Keresés

Részletes keresés

Kathy8 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 25554

Akit érdekel az FB csoportom itt megtalál , rengeteg beszámoló hasznos infó van fent : https://www.facebook.com/groups/844729692277268/

VBné Creative Commons License 2018.10.11 0 0 25553

Köszi már nem,de nem is gondoltam,hogy ennyire halott a fórum.

Előzmény: viktoria23 (25552)
viktoria23 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 25552

Szia! 

 

Ha aktualis meg, en jartam par honapja a Cyrene-ben, ide tettem fel par kepet  :https://snorkelaroundtheworld.com/2018/05/cyrene-grand-hotel/

 

A leiras igaz angolul van, de forditoval is le tudod forditani, de roviden leirom hogy egy kozepkategorias hotel, semmi nagy negativuma nincs, de semmi nagy extrat sem tud kiveve a partot mert az az egyik legjobb sznorkelezesre :) Szoval ha ez az elsodleges cel, akkor batran ajanlom mert meseszep :) 

 

A szobak atlagosak, a kert nagyon szep, a kaja is atlagos, ha sokan vannak akkor elofordul hogy varni kell az etteremben.

 

Előzmény: VBné (25550)
neo007 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 25551

? ?

Sehol senki?  :-))

Se egy kérdés, se hirek, se tapasztalatok ...

Motorozás ? Kiprobalta végül is valaki ? ;-)

VBné Creative Commons License 2018.09.01 0 0 25550

sZIASZTOK!

 

Van valakinek személyes tapasztalata a Syrene Grnand holetről?

VBné Creative Commons License 2018.08.30 0 0 25549

A baj az,hogy csak én nézem a lehetőségeket a többiek rám hagyatkoznak,a szemem kinézem már,az ajánlatok után utánanézek,de nem azt küldik amit kértem.Teljes tengerparti kell a lábam miatt,kisebb területen lévő szállodát,de olyanokat kapok,hogy ha elraknak minket az utolsó szobába,több száz méter a tenger.Ilyen nem kell.Olyan is jön,ahol a tenger élővilága nulla.

Előzmény: neo007 (25548)
neo007 Creative Commons License 2018.08.29 0 0 25548

Jaja.

Igy van hurghadán nagyon ritka a még szép korallos partu szalloda. Sot tulkepp mar nem is hurghada (csak a reptere hurghada)hanem az alatta elnyulo  ujjabb szallodacsoportosulásoknál településféleségeknél a semmi közepén van szép tenger. :-)

 Tavol mindentől.

Talán a gogle eart muholdkepen és az ott lévő fotokon lehet legjobban latni h hol mien a tenger. 

 

Plusz hurghada vadabb olyan "kairosabb" ami nem baj.  De aki a sharm el sheiki fillingre vagyik az csak is oda.vagyis sharmba nenjen :-)

 

Előzmény: VBné (25547)
VBné Creative Commons License 2018.08.29 0 0 25547

Igazad van,így lehet bízni az utazási irodákban,de úgyis utánanéznék.Ott ráadásull nincs is olyan szép élővilág a vízben.

Előzmény: neo007 (25544)
paler Creative Commons License 2018.08.29 0 0 25546

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Már a reptéren vagyunk, és ha kiérünk akkor biztosan nyaralunk és nyalunk  :)

neo007 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25545

Fagyi mellé ajanlom a frissen facsart mangot , es a préselt cukornád - lét ... 

Mindkettő világbajnok...

Mint a motorbérlés /(Robogózás / ...  :-)

Előzmény: paler (25541)
neo007 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25544

Az hurghadaban van ....

Legalabbis a nevére rákeresve azt adja ki.

Előzmény: VBné (25539)
pudingman Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25543

Én nem iszom, nem dohányzom, már 30 éve vegetáriánus vagyok, de fagyifüggöségben szenvedek :)) Volt, hogy a Grand Hotelban naponta 40 gombóc fagyit ettem, meg más hotelekben is, de soha nem volt semmi bajom. 

Söt, volt, hogy Luxorban az utcai árustól vettem fagyit, de attól se lettem beteg, pedig sokan ijesztgettek, hogy csak jégkrémet vegyek, mert az a biztos. Nem mondom, hogy kövesd a példámat, de a hotelekben szerintem nyugodtan ehetsz fagyit. 

Előzmény: paler (25541)
Vén Halász Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25542

Fagyit nem szoktam enni, itthon is ritkán. Sohasem volt semmi egészségügyi problémánk, de hazai unikumot és hasonlókat mindig viszünk magunkkal. Sört , bort, vodkás narancslét, koktélokat stb. viszont ott sokat iszunk. 

Előzmény: paler (25541)
paler Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25541

Köszönöm a válaszodat.

 

A fagyi fogyasztásában valaki tud segíteni. Ajánlot vagy inkain kerülendő?

Előzmény: Vén Halász (25540)
Vén Halász Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25540

 A konnektorok megegyeznek a hazaival, nem kell semmi átalakító és 220 Volt van. Szerintem egy sznori maszk kint olcsóbb, én ott vettem az újfajta maszkot, kitűnő 25 Euróért.  de a Decatlonban is vehetsz itthon.  

Előzmény: paler (25533)
VBné Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25539

Hát igazán aranyos vagy,de annyira még nem jutottam,tudok menni,de a kényelem miatt kell a közeli tenger.Most a Grand Makadit ajánlják,ha valakinek személyes tapasztalata van,szívesen venném.

Előzmény: neo007 (25538)
neo007 Creative Commons License 2018.08.28 0 0 25538

Ismeroseim pont most vannak a faraanában. Emlexem mesélte hogy ugy tajekozetták hogy, az idősödő anyukáját ill a vendégeket aki keri golfkocsival viszik le a partra... majd rákerdek viberen mi ujság ...

Előzmény: VBné (25536)
VBné Creative Commons License 2018.08.26 0 0 25537

protkóm

Előzmény: VBné (25536)
VBné Creative Commons License 2018.08.26 0 0 25536

Köszi,hogy írtál,utánanézek,de fontos a partközel,a nagyon közel,2 csípőprotkolom van,de szeretek menni,csak nem nagyon tudok.Ha jól olvastam az írásod,akkor nagy területen vannak a szállodák,és az is baj sajna,de most kezdtem inézelődni,meglátjuk.köszi

Előzmény: neo007 (25535)
neo007 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 25535

Két hozzászolassal lentebb pont irtam a szerintem:

legjobb legszebb legpraktikusabb partszakaszrol ill szállodákról. 

Persze a többi is szép meg jo. De itt a legjobb a tenger....

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147144205&t=9077345

 

A hadaba varosrész déli pertszakasza. Vilagitotoronytol délre. ..

Előzmény: VBné (25534)
VBné Creative Commons License 2018.08.25 0 0 25534

Sziasztok fórumozók.

Szeretnék ajánlatokat kapni tőletek,hogy melyik szálloda felelne meg nekünk.Én vagyok a nagyi,aki vinné a lányát,és 2 nagy unokát az őszi szünetben.Remélem a tenger még fürödhető,és közvetlen parti szálloda kellene,ez fontos,és a korall,meg a velejáró élővilág is.Picit félek,mert már voltunk a párommal Egyiptomban,és betegek is lettünk,de nagyon.A barátnőm 4 napig infúzión volt.Szeretnék nagy élményt szerezni az uncsiknak.

Köszönöm nektek,ha segítetek.

paler Creative Commons License 2018.08.25 0 0 25533

Jövő héten utazunk Egyiptomba a Grand Hotelba. Volt már valaki ebben a hotelben megszállva? Ha igen leírhatná tapasztalatát a hotelról. Illetve érdekelne az hogy tényleg EU szabványosak-e a konektorok? Nem kell utazó adaptert vinnünk ahhoz, hogy a mobilunkat, fényképezőgépünket feltudjuk tölteni? Fagyi fogyasztása mennyire ajánlott a hotelba? Itthonról érdemesebb búvárkodáshoz vinni felszerelést, vagy ott esetleg olcsóbban meglehet vásárolni ezeket (búvár szemüveg: egész arcos, békaláb, füldugó? Egy jo házai pálinka fogyasztása étkezés előtt és után mennyire hatásos a bélflóra egyensúlyban tartásához?

neo007 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 25532

Ha igazan Szép tengert szeretnél a világító torony melletti szállodák valameikét valazd.

 

 

  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147144205&t=9077345

 

Vagy a faraanát vagy masikat mellettuk.

Naama bey (gazala) nemszep a tenger. Nincs korall. Csak homokos part. Meg néha olaj a vizen a kikotott halyokbol:-)

 

Előzmény: ben2 (25529)
ben2 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 25531

Köszönöm, mindenképpen kíváncsi vagyok a véleményedre. (Se nekem, se a páromnak nincs facebook account-unk.)

Előzmény: rip666 (25530)
rip666 Creative Commons License 2018.08.14 0 1 25530

szeptember végén megyünk a Sharm Plázába 2 hétre , szeretnénk elmenni Jeruzsálembe , Petrába és a Mózes hegyre . ha visszajöttünk beszámolók az élményekről . érdemes belépni a face-n az "Egyiptom"  és az  "egyiptomi Red Sea hotelek kedvelői" oldalakra mert rengeteg leírás , beszámoló van :)

Előzmény: ben2 (25529)
ben2 Creative Commons License 2018.08.14 0 0 25529

Közben utánanéztem és a Ghazala Beachbe egyáltalán nem lehet foglalni novemberben, így maradna a Garden, de az meg túl messze van a tengertől. Tehát vagy a Plaza és akkor messze a város vagy a Gardens és messze a part. Más szállodát nem találtam értelmes áron (értsd: nem a fentiek duplája) a Na'ama Bay-ben, aminek lenne saját tengerpartja. Ismerem magunkat, ha nincs a tenger pár percnyire, akkor mire összeszedjük magunkat és kijutunk a partra fél nap is eltelik, 4-kor meg már lehet bejönni.

(Amúgy a nyugati határszélen lakunk, így eleve Bécsből induló utakat nézem csak, a fizetést is EUR-ban kapom, így engem a drágulás annyira nem érint.)

 

Egyébként valaki részt vett már a Petra fakultatívon? Ez lenne a fő ok, amiért Sharmba mennénk Hurghada helyett.

Előzmény: .turista (25527)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.13 0 0 25528

Az antinal-t tilos folyamatosan szedni, ebből következik, hogy a preventív jellegű szedés se ajánlott. A folyamatos szedés ki tudja irtani a teljes bélflórát, ami súlyos következményekkel járhat, van akinek egy életre tönkreteszi az emésztését. De erről szerintem találsz bőven szakirodalmat.  A "fáraó átka" általában kétféle tünettel szokott jelentkezni. Na most az egyikre nem emlékszem, a másik ami nálam is jelentkezett, a has és gyomor átmeneténél jelentkező nem túl erős fájdalom. Ha ezt érzed érdemes rögtön beruházni a gyógyszerre. 1 doboz=1 kúra, kb. 3-5 nap, de elmondják pontosan a gyógyszertárban. Nekem azt mondták semmi esetre ne szedjem tovább. Nem tudom hogy volt másnál (hallani rémhíreket is),de nálam viszonylag enyhe lefolyású volt, és az 1 kúra tökéletesen helyrerakott. Ha ragaszkodsz a nyers zöldséghez és gyümölcshöz, akkor inkább javaslom a pálinkás kezelést. Egyébként  mindenféle párolt és sült zöldségekből, krumpliból, édesburgonyából, óriási szokott lenni a választék, volt közötte egy-két ismeretlen, de kivétel nélkül nagyon jók voltak. Húsból általában - kisebb volt a választék, de pl. hal és csirke minden nap volt. A hal legtöbbször jó volt (a Ghazala beach-ben rendszeresen vörös sügért adtak, ami szerintem egyik legjobb), ha volt néha marha, akkor az is jó volt, a csirkéről inkább nem mondok semmit. De pl. bárány vagy kecske sajnos egyik szállodában se volt.

Előzmény: ben2 (25526)
.turista Creative Commons License 2018.08.10 0 0 25527

Minden szóval csak egyet tudok érteni.

Mi tavaly először Sharm El Sheikh-ben a Sharm Resort-ra befizetett Sharm Plaza-ban voltunk.

Utána Ghazala Beach-ben.

Kétségtelenül szebb az élővilág a Sharm Plazaban,de a Ghazala Beach elhelyezkedése sokkal jobb.

Közvetlen homokos tengerpartja van minden üzlet stb 2 perc.

Mostanság Budapestről a tavalyi ár kb háromszorosára drágult!

Jól tetszett olvasni 3x-ra!!!

Bécsből Bratislava-ból bezzeg alig.

Drezdából pl 2fő 2 hét 800EUR

Ugyanez BUD-ról 1.502 EUR

Hát csak fizessünk mi magyarok többet hiszen már a németek is tudják:

"Magyarország jobban teljesít!"

Osztjónapot

Előzmény: Törölt nick (25524)
ben2 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 25526

A "fáraó átka" mennyi idő alatt fut le?

Mivel cukorbeteg vagyok (nem súlyos, de tartani kell a diétát), így az étkezés nálam leszűkül a hús+zöldség + némi gyümölcs szintre. A legtöbb szokásos köret, mint krumpli, tészta, rizs, kiesik, tehát muszály lesz valamennyi nyers zöldséget fogyasztani.

Megelőzési céllal érdemes már az első naptól kezdve szedni az ascatalt, vagy csak ha már jelentkeznek a tünetek?

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.09 0 0 25525

Még annyit, ha nem akarod elkapni a "Fáraó átkát": csapvíz még fogmosáshoz se, étkezéskor csak olyat enni, ami alatt ég a mécses, gyümölcs, datolya, akármi nyers kerülendő, még bottal se piszkálni. Sör palackos víz mehet hektószámra. Az éttermekben szinte tökéletes a mosogatás, de a parti bárokban saját pohár használata szükséges, amit este elmosol palackos vízzel. Amennyiben ez bonyolult, akkor van egy igazi hungarikum (ezt javasolta a telepített arab idegenvezető is): minden étkezés előtt és után is fél deci pálinka. Ezzel csak az a baj, hogy napi 3 étkezéssel számolva 2 hétre fejenként 4 liter pálinka. A kinti all inclusive-ben adott lötty semmit se ér, csak a minimum 50-52 fokos házipálinka. Ez így viccesen hangzik, de ez a kőkemény igazság.

Előzmény: ben2 (25522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!