Keresés

Részletes keresés

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25131

Mi a Sharm Plaza-ban voltunk.

Legközelebb viszont a Ghazala Beach-be fogunk menni.

Ez ugyan félpanziós,de közvetlen a parton s ami a leglényegesebb Naama Bay üzlei egyedétők 3 percre van gyalog

A Garden jobb szolgáltatást nyújt,de a partra egy elég forgalmas úton kell átmenni.

Egyébként ez úgy tűnik ott igen elterjedt dolog,h a nem parton lévő hotel magasabb kategóriájú a parton lévőnél más szállodák esetében is.

Az ok ismeretlen.

Nekünk a félpanzióval semmi bajunk főleg,h ott van 5 percre a Carrefour

Most a Plazaban sem ettem ebédet eyszer sem, az üdítőket a Carrefourból hoztuk,m az 5 csillagosnak mondott sharm Plazaban ihatatlan volt mindegyik.

Szénsavasat nem ittunk/iszunk egyáltalán.

Mivel nem a Ghazalában voltunk nem tudom milyen az élővilág ott, a Sharm Plazanál varázslatos,de a Ghazala Beach tengerpartja homokos.A Sharm Plazáé köves.

Jeruzsálemben jártunk már , mikor Izraelben Eilátban voltunk, így oda nem vágytunk ismét.

Szerintem szép lesz a város,de odajutni iszonyú macerás.

A határ pl. aztán Eiláttól sincs közel, hajnalban fogtok indulni.Én ezt -már csak a korom okán is - utálom.

Tényleg nem vagyok jó alany tanácsadásra,m nem ott voltunk.

De szívesen veszem majd a te beszámolódat,m -mint írtam volt - legközelebb oda szeretnénk menni.

Előzmény: czjm (25128)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25130

Köszönöm szépen! Félreértettem.

Van valaki esetleg aki a Gazala Gardensről tudna információt adni?

Esetleg a fakultatív kirándulásokról? Jeruzsálem, delfinekkel úszás?

Köszi előre is!

 

Előzmény: andi.x (25129)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25129

Votbull0 a Sharm plazaban volt, azzal kapcsolatban osztja meg a tapasztalatait.

Előzmény: czjm (25128)
czjm Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25128

Szia!

Mi július 12-én megyünk a Gardenbe  2 hétre. Megosztanád személyes tapasztalatodat, "esetleges" jó tanácsaidat velem? Azt olvasom rossz a kaja, a szoba......?! Nem  akarom elhinni....  9. alkalommal megyünk Egyiptomba ez lesz a 2. Sharm utunk.  Jeruzsálembe is szeretnénk átmenni, Ti voltatok?

Milyen a tenger élővilága a Beach parton? Lehet enni-inni-medencében fürödni a Beachben?

Köszönettel várom válaszod!

Előzmény: voltbull0 (25110)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25127

Szállodában van patika és orvos? 

A tisztaságról írjál még kérlek, ha van időd. Előre is köszönöm.

 

Mi is több, mint 10 éve járunk, nem első utazók leszünk :) Sokan ott rontják el a dolgot, hogy esznek össze-vissza, mert ugye ingyé van, ólinklúzive, isszák mellé a jéghideg italokat és bőgetik a klímát. Ezek bizony megterhelik a szervezetet, és pont elég a hasmenéshez. Ha gyenge lefolyású, akkor nyilván az Antinál, Streptoquin segít, ha durvább, akkor infúzió. 

Nem volt magyar nyelvű asszisztencia? Elvileg azt írták, hogy lesz, illetve van. Mondjuk én beszélek angolul, de biztos nálunk is lesznek sokan, akik majd nem.

 

Az utolsó mondatot értem :) bár nem tudom mi értelme van nyaraláskor. Nem dolgozni kell menni :) Vagy működött a birka effektus? 

 

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan és hathatósan segítesz! Cserébe ígérek majd egy beszámolót, ha haza jöttünk :)

 

A.

 

Előzmény: voltbull0 (25126)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25126

Igen, viszonylag többen megbetegedtek.

Mi a nejemmel komoly krónikus bélbetegségben szenvedünk.

Élethosszig tartóan kell gyógyszert szednünk.

Ennek ellenére semmi, de semmi bajunk nem volt!

Igaz nem ittunk szinte csak vizet, nem ettünk húst és esténként -mint írtam volt- egy este kivételével - a'la carte étteremben vacsoráztunk ill. az étkezések esetében az AI mellett is mértéktartóan visszafogottak voltunk.

Mondjuk az arab országokban tett utazásaink száma meghaladta már a 20-at.

Ami az orvosi ellátást illeti a management igyekezett segíteni,de Naama Bay-ben van egy non-stop patika,amelyben egy fejkendőt viselő gyógyszerész hölgy segítsége többet ért volna bárminél!

Az orvosságok ára a magyar árak töredéke.

Persze megint előjön a nyelvtudás s az igaz,h a Sharm Plazaban lévő alig 100 magyarra nem volt senki , aki tolmácsolt volna a semmilyen nyelven nem tudó magyaroknak.

Én többször segítettem,de én utas voltam nem telepített idegenvezető.

Más.

Nem egy utasra igaz volt egy bizonyos Jean-Baptiste Poquelin bizonyos La Malade imaginaire művének a címe

Ha érted mire gondolok...

 

Előzmény: andi.x (25125)
andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25125

Mentettem, köszi :)

 Még egy kérdés, ha lehet. Valaki, aki szerdán jött haza, nem írt sok jót a hotelről. Konkrétan azt írta, hogy nagyon sokan betegek lettek, koszos volt minden, és az orvosi ellátás sem volt megfelelő. Nyilván Te is ott voltál,  Te mit tapasztaltál ezekkel kapcsolatban? Nyugodtan jöhet az is, ami negatív, sem leszedni nem fogom senki fejét ez miatt, sem a kedvünk nem fogja szegni, csak ha fel vagyok készülve, nem ér meglepetés :) 

 

A.

Előzmény: voltbull0 (25124)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25124

Elnézést ,de elfelejtettem megemlíteni ezt a fiút,aki nagyon korrekt taxisofőr volt nekünk.

New market 150 EGP, bevisz és amikor mondod visszajön érted.

Utólag kéri a pénzt csak, új autója van, bőr ülés stb. szóval korrekt.

Aki nem akar kockáztatni neki írjon a FB-on.

Hivatkozás félkezű magyar ajánlotta...

Hamada Shafek

https://www.facebook.com/lamoor84?fref=pb&hc_location=profile_browser

andi.x Creative Commons License 2017.06.25 0 0 25123

Szia Sila!

 

Írok privát a facebookon :)

 

A.

Előzmény: slia (25122)
slia Creative Commons License 2017.06.24 0 0 25122

Szia! Most mi is írunk a hotelnak, reméljük lesz eredménye. 😉 Júl. 7.-én érkezünk. Ti mikor mentek?

Előzmény: andi.x (25121)
andi.x Creative Commons License 2017.06.24 0 0 25121

Slia!

 

Tavaly a Grand Makadiban superior szobát kaptunk, pedig sima standard volt befizetve. Nem tudom, minek köszönhetően, a Mahara kártyának, a mosolynak, vagy előtte a levélnek, amit írtam nekik.

Én mindenesetre most is írtam a Sharm Plaza e-mail címre, majd meglátjuk, hogy mit osztanak :)

Mikor mentek?

 

A.

Előzmény: slia (25115)
andi.x Creative Commons License 2017.06.23 0 0 25120

Köszi, én már meg is írtam nekik a levelet, de csak kb. indulás előtt egy héttel akarom elküldeni, nehogy addigra elfelejtsék.

Természetesen beleírtam, hogy van Mahara kártyánk, igaz, hogy csak kék, de az is több a semminél.

Azért az arab vendégektől tartok egy kicsit, de inkább az étteremben, mintsem a medencénél. Ott nem sok időt szeretnék tölteni :)

 

 

 

Előzmény: voltbull0 (25118)
slia Creative Commons License 2017.06.23 0 0 25119

Köszönöm szépen! 😊

Előzmény: voltbull0 (25118)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.23 0 1 25118

Érdemes írni angolul, bár a Guest relations-nél tudnak németül, oroszul ill arabul is.

Itt vannak az email címek:

 

http://redseahotels.com/index.php?id=38

Előzmény: slia (25115)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 25117

Vendégkör lemaradt: 

tehát negyed ház volt azaz 800 franciaágyra kb 200 ember.

Szlovákok, ukránok, néhány belorusz, német ill osztrák ill a vendégek fele magyar ill "mélymagyar" - ha érthető miről beszélek.

Ramadán után ( június 25) arab vendégeket várnak főleg Szaúd Arábiából vö. ott totál alkohol tilalom van itt meg AI mellett annyit ihatnak amennyi beléjük fér.

Ez érdekesen fogja alakítani mind a medence mind a tengeri fürdőzés vö. totál burka viselet

 

Előzmény: andi.x (25114)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 25116

Kedves Andi!

Mi kint lettünk Mahar Club-osok,de ennek ellenére csodálatos panorámájú szobát kaptunk , iga írtam emailt nekik előtte.

A Mahara-sok az egyes blokkban kaptak helyet,bár ott is volt különbség ,h milyen színű volt a kártyájuk.

Az ellátás szerintem teljesen korrekt volt.

Gyümölcs pl narancs, banán, grapefruit, datolya - mindig volt, sárgadinnye - talán 3x, őszibarack 2x.

Utóbbi volt a legolcsóbb a piacon.

Alkoholt nem iszunk így arról nem tudok nyilatkozni ugyanaz vonatkozik a szénszavas üdítőkre.

Ami viszont - mint korábban írtam volt - a gyümölcslének csúfolt színes víz volt,de rutinosak lévén már az első nap vettünk 8 doboz tökéletes gyümölcs leveket ( gránátalma, mangó ill guava) a Carrefour-ban. Ára 8.45 EGP/doboz kb 150Ft átszámítva.

Az első este kivételével előre regisztrált módon a'la carte éttermekben ettünk.

2x Via Veneto , libanoni, mexikói, Fellini nevű pizzaétterem

Az első volt a legjobb, itthoni mércével mérve is ital nélkül is legalább 8 ezer forintba került volna ,amit ettünk.

Kiszolgálás, tálalás minden kifogástalan volt , medence partján volt az asztalunk.

Érzésem szerint mindenütt igyekeztek,de a mexikói desszert pl katasztrófa volt.

Az étlapon ha jól emlékszem 4 féle deszert volt,de csak Mexican brownie volt.

Ez egy száraz kemény "muffin" lett , amit leöntöttek finom csokoládé öntettel, rá kókusz ill csoki reszelék

A "muffin" nélkül jobb lett volna...:(

A libanoniban 10 féle elő ételből 5-öt lehetett választani,de végül négyet hoztak ki.

Ahogy néztem szinte mindegy volt mit választott a kedves vendég úgyis ugyanazt hozták ki mindig, hiszen az arab nevekben nem hiszem,h volt európai , aki eligazodott.

Néha volt olyan,h el-elfogyott vmi.

Pl egy nap nem volt paradicsom a szállodában

Így a Fellini-ben csak azért tudtunk paradicsom salátát kapni ( bár rajta volt az étlapon!),m elsőként érkeztünk s kettőnkre így is csak egy paradicsom saláta jutott.Mások már nem kaptak.

Minden étteremben  voltak az AI-be nem beférő csak kp fizetés ellenében adott fogások, természetesen ezeket nem volt kötelező választani.

20 EGP ( 340-350 Ft) asztalra tétele csodákat tud tenni,de nem erőltetik.

Maga gesztus számít.

A pincérek nagyon szívélyesek,de szegények.

Egyiküknek szívem szerint vettem volna egy jobb cipőt,m az sajátja borzalmas állapotban volt.

Ami abszolút kritikán aluli volt - ezt el is mondtam az igazgatónak - bár falrahánytborsó effektust éreztem! - az azaz ingyenes shuttle a városba. A Hurghadában megszokott német precizitásnak nyoma sem volt. Gyakorlatilag nincs ilyen , bár fent van a redseahotels.com-on!

Taxi 100 EGP-től 200 EGP-ig Naama Bay-be.

Kit hogy tudnak bepalizni.

Az iránytaxi ( 9 fős)  20EGP,de csak azokna ajánlott , aki beszélnek min angolul, nem ijedősek s pontosan meg tudják mondani hová szeretnének menni s megértik az esetleges választ is.

A hotelbe kinti taxi nem mehet be, csak a kinti kapuig.

Onnan be kell gyalogolni kb 5 perc séta.

 

A tenger, a korallok , a tengeri élővilág csodálatos.

Ott van közvetlenül,ahol az ember belép a vízbe rögtön.

Pl volt olyan,h a hotelből jó pénzért ( 50 EUR) beviszik az embert Naama Bay-be, ott hajóra teszik s visszahozzák a hotel melletti öbölbe merülni.Persze nem egyenként hanem  több hotelből összeszedett kb 30 fős csoportban.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: andi.x (25114)
slia Creative Commons License 2017.06.23 0 0 25115

Szia! Mi is ide megyünk, nekünk is van M. kártyánk, de tavaly sem érdekelte a hotelt (Grand Makadi). Az a baj, hogy előre ki vannak osztva a szobák. Sajnos eddig mindig cserélnünk kellett. Végül is csak azt szeretném Tőled kérdezni, hogy érdemes lenne írni a hotelnek, hogy ezt már előre vegyék figyelembe? Már párszor olvastam mástól, de mi még ilyet nem csináltunk.

Előzmény: andi.x (25114)
andi.x Creative Commons License 2017.06.22 0 0 25114

Kedves Votbull0!

 

Van mahara kártyánk, és remélem ezt figyelembe fogják venni a szoba kiosztásnál. Igazából nem tervezünk a sinain kirándulni, de a gépfegyveres katonai jelenlét Hurghadán is meg van, illetve ott is vannak ellenőrzőpontok. Több, mint 10 éve járunk, ez a látvány számunkra megszokott.

Ami még érdekelne, hogy alapvetően milyen az ellátás? Gondolom, hogy nem egy Hilton Hyatt, de ha írnál róla bővebben, azt megköszönném. Azt írták a face-en Kathy-ék, hogy a víz alatt csodás, gondolom az nektek is tetszett. Személyzet, hozzáállás?

Vendégkör?

 

Előre is köszönöm a válaszokat: Andi

Előzmény: voltbull0 (25110)
abalazs90 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25113

Kedves Fórumozók!

 

Szállodák terén tapasztaltak véleményére lennék kíváncsi, ugyan jártam már én is két alkalommal Egyiptomban, de a következő 2 szállodát nem ismerem.

 

A Raddison Blu-ról szinte csak jó véleményt olvastam, a Hilton Waterfallsról elég vegyes visszajelzések voltak.

 

Így az lenne a kérdésem, hogy ha part szempontjából kellene választani, Ti melyik mellett tennétek le a voksotokat?

 

Előre is köszönöm a segítséget! :)

camel1237 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25112

Mi 7 fövel 3-tól 70-ig voltunk. A menyem nagyon is csinos, senki nem zaklatta, ha az elimerő pillantások nem számítanak, de ehhez kell egy "férfi" kísérő. Nekem sem és a velem utazóknak se volt eddig negatív élménye, de több ilyet olvastam, vagy igaz vagy nem? Hajós kirándulásra tudok megbízható magyarokat ajánlani Divingpro. hu.

Előzmény: 3rg0 (25105)
Lencsibaba79 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25111

Szia! Köszönöm a gyors választ! Én nem a biztonság miatt aggódom, ilyen szempontból tényleg rosszabb most Európa :) Hanem hogy kihalt, nincsenek turisták. Sőt, még egy cikket is találtam, hogy szellemváros lett :( Szóval ezek szerint van élet Naama Bay-ben? :) köszönöm! jó utat haza!

Előzmény: voltbull0 (25110)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 1 25110

úgy hülyeség ahogy van , amit mondtak

most is itt vagyunk - igaz 12:45-re jön a busz értünk , megyünk haza.

Most különösen élénk este a város,m vasárnapig ramadán van így minden estére éjjelre tevődik át

Minden tényleg szép és jó,bár a Garden nem vízparti

A Beach igen.

Egyébként ilyen 42C várható ma.

Kéretik nem olyan emberekre hallgatni,akik vmi mást akarnak rátok sózni.

Sharm el Sheik legalább annyira veszélyes mint Brüsszel, London, Párizs mostanság...

Úgy hogy

Hajrá!!!

Előzmény: Lencsibaba79 (25109)
Lencsibaba79 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25109

Sziasztok!

Sharm el Sheik-re szeretnénk utazni (szintén Ghazala Gardens), de egy utazási irodás ismerős azt mondja ne menjünk mert a két évvel ezelőtti repülő balhé miatt (lelőttek egy charter gépet) már alig mennek oda turisták. 

Az lenne a kérdésem, akik mostanában voltak, hogy tényleg kihalt a város? Esténként szívesen sétálnánk Naama Bay-ben,de csak ha van ott élet...

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25108

Bocs még annyi akármit fizetsz be úgyis a Sharm Plaza-ban fogtok szobát kapni.

Ez 5 csillagos a Resort csak négy,de utóbbi nem üzemel.

Nincs elég vendég.

Nem fogjátok megbánni csak messzebb van a várostól ( 9 km ) viszont a korallok, a tengeri élővilág csodálatos!

Előzmény: voltbull0 (25107)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25107

"Muszlimbarát" öltözék kizárólag a Sharm old marketjében lévő varázslatos mecsethez kell.

Az viszont megéri,m olyan mintha az Aladdin csodalámpájából varázsolódott volna elő.

Ahogy az intelligens angol mondja

To look is a must!

Aki tud nyelvet azoknak azt ajánlom,h fakultatív programot ne a szállodából intézzék.

A városban olcsóbb is még pluszban alkudni is lehet!

Aki csak magyarul tud , azoknak ajánlott a CET szervezés.

Persze feltéve ha nem a hajnali 2h érkezés után nem reggel 9h-ra teszik az első megbeszélést!

Tudnak ám nagyon bánni a t.utas idejével,m

business is the N1!

Előzmény: 3rg0 (25105)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25106

Mint korábban írtam mi még itt vagyunk.

Ma utazunk haza.

A charter repülőn kb.180 ember volt idejövet.

20 szudy tour-os ETI ügynök.

A korosztály 3 évestől 81 évesig.

Eddig senkinek sem esett baja.

Még fütty sem volt, igaz a nejem egy érdi fickó megtapogatta...

Azt hiszem sosem fogunk többet az életben Érdre menni. Tapogatásos férfiak miatt...

Minden biztonságosnak tűnik itt, gépfegyveres rendőrök vannak.

Én azért azt ajánlanám,h az üdülő körzeteken kívül senki se kirándulgasson önállóan a Sinai félszigeten!

Mondjuk azért sem ,m az első rendőri ellenőrző pontnál vissza fogják fordítani.

Ennyit arról ,h

milyen biztonságos a "Sinai félsziget"

Ha nem elég Sharm el Sheik akkor az a tanács,h

válasszunk más desztinációt.

Nekünk például nemhogy elég,de tökéletes.

A napközben 40C fölötti hőmérséklet miatt amúgy sem tanácsos hosszabb utakat tenni mint a szoba s a tenger part közötti távolság.

Ez esetünkben kb 80 m.

Ez - ha nehezen is- de még vállalható az én koromban.

Előzmény: 3rg0 (25103)
3rg0 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 25105

Sharm Resort a hotel. Dive Hard Tours-on foglaltunk, ők ugye közvetítők csak, ha jól tudom (javítsatok ki ha nem) a Red Sea Hotelekbe az ETI szervezi az utakat (ezt majd megkérdezzük). Charterrel lesz a kiutazás. Telefonon azt mondták a DHT-sok, hogy a fakultatív programokat a kinti partnerük, a Cairo Express Travel szervezi.

 

Biztonságnál az a fő szempont, hogy a nővéremet lehetőleg ne kezdjék el fogdozni (füttyögni tőlünk füttyöghetnek, amíg nem érnek hozzá). Ha lehet, nem szeretné folyton sok ruhába bebugyolálni magát, mert nyáron ugye elég meleg van. Úgy tudom, Sharm el Sheikhben a szállodákban elfogadott az európai öltözködés. Ha fakultatívra mennénk, ott azt olvastam érdemes muszlimbarát öltözéket felvenni, erről szívesen olvasnék tapasztalatokat, hogy ki mennyire vette ezt figyelembe és hogyan érezte magát.

camel1237 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 25104

Szia. Mi 10-én jöttünk haza sharmi kéthetes nyaralásunkból, ha a nagypolitikai biztonság a fő kérdés, az szerintem nem rosszabb mint bárhol. Ha az életkorotok a fő szempont, a legfontosabb, hogy melyik szálloda, ki a szervező, és ki fogja a fak. programokat szervezni. Ha megbízható, jól megszervezett lesz az utatok, akkor nyugodtan utazzatok.

Előzmény: 3rg0 (25103)
3rg0 Creative Commons License 2017.06.20 -1 0 25103

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy mennyire biztonságos ketten Sharm el Sheikhbe utazni. Én 17, a nővérem 19 éves. Egyikőnk sincs nagyon kigyúrva, szóval nem nagyon tudnánk mit csinálni ha "megtámadnának". A családban sokan riogatnak hogy valami bajunk lesz meg ilyenek, viszont inkább olyan véleménye érdekelne, aki volt már itt. Mennyire éreztétek magatokat biztonságban? Volt bármi, ami nyugtalanított volna titeket? Mennyire tartjátok veszélyesnek most nyáron a Sínai-félszigetet? Alapvetően a szállodában lennénk, fakultatívnak max egy egynapos kirándulást (Színes-kanyon, Blue Hole) és egy tevegelést gondoltunk.

Köszi a válaszokat előre is.

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.20 0 1 25102

hát köz ill Andi kívánatra

nem igazán egyszerű ám írni,m net gyenge

én ma 6:20 körül jöttem ki a szobából direkt a net miatt

reggeli 7-től van ezért ilyenkor kevés még az ember itt a lobby-ban

Tehát azzal kezdeném ami a leglényegesebb

valószínűleg késő éjjel v kora hajnalban fogtok érkezni

Azért a bizonytalanság ,m mi ugyan Bpestről 19h-kor indultunk,de úgy tudni,h a holnapi járat már 21h-kor indul

Az a jó ha minél kisebb a szobaszámotok

az 1. blokk van legközelebb a tengerhez,de azon szobákat a maharaclub-osok - törzsutasok kapják.

Mi kb százan érkeztünk s azért sikerült már fél kettőre ágyban lennünk,m nem tettem a böröndöket a többiek közé, nem mentünk el éjjeli vacsorára hanem egy londiner külön elvitt a szobába a böröndjeinkkel

Egy EUR a taksa,de megéri.

A legnagyobb gond a közlekedés,m a hotel ugyan tényleg varázslatos korall part mellett van,de a semmi ill egy kősivatad közepén

A hotel nem enged be városi taxit s így monopol helyzetben lévén olyan árakat szabnak meg,amit akarnak.

Kérjétek, követeljétek a minibusz transfert ami egyértelműen ingyenes a redsea.com oldalról angolul, németül lenézhető.

Ebben nem korrektek,de van egy desk a recepcitól jobbra 

GUEST RELATIONS

angolul, németül, oroszul, arabul beszélő hölgyek vannak

segítőkészek

de

általában du 16-20h között azonban ez változó

világos zöld blúzuk van

A hotelben az alábbi a'la cart éttermek vannak:

olasz Via Veneti, Fellini ( csak pizza), libanoni, mexikói

Ezekbe a tárgynapot megelőző nap 16-20h között kell ill lehet regisztrálni .

A nejem most mondja,h tényleg most a 6. napon sokan f.snak.

Kerülendők a húsfélék, a reggelinél úgyis borzalmas mind ( arab ország meg baromi meleg van)

De sorry most mennem kell,m agyonüt a nejem ugyanis még úszni fogunk reggeli előtt

PS. A Fellini-ben csodálatos a fagyi du 15-17h között.

Egy aranyos gyerek adja Mohamed, tündér 15 évesnek mondja magát,de 12-nek is alig néz ki.

Na megyek, ha tudok még írok.

Holnap haza...

Előzmény: andi.x (25101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!