Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 24926

Igen, a Cyrene Grand (ex-Melia Sharm) és a Melton Beach (ex-Melia Sinai) közötti rész sem utolsó ;)

Előzmény: egarak (24924)
Napfény1 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 24925

Én már sok hetet töltöttem el azon a partszakaszon (Ras Nasrani), a Baronon kívül az összes többi szállodát kipróbáltam ott:) És valóban, az a partszakasz sose a nyüzsgő társasági életről volt híres, hanem a legcsodásabb part része Sharmnak, kilátással a Tirán környéki merülőhelyekre:)

 

Előzmény: mzoli75 (24919)
egarak Creative Commons License 2016.10.24 0 0 24924

Ha bevállaltok kb 500m-nyi gyaloglást érdemes elmenni a Cyrene Grand stégétől délre található első stégig és sznorizni egy kicsi. Az talán még szebb is mint a Monti-Baron rész. Ha fúj is a szél, ott nincsenek nagy hullámok mert kicsit védettebb öbölben van. Dahabnak a hangulata hozzánk is közelebb áll, de még sajnos nem voltunk ott huzamosabb ideig. 

Jó pihenést!

Előzmény: TLLaci (24923)
TLLaci Creative Commons License 2016.10.23 0 0 24923

Kösz,megnyugodtunk:),lesz még utána pár nap Dahab is,igazából az a mi világunk nem ezek a többszáz szobás monstrumok,de ezt a partot mindenképp látni akartuk-úgyhogy hajrá Monti.

Előzmény: egarak (24922)
egarak Creative Commons License 2016.10.23 0 0 24922

Igen, okt. 9-én jöttünk haza. Mivel kevesen voltak, nagyon pazar szobát kaptunk, normál árban. Minden rendben volt. A kaja nem olyan pazar amilyennek a Baronban találhatót hallom, de mindig jóllakottan áltunk fel az asztaltól. Szerintem ár/érték arányban a Monti a nyerő.

Előzmény: TLLaci (24914)
TLLaci Creative Commons License 2016.10.22 0 0 24921

Nekünk nem érdekes mennyien vannak(mi ugye vendégek vagyunk nem ebből élünk),eltöltjük az estéket animátorok,meg részeg oroszok nélkül is. Nyilván az a szállodai,éttermi kapacitás amit mondjuk napi 50 érkező gépre terveztek-mostanában meg van 5-az sokaknak  unalmasnak üresnek tűnik.Gondolom és remélem a  búvároknál nincs ilyen visszaesés,aki azért megy maszekban azt nem érdekli mit írnak az újságok...Minden jót-jelentkezünk majd direktben!

Előzmény: taxi.sharm (24915)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.22 0 3 24920

A TLLaci kérdésére válaszoltam, hogy egész Sharmban nagy a csend? Arra írtam, hogy nem kihalt Sharm egyáltalán. Én nem a statisztikával foglalkozom, hanem azzal, amit látok és nem egy hotelről (vagy környékéről), hanem általánosságban írtam Sharmról! 

Előzmény: showtimes (24918)
mzoli75 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 24919

Én voltam a hozzászóló  "kuncsaft" :-)

 

A Baron, a Monti a Cyrene, valóban kihalt környéken van. Ez gondolom csúcsidőszakban is ilyen volt. Itt nincsennek beülős kávézók, éttermek,stb. Nem arról van szó,hogy bezártak a kevés vendég miatt,hanem itt nem is épült ki ilyen kiszolgáló-szórakoztató egység soha.

 

A Soho-ban, az old market környéken nem voltam ,nem tudom ott milyen a forgalom.

 

Szilviékkel 2-szer voltunk sznorizni,és búvárkodni. A búvárhajók kifutásakor viszont tényleg jelentős számú ember volt jelen. Én kívülállóként ezt nagyjából úgy értelmezném,hogy akik búvárkodni járnak Sharm-ra, azok most is sokan mennek,mert valóban egyedülálló,ami ott a víz alatt van.

 

Az,hogy a Baron,vagy a Monti környéke "kihalt",és kevés a vendég, számomra nagyon pozitív volt. Mi most kimondottan pihenni,és lazítani mentünk, erre pedig ez az alacsony vendégszám tökéletesen megfelelt. A pincérek lesték a kívánságunkat, a vízben sznorkelezés közben nem rugdostak,tapostak, karmoltak túristahadak...

A parton nem kellett már hajnalban lefoglalni a napágyat,hogy ne csak a 3.-4.-5. sorba jusson hely.

 

Nekem maga a szálloda, a partja,a víz alatti világa, az ellátás, Szilvi és Zoli programjai mind pozitív emlék marad. A szállodán kívüli Egyiptom, és a lakói nem lettek a kedvenceim.

Előzmény: showtimes (24918)
showtimes Creative Commons License 2016.10.22 -1 0 24918

A kuncsaft közben ugyanerről ezt írta:

 

"Volt olyan vacsora, amikor csak ketten ültünk az étterembe a nejemmel, miközben többszáz főnek volt megterítve, és vagy 5 pincér csak minket szolgált ki."

 

 

A környék is totál kihalt, a  szomszéd testvérszálloda zárva és így is csak lézengenek a vendégek...

 

 

Hm... érdekes.

 

 

Egyébként meg minden hazajövő azt mondja Hrg-ről és Sharmról is, hogy töredékére esett a vendégforgalom. Az utolsó hivatalos adat szerint a fő beutazó oroszokból mióta nincsenek közvetlen járatok a korábban megszokott olyan 10 százaléka érkezik kerülőutakon Egyiptomba, de a nyugatiak, vagy magyarok se tolonganak. Szóval nem ragadt el kicsit az arabos lelkesedés?

Előzmény: taxi.sharm (24915)
mzoli75 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 24917

A Monti,és a Baron sznori szempontjából ugyan az. Egymás mellett vannak.Meseszép. Tényleg olyan,mint egy berendezett tengeri akváriumban úszkálna az ember :-)

 

Lehet,hogy a Soho környéke mozgalmas, nem tudom,nem mentünk be.

Az biztos, hogy a Monti,és a Baronok környéke teljesen kihalt. Nappal is, este is. A kihalton azt értem,hogy kilépsz a szállodából, és csak követ,meg félbehagyott építkezéseket látsz, sehol egy ember. Ott nem fogsz beülős éttermeket találni.

 

 

taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.21 0 0 24916

Szia mzoli75 :) sziasztok,

Köszönjük a kedves szavakat, mi is örülünk, hogy itt voltatok, jó kis napok voltak veletek! Mindig nagy élmény, ha megtudjuk osztani másokkal is a mi szeretetünket amit a Vörös-tengerrel és élővilágával kapcsolatban érzünk. :) Remélem jövőre folytatjuk!
Szilvi és Zoli

Előzmény: mzoli75 (24908)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.21 -1 1 24915

Szia TLLaci,

Igen, nem "éli" Sharm a fénykorát, de nincs kihalva egyáltalán. Egyébként a szezon pl. az északi népeknek és az oroszoknak kifejezetten októbertől indul(t) eddigi években. Most lengyel charter és több ukrán jár (ukránok egyre többen, de azzal a géppel pl. oroszok is szoktak érkezni).
Mi a Domina Coral Bay hotelkomplexumban vagyunk, vagyis a búvár bázis, az egyáltalán nem kihalt. Ma több száz egyenpólós ukránnal találkoztunk a Domina-ban (szerintem study tour-osok voltak), illetve mivel olasz komplexum sok olasz van. Szálloda válogatja mennyire kevesen vagy sokan vannak (nyilván a szerződéseik alapján). Angolok, németek is vannak. Németek pl.a Red Sea hotelekben.
Szerintem kifejezetten jót tett az élővilágnak, hogy kevesen voltak. Miért érdekes, hogy mennyire kihalt Sharm, a sznorizáshoz kifejezetten a legjobb, ha nincsennek körülötted sokan. :)

Előzmény: TLLaci (24914)
TLLaci Creative Commons License 2016.10.21 0 0 24914

Még annyit,hogy mostanában voltál ott? Angolszász fórumok alapján egész Sharm-ban nagy a csend,mostanában kezdődik egy kis mocorgás, van heti pár német meg ukrán gép,és újra indulnak az angolok is.

Előzmény: egarak (24912)
TLLaci Creative Commons License 2016.10.21 0 0 24913

Igen köszi,pont abban foglaltunk -netes olvasmányaink alapján  a "monti"(és környéke) szinte a legjobb hely a sznori szempontjából Sharmban, valszeg nem  csilivili mint a Baron,de nekünk az nem annyira fontos.

Előzmény: egarak (24912)
egarak Creative Commons License 2016.10.21 0 0 24912

Szia!

Ha annyira nem lényeg a kaja, akkor inkább a Montazahba menjetek, AI a Baronnak a harmadába kerül. Nem éri meg naponta mászkálni a kajáért, nem lesz olcsóbb sem és kár az időért is.       

Előzmény: TLLaci (24910)
mzoli75 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 24911

Szia,

 

A környéken SEMMI sincs. De szó szerint. Ahogy kilépsz a szálloda kapuján, totál kihalt minden.

A Baronból volt ingyenes oda-vissza busz  a központba. Ott nem tudom milyen élet van,mi nem voltunk.

 

Üdv, Zoli

Előzmény: TLLaci (24910)
TLLaci Creative Commons License 2016.10.20 0 0 24910

Hello,

Jövő héten mi is megyünk a Ras nasrani részre a snorkel miatt,mi egy másik szállót néztünk ki,de visszamondósra foglaltuk.Mennénk a Baronba de a dilemma az,hogy reggelivel  45 ajro/szoba, AI-vel meg 120 pénz azaz 75 a különbség naponta ,és mivel mi nem vagyunk se sütisek,se piások nem az AI nem éri meg. Van arrafele a környéken valami étterem,ahova este el lehet menni,illetve mennyi pénz lehet a  taxi a városba?

 

Előzmény: mzoli75 (24909)
mzoli75 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 24909

folyt.

 

Maga a szálloda: Ilyet még nem láttam, de szerintem max 15-20 %-os kihasználtsággal működik jelenleg.

Ami nagyon meglepő,hogy ennek ellenére nem zárnak le szárnyakat (Bár a Baron palms, amivel egyben van,teljes egészében zárva volt. Nem tudom,hogy a kihasználatlanság, vagy felújítás miatt,de zárva volt)

Ennek ellenére mindent úgy csinálnak,mintha többszáz embert lenne. Ezt értsétek úgy,hogy többszáz emberre főznek, maximálisan odafigyelnek a tisztaságra, a kertre, a tengherpart tisztaságára, a kiszolgálásra, stb...

 

Egydolgon érződik a visszafogás. Elvileg 7 étterme van. Ebből a Sinai, a fő étterem üzemel, illetve az olasz, és az egyiptomi éttermet láttam 1-1 nap nyitva, de nem ment be senki.

az indiai,az ausztrál stb minden nap zárva volt.

 

Volt olyan vacsora, amikor csak ketten ültünk az étterembe a nejemmel, miközben többszáz főnek volt megterítve, és vagy 5 pincér csak minket szolgált ki.

 

Ha bárkinek bármilyen kérdése van a szállodával, fakultatívval kapcsolatban, most még frissek az emlékek, remélem mindenre fogok tudni válaszolni :-)

Kérdezzetek bátran.Magát a szállodát nagyon tudom ajánlani, részemről kb 10/9.

 

 

mzoli75 Creative Commons License 2016.10.18 0 1 24908

Folyt.

 

Maga a szálloda nagyon ott van! Maximálisan odafigyelnek a tisztaságra, a vendégekre, a kiszolgálás minőségére.

Tényleg semmi okunk nem lehetet panaszra ilyen téren.

A korall fal tökéletes. Sznorkel a nagy szerelem, de én még ilyet nem láttam. Mintha egy berendezett akváriumban úszkálna az ember. Fantasztikus. Naponta 3-szor 1 órákat voltunk a vízben,és mindig volt meglepetés.

Az óriásmurénák, a tűzhalak, az ördögráják, délutánonként jöttek elő,jellemzően 4 után.

Egyedül teknőst nem láttunk,amit picit azért sjnáltunk.

 

Fakultatív proramon 3-an voltunk.

 

Kezdeném a rossz élménnyel: Helyi utazási iroda programja: Színes kanyon, Blue hole, Dahab. Irtózatos átverések, lehúzás, kényelmetlenség, kosz, mocsok, fenyegetőzések, bepillantás egy kicsit a színfalak mögé Egyiptomban. Utáltuk minden percét, alig vártuk,hogy visszajussunk a szállodába. Ha ez Egyiptom igazi arca, hát köszönöm, de ...

 

És akkor a jó élmények: Szilvi és Zoli a Diving Pro-tól. Ha létezik maximális odafigyelés, kiszolgálás, akkor ezen a 2 programon megkaptuk.

Első egy sznokell kirándulás volt a Ras Mohamed nemzeti park területén. Szilvi jött velünk végig, mesélt a halakról a hajón, és a vízben is, mutogatta az érdekességeket. Eleve már a búvárhajójuk nagyon pöpec volt. Tényleg minden percben azt érezted, hogy mindent megtesznek azért, hogy jól érezd magad.

Második kirándulás egy duplamerüléses intro búvárkodás volt. Első ilyen élményünk volt, és Zoli nagyon odatette magát. Pedig nem voltunk egyszerű esetek :-) nem indult könnyen a dolog,de a végére annyira belefeldkeztem, hogy rosszul esett feljönni a víz alól :-)

 

Tanulság: Az utazási fórumokon többször olvastam,hogy a kint élő magyarok- országtól függetlenül- csak lehúzni akarják a kiutazó hoonfitársaikat. Hát kérem Szilvi és Zoli a példa, hogy kellemeset is lehet ám csalódni . (Bár én Thaiföldön is csak pozitív hozzáállást tapasztaltam pl Cooper-ről)

Még egyszer köszi Mindent Srácok, tényleg felejthetetlen élményt kaptunk Tőletek! :-)

 

Folyt.

 

mzoli75 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 24907

Sziasztok,

 

Vasárnap reggel érkeztünk meg Sharmról-sokkoló volt az itthoni idő :-)

15 napot töltöttünk a Baron Resortban All Inclusive ellátással.

Egyéni szervezésben utaztunk, jegyeket a Turkish-nél vettük 65e/fő. Kifelé 6 óra tranzit. Egy csendesebb várót kerestünk, konnektor mellé telepedtünk, és megnéztünk 3 flimet, eltelt az idő.

Éjjel 3 körül értünk a szállodába. Becsekkoltunk, és pár percre rá kopogtak, hidegtállal, gyorsan fullra töltötték a hűtőt is.

Másnap reggel kellett csak fizetni,azt mondták pihenjünk nyugodtan.

Hááát, másnap reggel a termináljuk nem fogadta el a Budapest Bankos Visa prémium kártyámat. Ami meglepő volt,mert idehaz állandóan használom fizetésre,és kp felvétre is. Az ő USD-s termináljuk meg nem ismerte fel. Ilyen eshetőségekre készülve visszük mindig a nejem Otp-s Mastercard-ját, amit gond nélkül elfogadott a gép. (A sajátommal Thaiföldön minden további nélkül tudta fizetni, pénzt felvenni)

Nekem mindig kérdés szokott lenni, hogy mit tartalmaz az All I. Most beszkenneltem, hátha ez másnak is segítség.

 

Folyt.

 

 

pudingman Creative Commons License 2016.10.15 0 0 24906

Pedig az utazási irodák így hirdeti. 

 


Sharm ResortOrt:Pasha Bay (Sharm el Sheikh)

 

Pasha Bay (Sharm El Sheikh) Urlaub - sonnenklar.TV

Előzmény: taxi.sharm (24905)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.15 0 0 24905

Nem tudok arról, hogy Pasha Bay-nek hívják ezt a részt :)

Előzmény: pudingman (24904)
pudingman Creative Commons License 2016.10.12 0 0 24904

Én nem vagyok nagy igényü, nem vágytam soha full extrás kategóriára :)

Luxorban ötször voltam egy 2* szállodában és jól éreztem magam:)

 

Jól láttam, hogy Pasha Bayhez közel van a sivatag?

Ras um el Sidböl taxival mentem futni a sivatagba, itt talán nem lesz rá szükségem?

Előzmény: taxi.sharm (24903)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.11 0 0 24903

A Sharm Resort jó kis szálloda (nem a full extrás kategória), de árérték arányban nagyon jó és ami nem mellékes, hogy a partja nagyon szép korallos. Naamaba után van (5 perc taxival Naamabay).

Előzmény: pudingman (24902)
pudingman Creative Commons License 2016.10.11 0 0 24902

Köszi a választ! :)

 

A Sharm Resort van most jó árban. 

Pasha Bay-en eddig nem voltam. Ras um el Sid és Naama Bay ismerös. 

 

 

Előzmény: taxi.sharm (24901)
taxi.sharm Creative Commons License 2016.10.11 0 1 24901

Szia pudingman!

Októbertől egyre több charter indult-indul el (németek, angolok). Lengyelek, olaszok vannak, ukránok, szaudiak, kuwaitiak. Szóval egyáltalán nem kihalt Sharm. Bár ez attól is függ, hogy melyik hotelt foglalod. 

Előzmény: pudingman (24898)
pudingman Creative Commons License 2016.10.10 0 0 24900

Köszi! Elöször én is a Türkissel akartam repülni, de két napot vesztettem volna, meg a 6 órás várakozás is elrettentett. 

A november 5-ei út viszont közvetlen járat az Air Cairoval. 

Előzmény: habiba (24899)
habiba Creative Commons License 2016.10.09 0 0 24899

Hála Isten a Turkish újra jár, olaszok is vannak...:)

 

Előzmény: pudingman (24898)
pudingman Creative Commons License 2016.10.09 0 0 24898

Sziasztok,

 

tudja valaki, hogy mostanában vannak turisták Sharmon?

November 5-én utaznék, de még nem foglaltam le, mert ha nagyon kihalt, akkor inkább kihagynám. 

Tavaly decemberben voltam Port Ghalibban, mintha egy temetöben "nyaraltam" volna. 

miyoko Creative Commons License 2016.10.07 0 0 24897

Végül is a repülés miatt újragondoltuk az idei Sharmot és úgy döntöttünk nem megyünk. Túl drága és csak 6 nap marad a 8-ból. Talán majd jövőre és korábban elkezdjük szervezni. Esetleg Bécsből jobb lehetőségek vannak.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek, és jó utat kívánok az utazóknak!

üdv

Miyoko

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!