Keresés

Részletes keresés

Lencsibaba79 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25111

Szia! Köszönöm a gyors választ! Én nem a biztonság miatt aggódom, ilyen szempontból tényleg rosszabb most Európa :) Hanem hogy kihalt, nincsenek turisták. Sőt, még egy cikket is találtam, hogy szellemváros lett :( Szóval ezek szerint van élet Naama Bay-ben? :) köszönöm! jó utat haza!

Előzmény: voltbull0 (25110)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 1 25110

úgy hülyeség ahogy van , amit mondtak

most is itt vagyunk - igaz 12:45-re jön a busz értünk , megyünk haza.

Most különösen élénk este a város,m vasárnapig ramadán van így minden estére éjjelre tevődik át

Minden tényleg szép és jó,bár a Garden nem vízparti

A Beach igen.

Egyébként ilyen 42C várható ma.

Kéretik nem olyan emberekre hallgatni,akik vmi mást akarnak rátok sózni.

Sharm el Sheik legalább annyira veszélyes mint Brüsszel, London, Párizs mostanság...

Úgy hogy

Hajrá!!!

Előzmény: Lencsibaba79 (25109)
Lencsibaba79 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25109

Sziasztok!

Sharm el Sheik-re szeretnénk utazni (szintén Ghazala Gardens), de egy utazási irodás ismerős azt mondja ne menjünk mert a két évvel ezelőtti repülő balhé miatt (lelőttek egy charter gépet) már alig mennek oda turisták. 

Az lenne a kérdésem, akik mostanában voltak, hogy tényleg kihalt a város? Esténként szívesen sétálnánk Naama Bay-ben,de csak ha van ott élet...

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25108

Bocs még annyi akármit fizetsz be úgyis a Sharm Plaza-ban fogtok szobát kapni.

Ez 5 csillagos a Resort csak négy,de utóbbi nem üzemel.

Nincs elég vendég.

Nem fogjátok megbánni csak messzebb van a várostól ( 9 km ) viszont a korallok, a tengeri élővilág csodálatos!

Előzmény: voltbull0 (25107)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25107

"Muszlimbarát" öltözék kizárólag a Sharm old marketjében lévő varázslatos mecsethez kell.

Az viszont megéri,m olyan mintha az Aladdin csodalámpájából varázsolódott volna elő.

Ahogy az intelligens angol mondja

To look is a must!

Aki tud nyelvet azoknak azt ajánlom,h fakultatív programot ne a szállodából intézzék.

A városban olcsóbb is még pluszban alkudni is lehet!

Aki csak magyarul tud , azoknak ajánlott a CET szervezés.

Persze feltéve ha nem a hajnali 2h érkezés után nem reggel 9h-ra teszik az első megbeszélést!

Tudnak ám nagyon bánni a t.utas idejével,m

business is the N1!

Előzmény: 3rg0 (25105)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 25106

Mint korábban írtam mi még itt vagyunk.

Ma utazunk haza.

A charter repülőn kb.180 ember volt idejövet.

20 szudy tour-os ETI ügynök.

A korosztály 3 évestől 81 évesig.

Eddig senkinek sem esett baja.

Még fütty sem volt, igaz a nejem egy érdi fickó megtapogatta...

Azt hiszem sosem fogunk többet az életben Érdre menni. Tapogatásos férfiak miatt...

Minden biztonságosnak tűnik itt, gépfegyveres rendőrök vannak.

Én azért azt ajánlanám,h az üdülő körzeteken kívül senki se kirándulgasson önállóan a Sinai félszigeten!

Mondjuk azért sem ,m az első rendőri ellenőrző pontnál vissza fogják fordítani.

Ennyit arról ,h

milyen biztonságos a "Sinai félsziget"

Ha nem elég Sharm el Sheik akkor az a tanács,h

válasszunk más desztinációt.

Nekünk például nemhogy elég,de tökéletes.

A napközben 40C fölötti hőmérséklet miatt amúgy sem tanácsos hosszabb utakat tenni mint a szoba s a tenger part közötti távolság.

Ez esetünkben kb 80 m.

Ez - ha nehezen is- de még vállalható az én koromban.

Előzmény: 3rg0 (25103)
3rg0 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 25105

Sharm Resort a hotel. Dive Hard Tours-on foglaltunk, ők ugye közvetítők csak, ha jól tudom (javítsatok ki ha nem) a Red Sea Hotelekbe az ETI szervezi az utakat (ezt majd megkérdezzük). Charterrel lesz a kiutazás. Telefonon azt mondták a DHT-sok, hogy a fakultatív programokat a kinti partnerük, a Cairo Express Travel szervezi.

 

Biztonságnál az a fő szempont, hogy a nővéremet lehetőleg ne kezdjék el fogdozni (füttyögni tőlünk füttyöghetnek, amíg nem érnek hozzá). Ha lehet, nem szeretné folyton sok ruhába bebugyolálni magát, mert nyáron ugye elég meleg van. Úgy tudom, Sharm el Sheikhben a szállodákban elfogadott az európai öltözködés. Ha fakultatívra mennénk, ott azt olvastam érdemes muszlimbarát öltözéket felvenni, erről szívesen olvasnék tapasztalatokat, hogy ki mennyire vette ezt figyelembe és hogyan érezte magát.

camel1237 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 25104

Szia. Mi 10-én jöttünk haza sharmi kéthetes nyaralásunkból, ha a nagypolitikai biztonság a fő kérdés, az szerintem nem rosszabb mint bárhol. Ha az életkorotok a fő szempont, a legfontosabb, hogy melyik szálloda, ki a szervező, és ki fogja a fak. programokat szervezni. Ha megbízható, jól megszervezett lesz az utatok, akkor nyugodtan utazzatok.

Előzmény: 3rg0 (25103)
3rg0 Creative Commons License 2017.06.20 -1 0 25103

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy mennyire biztonságos ketten Sharm el Sheikhbe utazni. Én 17, a nővérem 19 éves. Egyikőnk sincs nagyon kigyúrva, szóval nem nagyon tudnánk mit csinálni ha "megtámadnának". A családban sokan riogatnak hogy valami bajunk lesz meg ilyenek, viszont inkább olyan véleménye érdekelne, aki volt már itt. Mennyire éreztétek magatokat biztonságban? Volt bármi, ami nyugtalanított volna titeket? Mennyire tartjátok veszélyesnek most nyáron a Sínai-félszigetet? Alapvetően a szállodában lennénk, fakultatívnak max egy egynapos kirándulást (Színes-kanyon, Blue Hole) és egy tevegelést gondoltunk.

Köszi a válaszokat előre is.

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.20 0 1 25102

hát köz ill Andi kívánatra

nem igazán egyszerű ám írni,m net gyenge

én ma 6:20 körül jöttem ki a szobából direkt a net miatt

reggeli 7-től van ezért ilyenkor kevés még az ember itt a lobby-ban

Tehát azzal kezdeném ami a leglényegesebb

valószínűleg késő éjjel v kora hajnalban fogtok érkezni

Azért a bizonytalanság ,m mi ugyan Bpestről 19h-kor indultunk,de úgy tudni,h a holnapi járat már 21h-kor indul

Az a jó ha minél kisebb a szobaszámotok

az 1. blokk van legközelebb a tengerhez,de azon szobákat a maharaclub-osok - törzsutasok kapják.

Mi kb százan érkeztünk s azért sikerült már fél kettőre ágyban lennünk,m nem tettem a böröndöket a többiek közé, nem mentünk el éjjeli vacsorára hanem egy londiner külön elvitt a szobába a böröndjeinkkel

Egy EUR a taksa,de megéri.

A legnagyobb gond a közlekedés,m a hotel ugyan tényleg varázslatos korall part mellett van,de a semmi ill egy kősivatad közepén

A hotel nem enged be városi taxit s így monopol helyzetben lévén olyan árakat szabnak meg,amit akarnak.

Kérjétek, követeljétek a minibusz transfert ami egyértelműen ingyenes a redsea.com oldalról angolul, németül lenézhető.

Ebben nem korrektek,de van egy desk a recepcitól jobbra 

GUEST RELATIONS

angolul, németül, oroszul, arabul beszélő hölgyek vannak

segítőkészek

de

általában du 16-20h között azonban ez változó

világos zöld blúzuk van

A hotelben az alábbi a'la cart éttermek vannak:

olasz Via Veneti, Fellini ( csak pizza), libanoni, mexikói

Ezekbe a tárgynapot megelőző nap 16-20h között kell ill lehet regisztrálni .

A nejem most mondja,h tényleg most a 6. napon sokan f.snak.

Kerülendők a húsfélék, a reggelinél úgyis borzalmas mind ( arab ország meg baromi meleg van)

De sorry most mennem kell,m agyonüt a nejem ugyanis még úszni fogunk reggeli előtt

PS. A Fellini-ben csodálatos a fagyi du 15-17h között.

Egy aranyos gyerek adja Mohamed, tündér 15 évesnek mondja magát,de 12-nek is alig néz ki.

Na megyek, ha tudok még írok.

Holnap haza...

Előzmény: andi.x (25101)
andi.x Creative Commons License 2017.06.20 0 0 25101

Kedves Votbullo!

 

Örömmel olvasom soraid, mivel mi is ide foglaltunk. Nagyon hasznos amit írsz, ha van időd és lehetőséged, kérlek folytasd!

 

Köszi,

Andi

Előzmény: voltbull0 (25097)
camel1237 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 25100

Sharmon én csak a Sensatorit ismerem, most voltunk másodszor. Csak kb. 100 métert lehet befele menni a tengerben mert utána korallos. Mi általában a Restplatzboersen nézzük az árakat és egy utazásszervezővel intézzük a többit.

Előzmény: suny83 (25099)
suny83 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 25099

Melyik utazásival voltatok? Igazából a férjem sem búvárkodik. Nekem elsősorban a part lenne lényeges, vagyis hogy pár száz métert belehessen menni. Hurghadát nem ajánlották a kicsi miatt. A Ghaza Gardenst néztem ki. Esetleg valakinek erről infó?

Előzmény: camel1237 (25098)
camel1237 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 25098

 Szia. Mi 10-én jöttünk haza a Sensatoriból. Heten voltunk 3-tól 70 évesig. Az unokám csúszott, mászott, bújócskázott végig a szállodán, semmi baja nem lett. A part homokos, de könnyen megközelíthetőek a korallok is. A legeslegszebb itt a tenger.

 

Előzmény: suny83 (25095)
voltbull0 Creative Commons License 2017.06.18 0 2 25097

Hát kedveseim itt a folytatás

Az idő brutális!

Ma reggel 6-kor alig 29-30C van!

A wethaer Sharm szerint felhős az ég,de én egyet sem látok!

Tegnap árnyékban 40C felett volt.

Már 10h után alig lehet megmaradni az árnyékban is!

A tenger üdítő.

Este az itteni mexikói étteremben (Fajitas) voltunk.

Never more!

Csak egy példa: a desszert lap alig 6 opciót mutatott. Kiválasztottam a legjobban hangzó flambírozott kókusz fagylaltot.

Erre ,h a Henry Ford-nak tulajdonítottakra hajazó válasz:

"Éttermünk minden desszertre vonatkozó igényt ki tud elégíteni, amíg ez az igény a Mexican brownie!"

Más ugyanis nem volt!

Megkóstoltuk. Bár ne tettük volna!

Kemény volt , ízetlen bár a ráöntött csokoládé kókusz reszelékkel finom volt.

Kár volt elrontani a muffinra hajazó bromnie-nak csúfolt akátmivel.

Más.

Internet.

Mindig csodálatos a lobby-ban 

ha

egyedül vagy ott!

Egyébként a 2 Mb/sec sávszélesség a mostani cc 180 emberre kissé kevésnek tűnik

azaz

ahogy felkelnek az emberek használhatatlan.

Persze van lehetőség gyors netre is a szobánól 42 USD / hét.

Kicsit olyan ez a hotel  mint a Mátyás királynak ajándékot vivő lány:

hozott is meg nem nem

Tkp úgy tűnik sok minden van,de közelről nézve jobb ha mindenért fizetsz

Ennyit az AI-ről

de

hangsúlyozom a természet a környezet varázslatos s szinte mindenért kárpótolja az embert

feltéve,h

nem lép ki 50 faktoros napkrém nélkül a szobából...:-)

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.17 0 1 25096

Néhány szó a readseahotels.com -hoz tartozó s az ETI által utasokat beutaztató Sharm Plaza vs Resort-ról.

A két hotel egy csak a tengertől való távolság miatt 5 ill 4 csillagos besorolású.

Mi Resort-ot fizettünk s Plaza-t azaz magasabb kategóriát kaptunk.

A szoba tengeri panorámás ( felár nélkül) 

Tágas kényelmes , mondhatni úri kivéve a kád vízcsapot, amelyből alig jön víz.

Megkérdeztem a többieket,de náluk is ugyanez a helyzet.

Zuhanyozni nem, csak kádban fürdés lehetséges.

Szerdán érkezett 2 év után az első charter

A gép majdnem tele volt ( 10 szabad hely kivételével ), de ehhez tudni kell,h kb 20 ETI utazási szakember jött study tour-ra velünk.

A gép este 11-kor érkezett fél egyre érkeztünk a szállodába 2 teljes busznyian.

Kb fél három - háromra tudta az utolsó utas is elfoglalni a szobáját.

Erre reggel 9h-re hirdették meg az általános eligazítót!!!!

Reggeli 7-10h-ig vagyis az utas menjen mondjuk 8-ra reggelizni utána ETI eligazító !!!

Elég ha alig 4 órát alszik az utas,nemde!!!

Hiszen utaná az ETI partner CTI ( Cairo Travel International ) gyengén-közepesen magyarul beszélő fiatal arab eligazító sráca öntheti az utasokra az erősen túlárazott fakultatív programok özönét!

Gyakorlati tanácsok limes 0!!!

Pl - szerepel a hotel leírásban az ingyenes hoteltől a központba menő minibusz szolgáltatás.

Erről a gyereknek nincs információja pontosabban az,h ilyen nincs!!!

Szembesítve a tényekkel korrigálja az álláspontját mondán kérdezzük meg a recepción.

Mondjuk én alig három nyelven beszélek ( a csoport 95% semmit!)

Megkérdeztem- a hotelnek ilyen szolgáltatása nincs, de van egy taxiszolgálat,amely független a hoteltől.

Majd 10:30-kor jön a képviselő. 11-kor még sehol

11:15 megjött. Van minibusz,de egy napra előre kell jelentkezni s ha nincs meg a min 8 fő akkor coki!

Egyébként most Ramadán van így amúgy sincs semmi nyitva napközben , felesleges erőlködnünk!!!(sic!)

Erre elindulunk gyalog a ki a kősivatag közepén lévő hotelből mondván majd csak jön vmi taxi.

Hát taxi nem jött,de az előbbi képviselő igen egy privátkocsival,h ő bevisz minket 5 EUR-ért.

Mondom sok

Legyen 4 mondja.

Mondom sok

Legyen három

Mondom sok

Kettő és fél!

Megegyeztünk

Szóval érdekes az egész,m januárban Hurghadában a Grand Hoteltől német precízitással jártak a free shuttle-ok

Más.

Minden gyümölcslének csúfolt folyadék színes víz!

Ihatatlan.

Carrefour -ban kb 150 forintért/liter hihetetlen jó gránátalma, mangó, guava stb juice-ok kaphatók.

Más.

7 étterem van a la Cart.

Mindenegyik AI mellett free igénybe vehető,de

ha jót akarsz enni akkor az étlapon külön árral ( 25 EUR-tól)  megjelöltet válaszd , m a többi generál kaja

Ja és minden alkoholos ital értsd pl bor is csak külön pénzért hiába AI.

A szálloda hatalmas ,de max 25% megy.

Egyébként az emberek,az idő a tenger a korallok, a tengervilág varázslatos,de érződik,h nincsenek oroszok s próbálnak megélni az AI melletti turistákból 

Itt németek,osztrákok, szlovákok, magyarok vannak

Mindenki ETI

Előzmény: voltbull0 (25091)
suny83 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 25095

Sziasztok!

 

Sharmon 3 éves gyerkőcel melyik szállodát ajánlanátok? Mi nem búvárkodni mennénk, de azért fontos a homokos part.

 

Köszönöm szépen

jegyezgető Creative Commons License 2017.06.16 0 0 25094

Tudtok-e valamit az Otium Aloha szállodáról, az ellátásról, a partról? Mi látnivaló van a közelben? Köszi.

 

Kathy8 Creative Commons License 2017.06.11 0 2 25093

Sziasztok !

 

Én is írtam egy tavalyi nyári sharmi beszámolót, 16 napot voltunk 2 hotelben ( El Faraana Reef Resort, Cyrene Grand Sharm)  Napfény1-el :) Jó olvasást :)

 

https://drive.google.com/file/d/0B6q7mXk1yYrFRHhvTGlVX2QtOE0/view?usp=sharing

Napfény1 Creative Commons License 2017.06.11 0 2 25092

Sziasztok!

 

Tavalyi, Kathy8-ékkal közös, 2 hét, megosztott hotelben történt szuper nyaralásunk beszámolója, azoknak, akik esetleg nem Facebook-olnak:)

 

https://drive.google.com/file/d/0BzBeZ7qSj0I0Nk5KYVVWY0RjYXc/view?usp=sharing

 

 

voltbull0 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 25091

http://www.redseahotels.com/index.php?id=102

 

Mi szerdán megyünk, igaz a Sharm Resort-ba

Szerintem semmi gond ezzel a hotellel sincs , a bit old fashined,but nice sandy beach

Snorkelling is not advised

Otherwise fine

Very cheap 329 EUR/fő igaz HB

 

Előzmény: Suba Böbe (25090)
Suba Böbe Creative Commons License 2017.06.04 0 0 25090

Üdvözlet mindenkinek!

 

Érdeklődnék,hogy volt e már valaki ebben a hotelban és mi a véleménye róla?

 

Sharm El-Sheikh Ghazala Gardens****

 

Köszönöm az infót előre is.

Üdv:Böbe

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 25089

Privi tudok segíteni! Nem nagyon tudom nézni az indexet mostanában..

Előzmény: Tassa (25086)
csancsa88 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 25088

Sziasztok!

Augusztusban mennénk Sharmra nyaralni egy hétre. Tudnátok segíteni, hogy abban, hogy a The Grand Hotel Sharmmal milyen tapasztalataitok vannak?

Ami számunkra fontos: szép korallos part, finom ételek, normális szoba, sétálási távolságra lévő bazár.

Köszönöm szépen előre is

gabrisgabi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 25087

Sziasztok Utazók!

Idén szeptemberben megyünk a Hotel Sea Club Resort-ba.

Volt már valaki közületek abban a Hotelben? Mik a tapasztalatok?

Anubis-sal utazunk, remélem minden rendben lesz.

Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat!

Tassa Creative Commons License 2017.05.21 0 0 25086

Sziasztok! 

 

Segítségetek kérném: 3 hét múlva utazom első ízben Sharm-ra és egy olyan jó minőségű 5*-os hotelt keresek, mely rendelkezik közvetlen, felszíni búvárkodásra kifejezetten alkalmas partszakasszal és lehetőleg nem kizárólag mólóról közelíthető meg. 

Tudna segíteni nekem ebben valaki?

 

Alapvetően melyik partszakaszt érdemes nézni, ha a sznorizást tekintjük? 

 

Előre is nagyon köszönöm,

A.

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.14 0 1 25085

Egész Egyiptomban ahol eddig sznoriztam ez a legszebb szakasz! Persze van még hasonló szépségű :)

Mi most nem ide erre a Ras Nasrani- Ras Bob szakaszra megyünk ,hanem a Coral Garden nevű local merülőhelyeknél lévő Sharm Resort/Palaza hotelbe, ami nem egy Baron ,de nagyon klassz hotel és kedves személyzet , és Red Sea lánc tagja, ha érdekel privátban is tudok segíteni, publikus a mail címem! ;)

Előzmény: mókus68 (25084)
mókus68 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 25084

Sziasztok !

Tavaly a Baronban nyaraltunk .Köszönöm a tanácsokat ,csodálatos volt minden.Igazából az idén is Sharm-ra szeretnénk menni.A tanácstalanság tárgya, maradjunk ennél a helynél vagy van sznorizás szempontjából esetleg még jobb hely ?
Természetesen az ellátás is fontos.Ámulatos volt a tenger élővilága ,de talán még van más lehetőség.Amennyiben nincs szerintem maradunk ennél a szakasznál.Kérem szépen Aki tud segíteni írjon!!!! Köszönöm szépen.

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 25083

Gyere az FB Egyiptom csoportba és ott friss infókat találsz róla! Jó helyen van szuper hotel ne gondolkozz , most szuper áron van! Ha kérdésed van írj privit.

Előzmény: Gabi951017 (25082)
Gabi951017 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 25082

Sziasztok!

 

Valaki volt már a Jaz Fanara nevezetű hotelben? Régebben Iberotel Fanara volt. Tudnátok róla írni pár sort? Milyen az ellátás, part? Milyen messze van a központtól? A Naama Bay-től, az Old Markettől, a Soho Square-től? Válaszotokat előre is köszönöm! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!