálam addig fajult a dolog, hogy egészségügyi kaparás lett belőle, majd a bogyi elhagyása után abszolút nem volt menstruációm. Nem állítom, hogy 100%-ban a Diane tehet róla, de hogy nem használt, az is biztos. Nem mellékes, hogy fél év alatt 8 kilót híztam tőle... engem még egyszer senki rá nem tud beszélni, hogy akár egy szemet is bevegyek belőle. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy van, akinek használt - mert ugyebár itt is többször elhangzik, hogy mindenki más eset - de ha a neten utána olvastok, rengeteg rosszat olvasni róla, szerintem nem hiába. (Én sem vagyok a fogigátló ellen, jelenleg egy nagyon enyhét szedek, ettől meg a fejem fáj, de ez más téma...)

 

Viszont nekem is lenne kérdésem: Emlékszem, páran írtatok már róla, hogy zsibbad a kezetek. Kicsit parázok, mert reggel óta a jobb kézfejem belső fele (tenyér+ujjak) zsibbadnak és már kicsit feljebb ment az alkaromra. Ti mit kezdtetek vele? Olvasgattam a neten, írják, hogy cukorbetegségtől is lehet. Talán hülyeség, de tegnap este megettem egy kis zacskó m&m-st, csak nem attól van? Ha nem javul elmegyek dokihoz, de azért kíváncsi vagyok nálatok hogy volt ez...

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.03.27 0 0 56258

Még mindig nem akarsz MM-be elmenni?

Előzmény: edinacska79 (56232)
Kiscsillag909 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56257

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, sajnos az én nőgyógyászom nem rendel kórházban, csak magánrendelése van, de kerítek egy orvost aztán meglátjuk mi derül ki:)

L0riana Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56256

Ha egyetimsta vagy, akkor ott biztos van az egyetemhez rendelt háziorvos. Ha nem, akkor simán bekopogtatsz valamelyik háziorvoshoz, és nagy eséllyel fogadni fog, átvesz, még ha nem is tartozol oda lakcímileg. Ha meg nem szeretnél háziorvost váltani, akkor ahova tartozol, hívd fel telefonon, regéld el neki a problémád, és kérd meg szépen, hogy küldje el levélben, vagy írja ki neked a beutalókat és valamelyik hozzátartozód bemegy érte, és elküldi neked levélben. Én is ebben a cipőben jártam, és még nem találkoztam olyan háziorvossal, aki ne értette volna meg az ilyen helyzetet, úgyhogy hajrá :-)!

Előzmény: Kiscsillag909 (56248)
hiroko Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56255

Kedves Fórumozók!

 

Szépen kérek mindenkit, akinek van 20 szabad perce, töltse ki a kérdővemet, nagyon nagy szükségem lenne rá a szakdolgozatomhoz!
Lehet, hogy lenne értelme ezt a betegséget más szempontból vizsgálni, hiszen sem az eredete, sem a kezelése nem tisztázott.... Ahhoz, hogy kiderüljön, érdemes-e ebbe az irányba indulni, szükség van minél több kitöltött tesztre. Előre is köszönöm mindenkinek!

 

Sáfár Nóra

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dExpR1ZJU3VJSndHcm5SalZ5UTVfdnc6MQ

almirena Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56254

Egy rendelőintézeti nőgyógyászhoz (vagy onkológushoz) nem kell beutaló, ő pedig adhat neked ezekre a vizsgálatokra. Legalábbis a VII. Csengeri utcaiban ez van. Más kérdés, hogy ott pld inzulint nem mérnek.

Előzmény: Kiscsillag909 (56248)
hiroko Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56253

Kedves Fórumozók!

 

Szépen kérek mindenkit, akinek van 20 szabad perce, töltse ki a kérdővemet, nagyon nagy szükségem lenne rá a szakdolgozatomhoz!
Lehet, hogy lenne értelme ezt a betegséget más szempontból vizsgálni, hiszen sem az eredete, sem a kezelése nem tisztázott.... Ahhoz, hogy kiderüljön, érdemes-e ebbe az irányba indulni, szükség van minél több kitöltött tesztre. Előre is köszönöm mindenkinek!

 

Sáfár Nóra

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dExpR1ZJU3VJSndHcm5SalZ5UTVfdnc6MQ

korkis Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56252

Szia Kiscsillag!

 

Szerintem is mindenképpen kell egy helyi háziorvos, ha ismerősök körében érdeklődsz, biztosan tudnak valakit ajánlani. A háziorvosok általában örülnek az új paciensnek (fejpénzt kapnak utánad), és az új háziorvos kikéri a régitől a papírjaidat is. Tehát semmit sem kell tenned, csak bekopogtatnod egy háziorvoshoz, elmesélni neki a történetedet, megkérdezni, vállal-e téged, és kérni a szükséges vizsgálatokat. Amit nem jogosult kiírni, azért beutalód ad egy belgyógyászhoz, ultrahangra (ott valószínű sokat kell várni).

Amikor Budapestre költöztem, én is hasonló cipőben jártam. Egyébként az én háziorvosom a II. kerületben volt, mivel azonban én a XIII-ban laktam albérletben, mindig megkérdezte, melyik sztk-ba kérem a beutalót. Mindegyik kerületben fogadtak TB alapon, a II. ker-ben azért, mert a beküldő orvos II. kerületi, a XIII. kerületben azért, mert én ott laktam - pedig papírom se volt róla (albérletről lévén szó).

 

Előzmény: Kiscsillag909 (56248)
Ediina Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56251

A nődokid nem dolgozik kórházban? Oda általában be tudják küldeni a privát betegeiket is. Ott ugyan kérnek lakcímkártyát, de nem foglalkoznak vele területileg oda tartozol-e, mert ott dolgozó orvostól van beutalód. (Legalábbis az Istvánban így van.) Más kérdés, hogy sok nekünk szükséges labort nőgyógyászaton lehet hogy le sem vesznek. :( Cukorterhelést csinálnak, de inzulin terhelést nem biztos.

 

Előzmény: Kiscsillag909 (56248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!