Keresés

Részletes keresés

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 25089

Privi tudok segíteni! Nem nagyon tudom nézni az indexet mostanában..

Előzmény: Tassa (25086)
csancsa88 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 25088

Sziasztok!

Augusztusban mennénk Sharmra nyaralni egy hétre. Tudnátok segíteni, hogy abban, hogy a The Grand Hotel Sharmmal milyen tapasztalataitok vannak?

Ami számunkra fontos: szép korallos part, finom ételek, normális szoba, sétálási távolságra lévő bazár.

Köszönöm szépen előre is

gabrisgabi Creative Commons License 2017.05.25 0 0 25087

Sziasztok Utazók!

Idén szeptemberben megyünk a Hotel Sea Club Resort-ba.

Volt már valaki közületek abban a Hotelben? Mik a tapasztalatok?

Anubis-sal utazunk, remélem minden rendben lesz.

Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat!

Tassa Creative Commons License 2017.05.21 0 0 25086

Sziasztok! 

 

Segítségetek kérném: 3 hét múlva utazom első ízben Sharm-ra és egy olyan jó minőségű 5*-os hotelt keresek, mely rendelkezik közvetlen, felszíni búvárkodásra kifejezetten alkalmas partszakasszal és lehetőleg nem kizárólag mólóról közelíthető meg. 

Tudna segíteni nekem ebben valaki?

 

Alapvetően melyik partszakaszt érdemes nézni, ha a sznorizást tekintjük? 

 

Előre is nagyon köszönöm,

A.

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.14 0 1 25085

Egész Egyiptomban ahol eddig sznoriztam ez a legszebb szakasz! Persze van még hasonló szépségű :)

Mi most nem ide erre a Ras Nasrani- Ras Bob szakaszra megyünk ,hanem a Coral Garden nevű local merülőhelyeknél lévő Sharm Resort/Palaza hotelbe, ami nem egy Baron ,de nagyon klassz hotel és kedves személyzet , és Red Sea lánc tagja, ha érdekel privátban is tudok segíteni, publikus a mail címem! ;)

Előzmény: mókus68 (25084)
mókus68 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 25084

Sziasztok !

Tavaly a Baronban nyaraltunk .Köszönöm a tanácsokat ,csodálatos volt minden.Igazából az idén is Sharm-ra szeretnénk menni.A tanácstalanság tárgya, maradjunk ennél a helynél vagy van sznorizás szempontjából esetleg még jobb hely ?
Természetesen az ellátás is fontos.Ámulatos volt a tenger élővilága ,de talán még van más lehetőség.Amennyiben nincs szerintem maradunk ennél a szakasznál.Kérem szépen Aki tud segíteni írjon!!!! Köszönöm szépen.

Kathy8 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 25083

Gyere az FB Egyiptom csoportba és ott friss infókat találsz róla! Jó helyen van szuper hotel ne gondolkozz , most szuper áron van! Ha kérdésed van írj privit.

Előzmény: Gabi951017 (25082)
Gabi951017 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 25082

Sziasztok!

 

Valaki volt már a Jaz Fanara nevezetű hotelben? Régebben Iberotel Fanara volt. Tudnátok róla írni pár sort? Milyen az ellátás, part? Milyen messze van a központtól? A Naama Bay-től, az Old Markettől, a Soho Square-től? Válaszotokat előre is köszönöm! 

andi.x Creative Commons License 2017.05.06 0 0 25081

Sőt, júniusra, júliusra és augusztusra is nagyok jók az árak, mivel most az egész nyár egy árban van az ETI-nél. Ha valakit érdekel, nézze meg, és meglátja :)

 

Előzmény: Kathy8 (25080)
Kathy8 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 25080

Májusra nagyon jók az árak aki tud menjen😎

Sborisz Creative Commons License 2017.05.04 0 0 25079

:) igen szeptember vége felé.....( köszi)

:D

Előzmény: Kathy8 (25078)
Kathy8 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 25078

Szia!ETI az utaztató.De közvetítőnél jobban megérte foglalni, ha érdekel keress priviben! Gondolom ide mentek ti is ,ha kérdezted.

Előzmény: Sborisz (25077)
Sborisz Creative Commons License 2017.05.03 0 0 25077

Szia! Kivel utaztok a Sharm Resortba?

:)

Előzmény: Kathy8 (25074)
Kathy8 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 25076

Szia egriKriszta!

 

Nyugodtan írj privi ott elküldöm az elérhetőséget , meg további kérdés ha van azt is írhatod ;) publikus a nevem alatt a mail címem

 

 

Előzmény: egriKriszta (25075)
egriKriszta Creative Commons License 2017.04.24 0 0 25075

Köszönöm Kati a választ, érdekelnek a merülési lehetőségek.

 

Kathy8 Creative Commons License 2017.04.21 0 1 25074

Szia egriKriszta!

 

A két hotel teljesen más parttal rendelkezik!

A Sharm Resort (mi is ide megyünk nyáron) egyből mély vizes partú. 2 mólón lehet bemenni, gyönyörű korallkertek vannak előtte, tehát egyből rövid mólón (2db lehetőség a vízbejutásra: egy fa bejáró és egy műanyag móló van) lehet vízbe jutni, ahol egyből eléd tárul, a Vörös-tenger csodálatos, egyedülálló, vízalatti világa!Kis homokos helyek akadnak "dagonyázni", de ezek nagyon mini területek a part és a nagyobb sziklák tövében. Ez a rész nagyon szélvédett, szél esetén is pompásan lehet sznorizni a hotel előtt és hosszan el is lehet bóklászni, úszni.

A másik hotel, a Ghazala Garden, teljesen más parton fekszik, egy nagy öbölben (Naama Bay az öböl neve), korall nincs közvetlen itt az öböl belsejében a partközelében. Szép homokos, lassan mélyülő a partja, és ez a part ritkább Sharmon. Sok hotel itt, egyből korallfal előtt épült, és sziklás a part. A Ghazala Beach a testvér hotele a Garden-nek, mivel a Garden nem parti szálloda! Egy út választja el a 2 hotelt egymástól. De a két hotel átjárható. A Garden-ben lévő vendégek használhatnak mindent, a Beach részen is. A Ghazala Gardens szebb hotel és allinc. ellátást kínál, a Beach rész félpanzióban foglalható, nyilván ők nem fogyaszthatnak a Gardenbe.

A Ghazala Garden-t én annak ajánlom, aki szereti a homokos lassan mélyülő tengerpartot, és nem bánja, habár az egyik legszebb korallos tengernél nyaral, de mégsem tud, csak úgy a saját hotele előtt sznorizni, búvárkodni. Ha pedig sznorizni akar, akkor elmegy egy hajós kirándulásra. Hozzáteszem némi korall ott is van az öbölben, sőt a két széle korallos, de nagy  öböl ahhoz, hogy nyáron korallokat keresgéljünk.

 

Felszíni búvárkodáshoz (snorlkeling) szerintem nem érdemes kint érelni, hanem itthon venni előre megfelelőt. A Decathlon-ban érdemes megnézzétek, és nem kell drágát venni, a legolcsóbb is jó! Bérelni drágább sokkal kint és vásárolni is többért lehet, plusz időhúzás is a kint töltött időből ezt keresgélni még akkor is ha a hotel bazárban is lehet kapni általában!

 

A hasi bajoktól nem kell félni csak okosan kell csinálni, pl csapvíz nem fogyasztható, és mi  a fogunkat is inkább a hotelben kapott palackos vízzel szoktuk mosni. Salátákat csak keveset eszünk, mert elvileg nem csapvízzel mossák, de azt ugye nem látjuk. Ez vonatkozik a gyümölcsökre is, de nyuggodtan ehettek azt is okosan :) vagy meg kell hámozni vagy letörölni.  Én szoktam kis salit szedni ,de nem viszem túlzásba. Eszünk gyümit is :) A nyers szószokkal is vigyázni kell. Na meg kezet mosni mindig ajánlott, a zselés kézfertőtlenítőt érdemes vinni. Sok hotelben az étterem bejáratánál is ki van téve ilyen zselés kézfertőtlenítő. Sokan mást szednek össze nem a helyi bacit és azt hiszeik az. Már a reptéren a gépen is bárhol minden amit sok ember használ, tapogat fertőzhet. ugyanúgy az allinc. étteremben kinyitogatott ételes tárolók fogantyúja is, ezért mondom ,h fertőtlenítés legyen, persze nem kell paranoiásan csinálni csak kicsit jobban figyelni erre odakint! Előre szedni nem kell semmit, vagy, ha nagyon félsz max. probiotikumot, vagy vitaminokat :) max lesz egy kis placebo hatása, ami nem baj :) Sok ember esküszik rá, h visznek kis laposüvegben pálinkát, és evés előtt kortyolnak belőle, mert ,h fertőtlenít, de ez is jó placebonak :) Mi nem szoktunk :)  Így se kapok el semmit. Antinal a neve az egyik kint használatos gyomorfertőtlenítőnek, amit CSAK akkor és nem megelőzésre kell bevenni ,ha hasi fájdalmat érzel. Ezt sok helyen árulják, a hotel patikájában is (alkudni kell ha sokat mondanak érte kb 2usd a 24-es ára max) De ha köttök ,mert azt feltétlen kell utasbiztosítást, van a hotelben is orvos és segít, ha nagyobb hasi gond van , esetleg hányás is és láz. Nem érdemes várni, h majd jobban leszel, sztem egyből a dolog súlyához mérten doki vagy Antinal ! Vagy ha nem hat az Antinal akkor azonnal orvos! A doki 1 nap alatt rendbe tesz!

Másik amit össze szoktak keverni még a helyi bacival, nem is azt kapták el és azt hiszik! Ez az, h még nyáron is teljesen kibírható a hőmérséklet , mert száraz meleg van, és sokan kint vannak a napon délben , és kapnak egy enyhe napszúrást, aztán bemennek a klímás szobába, vagy étteremben, isznak jeges vagy túl hideg üdítőket és kicsit még többet is esznek, és mivel más a fűszerezés, az olaj így ezek együttes hatása is kiválthat hasmenést esetleg hányást ,lázat! De ez nem a  helyi baci amitől annyian tartanak és ha valaki először készül ,akkor az első kérdések egyike :) 

Szóval óvatosan és nem lesz gond !

Remélem tudtam segíteni! Ha esetleg ajánlhatok az út  lefoglaláshoz irodát, írj rám privátban a nevem alatt megtalálod az e-mail címem. Hajós sznoris programra is tudok magyar szervezőt!

 

Üdv:Kati

 

Előzmény: egriKriszta (25073)
egriKriszta Creative Commons License 2017.04.21 0 0 25073

Sziasztok!

Mi aug. közepén mennénk 1 hétre a Sharm Resort vagy Gazala Gargent ajánlanátok? A hasmenés ellen fellehet készülni itthon? Érdemes vinni valamit ami a gyomrot védi? Vagy már itthon szedni valamit? Kint ha búvárkodni, snookerezni szeretnénk mit ajánlotok? Felszerelést bérelhető? Tud valaki ebben segíteni?

Kathy8 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25072

Szia Ildi!

 

Írtam most az előbb remélem átment :)

Előzmény: Ildi007 (25071)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25071

Szia Kathy! Írtam. Üdv! Ildi

Kathy8 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25070

mi is ide megyünk ! tudok segíteni nem írsz nekem privit ?

Előzmény: Ildi007 (25069)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25069

ÓÓÓÓ...! Megvilágosodtam!! A két hotel egy helye van. Már csak  el kell döntenem! 

 

Ildi007 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25068

Sziatok! Köszi a sok segítséget!!! A Sharm Resort és a Sharm Pláza között pár ezer ft. a különbség. 2hetet még nem tudtunk eltölteni sehol. 1 hétnél,10 napnál nem igazán érdekel a szoba és a kaja de 2 hét az már hosszú idő. Köszi!!!

taxi.sharm Creative Commons License 2017.04.19 0 2 25067

Szia IldiOO7!

A Sharm Resort egy nagyon szép öbölben fekszik (Korall kerteknek is hívják az előtte és a mellette lévő hotelek előtt húzódó korallzátonyt). Több pozitív visszajelzés volt erről a hotelről, mint a Siva Sharm-ról, ha e kettő körül kell választani, akkor a Sharm Resort-ot ajánlanám (márcsak a partja miatt is).

Előzmény: Ildi007 (25063)
Kathy8 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25066

Ildi007 !

 

Szia!Nyugi , fogsz találni :) Írj nekem privát segítek szívesen!!! Publikus a mail címem.Ide mostanában ritkán van időm felnézni.

Előzmény: Ildi007 (25063)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 25065

Köszi Camel!!! Remélem találok valami jót mert a hullámzástól is tartok. Üdv!

 

 

camel1237 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 25064

Szia. Nézd meg a restplatzboerse ajánlatait, a Siva Sharm aug. elejére csak 579 euro kettő hét, Csak kíváncsiságból néztem meg mert a Sensatorit akartam ajánlani, az 1038 abban az időpontban. 

Előzmény: Ildi007 (25063)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 25063

Sziasztok! Nagyon tanácstalan vagyok...! Kis segítséget kérek. 2 hétre mennénk hosszas gondolkodás után Sharmra. 1 hét kevés pihenni, 11-12 napos túrnust ide nem találtam. Így két hetet szeretnénk. Itt még nem voltunk, Hurghada , Makadi , 4-szer. Szeretnénk ezt kipróbálni. 4 csillagos szállodákat néztem, 08. első 2hete. Siva Sharm,  Sharm resort. Kb. ez fér bele a keretünkbe, az utazás napjai is kötöttek. 07.28,28,30 indulással. Ezt a két szállodát találtam 400 körüli árban.( INVIA) Vélemény ha tudtok!? Esetleg más szálloda!? Ha már két hét ,nem szeretnék nagyon pocsék helyre menni. Előre is köszönöm!!! 

Ga&Vi Creative Commons License 2017.04.15 0 1 25062

Kedves GuMiSzu,

 

4 hete töltttünk 1 hetet a Cyrenben, bár szezon előtti időszak volt, de nagyon jól éreztük magunkat. a vendégek többsége, ukrán és arab, elvétve néhány, német, angol. Ennek megfelelően a szálloda alkalmazkodik az ukrán igényekhez és nekik szólnak az esti programok. Nappal is a ukrán DJ állítja össze a zenét, ami üvölt a medencénél. Van csendesebb hely, vagy a part amit lehet élvezni ha vki nem kíváncsi erre. A hurghadai szállodában nem voltunk így nincs összehasonlítási alapunk. 

A Cyrenben kiváló taxi szolgáltatás működik nagyon rendes mindkét sofőr bártan kimozdulhattok velük. 

Előzmény: GuMiSZu (25061)
GuMiSZu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 25061

Sziasztok,

 

A Cyrene-ben van valami esti program? ( a fakir és hastánc estét nem nevezném annak)

Régen voltam itt, akkor még Melia volt a neve, de nem igazán emlékszem erre.

Valami olyan, ahol esetleg szól a zene, esetleg táncolni is lehet. A Baron-ban láttam hogy van, de az elég meredek áron megy.

 

Nem komolyra gondolok, csak este "történjen" valami, ha van ár ingerencia, és ne kelljen kimozdulni a szállodából. Aki esetleg volt  Hurghada Makadi Palace-ban max. az a szint lenne az igény :) (valami zörögjön és lehetőleg ne oroszul :D)

 

köszönöm

Üdv

 

József Reichardt Creative Commons License 2017.03.29 0 0 25060

Köszönöm szépen a jó tanácsokat,remélem sikerül kamatoztatni. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!