Keresés

Részletes keresés

Micimalacka Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55561

én a 27. hétben járok, szóval az info onnan hogy doki bácsi mondta, meg a szakirodalomból, ahonnan kupáltam magam a témában, egyértelmű, hogy ez borít mindent (terhesség-szoptatás téma normális esetben egészséges nőknél is). Az ezekkel jár hormonegyensúly felborulás ugye hat az inzulinra, (ahogyan nem terhesen, szoptatósan ugyanez a nő dolgok működésével összefüggésben), szóval  problémamentes esetben is élettani inzulinrezisztencia a tererhsség, ezért alakul(hat)ki a terh.diab.is pl.

 

Előzmény: vikiviki (55560)
vikiviki Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55560

Én három gyerek után lettem inzulinrezisztenciás, mégis érdekel:) Ha egyáltalán az vagyok. A rossebb se tudja... Már fogalmam nincs, mi vagyok, mindenesetre a kaja utáni cukraim nem túl derűsek, de addig nem áll velem szóba senki, amíg szoptatok. Micimalacka: mondsza, nálad is volt ilyen, hogy szoptatás alatt meghülyült a vércukor-, és inzulinszinted, vagy máshonnan van az infó? 

Előzmény: egyuvegkavics (55557)
sz30 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55559

Köszönöm a tanácsod! Én is úgy érzem, hogy hülyeség elkezdenem most a fogamzásgátlót, mikor már házasként, 2gyermekes anyaként nem a 'nemkívántterhesség' bekövetkezése a cél. Az orvosom még a Diane35-öt is ajánlotta, de arról szinte csak rosszakat hallottam. Akkor ragaszkodni fogok a Metforminhoz, asszem... 

 

Előzmény: tengerik (55555)
b.gina Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55558

Nekem se néztek még soha 60 perceset, úgy látszik nem mindegyik doki tartja fontosnak.

Előzmény: hobj (55556)
egyuvegkavics Creative Commons License 2011.11.09 0 0 55557

köszi gina és hobj!

nem kért 60'-eset, de akkor ezek szerint ez még mindig nem elég :S hát ezért nem jött még meg mindig... fenébe. de kár h nem gyerek után lettem pco-s, mert akkor már nem érdekelne :D

Előzmény: hobj (55556)
hobj Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55556

Kavics,

 

60 perces értéket néztek már valaha? Bár biztos tudja a dokid, hogy miért csak 0-ást és 120-ast kért.

Nálam a 0 perces 5 (ami egész jó), a 120 perces 28 (met előtt is ennyi volt), viszont a 60 perces felmegy 160 fölé.

Előzmény: egyuvegkavics (55552)
tengerik Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55555

sz30, fogamzásgátlót inkább ne szedj, mert az a tüneteket ugyan elnyomja, de az alapbetegséget - az inzulinrezisztenciát - súlyosbítja. A szőrösödést elég nehéz visszaszorítani egyébként, de az alapbetegséget kell kezelni mindenképp, amire a metformin jó, illetve egyéb inzulinérzékenységet javító gyógyszer, plusz elengedhetetlen a szigorú diéta és mozgás. A már kialakult sötét szőrt egyébként végleges szőrtelenítő eljárásokkal el lehet tüntetni és az alapbetegség kezelésével a további szőrösödés megáll, de ami már megvan, azt nehéz máshogy eltüntetni. 

Előzmény: sz30 (55553)
b.gina Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55554

Szia! Javulás, az biztos :)

De 25 alatt kellene lennie inkább a nagykönyv szerint...

Előzmény: egyuvegkavics (55552)
sz30 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55553

sziasztok,

 

nekem is pco-m van, és a tanácsotokat-véleményeteket szeretném kérni.

A tünetek közül a szőrösödést szeretném elsősorban kezelni. Az egyik endokrinológus azt mondta, szedjek Metformint, egy másik meg azt, hogy a Metformin nem használ erre igazán, szedjek inkább androgént csökkentő fogamzásgátlót (pl. Jadine stb.) .

Őszintén szólva, azt reméltem, hogy kapok majd egy direkte tesztoszteron-csökkentő gyógyszert, amitől a szőrösödés lassan helyreállna.

Nektek mi a tapasztalatatok, melyik csökkenti eredményesebben a szőrösödést, Meformin vagy fogamzásgátló?

 

Nagyon köszönöm a véleményeket Mindenkinek!

 

 

egyuvegkavics Creative Commons License 2011.11.08 0 0 55552

sziasztok,

 

tudok segíteni?? most voltam tegnap terheléses vérvételen, RR 0' és 120'at kért, a 0's inzulinra még várnom kell, de a 120'-as az 30.8 lett. Nekem előzőleg 43 volt. Ez már jó értéknek számít??

marchesa Creative Commons License 2011.11.07 0 0 55551

Jön valaki közületek a Menstmentis PCOS klubjába november 19-én?

hobj Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55550

Lányok,

Ti hallottatok már erről?

 

http://cukorbetegseg.drtihanyi.hu/cikk/ovatosan-a-kaveval

 

"Egy friss kanadai kutatás szerint ugyanis a zsíros étkezés után elfogyasztott koffein tartalmú kávé akár kétszeresére növelheti az inzulinemelkedést, ami már kifejezetten káros lehet az emberi szervezetre.

A kutatás vezetője szerint a zsíros ételek és a koffeines kávé együttesen megrongálják a belek és a hasnyálmirigy közti kommunikációt, ami igen jelentős vércukor emelkedéshez vezet."

marchesa Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55549

Nyersen mérd meg a tököt, számold ki a CH-t, add hozzá a lemért lisztet, számold ki a CH-t, add össze a kettőt, és ha kész a főzelék, mérd le, azután arányosan oszd el, kettő-három-négyfelé, így tudni fogod, hogy egy adagban mennyi CH van.

Ez csak akkor érvényes persze, ha te főzöd.

Előzmény: bibü_ (55548)
bibü_ Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55548

Sziasztok!

 

Azt hogy számoljam ki mennyi tökfőzeléket ehetek meg ebédre teljes kirlésű liszttel rántva (amúgy elég fujj lett) :(

Micimalacka Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55547

a 7-8 kg 4 hónapa alatt mondhatni tökéletes tempó, ne keseregj rajta:)

Előzmény: Brigi03 (55545)
hobj Creative Commons License 2011.11.05 0 0 55546

Szia Brigi,

 

szerintem azért a 7-8 kg nem rossz. 

Nekem is van (remélem csak volt) egy 25mm-es cisztám, múlt héten szedtem be a norcolutot.  A doki szerint a norcoluttól az esetek többségében eltűnik. 

Meg is jött már, viszont csak két napig volt valami nagyon kevés. Remélem, ez nincs összefüggésbe azzal, hogy kipukkant-e a ciszta, v.nem. Az gondoltam, hogy ha kidurran, akkor erősebb vérzésem lesz, de hát ez nagyon semmi volt.:(

Kíváncsi leszek, Neked mit mondanak a cisztára.

Előzmény: Brigi03 (55545)
Brigi03 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55545

Sziasztok!

 

Na ma végre rászántam magam a pajzsmirigy UH-ra,meg ha már ott voltam csináltattam egy hasi Uh-t is.

Fogalmam sincs mekkora egy normál pm de a doki aszonta nem lát semmi gyanúsat.

jobb lebeny: 14x15x42mm

a bal: 13x15x45

viszont a jobb petefészkemben van egy 24x17mm-es ciszta.

Remek

Nem tudtam mi hiányzik.

Hétfőn megyek az MM-be.

Van vkinek valami kérdése,akkor megkérdezem ha gondoljátok.

Majorhoz megyek.

Jó lett volna úgy menni hogy elmondhatom hogy 10 kilót fogytam,de eddig sajna csak 7-8-at sikerült. :(((

4 hónap alatt.

 

b.gina Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55544

Köszi :)

Ok, akkor elég nekem ez a gyakoriság, inkább nem is idegesítem vele magam, attól úgyse lesz jobb semmi... :)

Nem is akarom változtatni a gyogyóadagot, nem is merném magamtól. Igen, a jódot tudom, figyelek rá nagyon, hogy ne egyek. A jódozott sót egyből lecseréltem ahogy mondta a doki, hogy mi van :)

Előzmény: hobj (55543)
hobj Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55543

én sem nézetem gyakran, a múltkor az egyiket a ho.kérte, utána pedig mentem laborba női hormonsor miatt, és akkor megnézettem ezt is, mert idegesített,hogy megint elromlott, és megint emelni kell.

Egy hónapon belül volt (ugye a tb 30 napon belül nem néz 2x, de másodjára fizetősön voltam. 

Nekem azt mondta a doki, hogy látszik, h.a 3.x lefelé fog elmozdulni, ha a T3 és T4 a felső határnál van, és ennyi mozgás normális. És ugye a második már csak 1.valami lett.

 

Én nem nagyon érzem, ha túlműködik, először azt hittem, hogy akkor jobban hullik a hajam. De ekkor volt 3.valami, viszont a többi vérértéken látszódott, hogy beindult az autoimmun folyamat (valami monocita v.mi). Tehát ettől lehetett hajhullás.

Igen, szerintem mindenkinek hullámzik, mert periódusokban lángol fel. Magadtól semmiképp ne változtasd.

Ja, és ami nagyon fontos, jódtartalmú dolgokat ne egyél (jódozott só, B*csepp, alga, stb), mert a jód beindítja az autoimmunt.

Előzmény: b.gina (55542)
b.gina Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55542

Nem tudom, nagyon gyakran nem nézetem a pajzsmirigyem, eddig 3x nézték, januárban 4.3 volt, akkor elkezdtem a letrox 50-et, aztán májusban 1,22 volt, szeptemberben pedig 3,13, most megemelte a doki 75-re ugye, és azt mondta 3-6 hó múlva kell ellenőrzés... Nézessem gyakrabban?

Ezt a hullámzást nekem nem mondta a mostani doki, de már az nlc-s fórumban is írták, hogy van ilyen, meg sokan érzik mikor csap át túlműködésbe, és ilyenkor változtatnak a gyogyó mennyiségén.  De én nem tudom mit kéne éreznem, meg nem is merném így változtatni az adagolást :D

 

Amúgy mindenkinek aki autoimmun, annak hullámzik? Te szoktad érezni, mikor változik? :)

 

Nekem is az előző dokim ajánlotta a szelént, el is kezdtem szedni, aztán rákérdeztem Naszódynál is, hogy van-e értelme szednem, ő pedig azt mondta, szedhetem, de szerinte nem fog javítani. Hát minden dokinak más a véleménye, ezt tudjuk :D

Inkább abbahagytam a szedést, az a tuti... Szedek elég sz**t így is :D :D

Előzmény: hobj (55541)
hobj Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55541

Gina,

 

ez nem jó hír a szelénről. Nekem az előző dokim is adta (sőt, szerinte a pm.vissza tud tőle épülni), és itt a hatásáról (kutatásokra hivatkozik):

 

http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/pajzsmirigy-alulmukodes-es-szelen.php?z9184mn0x

 

Nem lehet, hogy pont rosszkor nézték a pm-ed? Mert ugye állandó gyulladásban van, néha fellángol az autoimmun folyamat, akkor elpusztul egy darab, ilyenkor átcsaphat túlműködésbe a sok felszabadult hormon miatt, aztán lecseng. Ez állandó körforgásban van.

Nekem is a múltkor a TSH 3.4 volt (ami ugye gyógyszeremelést indokolna), rá két hétre pedig 1.2... 

 

Szele,

nem tudom, de úgy tűnik, hogy a cerbona tényleg nem jó nekünk. Bár nincs ráírva, hogy diab.étrend, csak annyi, hogy "egészséges étrendbe illeszthető". Lehet, hogy írok nekik egy levelet.

hobj Creative Commons License 2011.11.04 0 0 55540

Szia,

 

igen, diétázom. Mivel vékony vagyok, híznom kell, így 2óránként eszem. 7-9-11-13-15-17-19 (ha sikerül) és 21 körül pótvacsi. Kleingy nickje alatt van egy csomó jó dolog (bocs, nem emlékszem, hogy megnézted-e már).

 

Egy átlag napom így néz ki: 

R: teljes kiőrlésű kenyér, felvágott, paradicsom v.paprika, ami van. (vagy szalonna, stb.)

T1: kávé tejszínnel (cukor nélkül), Norbi rudi, valami tk.keksz, néhány darab, tk.tönkölyropi

T2: Wasa kenyér néhány szelet, eddig ettem cerbona müzlit, ezután nem fogok..., alma

E: natúr sült csirke szelet sült krumplival (sima és édesburgonya keverve - ez most nálunk a sláger (férjem szerint az év kajája:))

U1: teljes kiőrlésű abonett v. puffasztott búza, alma

U2: banán

V: általában a másnapi ebéd

V2: ez már kevés szokott lenni, csak egy kis pisztácia, sajt, stb.

 

Ebédre és vacsira amúgy bármit megeszek, csak a sima rizs helyett barna v.basmati, a tészta durum, és kerülöm a krumplipürét. Nem eszem fehérlisztet és cukrot.

A CH-t nem nagyon számolom, csak kb-ra eszem, viszont nekem 330 körül kéne ennem naponta (ami nem megy), de így nem félek, hogy túl sok lenne az adag.

 

 

A ciklusom még nem állt helyre, viszont nekem 15 év alatt 4x jött meg spontán, tehát nagyon gáz helyzetből indultam. A met mellett megjött még 3x, utána semmi 3/4 éven át. Akkor kaptam újat. Eucreassal március óta volt három barnázásom, aztán júliban rendes spontán ciklus, rá 40 napra megint, tankönyvi, peteéréssel (előtte soha nem volt), és most meg kellett hozni norcoluttal, mert egy 25 mm-es tüsző nem tudott megrepedni. Ez is haladás, hogy érik a tüszőm, mert előtte 9 mm-es volt a legnagyobb. Az LH szintem 27 körül volt mindig (LH:FSH arány 4:1), az már lement 11-re. A tesztoszteron és a hajhullás még nem rendeződött. Baba még nincs...

Előzmény: kicsimanom (55539)
kicsimanom Creative Commons License 2011.11.03 0 0 55539

Szia, örülök, hogy írtál :) Én még nem voltam laborba, mert azt mondta a doki, hogy a menszeszem 3 napján menjek, csak hát kérdéses, hogy az mikor lesz...Kíváncsi vagyok az eredményekre, a doki azt mondta, hogy ne diétázzak tovább, mret csak még vékonyabb leszek, csak a cukrot hagyjam ki az étrendemből és egyek 4-5ször egy nap. Te diétázol? Megkérlek írd le, hogy egy átlag napon milyen ételeket fogyasztasz. És a gyógyszer helyreállította a ciklusod? Van már gyereked?

Előzmény: hobj (55535)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 55538

MEDDŐSÉG kérdőív!!!

Először is köszönöm az eddig kitöltőknek a türelmet és fáradtságot. Nagyon szuperek vagytok!!! :)

Azonban, ha esetleg van köztetek, olyan aki szívesen segítene a szakdolgozatom MEDDŐSÉG kérdőívében és még nem töltötte ki, kérem segítsen benne, mert egy pár kérdőívre még szükségem lenne a kutatásomhoz.

Az alábbi linkek valamelyikén érhető el a kérdőív:

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/44c8add329d42d5b56e7bfef7bbee7ab


http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/7a26d8b15b4e2f68299b3b9c04f4668f


http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/c6bc43f753f8d5eaaae9169eaa9c937a


Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szeleszte Creative Commons License 2011.11.03 0 0 55537

hobj, bgina:

 

Nekem zavaros ez a maltit szirup.... A lidl linessa termékre kimondottan rá van írva, hogy hozzáaadott cukrot nem tartalmaz és a Cerbonára is.... MOst akkor diabetikus, vagy sem? Lehetséges, hogy cukorbetegeknek nem okoz magas cukoremelkedést, de nekünk megpörgeti az inzulint? Akkor mit együnk, ha már a diabetikus sem diabetikus??

Amúgy meg tényleg az a zavaros része, ha nem rakható maltit szirup diabetikus élelmiszerekbe, akkor miért van benne a linessa-ba és a cerbona-ba is?

Előzmény: hobj (55535)
b.gina Creative Commons License 2011.11.03 0 0 55536

Igen, a maltit jó nekünk, a maltit-szirup meg nem, és ez az összes édesítőszerrel így van, ha már ott van hogy szirup, akkor nem nekünk való :(

Ezt az nlc-s fórumból tudom, és ott mondták is, hogy ez a cerbonás müzli nem jó nekünk, én ezért meg se kóstoltam inkább...

 

Apropó szelén. Én szedtem 2 hónapig a B**es szelénkészítményét, ezután az Anti-TPO szintem több, mint duplájára nőtt, tehát fokozódott az autoimmun folyamat, ezért a tsh-m is felment :( De megkérdeztem erről Naszódyt is még nyáron, hogy érdemes-e szedni, azt mondta, az ő megfigyelései szerint nem javítja az autoimmun folyamatot... Kipróbáltam, nálam tényleg nem javította, sőőőt... :(

Előzmény: hobj (55535)
hobj Creative Commons License 2011.11.02 0 0 55535

Sziasztok.

 

kicsimanom,

én kb ugyanekkora vagyok, 46 kg és 164 cm. Kombinált gyógyszert szedek, eucreast, de van olyan is, ami teljesen metmentes, Edina ilyet szedett, és tudott tőle hízni. A vékonyaknak még nehezebb, hiába nincs túlsúly, az 1órás inzulinom 160, ami gyógyszer nélkül sajna nem megy le (a doki mondta, hogy az én esetemben a sport sem segít, és ugye a kilókkal sem lehet játszani). A hátamról és a mellkasomról eltűntek a pattanások, a hajhullás nem igazán akar javulni (néha jobb, néha nagyon durva).

 

Szele,

nekem is van göböm, 9 mm-es volt másfél éve, akkor nézték utoljára. Abban reménykedem, hogy a pcos csinálja a hajhullást, és majd javulni fog. Amúgy olvastam, hogy a szelén nagy mértékben tud javítani az autoimmun pm.folyamatokon és az antiTPO szintjét szignifikánsan csökkenti.

 

A maltitról ezt találtam:

"A maltit (vagy maltitol), melyet kukoricából állítanak el, a cukoralkoholok csoportjához tartozik."

"a maltit-szirup (E 965 ii) 50-77 %-os maltittartalma mellett glükózt és rövidláncú többszörös cukrot is tartalmaz, amelyek anyagcseréjéhez inzulinra van szükség. A (E 965 ii) ezért diabetikus élelmiszerekben nem alkalmazható." 

 

Ezek szerint nem mindegy, hogy sima maltit v.maltit-szirup van a kajában? Már én sem értem, de ha nem ehetjük a cerbonás cukormentes müzliket sem, akkor nem fogok örülni:(

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.02 0 0 55534

Kedves Fórumozók!

 

Takács-Mezei Tímea vagyok, végzős szülésznő a Semmelweis Egyetemen és a szakdolgozatomhoz kérném a segítségeteket az alábbi kérdőív kitöltésével.

 

A meddőségről illetve ezen belül részben a túlstimulációról szeretnék kutatást végezni, a téma különösen közel áll hozzám, mivel jelenleg 18 hetes várandós vagyok egy babával, aki LOMBIK segítségével sikerült, így teljes mértékben át tudom érezni az ezzel kapcsolatos nehézségeket.

 

Kérlek Titeket, hogy minél többen töltsétek ki a kérdőívet, mert ezzel nagyon segítenétek a kutatásom eredményességét!

Több linket is megadok a kérdőívhez, mert egy linkről sajnos csak 25-en tudják kitölteni, ezért ha az egyik már nem engedi kérem próbáljátok a másikat.

 

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/2c03574bf3fd49f175d445861a2c26cb

 

http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/9cc94fcb1d1823758b23d22549add8ff

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 Takács-Mezei Tímea

Szeleszte Creative Commons License 2011.11.02 0 0 55533

smithbetty:

 

Szerencsére ez a nyelvvérzős horror csak egy este jött elő és egy éjszakán át tartott. Ahogy nem vettem be a következő adag aflamint elmúlt ez a hülyeség. Tavaly ősszel meg az orrom vérzett állandóan, de soha nem voltam orrvérzős, és mindig alacsony 90/60-as vérnyomással közlekedtem, szóval ez is érthetetlen volt számomra. Ez volt ősszel télire elmúlt.... vannak nálam is rejtélyes dolgok.

 

hobj:

Jó benyelted a pajzsmirigy alulműködést.... Nekem a pajzsmirigyembe is találtak egy cisztát, vagy egy göböt, ami szépen most nőtt egy kicsit 4 mm-ről, 5.6 mm-re.....:(( Most nem tudom, hogy a diéta nem megfelelő tartása, vagy pedig a metformin hiányától történik ez.... A hajam nekem is szálkás lett, szerencsére nőttek új babahajak azok meg égnek állnak, de még mindig jobb mint ha átlátnék a fejtetőn:S

 

vikiviki:

Még így nagy vonalakban meg is vagyok akkor ezzel a natívval.... Kristálycukrot már fel sem ismerem, kenyérből tönkölyt eszek, tésztából durumot, sütiből meg tönkölylisztből készült egy kis diabetikus (fruktózzal készült) csokival, vagy diabetikus lekvárral. Néha a kihordásos ebédnél eszek fehér rizst, és fehér tésztát.

 

marchesa:

Az ebéd sokszor fél kettő fél három... ez úgy csúszik meg, hogy reggel reggelizek 7-kor, 11 kor kávézok egy tönköly pogácsával, utána nem vagyok éhes csak fél kettő vagy fél három fele, vagy esetleg csak időben ekkor jutok el.. Megeszem az ebédet, utána négy fél öt körül egy müzli szeletet és utána jönnek ezek az ásítozós rohamaim.

 

Cerbona müzli: azt írták, hogy hozzáadott  cukrot nem tartalmaz, maltit szirup 43%, de én úgy tudtam, hogy a maltit egy cukoralkohol, amit glükozból nyernek ki, és ugyanolyan cukoralkohol, mint a szorbit, amit ráadásul cukorbetegek étrendjébe szénhidrát számolás (100 gr-ban 100 gr ch) keretein belül megehetnek, mert nem okoz hirtelen vércukor emelkedést. Cukoralkolok közé tartozik még a mannit, maltit, laktit és a horror áron kapható XILIT is.... Akkor végülis a xilit azaz nyírfacukor sem jó nekünk? Ne értsd félre, csak tényleg egy kis gubanc alakult ki a fejembe:S

 

Írom a joghurt összetevőit: (lidl-be kapható milbona diat joghurt):

Diétás sovány gyümölcsjoghurt fölözött tejből gabonamagvakkal (3%) almával és körtével (6.5%) zsírtartalom: 0.6% SPLENDA édesítőszerrel. Diabetikus élelmiszer édesítő anyagokkal és édesítőszerrel. Fogyasztása különösen ajánlott diabetes melitus esetén a diétás étrendnek megfelelően. 100 gr diétás gyümölcsjoghurtban átlagosan 9 g cukrot édesítőszerrel helyettesítettünk. Összetevők: joghurt fölözött tejből, alma, körte, mogyoró, fruktóz, búza, rozs, oligofruktóz, inulin, árpa, zab, lenmag, búzakorpa, aroma, édesítőszer: szukralóz. Kb ennyi.

 

A magvak miatt gondoltak, hogy esetleg fele gyors fele lassú ch.

b.gina Creative Commons License 2011.11.02 0 0 55532

Sziasztok! Üdv az újaknak :)

Múlt héten voltam Naszódynál, vittem neki a vadiúj szuper terheléses leletem (cukor 0: 4; cukor 120: 4,8; inz 0: 2,7; inz 120: 21,2), azt mondta csillagos ötös :) A 2x1000 mg Meforalt továbbra is szednem kell, a letroxom pedig megemelte 50-ről 75-re, mert a tsh-m felment 3,1-re. Az emelés óta van egy kis szívdobogásérzésem, remélem hamar elmúlik...

A fogyásom megállíthatatlan, júniusban még 58 kg voltam a 161 centimhez, most 51,5 kg-nál járok. Azért így lassan jó lenne, ha megállna, nem akarok csontsoványra fogyni, meg már mindenkitől azt hallom, hogy nagyon vékony vagyok, meg ne fogyjak már el... Igyekszem többet enni, mint a 160-180 g ch. A doki is azt mondta, hogy 1-2 kilót fogyok, az még jó, de tovább már nem kéne... Vicces, hogy előtte meg az volt a bajom, hogy nem akar megindulni a fogyás :D

 

Ja, még azt akartam kérdezni, hogy valaki tapasztalt olyat, hogy ha néhányszor bűnözött az adott hónapban, akkor hosszabb lett a ciklusa?

Mert nekem a Meforal szedése után 28-29-31 naposak lettek, ezután jött egy 36 napos, és a doktorúr szerint ez lehet attól is, hogy többet csaltam a hónapban, meg néhányszor nem vettem be a gyogyót. És így visszagondolva, tényleg volt néhány botlásom... Szóval mostmár próbálok nagyon odafigyelni, hátha sikerül szép ciklusokat produkálni :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!