Keresés

Részletes keresés

Provence83 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 56224
Koszi, atneztem. En ezeken igazsag szerint mar tul vagyok. Szoval uj infok nem voltak nekem benne. Az allando visszatero gombas fertozesem pedig szepen szedte a satorfat es elhuzott belolem az IR dieta hatasra :-)
Előzmény: Tina02 (56223)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 56222
Szanj ra ugy minimum masfel orat, k. nagy es sok minden van benne :-)
Előzmény: egyuvegkavics (56221)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.03.21 0 0 56221

köszi, erről a herba házról még nem hallottam, de akkor meg fogom nézni, a weblapjukat már megtaláltam :)

Előzmény: Provence83 (56216)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56220
Egy matekzseni vagyok. Koszi!!!
Előzmény: Micimalacka (56219)
Micimalacka Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56219

összeadod a hozzávalók ch tartalmát és leosztod a saját menyiségre

ugye minden 100gr-ra van megadva

tehát kiszámolod ha 500 gr lisz x  meg a többi az valamennyi, annyi az egész

 

és egy szeletet vagy lemérsz vagy kb.-ra szemre elosztod a kenyeret, hány szelet, és az osztopd az egészet

hm:)

Előzmény: Provence83 (56218)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56218
Lanyok, nagyon szar vagyok matekbol, nem tudna megmondani nekem valaki, hogy szamolom ki a ch tartalmat a sajat keszitesu kenyernek? Csak tk lisztbol csinalom. Le kene mernem az egesz hobelebancot mielott megsul, es akkor ha mondjuk 500 gr az egesz es ebben van mondjuk 300 gr liszt akkor osztok szorzok, gyokot vonok es megkapom? Ja jo vegulis ertem, csak hangosan gondolkoztam. Csak mert ugy orultem, hogy egy szelet 80 dkg, es a dietaban az az ajanlat, hog reggelire 6 deka tk kenyer, de az enyem lehet hogy a sok viztol nehezebb, szoval nincs benne feltetlenul tobb ch.
Provence83 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56217
Na ezt jol leirtam. Ugralt a kurzor, csak most olvatam es mar azt sem tudom mit akartam pontosan. :-)
Előzmény: Provence83 (56216)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56216
Ez egy jo kerdes... Mintha kiutnek egymast es igy lesz a hata egy sima feher lisztes akarmie... Ha pesti vagy menj a herbahazba ott nagyon jo dolgok vannak, egesz turheto aron.
Előzmény: egyuvegkavics (56215)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56215

sziasztok,

 

egyre több olyan terméket látok, hogy pl teljeskiőrlésű keksz, de extrudált... na most ez jónak minősül, vagy kb egy sima fehér zsemlével egyenértékű? hihetetlen amúgy mennyire elb@aszott termékeket tudnak piacra dobni :S

kicsi26 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 56214

köszönöm, meg is nézem!

Előzmény: Ediina (56213)
Ediina Creative Commons License 2012.03.19 0 0 56213

Nézd meg a mensmentis honlapját! Ott kifejezetten pcos/IR-re szakosodott dietetikusok dolgoznak. Van egyéni és csoportos tanácsadás is, külön hízós/fogyós csoportok. Érdemes csoportosra menni, mert mások kérdéseiből is sokat lehet tanulni. 2 alkalmas, a másodikon ellenőrzik a diétás naplódat. Árat ld. ott.

Előzmény: kicsi26 (56212)
kicsi26 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 56212

sziasztok,

valaki nem tudna ajánlani egy jó dietetikust?? nagyjából ők milyen áron mozognak?

köszi

agica_83 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 56211

Szia! köszi!! visszaolvasok majd akkor addig, már eddig is sokat olvasgattam itt a fórumon.. Hát, igen, a sportba bele kell majd kezdenem, eddig nem nagyon sportoltam, viszont utóbbi másfél évben híztam 10 kg-ot, gondolom ez már a betegség miatt volt?! :( úgyhogy most majd bele kell húznom! Majd lehet lesznek itt kérdéseim hozzátok, akik már benne vagytok ebben, azért nagyon megváltozik ezzel az ember élete-életmódja...  Üdv!!

Előzmény: Provence83 (56210)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 56210
Szia Agica! A tavaly Szeptember elotti hozzaszolasokban nagyon sok dietas tipp es link van, olvass vissza :-) Es sportolj amennyit tudsz:-) Gyorsgyaloglas, futas, ha tulsulyod van, akkor ezek a legjobbak, a kardio. De a dietas oktatason majd erre is kulon kiternek.
Előzmény: agica_83 (56209)
agica_83 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 56209

Sziasztok! Sajnos rólam is kiderült, hogy pco-m, ir-m van :( kedden megyek diabetológushoz, majd meglátjuk hogyan tovább... jó, hogy van egy ilyen fórum, ahol az ember ötleteket, tanácsokat kaphat sorstársaktól. 

edinacska79 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 56208

Szia!

 

Természtesen beszámolok mit mondanak majd, ha  jövőhéten  vissza viszem az eredményeket.

Ma voltam ultrahangon, volt tüszőrepedésem mutatta a nyomát a szonográfus a monitoron. YES! Most a progeszteronnak kellene emelkedni, ha esetleg megtermékenyült a petesejt, akkor be tudjon ágyazódni. Szerdán megyek vérvételre, akkor majd kiderül a progeszteron szint.

Sajnos a körkörösen elhelyezkedő tüszők ma is láthatóak voltak az uh-n. :-(((((((((((((((((((((((((

Arra vagyok a legjobban kíváncsi a nődoki mit szól majd a túlzott inzulintermeléshez, ír e fel valamit, vagy figyelmen kívül hagyja. Addig nem nyugszok még nem írnak fel gyógyszert erre........ Ez az alapja mindennek meg a diéta. Remélem idén babásodok! :)

Jó hosszú hétvégét mindenkinek!

 

Előzmény: egyuvegkavics (56206)
L0riana Creative Commons License 2012.03.14 0 0 56207

3. napi vérvétel eredménye, zárójelben a referenciaértékek:
T4 12.730 pmol/l (12-22)
TSH 1.67 mIU/l (0.27-4.2)
FSH 8.5 IU/L (3.5-12.5)
LH 4.3 IU/L (2.4-12.6)
prolaktin 279 mIU/l (102-496)

ösztradiol 129 (46-607)
17-OH-progeszteron 1.9 ng/mL (0.2-1.3) *
totál tesztoteron 0.7 (0.3-1.4 nmol/l)
SHBG 41.4 nmol/l (18-114)
DHEAS 3.1 umol/l (2.7-9.2)

A nővér szerint az orvos a múltkor direkt nem kért inzulint a terheléses cukor után, mert szerinte az nem jelent semmit, mivel mindenkinél emelkedett. Mondtam, hogy azért nem mindegy, mennyire... Emelkedett progeszteron a nem felszívódott tüszők miatt lehet, ugye? Mondjuk semmi más nem támasztja alá ezek közül a PCO-t, se a tesztotreon, se az LH/FSH arány. Most voltam 22. napi vérvételen, progeszteront és prolaktint néztek csak.

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.03.14 0 0 56206

Izgazából nekem 15 évesen nem vették észre a nyilvánvaló tünetekből (12-15 éves koromig 7xer menstruáltam csak meg baromi szőrös, pattanásos voltam) és kb senki nem volt hajlandó annál többet tenni, hogy felírtak fogamzásgátlót. szóval én már oda vissza sem mentem, amikor először olvastam a pco-ról, a sote 2-re mentem (persze kiderült, hogy azok is szakbarbárok). nekem a hrabárt ajánlották gy-ön, de ő sosem volt nekem szimpatikus, szóval inkább nem. sajnos, én nem tudok bennük megbízni, de azért ha vki jófejjel találkozol, megoszthatnád ki az :)

Előzmény: edinacska79 (56205)
edinacska79 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 56205

Szia!

 

Gyöngyösön kihez jártál? Egyáltalán semmi kezelést nem adtak?

Én most ott tartok hogy peteérés vizsgálatra járok (van a jobboldaliban egy 20 mmm tüsző) és még jövőhéten lesz a 24. napi vérvétel.

Nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani a doki, illetve küld e olyan helyre ahol a magas inzulinszintemre tudnak írni gyógyszert.

Előzmény: egyuvegkavics (56197)
kromy Creative Commons License 2012.03.13 0 0 56204

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ :) Nekem a napi 2-er 850es Mercformin nem hatott annyira, mert még mindig ott vannak. Most ezért szedem máshogy. Nem volt szó még erről az átfújásról, de majd meglátjuk, hogy mit mond a doki.Én is sok olyat olvastam, hogy nagyon fájt.Most szedem a gyógyszert és remélem eredményt érünk el vele :) Meg holnap újra ultrahang és meglátjuk nőtt e a tüszőm :) Örülök, hogy neked lett baby :) Sok örömöt hozzá :)

Előzmény: milibébi (56199)
Provence83 Creative Commons License 2012.03.13 0 0 56203
Hulye ember a sajat karan tanul, ugyhogy virtualisan csapjatok a kezemre es mondjatok: "Eszterke! Tejtermek utan ne vedd be az xrt, mert fajni fog a hasad es esetleg hasmenesed lesz." Konkretan azt almodtam, hogy azon vacillalok, hogy menjek e korhazba a hasfajasommal :D
ncsk Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56202

35 évesen lett gyerekünk úgy, hogy első hónapban összejött, pedig előtte évekig paráztam, hogy majd sokáig fog tartani. Persze van olyan is, aki azért megdolgozik érte, de ha valakit kezelnek, akkor idővel ott figyel a babó :)

Előzmény: micóka20 (56198)
Zemanek Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56201

Ha megfelelően kapod a 3as kezelést és tartod is a diétát stb. akkor nem lesz gond emiatt késöbb sem.

Előzmény: micóka20 (56198)
milibébi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56200

Hát ha van olyan férfi meletted, akivel el tudod képzelni a hátralévő életed, és Ő is szeretné, nosza rajta! De így, hogy már felismerték a betegséget és gondolom kezelik, nem gond, ha későbbre halasztod a gyerekvállalást. Csak ha odaérsz, majd kicsit jobban oda kell figyelni Neked is, és a nőgyógyásznak is!

De a legokosabb, ha megkérdezed az orvost, aki diagnosztizálta Nálad ezt a betegséget, mert Ő tudja, mennyire súlyos, vagy éppen csak kezdetleges Nálad ez a dolog.

 

Előzmény: micóka20 (56198)
milibébi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56199

Szia! Miután elkezdtem a napi 2*800-as merckformint, rá 2 hónapra eltűnt a gyöngysor. Az átfújás Nekem nem fájt, csak egyszer éreztem egy erős menstruációs görcsöt, valószínű el voltam picit dugulva, és akkor "szakadhatott" át. Nagyon sok helyen olvastam és barátnőimtől is hallottam, hogy annyira fájt Nekik, majd elájultak és két napig nem tudtak felkelni. Pedig nem voltak eldugulva.. Én utána egy óra múlva már bent voltam a melóhelyen és dolgoztam.. De azért gondoskodtunk a helyettesről, hátha rosszul leszek. :) Állítólag (bár azért ezt tényleg csak hallottam, nem kutattam utána!!!!!) sok helyen fém eszközökkel dolgoznak, azzal csinálják ezt a beavatkozást, viszont Nekem egy szilikon szerkentyűkkel csinálták, mert végig mutattak mindent, még belül is, ahogy áramlik a folyadék. :) Sokan azt mondják, ezért nem fájt. Te mész ilyen beavatkozásra? Igaz, 25 ezer volt. Nem ingyenes.

És a következő hónapban már ott volt a Manó!! :) A ciszták eltűnésétől számolva kb fél évre mentünk egy intézetbe az átfújás miatt.

De abban a fél évben volt peteérés segítő hormonkúrám, egy hónapot, de az borzasztó volt, nagyon rosszul voltam tőle... és igazából nem is segített semmit. Bár ez nem jelenti azt, hogy másnak sem ér semmit, hiszen akkor nem alkalmaznák..

Előzmény: kromy (56196)
micóka20 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56198

Sziasztok Lányok!
Van egy nagyon fontos és komoly kérdésem, amiben szeretném a véleményeteket kikérni. Szóval ha 20 évesen pco-s vagyok, akkor attól még várhatok a gyerekvállalással, nem? vagy emiatt jobb lenne korábban? én annyira nem tudom... mert végig az van bennem, h általában azokról a nőkről derül ki, h pco-sok, akik gyereket akarnak, de nem jön össze, és ők a diagnózis felállításától kezdve kb minden erejükkel azon vannak, h teherbe essenek... és ugye nem minden helyzet alakul rózsásan.. de én most még nagyon nem szeretnék gyereket és a teljes tanácstalanság fátyolos köde lep el. Írjatok kérlek!

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56197

szia,

én is gyöngyösi vagyok, de ott nincs senki, aki érdemben segíteni tud, én is pestre járok mm-be... szerintem ne halogasd.. de ez csak az én véleményem.

Előzmény: edinacska79 (56185)
kromy Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56196

És neked minek a hatására tűntek el? Az átfújás az fájt? És utána mikor jött a baba?

Előzmény: milibébi (56194)
kromy Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56195

Szia!

Nincs kizárva, de nagyon kevés rá az esély, mert nekem is van tüszőm, de sokszor nem reped meg magától. Illetve a páromnak a sperma eredményei sem lettek túl jók. Szóval 10 : 2-höz az arány, hogy magától összejöjjön. és ez is csak akkor, ha nekem végre megrepedne magától. De sokszor ez nem történik meg. Ebben a hónapban lehet kapok tüsző repesztő szurit.

Előzmény: nyuszipuszi79 (56193)
milibébi Creative Commons License 2012.03.12 0 0 56194

Sziasztok! Azt sajnos nem tudom, hogy feltétlen el kell-e tűnnie a cisztáknak.

Hát NEkem eltűntek a ciszták, de csak átfújás után sikrült a baba, akkor viszont már magától.

Onnan, hogy helyrejött a petefészkem, elmúlt fél év, mire oda jutottunk, hogy elmentünk petevezeték átfújásra.

Szóval Nálam még akadályozó tényező volt egy kis "dugulás" is.

Mindenképp jó, hogy legalább elkezdtek gyógyszerrel kezelni!! :) Akkor már nincs túl sok hátra! :)

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!