Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55748

Most van egy kis időm, ha már csatlakoztam afórumhoz írok magamról pár sort ha nem baj.

 

Szóval 3 sikertelen lombik kezelés után, amibe majdnem belahaltam és közölték soha nem lesz gyerekem, kerültem Tűű dokihoz aki kezelésbe vett és pár hónap múlva mikor engedett minket lombikra, sikerült is. Így idén május 3-án megszületett a mi kis csoda babánk. Márciusban megyünk tesóért.

yoyo444 Creative Commons License 2011.12.15 0 0 55747

Szia Mille!

 

És a hormonjaid rendben vannak? Egyébként a pcos nem feltétlenül jár cisztás petefészekkel, ezért jó lenne látni a hormon eredményeidet is, vagy ahogy Zemanek mondta, esetleg érdemes lenne egy endokrinológussal is konzultálnod ezügyben.

Itt találsz nagyon jó szakembereket: http://www.mensmentis.hu/

Előzmény: Mille45 (55745)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55746

Inkább endokrinológiára mennyél ott tudnk segíteni, speciális ir diéta kell, csak ha nem kell fogyno dakkor több ch-val.

Előzmény: Mille45 (55745)
Mille45 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55745
Sziasztok!

Nem vagyok pco-s, hanem inzulinrezisztanciam / prediabeteszem van (konkretan emelkedett ehgyomri vercukor), tudom, hogy itt sokan kuzdenek hasonloval. Tanacsot kernek: tudtok ajanlani diabetologust, aki ezzel foglalkozik? A haziorvosom diagnosztizalt, de hogy mit is kene ezzel pontosan kezdenem, arrol megkerdeznek valami igazan hozzaertot. Maganrendeles erdekelne, beutalni nem akart engem sehova. Dietara fogott csak, amitol viszont fogyok, pedig lassan meg kene allnom, eleve nem voltam tulsulyos. Koszi elore is.
Zemanek Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55744

Köszönöm.

 

 

Előzmény: b.gina (55742)
Szeleszte Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55743

Szia korkis!

 

Nekem is ugyanilyen inzulin eredménnyel, és ugyanúgy cisztás petefészekkel öt éve IR-es vagyok. Minden évben reménykedek hátha javul, metforminos 3 éves kezelés mellett javult is. Most egy éve szünetel a met (gastro problémáim és egyéb gondjaim vannak) szerencsére stagnálok az inzulinom. Ha valami nagyon édesre rápróbálok pl gesztenyepüré a három órás cukorértékem a béka segge alá esik, szédülök, kovájgok, rosszul vagyok. sokáig vizsgálgattak ebbe az évben neurológus stb mi okozza a szédülés majd végeredményben megállapították, hogy a túl kevés ch beviteltől is képes vagyok falnak menni és persze a gyors ch fogyasztástól is.

 

Aviva torna: én kölcsönkaptam az egyik ismerősömtől a könyvet, igazából nyár óta nem jutottam el odáig, hogy kipróbálja, egyszerűen nem tudok könyvből tornázni, nagyon dvd párti vagyok.

 

Remélem nem keserítettelek el nagyon.

 

Üdv

 

         Szele

Előzmény: korkis (55719)
b.gina Creative Commons License 2011.12.14 0 0 55742

Persze, hogy lehet :)))

Előzmény: Zemanek (55741)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.13 0 0 55741

Mindenkinek. Arra, hoyg lehet csatlakozni a topikhoz:)

Előzmény: marchesa (55740)
marchesa Creative Commons License 2011.12.13 0 0 55740

Hali, ez kinek, és mire ment? :-)

Előzmény: Zemanek (55738)
marchesa Creative Commons License 2011.12.13 0 0 55739

Nekem azért tetszik, mert itthon lehet csinálni, nem vagyok kötve senkihez, és csak 6 ezer Ft a 4 órás oktatás, plusz 4 ezer a 2 könyv.

Igen, olvastam, hogy figyelni kell a torna utáni zuhanyzásra (ne legyen) meg az étkezésre a torna előtt. Jógázom egy ideje, és ott ugyanúgy figyelni kell, hogy ne tele hassal kezdjek hozzá.

Az arwen torna helyszíne messze van nekem és drága, az alaptanfolyam 8x60 perc, és egy alkalom 2.500,-Ft/60 perc, persze valamivel olcsóbb, ha bérletet veszel. Utána lehet gyakorló órákra járni vagy otthon gyakorolni.

Ha nem jön be az aviva, lehet, hogy kipróbálom az arwent, majd meglátom. Amúgy dec. 19-én megyek aviva oktatásra.

 

Előzmény: sz30 (55731)
Zemanek Creative Commons License 2011.12.13 0 0 55738

Lehet csatlakozni?

b.gina Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55737

Szia! Köszi a választ!

Igen, közben már másik fórumban is írták, hogy valószínűleg a 60 perces inzuja lehet rosszabb... Nekem is ez volt gyanús h leesik a cukra, ezért is írtam be, hogy biztosra menjünk és ne mérgezze magát egyből a műhormonnal...

Úgy néz ki januárban megy az én dokimhoz, hogy ő is megnézze a leletet :)

 

Előzmény: tengerik (55735)
hobj Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55736

nekem reggel 1, este 2 verzióban kellett szedni.

 

Előzmény: sz30 (55734)
tengerik Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55735

Szia, nagy kár, hogy 60 perces inzulint nem néztek, ugyanis előfordulhat, hogy csak az az érték ugrik magasra, utána helyreáll. Az gyanús, hogy a 120-as cukra alacsonyabb a 0-ásnál, arra utal, hogy a szervezet túlreagál a cukorbevitelre. Az androgén tüneteket gyakran kiváltja az IR. Fogamzásgátlót szerintem semmiképp ne szedjen, előbb keressen egy jó endokrinológust. A hormonális egyensúly elsősorban az ő asztaluk, nem a nőgyógyászoké. 

Előzmény: b.gina (55725)
sz30 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55734

köszönöm. Én rátok hallgatok, nem a leírásra. :)

 

Előzmény: yoyo444 (55733)
yoyo444 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55733

Az orvosod mit mondott, hogy kell szedni? Nekem részletezte, hogy úgy építsem fel, hogy először este 1, aztán reggel-este, majd végül reggel-délben-este. Nagyon furcsállnám, ha egyszerre kellene bevenni, talán arra gondoltak, hogy azt nem szabad félbe vágni, vagy ilyesmi... :S

Előzmény: sz30 (55730)
Ediina Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55732

8,5 hónapig szedtem, reggel és este 500-500-at. Endokrinológus így írta fel. Még soha senkitől nem hallottam, hogy egy adagban szedi. 

 

Jártam arwen tornára, nekem nem jött be. Persze ettől még lehet jó, ismerek olyat akinek segített teherbe esni. Makrobiotikus diétával kombinálva kellene csinálni. Nekem sem ez, sem a tornák hangulata (az óráké) nem tetszett.

 

Előzmény: sz30 (55729)
sz30 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55731

Én csináltam az Avivát, még mielőtt elkezdtem volna szedni a gyógyszert. Én is hallottam, hogy jó lehet erre a problémára. Viszont sajnos abbahagytam, mert nem voltam elég kitartó a mindennapi tornához, és hogy minden alkalommal annyira leizzadtam, utána mindig zuhany. Meg asszem két étkezés között is kellett, hogy a has ne legyen se tele, se üresen. Szóval kicsit macerásnak éreztem, pedig jó lett volna tudni, hogy mondjuk egy év rendszeres torna után van-e hatása.

Még az Arwen tornát is hallottam erre, ezt nem is próbáltam, nem tudom, milyen.

Előzmény: marchesa (55721)
sz30 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55730

A patikában csak azt írták rá, hogy napi 3 db, de mivel számomra egyértelmű volt, hogy ha 2x, akkor reggel-este, ha 3x: akkor reggel-délben-este, meg se kérdeztem. Csak most  a leírás összezavar. Ha már szedem, akkor szedjem úgy, hogy használjon is, nem?!

Előzmény: Ediina (55727)
sz30 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55729

Nekem a Merckformin XR 500 mg van. Több helyen is írja. 3. pontnál, szokásos adagolás: ...maximális napi adag 4 tabletta. A szükséges napi adagot egyszere kell vebenni, az esti étkezéssel. "

És a "Hogyan kell szedni a Merckformin XR-t"-résznél is: "A szükséges napi adagot egyszerre kell bevenni, az esti étkezésnél."

 

Most akkor hogy kell?

 

 

 

Előzmény: Ediina (55727)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55728

Hát első ránézésre sztem ez nem IR.

Előzmény: b.gina (55725)
Ediina Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55727

Nehogy bevedd egyszerre! Pont azért retard, hogy szinten tartsa a szervezetet, bevételtől bevételig. Lassan oldódik fel. (Sőt nem kell megijedni, ha székletben viszont látod, mert a külső borítása egyben maradhat és így ürül ki.)

Ez van a papírjában, nem értem hol olvastad, hogy egyszerre kell bevenni?

"Felnőttek szokásos kezdő adagja napi két - háromszor egy, 500 vagy 850 mg-os Merckformin. A maximális napi adag 3 g, három részre osztva."

Plusz a patikában nem írták rá a dobozra?

Előzmény: sz30 (55726)
sz30 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 55726

köszönöm yoyo444! Neked is az XR retard volt felírva? mert most az jutott eszembe, hogy lehet, hogy emiatt írják a leírásban, hogy egyszerre kell bevenni?

Előzmény: yoyo444 (55713)
b.gina Creative Commons License 2011.12.10 0 0 55725

Sziasztok csajok!
Most egy barátnőm leletével kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nemrég volt endokrinológusnál, mert a fogigátló abbahagyása után alig volt mensije meg elég pattanásos lett. Én ajánlottam neki hogy nézesse meg az inzulinját is, hátha IR. Kiderült a pm. alulműködés, erre kap letroxot. Most volt hormonvérvétele is cukor+inzulinterheléssel, beírom az eredményeket. (nem 3. napi volt a vérvétel)

Glükóz (0): 4,3
Glükóz (120): 3,8
Inz (0): 5,5 mIU/l
Inz (120): 9,7 mIU/l
FSH: 4,5 IU/l
LH: 7,1 IU/l
Prolaktin: 14,4 ng/ml
Progeszt.: 0,54 ng/ml
Ösztradiol: 151,5 pg/ml
Tesztoszteron: 1,4 ng/ml
Cortisol: 693,3 nmol/l
SHBG: 151,9 nmol/l
DHEA-S: 5,3 ug/ml


A doki szerint hyperandrogenizmusa van, és mivel ezt nem lehet kezelni, csak a tüneteket "kozmetikázni", ezért fogamzásgátlót ajánlott.
Nektek mi a véleményetek? Azt látom, hogy a 120-as cukor leesik, de az inzulin annyira nem magas, mondjuk az éhomi 5,5, de csak egy picit magasabb a kelleténél, nem?Kizárható az IR?


Igazából a (rohadt hozzáértő) doki ráírta a PCOS-t is a papírra diagnózisként, de ő kb. mindenkinek ráírja, nekem is ráírta anno, de azt nem mondta, hogy mit kéne csinálnom ellene... Ezért is váltottam dokit.
Ha valaki átbogarászná a számokat és véleményezné, azt nagyon megköszönném, mert most nem tudom, mit mondjak a barátnőmnek... szedje nyugodt szívvel a fogamzásgátlót?

 

b.gina Creative Commons License 2011.12.10 0 0 55724

Szia! Hasmenés lehet, de az inkább akkor ha mondjuk tejjel veszed be meg ilyenek. Ha ügyesen eszel mellette, akkor nem lesz semmi baj. Nekem volt émelygés, hányinger néha, meg mikor emeltem az adagot, akkor pedig mindig át tudtam volna aludni a napot, olyan fáradtság tört rám, de az 1-2 nap alatt el is múlt.

Én kb ennyit tapasztaltam :) Hajrá a bogyóval és a gyógyulással! :)

Előzmény: lilly8585 (55723)
lilly8585 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55723

Sziasztok lányok!

 

Tegnap visszamentem az orvoshoz és írt meforal 850-et. Ma veszem be az elsőt, napi 3*1 lesz az adag, de most még csak este 1 és hetente emelnem kell. Mire számíthatok mellékhatások tekintetében?Azt olvastam, hogy a hasmenés gyakori. Remélem dolgozni tudok majd tőle..nektek mik voltak?Ja és diétás tanácsadásra is megyek jövőhéten. Kicsit izgulok, hogy hogy fogom bírni:) de legalább a gyógyulás útjára léptem.

 

Üdv.: Lilla

KingaNia Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55722

Lányok, mint enyhén IR-es, és lazán pco-s, de már két lombikgyerek boldog anyukája, írnék nektek. (Régi bútordarab vagyok az indexen, csak nem enged be a régi nickemmel:)

 

Szóval, arra gondoltam, mivel tartok egy mozgásórát, hogyha innen jön valaki a fórumról, akkor annak én adnék 50% kedvezményt. Tudom, hogy mennyire fontos a mozgás (én sem csináltam baromi sokáig), nekem moderált kajálással, teljesen rendben tartja a ciklusomat. Amit én tanítok, úgy hívják, hogy Nia. Ha ideje engedi, Zentai Andink is fel-felbukkan néha rajta:) Ha valakit érdekelne, írjon nekem nyugodtan, szívesen írok még a mozgásról, a Niáról, az IR-es "karrieremről".

 

Szorítok nektek!

 

Kinga

 

 

marchesa Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55721

Ha a petefészkeid tele vannak cisztákkal és ehhez ilyen inzulin eredmények társulnak, plusz esetleg vannak még egyéb tüneteid (hajhullás, zsírosodás, aknék, ciklus gondok), akkor tuti PCOS vagy, aminek az alapja az IR.

A 2 órás cukrod nem ment vissza az eredeti érték közelébe, és bár a kezdő inzulinod jó, a 120-as érték max. 4-szerese lehet az éhgyomrinak, a tiéd pedig 14-szeres. Persze nem vagyok orvos, de saját tapasztalatból azt mondom ez IR. Amúgy jó ez a hozzááláás az orvos részéről, nincs IR-ád, de azért a sport és a GI diéta nem árthat.

Egyébként nincs olyan, hogy CH megvonásos diéta, mert a CH-ra szüksége van a szervezetnek, csak az nem mindegy, hogy mikor, mennyi és milyen minőségű CH-t veszel magadhoz.

Az Aviváról sok jót hallottam már, és fel is vettem a kapcsolatot az egyik oktatóval. Januárban tervezek elmenni egy 4 órás oktatásra.

 

Előzmény: korkis (55719)
smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 55720

Kicsit elbizonytalanodtam ezért én is szeretnék kérdezni egyet:

Eddig mindig én sütöttem magamnak otthon kenyeret , teljes kiörlésű lisztből, de mostanában nem jutott időm a sűtögetéshet, ezért vettem teljes kiörlésű PUR PUR kenyeret. Ami zavar, hogy az összetételnél az van írva hogy van benne cukor és burgonyapehely.

Nyilván kevés cukker van benne, de szerintetek ez a két összetevő nem okoz gondot az IR szempontjából??

 

Ti szoktatok ilyen kenyeret enni???

 

Megmondom őszintén másrészt a saját gyártású kenyér ízét már nagyon meguntam, jó volt egy kis váltás, de jó volna tudni, hogy ezzel a kenyérrel minden ok. e.

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

korkis Creative Commons License 2011.12.08 0 0 55719

Sziasztok!

 

Én is új vagyok a témában, igyekeztem visszaolvasni a topicot, de még nem jutottam a végére :)

Nálam a hormonsor ill. peteérés rendben van, eredetileg minimális pajzsmirigy-alulműködéssel kerültem endokrinológushoz (TSH: 5 fölött volt, a jelenlegi ismeretek szerint ennek 1 és 2 között kell lenni ahhoz, hogy összejöjjön a baba. Jelenleg erre gyógyszert szedek, már 2,8 az érték).

Mivel a petefészkek tele voltak cisztákkal, IR vizsgálat is történt, eredménye:

 

0 perces :    4,7 mmol/L

60 perces:   5,7 mmol/L

120 perces: 5,5 mmol/L

 

Inzulinértékek:

 

0 perces:    3 mIU/L

60 perces:  64,4 mIU/L

120 perces:42,5 mIU/L

 

A doktornő erre azt mondta, hogy nem sorolna az IR-es kategóriába (ebben a kérdésben megosztott a szakma, a különböző munkacsoportok különböző értékeket tartanak mérvadónak), de a sport és a magas GI-indexű ételek fogyasztásának csökkentése nem árthat, javíthat az eredményen. (Szerinte a lakosság nagy részénél ilyen értékeket mutatna az esetleges IR vizsgálat). Tehát még szénhidrát-megvonásos diétát sem kell tartanom. Ennek ellenére mégis elkezdem a diétát, mert hátha segít.

 

A D-vitamin szint csak most érkezett meg, a határérték legalján van: 21,1 ng/mL. Remélem, ha pótlom ezt a szintet, magától csökken majd az inzulin-érték.

 

Még egy kérdés: az elolvasott 20 oldalon sehol nem találtam írást az AVIVA tornával kapcsolatban. PCO-ra és IR-re is ajánlott. Tornázik valaki? Én 6 hónapig tornáztam, amikor kiderült a pajzsmirigyes dolog. Ki tudja, anélkül milyenek lettek volna pl. a hormoneredményeim...

Van valakinek tapasztalata?

 

Előzmény: bibü_ (55693)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!