Keresés

Részletes keresés

sz30 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 55842

bocsánat, lemaradt a kérdőjel! szóval:

Egyébként az mindegy, hogy metből 3x500 mg-ot vagy pedig 2x 750 mg-ot szedek?????  mert ugye mindkettő 1500, de a felszívódás miatt nem tudom....  köszi!

sz30 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 55841

a bűnözéssel én is így vagyok, hogy nem érzek semmi rosszat, de valszeg nem használ akkor a gyógyszer.

Egyébként az mindegy, hogy metből 3x500 mg-ot vagy pedig 2x 750 mg-ot szedek, mert ugye mindkettő 1500, de a felszívódás miatt nem tudom....  köszi!

Előzmény: egyuvegkavics (55840)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.01.11 0 0 55840

ezt nem tudom megmondani, nem feltétlenül ártottál magadnak, csak pl nekem ment a hasam tőle, amikor nem tartottam a diétát, azért is hagytam abba. meg nekem nem volt az logikus, hogy ha úgyis eszek cukrot, akkor a met hiába viszi le, kiegyenlítődik és olyan, mintha nem is szedtem volna. de amúgy szerintem ártani nem árt, csak max nem használ.

Előzmény: yoyo444 (55839)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 55839

akkor kitartás és hajrá :)

Viszont elgondolkodtatál, mert az utóbbi 1 hónapban én sem tartottam a diétát, de nem hagytam abba a met-et. Arra figyeltem, hogy azért a gyógyszer bevétele előtt meg után ne bűnözzek, de amúgy faltam a szaloncukrot, meg mézeskalácsot, meg nem is sorolom, mert elájulnátok :) de szerencsére nem volt gondom vele, de vajon többet ártottam magamnak, mintha nem szedtem volna a metet? :S

Előzmény: egyuvegkavics (55837)
Szeleszte Creative Commons License 2012.01.10 0 0 55838

korkis

 

Köszönöm szépen, tényleg eléggé lajhár vagyok könyvből tornázni, még sokszor a rohanó életvitelemmel még a DVD-ig sem jutok el. Én szegedi vagyok, így pesti tanfolyamra járni eléggé nehezen kivitelezhető lenne.

 

Örülök, hogy a körülményekhez képest jók az értékeid.

 

Tej dolog:

A tej igen magas százalékban tartalmaz tejcukrot, ami ugye cukor és eléggé képes összeveszni a metforminnal, és úgy tudom, hogy maga a tejnek inzulinemelő hatása van. Szerény véleményem szerint a habtejszín sem jó, mert az is tele van nyomva cukorrral. Úgy tudom, hogy a kávétejszínbe nincs cukker.

 

Kérdésem lenne nekem is:

Holnap megyek vérvételre, ahova az orvos azt írta, hogy 90 perces inzulin reggeli után 1.5 órával. Mennyi ch-t kell megenni kb, vagy reggelizzek úgy ahogy szoktam?

Előzmény: korkis (55836)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.01.10 0 0 55837

járok MM-be igen, most 850-es met-et megint elkezdtem (mert karácsonykor abbahagytam, ugyanis nem tudtam tartani a diétát), de amúgy sem szeretem a tusfürdőket, szappant használok már régóta. de ezek szerint akkor türelem kell, mert még mindig magas lehet a tesztoszteronom... köszi!!

Előzmény: yoyo444 (55835)
korkis Creative Commons License 2012.01.10 0 0 55836

Szia Szeleszte!

 

Nem tudom, milyenek lennének az AVIVA nélkül az értékeim, de ártani semmiképpen nem árt.Most tartottam ugyan pár hónapos szünetet, de újra elkezdem. Mindenképpemn azt tanácsolom, hogy menj el egy pár órás tanfolyamra, ahol megtanulhatod, mert sok minden van, amit nem úgy és nem olyan ismétlésszámmal kell végezni, mint ahogy azt a könyv írja. Én itt voltam, mindenkinek nagyon tudom ajánlani:

 

http://jamamozgasstudio.hu/

 

A foglalkozás 20 %-ában elmond minden kapcsolódó dolgot, a fenmaradó 80 % a gyakorlás.

 

Más: Van néhány kérdésem: nem értem, hogy a kávéba a tej miért nem és a tejszín miért elfogadható a CH diéta szerint? (egyébként nem kávétejszínt használok, hanem habtejszínt.) Vagy félreértettem valamit? A gabonakávéról tudtok valamit? Én azt iszom, nem koffeines kávét.

 

Előzmény: Szeleszte (55743)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 55835

most látom, hogy májusban nézték utoljára, az elég régen volt... bocsi, de nem emlékszem, te jársz MM-be, szedsz valamit? Szerintem érdemes lenne megnézni, hogy jelenleg mi a helyzet nálad hormon téren.

Előzmény: egyuvegkavics (55833)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 55834

sajnos attól simán lehet :( meg én amikor súlyosabb voltam, akkor is hajlamosabb voltam az izzadásra. A kozmetikusom mondta (meg anno bőrgyógyász is), hogy azon is nagyon sok múlik, hogy pl mivel fürdik az ember, a legtöbb tusfürdőben kőolaj származékok vannak, amik eltömítik a pórusokat stb. Nekem a Müller saját márkás szappanját ajánlották, az állítólag természetes anyagokat tartalmaz, nem is drága, 140 Ft-ért vettem múlt héten. Igaz nekem elsősorban bőrproblémákra ajánlották, de esetleg meg lehet próbálni... amióta csökkent a tesztoszteronom több területen is sokat javultam, szóval hajrá, szorítok neked :)

Előzmény: egyuvegkavics (55833)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55833

Májusban, amikor nézték, akkor baromi magas volt.. :( ezek szerint még mindig nem nagyon mérséklődött... :S na mindegy,úgy látszik, hogy annak még több idő kell.

Előzmény: Ediina (55832)
Ediina Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55832

kavics, a tesztoszteronoddal mi a helyzet?

nekem is nagyon fura volt az izzadtságszagom mikor el volt szállva...

Előzmény: egyuvegkavics (55831)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55831

hmm.. hát gondolom a pco-tól, egyébként most az javul szépen, de a testszag csak nem gyengül... de ezek szerint akkor az lehet megint vmi más? :( akkor még utána nézek, hogy mi más befolyásolhatja...

Előzmény: yoyo444 (55828)
misstick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55830

Sziasztok,

lenne egy par kerdesem, lattam van koztetek par tapasztalt PCO-s. 2005 ben diagnosztizaltak PCOval, de mivel egyelore nem szeretnek teherbe esni a fogamzasgatlon kivul semmi mast nem szedek. Metforminnal probalkoztam de nalam szornyu hasmenest okozott tobbszori nekifutassal is (lassan felszivodo verziot is szedtem, tejtermeket is elhagytam etc,).

 

Most egy Qlaira nevu tobbfazisu 28 szemes fogigatlot szedek, tulsulyom nincs, aknem nincs, szoros sem vagyok, a petefeszkeim gyonyoruek, egyedul a barnazas ami megmaradt. Rendesen eszem, edesseget kerulom, ha egyszer-egyszer lecsuszik egy csokitorta akkor utana rendesen rosszul vagyok a cukortol (hanyingerem lesz, neheznek erzem magam) szoval igazabol mar nem is kivanom az edeset. Tesztara elcsabulok neha de csak keveset eszem vagy barnat. Igy viszont mivel nem kell fogynom (54 kilo vagyok) nem sportolok, gyoz a kanape rendszerint.

 

Mivel a PCO inzulinrezisztenciaval fugg ossze, es a fogigatlo csak tunetkezeles ebbol a szempontbol (a petefeszkeket a teherbe esesig rendben tartja) ugy erzem hogy tehetnek valamit hogy az inzulinrezisztenciat kezeljem ha szukseges. Szoval felmerul a kerdes: 

 

1. Van egy vercukormerom. Hogyan (napi hanyszor es mikor) kell merni, hogy kideritsem a cukorszintem rendben van-e?

2. Mit kell tennem ha tul magas cukorertekeket merek, milyen termeszetes szereket lehet szedni/enni? (ganoderma etc)

 

3. azon kivul hogy esszeruen taplalkozom tudok-e meg valamit tenni, hogy a jovoben kevesebb gondom legyen a teherbe esessel?

 

Koszi elore is.

 

 

 

b.gina Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55829

Szia! Én is szívesen segítek, küldtem e-mailt :)

Előzmény: botsaska77 (55827)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 55828

egyuvegkavics én nem vagyok egy nagy mágus, de nem a kiváltó tényezőt kellene megszüntetni? Tudod már mitől van? Esetleg valami gyógyszer, vagy betegség?

Előzmény: egyuvegkavics (55822)
botsaska77 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 55827

Szia marchesa!

 

Nagyon köszönöm, hogy van kedves segíteni!

A mail cím: pcoszindroma@gmail.com

 

Gabi

Előzmény: marchesa (55826)
marchesa Creative Commons License 2012.01.07 0 0 55826

Szívesen kitöltöm, már csak ezért is, mert érdekel az asztrológia. Az e-mail címed nem látszik, és kattintásra csak outlookból tudnék neked levelet küldeni, ami viszont nincs a gépemen. Ha megadod a címed, elküldöm oda a sajátomat.

Előzmény: botsaska77 (55824)
marchesa Creative Commons License 2012.01.07 0 0 55825

Szia, az én hajhullásom megállt, és én nem szedek gyógyszert csak diétázom és sportolok.

Előzmény: TheRealMau (55823)
botsaska77 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 55824

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Asztrológus hallgató vagyok (illetve már kijártam a 4 évet) és mivel jómagam is pco-ban szenvedek, arra gondoltam, hogy a szakdolgozatomat a pco-ról szeretném írni.

Ha esetleg valakinek lenne kedve segíteni teljesen anonim módon, küldenék egy adatlapot (ami, a születési idő pontosításához kell) és ki kellene tölteni. (azt hiszem az e-mail cimem megvan az adatlapon, még kezdő fórumozó vagyok, nem vagyok teljesen képben ez ügyben, ide pedig nem tudtam feltölteni, mert word doksi :-))

 

Nagyon köszönöm, ha valakinek van kedve és ideje segíteni!

 

Gabi

TheRealMau Creative Commons License 2012.01.06 0 0 55823

Sziasztok!

 

Én is PCO-s vagyok, metformint szedek évek óta.

 

Van köztetek bárki, akinek a hormonális hajhullása elmúlt bármilyen kezelés hatására?

 

Köszi: Lia

 

 

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.01.04 0 0 55822

Sziasztok Lányok,

 

BUÉK először is!

 

Nadri, gratulálok a babához! :) Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!!! :)

 

Tudtok ti arra vmi jó módszert (akár teát, akár vmi gyógynövényes készítményt) hogy lejebb nyomjam a testszagom? Nagyon idegesít :( pedig már biztosan javulok, mert végre decemberben megjött (igaz, én kb 15 napig nem tudtam diétázni) de ez a testszag nagyon zavaró.

 

Köszi előre is, ha vki már talált erre megoldást!

Kriszi83 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55821

Sziasztok, Szia Ediina! :-) Félreértés ne essék, csak a kínlódásaimról számoltam be, mivel szept. óta (a doktornőhoz nov. végén kerültem) próbálkozom, és néha el vagyok veszve az infók tengerében. .. :-) meg egy kicsit keseredve is, hol így, hol úgy...A dnővel meg vagyok elégedve, igaz, csak egyszer találkoztunk még, de általában ebből is el tudom dönteni, h jó lesz-e az együttműködés, szimpatikus, agilis, és amikor elmesélte h otthon este 10 után ugrik még fel a szobabiciklire, hát akkor az mondtam, nekem is menni fog. Más is szenved időhiányban, gondolom. Megyek hozzá 10-én vagy 11-en, meg TE is a diétás oktatás második felvonására. Bár újra néztem a leleteimet és sikeresen elírtuk az éggyomi inzulint, mert nem 20, hanem 10, azért nem mindegy. .. :-) Jók legyetek! :-)

Zemanek Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55820

Nem törtem pálcát felette, csak leírtam a véleményem, egyébként nekem is ő volt a dokim, de váltottam.

Előzmény: Ediina (55819)
Ediina Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55819

Talán ennyi infó alapján nem kellene azonnal pálcát törni RR felett. Biztosan jó oka volt, hogy elegendőnek találta az xr-t. Nekem ő az orvosom, maximálisan meg vagyok vele elégedve, emberileg is, szakmailag is. 

 

Kriszi, lehet e-mailben kérdezni, állapotról beszámolni, telefonos konzit kérni ha nem érzel javulást! Mennyi idő múlva kell kontrollra menned?

Előzmény: Zemanek (55818)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55818

Az inzulinod nagyon rossz az éhgyomri 6 körül kéne max, hogy legyen. HA fogynod kell nem tudom miért xr-t írt fel, mert azt olyanoknak szokták akiknek nem kell fogyni és kevés is a 2*500 próbálj meg Tűű dokihoz időpontot szerezni. TSH-d mennyi?

Előzmény: Kriszi83 (55816)
Kriszi83 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55817

Visszaolvasva elég IQ lightnak sikeredett ez a levél...a szóismétlésekkel...tudjátok be please a Szilveszter utóhatásának :-)

Kriszi83 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55816

Sziasztok! először is B.U.É.K. ! :-) Kérdezhetnék? Júl végén diagnosztizálta nálam nőgy a PCOS-t (akit szerintem leváltok, fogamzásgátlót javasolt, és majd ha gyereket szeretnék szöveg...). Szóval szept. közepétől netről szedett tudással, mint kiderült nem túl jól kezdetem el diétázni... nov végén kaptam időpontom a MM-be (RR doktornőhöz) felépített jelenleg 2X500 mg Merckformin XR.-t, diétázom, próbálok mozogni...és ÉS DEKA SEM ment le, és esküszöm, nem tudom, mit csinálhatnék jobban. vagy vájak még türelemmel?...kicsit elkeserdetem, de a mensim ha 45 napra is, de megjött...

Inzulin:  0 perces: 20,10 mU/l 

120 perces: 35,0 mU/l az nagyon gáz? A doktornőt sem értettem teljesen ez ügyben.

És alkalmankénti alkoholfogyasztás (tényleg nagy ritkán baráti összejövetelen) az nagyon gáz? és a gyógyszert mellé bevegyem? (at estit) és hogy számoljam ezeken anapokon a ch-t?

Köszi szépen :-)

K.

Zemanek Creative Commons License 2012.01.03 0 0 55815

A 120 perces inzulin nem lehet az éhgyomrinál 5ször több, nálad pedig több, úgyhogy tuti ir.

Sajnos nagyon rosszul kezeltek téged, reméljük RR megfelelően kezel majd.

Előzmény: Amika87 (55814)
Amika87 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 55814

Köszönöm a választ, megyek Norcolutért! én nem is gondoltam, hogy egyértelmű az IR, pedig sokat olvastam róla. Szerinted felírja rá a gyógyszert? (egyébként rosszul írtam, 58kg vagyok, nem 68) Ha nem írja fel, akkor tulajdonképp semmit sem tudok csinálni, mert diétázom, vékony vagyok, egész életemben rendszeresen sportoltam, de magamtól nem menstruálok, és mióta abbahagytam a fog.gátlót,nagyon csúnya az arcom, megőrülök! A fogamzásgátlót 5 évig szedette velem a gyermek-nőgyógy., úgy, hogy soha egy ultrahangot vagy hormonsort nem csinált, és nem is sejtettem, mi bajom! A gyógyszer miatt állandóan gombás vagyok, fáj a szex, migrénes lettem, amire gyógyszert kell szednem, és az orvosok tovább szedetnék velem a fog.gátlót és Roaccutant az arcomra 24 évesen! Nagyon várom, hogy mit mond majd R.R. a MM-ben. Nagyon köszönöm Nektek azt a sok hasznos dolgot, amit a fórumon olvasok, hihetetlen, mennyi információ. Én is kívánom mindenkinek a legjobbakat 2012-re!

yoyo444 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 55813

nadri gratulálok, nagyon cuki kisbaba, jó egészséget kívánok nektek :)

 

BUÉK lányok :) Legyen mindenkinek jobb, mint az előző, akár alacsonyabb inzulinnak, akár egy babával több, vagy pár kilóval kevesebb, ki minek örülne :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!