Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2011.11.10 0 0 55571

ööö...hát én laikus válaszom max.

hogy aki terh.diabos, azt ellenőrzik, mert ha nem áll vissza, akkor kell inzulin/diéta, van olyan, aki terh.diab után 2 évig inzulinozta magát, aztán utána állt helyre a rendszer:oooo szóval tuti, hogy a szoptatás is borítja a rendszert.

Előzmény: vikiviki (55569)
Szeleszte Creative Commons License 2011.11.10 0 0 55570

hobj

 

Kíváncsi leszek, hogy mit reagálnak a Cerbonások a leveledre. A lidl-s müzli is és a cerbonásra is rá van írva, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz, ami azért eléggé megtévesztő, azoknak is akik IR-sek, és azoknak is akik cukorbetegek....:(

 

Más:

Még mindig futom a gastro köröket, remélem lassan a végére érek. Endokrinra január 23-ra kaptam időpontot..... csakhogy négy hónap alatt találtak nekem:( Még utána kér az orvos időpontot a laborra, szóval a fene tudja mikor lesz egy hormonsorom:S Hellyel közzel igyekszem tartani a diétát, ha rendben lesz a gyomrom és a bélésem tervezem visszarakni a merckformin xr-t....

Előzmény: hobj (55541)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.10 0 0 55569

A terhességről tudtam, hogy élettani IR-t okoz, az tiszta sor. De sok helyen az a rutin, hogy szülés után hat héttel csinálnak még egy terheléses vércukorvizsgálatot, hogy megnézzék, visszament-e az érték. Akkor ennek mi értelme van? 

Előzmény: Micimalacka (55561)
Detti0811 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55568

Doki szerint a következő lépés az Uh,erre 3 hetet még várnom kell,akkorra kaptam időpontot.

A többi egyelőre nem tudom."Sajnos" Angliában élek,itt nem kapkodják el és egy helyett nem ugranak kettőt..

Előzmény: tengerik (55566)
Detti0811 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55567

Ok,köszi a választ.

Hát...igen.A bőröm is zsíros,bár az volt nekem mindig.Súlyom nem változott.

Volt egy missed ab-om,utána kb 2 mensi normális volt ,ezt követően bolondult meg. Aug.-ban látott a Tasi doki,azt mondta minden ok fizikálisan.

 

Ja és még valami érdekesség: izzadékonyabb lettem.pl.hónaljban.

 

A progim magas,de peteéréshez 25-öt vártak volna...

 

Ebben a hónapban cickafark tea és Agnus Castus mellett szép tojásfehérje nyákot produkáltam (ilyen szép még sose volt :) ). Az tuti pé-t mutat? Most is néztek progit,kíváncsi leszek az eredményre.

 

Mégegyszer köszi.

 

 

Előzmény: hobj (55565)
tengerik Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55566

Terheléses inzulin+cukrot is kéne csinálni, az is a PCOS-hoz tartozik, illetve lehet, hogy nincs kifejezett PCOS, de inzulinrezisztencia van.

Előzmény: Detti0811 (55562)
hobj Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55565

bocs, helyesbítek: nem biztos, h. az, de utalhat rá...

Előzmény: hobj (55564)
hobj Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55564

Szia, 

hát elvileg ez PCOS. Az LH-nak nem kéne magasabbra menni az FSH-nál, és azért a tesztorenod is lehetne alacsonyabb, habár határon belül van.

Viszont tök jó a 22-29 napi progeszteron, úgy néz ki, van peteérésed.

A TSH a pajzsmirigyet mutatja, az tökéletes.

Előzmény: Detti0811 (55562)
hobj Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55563

Nem biztos, hogy a Te értéked is rossz, lehet, hogy Neked pl. 40. Nem akartalak ezzel elkeseríteni, csak mondom, hogy nálam ez a helyzet....

Itthoni doki nekem is csak a 120-as nézte, ami alapján enyhe IR-t állapítottak meg, met nem szükséges. Aztán MM-ben kiderült (én magamtól mentem egy 5 pontos terhelésre), hogy bizony az egy órás az egeket döngeti, és hozzá a cukor már majdnem diabetes (12). 

Előzmény: egyuvegkavics (55557)
Detti0811 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55562

Sziasztok!

 

Szükségem lenne tapasztaltabb meglátásokra....

Mit gondoltok a 2.napi véreredményemről? Én még csak most ismerkedem a témával,a doki csak "gyanúsít" PCO-val,még nem 100%....majd csak Uh után.(arra sajnos 3 hetet várnom kell)

 

22.nap: progesteron -23nmol/L

29.nap:progesteron -22nmol/L

 

2.nap: FSH -7,1 IU/L                   (1,5-33)

           LH - 11,8 IU/L                  (2-10)

           Prolaktin- 201 mU/L         (60-620)

           Testosteron - 2,0 nmol/L  (0,5-2,6)

           TSH - 1,06 mU/L               (0,35-5,5)

 

(csak az LH-t csillagozták meg)

 

Barátcserje,cickafark vagy valami más segíthet?

 

Köszi előre is!

Üdv,

Detti

Micimalacka Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55561

én a 27. hétben járok, szóval az info onnan hogy doki bácsi mondta, meg a szakirodalomból, ahonnan kupáltam magam a témában, egyértelmű, hogy ez borít mindent (terhesség-szoptatás téma normális esetben egészséges nőknél is). Az ezekkel jár hormonegyensúly felborulás ugye hat az inzulinra, (ahogyan nem terhesen, szoptatósan ugyanez a nő dolgok működésével összefüggésben), szóval  problémamentes esetben is élettani inzulinrezisztencia a tererhsség, ezért alakul(hat)ki a terh.diab.is pl.

 

Előzmény: vikiviki (55560)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55560

Én három gyerek után lettem inzulinrezisztenciás, mégis érdekel:) Ha egyáltalán az vagyok. A rossebb se tudja... Már fogalmam nincs, mi vagyok, mindenesetre a kaja utáni cukraim nem túl derűsek, de addig nem áll velem szóba senki, amíg szoptatok. Micimalacka: mondsza, nálad is volt ilyen, hogy szoptatás alatt meghülyült a vércukor-, és inzulinszinted, vagy máshonnan van az infó? 

Előzmény: egyuvegkavics (55557)
sz30 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55559

Köszönöm a tanácsod! Én is úgy érzem, hogy hülyeség elkezdenem most a fogamzásgátlót, mikor már házasként, 2gyermekes anyaként nem a 'nemkívántterhesség' bekövetkezése a cél. Az orvosom még a Diane35-öt is ajánlotta, de arról szinte csak rosszakat hallottam. Akkor ragaszkodni fogok a Metforminhoz, asszem... 

 

Előzmény: tengerik (55555)
b.gina Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55558

Nekem se néztek még soha 60 perceset, úgy látszik nem mindegyik doki tartja fontosnak.

Előzmény: hobj (55556)
egyuvegkavics Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55557

köszi gina és hobj!

nem kért 60'-eset, de akkor ezek szerint ez még mindig nem elég :S hát ezért nem jött még meg mindig... fenébe. de kár h nem gyerek után lettem pco-s, mert akkor már nem érdekelne :D

Előzmény: hobj (55556)
hobj Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55556

Kavics,

 

60 perces értéket néztek már valaha? Bár biztos tudja a dokid, hogy miért csak 0-ást és 120-ast kért.

Nálam a 0 perces 5 (ami egész jó), a 120 perces 28 (met előtt is ennyi volt), viszont a 60 perces felmegy 160 fölé.

Előzmény: egyuvegkavics (55552)
tengerik Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55555

sz30, fogamzásgátlót inkább ne szedj, mert az a tüneteket ugyan elnyomja, de az alapbetegséget - az inzulinrezisztenciát - súlyosbítja. A szőrösödést elég nehéz visszaszorítani egyébként, de az alapbetegséget kell kezelni mindenképp, amire a metformin jó, illetve egyéb inzulinérzékenységet javító gyógyszer, plusz elengedhetetlen a szigorú diéta és mozgás. A már kialakult sötét szőrt egyébként végleges szőrtelenítő eljárásokkal el lehet tüntetni és az alapbetegség kezelésével a további szőrösödés megáll, de ami már megvan, azt nehéz máshogy eltüntetni. 

Előzmény: sz30 (55553)
b.gina Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55554

Szia! Javulás, az biztos :)

De 25 alatt kellene lennie inkább a nagykönyv szerint...

Előzmény: egyuvegkavics (55552)
sz30 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55553

sziasztok,

 

nekem is pco-m van, és a tanácsotokat-véleményeteket szeretném kérni.

A tünetek közül a szőrösödést szeretném elsősorban kezelni. Az egyik endokrinológus azt mondta, szedjek Metformint, egy másik meg azt, hogy a Metformin nem használ erre igazán, szedjek inkább androgént csökkentő fogamzásgátlót (pl. Jadine stb.) .

Őszintén szólva, azt reméltem, hogy kapok majd egy direkte tesztoszteron-csökkentő gyógyszert, amitől a szőrösödés lassan helyreállna.

Nektek mi a tapasztalatatok, melyik csökkenti eredményesebben a szőrösödést, Meformin vagy fogamzásgátló?

 

Nagyon köszönöm a véleményeket Mindenkinek!

 

 

egyuvegkavics Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55552

sziasztok,

 

tudok segíteni?? most voltam tegnap terheléses vérvételen, RR 0' és 120'at kért, a 0's inzulinra még várnom kell, de a 120'-as az 30.8 lett. Nekem előzőleg 43 volt. Ez már jó értéknek számít??

marchesa Creative Commons License 2011.11.07 0 0 55551

Jön valaki közületek a Menstmentis PCOS klubjába november 19-én?

hobj Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55550

Lányok,

Ti hallottatok már erről?

 

http://cukorbetegseg.drtihanyi.hu/cikk/ovatosan-a-kaveval

 

"Egy friss kanadai kutatás szerint ugyanis a zsíros étkezés után elfogyasztott koffein tartalmú kávé akár kétszeresére növelheti az inzulinemelkedést, ami már kifejezetten káros lehet az emberi szervezetre.

A kutatás vezetője szerint a zsíros ételek és a koffeines kávé együttesen megrongálják a belek és a hasnyálmirigy közti kommunikációt, ami igen jelentős vércukor emelkedéshez vezet."

marchesa Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55549

Nyersen mérd meg a tököt, számold ki a CH-t, add hozzá a lemért lisztet, számold ki a CH-t, add össze a kettőt, és ha kész a főzelék, mérd le, azután arányosan oszd el, kettő-három-négyfelé, így tudni fogod, hogy egy adagban mennyi CH van.

Ez csak akkor érvényes persze, ha te főzöd.

Előzmény: bibü_ (55548)
bibü_ Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55548

Sziasztok!

 

Azt hogy számoljam ki mennyi tökfőzeléket ehetek meg ebédre teljes kirlésű liszttel rántva (amúgy elég fujj lett) :(

Micimalacka Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55547

a 7-8 kg 4 hónapa alatt mondhatni tökéletes tempó, ne keseregj rajta:)

Előzmény: Brigi03 (55545)
hobj Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55546

Szia Brigi,

 

szerintem azért a 7-8 kg nem rossz. 

Nekem is van (remélem csak volt) egy 25mm-es cisztám, múlt héten szedtem be a norcolutot.  A doki szerint a norcoluttól az esetek többségében eltűnik. 

Meg is jött már, viszont csak két napig volt valami nagyon kevés. Remélem, ez nincs összefüggésbe azzal, hogy kipukkant-e a ciszta, v.nem. Az gondoltam, hogy ha kidurran, akkor erősebb vérzésem lesz, de hát ez nagyon semmi volt.:(

Kíváncsi leszek, Neked mit mondanak a cisztára.

Előzmény: Brigi03 (55545)
Brigi03 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55545

Sziasztok!

 

Na ma végre rászántam magam a pajzsmirigy UH-ra,meg ha már ott voltam csináltattam egy hasi Uh-t is.

Fogalmam sincs mekkora egy normál pm de a doki aszonta nem lát semmi gyanúsat.

jobb lebeny: 14x15x42mm

a bal: 13x15x45

viszont a jobb petefészkemben van egy 24x17mm-es ciszta.

Remek

Nem tudtam mi hiányzik.

Hétfőn megyek az MM-be.

Van vkinek valami kérdése,akkor megkérdezem ha gondoljátok.

Majorhoz megyek.

Jó lett volna úgy menni hogy elmondhatom hogy 10 kilót fogytam,de eddig sajna csak 7-8-at sikerült. :(((

4 hónap alatt.

 

b.gina Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55544

Köszi :)

Ok, akkor elég nekem ez a gyakoriság, inkább nem is idegesítem vele magam, attól úgyse lesz jobb semmi... :)

Nem is akarom változtatni a gyogyóadagot, nem is merném magamtól. Igen, a jódot tudom, figyelek rá nagyon, hogy ne egyek. A jódozott sót egyből lecseréltem ahogy mondta a doki, hogy mi van :)

Előzmény: hobj (55543)
hobj Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55543

én sem nézetem gyakran, a múltkor az egyiket a ho.kérte, utána pedig mentem laborba női hormonsor miatt, és akkor megnézettem ezt is, mert idegesített,hogy megint elromlott, és megint emelni kell.

Egy hónapon belül volt (ugye a tb 30 napon belül nem néz 2x, de másodjára fizetősön voltam. 

Nekem azt mondta a doki, hogy látszik, h.a 3.x lefelé fog elmozdulni, ha a T3 és T4 a felső határnál van, és ennyi mozgás normális. És ugye a második már csak 1.valami lett.

 

Én nem nagyon érzem, ha túlműködik, először azt hittem, hogy akkor jobban hullik a hajam. De ekkor volt 3.valami, viszont a többi vérértéken látszódott, hogy beindult az autoimmun folyamat (valami monocita v.mi). Tehát ettől lehetett hajhullás.

Igen, szerintem mindenkinek hullámzik, mert periódusokban lángol fel. Magadtól semmiképp ne változtasd.

Ja, és ami nagyon fontos, jódtartalmú dolgokat ne egyél (jódozott só, B*csepp, alga, stb), mert a jód beindítja az autoimmunt.

Előzmény: b.gina (55542)
b.gina Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55542

Nem tudom, nagyon gyakran nem nézetem a pajzsmirigyem, eddig 3x nézték, januárban 4.3 volt, akkor elkezdtem a letrox 50-et, aztán májusban 1,22 volt, szeptemberben pedig 3,13, most megemelte a doki 75-re ugye, és azt mondta 3-6 hó múlva kell ellenőrzés... Nézessem gyakrabban?

Ezt a hullámzást nekem nem mondta a mostani doki, de már az nlc-s fórumban is írták, hogy van ilyen, meg sokan érzik mikor csap át túlműködésbe, és ilyenkor változtatnak a gyogyó mennyiségén.  De én nem tudom mit kéne éreznem, meg nem is merném így változtatni az adagolást :D

 

Amúgy mindenkinek aki autoimmun, annak hullámzik? Te szoktad érezni, mikor változik? :)

 

Nekem is az előző dokim ajánlotta a szelént, el is kezdtem szedni, aztán rákérdeztem Naszódynál is, hogy van-e értelme szednem, ő pedig azt mondta, szedhetem, de szerinte nem fog javítani. Hát minden dokinak más a véleménye, ezt tudjuk :D

Inkább abbahagytam a szedést, az a tuti... Szedek elég sz**t így is :D :D

Előzmény: hobj (55541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!