Keresés

Részletes keresés

hobj Creative Commons License 2011.12.04 0 0 55676

Szaloncukorka,

nekem a doki legutóbb azt mondta, hogy a 21.napi is nagyon fontos, mert ugye a p.érést mutatja, ill.egyéb dolgok is lehetnek, ami befolyásolja a sikert, pl.prolaktin szint, stb a peteérés után. Úgyhogy szerintem a 3.napi mellett ezt is nézzék meg.

Előzmény: szaloncukorka (55673)
egyuvegkavics Creative Commons License 2011.12.04 0 0 55675

Ha jól emlékszem, az Intersparban vettem ilyet, az árkádban, de gondolom máshol is van nagyobb interspar. Ott elég jók ezek a zöld csomagolású egészségesnek kikiáltott tészták, mert durumlisztből vannak.

Előzmény: yoyo444 (55674)
yoyo444 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 55674

szaloncukorka de jóóó :) szurkolok nektek! A ciklus 3-5 napját szokták mondani, úgy tudom a 3. a legjobb. Aztán majd írj ám a fejleményekről :)

 

Lányok! Nem tudjátok hol lehet olyan fodros nagy kocka tésztát venni, amit megehetünk? Durum, vagy tk.?

Előzmény: szaloncukorka (55673)
szaloncukorka Creative Commons License 2011.12.03 0 0 55673

Sziasztok! Nagyon régen nem írtam, üdv azoknak, akiket nem ismerek még.

 

Az lenne a kérdésem, hogy a ciklus melyik napján is szoktak hormonsort nézni? Mi is a babát tervezők népes táborát gyarapítjuk immár. :) Nem nagyon szeretnék rágörcsölni a témára, mert a súlyom normális, mensim normális, sztem van peteérésem is, nincsenek éédességrohamok. Tehát elvileg elég jó állapotban lehetek, csak azért jó lenne mégis egy hormonsort nézetni. 

b.gina Creative Commons License 2011.12.02 0 0 55672

Én durumliszttel. kb. 7-8 db-hoz ez kell:

  • 2 tojás
  • 2 dl tej
  • 2 dl víz
  • 1 ek nyírfacukker
  • 10 dkg durumliszt
  • csipet só
  • olaj

És ugyanúgy kell, mint a sima palacsintát :) Nagyon fini a család szerint :)

De ha csak pár darabot szeretnék, akkor persze felezem a hozzávalókat :) Ha meg többet akkor duplázom :)

Előzmény: Kicsii22 (55671)
Kicsii22 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 55671

Ti hogy csináljátok a palacsinta tésztát?? néztem a doksikat,de nem találok jó recit...

Szeleszte Creative Commons License 2011.12.02 0 0 55670

Szia

 

Én sem vagyok gyógyszerpárti met-et szedtem három évig, jelenleg egy éve szünetelek. Feletébb érdekelne mivel sikerült meggyógyulnod, és a nőgyógyász milyen instrukciókat adott. Szokták mondani, hogy mozogjunk, diétázzunk nekem pl azt mondták, hogy a natív cukormentes étrendet folytassak, de nagyon furja az oldalamat a kíváncsiság, hogy hogyan sikerült ebből a gödörből kimásznod? Mozgás, diéta, vagy valami csodagyógynövény?

 

Bocsi a kíváncsiságért, de szerintem itt mindenkinek felkeltetted az érdeklődését.

 

Yoyo:

Ha hiszed, ha nem, eredetileg a szüleim annak idején vendéglátóipari szakközépbe irattak, ahol vendéglátóipari érettségivel végeztem. Próbáltak engem szakács cukrász felszolgálónak kiképezni, de valahogy nem jött össze:)

Előzmény: Yildiz78 (55665)
kicsimanom Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55669

Sziasztok, hát én is nagyon örülnék, ha megosztanád velünk Yildiz78, hogy hogyan lehet gyógyszer nélkül meggyógyulni, én sem vagyok tabletta párti, nem is szedek jelenleg se tablettát, kecskeruta teát iszom. Jobbulást mindenkinek :)

 

Előzmény: Yildiz78 (55665)
yoyo444 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55668

Szia! És megosztanád velünk azt is, hogy mindez hogy sikerült? :) Mert (számomra) pont a lényeg maradt le :) amúgy nagyon örülök, hogy sikerült neked

Előzmény: Yildiz78 (55665)
bibü_ Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55667

Hát akkor megyek én is RR doktornőhöz, a Ciris-ben már jövő hét szerda 11.30-ra kaptam időpontot ha valakinek sürgős.

 

 

Előzmény: Micimalacka (55666)
Micimalacka Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55666

az lh/fsh nem jó

 

a cukord jó, az inzulin nem, sem az éhomi, sem a terhelt. Ezzel nem kéne inszemezni, de te tudod. A helyedben nem káális dokival beszélnék, ő nem ért ehhez, endokrin dokival beszélj. Vagy nagyon durván szigorítani a diétán és sporton. Vagy gyógysezr is kéne, sokaknak írnak ilyen eredményre.

Előzmény: bibü_ (55658)
Yildiz78 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55665

Sziasztok!

Olvastam a korábbi hozzászólásokat és szeretném megosztani az én esetemet. Először 4 hónapra maradt ki a vérzésem, tünetek nem voltak. Aztán megjött rendesen, majd megint kimaradt 8 hónapra, amikor viszamentem a dokihoz, azzal, hogy édesszájú lettem és zabálom az édességet. Addigra már mindkét petefészek tele volt cisztákal, az ultrahangon olyan volt, mint az ementáli sajt. Minden értékem normális volt amit néztek, ennek ellenére megálapították a pcos-t. Nagyon lehangolt, mert a teherbe esést kizárta nálam, hisz nem volt tüsző érés és sárgatest termelődés sem. Tudni kell rólam, hogy nem veszek be gyógszert, csak akkor ha nincs már más út. Több, mint 4600 orvossal vagyok kapcsolatban, akik szintén így gondolkoznak. Hozzájuk fordultam, vagyis közülük is két nőgyógyászhoz, és azt tettem amit mondtak. Jelentem teljesen helyrejöttem, bármikor teherbe eshetek, és soha nem vettem be egy szem tablettát sem. 21 napra pontosan jön meg a menstruációm, nincs egyetlen ciszta sem, van tüsző érés és sárgatest termelés is. A saját orvosom pedig aki diagnosztizált, folyamatosan ellenőrzött. Gyógyszerfóbiámnak az is az oka, hogy a barátom látja el az ország 70%-ában papírral a gyógyszertárakat, így nagy rálátásom van arra, mit is szedetnek be a beteggel. Amit ők be nem vennének, mert ahogy mondják, "hülye vagy, én csináltam, tudom mi van benne."  Ennyi a történetem. Mindenkinek jobbulást kívánok!

 

yoyo444 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55664

Szele egy cukrász veszett el benned, nagyon guszta a torta :)

 

Éva!

Én is úgy látom, hogy jók az eredményeid, viszont egyetértek smithbettyvel, egy terheléses vérvizsgálat célszerű lenne.

Anno nekem is ez volt, fogamzásgátlót írtak a petefészek cisztáimra. Azóta már tudom, hogy rengeteg negatív következmény adódott ebből, mint ahogy sok más lánynak is itt. Érdemes lenne más orvost is megkérdezni, bár nagyon nehéz normálisat találni. Nekem aki eddig volt, az pont a héten csesztetett másodszorra, hogy minek kell nekem pestre járnom orvoshoz, miért nem felelnek meg a helyiek. Hát majdnem beszóltam neki, hogy azért, mert éveken keresztül félre kezeltek és semmit nem értenek hozzá :S Visszatérve rád, írj majd, hogy mik a fejlemények veled kapcsolatban :)

Ediina Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55663

Hát az kérdés, h "mire kell" ez a TSH, teherbe esés picit magas szerintem.

Laborértékek magyarázatokkal: pco-szindroma.hu, érdekes-hasznos fül alatt.

Előzmény: smithbetty77 (55662)
smithbetty77 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 55662

A nőgyógyász láttott cisztákat a petefészkedben??

 

A Tsh értéked jó, és az LH , FSH arányod is. A többihez nem tudok hozzászólni.

Esetleg egy 2, vagy 3 pontos inzulin és cukorterhelést kellene csinálni, abból kiderültne egyértelmüen a PCO.

 

Előzmény: mh1973 (55661)
Szeleszte Creative Commons License 2011.11.30 0 0 55660

Én úgy tudom, hogy nem lehetne több elviekben az éhgyomri ötszörösénél, de maximum 25. Az én 60 percesem 60, a 120 percesem 40 volt.

Előzmény: sz30 (55659)
sz30 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 55659

nem tudjátok, hogy a 120' -es inzulin milyen értéktől számít jónak? nagyon köszi! nekem 46... ez sok, azt tudom.

bibü_ Creative Commons License 2011.11.30 0 0 55658

Sziasztok!

 

Rég jártam én is erre és most megint tanácstalan vagyok...

Babáért küzdünk a párommal, júniusban voltam hormonvizsgálaton, illetve terhelésen ahol ezek az eredményeim születtek, a ciklusom 3. napján.

 

LH 10.28 mIU/ml

FSH 5.06 mIU/ml

 

Glükóz 4,9 mmol/L 3,5 - 6,1


Glükóz terhelés 60' 6,5 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 5,4 mmol/L 3,1 - 7,5

 

Inzulin 6,6 mIU/L 1,9 - 23,0

 

Inzulin terhelés 60' 43,8 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 24,3 mIU/L

 

Most konzultáltam a Kaális dokimmal, aki ezt írta:

 

Attól  nyugodtan leghet terhes, hogy ilyen fordított hormonaránya van, csak tüszőérést kell produkálnunk. Az inzulin értékei jók, nem kell gyógyszeres kezelés, de azért a szénhidrát diétát tarthatná, és a rendszeres mozgás is fontos. Kezdhetjük az inszeminációkat, de ahhoz a decemberi ciklusában várnám egy ultrahng vizsgálatra.

 

Most akkor megint nem értek semmit, mert mégsem vagyok terhes 2 éve, és eddig úgy tudtam, legalábbis azt olvasgattam, hogy ilyen lh-fsh aránnyal nem is lehetek, vagy csak nehezen. Dehát ő az orvos. Jajj nem tudom...

 

smithbetty77 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 55657

Nagyon jól néz ki a torta!!

 

Előzmény: Szeleszte (55656)
Szeleszte Creative Commons License 2011.11.29 0 0 55656

a kép lemaradt:)

 

Előzmény: Szeleszte (55655)
Szeleszte Creative Commons License 2011.11.29 0 0 55655

Sziasztok csajok!

 

Aki régebb óta ismer, az tudja, hogy az előző tűzhelyem az egy rémálom volt a köbön. Sikeresen még tavasszal eladtam és vettem helyette egy 31 éves igazi régi komfort tűzhelyet. Sikerült az első tortát megsütnöm, piskótából ami persze a rémálom, mert hiába tartozik az egyszerű könnyű tészták közé, a nem nyitjuk rá az ajtó miatt eléggé kihívás volt a javából.

Sajnos anyukám még a nyár végén meghalt, így apunak a szülinapja pont a temetés után két nappal lett volna, így nem volt akkor aktuális a torta. Most öcsémnek lesz a szülinapja, így párommal kitaláltuk, hogy legyen egy torta két számmal, az egyik fele öcsémé a másik apué, nagyon örültek neki.

 

A torta nem diabetikus, de nem is olyan mint a cukrászdai mézédes, és persze nincs benne mesterséges színező. Csak azért mutatom meg, hogy kicsit büszkéljedjek, mit sikerült összehoznom.

 

Amúgy később tervezem a piskóta receptet diabetikusra kitenni. Most úgy készült a tésztája:

6 db tojás

12 dkg liszt (itt meg lehet gondolom használni tönkölylisztet, keverve durummal, vagy valamivel)

12 dkg kristálycukor (gondolom itt ezt ki lehet rakni valamennyi szorbitra, vagy gyümölcscukorra)

 

A krém:

Erdei gyümölcsöt felraktam főzni annyi vízzel, hogy ellepje, majd egy evőkanál keményítővel sűrítettem egy evőkanál gyümölcscukorral ízesítettem. Két doboz habtejszínt felvertem a kihűlt erdei szószt beleöntöttem ezzel lett megkenve a tészta, sima habtejszínnel díszítettem és kiengedett erdei gyümölcsöket raktam rá. Szóval félig diabetikus félig nem:)

 

smithbetty77 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 55654

Ha már a ciklustól esett szó, szeretnék én is kérdezni:

Nektek szokott lenni olyan hogy két mensi között is megjön?

Eddig az volt a bajom hogy 61-64 napokra jött meg a met-xr-től, két hónapja szedem kb. az eucreast, és most meg mensi után két héttel jött meg:( A nőgyógyászt is le kellett mondanom....

 

Ráadásul ami még zavar, eleinte csak 1,5 kg fogytam az eu-tól, most megint újabb 1 kg. 167 cm 53,6 kg lettem:(:(  Sajnos elég vékony volt így is az arcom most meg totál be van esve. Olyan jó lenne valahogy 1-2 kg hízni, de hogyan????

 

Még egy kérdés:

Ti szoktatok a reggeli teába xilitet tenni? Csak azért merült fel bennem, mert a Zentai A. féle diétás étrendbe a reggeli teához mindig édesítőt ír, de azt nem szeretem. A xilit lassan felszívodó CH , ezért arra gondolok hogy lehet bele tenni, de nem vagyok benne 100 % biztos. Vélemények?

hobj Creative Commons License 2011.11.27 0 0 55653

hm. akkor nem hiszem, hogy ez lenne. Tényleg csinálj majd később egy újabb tesztet... 

Előzmény: mokuci77 (55652)
mokuci77 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 55652

Szia!

Nekem 8hónapja jók az eredményeim s azóta rendszeresen meg is jött idáig.

Előzmény: hobj (55651)
hobj Creative Commons License 2011.11.26 0 0 55651

Mióta jók a hormoneredményeid? Nekem is sokat javultak, de az mondták MM-ben, hogy a javulás elején elképzelhető, h.egy jó ciklust követ egy rossz. Nálam így is lett, egy tankönyvi után jött egy norcoluttal meghozott, mert egy nagyobb cisztától nem tudott megjönni. Most úgy néz ki, megint jó lesz. Szóval nálam pl.hullámzik. 

Előzmény: mokuci77 (55648)
yoyo444 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 55650

Hello lányok!

 

Régen jártam erre :S mizújs? Kismamik hogy vagytok?

Nálam megállt a fogyás, de nem csodálom, sajnos egy időre ki kellett hagynom a mozgást és mostanában a diéta sem megy annyira.

vikiviki Creative Commons License 2011.11.26 0 0 55649

A teszt jó két hét késéssel mutatja ki (még ha mondjuk 10 napot is írnak rá). Nálam a lányomnál teszteltem egy negatívot, aztán mikor rá 5 nappal se jött meg, akkor teszteltem pozitívot, de azt is alig lehetett látni. Szerintem vegyél még egy tesztet, hátha pozitív lesz:) Persze lehet, hogy nem, de a többiek azt mondták, hogy ez egy hosszabb folyamat...

Előzmény: mokuci77 (55648)
mokuci77 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 55648

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Pcos vagyok és az MM-be járok nem rég voltam ott és a hormonjaim jók lettek szépen meg is jött már de most kimaradt a vérzésem s terhességi tüneteim vannak viszont a teszt az negatív lett így gondolom akkor hogy ez nem terhesség. Valakinek esetleg volt már ilyen? Vajon mi borulhatott fel bennem melyik hormon csinálhatja vagy valami más? Esetleg a pcosoknál a teszt nem mindig mutatja ki? Hát nem tudok már mire gondolni. A válaszokat előre is köszönöm! Szép napot mindenkinek!

rozi079 Creative Commons License 2011.11.24 0 0 55647

Sziasztok!

 

Hogyan kell átváltani a mlU/l és az uU/ml-t? Köszönöm.

b.gina Creative Commons License 2011.11.24 0 0 55646

Szia! akkor nagyon jól tetted h kikönyörögted a terhelést, ráéreztél, hogy mi lehet a baj :)

Ami nagyon fontos: diéta, mozgás és emellé jöhet még a gyógyszer, de sztem ilyen értékekre biztos felírja a doki, ha ért hozzá. Kihez jársz? Ugye endokrinológus? mert igazából egy jó endokrinológus kéne, ez nem igazán a nőgyógyászok asztala.

 

A diétáról kleingy gyűjtött össze dolgokat: http://bit.ly/esiUnR itt eléred, nagyon hasznos :)

Mennyit mozogsz, ha mozogsz?

Amúgy nyugodtan kérdezz a diétáról, itt sok szakértőt találsz ;)

Meg ugye ez az oldal is hasznos, de biztos ismered: http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

 

Előzmény: lilly8585 (55643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!