Keresés

Részletes keresés

camel1237 Creative Commons License 15 perce 0 0 25178

Szia. Örömmel olvastam, hogy a Sensatoriban voltatok. Már kétszer voltunk mi is, másodszor most juniusban. Légyszíves írj a vendégekről meg az a la cartokról, mert most vannak ott ismerőseim és azt mondták elsőre, hogy pocsék amit nem nagyon hiszek el. Nagyon meglep, hogy beteg lettél, elszomorít mert mostanában olvastam, hogy a Makadi Spában is előfordul már, ha így folytatódik nem tudom, hová menjünk.

Előzmény: Gömbtekerő Doloresz (25177)
Gömbtekerő Doloresz Creative Commons License 14 órája 0 0 25177

Sziasztok!

Pénteken érkeztünk vissza Egyiptomból. 2 hetet töltöttünk Sharmban a Coral Sea Sensatori szállodában.  A szálloda gyönyörű és modern, a part homokos, a stég végén korallzátony. 

A férjem a diving pro-s csapattal volt búvárkodni, mindenkinek ajánljuk őket, kedvesek segítőkészek.

Mi bécsi indulással mentünk és egy német utazási irodán keresztül fizettük be a nyaralást. (5vorflug)

Mindennel megvoltuk elégedve a gép időben indult (Air Cairo) és érkezett is vissza. Egyetlen negatív pontja a nyaralásnak a gyomorrontás, ami 1 hétig tartott nálam. Lementem a 'Clinic'-re a szállodában és ott kaptam Flagyl nevű gyógyszert, ami rögtön helyrehozta a problémámat. Az itthonról hozott gyógyszer (Smecta) a kinti fertőzésre semmit sem ér. 

gabrisgabi Creative Commons License 3 napja 0 0 25176

Köszi a válaszokat, megkeressük őket.

evi.b. Creative Commons License 3 napja 0 0 25175

Én is, mint Camel melegen tudom a DivingPro.hu-t ajánlani. Nem lesz csalódás.

Előzmény: gabrisgabi (25173)
camel1237 Creative Commons License 3 napja 0 0 25174

Szia. Hajós kirándulásra a Divingprot, Váczy Szilvit meg Jenei Zolit keresd. Mi voltunk velük juniusban, az eddigi legjobb volt.

Előzmény: gabrisgabi (25173)
gabrisgabi Creative Commons License 2017.08.13 0 0 25173

Sziasztok!

Utazik közületek valaki szeptember 06-án az Anubis szervezésében?

Kinti fakultatív programok érdekelnének egyéni szervezésben.

Előre is nagyon köszönöm annak aki válaszol!

Cb4461 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25172

Kedves Szilvi 2016.

3.án érkeztünk haza Siva Sharmból,szállodáról csak jókat tudok írni kiváló szép tengerre néző tiszta jól felszerelt szobát kaptunk. Ellátás, mindig találtunk kedvünkre valót csirke marha hal szinte mindig volt hideg konyhai dolgokból bő választék sütik finomak voltak. Part gyönyörű szép karbantartott kerttel ha érdekes nagyon tiszta  nagy medencével. Személyzettel jól ki lehetett jönni barátságosak.Nagy külömbséget tapasztaltunk első hetünk a Grand Plazaban töltöttük itt a tisztasággal voltak problémák tányérok evőeszközök kopottak és és koszosak voltak szerintünk tisztítószert nem nagyon használnak ezt a szobánk takarításakor sem éreztük.

Síva pont az ellentéte tisztaság rend jól éreztük magunkat...Ajánlom elhelyezkedése is nagyon jó 15 perces sétával elérhető a Soho Square igényes esti szórakozáshoz. Kérdésed lenne írj.

Előzmény: Szilvi2016 (25171)
Szilvi2016 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 25171

Sziasztok !

A Siva Sharm-ról van valakinek információja?

Köszönöm a válaszokat..

Előzmény: voltbull0 (25110)
Carlsberg007 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 25170

Ha tudnal kuldeni egy konret linket,hogy pontosan melyik fb csoportod ajalottad,azt nagyon megkoszonnem! 

Szep estet!

Előzmény: Kathy8 (25162)
lovely timike Creative Commons License 2017.08.03 0 0 25169

Szia! Köszönöm szépen a tippet! Csak azért mennénk Sharmba mert még nem jártunk ott. Néztem hurghadai szállásokat is, hamarosan döntenénk..

Előzmény: camel1237 (25166)
google6 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 25168

Sziasztok, most jöttem haza Egyiptomból, és szeretném, ha elolvasnátok, amit most itt írok. Ha Egyiptomba készültök nyaralni, és terveitek között szerepel a gizai piramisok, Luxor vagy más kulturális nevezetesség meglátogatása, akkor ezt mindenképpen hallanotok kell.

Gizában jártam két napja, és az állatkínzás legmagasabb szintjét tapasztaltam. Lovak, tevék rettenetesen lesoványodva, víz nélkül egész nap, véres sebekkel a tűző napon, amit "gazdáiknak" köszönhetnek, akik egész álló nap ütik, verik őket nagy botokkal, csupán azért mert szegény állatok nem mennek elég gyorsan vagy úgy tudatják velük, hogy forduljanak jobbra, hogy a bal hátsó lábukra csapnak, és fordítva. Tevék, lovak és szamarak százai haldokolnak egész álló nap a legnagyobb szenvedések közepette. Esélyük sincs a kijutásra, mivel Egyiptom nem jeleskedik az állatvédelem területén.

Tudnotok kell, ha tevegeltek vagy lovagoltok, akkor ti is támogatjátok ezt az állatkínzást, ami nem csak Kairóban, Gizában vagy Luxorban van jelen, hanem mindenhol, ahol állatokat használnak a turisták szórakoztatására. Ne tegyétek!! Minél többen tartotok igényt erre, annál több állat szenved élete során.

Életem eddigi legpokolibb élményében volt részem,amikor minden egyes piramisok árnyékában eltöltött pillanatom során azt láttam, hogyan ütik az egyik lovat, vonszolják a másik tevét, és így tovább.

Az ottani lakosság az állatokat semmibe veszi, ahogy egymást is. Sokat utaztam már, de ilyen néppel még nem találkoztam. Legszívesebben mindenkit megkérnék, hogy ne menjetek oda, ne támogassátok a turizmust és az országot, mert nem érdemlik meg!! Ha mégis mentek, és szeretitek az állatokat, akkor kérlek titeket, hogy használjátok a "hangotokat", segítsetek az állatokon, ahogy tudtok. Utasítsátok el a tevegelést, ne lovagoljatok, ne vegyetek részt ebben az állatkínzásban!! Köszönöm szépen.

Geisha03 Creative Commons License 2017.08.03 0 4 25167

Kedves voltbull0. Maga valóban egy nulla mind emberileg,mind mindenhogyan...melymagyarozol itt,lejaratni látom sikerül mindenkit, kint sem tudtál semmi mást kizárólag a piszkalodast,a bantast,olyan nem volt ami neked tetszett volna.minden egy rakás nulla volt. Sajnálom az ilyen embereket mint te,komolyan,szivbol sajnálom. Az hogy ki hogy van tetovalva,kinek milyen sérülése lett,neked ehhez mi közöd van? Tudod mit,kivanom neked a tűz korall csipeset. Ott meg volt pofad sajnalkozni,sajnálom a szanalom életed. 

Üdvözlettel a tetovált tűz korall csipte lány. 

Amúgy 34 éves vagyok,de örülök hogy fiatalabbnak látszom. 

Előzmény: voltbull0 (25133)
camel1237 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 25166

Szia. Én a Baron szomszédját a Sensatorit ajánlanám. Junusban másodszor voltunk az uncsink is velünk volt 3 éves. Van lassan mélyülő homokos part is, sőt a korallokat nem csak a mólóról lehet megközelíteni.  Tökéletesen tiszta, biztonságos a hotel, de azért kérdezném, ha a snori nem fontos, akkor miért Sharmot választottátok kisbabával? Van most közvetlen repülő, vagy átszállással utaztok? Na az azért nem annyira egyszerű a kicsivel.

Előzmény: lovely timike (25163)
Knova Creative Commons License 2017.08.03 0 3 25165

Figyelj már voltbull0.

Kit "mélymagyar" -ozol te le? Kinek képzeled te magad? Osztod itt az észt, osztottad ott kinn is végig.

Ki nem állhattak már a magyarok, a repülőn csak a te ész osztásod hallgattuk. Jobb lenne ha inkább otthon maradnál, aztán meg itt leszólod a másikat.

Persze kinn jópofiztál hogy mi baja a lábának, most meg itt ez....

És még neked égett kinn az arcod, a fiatalok miatt akik jól érezték magukat? Hehe

Itt is csak szarozol mindent, és mindent jobban tudsz mindenkinél.

Érdekes figura vagy ...

Annyira konzervatív vagy, hogy érdekes topikokban vannak hozzászólásaid házi szex fotókkal. Úgy érzem nálad nincs "mélymagyar" -abb.

Hányok az ilyen emberektől...

Sok sikert annak aki veled valaha utazik...

Előzmény: voltbull0 (25133)
mzoli75 Creative Commons License 2017.08.03 0 1 25164

Baron Resort? A homokos part talán annyiban nyilvánul meg,hogy a napágyaknál valóban az van,de stégről lehet snorkelezni.

A szobák, az ételek, az odafigyelés a vendégekre maximális.

A koralfal pedig minden képzeletet felülmúl.

Előzmény: lovely timike (25163)
lovely timike Creative Commons License 2017.08.02 0 0 25163

Sziasztok! Bátorkodom tanácsot kérni tőletek :) Kisbabával, éppenhogy 1 évessel szeretnénk menni, lényeg lenne: all inclusive, kimagasló minőségű szálloda, tengerre néző szoba, homokos, gyönyörű part, lehetőleg tömeg nélkül de tágasan. Ami nem lényeg: sznori. Szeptember elején mennénk 1 hétre. Előre is köszönök minden tippet :)

Kathy8 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 25162

Az FB Egyiptom csoportban van friss beszámoló több is és képek is!

Előzmény: Carlsberg007 (25161)
Carlsberg007 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 25161

Szia! 

Mit tapasztalatatok a Ghazala Gardensben?

Azt irtad megirod majd. :)

Nekunk jovo heten lenne aktualis,hatha tudnal segiteni hasznos tanacsokkal. :)

Elore is koszi!

Előzmény: czjm (25137)
andi.x Creative Commons License 2017.07.20 0 2 25160

Sharm Plaza/Resort       Sharm el Sheik

2017.07.05-07.19

ETI

Ígéretemhez híven elkészítettem a beszámolómat a Sharm Plaza/resort hotelről, ahol két hetet töltöttünk. A beszámoló teljesen szubjektív, az én érzéseimet, gondolataimat tükrözi, és lehet, hogy valaki ugyan ebben a hotelben, ugyan ebben az időben teljesen másképp látta a dolgokat.

Az eredeti indulás reggel 9.00 óra lett volna, de pár héttel előtte már jött az infó, hogy nem reggel, hanem este 19.00 órakor fogunk indulni, viszont az érkezés is ennek függvényében módosult, az éjszakai indulásból délutáni lett.

A gép, Air Cairo légitársaság, végül kb. 1 órás késéssel indult el. Teljesen sima repülés volt, még egy kis turbolencia sem zavarta meg. A gépen lehetett választani, csirke vagy marha hússal készült ételek közül, de a húson kívül teljesen egyforma volt, kis tészta, plusz zöldség köret. Egy zsemle, vaj, kockasajt, süti. Inni sokféle üdítő közül választhattunk, illetve kaptunk egy kávét vagy teát a végén. Átlagos volt, olyan, amit általában adnak.

Leszállás után senki nem akart velünk vízumot vetetni, nem terelgettek erőszakosan, mint ahogyan Hurghadán megszoktuk, a legtöbben csak only sinai vízumot kértek, ez ingyenes, és csak egy pecsét az útlevélben. Természetesen aki akart, az tudott venni rendes vízumot is, a bank ablak nyitva volt. Szintén nyitva volt a reptéren egy duty free illetve a vodafone bolt, ahol net kártyát lehetett venni.

Indulás a buszokhoz, a mi szállodánkba két busszal is mentünk, annyian foglaltak oda. A csomagok kipakolása után levittek az étterembe, ahol lehetett enni, inni.

A szobakiosztás elég viccesen történt, olyan jó egyiptomi módon, itt már tudtuk, hogy helyben vagyunk. Betereltek bennünket egy terembe, ahol sorba kellett állni a bejelentő lapért. Amikor ez meg volt kitöltve, akkor egy másik sorba, ahol lemásolták az útlevelet és hozzátűzték a bejelentő laphoz, ezzel felszerelkezve a következő sorban megkaptuk az előre kiosztott borítékot, a szobakártyával, törölközőkártyákkal, és hotel térléppel, leírással. Mi a resortba fizettünk be, de előtte írtam a hotelnek, ahol szép, jó és csendes szobát kértem, és megemlítettem, hogy van ám nekünk Mahara kártyánk is. Így a plázaban kaptunk egy minden igényt kielégítő szobát. A szoba tiszta volt, két hatalmas francia ággyal, sok szekrénnyel, erkéllyel. A bőröndök lassan érkeztek, így majdnem hajnali négy óra volt, mire le tudtunk feküdni. Maga a berendezés már megkopott, senki ne számítson luxusra, vagy csili-vili pompára, de nekünk kilátásunk volt a tengerre, panaszra semmi okunk nem lehetett. Közel volt a tenger, közel volt a főétterem, abszolút csendes volt, szerintem nagyon jól jártunk vele.

A takarítás is teljesen rendben volt, elvileg két naponta jár egy másfél literes víz, de mi azt például minden nap kaptunk. Ágyat is húzott,a törölközőt is rendesen cserélte, illetve az első nap szóltam, hogy mossa fel az egészet, mert úgy szeretem, szó nélkül megcsinálta. Ami kifogyott, tusfürdő, sampon, másnap egyből pótolta, és szépeket hajtogatott, tényleg minden úgy volt, ahogy kértük, bár baksist mindig adtunk neki.

Másnap reggel 10 órakor volt az eligazítás, ahol egy magyarul elég jól beszélő (Mostafa) idegenvezető elmondta a szokásos dolgokat, illetve a program lehetőségeket. Meglepetésünkre nem sok program van még az ETI kínálatában, de amúgy minden megoldható a helyiekkel, nyilván sokkal olcsóbban.

Az első nap a szokásos felfedezésekkel kezdődött, aztán belevetettük magunkat a tengerbe és megkezdtük a jól megérdemelt nyaralást, pihenést.

Hotel:

Nekem nagyon tetszett a hotel, annak ellenére, hogy az egészre ráférne egy kis felújítás, mert bizony itt-ott hámlik a vakolat, az idő vasfoga már nyomott hagyott rajta. Teljesen egyszerű szállodáról van szó, sok-sok lépcsővel, kis zeg- zugos bejárókkal, folyosókkal. Rengeteg helyről csodálatos panoráma nyílik az ember szeme elé, néha csak ámultunk és bámultunk. Több medence is van, de igazából nem ez a hotel erőssége. Van egy csúszdás rész is, de elég messze a tengertől, kint, majdnem a főkapunál, mi sosem mentünk el oda, így nem tudom, hogy mennyire jó vagy sem, mindenesetre két nagy és két kis gyerek csúszda is van, de nem egy gyerekparadicsom. Igazából kisgyerekkel alapból nem ez a legjobb szálloda választás, mert a tengerben sincs homokos vagy pancsikolós rész, csak egy nagyon pici, a kövek között, mert amúgy egyből mély a víz.

Személyzet:

Úgy gondolom, hogy  mindenki nagyon kedves, barátságos és segítőkész volt. Nem tapasztaltunk negatív dolgot senkivel kapcsolatban, szinte lesték az ember kívánságait. Mindenkivel hamar összebarátkoztunk, a takarítón kezdve az animátorokig, persze azért aki nagyon jó fej volt, annak baksist is adtunk.

Part:

Mint írtam a part nem lassan mélyülő és nem homokos, hanem lépcsőn lehet lejutni, és kis teraszos részek vannak, ahol mindenki kedve szerint pihenhet. Mindig, mindenhol volt hely, nem kellett sem előre foglalni, sem megküzdeni a helyekért. Ami viszont gyalázatos állapotban, az a matrac a napágyakon. Ilyen szakad, szedett-vedett, összetákolt matracokkal még sehol nem találkoztam. És sajnos nem csak pár ilyen matrac volt, hanem gyakorlatilag az összes ilyen volt.

Na de ha ezen túllépünk, márpedig túlléptünk, akkor ott van a tenger, a csoda. A hotelnek két stégje van, egy fa-beton, és egy mobil stég. A két stég között van a legkevésbé szép látnivaló, de akár jobbra, akár balra elúszva a stégektől nagyon szép az élővilág. Ígértem egy összehasonlítást a Makadival: véleményem szerint a Grand Makadinál szebb és színesebb a korall fal, viszont itt sokkal több és többféle halat látunk. Tehát halak tekintetében ez nyert, korall tekintetében a Makadi. Igazából két hét alatt sem tudtuk megunni, mindig találtunk valami érdekeset, mindig volt valami élmény. A víz kristálytiszta, langyos, csábító és gyönyörű. A látnivaló mindig minden bosszúságunkat feledtette.

Ami még nagy előny, hogy a hotel egy öbölben helyezkedik el, és gyakorlatilag mindig lehet sznorizni, nincs nagy hullámzás. A két hét alatt egyszer volt, hogy nem engedtek be, mert nagyobbak voltak a hullámok, de általában tükörsima volt a víz. Ennek a hátulütője viszont az, hogy a parton semmi szélmozgás nincs, pusztulat meleg van, csak a vízben lehetett kibírni, csoda, hogy nem nőtt úszóhártyánk J

Ellátás:

Ha megfeszülök sem tudok jót írni róla. Sajnos, ahogy azt már előttem többen írták, a hotelben az ellátás nagyon hullámzó volt. Volt rossz, és kevésbé rossz. Egyszerűen semmi, de semmi változatosság nem volt benne. Az első héten még egy nyomorult vajat sem sikerült szerezni. Nekem nagyon hiányzott a tea választék, egyáltalán nem volt, csak fekete tea. A kávéról ne is beszéljünk, csak akkor ivott az ember normálisat, ha fizetett érte. Reggelire persze volt tojás sütés, de ez a nyolcadik nap már annyira nem ízlik. A péksütik szárazak voltak, egyféle sajt, egyféle szalámi volt a választék, nagy ritkán volt kétféle sajt, de inkább a második héten, mert az első héten borzasztóan szegényes választékkal találkoztunk. Gyümölcs az első héten volt banán, aztán a nyomát sem láttuk, grépfruit és narancs, néha datolya. Az élelmesebbek, mint pl. én, a sütik tetejéről barbár módon lehalászták a sárgabarack és sárgadinnye díszítést, ezzel pótolva gyümölcséhségüket. Műzli egy csokis, és egy natur, ennyi a választék. Ebédre kb. mindig ugyan az volt, kétféle leves, ami gyakorlatilag sós lé, egyféle krumpli, egyféle rizs, egyféle tészta, valami ragu, zöldség, néha csirke és slussz. Mondjuk az első héten csirke sem volt, de a második hétre valahonnan előkerült. A lekvárok és üdítőt általában vizezve vannak, nem volt finom. Süteményválaszték az első héten kb. nulla, három-négyféle süti, majd később jobb lett és változatosabb. Vacsorára is mindig ugyan az volt, nincs tematikus est, mint más szállodákban. Bár a második héten már nem is ettünk a főétteremben, inkább foglaltunk az ala carte éttermekben. Ez az all inclusive ellátás részét képezi, csak be kell jelentkezni. A libanoni tűrhető, bár itt ettünk nagyon jót, és kevésbé jót, az olasz kritikán aluli volt, rágós hús, borzalmas szósszal, míg a mexikói nagyon finom volt. Ezen kívül még volt egy pizzázó, ott nekem nagyon ízlett a pizza. A parton van még egy étterem, mi csak kisbüdösnek hívtuk, a szörnyű szag miatt, amit bent tapasztaltunk, itt csak ebédelni lehetett, de csak egyszer próbálkoztunk. Van még egy ala carte a parton, ahol étlapról lehet rendelni, de tök mindegy, hogy mi van az étlapon, mert csak hamburger, hotdog, csirkefalatok (nuggets) van, pár szem sültkrumplival. Ez finom volt, viszont csak 14.30-ig van nyitva. Nekem délután nagyon hiányzott a snack, egy sültkrumpli, egy pizza, egy süti, egy szendvics, de ilyen itt nem volt. Palacsinta és fagyi volt, de a fagyi a vicc kategóriáját súrolta, hármat kellett kérnem, hogy egy normál gombócnyi adag meglegyen. Negyediket már nem volt pofám kérni. A recepció melletti bárban volt ebédről megmaradt süti, de csak a mazoisták mentek fel ez miatt.

Ami nekem még nagyon de nagyon nem tetszett, hogy gyakorlatilag vadászni kellett a tiszta evőeszközt. Volt mindig bőven, ezzel nem volt gond, csak koszosak voltak, mint amit a gép nem mos el rendesen. Komolyan, már szinte elment az étvágyam, ahogy válogattam az ételmaradéktól rászáradt kanalak között. Mindig úgy ettem, hogy az evőeszköz a lehető legkevésbé érjen a számhoz. Ugyan ez sajnos a poharaknál is előfordult. Pedig amúgy az éttermek tiszták voltak, a szalvéták pöpecek, a padló is rendben volt, az asztalok is, csak ez nem. Egyszóval éhen nem haltunk, de senkinek ne legyenek óriási elvárásai a kajával kapcsolatban. Dobozos mangó és guava lé van, de csak akkor kaptam, amikor a férjem fizetős kávét ivott, egyébként a cola, sprite és mirinda flakonos volt, erre nem lehetett panasz.

Animáció:

Esténként kiültünk a teraszra beszélgetni, így részesei lehettünk az animációnak. Nagyon aranyosak voltak az animátorok, általában ők is odaültek hozzánk dumálgatni, de maga a műsor nem volt nagy szám. Egyszer láttunk fakír showt… inkább vicces volt, és leginkább egy pasi vagy egy nőci énekelt slágereket (i will survive minden este elhangzott J) de meglepően jó hangon adták elő.     

Fáraó átka:

Nagyon sok honfitársunktól hallottam, hogy ment a hasuk, köztük nekem is, de nem tudok arról, hogy valakinek infúzióra lett volna szüksége (bár lehet, hogy volt olyan is) de az Antinál azért nagyjából mindenkit rendbe tett.

Vendégkör:

Általában szlovákok, németek, magyarok, franciák voltak. Hétvégére, péntek, szombat, vasárnap viszont rengetek arab család érkezett. Természetesen hozták a szokásos formájukat, de hétköznap nyugi volt, alig láttam elvétve párat.

Fakultatív program:

A Blue Hole programot választottuk, illetve csatlakoztunk két magyar sráchoz, akik már itthonról elkezdték szervezni Lidoval. Természetesen nem Lidoval mentünk, hiszen Ő Hurghadán van, hanem egy vele kapcsolatban álló, sharmi szervezővel. Reggel fél nyolckor jöttek értünk, halál pontosan ott várt a jeep. Először még viccelődtünk, hogy biztos csak négyen leszünk és VIP program, de aztán lefagyott a mosoly. A jeep nyolc személyes volt, elől a sofőr és guide, hátul mi. Megállunk egy szállodánál, beszáll egy arab család, papa, mama, két kiskölök. Ez még ok, elférünk. Aztán még egy szállodánál, és beszáll egy lengyel pár, na ekkor már szűkös volt. Jött a következő szálloda, ahol szintén egy pár várt beszállásra. Mi csak lestünk, hogy vajon ezek hová fognak ülni? mert már csak az ölünkbe volt hely. De a guide kipattant, és a pár előre ült a sofőr mellé. kb. csiga tempóval, de tényleg, úgy 30-40-el elkezdtünk zötyögni. Gondoltam is, jó sokára érünk így oda, mert elég messze van még Dahab. Aztán végre nagy nehezen elértünk egy nagyon komoly ellenőrzési pontra, ahol megérkezett még két jeep, egyikben a guide-unk. Na, ott az egyik párt átültették egy másik autóba, az arab apát az egyik gyerkőccel előre, és mindjárt mindenki megkönnyebbülten felsóhajtott. Az ellenőrzésnél elvették az útlevelünket, megnézték, de nem tartott sokáig, és már robogtunk is Dahab felé. Egy helyen álltunk meg, ahol lehetett üdítőt venni, és mosdóba menni, aki volt már ilyen helyen, nyilván ismeri a helyi higiéniát. Aztán megálltunk még egy helyen, ahol volt lehetőség felszerelést, mentőmellényt, neoprén ruhát bérelni, szerintem teljesen korrekt áron, pl, volt aki békatalpat bérelt,  1 dollárért. Majd megérkeztünk Dahabba. Engem a hangulat nagyon megfogott, mint valami 60-as évek hippi tanyája lenne, nekem nagyon bejött. Persze csak átutazóban. Ott vehettünk koktélt, colát, üdítőt, majd elindultunk sznorizni. A blue holtól pár száz méterre mentünk vízbe, egy nagyon szűk bejárón, és onnan közelítettük meg a lyukat. Az áramlat erős, szinte úszni sem kell, visz magával. A víz hűvösebb, 20-22 fokos lehetett. Ez kb. egy 40-50 perces „úszás” volt, és nagyon szépeket láttunk. A blue hole-ba beérve már nem igazán szép, megkopott korall fal van. Kijönni szintén nem volt egyszerű, de aki élt és mozgott ott, az mindenki segítette a másikat, nemtől, bőrszíntől függetlenül. Közben a papucsokat is odahozták, így ez sem volt gond. Majd kaptunk ebédet, grill csirke, rizs és saláta körettel, szerintem finom volt. Ezt követte a tevegelés, amit én alapból nem akartam, de a program részét képezte. Persze kifogtam a leggyagyásabb tevét, de azért élveztem. Majd Dahab bazározás, az elmaradhatatlan parfümériával. Innen galád módon kiosontunk, és vásárolgattunk, Antinál 2 dollár volt, szerintem lehetett volna alkudni, de nem akartam (a hotelben kíváncsiságból megkérdeztem, 8 euró volt az ára) Azért végig mentünk Dahab-on, ez már az igazi Egyiptom, sajnos mélyszegénység, kosz, mocsok. Aki először látja, sokkoló lehet. Majd hazafelé volt még egy kis jeep a sivatagban, egy oázis megálló, és irány haza. Maga a program szerintem jó volt, bár én egy részét kihagytam volna, de mint írtam, mi csak csatlakoztunk, lusta voltam magunknak leszervezni. A guide nagyon figyelmes volt, nagyon figyelt mindenkire a vízben, összeszedett és jól szervezett programnak mondanám, és mindenkinek ajánlom, aki még nem tevegelt, nem jeep-ezett a sivatagban, és látni szeretné a blue hole-t.

A biztonsággal kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nem éreztem sehol veszélyben magam, úgy éreztem, hogy nagyon vigyáznak ránk, turistákra.

A két hét elég gyorsan elrepült, de sikerült magunkat kipihenni, látunk sok szépet, és összességében nagyon jól éreztük magunkat. Amennyiben úgy döntünk, hogy legközelebb is Sharmot választjuk úticélul, nem valószínű, hogy ebbe a hotelbe térünk vissza. Ár-érték arányban elfogadható, de az akciós árnál többet semmiképp nem ér meg.

A hazaút fél órás csúszással indult, de sima út volt ez is, a kaja ugyan az, mint hazafelé, a személyzet a repülőn kicsit mogorvább volt, bár nem nagyon érdekelt.

Bárkinek konkrét kérdése van, szívesen válaszolok.

Andi

voltbull0 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 25159

mi január végén voltunk a Grand Hotelben Hurghadán, június közepén pedig a Sharm Plazában

Mindkettővel teljesen elégedettek voltunk.

Előzmény: Varró Anita (25158)
Varró Anita Creative Commons License 2017.07.18 0 0 25158

Sziasztok,mi is aug végén megyünk Sharmra....,mi nem mondjuk vissza az útat!!! :) Januárba voltunk Hurghadán...és hála égnek össze jött hogy Sharmra is eljussunk.

voltbull0 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 25157

Én nem mondanám vissza.

Előzmény: allooha (25156)
allooha Creative Commons License 2017.07.15 0 0 25156

Sziasztok! Augusztusban készülünk Sharm-ba , de kicsit megijedtünk a pár napja történt késeléses merénylet miatt ami Hurghadában volt. Utazik esetleg más is ebben az időben közületek? Kaptunk hideget és meleget is. Sokan mondták, hogy máshol is történhetnek merényletek , de természetesen tisztában vagyunk vele,hogy itt nagyobb a lehetősége. Kinek mi a véleménye ? Megfordult a fejünkben ,hogy visszamondjuk-e? 

actaviss Creative Commons License 2017.07.15 0 0 25155

Én tudom meg is írtam,de van,aki jobban tudja

idézet

FZ1234  21 órája    0 0 25151

... azt viszont nem akarom elhinni, hogy nincs az után a közelben üzlet. Nem voltunk még sharmon olyan szállodában, ahol nem lett volna 1-2-300 méteren belül valami bazársor vagy kis bolt (bár a térképen tényleg nem látszik semmi, ez zavaró).

idézet vége

Előzmény: andi.x (25154)
andi.x Creative Commons License 2017.07.15 0 0 25154

Szia! Itt vagyunk  a Sharm Plazaban, tènyleg nincs mellette bazàrsor. Pàr butik van a szàllodàban szètszórva, de a főkaputól is mèrföldekre van a főút, ès az is csak egy út, nem bazàrsor. Onnan mèg elèg tàvol van a központ. Üdv: Andi

Előzmény: voltbull0 (25152)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25153

mellet = mellett

bocs

Előzmény: voltbull0 (25152)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25152

A Sharm Plaza mellet 9 km-re nincs semmi.

Pontosabban a semmi közepén van a szálloda.

Nem kell nekem hinni, elég ha majd ott lesztek.

Addig higgy azt , amit szeretnél.

Addig is

Have a nice weekend!

Előzmény: FZ1234 (25151)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25151

Szia! Attól tartok pontosan, hogy 1 hét után a gyerek már csak palacsintát és pékárut evett, esetleg sült krumplit. Az étkezések úgy történtek, hogy szedtünk a tányérra ami tetszett és , ha nem ízlett, akkor ott hagytuk, elvitték. Az önkiszolgálóba ( ahol ezt megtehettük eddig) azt írjátok, hogy gyengébb a minőség, az a la carte éttermekben nem tudom, hogy ugyanezt megtehetjük-e, illetve, hogy ezt mennyire díjazzák. Na mindegy, ezen kezdünk túllépni, azt viszont nem akarom elhinni, hogy nincs az után a közelben üzlet. Nem voltunk még sharmon olyan szállodában, ahol nem lett volna 1-2-300 méteren belül valami bazársor vagy kis bolt (bár a térképen tényleg nem látszik semmi, ez zavaró).

Előzmény: Napfény1 (25150)
Napfény1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25150

Szívesen! Mehetsz önkiszolgálósba akár minden nap, de ha nem zavar az esetleges lassúbb kiszolgálás, szerintem az étlapról választósak sokkal jobbak. Vagy pontosan mitől tartasz? Van animáció, esti műsorok is. Vásárlási lehetőség a hotelen kívül legközelebb Naama Bay-ben.

Előzmény: FZ1234 (25148)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25149

bocs,de nem értem ,h mitől tartasz

a főétterem önkiszolgáló

ha akarsz csak odajársz s nincs mitől tartani

csak az a'la carte éttermeben nevükből adódóan van menü szerinti választás,de az,h hova akarsz menni vacsorázni v ebédelni csak rajtad múlik

üzletek vannak a hotelen belül is,de drágák volt olyan dolog,amely esetében 4x volt az ár!

normál üzlet legközelebb Na'ama Bay-ben van 8 km addig semmi sincs 

taxi megvárással 150-200 EGP

iránytaxi 5-10 EGP

vagy van az általam korábban leírt "tricky free shuttle"

mi is tervezünk még 2 hetet októberre szerintem addigra még kedvezőbb ár lesz

bár ki tudja

Az utolsó gép október 18-án megy ki és október 25-én jön vissza

Előzmény: FZ1234 (25148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!