Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bexxter Creative Commons License 2018.04.03 0 0 84

Általában, ha nincs más sérülés, akkor kicsiszolják, kigittelik stb, bázissal (színnel) fúj a sérüléstől kicsit nagyobb területet, ahogy a gittelés (kittelés) kiadja, majd az egészet lakkozza. Ha nincs telibelakkozva akkor valahol mindig elő fog jönni, főleg a nyári napsütés után, hogy hol van elködölve a lakk. Ködölőhigító ide v oda.. 

Előzmény: TTY (82)
drotos.toth Creative Commons License 2018.03.31 0 0 83

Sziasztok!

 

Több helyről leszedtem a spoilereket, toldatokat az autómról. Sajnos néhány csavar helye eléggé kiáll. Valószínűleg a felszerelésnél túl lettek húzva... Hogyan, mivel érdemes ezeket visszanyomni a kasztni síkjába?

 

Köszönöm!

TTY Creative Commons License 2018.02.19 0 0 82

Köszi a választ!

 

Az egész elemet újrafuújják akkor is ha csak a szélén van kis hiba?

Előzmény: bexxter (81)
bexxter Creative Commons License 2018.02.19 0 0 81

Átlag 25e egy elem fújása.

Előzmény: TTY (80)
TTY Creative Commons License 2018.02.19 0 0 80

Sziasztok!

 

Garázsból kiálláskor meghúztam a kocsi bal hátsó részét, kb a kerék felett, lejött a festék is, de csak egy 1 centi széles, 4-5 centi hosszú rétegen. Szerintetek ezt mennyiért lehet megcsináltatni? Bocsi a laikus kérdésfeltevésért.

Metálfényezett a kocsi, Honda Civic.

Jesus747 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 79

Rendben,köszönöm válaszod! Délután megyek venni nitrohigítót és rápróbálok. Az eredményt közlöm itt ;)

Előzmény: bexxter (78)
bexxter Creative Commons License 2017.10.19 0 0 78

Nem, csak a fényezett felületet (lakkot). De nem kell rajtahagyni.. egy rongyra önts és azzal dörzsöld le, utána másik ronggyal letörlöd a maradékot és lemosod az üveget. 

 

Előzmény: Jesus747 (77)
Jesus747 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 77

A nitrohígitó nem mattítja le az üveget?

Előzmény: bexxter (76)
bexxter Creative Commons License 2017.10.18 0 0 76

Nitrohigítós ronggyal törlés aztán mosás. Ha nem szedi akkor főzőlap tisztító (borotva-) penge. 

Előzmény: Jesus747 (75)
Jesus747 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 75

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy festékpermetes az autóm jobb oldali összes üvege. Mit lehet tenni,hogy eltávolítsam? Esetleg autópolír paszta segítséget jelenthet?

locoto Creative Commons License 2016.06.02 0 0 74

 Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni!

 

Skoda Felícia 2000-évj. első lökhárító leszereléséhez. 

felfogatási pontok, esetleg fotók, felmerülő nehézségek.

 

Előre is köszönöm!

 

Tomsawier Creative Commons License 2015.02.04 0 0 73

Sziasztok.

 

Küszöb cseréhez milyen lemezt vegyek? Autó küszöböt még nem cseréltem, sajnos eljött az ideje.
Milyen lemezt szokás használni? A csere után milyen sorrendben, ill. mivel kell lefújni?

gabesz288 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 72

Heló!

 

Megcsikarta a madárszar a lakkréteget.

 

Van valamilyen javítólakk amit csak rá kell fújni és megvédi a festéket?

 

Előre is köszi , pont most lett megcsináltatva...

Felícia767 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 71

Köszi!Akkor inkább marad a javítóív.Nem akarok időnként vesződni vele ha nem muszály,mert gondolom csak hónapokat bír ki ez a megoldás.

Előzmény: Trotter66 (70)
Trotter66 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 70

Időlegesen meg lehet oldani üvegszálas betét felragasztásával, majd gitteléssel, de végleges megoldást csak a javítóív adhat.

Előzmény: Felícia767 (69)
Felícia767 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 69

Sziasztok!

 

Skoda Felícia jobb hátsó sárvédőn van 2 körömnyi nagyságú rozsda,az egyik helyen talán már át is lyukadt picit.Ezt hogy tudnám házilag jól megcsinálni?Vagy inkább vegyek egy javító ívet és cseréltessem ki karosszériással?

wsxcde Creative Commons License 2012.10.05 0 0 68

Sziasztok,

a napokban egy teleportal közlekedő őzike miatt ráhúztam a kormányt a szallagkorlátra. Szépen végighúztam az autó oldalát...

Az első sárvédő úgy is rozsdásodott, találtam cseredarabot. A két ajtón illetve a hátsó sárvédőn azonban - pénz hiányában - magamnak kellene a hibákat javítanom. Az első ajtó horpadt, de nem élesen. Ezt a kárpit megbontásával terveztem belülről a helyére kalapálni. Többnyire felületesek a karcok, de két 10 forintosnyi helyen a fémig lejött a festék, valamint mindkét ajtón látszik a csík végig, amit a korlát okozott, ezek a lakkréteget felsértették. Kérdésem, hogy milyen eljárással és milyen anyagok felhasználásával lehet javítani a hibákat. Elsősorban az állagmegőrzés volna a cél - jön a tél - de nem lenne baj ha hellyel-közzel vállalható külsőt sikerülne febrikálni.

 

A csíkok túl mélyek, hogy egy polírozás eltüntesse. A mélyebb sérüléseknél gondolom gittet és festéket, majd lakkot kellene használnom. Ebben kérném a segítségeteket. Mit hogyan?

Köszönöm

maxted Creative Commons License 2012.10.03 0 0 67

vannak ilyen kátrányoldó sprayk azt kellene kipróbálni,

először nem látható helyen hogy nem tesz -e kárt a fényezésben

Előzmény: koqxdioo (66)
koqxdioo Creative Commons License 2012.08.01 0 0 66

 Sziasztok!

 

Önhibánkon kívűl poliuretán festékpermet szórodott párom Suzijára (mezei piros, nem metál) multi parkolójában, annak külső átfestésekor. Gondolom még 20-30 másik autótulajdonos hasonlóképpen boldog mint mi(((

Milyen eljárással szüntethető meg ez az állapot? A szélvédő is kapott sajnos. Magasnyomású mosó nem segített.

 Akinek volt/ van tapasztalata megköszönném segítségét!

bandika_75 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 65

Mi lenne az a csomó minden még?

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 64
Meg egy csomó minden kell festékhez hogy műanyagról ne peregjen le.
Előzmény: bandika_75 (63)
bandika_75 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 63

Üdv mindenkinek.

 

2005-ös Skoda Octavia2-m lökhárító illetve ajtó díszléceit szeretném színre fújni.

Beige metál a szín, házilag kompresszorral szerintetek megoldható kb 2-3dl festékből?

Tartós lesz-e?

Gondolom csiszolás, műanyag alapozás, metálszín fújás majd lakkozás a sorrend.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.11 0 0 62
Azt sem a sprayvel fujják.
Előzmény: vilsza (61)
vilsza Creative Commons License 2012.04.10 0 0 61

Világos, de engem az a festék (gondolom, csak az lehet) érdekelne, amivel többek között a műanyagot is sikerül krómhatású felületté alakítani (mint pl. az általam vásárolt spray kupakját)

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 60
Ha ez ilyen egyszerű lenne nem lenne szűkség krómozó műhelyekre.
Előzmény: vilsza (59)
vilsza Creative Commons License 2012.04.05 0 0 59

Sziasztok!

 

Egy fém lámpát akarok lefesteni, szeretném, ha fényes króm színű lenne. Vásároltam az obi-ban egy dupli color(?) spray-t ami elvileg ezüst-króm színű, a kupak színe megyőzött, de amikor kipróbáltam, kiábrándító lett az eredmény. Ezüst színű ugyan, de köszönőviszonyban sincs a kupak krómos csillogásával. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen festéket kellene használnom és hol lehet ilyet vásárolni.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.31 0 0 58
Előzmény: mormogi76 (57)
mormogi76 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 57

Merre ténykedsz? Engem érdekelne

Előzmény: corweld (39)
vanjobbdolgomis Creative Commons License 2012.03.25 0 0 56

Üdv!

nemrég lett egy kocsim, de az előző tulaj lekente ro55 el a kocsi egész oldalát. ilyen fehér ködszerű anyag van a fényezésen, kérdés mivel lehetne azt leszedni?? köszönet a válaszokért előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 55
facbook.com/RRRbt
iharos és goller kft,bárdi autó ezeknél van kedvezményem.
Előzmény: Adv3nturer (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!