Keresés

Részletes keresés

Alysia Creative Commons License 2012.03.01 0 0 56106

Köszi, aranyos vagy. :)

Fogytam kb.10-15 kg-ot fél év alatt és ezt azóta is tudom tartani, még jó lett volna 10-15 kg-ot fogyni de majd szülés után. Eddig egyébként 1 kg-ot híztam ami jónak számít.  Én először teljeskiörlésű ételekre váltottam és a cukrot azonnal elhagytam. Szerintem szinte minden ételt el lehet készíteni egészségesen és akiknek nem mondod észre sem veszik, hogy cukor mentesen esznek :) mindent tönköly vagy teljeskiörlésű lisztből készítek, pl. pizza, túrófánk stb... Én is voltam MM-ben diétás oktatáson illetve kleingy linkjeit tanulmányoztam ami nagyon sokat segített. Akkor 160 gr ch diétát tartottam most 150 gr ch diétát tartok, hogy ne romoljanak az értékeim. Nem tudom, hogy jó ötlet-e ebédre szendvicset enni ha reggelire és vacsora is azt eszel, szerintem gyorsan meg fogod unni és fontos h változatosan egyél. Ha nem tudsz mindig főzni lehet rendelni és sok helyen fel van tüntetve a CH tartalom ami megkönnyíti a választást. Szerintem egyszer egy nap érdemes főtt meleg ételt enni.

kromy Creative Commons License 2012.03.01 0 0 56105

Szia!

Nagyon gratula a babához :) Ez tényleg erőt ad. Én is ugyanabban a cipőben járok, mint te PCOS és IR-em is van.

És majd most kezdem a diétát és ha tudnál nekem ezzel kapcsolatban segíteni, hogy miket ettél stb...nagyon örülnék neki. Engem most legjobban az érdekel, hogy ha a déli főtt kaját kicserélem szendvicsre akkor az nagy baj lenne?Mert van mikor nincs időm főzni és így sokkal könnyebb lenne megoldani. A másik meg, hogy fogytál is a diéta hatására?

Várom válaszod és köszi előre is :)

Előzmény: Alysia (56104)
Alysia Creative Commons License 2012.03.01 0 0 56104

Sziasztok!

 

Nagyon rég jártam erre felé, látom azóta nagyon sok az új arc itt. Nem tudom emlékeztek-e rám kb. 1 éve derült ki, hogy PCOS és IR-em is van. Azóta fenekestől felfordult az életem új étrend, mozgás stb... Azért írok mert nekem tényleg nagyon rosszak voltak az eredményeim és most vagyok 28. hetes terhes, azaz SIKERÜLT és bízom benne, hogy ezzel a pár sorral erőt adok másnak is. Én annak idején nagyon sok erőt merítettem a "sorstársaimtól" azzal, hogy tudtam nem vagyok egyedül.

Nagyon meglepődtem mikor kiderült mert augusztusban voltam kontrollon az MM-ben ahol látták rajtam a javulás eredményeit de leleteim alapján nem sok esélyt adtak akkor a babára és mégis sikerült. Nem szabad sohasem feladni, bár a baba pont abban az időpontban fogant amikor kicsit elegem lett mindenből és lazítottam a diétán és mozgáson is, úgyhogy végképp nem gondoltam volna, de az is lehet pont ezért sikerült mert nem görcsöltem annyira. Persze ezzel nem azt akarom írni, hogy a diéta nem jó, csak valahogy nálam így alakult akkor.  

Mindenkinek nagyon sok kitartást, türelmet és nem utolsó sorban hitet kívánok!

 

Üdv. Alysia

kromy Creative Commons License 2012.03.01 0 0 56103

Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni én is, hátha tudtok nekem is segíteni, meg tippeket adni. Mi elvileg most készülnénk az első inszeminációra, de voltam inzulin rezisztencia vizsgálaton és elvileg elég gáz lett az eredmény. Én annyira nem vagyok ebben jártas, de beszúrom ide, hátha ti okosabbak vagytok nálam :)

 

: 07:02 . ( 4/2012.02.28)
----
GLUKOZ 5.36 mmol/l 4.20 6.20
INZULIN 13.62 mU/L 2.60 24.90
: 07:04 120 perces ( 5/2012.02.28)
----
GLUKOZ 6.32 mmol/l + 4.20 6.20
INZULIN 104.40 mU/L

 

Másik fórumon egy lányzó elmondta, hogy ezek elég rossz értékek és valszeg az inszem sem sikerülne ilyen eredmények mellett.

Jövő hét szerdán fogok szakemberrel beszélni a diétáról meg mindenről, de addig is szeretném elkezdeni, hogy ne múlasszak el napokat feleslegesen. Ma tartok egy víz napot, azzal biztos nem ártok, legalább tisztul egy kicsit a szervezetem.

Ha tudtok nekem segíteni konkrét diéta leírással, tapasztalatokkal azt nagyon megköszönném, mert már nagyon felkészültem lélekben, hogy kb. 3 hét múlva inszem, de most kicsit elkenődtem, hogy ez lett az eredményem :(

Heti 3-or járok zumbázni, alkalmanként egy óra. A testmozgás megvan. Illetve szedem a Merckformint is.

Mikorra várható ettől a diétától eredmény? És szerintetek akkor most meddig nem lehet baby? :(

Előre is köszönök mindent

Zemanek Creative Commons License 2012.02.29 0 0 56102

Csak uszira és lehetőleg diabetikus.

Előzmény: nepeta (56100)
yoyo444 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 56101

hobj gratulaaa! Nagyon örülök és szurkolok nektek, de jó ilyen jó hírrel kezdeni a napot :)

 

Mici láttam az új képeket a babáról, nagyon tüneményes :)

Előzmény: hobj (56079)
nepeta Creative Commons License 2012.02.29 0 0 56100

Én használtam.....pár éve......nekem nem hatott semmit:(

 

lányok, aki már járt dietetikusnál: fagyit lehet enni ugye? persze nem ész nélkül, de 1-2 gombóc néha lecsúszhat ugye? vagy rosszul tudom?

Előzmény: Jula2130 (56099)
Jula2130 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 56099

Lányok!

Használta már valaki az a Gynex Energy-t?

Provence83 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56098
Akkor ennek utana kene asni szerintem. Ezek szerint nincs gond a megtemekenyulessel, sikeresen eljutott a mehbe a jelolt. Ha pesti vagy kornyeki vagy, akkor egyertelmuen a Mensmentisbe menj, jo hogy itt agitalok en csak jovo heten megyek eloszor oda. Ott vannak a legjobb szakertok. Viszpnt edemes elotte csinaltatni egy terheleses inzulint is 0, 60, 120 perceseket. Ha pesten vagy akor tobb helyen lehet privatba, beutalot szerezno eleg maceras, de talan nem lehetetlen. Majd megirjak a tobbiek a tapasztalatokat errol.
Előzmény: nyuszipuszi79 (56097)
nyuszipuszi79 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56097

Igen én mondtam! Alacsonyabb a terheléses cukrom, az éhgyomrinál! :-(((((((((((((((

Előzmény: Provence83 (56096)
Provence83 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56096
Sajnalom! Hat sok minden lehet. Termeszetes szelekcio, vagy ahogy mondod, a beagyazodas. Ugye Te mondtad, hogy kiderult gubanc van az inzulinnal? Akkor ezen az uton kell elindulni. Dieta, gyogyszer, mozgas es lehet, hogy par honap mulva mar sikerul is :-)
Előzmény: nyuszipuszi79 (56095)
nyuszipuszi79 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56095

Igen, ugyan azt a márkát, és meg is jött ma délután. Arra gondolok nem tudott rendesen beágyazódni. :-(((

Előzmény: Provence83 (56094)
Provence83 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56094
Ohh, Nyuszi, sajnalom! Ez Neked spontan, ugye? Azert amig nem jon meg meg van remeny. Ugyanazt a markat hasznaltad ma?
Előzmény: nyuszipuszi79 (56092)
hobj Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56093

Lányok, köszi mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok! Szurkolok, hogy mindenkinek minél előbb sikerüljön, és gratula a babákhoz.

Közhely, de tényleg igaz, hogy nem szabad görcsösen akarni. Nekünk pont akkor sikerült, mikor azt mondtam, hogy nem baj, ha nem lesz, majd utazgatunk. Feladtam, mivel mensi nélkül nagyon távolinak gondoltam az egészet majd két év metkezelés után... És kinéztem a 2012-es célpontot:).

nyuszipuszi79 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56092

Sziasztok!

 

A ma reggeli tesztemről eltűnt a halvány második csíkocska, még sincs babó! :-((((((((((((((((((((( Nagyon el vagyok keseredve! Új hónap, új remény!

Kikomiko Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56091

Én is már másfél éve szedem a gyógyszert, meg tartom a diétát és még nem menstruálok. De ha türelmetlenkedem, akkor sem leszek előrébb:)

Előzmény: nepeta (56090)
nepeta Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56090

na, akkor elkezdek naplót írni....eddig nem írtam. aztán ha úgyis konzultálok majd március végén a dokival, megkérdezem látja-e értelmét a dietetikusnak. (mert azért nem két fillér)

tudom, hogy türelem játék, csak nehéz így másfél év után is türelmesnek lenni:( de igyekszem!

Kikomiko Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56089

Ó Hobj! Hát én is megsirattalak jó értelemben:) Nagyon nagyon gratulálok! Pont a napokban gondoltam rád, hogy mi újsi lehet Veled! Gyönyörű 9 hónapot kívánok!!!

 

Mici, neked is gratulálok, sok örömet és egészséget kívánok!

 

Egyébként az biztos, hogy a pozitív hozzáállás nagyon sokat segít, csak néha azért kitör az emberből a keserűség...

 

Nepeta, én is Rékézok, meg futok, minden nap mozgok, meg a diétát is tartom. Ez türelem játék, de meglesz az eredménye!

 

Szép napot Nektek!

Előzmény: hobj (56081)
Norka30 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56088

Azzal nem veszítesz semmit, ha a naplódat átnézi a dietetikus. Gondold el, mennyit költöttél már orvosra, gyógyszerrre... vele a mozgásról is tudsz beszélni. Mivel mindenki más, egyénre szabott tanácsot, pláne laikusok, nem tudnak Neten keresztül adni neked. 

nepeta Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56087

norka, nagyon köszi amiket írtál:)

 

amikor tűű dokihoz kerültem, akkor már 1 éve volt, hogy elkezdtem a diétát, mozgást. inzulin diétát, napi 5x eszem, a 160 g-ot próbálom tartani. az alatt az 1 év alatt fogytam is, előtte 58 kg voltam (most 53). szóval mivel a doki látta, hogy képben vagyok a témával kapcsolatban, az esetemben fel sem merült, hogy diétás tanácsadásra küldjön. mondta, hogy jó, amit csinálok, sőt azt is mondta, hogy nem kell olyan szigorúan venni, néha egy-egy túró rudi is lecsúszhat. a mozgásról sem volt szó. amiket én szoktam: futás, gyors gyaloglás, itthoni réka torna, kickbox, biciklizés.

 

a diétát tartom, esetleg néha a ch mennyisége lesz picit több, de cukrot, lisztet egyáltalán nem eszem. mozogni is minden nap mozgok. MÉGIS LEHET, HOGY VALAMIT ROSSZÚL CSINÁLOK? tudnátok segíteni? milyen mozgásfajták a jók IR esetén? a diétára a neten kerestem rá, illetve a nőgyógyászomtól és a mensmentiszben diétás oktatáson járt lánytól kaptam anyagot hozzá. CH táblázat, leírás a diéta elosztásáról stb.

 

egyébként a lelkünkben helyre tenni a dolgokat, az tényleg nagyon fontos.....talán a legfontosabb.

 

nagyon köszi előre is, üdv: rita

Előzmény: Norka30 (56082)
Zemanek Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56086

Mensmentis, Dr Tűű László.

Előzmény: mariannvarga (56084)
Timike74 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56085

Hobj!

 

Nagyon-nagyon örülök neked és tiszta szívemből gratulálok!

Micsoda hírek. NÉha erre kószálok és ezt látom, hát komolyan ondom, megsirattalak!

Vigyázz magatokra :))))

 

Micimalacka!

 

Most olvasom, hogy neked is megszületett  a babád, le vagyok maradva....

De annál nagyobb szeretettel gratulálok, minden szépet és jót kívánok Nektek!

Mit lehet tudni a csöppségről? Ha írtad már bocs, de nem olvastam...

 

Aki itt van és új, jó helyen van! sokat segítenek a csajok, fel a fejjel!

 

Újakat üdvözlöm, régieket puszilom :)

Előzmény: hobj (56079)
mariannvarga Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56084

Sziasztok!

 

most írok ide először, egy ideje olvaslak Titeket.

január közepén jártam a házi orvosomnál régóta fennálló panaszok után. A lényeg, hogy továbbküldött, azt mondta, hogy pcos gyanús vagyok.

Azt szeretném megkédezni Tőletek, hogy tudnátok-e orvosokat ajánlani, akihez fordulhatnék? Ráckevén lakom(Csepel-sziget alja) így Budapest is szóba jöhet. Mennyiért fogadják az embert? Időpontot hamar lehet kapni? Milyen vizygálatokra számíthatok?

 

Köszi előre is az infókért!

 

Gratula a kismamáknak!

 

Mariann

 

Micimalacka Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56083

Hobj nagyon örülök!:-))

 

És igen, ne adjátok fel, nekem 10 napja született meg a babám fél év met diéta, sport és mínusz 16 kg után

Előzmény: hobj (56079)
Norka30 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56082

Amikor úgy tűnik, hogy már egy gyógyszer sem segít, akkor jön a kezelés többi elemének tökéletesítése.

A diéta szépen, pontosan van tartva, megeszed a szükséges CH mennyiséget, a szükséges elosztásban, szakember ellenőrizte a naplódat? Ha IR van, akkor az étrend az alfája és az omegája az egésznek, nagyon el lehet rontani. 

A mozgás hihetetlen mértékben javítja az inzulinrezisztenciát, de itt is lehet hibát véteni azért (túl magas pulzusszámon végzett edzések, nem megfelelő számú edzés).

És akkor még ott a negyedik lépés, a relax, ha valaki stresszes (márpedig a lombikozás tutira azzá tesz), akkor a megfelelő terápia vagy relax módszer is elengedhetetlen. 

Szóval, sok múlik a gyógyszeren, de csak 40%, ezt sose felejtsük el... és ha még így sem sikerült, akkor sem veszít az ember semmit, hiszen a helyes étrend, a mozgás és a megfelelő lelki feltöltődés amúgy is kell. Gyógyszer viszont... nem mindig. 

hobj Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56081

Köszönjük, remélem minden rendben lesz:).

 

Szurkolok, hogy minél előbb sikerüljön Nektek is. Fel a fejjel.

Előzmény: nepeta (56080)
nepeta Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56080

Köszi hobj neked is:)

 

azaz igazság, hogy nem azért hagytam abba a gyógyszereket, mert én akartam, a doki cserélte le őket. állítólag az nem jó, ha az ember sokat fogy-vagy hízik egy gyógyszertől....hát nem tudom.

 

nagyon gratula a babához!!!! nekünk sajna csak lombik lehet (2 méhenkívüli miatt, nincs petevezeték).

 

 

Előzmény: hobj (56079)
hobj Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56079

Sziasztok Lányok!

 

Elég régen írtam már, de most néhány dologhoz szeretnék hozzászólni.

 

Nepeta,

nem tudom, hogy érdemes-e két-három havonta másik gyógyszert szedni, szerintem picit több időt kellene adni egy-egy gyógyszernek. Nekem sem segített a sima met, aztán kaptam eu-t, és én is fogytam tőle, majdnem 44 kg-ra lementem az első fél évben (48-ról, amúgy 165 cm vagyok), de nem hagytam abba csak ezért.

 

A másik, hogy semmi sem lehetetlen, tavaly nekem is két mensim volt (plusz egy norcolutos), és hát így is sikerült:) 16 hetes vagyok. Szóval lehet, hogy hülyén hangzik, de mensi nélkül is van remény! Ne adjátok fel! (egy év met, 8 hó eu) 

Kikomiko Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56078

Sajnálom Nepeta:(

 

Én RRhez járok, előtte MJ betege voltam, de nem szerettem hozzá járni. Nekem RR azt mondta, hogy legyek türelmes, majd beáll a mensi. Mi is babát szeretnénk már nagyon, de így, hogy nem is menstruálok magamtól nem sok esély van.

Az én nagy félelmem az, hogy nem fog használni egyik gyógyszer sem és akkor nem tudom mit fogunk csinálni...

 

Neked hogy alakult ki az IR, hogyan jöttek rá, hogy ez a bibi? Nekem azt mondta még RR, hogy más ilyen értékekkel mint az enyém, simán menstruál és terhes lesz, de valahogy én úgy vagyok beállítva, hogy csak akkor működök, ha minden értékem tökéletes. De azt mondta, hogy annak ellenére, hogy nem menstruálok, látszik a javulás. Biztos Nálad is javultak az értékek, csak még mindig nem az igaziak.

 

De ne add fel, muszály pozitívan hozzá állni, máshogy nem is lehet:)

 

 

Előzmény: nepeta (56077)
nepeta Creative Commons License 2012.02.27 0 0 56077

Szia Kikomiko:)

 

Nem tudom miért nincs más alternatíva:( Tűű dokihoz járok egyébként. spontán ciklusom az elmúlt 1 évben nem nagyon volt.....lombikra járunk, ott azért csináltak ciklust gyógyszerrel.

szóval tűű dokinak mindig ez a válasza, hogy folytassam, más alternatíva nincs.....nem tudom, ő lehet, hogy lát javulást az eredményeimen, de mivel ciklusom nincs...hát akkora javulás nem lehet nem?

 

március közepe táján kell egyébként megjönnie legközelebb. Nemrég voltunk a 2. (fagyibabás) beültetésen, ami sikeres volt, csak  egy hematóma alakult ki + a baba se fejlődött rendesen, ezért meg kellett szakítani a terhességet:( szóval, megvárom, hogy megjön-e, aztán írok tűű dokinak, hogy hogyan tovább.....de tuti megint ez lesz a válasza:(

 

köszi a válaszod, üdv: rita

Előzmény: Kikomiko (56076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!