Keresés

Részletes keresés

voltbull0 Creative Commons License 2017.09.29 0 2 25226

Akir bármi érdekel most épp itt vagyunk.

Szívesen válaszolok mindenre.

32-36C van árnyékban, a tenger 28-29C

Nehezen bírjuk.

voltbull0 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 25225

Én éjszaka aludni szeretek s nincs az a kolostor amiért ne tenném ezt!

Ennek ellenére gratulálok!

Azt viszont nem igazán tudom miként fogunk tudni elmenni decemberben Abu Simbelt megnézni,de biztos elmegyünk.

Előzmény: Fata Morgana1 (25223)
Napfény1 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 25224

Értem és persze gratula a teljesítményedhez is!:) Nekem azért nincs ilyen erőnlétem, a túra után a délutánt biztos, hogy vízszintben töltöttem volna... és kivételesen nem a víz felszínén:))

Üdv,

Napfény

Előzmény: Fata Morgana1 (25223)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2017.09.21 0 1 25223

Szia, Napfény1!

Köszönöm a visszajelzést.

Igen, a Mózes-hegy kirándulás valóban hosszúnak tűnhet elsőre, de szerintem ebben

a formában, hogy este indulsz, éjjel utazol, éjszaka és hajnalban mászod meg a hegyet,

látod a napfelkeltét és a meleg beállta előtt, korán reggel le is jössz, majd nyitásra ott

vagy a Szent Katalin kolostorban, és ebédre már vissza is érsz a szállodába, a lehető

legjobb összeállítás.

Legalábbis az én szemszögemből, mert így nem egy teljes nap esik ki a sznorkelezésből,

csak a délelőtt, vagyis a körülményekhez képest a lehető legkevesebb időt töltöd így a

Vörös-tengeren kívül... és közben bibliai tájakon jársz, páratlan műemlékek között.

Igaz, sötétben utazol oda, és sötétben mászol fel, de ezzel sok időt is nyersz, és nem

veszítesz semmit, mert visszafelé ugyanarra jön vissza a busz délelőtt, tehát a tájat is

látod, és a hegyről lefelé is korán reggel szintén látod a tájat, amit éjszaka odafelé nem

láttál. Ebéd után pedig irány a Vörös-tenger! :-)

Lehet, hogy kell hozzá persze egy kis megszállottság, de én a fáradtság-faktort teljesen

figyelmen kívül hagytam. Mivel csak egy hétre mentem, gondoltam, aludni, pihenni otthon is

lehet, viszont sznorkelezni már nem annyira...

ÜDV

FM1

Előzmény: Napfény1 (25221)
Fata Morgana1 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25222

Szia, andi.x!

Örülök, hogy tetszett. Általában ennél részletesebb és hosszabb beszámolókat szoktam írni,

de a Te tényleg minden apróságra is kiterjedő írásod után ez szükségtelen volt.

Utazás előtt többször is visszaolvastam a beszámolódat, mely alapján a helyszínre érkezve

tisztára "déjá vu" érzésem volt, mintha jártam volna már ott... pedig csak most először :-)

ÜDV

FM1

Előzmény: andi.x (25220)
Napfény1 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25221

Ez igen, Fata Morgana!!:) Az egyik legszuperebb beszámoló, amit mostanában olvastam!!

Júniusban Kathy8-ékkal mi is voltunk 2 hetet a Sharm Plazában. Gondolkodtunk rajta, de végül nem vállaltuk be a Mózes-hegy kirándulást, kicsit visszatartott, hogy ennyire hosszúra nyúlik a program összességében, de ahogy leírtad, komolyan elkezdtem most kicsit sajnálni...:) Na mindegy, majd legközelebb:) Helyette a Színes kanyonba mentünk.

A leírás többi részét meg tényleg olyan volt olvasni, mintha én is újra ott lennék:) Köszi!!

Előzmény: Fata Morgana1 (25217)
andi.x Creative Commons License 2017.09.21 0 0 25220

Szia Fata Morgana!

Ez nagyon-nagyon jó beszámoló volt. Élvezettel olvastam, mintha kicsit én is ott lettem volna!

Hálás köszönet érte!

Andi

Fata Morgana1 Creative Commons License 2017.09.20 0 1 25219

Szia!

Igen, nemrég változtattak ezen, korábban kellett, most már sem a hajós, sem a buszos

kiránduláson nem kell a Ras Mohamed Nemzeti Parkhoz a "nagy, 25 USD-s" vÍzumm elég az

ingyenes "only Sinai" is.

ÜDV

FM1

Előzmény: Pierr_Kardán (25218)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25218

Jó beszámoló, köszi.

A kérdésem az, hogy korábban azt lehetett több helyen olvasni, hogy a Sinai Only vízum nem érvényes a Ras Mohamed nemzeti park területére, mert az már kívül esik az engedélyezett területen.

Ezek szerint érvényes a Sinai vízum a Ras Mohamed parkba is?

Fata Morgana1 Creative Commons License 2017.09.20 0 5 25217

Sharm Resort/Plaza 2017.09.06 -13,

ETI, Air Cairo, Budapesti indulás,

Előzmények:

Sokat olvastam itt is arról, hogy a Sharm Resort/Plaza előtt húzódó Far Garden Reef nevű

zátonynál / merülő helynél milyen gyönyörű a korallfal, és a halak fajgazdagsága is kiemelkedő,

kíváncsi lettem rá.

(Eddig a Vörös-tengerben Hurghadán, a Titanic Palace előtt húzódó és a Makadi öbölben található,

szintén nagyon szép zátonyokat láttam.)

Tavaly az ETI-vel jó tapasztalatokat szereztünk, de akkor sokkal kedvezőbb árak és indulási időpontok voltak ausztriai indulással az általunk választott Sunwing Hotelre. A család úgy érezte, hogy már kinyaralta

magát, ezért úgy döntöttem, ha találok valamilyen jó „last minute” utat szeptember elejére, nekivágok

egyedül is.

Találtam is, legnagyobb meglepetésemre a korábbi tapasztalatok ellenére az ETI ára most budapesti

indulással kedvezőbb volt a Sharm Resortra, mint Ausztriából, illetve itthonról most összességében jobb

volt az indulás/érkezés időpontja is (nálam komoly visszatartó erő az, amikor a nyaralás már az utolsó előtti

napon véget érne a hajnali 1.00 vagy 3.00 órás gép visszaindulás miatt, és most sajnos ilyenek vannak

Ausztriából). Tehát 349 EUR-ért (utószezon lévén egyágyas felár sem volt már) a Sharm Resortban foglaltam egy egyágyas szobát (ehhez még vízum költség sem jött, mert az „only Sinai visa” ingyenes) . Tudtam előre

a beszámolókból, hogy a 4 csillagos Resort rész a kevés vendég miatt jelenleg nem üzemel, és mindenkit,

aki akár alacsonyabb áron a Resortba, akár magasabb áron a Plazaba foglal, úgyis az 5 csillagos Plaza részben helyeznek el. A csillagokról meg tudjuk, hogy Egyiptomban a fényszennyezés hiányában az égen igen szépen ragyognak, de a szállodák esetében azért nem ugyanazt jelentik, mint Európában, vagy Törökországban :-).

Számomra viszont ez nem is volt fontos, mert mindez kit érdekel, amikor gyakorlatilag egy repülőjegy áráért

egy hétig sznorkelezhetek egy hatalmas akváriumban, melyhez csak lesétálok a szobámból, (ha bármilyen is,

de mégis) all inclusive ellátás mellett, vagyis ár-érték arányban tényleg mindent visz…

Utazás:

Air Cairo, súlyhatár 23 kg poggyász, 5 kg kézipoggyász. Oda-vissza késve indult és érkezett.

Odafelé nagyon kevesen voltunk a gépen, mindenkire kb. 2-3 ablakhely is jutott… Visszafelé viszont a

járatot összevonták a pozsonyi géppel, így először Pozsonyba mentünk, oda vittük haza a szlovákokat,

ott beszálltak a helyükre az akkor indulók, majd utána Bp, ahol mi kiszálltunk, a helyünkre a szintén akkor

indulók szálltak be. Ez már elég tömött járat volt.

Érkezés:

Utazás előtt még gyorsan regisztráltam a Mahara Clubba, kaptam a regisztrációról visszaigazolást,

amit becsekkoláskor meglobogtattam, de teljesen felesleges volt, mert a szoba már előre ki volt osztva:

természetesen az 5 csillagos részben. Egy nagyon szép, villaépületben lévő, földszinti, nagy teraszos,

öbölre néző szoba. Konkrétan nemcsak a szoba volt tengerre néző, hanem az ágy is, vagyis az ágyból is

látni lehetett az öblöt, és mögötte Sharm el Sheikh központját, a kopt templomot és a két minaretes nagy mecsetet is (főleg távcsővel). Este is nagyon szép volt ez a látvány kivilágítva.

Csak mosolyogtam, mert én soha nem szoktam pl. felárat fizetni ilyesmiért (a szobába szinte csak aludni

járunk, éjszaka meg úgyse látszik a tenger :-) ), az utóbbi időben pedig többször is úgy alakult, hogy kérés nélkül, ingyen is ilyet kaptam.

A Mahara Club-os karszalag (itt most fehér volt, míg az alap karszalag kék színű) semmilyen előnnyel nem járt itt, nem volt külön Mahara Clubos bár, mint pl. a Makadiban. Olyan ritka is volt ez a fehér karszalag a vendégeken, hogy még néha az alkalmazottak is azt hitték, másik szállodában lakom, a bejáratnál és a főétteremben is „megcsodálták”, hogy ez meg mi? Amikor mondtam, hogy Mahara Club, akkor már vigyorogtak, hogy, aha… VIP…itt kb. ennyit is ért…

A repülőről és a szállodai ellátásról ételekről, italokról, tengerpartról, napágyak állapotáról andi.x fórumtársunk kitűnő és nagyon részletes beszámolót írt nemrég (utólag is hálás köszönet érte!) nem szeretném ismételni. Inkább a személyes élményeimről írok:

Sznorkelezés

Mivel nem is a gasztronómiai élvezetek miatt mentem (mert azért ugye még nem kellene repülőre ülni…

meg hát, őszintén… ez nem is az a hely…), hanem kifejezetten a Vörös-tenger bámulatos élővilága miatt…

Rengeteg időt töltöttem a tengerben délelőtt és délután is, volt olyan nap, hogy kb. 3,6 km-t úsztam összesen! A korallok változatos színekben és formákban pompáznak. Minden nap megfigyelhettem valamilyen számomra új halfajt, amit addig még nem. Már az első sznorkelezés első húsz percében

láttam három Napóleon-halat, amire régóta „vadásztam”, később kipipálhattam a murénát és a

barrakúdát is.

Szinte minden nap találkoztam szép nagy íjhalakkal (kék, piros fogú és titán), és persze a „szokásos” pillangó, ajakos, vitorlás, papagáj, unikornis, sebész, bőrönd halak, tüskés makréla nagy számban és

sok alfajban volt jelen, kékpettyes rája és tűzhal is felbukkant néha. Meg persze jó sok olyan hal,

amit nem sikerült még utólag sem beazonosítani…

A kisebb fix stég közelében minden nap ott úszkált egy szép termetes, kb. 80 cm-es sárga szájú

császárhal, néha a semmiből hirtelen termett ott, és nagyon közel jött, nem egyszer meglepve a

békésen sznorkelező társaságot. Nem vagyok egy ijedős típus, de azért én is erősen meglepődtem,

amikor a fejemet lefelé tartva sokáig nézelődök, úszkálok, amikor meg felnézek, ott lebeg velem

szemben, kb. 40 cm-re, farkasszemet néz a boci szemeivel, és kicsit a száját is eltátja, amiből

kikandikál azért néhány szép hegyes fog is…

Az öböl Naama bay felé eső részén folyamatosan horgonyzott 10-15 hajó, melyekkel idehozták a hajókirándulásra befizető turistákat sznorkelezni, intro merülésre, vagy búvárkodásra.

Kíváncsiságból el is úsztam egészen az öböl túlsó végéig, mert ott mindig sok hajó volt, hogy

megnézzem, mi van ott? Azon a részen óriási kéményszivacs-telepek is vannak, a fenéken kevesebb

a szikla, több a homokos aljzat, a víz sem olyan mély, mint a szállodához közel eső szakaszokon.

Az öböl másik végéig is elúsztam párszor, itt kezdődik a Sheraton partszakasza, és innen jól látszik

az Aquabai-öböl bejáratánál álló Tiran-sziget is. Közben egy nagyon jó, kissé az Erzsébet-híd makettjére hasonlító, zuhannyal is felszerelt, komoly stég mellett úsztam el, amire többször is másztam.

A partja is nagyon szép, egy kisebb pálmaligettel, a parti sziklákban megkövesedett kagylók, szivacsok,

korallok lenyomatait lehet látni. Feljebb egy nagy villaépület áll bekerítve, a tetején egy furcsa, óriási

gömb…mintha csillagvizsgáló vagy radarállomás lenne. Később megtudtam, hogy ez a villa Osama bin Ladené volt, a családja most is használja…

Kirándulások:

A tenger élővilága mellett a történelem is érdekel, ha tehetem az utazásaim során útba ejtem a közeli helyszíneket. A helyi irodák szerveznek Sharm el Sheikből is éjszakai túrát, hegymászást a Sínai-hegyre (Gebel Musa, Mózes-hegy, Hóreb, 2285 m, Mózes itt kapta Istentől a Tízparancsolatot). Ennek több

előnye is van; éjszaka és hajnalban nincs olyan elviselhetetlen meleg, és persze éjszaka úgysem lehet sznorkelezni, tehát a túra nem veszi el attól az időt…

Este 9 körül vett fel a kisbusz a szálloda előtt, aztán sorra ment még a többi utasért, három kisbusz

ment együtt konvojban (fegyveres kísérővel), miután mindenkit felvettek. Lengyelek, ukránok, oroszok, olaszok, arabok voltak a csoportban, valamint az itt állomásozó kolumbiai ENSZ békefenntartó erők egy kisebb szabadságon lévő kontingense.

A katonai áteresztő pontoknál és egy kis út menti büfénél álltunk csak meg út közben, a 240 km-t kb.

3 óra alatt tettük meg a változó minőségű úton. Megérkezés után a parkolóban a közeli bazársor

képviselői próbálták ellátni a turistákat mindenféle meleg ruhával, elemlámpával…

A Sínai-hegy és a lábánál álló Szent Katalin kolostor környéke szigorúan őrzött terület, belépés fémdetektoros kapun keresztül, teljes motozás, csomagátvizsgálás után. Körben a hegyoldalakon,

épületek tetején lőállások, géppuskafészkek…nagyon komoly…

(most olvastam, hogy az ISIS idén áprilisban hajtott végre itt egy támadást a katonák ellen…)

Itt egy beduin vezető vette át a csoportot, és elindultunk felfelé, hamarosan egy beduin táborhoz

értünk, ahol ajánlgatták tevéiket taxi gyanánt. Egy (tevék számára is) elég jól járható, 7 km hosszú

út vezet felfelé az első szakaszon. Közben kisebb boltok, büfék vannak a hegyoldalban, az út mentén,

itt lehet pihenni, enni-inni. A beduinok a tevékkel kísérnek egy darabig, arra számítva, hogy hamar

elfárad a turista és igénybe veszi a „taxit”. A második részen a büfé és a teveparkoló után már csak

gyalog, 750 lépcsőfokon lehet feljutni a csúcsra. A beduinok még itt sem adják fel, gyalog is jönnek

velünk, abban bízva, hogy talán támogatni kell valakit vagy legalább a hátizsákját vinni egy kis

baksisért. (Engem is kinéztek maguknak az elején, talán mert én voltam a legidősebb és egyben a legkövérebb a csoportban :-), mentségükre legyen mondva, azt nem tudhatták, hogy pár hete

másztam meg a Tátrában a Rysyt, ami sokkal nehezebb terepen 2500 m magas, aztán 60 km-t

kerékpároztam az Alpokban, és átlagosan napi 3 km-t úszom a szállodai korallzátonynál, tehát

lehet mondani, hogy edzésben vagyok, de aztán nekik is leesett, amikor lehagytam őket  felfelé

menet…)

Kényelmes tempóban kb. 3 óra alatt értünk fel, éppen telihold volt, a fénye tökéletesen

megvilágította az utat, nem is használtam az elemlámpámat. A csúcson szinte telt ház volt, sokan

várakoztak, a világ minden tájáról jöttek, még Japánból, Indonéziából és Puerto Ricoból is voltak.

Elég hideg szél fújt, elővettem a takarót és a beduin kendőt is felkötöttem, lehetett pihenni,

elmélkedni, vagy kapcsolatot keresni az égiekkel, kinek mi…így vártam ott a Sínai-hegyen a

napfelkeltét, ami 5.40-kor következett be. Gyönyörű látvány volt, ahogy az izzó napkorong kúszik

egyre feljebb az égbolton, majd amikor eléri a horizontot, mintha felkapcsolták volna a villanyt…

és aztán a nap fénye beragyogja a környező hegyeket. A hegy tetején áll egy kis ortodox kápolna

kereszttel, kis haranggal, és egy mecset.

Lefelé lehet ugyanazon a „kényelmes” úton is menni, de a csoportból egyedüliként én inkább az izgalmasabb, meredekebb, kb. 3700 lépcsőfokból álló nehezebb utat választottam

(szerzetesek lépcsője).

Nagyon szép volt, helyenként egészen összeszűkült az út,”beszorult a hegyek közé” két boltíves kapu

is volt menet közben. Hegyi legelőn és itatóhelyeken át vezetett az ösvény. Ezen kevesebb, mint egy

óra alatt leértem a kolostorhoz, még a meleg és jóval a könnyebb úton visszatérők előtt.

A Szent Katalin kolostor az UNESCO világörökség része, a legrégebbi máig is működő ilyen intézmény,

közel 1500 éves. A hagyomány szerint az égő csipkebokor (melynek képében Isten megszólította Mózest)

helyén épült, az udvarban meg is tekinthető a bokor, melyről azt mondják az eredeti bokor gyökereiről sarjadt ki. A hatalmas, vaskos, magas erődítményszerű falakkal körülvett udvarban áll egy görögkeleti templom, és közvetlenül mellette egy mecset is, így hirdetik együtt a békességet, mert Mohamed próféta

személyesen megígérte a kolostor lakóinak még a VII. században, hogy nem esik bántódásuk, ezt

írásba is adta, be is tartották eddig.

Egy közeli étteremben elfogyasztott reggeli után indultunk vissza Sharmra, ebédre vissza is értünk a szállodába. Nagyon érdekes és lélekemelő kirándulás volt…

Ezt a túrát Lidónál foglaltam, akit még korábban Hurghadán ismertem meg, és akkor is, most is minden rendben volt vele, elégedett voltam. Szerettem volna nála egy Ras Mohamed kirándulást is foglalni, de ezt valahogy nem tudta összehozni.

Ezért egyik este besétáltam Naama bayre, ahol reméltem, hogy sok utazási irodát lehet találni, nem is tévedtem, kinéztem a legszimpatikusabbat és foglaltam másnapra (olcsóbban) egy kirándulást, abban maradtunk (biztos, ami biztos), hogy nem fizetek előre, hanem a teljes összeget a buszon, felszálláskor

(EMA Tours, alvállalkozója, aki a buszt adta, a GAFI Tours, korrekt társaságok, tudom ajánlani).

Másnap reggel kicsit késve ugyan, de jött a busz értem, és a többi kiránduló összeszedése után elindultunk a Ras Mohamed Nemzeti Parkba, ami kb 25 km-re van Sharmtól.

A katonai ellenőrzőpontok után Allah kapuján keresztül buszoztunk be a park területére. Itt sznorkeleztünk egyet, hát, a szállodánál valahogy szebb volt a házi zátony, de abban bíztam, itt talán látok más halakat is, főleg egy mantára vagy sas rájára gondoltam, de sajnos nem volt. Viszont ami miatt erre a kirándulásra jöttem, az a mangrove bokrok látványa. Itt található az Egyenlítőtől legészakabbra fekvő természetes mangrove telep. A mangrove a sós vizet bontja, édes vizet csinál belőle, a levelein pedig kicsapódnak a sókristályok, még nem láttam mangrovét élőben (illetve gyerekkoromban a Vácrátóti Botanikus kertben,

de az ugye nem sós víz mellett van…) nagyon érdekes volt látni, ahogy a légző gyökerei egy külön kis

erdőt alkotnak a lagúna partján. Következő látványosság

egy régi földrengés során keletkezett, két kisebb törésvonal, az egyik a Nílusra hasonlít és kb. 15 m mély,

víz van benne, a másik a Sínai-félszigetet formázza meg…

Itt található még a Magic Lake, melynek sótartalma kétszerese a Vörös-tengerének, megközelíti az izraeli Holt-tengerét. Kiválóan lehet mozdulatlanul lebegni a vízen, tényleg nem süllyedsz el. Továbbá egy helyi hagyomány szerint, aki háromszor belemártja a fejét a tóba, annak teljesül a kívánsága… majd meglátjuk.

A rövid, félnapos buszos kirándulás után ebédre visszaértem a szállodába.

Másnap reggeli után még egy utolsó sznorkelezés, fájó búcsú a Vörös-tengertől, aztán 12.00-re már jött értünk a transzferbusz. A fentiekben említett késve indulás és a kis pozsonyi kiruccanás után 20.50-kor landoltunk Ferihegyen.

Nagyon jól éreztem magam, rengeteg sznorkelezés, természeti és történelmi látnivalók, bibliai tájak…Mindezt kiváló ár-érték arányú utazással, szállással, AI-ellátással.

Ha van esetleg kérdésetek, szívesen válaszolok.

ÜDV

FM1

Gumped Papó Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25216

mit linkeljen be?

a kérdést, hogy van-e ilyen csoport?

Előzmény: Med.Univ (25215)
Med.Univ Creative Commons License 2017.09.20 0 0 25215

belinkelnéd,m én nem találtam

Előzmény: Barta Hanna (25214)
Barta Hanna Creative Commons License 2017.09.17 0 0 25214

Sziasztok!

Magyar facebook csoportja van Sharm-nak, ahol az utazók osztják meg képeiket, információikat a nyaralásról.?

Köszönöm :) 

mzoli75 Creative Commons License 2017.09.17 0 1 25213

Tavaly Sharmon a Baron és a Sensatori közt úsztam,amikor fura képződményt láttam a vízben. Sikerült le is fotóznom. Zoliékat kérdeztem, a Diving Pro-tól,de Ők sem tudták megmondani mi lehetett.

Erre tegnap olvasom a következő cikket:

http://www.origo.hu/tudomany/20170914-lelegzetelallito-latvanyt-nyujt-a-viz-alatt-a-tenger-unikornisa.html

Hát megoldódott a rejtély :-)

Csatolom a képeket 

voltbull0 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25212

Sharm Plaza

http://redseahotels.com/index.php?id=541

Ghazala Gardens ( bár előbbinél sokkal szebb a tengeri élővilág!)

http://redseahotels.com/index.php?id=102

Előzmény: TAPIBALU (25208)
Kathy8 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25211

Szia! Kicsit írhatnál bőveben mik az elvárások , milyen színvonalat szeretnél stb. Jó e a bécsi indulás , akkor nívósabb hotel a Coral Sea Sensatori TUI -nál nézd meg .

Magyar irodák pl Anubisnál , Cyrene Grand, Jaz Fanara (esetleg tudok segíteni is privát)

Előzmény: TAPIBALU (25208)
Kathy8 Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25210

Szia! Bocsi igaz és elnézést annyira hasonló a név :) SEA BEACH volt katasztrófa !

Előzmény: taxi.sharm (25205)
moonwalkr Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25209

Köszi mindenkinek az infokat:)

Előzmény: gabrisgabi (25207)
TAPIBALU Creative Commons License 2017.09.15 -1 0 25208

Sziasztok!

Az Air Berliner csődje miatt törölték a Dominikai utunkat, gyorsan kell választanuk helyette mást, Shar El Sheikh-re gondoltunk tudtok ajánlani szállodát amely tiszta és a kaja is megbízható. Sajnos a fórumot nem tudom végig olvasni a idő rövidsége miatt.

Köszönettel:

gabrisgabi Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25207

Csodálatos 1 hetet töltöttünk a SEA CLUB RESORT szállodában.

A szálloda villái gyönyörűek, a szobák óriásiak. Naponta takarítanak, humoros törölköző formákkal kedveskednek.

Az ellátásra egy szavunk nem lehet, aki itt nem talál magának megfelelő ennivalót, az menjen haza! Óriási az étel kínálat, a pincérek lesik minden mozdulatunkat, szinte ugranak. Napközben kiváló animátorok szórakoztattak bennünket, esténként színpadi műsorok voltak.

A medencék mellett és a tengerparton mindenkinek jutott napágy napszaktól függetlenül. A szálloda komplexum 4 szállodából áll, és a társszállodákba az átjárás ingyenesen biztosított, gondolok itt főként az óriási, vizi csúszdás gyönyörű aquaparkra, ami szintén felejthetetlen élményt nyújtott igen komoly csúszdáival a felnőtteknek. Gyerekeknek külön van csúszdapark. A csúszdáknál fent és lent is folyamatosan vigyáztak ránk, nem úgy mint itthon ahol zöld és piros jelzések vannak személyzet helyett.

A szálloda közvetlen tengerparti, a vízben rengeteg a korall. A part mentén max. 1 m a víz dagály idején, apálykor csak dagonyázni lehet a meleg vízben. A korallfalon túl a mélyvíz bámulatosan szép  sötétkék, benne mindenféle színű kisebb-nagyobb színes halakkal. Ezt látni kell, ezzel nem lehet betelni, tényleg olyan mint a filmekben! A DivingPro csapatával mentünk búvárkodni. Szilvi és Zoli mindent megtett értünk, hogy jól érezzük magunkat, csodálatos tenger alatti videók készültek rólunk.

Hurghadához viszonyítva itt nincs nyomor és kéregetés a szállodán kívül, itt tényleg minden a turizmusról szól.

Negatívumként említem viszont, hogy hajnali fél 6-kor érkeztünk fáradtan a szállodába és csak 11 órakor kaptuk meg szobáinkat, hosszas párbeszédet követően. Utolsó nap hajnali 3-kor hagytuk el a szobát, ezért sem értettük miért ez a nagy szigor.

Ezt a kellemetlenséget leszámítva a szállodát csak ajánlani tudom kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

2017. szeptember

Replay Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25206

Én 2005-ben voltam abban a szállodában. Igaz nem friss élmény, de ahogy itt elöttem is írták a partja nem túl jó. Van moló, ahol rögtön mély víz van, akkor ott gyönyörű volt a látnivaló, de akkor is előfordult, hogy a nagy szél miatt ott csak délután lehetett bemenni. A part mellett lehetett azért fürdeni, de az a rész olyan volt, mint egy "pocsolya". Mi akkor csak taxival tudtunk bemenni Naama Bay-re. Nekünk akkor iszonyat csalódás volt a hely, pláne, hogy előző évben a Fanara öbölben voltunk.

Előzmény: moonwalkr (25202)
taxi.sharm Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25205

Szia Kati,

A Sea Beach-ről tettek fel képeket, de a kérdező a Sea Club-ról írt, 2 különböző helyen lévő szálloda (igaz mindkettő Nabq-i régióban van). A Sea Club Resortban voltak vendégeink, a szálloda és szolgáltatása tetszett nekik, csak a partja szeles és csak délután tudtak fürdeni.

Előzmény: Kathy8 (25203)
voltbull0 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25204
Kathy8 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25203

Szörnyű képeket tettek fel róla az Egyiptom FB csoportba ! Én nem ajánlom!!!

moonwalkr Creative Commons License 2017.09.14 0 0 25202

Sziasztok,

A Sea Club szállodáról szeretném, ha valaki friss élményekkel segítene. Annyit láttam a Google Earth-ön, hogy eléggé a semmi közepén van, Hogyan lehet eljutni pl. Naama Bay-re. (Tíz évvel ezelőtt voltunk Hurghadán, eléggé megkoptak az emlékek, jó lenne, ha frissebb tanácsokat kaphatnék).

A szálloda mellett a partról, sznori élményekről is szívesen hallanék.

Köszi

camel1237 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 25201

Mint már írtam, az ingyenes kezdő net talán szobánként 3 gb, de nincs időhöz kötve. Amikor nekünk elfogyott, 13 euro volt a korlátlan használat, azt négyen megosztottuk, és mindenhol működik és egész gyors.

Előzmény: anagymély (25200)
anagymély Creative Commons License 2017.09.10 0 0 25200

Mi a tapasztalatotok, az internet milyen a hotelben? Én azt olvastam, hogy 1Gb-t adnak 1 hétre. Mi 2 hetet leszünk kint, kapunk a 2. héten ismét 1 Gb-t? 

Előzmény: camel1237 (25199)
camel1237 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 25199

Mi nem nagyon szoktunk tengerre néző szobát foglalni, inkább kint intézzük, úgy általában kevesebbe kerül. Két éve először az 1233-at kaptuk, majd 3251-re cserélték. Ez a hátsó épület most elhanyagolt volt. Idén a 2410, 2411-2412-kaptuk. az utóbbiak közt van egy ajtó és az egyik családi. Ez a negyedik emelet, pazar panorámával. Az erkélyek nem zártak, egy külső teraszra nyitottak mindenhol ebben az épületben, nem volt zavaró mert a mi emeletünkön nem lakott más csak mi. A hármas épületben lennének önálló erkélyek, csak ott nem lakott senki amikor mi voltunk. A szobák nagyon jól felszereltek, van vízforraló, kávé, tea. Fűrdőköpeny, papucs, mérleg, vasaló állvánnyal. A fűrdőben pezsgős kád, és kis tubusokban minden.Ha jól emlékszem négy törülköző /fő, nálunk még este is tisztára cserélték. A strandtörülközőket a parton vagy a medencénél cserélik kártyával, de adnak többet is ha kérsz. Mi próbáltunk kérni medencés szobát, de nagyon sokba került volna, inkább nem kértük. Javasolnám, hogy a szállodában kérjetek taxit ha szükséges, rendkívül megbízható, pontosak és biztonságos, na és jó, márkás autók. A Sohóba 10 dollár volt egy kocsi, két éve a reptér 16 ha jól emlékszem. Idén is éjjel érkeztünk és rögtön kaptunk szobát. Be volt készítve hidegtál, gyümölcs, meg talán bor is.  

Előzmény: anagymély (25198)
anagymély Creative Commons License 2017.09.10 0 0 25198

Kedves Camel! Idén is éjjel érkeztetek? Mikor kaptatok szobát? A szobáról tudnál több infot és tanácsot adni? Köszönöm

Előzmény: camel1237 (25197)
camel1237 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 25197

Szia. Ha nem bánod én is leírom a tapasztalataimat. Két éve mi is külön foglaltuk a repülőt és a szobát. Éjszaka érkeztünk, rögtön kaptunk szobát, ami nem tetszett, mert egy kőkerítésre nézett. Megmutattak egy másikat, hogy megfelel e, csak takarítani kellett, mondták, hogy feküdjünk le, és az ígért időpontban pontosan jöttek értünk. Akartunk adni pénzt de nem fogadták el. Akkor nagyon jól éreztük magunkat, a vendégek zöme angol volt. Idén juniusban már csalódtunk kicsit. Nagyon kevés volt a vendég, így sokminden nem üzemelt, de azért a színvonal továbbra is tökéletes volt. Tisztaság, az ételek biztonságosak. Pár hete voltak ismerőseim, az a la cartok fizetősek lettek. Van ingyenesen minimális net, ha elfogy, 13 euro a korlátlan használat. A minibárban csak víz van, lehet kérni töltést de fizetős. A tenger és a part itt gyönyörű!!!! Ha lenne kérdésed szívesen válaszolok.

Előzmény: anagymély (25193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!