Keresés

Részletes keresés

ncsk Creative Commons License 2011.11.20 0 0 55611

Bootat! Gratulálok :) Az enyhe hasi fájdalom normális, olyan mintha majdnem meg akarna jönni :) Kb 6-7. héten érdemes menni a dokihoz, mert akkor már ált. van szívverés. Addig pedig nyugi :)

Előzmény: bootat (55595)
Micimalacka Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55610

nem tudom melyikre gondolsz, de amikket én néztem, azok 26%tk liszt, és sajnos búzaliszttel kezdődnek az összetevők, glükózszirpup, cukor, tejpor:S

Előzmény: Brigi03 (55609)
Brigi03 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55609

Lányok!

 

A Chio kidobott egy teljes kiörlésű sós kekszet,nagyon fincsa!!!

 

vikiviki Creative Commons License 2011.11.19 0 0 55608

Első gyerek véletlenül sikerült, nem elég precíz védekezés mellett (gumi + nagyjábóli naptármódszer + majd vigyázunk:), második gyerek kb. rögtön, ahogy nem védekeztünk, harmadik gyerek "csak" 3 hónap után, de mindenféle naptárt mellőzve, majdcsak gyerek lesz belőle alapon :) Én csak inzulinrezisztenciás vagyok, nem vagyok PCOS-os. Első gyereknél a terhesség 28. hetében 10-es egyórás és 6,1-es kétórás érték lett az OGTT-n, másodiknál 7,6, harmadiknál 7,8. Tehát elsőnél nem voltam terhességi cukorbeteg, másodiknál pont nem, harmadiknál pont igen. Én tök hülye vagyok a PCOS-hoz, max. a sima cukros diétához értek... Szóval fogalmam nincs, hogy mennyi idő alatt javul meg majd annyira, hogy baba legyen belőle. Nekem azt mondták, 1,5-2 év diéta, és ha nem egyes típusú diabetes készülődik épp, akkor tök jók lesznek az értékeim, de én ennél nem sokkal jobb értékekkel eshettem szerintem harmadjára teherbe...

 

Diéta: hát, istenes a terhességhez képest. Kisétkezésekre bekapok vmi gyümölcsöt vmi cukormentes kekszel, nagyétkezésekre meg kb. amit terhesen, tehát az, hogy 3 óránként enni kell, egyáltalán nem valami nagy was-ist-das, mint ahogy sokan beállítják. Almát harapdálni szoptatás meg babakocsitolás közben is lehet... AZ a hatalmas különbség, hogy terhesen mindig éhes voltam a 180 g-os diéta mellett, most meg nem vagyok éhes, lévén nincs bennem egy gyerek sem:) 

Előzmény: Miss Moon (55607)
Miss Moon Creative Commons License 2011.11.18 0 0 55607

Neked nehezen sikerült teherbe esned? Vagy a terhességed előtt nem is tudtál az ir-ról vagy a pcos-ről? Nincs könnyű dolgod, kicsi gyerkőc mellett nehéz lehet diétázni és sportolni. Mennyi idős most?  Én 1 éve szeretnék babát, remélem nem kell még évekig várnom, mint itt sokaknak :S

Előzmény: vikiviki (55606)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.18 0 0 55606

Ó, szinte pont ugyanilyenek az én eredményeim is, de én még nem tudtam meg róla semmit, lévén szoptatok, és az boríthat mindent :( Nekem azt mondták, hogy hajrá natív diéta meg mozgás, aztán jöjjek vissza, ha már nem szoptatok...

Előzmény: Miss Moon (55603)
marchesa Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55605

Az eredményeid IR-ra utalnak. A cukor és inzulin értékeid is magasak, bár az éhgyomri inzulinod jó, de a 120-as ehhez képest magas. Javasolnám, hogy keress fel egy jó endokrinológust, és bővebb infókat találsz a PCO-ról a következő oldalakon:

http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

http://jegeskave.hu/cikkek/2010/07/09/inzulinrezisztencia-pcos-dieta

https://docs.google.com/#folders/0ByCG12wjTSqlNzMyNGVkNmMtZjI2Ny00Y2JjLWI5NTctZDkxZGFhOTU1NGQ0

 

Előzmény: Miss Moon (55603)
sz30 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55604

Szia!

megkérdezhetem, hogy neked milyen panaszaid vannak? írtad, hogy bőrproblémád, de milyen jellegű? És hogy nincs súlyfelesleged. Csak azért, mert nekem is ezek vannak, és most az endokrinológus dokim igazából nem tudja, mit csináljon. Azt kérdi, mit mond a nődoki, az meg nem mond semmit.  Most végül rádumáltam, hogy írjon fel metformint, de nem nagyon akart, mert nem akarok most rögtön babát. Az androgéntüneteimre fogamzásgátlót akart írni, de én azt elleneztem. Kiváncs vagyok, neked milyen kezelést ajánlottak?

 

Előzmény: angyalheverés (55589)
Miss Moon Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55603

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, nemrég voltam terheléses vizsgálaton, és nekem nem áll össze a kép az eredményekről. Eddig csak nőgyógyásznál jártam, nála derült ki a PCOS. Ezek alapján szerintetek keressek fel szakorvost, vagy jók az eredmények és nincs szükség rá? A hormonvizsgálatok szerint alacsony a progeszteronom, pé-m nincs. Köszönöm!

 

éhgyomri glükóz          5,6 mmol/L

60' glükóz                    9,5 mmol/L

120' glükóz                  7,7 mmol/L

 

éhgyomri inzulin          3,75 µU/ml

60' inzulin                    55,40 µU/ml

120' inzulin                  37,10 µU/ml

 

Nadiine Creative Commons License 2011.11.17 0 0 55602

Sziasztok!

 

Mekkorát változott ez a fórum! Régen egy ilyen hírre összeszaladtak itt a lányok!

 

Bootat, ha teheted minél előbb menj dokihoz és nézess progeszteron szintet. Nem tudom milyen mértékű az IR-ed, de nálunk azért kell erre különösen figyelni mert a magas inzulinszint rossz hatással van a progira ami ugye a méhlepény kialakulásáig élteti a magzatot. Sok orvos ad progipótlást, Utrogestant a 12. hétig. (Én pl. nem kaptam, mert a dokim nem híve.) És emelett most figyelj oda nagyon, hogy betartsd az étkezési szabályokat! Nem nagyon van időm írni, de jó lenne ha beszámolnál róla hogy vagy! Drukkolok!

 

(csak a pontosítás kedvéért, a méhpempő a méhnyálkahártya vastagságára van jótékony hatással, ami elengedhtetetlen feltétele a beágyazódásnak)

Előzmény: bootat (55595)
hobj Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55601

Hát igen, nagyon érdekes, ez egyértelműen hozzáadott cukor, még akkor is, ha minimális van benne, szinte 0.

Azért az a rendelet is furcsa nekem, hogy csak az lehet diabetikus, ami fruktózt tartalmaz cukorként. Akkor kizárják pl.a nyírfacukrot ezzel? Vagy az más kategória? Mindenhol azt hallani, hogy a fruktóz hosszú távon IR-t és cukorbetegséget okoz. Nem egyszerű elmenni ezen az egészen.

Előzmény: Szeleszte (55598)
sz30 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55600

szia!

nekem is ilyen halvány csíkok voltak 2x is, és már van 2 gyerek. Én azt tanácsolom, ha tudod nagyjából, hogy mikor volt a megtermékenyülés, szerintem várj 6 hetet, és akkor menj nőgyógyászhoz, mert akkortól már látszik a szívhang.

 

 

Előzmény: bootat (55595)
mononó Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55599

Lányok!!!

 

Létezik, hogy a meforaltól kiszárad az ember? Folyamatosan ihatnékom van, napi kb. 3 litert megiszom és még akkor is érzem, hogy száraz a szám...

 

1 hete szedem a gyógyszert és azóta van ez. A mellékhatások között nem találtam - vagy csak én vagyok vaksi :) 

 

Szeleszte Creative Commons License 2011.11.16 0 0 55598

hobj

 

Megkaptam az emailt, érdekes a leírás. Számomra nem túl világos, ha a maltit szirupban vannak egyszerű láncú cukrok (fruktóz, szaharóz, dextróz stb) akkor hogy lehet rajta az a kiírás, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz a termék? Lehet, hogy csak nekem rövid a felfogásom, de rengeteg cukorbetegnek megtévesztő ez a kiírás.... nyilván az emberek azt gondolják, mint én is, hogy ha valami nem tartalmaz cukrot, az diabetikus....:S

Előzmény: hobj (55596)
b.gina Creative Commons License 2011.11.15 0 0 55597

Megkaptam, köszönöm szépen :)

Előzmény: hobj (55596)
hobj Creative Commons License 2011.11.15 0 0 55596

Szele, Gina, elküldtem a levelet mindkettőtöknek.

bootat Creative Commons License 2011.11.15 0 0 55595

Sziasztok!!!

 

Régen voltam itt de remélem még van aki emlékszik rám!!!

hol is kezdjem? Már szeretnék nagyon babát de a mercformin nem segített még teherbe esni. elkezdtem szedni mézben elkevert méhpempőn napi 1 grammot. még egy hónapja sincs hogy szedem és de sikerült meghoznia okt. 18-án . Bízom benne hogy ő volt. Most 13.án este csináltam egyterhességi tesztem mert kicsit furán éreztem magam és 2 csík van ott. :) az egyik halvány de ott van. Egész este ideges voltam gondoltam rossz a teszt. De azóta csináltam még 3-mat ás mindegyik azt mutatja. Nem tudom merjek-e neki hinni mert csak 18-án kellene megjönnie nem most. És akkor hogy hogy máris pozítív??? Tudnátok segíteni szerintetek mi lehet??? És mikor menjel el a dokihoz??? Most izgulok, örülök, félek, és ideges is vagyok egybe!!! Ja és furán fály a hasam olyan tompa fájdalom meg náha szúrkál a petefészkem de ezt már máskor is csinálta. Nem tudom most mi van. Segítsetek.

Előre is köszi

Reni

b.gina Creative Commons License 2011.11.15 0 0 55594

Engem is érdekelne, e-mail címem elméletileg látszik az adatlapomon :) Köszi! :)

Előzmény: hobj (55592)
Szeleszte Creative Commons License 2011.11.15 0 0 55593

hobj

 

Engem érdekelne: emailem: szeleszte22@freemail.hu. Végülis, akkor jó így, hogy hozzáaadott cukrot nem tartalmaz, de maltit szirupot igen?

Előzmény: hobj (55592)
hobj Creative Commons License 2011.11.14 0 0 55592

Szele,

megérkezett a válasz, tök hosszan írtak, jogszabályokat, termékösszetételt, mindent ecsetelve. Nem biztos, hogy túl jó ötlet lenne ide feltenni, de ha érdekel - és bárkit - átküldöm priviben.

Előzmény: Szeleszte (55570)
angyalheverés Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55591

Mondjuk már gondolom, hogy változtatott az "eredetin" a Meforal, mindenesetre decemberben megyek vérvételekre...nem is gondoltam, hogy külön nézik a treheléses vércukrot és az inzulint...pedig logikus.

Előzmény: marchesa (55590)
marchesa Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55590

Lehet, hogy érdemes lenne egy inzulin erhelést is csináltatnod. A cukrom nekem eddig is viszonylag jó volt, de az inzulinom nem, és a PCO az inzulin problémára vezethető vissza. A PCO-soknak általában jók a cukor értékeik, de rosszak az inzulin mutatóik.

Előzmény: angyalheverés (55589)
angyalheverés Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55589

Érdekes, mert nem mondhatnám, hogy baj lenne az értékeimmel, habár még csak egyszer volt egy kisebb cukorterhelésem, azóta csak TSH-t néztek...

Igen, szedek Metet, de még csak 3 hete...ezekszerint örülhetek, ha már ennyitől jobb valamivel, remélem nekem nem kell még fél évet várnom.

Tudom, hogy bár súlyfeleslegem nincs, sokat kellene mozognom. Gondolom, ha ezen is változtatok, még jobban beindul a folyamat.

 

 A bioptron lámpa tényleg segít, ajánlani tudom mindenkinek...

 

 

Eddig az összes fórumban azt ajánlották, hogy várjak és ne szedjem be a bőrgyógyszereket. Érdekes, hogy mindegyik orvos mást mond, de a pcos-ok elég egyöntetűen vélekednek...ebből is látszik, hogy mennyivel hasznosabb az "elszenvedőket" kérdezni...Köszönöm, hogy segítettél, segítettetek dönteni! Igazán hálás vagyok! :)

 

 

Előzmény: marchesa (55585)
marchesa Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55588
Előzmény: marchesa (55587)
marchesa Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55587

Egy kis összefoglaló a PCO-ról. A cikk szerint kb. fél évvel a kezelés (diéta, met) kezdenek enyhülni a tünetek.

Az inzulinrezisztencia kezelésére elsődlegesen a cukorbetegek terápiájában is használt metformin hatóanyagú készítményeket ajánlják. Ez a gyógyszer általában pár hónap vagy fél év után kezdi kifejteni hatását. Jelentkezik az első spontán vérzés, szépül a bőr és megindul a fogyás.

Előzmény: angyalheverés (55584)
almirena Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55586

A hozzátartozóm szedett Roaccutant, de tényleg nagyon durva! Szerintem is diéta, metformin, mozgás, türelem. lehet, hogy egy fél év is kell a bőröd javulásához. Esetleg még Bioptron lámpázás?

Előzmény: angyalheverés (55584)
marchesa Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55585

Diétás tanácsadás van (mondjuk külön kell fizetni), aminek keretében a sporttal kapcsolatban is tesznek javaslatokat. Tavaly 2 x 2 óra 10.000,-Ft volt, de megéri, mert nagyon hasznos dolgokat mondanak el. Hidd el, egy idő után a bőrtünetek enyhülnek és elmúlnak majd, de ez sajnos sok idő. Aknéim ugyan nincsenek olyan formában mint régen, de az utóbbi egy évben néha azért előjött egy-egy, főleg az állam környékén. Az orvosom (Rencz Rita) szerint ez szoros összefüggésben van azzal, hogy a szervezetem a kelleténél még mindig több tesztoszteront termel, de ha a 120-as inzulinom is javul (a többi értékem már rendben van), akkor teljesen el fognak tűnni. Igazából egy bőrgyógyász itt nem sokat tud tenni, mert amíg a cukor-inzulin értékeiddel gond van, a hormon értékeid sem lesznek jók, és ez vezet az aknékhoz. Nem emlékszem, kell metet szedned? A többiek biztosan jobban képben vannak a met-aknék kapcsolatáról, hátha mettel és diétával gyorsabb a javulás, erre én sajnos nem tudom a választ.

Előzmény: angyalheverés (55584)
angyalheverés Creative Commons License 2011.11.12 0 0 55584

Köszönöm a választ, Marchesa! :)

Lehet, hogy tényleg csak türelmesebbnek kellene lennem...

Egyébként a Mensmentisben a diétával és sporttal kapcsolatban kaptál tanácsokat? (Bőrgyógyászati szaktanácsadást nem látok a honlapon...)

Előzmény: marchesa (55582)
Cartagena Creative Commons License 2011.11.11 0 0 55583

Sziasztok!

Néhány hete szedem a met-et, teljes adagban (3x 500) kb három hete.

Szerencsém volt a kezdeti teltségérzésen kívül nem sok mellékhatását éreztem.

 

Viszont most 1 hete marha  furcsán érzem magam kaják után (nem mindig talán inkább a gyors szénhidrátok után): nagyon régen, évekkel ezelôtt "hypózásnak" hívtam. Gyengeség, koncentrációzavar, éhség, remegés. Fejfájás. Nem tudok rendesen dolgozni.

 

 

 

Kb fél éve diétázom, a szénhidrátot nem számoltam eddig, nem volt ilyen rosszullét. Aztán most miért? A metformin miatt van? Vagy javult az IR-m de az inzulinom nem és leesik a vércukrom ha "hibás" kaját eszek?

 

Hogy konkretizáljuk:7-kor  reggeli kevés zabkása kis mirelitbogyóval, utána minden rendben.

Tízóraira nem hagytak a kollégák TK zsemlét úgyhogy egy fél fehér zsemlét ettem két szelet sajttal kis zöldséggel, hozzá tea cukor nélkül (fél 10-kor).

12 -kor már tombolt bennem az éhség, mentem az ebédlôbe, korábban mint tervezem, remegés, a kasszásnô szövegét alig értettem... stb.

Korábban (MM elôtti idôkben) "fogyózás " céljából a tízórait kihagytam, és nem voltak éhségrohamaim akkor sem ebédig, "normális" éhséget éreztem csak.

 

Most már figyelek hogy egyek valamit tízóraira, lehet egy banán jobb választás lett volna.

 

Szeretném megérteni mit kéne pontosan csinálni: tízóraira mehetne kevés gyors szénhidrát nem? Sajnos a grammokba még nem ástam bele magam, tudom itt lenne az ideje.... Vagy sok a metformin nekem? Várjak és majd hozzászokom?

 

A gond hogy NAGYON zavar a munkámban ahol többek között marha precíz manuális feladataim is lennének.....

 

 

marchesa Creative Commons License 2011.11.11 0 0 55582

Szió, én csak a Roaccutant ismerem, és szedtem is egy ideig 12 évvel ezelőtt, de most már nem vágnék bele. Nagyon rosszat tesz a májnak, és számos mellákhatása is van. Akkoriban kétségbe voltam esve, a PCO-ra Diane-t kellet szednem, de az ugye semmit nem használt, és valóban eltűntek az aknék, szerencsére hegmentesen. Pár év múlva abbahagytam a Diane-t egy "kedves" orvos tanácsára, aki szerint a PCO magától is rendbejön, és mivel az étkezési szokásaimon nem változtattam hozzá, az aknék újra előjöttek. Ekkor vissza a Diane, és volt egy klassz kozmetikusom, akihez nap mint nap eljártam, és több mint fél év alatt eltűntek az aknék. Tavaly nyáron végre rátaláltam a Mensmentisre, leálltam a Dianéval több, mint egy éve, diátázom, sportolok, de nem kell Metet szednem, és nem jöttek vissza az aknék. Szóval a hármas (nálam kettes) terápia valóban segít, csak sajnos türelmesnek kell lenni. Persze a te döntésed, de a Roaccutan nagyon durva gyógyszer.

Előzmény: angyalheverés (55581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!