Keresés

Részletes keresés

marchesa Creative Commons License 2011.10.15 0 0 55348

Van a Strepsilsnek édesítőszeres szopogatós tablettája, ha jól emlékszem epres és citromos ízben. Nekem az epres jobban ízlett. Az Aszpirin C-ben pezsgőtablettában nincs semmi cukor, de a többi por formájúban sajnos majdnem mindben van. Van a gyógyszertárakban spec. köptető, amit cukorbetegeknek állítottak össze, és édesítőszer van benne, de nincs márkája, barna gyógyszertári üvegben árulják. Én úgy szoktam bemenni, hogy megfáztam, cukorbeteg vagyok (egyszerűbb ezt mondani, ezt legalább értik) és ajánljon vmi gyógyszert, készítményt.

Előzmény: bibü_ (55346)
b.gina Creative Commons License 2011.10.15 0 0 55347

Agica, yoyo, köszönöm :) :)

bibü_ Creative Commons License 2011.10.15 0 0 55346

Nagyon meg vagyok fázva...:( mit vegyek amit mi is használhatunk?

Előzmény: bibü_ (55345)
bibü_ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55345

A páromnak sem lettek jó eredményei , de aztán a 3 hónapos kontrollon meg teljesen normálisak lettek. Ha elmegyek a mesmnetisbe szted ott adnának erre gyógyszert, ha tudnák, hogy babát akarunk, vagy ott sem nagyon?

Előzmény: Ediina (55344)
Ediina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55344

Bibü, ha más problémád nincs akkor minek az inszem vagy ivf?

Az inzulint kell rendbehozni, mert ha magas akkor az tönkrevágja a progeszteront ami a 12. hétig a plecenta kialakulásig "élteti" a babát. Persze sok orvos ad progipótlást, de az sajnos nem garancia.

Előzmény: bibü_ (55343)
bibü_ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55343

Szia!

 

Íme:

 

Mi a baba összehozásával szenvedünk egy ideje. A tanácsotokat szeretném kérni. Ugye mesterséges megtermékenyítési eljárásba sem érdemes belevágni, mert ugyanúgy nem fog megtapadni a bébi?

 

 

LH 10.28 mIU/ml

FSH 5.06 mIU/ml

 

 

 

 

Glükóz terhelés 60' 6,5 mmol/L 3,1 - 10,5
Glükóz terhelés 120' 5,4 mmol/L 3,1 - 7,5
Inzulin 6,6 mIU/L 1,9 - 23,0
Inzulin terhelés 60' 43,8 mIU/L
Inzulin terhelés 120' 24,3 mIU/L  

 


Progeszteron 37,4 nmol/L

Előzmény: marchesa (55340)
marchesa Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55342

Nekem az utóbbi egy évben csak kétszer jött meg, most augusztusban és tegnapelőtt. Kedden mondjuk nagyon megijedtem, mert rengeteg hajam kihullott fésülködés közben, de most már tudom, hogy a menstruáció miatt volt :-)

 

 

Előzmény: hobj (55341)
hobj Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55341

Sziasztok,

 

a javulás első időszakában (remélem) tapasztalt valaki olyat, hogy egy viszonylag normál ciklust (peteérés, 40 nap) egy totál szar követett?

Nálam most sajna így van, a 36.napon vagyok, nincs peteérés, a hőm össze-vissza, meg sem akar jönni. Egy hete volt egy pár napos barna folyás, és ennyi. Pedig azt hittem, innentől már csak jobb lehet.

TL. azt mondta, hogy van ilyen, hogy egy jó periódust követ egy rossz.

 

Tavaly ősszel pont így állt le a "gyógyulási folyamat", nyáron megjött, ősztől semmi. Pedig most szedem a D vitamint is.

 

Ja, a hajhullással kapcsolatban nincs jó hírem, azt mondta a doki, hogy a peteérés érdekében be kell vállalni, hiszen olyankor az ösztrogén is megnő, ez pedig maga után vonja a tesztoszteron emelkedést is, ettől pedig hullhat a haj. :( Nekem most brutál zsírosodik is, kb.két napot bír ki.

marchesa Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55340

A tavaly auguszutusi (első eredményem) nincs nálam, de itt van a tavaly decemberi, és a most hétfői:

 

2010. december

Glucose terhelés 0 perc            4.55                  mmol/l           

Glucose terhelés 120 perc        5.35                  mmol/l           

Insulin terh 0 perc                    3.35                  mIU/l            

Insulin terh 120 perc              37.37                 mIU/l

 

2011. október

Glükóz terhelés 0'                    4,3                     mmol/L          

Glükóz terhelés 120'’               5,1                     mmol/L        

Inzulin 0 perces                       1,4                     mIU/L 

Inzulin terhelés 120'              25,3                     mIU/L

 

 

Gyógyszer nélkül lassan, de javulok :-)

Legközelebb 5 hónap múlva kell kontrollra mennem, remélem, addigra a 120-as inzulinom is rendben lesz.

 

Bibü, neked mik az értékeid?

Előzmény: bibü_ (55339)
bibü_ Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55339

Köszönöm szépen a segítséget marchesa, nagyon sokat segítettél vele. Vettem egy digitális mérleget, úgyhogy hajráá, és kezdem szigoran a dolgokat. Gyógyszert nekem sem kell szednem, de nem lettek túl fényesek az értékeim. A tieid milyenek amúgy?

Előzmény: marchesa (55299)
vikiviki Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55338

Azt mondta egy hölgy a mensmentisnél, hogy "szoptatás alatt normális, ha a terheléses vércukorvizsgálatnál a kétórás érték magasabb, mint amúgy" (tehát a szoptatás befejezése után). Ebből gondoltam, hogy akkor lehet, hogy inzulinrezisztenciát, vagy legalábbis valami hasonlót okozhat... Ez utóbbit nem mondta senki. De már kezdem én sem érteni:) Nekem az lenne a logikus, hogy a szoptatás hatására lecsökken a vércukorszint, ezért is mondta anno a nőgyógyász, hogy a terheléses vércukorvizsgálat közben ne szoptassak, mert az olyan, mintha sétálnék, álnegatív eredményt okozhat...

Előzmény: Ediina (55337)
Ediina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55337

De honnan vetted ezt, hogy a szoptatás élettanilag ir-t okoz? Még mindig ezt kérdem! :)

Előzmény: vikiviki (55336)
vikiviki Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55336

Hát nekem most itt az előbb a mensmentisben azt mondták, hogy amíg szoptatok, addig normális a magasabb terheléses vércukorérték, nem kóros. Tehát én úgy értettem, hogy azért magasabb, mert szoptatok. Nem értem én sem, de hát tényleg azt mondták, hogy ne parázzak, úgyhogy én akkor most szót fogadok:)

Más: az inzulinértékeim most akkor jók vagy nem jók?

Előzmény: Ediina (55333)
yoyo444 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55335

most jutott eszembe, hogy nem vettem be a gyogyómat ebéd után. Olyan 12:30-kor ettem, szerintetek bevegyem most? :S

Ediina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55334

Era, majd biztos beszél a kitartásról, küzdésről meg ilyesmi.

Jobban örültem volna, ha ő az utolsó és nem a C. Molnár.

Nagyon gondolkodom rajta, hogy elmenjek-e. Messzi van nekem, én nem tudok ott szoptatni, a lányom kicsi még ehhez... meg lehetne oldani táppal a napot, de az apjával mindig bohózatba fordul az evés. :(

Előzmény: ERA-12 (55323)
Ediina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55333

"A szoptatás elvileg véd a cukorbetegségtől valamilyen szinten. Akkor hogyhogy élettanilag inzulinrezisztenciát okoz?"

 

Viki, ezt hol olvastad? Érdekelne. Nekem azt mondta a nődokim (eléggé képben vana témában), hogy a szoptatás épp hogy jó az IR-rel szemben, mert elég kemény "fizikai munka" a szervezetnek.

Azt gondolom, ha magas is a cukrod, azért nem egyik napról a másikra merül ki a hasnyálmirigy...

Előzmény: vikiviki (55328)
Ediina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55332

Szia!

 

Beírnád a hormon és cukor leleteidet? Ha csak cukrot néztek, az önmagában édes kevés, inzulint is kellett volna.

Azt az endodokit aki szerint diétázni a fogyás miatt kell cseréld le, mert nem érti a dolgát.

Én soványan is diétáztam, mert bizony pcos és inzulinrezisztens vagyok! Mellette szedtem az alkatomhoz passzoló gyógyszert az IR-re és lett spontán mensim, peteérésem, gyerekem.

Ajánlom olvasásra a pco-szindroma.hu-t, hogy jobban átlásd a dolgokat.

Ott egyébként találsz hormontáblát, ahol meg tudod nézni az eredményeidet.

Előzmény: maszebo (55329)
yoyo444 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55331

maszebo, tedd fel az értékeidet, anélkül elég nehéz konkrétumot mondani. Egyébként ez a diéta nem feltétlenül azt a fogyasztós diétát jelenti, hanem hogy meg van határozva, hogy mit szabad és mit nem és ezt be kell tartania annak is, aki vékony :)

Előzmény: maszebo (55329)
yoyo444 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55330

gratula! nagyon szép eredmények :)

Előzmény: b.gina (55326)
maszebo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55329

Sziasztok!

 

Pár kérdésem lenne felétek.

Cisztáim vannak, ami miatt a nőgyógyász mondta, hogy PCO gyanú. A ciszták mellett sajnos szőrösödés is van. Menstruációm norculut nélkül nincs. Elmentem endokrinológushoz, aki elküldött hormon vizsgálatra, és terheléses cukorra. A hormon eredményeim jók lettek, egyedül a cukornál volt eltérés. Azt mondta, hogy csökkent glükoz tolerancia áll fenn, tehát  a 2 órás cukor magas marad. Szerintetek PCO?

A doki szerint az.

A másik kérdésem az, hogy erre a cukorra kell diétázni? Az endokrinológus azt mondta nem kell diétáznom, mert a hogy a súlyom normális.

Köszönöm segítségeteket!

 

vikiviki Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55328

Értem. Nem értem:) A szoptatás elvileg véd a cukorbetegségtől valamilyen szinten. Akkor hogyhogy élettanilag inzulinrezisztenciát okoz? Mé' jó ez nekem meg a szervezetemnek, meg a babának? Menstruációm még nincs, pedig már 8 hónapja született Marci (nem mintha hiányozna, tök megvagyok Pirinyanya nélkül). És akkor így nem leszek egyszercsak kettes típusú cukros, ha mittomén kaja után rendszeresen 7-7,5 a cukrom, mivelhogy szoptatás mellett ennyi? Tök vissza fog menni, ha majd, egyszer, valamikor abbahagyom a szoptatást?

Előzmény: Micimalacka (55325)
Agica0723 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55327

Sztem irigy lettem... Nagyon ügyi vagy! Gratula!

Előzmény: b.gina (55326)
b.gina Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55326

Sziasztok! Most kaptam meg a tegnapi cukorterhelésem eredményét :)

Viszonyításul beírom a májusit is:

 

Májusi:

Glükóz (0): 4,7 mmol/L

Glükóz (120): 5,2 mmol/L

Inz (0): 7,6 mIU/L

Inz (120): 34,4

 

Tegnapi (3 hónap diéta, torna és napi 2 x 1000 mg meforal  után)

Glükóz (0) 4,0 mmol/L

Glükóz (120): 4,8 mmol/L

Inz (0): 2,7 mIU/L

Inz (120): 21,2 mIU/L

 

2 hete volt egy reggelizős 3. napi vérvételem is, ott a 90 perces glükóz 4,8 mmol/L, az inzulin 6.1 mIU/L lett. Teljes kiőrlésű kenyeret reggeliztem akkor.

 

Na szerintetek? :)

 

Micimalacka Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55325

na látod, Ediii is mondta meg én is, hogy a szoptatás beleszólhat az értékeidbe rendesen:)

Előzmény: vikiviki (55324)
vikiviki Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55324

Felhívtam a MensMentist, most beszéltek le róla (direkt:), hogy elmenjek hozzájuk. Asszondták, hogy szoptatás mellett ezek egyáltalán nem olyan rossz értékek, csináltassam meg a terheléses vizsgálatot a szoptatás befejezése után (addig meg biztos, ami tuti ne egyek csokit, sütit és hasonlót), de nyugi, addig nem fog elromlani visszahozhatatlanul. Öröm, bodottá:))

ERA-12 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55323

Nekem a PCO-s programból kicsit kakukktojás Erőss Zsolt előadása. Ez most hogy jön ide?

 

 

ERA-12 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 55322

Cerbonában én még csak a piros gyümissel találkoztam, a másikat nem tudom hol árulják, mert sehol sem láttam.

Viszont tegnap az ALDI-ban vettem isteni finom (és ezerszer jobb minőségű, német) müzliszeleteket és gyümölcsszeleteket. A gyümölcsszeletek olyanok, hogy két vékony ostyalap közé van töltve a darált gyümölcsökből álló "maszlag", amiben még van gyümölcslé meg mindenféle finomság. Nagyon finom!!! Csomó féle van. Igaz van benne méz is. De szerintem elenyésző, néha lehet azt is enni. RR mondta.

Ezeket dobozban lehet kapni, 5 ill. 8 db van egy dobozban.

A www.aldi.hu oldalon meg lehet nézni az aktuális prosiban. A gyümölcsszeletek tegnaptól, a müzliszeletek hétfőtől nagyon akciós áron vannak!

A müzliszeletek közül az almás cukormentes, és a többi között is volt olyan, hogy "egyéb cukrok + édesítő". Szerintem még az is belefér.

 

Előzmény: kleingy (55317)
kleingy Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55321

Az újaknak és a régieknek is jelezném, hogy itt a jövő szombati (október 22.) közönségtali pontos programja! :) A FB-on van az Alapítványnak oldala és ha megosztjátok ti is, akkor ingyen lehet bemenni. :) Fontos, hogy e-mailben kell regisztrálni a rendezvényre! Gyertek, a tavalyi is nagyon-nagyon jó és rendkívül hasznos volt, na meg jó lenne végre arcokat is tenni a nicknevekhez!

 

Október 22. (szombat)

 

10:00-10:10        PCOS Szívügy Alapítvány – Köszöntő  

10:10-10:30        Dr. Szabó Ferenc – Férfi meddőség  

10:30-11:05        Dr. Fülöp István - Mai Magyar Meddőségi Misztérium

11:05-11:30        Dr. Naszódy Péter - Gondolatok a meddőségről, az endokrinológus szerepe a meddőség kezelésében

(végén kérdezz-felelek)

11:30-11:45        Kávé, büfészünet

 

11:45-12:10        Zentai Andrea: - Hogyan építsük fel az étrendünket  babavárás esetén? (végén kérdezz-felelek)

12:10-12:30        Ráczkevy Tímea: - Mire nevel a menza? (végén kérdezz-felelek)

12:30-13:00        Erőss Zsolt - Rehab” előadás a 2010-es év eseményiből:  Baleset - rehabilitáció a Himalájáig (végén kérdezz -felelek)

13:00-13:45        Büféebéd

 

13:45-14:00        2011-es Metformin baby mozi

14:00-14:25        Dr. C. Molnár Emma – Miért nehéz PCO - szindrómásnak

lenni? (végén kérdezz-felelek)

14:25-14:40        Kriston Andrea – Változol vagy elváltozol? (végén kérdezz                       felelek)

14:40-14:50        Sári Nóra – dr. Kovács Ramóna:  Az ezerarcú boszorkány – A PCOS-ról lányoknak és asszonyoknak – beszélgetés Nórával és Lehr Kata grafikussal

14:50-15:00        Kávészünet

15:00-15:55        Foglalkozások az aulában (játékos vetélkedő                   

                               tudásteszttel, sorsolással), beszélgetés a körvezetőinkkel

16:00                     Közönségtalálkozó vége

marchesa Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55320

Szia Szeleszte, nekem azt mondta a dietetikus, hogy bármelyik étkezésre lehet csak lassút enni, tehát a tízórai és az uzsi is lehet csak lassú.

Ha mégis ennél gyorsat is, akkor tízórai max. 10 g gyors és 10 g lassú, de uzsi lehet akár 20 g gyors is. Én sajnos nem tudok csak gyors CH-t enni, mert egy órán belül megéhezem. Általában tízóraira teszem be a napi natúr joghurtomat és uzsira valamilyen gyümölcsöt, mindkettőt valamilyen lassúval pl. Wasa.

Néha főzök köleskását, amit nagyon kevés mazsolával és párolt almával fogyasztok, fahéjjal ízesítve. Én leszoktam az édesítőkről is, ezért nem is teszek bele semmi mást. Van úgy, hogy zabpelyhet főzök, és azt eszem sok zöldséggel pl. uborka, paprika, paradicsom, retek, amikben szinte alig van CH, így nem kell számolni velük.  

A kölesben az a jó, hogy eheted sósan vagy édesen is, szóval néha eszem kölest cottage cheese-zel.

 

Előzmény: Szeleszte (55319)
Szeleszte Creative Commons License 2011.10.13 0 0 55319

Kleingy:

 

Kénytelen leszek valamit változtatni, mert ez így nem jó:((((

 

Tízóraira és uzsira milyen lassú ch-t esztek? (gondolom: korpovit, vagy teljeskiörlésű kenyér) Mekkora gond, ha elmarad melőle a gyors ch: pl tízórai én csak kávét rakok be keksszel, és mennyire gond, ha du kimarad a gyors ch?

 

Amúgy azt találtuk ki otthon, hogy sütni kéne tönkölylisztből jó kis magos pogácsákat. Gondolok ilyenekre: hogy a tésztájába belekeverni, lenmagot, tetejére szórni szezám magot, vagy tökmagot belerakni. Jobb lenne tízórai és uzsira egy egy kis ilyen pogi, mint a korpovit. Van esetleg valami ilyesmi recepted?

Előzmény: kleingy (55289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!