Keresés

Részletes keresés

sz30 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 55629

Vikiviki: köszi, igen a zöldséget szoktam enni én is ugyanilyen módon, csak nekem ahhoz sajnos kell még CH, különben 1 óra múlva rámjönnek a hipózási tünetek. Egyébként, amióta próbálom tartani a diétát, sokkal jobban érzem magam. Úgyhogy mindenkit csak bátorítani tudok, hogy ne adja fel!

Előzmény: vikiviki (55628)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.23 0 0 55628

sz30: annak idején én napjában háromszor mértem cukrot hónapokon keresztül, és a következőket tapasztaltam: kenyérféléktől felugrott, kivéve az Aldis liszttel csinált kenyértől. De minden mástól az egekben (értsd 7,5 körül) volt, akármilyen graham vagy hasonló is volt a neve... Viszont tésztától jóval kevésbé. Simán ehettem annyi tésztát, hogy jóllakjak vele. Rizzsel (barnával is!) viszont vigyázni kellett, az jobban vitte fel!

 

De ha unod a rizst, miért nem eszel zöldségköretet? Tuti jót tesz, még a 6-ot sem érte el anno a cukrom egy óra múlva, gyakorlatilag krumplin kívül bármit ehettem. Kukorica, borsó, sárgarépa, stb. Az elején még méricskéltem, de rájöttem, hogy akármennyit eszem, nem fogja megdobni... Az ember kikap egy zöldségkeveréket a mélyhűtőből és voila!, megpárolja és kész a köret:) A másik, ami nagyon jól viszi le a cukrot, az a káposztafélék: brokkoli, kelbimbó, karfiol, káposzta. 

És igen, végül ott a kuszkusz is:)

Előzmény: sz30 (55617)
sz30 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55627

köszi, ki fogom próbálni a kuszkuszt és a bulgurt.

 

Azt tudom, hogy a száraz anyagra vonatkozik a zacskón megadott tápérték, de mivel ez van ráírva: a tésztának "100g-ban van 73g CH, és egy adagban (200 g-ban) 66 CH", ezért az adag, az már a főttre vonatkozhat. Hiszen a dupla adagban hogyan lehetne különben kevesebb CH!

Én most olvastam el a pcos-os könyvet, és abban is azt írják, hogy a tésztával vigyázni kell. Egyébként én is vékony vagyok, túlzottan is, mégis a napi 160 g CH-ás diétát javasolta a dokim (MM).

Más is van ezzel így?

 

 

Előzmény: Ediina (55623)
Miss Moon Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55626

Szia Annusss!

 

Nekem pont ilyen tüneteim vannak, azt leszámítva hogy 60 naponta van menstruációm, és nálam a pco és az IR is beigazolódott. Ha neked eddig is ilyen hosszú ciklusod volt, akkor a 32-36 nap még nem vészes.

 

Ezek a tünetek függetlenek is lehetnek egymástól, nem biztos hogy PCOS.

Szerintem kellene neked még egy harmadi ciklusnapi hormonvizsgálat, esetleg ultrahang a petefészek ciszták ellenőrzésére, mert ez bizonyíthatná a pcos-t a laboreredménnyel együtt. Persze az orvosod biztos jobban tudja (na jó, nem mindig), nálam ezek a vizsgálatok voltak. Ha a jelenlegi orvosod nem vizsgál tovább, szerintem keress egy másikat amig meg nem indokolják érthetően hogy miért nem.

 

A progeszteronom nekem is ilyen alacsony, és az összefüggésben lehet az inzulinrezisztanciával, úgyhogy tényleg menj el egy 3 pontos terheléses vizsgálatra, ahogy bibü is mondta.

 

Előzmény: Annusss (55624)
bibü_ Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55625

Szia!

 

Nem tudok túl sokat hozzáfűzni, ezekből az eredményekből sok nem derül ki, mert az lh- fsh arány megnézéséhez a cuklusod 3. napján kellett volna vért venni. Javasom menj el egy 3 pontos (0'60'120' perces) cukor és inzulin!! terhelésre ha az megvan sokkal több dolog ki fog derülni.

Előzmény: Annusss (55624)
Annusss Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55624

Sziasztok!

Kérlek segítsetek! készítettek hormon vizsgálatot a ciklusom 13.napján...

az eredmények:

 

FSH:4.2 mU/ml

 

LH:18.8 mU/ml

 

Prolactin: 316 mU/mi

 

Progesteron: 1.05 ng/ml

 

Thyeroid Stim.3:  2.360 uU/ml

 

Általában a menstruációm 32-36 napra szokott megjönni,(tehát nem mondhatnám túl rendszeresnek)erős PMS tünetek kíséretében(mellfeszülés/fájdalom,idegsesség,depresszió,alhasi fájdalmak) a PMS tünetek sokkszor másfél hétig is eltartanak :S

ebben a hónapban már közel 2 hete egyfolytában feszül a mellem (kb még egy hét van a menstruációmig) (nem vagyok terhes)

A vérzésem elég erős. 6-7 napig is eltart de csak a 2-3 napig ilyen erős,utána már nem.

 

Nem a legszebb a bőröm,,nincsenek rajta oriási aknék,viszont nagyon problémás...vízhiányos(nem zsíros)inkább feszül és száraz,tele van miteszerrel,és kisebb patik is vannak,főleg menstruáció környékén,(negyedévente egy két mély akné is megjelenik)pedig 25 éves leszek.

Amellem körül pár szár vastag, fekete szörszál nő,úgy 5-6 db amit ha kiszedek visszanő.(máshol nem nő kórosan sok szőr)

Nem vagyok elhízva 172cm vagyok és 59 kiló.Normális testalkatom van.

 

ÉN PCO-ra gondolok...Igazam van?

A dokival csak telefonom beszéltem mikor megjöttek az eredményeim,akkor még csak ő látta őket,azt mondta hogy egészséges vagyok talán a progeszteron szintem alacsony kicsit... de ha normális akkor miért fáj a mellem,2 hete?és miért rendszertelen a menstruáció?

Kérlek Írjatok vélemyényt,kétségbe vagyok esve!

Köszönettel!

Ediina Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55623

A zacskón mindig a nyers étel ch-ja, 100g-ra van feltüntetve.

Receptben sem szeretem ezt a bögrézős módszert. Mekkora bögre? 2-3dl? Érdemes beruházni egy digitális mérlegbe, pláne ezzel a diétával.

Ha kevés a meghatározott mennyiség akkor lehet, hogy valamit rosszul csinálsz. Időpont, gyors-lassú arány pl.

 

Ha unod a rizst egyél bulgurt, kuszkuszt. Kicsit lepirítva a tarhonyára emlékeztet az íze. Rakott kajákba nagyon jó a bulgur, de hidegen salátának is.

Mielőtt jönne a kérdés, ch-ja itt :)

http://www.biorganik.hu/termekeink/elelmiszerek/gabonak

Előzmény: sz30 (55620)
Ediina Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55622

Ugyanúgy csinálom mint  a rendes nokedlit, csak nem teszek bele tojást. Víz, só, durumliszt.

 

Én 7dkg nyers spagettit számolok magamnak, abban van 60g ch. A feltéttel nem számolok, nekem kicsit megengedőbb a mennyiség, mert sovány vagyok.

Előzmény: sz30 (55621)
sz30 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55621

hogy készíted a durumlisztből a nokedlit, tojás nélkül? nekem még sose sikerült :(

Előzmény: Ediina (55619)
sz30 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55620

Tényleg lehet enni? én azt olvastam, hogy abból csak kevesebbet lehet enni, amennyi nekem például egy ebédre nem elég, sajnos attól még éhes maradok. pl. itt van előttem egy durum tésztás zacskó, 200 g-ban (ez gondolom főttre vonatkozik) van 66 g CH! A 200 g kb. 1 bögre...  és ebédre 50 CH-t ehetnék. És akkor még hozzá jön a feltét.  :(   

vagy Te hogy számolod?

Előzmény: Ediina (55619)
Ediina Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55619

Miért ne ehetnél tésztát? A durum lisztből készült tészták megengedettek!

Én sütéshez is használok durum lisztet, nokedli is kiváló belőle (tojás nélkül).

Előzmény: sz30 (55617)
bibü_ Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55618

Marchesa, nagyon köszönöm ez szuper! Alig várom, hogy legyen sütőm azonnal kipróbálom. Nyamm folyik a nyálam! :D

Előzmény: marchesa (55616)
sz30 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55617

Sziasztok,

nekem is pont az a bajom, hogy nem tudom, mit egyek, hogy jól egyek-de ugye mindezt változatosan. Én nagyon krumplis és tésztás voltam, és most hogy nem ehetek főtt krumplit, tésztát, marad a rizs, abból is a barna. Olvastam még a hajdinát, kölest is, bár ezeket nem annyira szeretem. Kölest inkább csak lekvárral, édesen szeretem. Ebédre meg szeretek sósat enni. Hajdinát még nem ettem. Amit eddig megértettem az étrendből, az kb. ennyi:

Azt tudom már biztosan, hogy tejterméket nem szabad délelőtt,

reggelire tk. pékáru v. kenyér, felvágott, zöldség.

Tízóraira gyümölcs, tk. keksz.

Ebédre: fehérje (hús), gabona (barna rízs, hajdina, köles, esetleg kisebb adag durum tészta)      zöldség.

Uzsonna: tejtermék, pl. joghurt, túró. Tk. keksz

Vacsora: mint az ebéd

Utóvacsora: keksz, tejtermék

 

Gyümölcsből a banánnal, szőlővel, dinnyével kell óvatosan bánni, ezekből csak kisebb mennyiséget szabad egyszerre, mert magas a cukortartalmuk.

Kérlek, javítsatok ki, ha valamit nem jól tudok!

marchesa Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55616

Mákos-túrós muffin

15 dkg mák

10 dkg zabpehely

5 dkg kókuszreszelék

1 tojás

1 pohár natúr joghurt

15 dkg túró

xilit ízlés szerint

1 kk. sütőpor

1 kk. szódabikarbóna

1 kocka (1,3 dkg) reszelt csoki (81%-os)

 

A zabpelyhet szűrőn átmostam a száraz és nedves összetevőket külön tálban kikevertem, majd összeöntöttem, ha nem áll össze, vizet lehet adni hozzá. Be a muffinpapírba-formába, majd előmelegített sütöben 20 percig sütöttem. Hústűvel érdemes megszurkálni

 

Első próbálkozásaim muffin fronton, úgyhogy van mit javítani a recepten. Az íze jó, de egy picit száraz lett, ezért legközelebb egy kis olajat is teszek majd bele, anyukám 1 dl olajat javasolt.

 

A sütő forró legyen, amikor melegíted, de utána vedd le alacsonyabb hőfokra. Nálam nincs hőfok mérő a sütőn, úgyhogy 3/4-ig tekerem fel a gombot.

 

22 muffin lett belőle, összesen 112 g CH-t tartalmaz, azaz muffinonként 5 g CH.

 

 

bibü_ Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55615

Sziasztok!

 

Én is ellógtam a diétát, mert lakáseladásban voltunk, most költözködés, nem figyeltem oda magamra, amit nagyon bánok, mert ugye babát szeretnénk én meg csak húzom az időt, úgyhogy most van lelkifurka rendesen. Receptek nekem is jöhetnek dögivel, mert a csirke- rizs kombóból már nagyon kezdett elegem lenni amikor diétáztam. Sütni sajnos most nem tudok, nincs sütőnk, és a karácsonyt sem tudom még hogyan fogom átvészelni, de mindent megteszek az ügy érdekében és erős leszek :)

vikiviki Creative Commons License 2011.11.22 0 0 55614

Receptek jöhetnek! :)

Előzmény: marchesa (55613)
marchesa Creative Commons License 2011.11.21 0 0 55613

Elég nehéz így írásban tájékoztatást küldeni, és gondolom a baba miatt nemigen van időd a netet böngészni. Ha Bp-en laksz vagy esetleg meg tudod oldani, hogy ide gyere, akkor szívesen találkozom veled, és adok tanácsokat az étkezéssel kapcsolatban.

 

Amúgy szombaton voltam a MensMentis klubjában és rengeteg inspirációt kaptam, megmozgatta a fantáziámat, hogy mi mindent lehet ennem, amiket eddig nem akartam kipróbálni. Eddig tízóraira és uzsira a korpovitot és a wasa kenyeret váltogattam, és őszintén szólva nagyon meguntam, arról nem is zólva, hogy nincs kedvem életem végéig csak ezeken az ételeken élni. Szombat óta recepteket böngészek, sajtos rudat és muffinokat sütök, és istenien érzem magam. A PCO előtt nagyon édesszájú voltam, és most úgy érzem valamit visszakaptam a PCO előtti időkből. A szép pedig az az egészben, hogy egészséges muffinokat sütök. Most sül éppen egy mákos-túrós-zabpelyhes-kókuszos adag, de mivel első próbálkozás, majd holnap referálok, hogy az íze milyen lett. Amúgy xilit van benne, plusz a fenti cuccok megy egy tojás, 20 db CH tartalma 112 g.

Előzmény: Lottie R (55612)
Lottie R Creative Commons License 2011.11.21 0 0 55612

Sziasztok! Szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Már írtam ide korábban de nem nagyon volt akkoriban időm fórumozni, nem épültem be a közösségbe :).

Én 26 éves vagyok és Pco-m van, már régen tudtam, hogy valami nagy baj lehet velem mert tini korom óta zavarbaejtő helyeken nő szőr, s idővel egyre több kiló jön rám (bár nem vagyok túl jó mostanság fogyókúra/diéta/egészséges életmód terén, ja és a mensim mindig borzalmas volt. Kb 18 évesen voltam először endokrinológusnál aki egy kalap sz... volt, semmit nem mondott, csak hogy majd évekig szednem kell majd a metformint és le kell fogynom, de ilyesmiről szó sem volt, hogy PCO, vissza sem mentem hozzá, mert a metformintól lett rendes mensim akkoriban, fogytam is, nem is szedtem aztán tovább, mivel nem is tudtam mire szedem. Aztán 2 éve mikor izgatottan elmentem nőgyógyászhoz mert nem jött meg és reménykedtem, hogy esetleg baba, akkor egy vizsgálat után közölte a nődoki, hogy pco-m van és hogy majd ha akarok gyereket akkor majd szednem kell metformint és el kell mennem a bp-i meddőségi intézetbe (?), hát egyből leesett, hogy miért is írták fel kb 8 éve már ezt nekem, egyből fel is irattam a régi adagomat. Elkezdtem szedni és kis adagokat ettem, sokat mozogtam, 5 hónapra rá totál váratlanul pozitivat teszteltem egy nap mikor rosszul lettem a kávémtól. Életem egyik legboldogabb napja volt! :) 

A terhesség nagyon jól ment, mivel nem is bírtam sokat enni, így a normál terhesség alattfelszedett átlag kilókon kívül semmi nem jött rám, egyáltalán nem híztam meg. Sajnos szülés után nagyon elengedtem magam, mivel itthon vagyok a babácskával, nagyon könnyű mindig nassolni, sokáig nem enni aztán egyszerre sokat falni, édességeket rágcsálni, stb. Rengeteget híztam mostanság. Ettől aztán most már kicsit depi is vagyok, nehezemre esik a sok teendő a baba kürül is, mert sok a túlsúlyom és sürgősen le kéne dobnom jó 30 kilót! Nem akarok valami éhezős diétába fogni, hiszen az már eleve is őrültség lenne PCO-val, szeretném a tökéletes pco-s étrendet tartani, már többször is elolvastam a pco-s oldalon amiket írnak, hogy mit kellene enni, de valahogy annyira ötletszegény vagyok, és nem tiszta számomra miket kellene pl reggelizni, és mi pl egy jó vacsora? mi az amivel szabad jutalmazni magam néha, mi az amiből szabad jóllakni, stb. soha nem találok jó oldalakat pco-s alacsony gi-s receptekkel, nyilván ezt is szarul csinálom. :) Bármilyen ötletet olyan nagyon szívesen vennék! Ja és sok-sok bíztatást is! Én jó akarok lenni csak lehet hogy kellene hozzá nekem egy pár pco-s sorstárs akivel megbeszélhetem a dolgaimat. :) 

 

aki mindezt végigolvasta annak máris köszönöm a figyelmet!!! :)

 

ncsk Creative Commons License 2011.11.20 0 0 55611

Bootat! Gratulálok :) Az enyhe hasi fájdalom normális, olyan mintha majdnem meg akarna jönni :) Kb 6-7. héten érdemes menni a dokihoz, mert akkor már ált. van szívverés. Addig pedig nyugi :)

Előzmény: bootat (55595)
Micimalacka Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55610

nem tudom melyikre gondolsz, de amikket én néztem, azok 26%tk liszt, és sajnos búzaliszttel kezdődnek az összetevők, glükózszirpup, cukor, tejpor:S

Előzmény: Brigi03 (55609)
Brigi03 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55609

Lányok!

 

A Chio kidobott egy teljes kiörlésű sós kekszet,nagyon fincsa!!!

 

vikiviki Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55608

Első gyerek véletlenül sikerült, nem elég precíz védekezés mellett (gumi + nagyjábóli naptármódszer + majd vigyázunk:), második gyerek kb. rögtön, ahogy nem védekeztünk, harmadik gyerek "csak" 3 hónap után, de mindenféle naptárt mellőzve, majdcsak gyerek lesz belőle alapon :) Én csak inzulinrezisztenciás vagyok, nem vagyok PCOS-os. Első gyereknél a terhesség 28. hetében 10-es egyórás és 6,1-es kétórás érték lett az OGTT-n, másodiknál 7,6, harmadiknál 7,8. Tehát elsőnél nem voltam terhességi cukorbeteg, másodiknál pont nem, harmadiknál pont igen. Én tök hülye vagyok a PCOS-hoz, max. a sima cukros diétához értek... Szóval fogalmam nincs, hogy mennyi idő alatt javul meg majd annyira, hogy baba legyen belőle. Nekem azt mondták, 1,5-2 év diéta, és ha nem egyes típusú diabetes készülődik épp, akkor tök jók lesznek az értékeim, de én ennél nem sokkal jobb értékekkel eshettem szerintem harmadjára teherbe...

 

Diéta: hát, istenes a terhességhez képest. Kisétkezésekre bekapok vmi gyümölcsöt vmi cukormentes kekszel, nagyétkezésekre meg kb. amit terhesen, tehát az, hogy 3 óránként enni kell, egyáltalán nem valami nagy was-ist-das, mint ahogy sokan beállítják. Almát harapdálni szoptatás meg babakocsitolás közben is lehet... AZ a hatalmas különbség, hogy terhesen mindig éhes voltam a 180 g-os diéta mellett, most meg nem vagyok éhes, lévén nincs bennem egy gyerek sem:) 

Előzmény: Miss Moon (55607)
Miss Moon Creative Commons License 2011.11.18 0 0 55607

Neked nehezen sikerült teherbe esned? Vagy a terhességed előtt nem is tudtál az ir-ról vagy a pcos-ről? Nincs könnyű dolgod, kicsi gyerkőc mellett nehéz lehet diétázni és sportolni. Mennyi idős most?  Én 1 éve szeretnék babát, remélem nem kell még évekig várnom, mint itt sokaknak :S

Előzmény: vikiviki (55606)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.18 0 0 55606

Ó, szinte pont ugyanilyenek az én eredményeim is, de én még nem tudtam meg róla semmit, lévén szoptatok, és az boríthat mindent :( Nekem azt mondták, hogy hajrá natív diéta meg mozgás, aztán jöjjek vissza, ha már nem szoptatok...

Előzmény: Miss Moon (55603)
marchesa Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55605

Az eredményeid IR-ra utalnak. A cukor és inzulin értékeid is magasak, bár az éhgyomri inzulinod jó, de a 120-as ehhez képest magas. Javasolnám, hogy keress fel egy jó endokrinológust, és bővebb infókat találsz a PCO-ról a következő oldalakon:

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

http://jegeskave.hu/cikkek/2010/07/09/inzulinrezisztencia-pcos-dieta

https://docs.google.com/#folders/0ByCG12wjTSqlNzMyNGVkNmMtZjI2Ny00Y2JjLWI5NTctZDkxZGFhOTU1NGQ0

 

Előzmény: Miss Moon (55603)
sz30 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55604

Szia!

megkérdezhetem, hogy neked milyen panaszaid vannak? írtad, hogy bőrproblémád, de milyen jellegű? És hogy nincs súlyfelesleged. Csak azért, mert nekem is ezek vannak, és most az endokrinológus dokim igazából nem tudja, mit csináljon. Azt kérdi, mit mond a nődoki, az meg nem mond semmit.  Most végül rádumáltam, hogy írjon fel metformint, de nem nagyon akart, mert nem akarok most rögtön babát. Az androgéntüneteimre fogamzásgátlót akart írni, de én azt elleneztem. Kiváncs vagyok, neked milyen kezelést ajánlottak?

 

Előzmény: angyalheverés (55589)
Miss Moon Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55603

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, nemrég voltam terheléses vizsgálaton, és nekem nem áll össze a kép az eredményekről. Eddig csak nőgyógyásznál jártam, nála derült ki a PCOS. Ezek alapján szerintetek keressek fel szakorvost, vagy jók az eredmények és nincs szükség rá? A hormonvizsgálatok szerint alacsony a progeszteronom, pé-m nincs. Köszönöm!

 

éhgyomri glükóz          5,6 mmol/L

60' glükóz                    9,5 mmol/L

120' glükóz                  7,7 mmol/L

 

éhgyomri inzulin          3,75 µU/ml

60' inzulin                    55,40 µU/ml

120' inzulin                  37,10 µU/ml

 

Nadiine Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55602

Sziasztok!

 

Mekkorát változott ez a fórum! Régen egy ilyen hírre összeszaladtak itt a lányok!

 

Bootat, ha teheted minél előbb menj dokihoz és nézess progeszteron szintet. Nem tudom milyen mértékű az IR-ed, de nálunk azért kell erre különösen figyelni mert a magas inzulinszint rossz hatással van a progira ami ugye a méhlepény kialakulásáig élteti a magzatot. Sok orvos ad progipótlást, Utrogestant a 12. hétig. (Én pl. nem kaptam, mert a dokim nem híve.) És emelett most figyelj oda nagyon, hogy betartsd az étkezési szabályokat! Nem nagyon van időm írni, de jó lenne ha beszámolnál róla hogy vagy! Drukkolok!

 

(csak a pontosítás kedvéért, a méhpempő a méhnyálkahártya vastagságára van jótékony hatással, ami elengedhtetetlen feltétele a beágyazódásnak)

Előzmény: bootat (55595)
hobj Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55601

Hát igen, nagyon érdekes, ez egyértelműen hozzáadott cukor, még akkor is, ha minimális van benne, szinte 0.

Azért az a rendelet is furcsa nekem, hogy csak az lehet diabetikus, ami fruktózt tartalmaz cukorként. Akkor kizárják pl.a nyírfacukrot ezzel? Vagy az más kategória? Mindenhol azt hallani, hogy a fruktóz hosszú távon IR-t és cukorbetegséget okoz. Nem egyszerű elmenni ezen az egészen.

Előzmény: Szeleszte (55598)
sz30 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55600

szia!

nekem is ilyen halvány csíkok voltak 2x is, és már van 2 gyerek. Én azt tanácsolom, ha tudod nagyjából, hogy mikor volt a megtermékenyülés, szerintem várj 6 hetet, és akkor menj nőgyógyászhoz, mert akkortól már látszik a szívhang.

 

 

Előzmény: bootat (55595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!