Keresés

Részletes keresés

voltbull0 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25152

A Sharm Plaza mellet 9 km-re nincs semmi.

Pontosabban a semmi közepén van a szálloda.

Nem kell nekem hinni, elég ha majd ott lesztek.

Addig higgy azt , amit szeretnél.

Addig is

Have a nice weekend!

Előzmény: FZ1234 (25151)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 25151

Szia! Attól tartok pontosan, hogy 1 hét után a gyerek már csak palacsintát és pékárut evett, esetleg sült krumplit. Az étkezések úgy történtek, hogy szedtünk a tányérra ami tetszett és , ha nem ízlett, akkor ott hagytuk, elvitték. Az önkiszolgálóba ( ahol ezt megtehettük eddig) azt írjátok, hogy gyengébb a minőség, az a la carte éttermekben nem tudom, hogy ugyanezt megtehetjük-e, illetve, hogy ezt mennyire díjazzák. Na mindegy, ezen kezdünk túllépni, azt viszont nem akarom elhinni, hogy nincs az után a közelben üzlet. Nem voltunk még sharmon olyan szállodában, ahol nem lett volna 1-2-300 méteren belül valami bazársor vagy kis bolt (bár a térképen tényleg nem látszik semmi, ez zavaró).

Előzmény: Napfény1 (25150)
Napfény1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25150

Szívesen! Mehetsz önkiszolgálósba akár minden nap, de ha nem zavar az esetleges lassúbb kiszolgálás, szerintem az étlapról választósak sokkal jobbak. Vagy pontosan mitől tartasz? Van animáció, esti műsorok is. Vásárlási lehetőség a hotelen kívül legközelebb Naama Bay-ben.

Előzmény: FZ1234 (25148)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25149

bocs,de nem értem ,h mitől tartasz

a főétterem önkiszolgáló

ha akarsz csak odajársz s nincs mitől tartani

csak az a'la carte éttermeben nevükből adódóan van menü szerinti választás,de az,h hova akarsz menni vacsorázni v ebédelni csak rajtad múlik

üzletek vannak a hotelen belül is,de drágák volt olyan dolog,amely esetében 4x volt az ár!

normál üzlet legközelebb Na'ama Bay-ben van 8 km addig semmi sincs 

taxi megvárással 150-200 EGP

iránytaxi 5-10 EGP

vagy van az általam korábban leírt "tricky free shuttle"

mi is tervezünk még 2 hetet októberre szerintem addigra még kedvezőbb ár lesz

bár ki tudja

Az utolsó gép október 18-án megy ki és október 25-én jön vissza

Előzmény: FZ1234 (25148)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25148

Szia!

 

Köszi a leírást, sok hasznos információt kaptam. Kicsit tartok ettől a nem önkiszolgálós étkeztetéstől, de a tenger az biztosan kárpótol. Este illetve napközben vannak (a szokásos) animációs programok?

Boltok, vásárlási lehetőség az utcán a közelben?

 

Előzmény: Napfény1 (25147)
Napfény1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25147

Szia! Ha nem baj, én válaszolnék... Júniusban voltunk a Sharm Plazában 2 hetet. El is készítettem az élménybeszámolót, ezen a linken keresztül éred el, amennyiben érdekelne:

 

https://drive.google.com/file/d/0BzBeZ7qSj0I0VVUyelBsMzFmTUU/view?usp=sharing

 

A FB-n az Egyiptom, ill. a Red Sea hotelek kedvelői csoportokban olvashatsz sok friss véleményt erről a hotelről, megosztó a hely, pont az ellátás miatt, de szerintem ár-érték arányban gondolkodva teljesen megfelelő volt. Picit másabb, de nem rosszabb, mint pl. az általad említett Faraana Reef.

 

 

Előzmény: FZ1234 (25146)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25146

Szia!

 

A kajával kapcsolatban kérdezném, hogy hasonló-e a többi 4-5 csillagos sharmon lévő szállodáéval.

Sokszor jártunk már ott, de mindig egy hétig. Most a kedvező ár miatt gondolkodunk 2 hétben.

Nem tudom, hogy voltál-e ezek közül valamelyikben (Amphoras, Faranaa reef, AA Grand oasis, Park inn),? Ezekkel összehasonlítva érdekelne az étel választéka, az étterem tisztasága.

Üdv,

Zoli

Előzmény: voltbull0 (25145)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 25145

nem tudom mi neked a mostanság

mi pont négy hete mentünk ki

olvass vissza egy kicsit elég részletesen írtam 

Előzmény: FZ1234 (25144)
FZ1234 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 25144

Sziasztok!

 

Volt-e valaki mostanában a sharm plaza vagy resort-ban?

A tripadvisoron nincs friss bejegyzés. Főleg a kaja érdekelne (persze a többi is), mert lehet, hogy 2 hétben gondolkodunk.

 

Üdv,

Zoli

volvo s80 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 25143

Van a Sharm Plaza partján egy kis homokos szakasz, ahol tudnak fürdeni azok, akik nem tudnak úszni. Nem túl nagy rész, de lehet pancsolni itt. Vagy úgy lehet oda jutni, ha a műanyag mólóról rögtön az elején balra lelépsz és elmész pár lépést balra, vagy a köveken is le lehet jutni.

Teszek fel képet, úgy jobban érthető lesz.

  

Előzmény: Cb4461 (25141)
voltbull0 Creative Commons License 2017.07.05 -3 0 25142

Be lehet jutni a vízbe a két stégen kívül is,de azt a vizet úgy hívják,h "medence"!

A Sharm Plazanál csak méy víz van ha a víz alatt a tenger szót értjük.

Egyébként nem értem - ha vki nem jó úszó miért nem megy a Ghazalába v Hurghada-ba a Grand Hotelbe?

Ott lassan mélyülő homokos part van.

Én is hiába szeretnék primabalerina lenni,de hát már jól benne vagyok a korban 60+ s ritka a 82 kilós primabalerina is!!!!

Fel nem fogom,h emberek miért nem tudják elfogadni a korlátaikat!

Előzmény: Cb4461 (25141)
Cb4461 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 25141

Esetleg valaki járt a Sharm Plazaba segítsen. Család egyik tagja nem túl jó úszó a két stégen kívül valahol be lehet jutni a vízbe ahol nem mély a víz.

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 25140

fordította inkább google , bár nagyon gyengén

Előzmény: czjm (25139)
czjm Creative Commons License 2017.06.28 0 0 25139

Kedves Ghazala Gardensbe utazók!

Találtam egy jó hírt egy véleményben a sznorkelezőknek:

 

"Tökéletes nyaralás kedvező áron" 2017. ápr.. 4.  ewober, Unterwossen, NémetországSuper szép lehetőség, nagyon barátságos személyzet. Ettünk minden este másik All-cart étterem Wahoo. Sajnos, az ország, sőt ez a növény ritkán látogatott, így most majd feláldozza a növényi készülnek, mert túl kevés vendég itt. A létesítmény található, Nama Bay gyönyörű homokos strand és előtte diekt zátonyok fekvő sok színes halat snorkeling. Itt megy még a feleségem a vízbe, hogy légzőcső. Este meg lehet vásárolni, vagy sétáljon, ha azt szeretné, hogy Nama Bay és Old Market Szuper. Összességében egy nagy ünnep kevés pénzért
A leírtak a TripAdvisor egy tagjának szubjektív értékelését tükrözik, nem a TripAdvisor LLC. értékelését. 
Fordította: áltam

Előzmény: Bianka1124 (25138)
Bianka1124 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 25138

Kedves Giriama!

Mi is szeptemberben megyünk a Ghazala Gardens-be. Úgy tudom, hogy sznorkelezni csak abban az esetben lehet, ha hajóval bevisznek, mivel lassan mélyülő homokos a part. 

Üdv: Bianka1124

Előzmény: giriama (25136)
czjm Creative Commons License 2017.06.26 0 1 25137

Szia!

Mi júliusban megyünk 2 hétre majd megírom mit tapasztaltunk, ha addig nem ír valaki. Ugye tudod, hogy a Gardensnek nincs közvetlen tengerpartja, csak a Beachnak de átjárás van.  Itt homokos a tenger ennyit tudtam meg. Hajóra biztos fizetni kell.  Ha visszajöttünk megosztom.

Másik szállodába nem lehet bemenni. A kapun kívülről lehet megnézni, mert a biztonsági őrök nem engedik be csak az odavaló karszalagosokat.

Addig is üdv!

Előzmény: giriama (25136)
giriama Creative Commons License 2017.06.26 0 0 25136

Sziasztok, érdeklődnék,hogy mi a Ghazala Gardens-ba megyünk szeptemberben, és csak sznorkelezni vágyunk. Kérdés: kell e hajóra befizetni, hogy kivigyen bennünket korallokhoz, vagy olyan közel van, hogy mi is kényelmesen megközelíthetjük?

Más: A szállodákba be lehet menni, csak úgy sétálgatni, ha nem ott vagyunk vendégek?

KÖszönöm! Üdv.: Giriama

andi.x Creative Commons License 2017.06.26 0 0 25135

Votbull0!

 

Köszönöm szépen a mindenre kiterjedő információt, sokat segítettél!

 

Nos, ha a többség csak enni-inni-bár ahogy olvasom-inkább inni ment, akkor miért is csodálkoznék, hogy nagy részük beteg lett? 

Gondolom vedelték a jéghideg italokat eszetlenül, ennyi pont elég. 

Sajnos az utastársait az ember nem válogathatja meg, de elég szomorú, ha valakinek ez jelenti Egyiptomot, ezért megy oda.

 

Igazából Ti voltatok a "teszt" csapat, remélhetőleg folyamatosan javítják majd a hiányosságokat. :)

 

Köszi még egyszer, hogy megosztottad az élményeket!

 

Andi

Előzmény: voltbull0 (25133)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25134

Köszönöm szépen válaszod!

Kb.7és fél óra az út oda na és persze vissza is. De hát .... valamit valamiért. Mi is azért megyünk 2 hétre hogy ki tudjuk pihenni az út fáradalmát. 

A Beachot is feltérképezzük és referálok ha megérkezünk. 

 

Előzmény: voltbull0 (25131)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25133

Patika van. A kinti árak négyszereséért árul mindent.

Orvossal nem találkoztam,de-mint írtam volt- nem lettünk betegek.

Van egy Clinic feliratú helyiség,de sem be sem kimenni nem láttam senkit.

Magyar nyelvű asszisztencia egy Mohamed nevű arab fiatalember,aki tökéletesen felmondja a magyar leckét az erősen túlárazott fakultatív programokat illetően, egyébként nincs képben semmivel kapcsolatban,ami hasznos lenne a turistáknak.

A nejem ki is volt akadva a hurghadai Grand-hoz képesti első reggeli összejövetellel való összehasonlításban pedig az is erősen businesswise volt.

Én fejős tehén akciót éreztem a segíteni akarás helyett.

Pl - mint írtam reggel 9h-ra tenni a megbeszélést,amikor sokan hajnali 3h-kor kerültek ágyba minimum az utasok semmibevétele.

Lényeg,h minél több fakultatívat el lehessen adni, "The rest is silent."

Tisztaság:

40-42C volt/van.

 Bottle-neck Nehezen mossák a poharakat. Lehet tényleg azért nem lett bajunk,m tényleg nem ittunk semmit a parton!

Persze mélymagyarjaink nem hagyták ki aztán hozzájuk képest a murányi ló székrekedéses állatnak bizonyult volna...

Apropó "mélymagyar"!

Hát - talán az olcsóság okán olyan,de olyan mélymagyarok is keveredtek az ottlévők közé,h néha Bárándy Pétert idézve "égett az arcom",amit a medencénél műveltek.

Más.

Mélymagyarlány a szomszéd ( teljesen üresen álló) hotel mólójára kimenvén még véletlenül sem a normális lejárót használta - miért is tette volna? - hiszen akkor talán elkerülte volna a tűzkorallal való találkozást!

Így meg az otttartózkodása további napjain sántított , bár sebét jól takarta a lábát borító alig néhány négyzetméteres tetoválás. A lány életkora kb 25-28 év.

Persze ez is orvosi beavatkozást igényelt.

Lehet,h én vagyok konzervatív,m pl-ul ki nem állhatom ha mélymagyarjaink a medencében fél és egész részegen üvöltöznek s a kint vett kártyájuk okán mutogatják ,h épp hová vitte őket a jósorsuk.

Ilyen pl.

"Te figyi , nézd itt vagyunk, Itt ám! Itt én hamburgert eszek hamburgerrel ( szerintem fogalma sem volt ,h Kabos Gyulára hajazva mondta ezt) " A másik én ezeket a tengerben egyszer sem láttam,de annál inkább a medence melletti bárpultnál.

Oroszokat Putyin nem engedi,de a mi mélymagyarjaink bepótolták a tátongó űrt...

 

Ennek ellenére nagyon jól éreztük magunkat s fogunk menni ismét immár sokadszor...

Előzmény: andi.x (25127)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25132

Bingó

Köszönöm szépen!

Előzmény: andi.x (25129)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25131

Mi a Sharm Plaza-ban voltunk.

Legközelebb viszont a Ghazala Beach-be fogunk menni.

Ez ugyan félpanziós,de közvetlen a parton s ami a leglényegesebb Naama Bay üzlei egyedétők 3 percre van gyalog

A Garden jobb szolgáltatást nyújt,de a partra egy elég forgalmas úton kell átmenni.

Egyébként ez úgy tűnik ott igen elterjedt dolog,h a nem parton lévő hotel magasabb kategóriájú a parton lévőnél más szállodák esetében is.

Az ok ismeretlen.

Nekünk a félpanzióval semmi bajunk főleg,h ott van 5 percre a Carrefour

Most a Plazaban sem ettem ebédet eyszer sem, az üdítőket a Carrefourból hoztuk,m az 5 csillagosnak mondott sharm Plazaban ihatatlan volt mindegyik.

Szénsavasat nem ittunk/iszunk egyáltalán.

Mivel nem a Ghazalában voltunk nem tudom milyen az élővilág ott, a Sharm Plazanál varázslatos,de a Ghazala Beach tengerpartja homokos.A Sharm Plazáé köves.

Jeruzsálemben jártunk már , mikor Izraelben Eilátban voltunk, így oda nem vágytunk ismét.

Szerintem szép lesz a város,de odajutni iszonyú macerás.

A határ pl. aztán Eiláttól sincs közel, hajnalban fogtok indulni.Én ezt -már csak a korom okán is - utálom.

Tényleg nem vagyok jó alany tanácsadásra,m nem ott voltunk.

De szívesen veszem majd a te beszámolódat,m -mint írtam volt - legközelebb oda szeretnénk menni.

Előzmény: czjm (25128)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25130

Köszönöm szépen! Félreértettem.

Van valaki esetleg aki a Gazala Gardensről tudna információt adni?

Esetleg a fakultatív kirándulásokról? Jeruzsálem, delfinekkel úszás?

Köszi előre is!

 

Előzmény: andi.x (25129)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25129

Votbull0 a Sharm plazaban volt, azzal kapcsolatban osztja meg a tapasztalatait.

Előzmény: czjm (25128)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25128

Szia!

Mi július 12-én megyünk a Gardenbe  2 hétre. Megosztanád személyes tapasztalatodat, "esetleges" jó tanácsaidat velem? Azt olvasom rossz a kaja, a szoba......?! Nem  akarom elhinni....  9. alkalommal megyünk Egyiptomba ez lesz a 2. Sharm utunk.  Jeruzsálembe is szeretnénk átmenni, Ti voltatok?

Milyen a tenger élővilága a Beach parton? Lehet enni-inni-medencében fürödni a Beachben?

Köszönettel várom válaszod!

Előzmény: voltbull0 (25110)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25127

Szállodában van patika és orvos? 

A tisztaságról írjál még kérlek, ha van időd. Előre is köszönöm.

 

Mi is több, mint 10 éve járunk, nem első utazók leszünk :) Sokan ott rontják el a dolgot, hogy esznek össze-vissza, mert ugye ingyé van, ólinklúzive, isszák mellé a jéghideg italokat és bőgetik a klímát. Ezek bizony megterhelik a szervezetet, és pont elég a hasmenéshez. Ha gyenge lefolyású, akkor nyilván az Antinál, Streptoquin segít, ha durvább, akkor infúzió. 

Nem volt magyar nyelvű asszisztencia? Elvileg azt írták, hogy lesz, illetve van. Mondjuk én beszélek angolul, de biztos nálunk is lesznek sokan, akik majd nem.

 

Az utolsó mondatot értem :) bár nem tudom mi értelme van nyaraláskor. Nem dolgozni kell menni :) Vagy működött a birka effektus? 

 

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan és hathatósan segítesz! Cserébe ígérek majd egy beszámolót, ha haza jöttünk :)

 

A.

 

Előzmény: voltbull0 (25126)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25126

Igen, viszonylag többen megbetegedtek.

Mi a nejemmel komoly krónikus bélbetegségben szenvedünk.

Élethosszig tartóan kell gyógyszert szednünk.

Ennek ellenére semmi, de semmi bajunk nem volt!

Igaz nem ittunk szinte csak vizet, nem ettünk húst és esténként -mint írtam volt- egy este kivételével - a'la carte étteremben vacsoráztunk ill. az étkezések esetében az AI mellett is mértéktartóan visszafogottak voltunk.

Mondjuk az arab országokban tett utazásaink száma meghaladta már a 20-at.

Ami az orvosi ellátást illeti a management igyekezett segíteni,de Naama Bay-ben van egy non-stop patika,amelyben egy fejkendőt viselő gyógyszerész hölgy segítsége többet ért volna bárminél!

Az orvosságok ára a magyar árak töredéke.

Persze megint előjön a nyelvtudás s az igaz,h a Sharm Plazaban lévő alig 100 magyarra nem volt senki , aki tolmácsolt volna a semmilyen nyelven nem tudó magyaroknak.

Én többször segítettem,de én utas voltam nem telepített idegenvezető.

Más.

Nem egy utasra igaz volt egy bizonyos Jean-Baptiste Poquelin bizonyos La Malade imaginaire művének a címe

Ha érted mire gondolok...

 

Előzmény: andi.x (25125)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25125

Mentettem, köszi :)

 Még egy kérdés, ha lehet. Valaki, aki szerdán jött haza, nem írt sok jót a hotelről. Konkrétan azt írta, hogy nagyon sokan betegek lettek, koszos volt minden, és az orvosi ellátás sem volt megfelelő. Nyilván Te is ott voltál,  Te mit tapasztaltál ezekkel kapcsolatban? Nyugodtan jöhet az is, ami negatív, sem leszedni nem fogom senki fejét ez miatt, sem a kedvünk nem fogja szegni, csak ha fel vagyok készülve, nem ér meglepetés :) 

 

A.

Előzmény: voltbull0 (25124)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25124

Elnézést ,de elfelejtettem megemlíteni ezt a fiút,aki nagyon korrekt taxisofőr volt nekünk.

New market 150 EGP, bevisz és amikor mondod visszajön érted.

Utólag kéri a pénzt csak, új autója van, bőr ülés stb. szóval korrekt.

Aki nem akar kockáztatni neki írjon a FB-on.

Hivatkozás félkezű magyar ajánlotta...

Hamada Shafek

https://www.facebook.com/lamoor84?fref=pb&hc_location=profile_browser

andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25123

Szia Sila!

 

Írok privát a facebookon :)

 

A.

Előzmény: slia (25122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!