Keresés

Részletes keresés

taxi.sharm Creative Commons License 2017.04.19 0 2 25067

Szia IldiOO7!

A Sharm Resort egy nagyon szép öbölben fekszik (Korall kerteknek is hívják az előtte és a mellette lévő hotelek előtt húzódó korallzátonyt). Több pozitív visszajelzés volt erről a hotelről, mint a Siva Sharm-ról, ha e kettő körül kell választani, akkor a Sharm Resort-ot ajánlanám (márcsak a partja miatt is).

Előzmény: Ildi007 (25063)
Kathy8 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 25066

Ildi007 !

 

Szia!Nyugi , fogsz találni :) Írj nekem privát segítek szívesen!!! Publikus a mail címem.Ide mostanában ritkán van időm felnézni.

Előzmény: Ildi007 (25063)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 25065

Köszi Camel!!! Remélem találok valami jót mert a hullámzástól is tartok. Üdv!

 

 

camel1237 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 25064

Szia. Nézd meg a restplatzboerse ajánlatait, a Siva Sharm aug. elejére csak 579 euro kettő hét, Csak kíváncsiságból néztem meg mert a Sensatorit akartam ajánlani, az 1038 abban az időpontban. 

Előzmény: Ildi007 (25063)
Ildi007 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 25063

Sziasztok! Nagyon tanácstalan vagyok...! Kis segítséget kérek. 2 hétre mennénk hosszas gondolkodás után Sharmra. 1 hét kevés pihenni, 11-12 napos túrnust ide nem találtam. Így két hetet szeretnénk. Itt még nem voltunk, Hurghada , Makadi , 4-szer. Szeretnénk ezt kipróbálni. 4 csillagos szállodákat néztem, 08. első 2hete. Siva Sharm,  Sharm resort. Kb. ez fér bele a keretünkbe, az utazás napjai is kötöttek. 07.28,28,30 indulással. Ezt a két szállodát találtam 400 körüli árban.( INVIA) Vélemény ha tudtok!? Esetleg más szálloda!? Ha már két hét ,nem szeretnék nagyon pocsék helyre menni. Előre is köszönöm!!! 

Ga&Vi Creative Commons License 2017.04.15 0 1 25062

Kedves GuMiSzu,

 

4 hete töltttünk 1 hetet a Cyrenben, bár szezon előtti időszak volt, de nagyon jól éreztük magunkat. a vendégek többsége, ukrán és arab, elvétve néhány, német, angol. Ennek megfelelően a szálloda alkalmazkodik az ukrán igényekhez és nekik szólnak az esti programok. Nappal is a ukrán DJ állítja össze a zenét, ami üvölt a medencénél. Van csendesebb hely, vagy a part amit lehet élvezni ha vki nem kíváncsi erre. A hurghadai szállodában nem voltunk így nincs összehasonlítási alapunk. 

A Cyrenben kiváló taxi szolgáltatás működik nagyon rendes mindkét sofőr bártan kimozdulhattok velük. 

Előzmény: GuMiSZu (25061)
GuMiSZu Creative Commons License 2017.04.08 0 0 25061

Sziasztok,

 

A Cyrene-ben van valami esti program? ( a fakir és hastánc estét nem nevezném annak)

Régen voltam itt, akkor még Melia volt a neve, de nem igazán emlékszem erre.

Valami olyan, ahol esetleg szól a zene, esetleg táncolni is lehet. A Baron-ban láttam hogy van, de az elég meredek áron megy.

 

Nem komolyra gondolok, csak este "történjen" valami, ha van ár ingerencia, és ne kelljen kimozdulni a szállodából. Aki esetleg volt  Hurghada Makadi Palace-ban max. az a szint lenne az igény :) (valami zörögjön és lehetőleg ne oroszul :D)

 

köszönöm

Üdv

 

József Reichardt Creative Commons License 2017.03.29 0 0 25060

Köszönöm szépen a jó tanácsokat,remélem sikerül kamatoztatni. 

showtimes Creative Commons License 2017.03.28 0 0 25059

Mindig a szállodai szervezés a legdrágább. Ha az angol/német/orosz valamelyikét beszéled, akkor szerencséd van, mert rengeteg helyi utazási iroda van, amely ugyan azt a programot jóval olcsóbban árulja. A neten is rájuk lehet találni, de érkezés után városi séta keretében is beléjük ütközöl... Jah és sokszor a fakultatív árából is lehet alkudni. Ugyan ez igaz a búvárkodásra is, rengeteg szolgáltató van, érdemes szétnézni a piacon.

Előzmény: József Reichardt (25054)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 25058

A hotelbe érkezve másnap de. lesz egy fogadóóra, ott az ETI helyi képviseleténél be lehet fizetni fakultatív programokra. Elvileg ezeken biztosított a magyar idegenvezető, de ha nincs sok magyar turista, akkor csak angol. Ezen kívűl vannak helyi progi szervező irodák + a hotelben is lesznek programokat ajánló irodák, van egy helyiség vagy pult ahol ezekre jelentkezni lehet. A partról pedig lesznek vizes progi szervezők is. Vizes programra viszont én ajánlom a magyar Divingpro.hu-t megnézd, egy kedves magyar házaspár csinálja, merülés vagy csak hajós sznoris progik.

Az Old Market-ben van egy szimpatikus helyi progiszervező, mi őket fogjuk a nyáron kipróbálni, nevük Marco Tours FB-n fent vannak, Viberen vagy Messengeren is meg lehet angolul v oroszul, olaszul beszélni velük a progikat . Ha nem beszéltek se gond, fordításban is meg fogja érteni, és nyilván ezeken csak helyi angolul beszélő arab idegenvezető lesz , van .

Előzmény: József Reichardt (25057)
József Reichardt Creative Commons License 2017.03.25 0 0 25057

Az ETI-vel megyünk és a Grand Hotelben fogunk lakni

 

Előzmény: Kathy8 (25056)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 25056

Melyik irodànál foglaltatok? Melyik hotelbe mentek?

Előzmény: József Reichardt (25054)
József Reichardt Creative Commons License 2017.03.23 0 0 25054

Sziasztok.

Júniusban utaznánk Sharm el Sheikh-be,az után szeretnék érdeklődni hogy a fakultatív programokat az utazási irodánknál,vagy esetleg máshol érdemes foglalni?

Előre is köszönöm a segítséget.

evi.b. Creative Commons License 2017.03.20 0 1 25053

Köszönöm. A sok hezitálás után Hurghada, Törökország, Sharm végül ma délelőtt befizettünk a Radissonba. Reménykedünk, hogy azért jó lesz. Októberben megyünk csak.

Előzmény: Kathy8 (25052)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 25052

Én nem voltam , de hallottam a korall ott nem a legjobb , a hotel biztosa jó, a part lehet szeles, és akkor nem nagyon tudtok fürdeni, amúgy kisvíz nincs .

Előzmény: evi.b. (25051)
evi.b. Creative Commons License 2017.03.19 0 0 25051

Sziasztok! Van valakinek 2016. évről a Radisson Blu Resortról  információja? Örülnék, ha megosztaná velem.

Kathy8 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 25050

Priviben tudok segíteni, ha gondolod ,  át linkelem ahová megyünk.Meg ahol voltunk tavaly lassan mélyülő part arról is tudok, gyönyörű korallok!

Előzmény: Lakhesys (25049)
Lakhesys Creative Commons License 2017.03.06 0 0 25049

Sziasztok!

 

Idén fogunk először Egyiptomba menni, nászútra, egy körutazással egybekötött tengerparti üdülés lesz, 2 hét.

Már csak egy szállodát kellene kiválasztanunk Sharm el Sheikh-ben.

A tapasztaltabb utazóktól szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik területen van szép korall, ahol sznorkelezni is lehet, de nem túl keskeny az a sáv, ahol sekély a víz. Azért kérdezem, mert a szállodánál, amit az utazási irodában ajánlottak (Sharm Club Resort) ott kb. 20 méter gyönyörű korall után hirtelen mélyül a víz, ami szerintem nem ideális, túl keskeny. Nagyon jó úszó vagyok, szeretek merülni szabadtüdővel, snorkelezni is, de a mély, nyílt tenger valamiért ijesztő számomra.

Megköszönném, ha ajánlanátok szállodákat, ahol szép a víz alatti világ, és hosszabban is tart. Ha nem is lehet a Fáraók Tours-nál választani, talán a közelében van megfelelő.

Köszönöm előre is a segítséget!

Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 25048

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindenkinek :)

Előzmény: Kathy8 (25047)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25047

Látom kis visszaolvasással megtaláltad a legszebb korallzátonyt :) Amúgy Sharmon, mivel a korallok a Vörösön partvonalat szegelyezik, plusz vannak nyílt vízi zátonyok, így szinte az összes hotel korallos.A Melton Beach  Cyreane kistestvére, sajna magyar iroda Most nem árulja, de van,h magába  se lehet oda foglalni.A Melton Beach az a Melia Sínai nevű volt regebben, a Cyrene Grand pedig a Melia Sharm.Utóbbi magán szervezéssel is foglalható, de két utaztató iroda is visz. Ha exkluzívat szeretnél,akkor Sensatori ott a legjobb hotel.Olcsóbbak ezen a szakaszon, Coral Beach Montazah, Tiran Island, ez utóbbi a Melton mogott van.Merülni pedig csak a Divingpro ;)

 

Előzmény: Maldív2016 (25040)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 -1 1 25046

Hát ilyen alapon sose menj.Régen is voltak robbantások, a mostani helyzeteken kívül. Így ezt számítva sosem lehet tudni, vagyis sose menj. 

Előzmény: klindu (25042)
Kathy8 Creative Commons License 2017.03.02 0 2 25045

Na ez az, oda másért kell menni ;) Nemhiába a sokat látott búvárok is Sharm-ot tartják  a legszebbnek!

Előzmény: klindu (25042)
TLLaci Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25044

Csatlakozom:)- mi is ezen két részen voltunk,szállodák közül a pénztárca dönt a reef közös,mert mind a parton mind a vízben lehet úszni,járni kelni,használni a stégeket.Ha búvárkodni akarsz tanulni(magyarul) ott helyben: www.divingpro.hu.  ott élő-dolgozó magyarok Szilvi-Zoli.

Előzmény: klindu (25041)
klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25043

Most látom NAPFÉNY1 videoja pont ezt a két partszakaszt mutaatja be,

nekem a Ras um sid partja jobban tetszik: vadabb, gyönyörü magas sziklákkal.

klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25042

A maldivi house reefünk a közelébe se ért és itt is csak be kell sétálni a vizbe, amikor kedved tartja.

Sajnos mi egyenlőre nem merünk menni.

Előzmény: klindu (25041)
klindu Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25041
Előzmény: Maldív2016 (25039)
Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.02 0 1 25040

No, a kíváncsiságom mégis erősebb volt :) A google a barátunk :D Cyrene Grand Hotel korábbi neve Melia Sharn resort? Mert az pl. egy tökéletes parti sznoris szálloda :) Melton Beach miért nem foglalható még a honlapjukon sem, tudja esetleg valaki?

 

Köszönettel,

 

R.

Maldív2016 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 25039

Kedves Fórumozók!

 

Előre bocsánatot kérek, mert nem olvastam végig a fórumot (a maldívval kapcsolatban már ezt megtettem :) )

 

Kérdezni szeretném, konkrétan van e olyan hotel, amelynek esetleg saját partja van - és a korallok az ember lába előtt hevernek? Nem szeretném, ha korlátok közé szorítanának sznorizás szempontjából. Viszont mivel nagyon kedvező az ára, azon gondolkodtam, ha ott kint is van ilyen hotel, akkor szívesen megtanulnánk kint búvárkodni és lehet, hogy egy Vörös tengeri utat terveznék be egy következő maldív út helyett, mert ott már nagyon sok a halott korall és úgy olvastam, a vörös tenger még a maldívnál is szebb :)



Megköszönöm, ha tudtok segíteni :) És még egyszer elnézést, hogy nem volt most időm végigolvasni. Keresőbe ezta kérdést nem tudom beírni :(

 

 

R.

TLLaci Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25038

Voltunk- 24935-ben részletek.Ha a határon összevárod míg(nagyjából 6-7 fő) megtelik egy kisbusz max 15- 20 dollárért/fő elvisznek,vagy  délután 3 kor megy  normál busz a határról  Sharmra a buszpályára amire vagy felférsz vagy nem, vagy 3-kor jön vagy nem...stb. az kb 7 dollár, vagy csak Dahabig "taxiztok" és onnan is van naponta 4-5 busz,vagy ottmaradtok Dahabban...stb. Dahabig 30-35 dollár/kisbusz.

Előzmény: Róth Anett CsiBe (25036)
Kathy8 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 25037

Írj privi, ott tudok segíteni

Előzmény: Róth Anett CsiBe (25036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!