Keresés

Részletes keresés

krisztianxx Creative Commons License 2010.01.14 0 0 44
Kedves Droopy!


MOst este találtam ezt a topicot,ami engem is érdekel,mivel 4 gyerkőccel panelból tovább kéne költözni,és speciel a prokoncept technológiáját ismertem meg először e téren.
Első körben,le tudná írni,hogy cirka mennyiből jött ki annak idején a ház összköltsége, ha van ilyen? Mik azóta a hosszabbtávú tapasztalatok?
Rezsi költségek mai áron hogyan alakulnak?Mit csinálnál máson a házon,ha módodban állna változtatni rajta?

Köszönöm a válaszait előre is!

Tisztelettel:

Krisztianxxx
Előzmény: Droopy (23)
Droopy Creative Commons License 2005.11.30 0 0 43

http://community.webshots.com/album/74666157NEpcem

 

ez kozvetlenul a konceptumos fotoalbum

Előzmény: MrsCroft (42)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.30 0 0 42
Nekem Page cannot be found... de valszeg a proxy az, majd megnézem otthonról.
Előzmény: Droopy (41)
Droopy Creative Commons License 2005.11.30 0 0 41
lsd adatlap link
Előzmény: MrsCroft (40)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.30 0 0 40

Szia,

 

Köszi, hogy válaszoltál!

Oh... borzalmas lehetett... Ott nem volt megtámasztva? Vajh milyen közönként kellene támasztani? Nektek akkor még gondolom plisztirol (vagy hogy írják..?) volt a belső összekötő elem is.? Most mi nemrég láttunk olyat, hogy a műanyag fogja össze a két PS réteget és az állítólag erősebben tart valamivel.

Milyen a hangszigetelése egy téglaházhoz képest?

Vannak esetleg publikus képeid?

Előzmény: Droopy (39)
Droopy Creative Commons License 2005.11.29 0 0 39

Nalunk a teto fel-hagyomanyos, azert csak fel, mert szeglemezes tartos 5x15-os pallokbol es nem 10x15 gerendakbol...ja, es akkor meg nem volt eps cserepelem, mikor elkezdtuk.

A szintenkenti kionteshez meg kell tamogatni a falat, nalunk eccer probaltak pumpaval betont nyomni a lego-ba oszt 5 meteren lehetett kezzel kimerni a betont, kicserelni a szetszakadt elemeket...

 

Előzmény: MrsCroft (38)
MrsCroft Creative Commons License 2005.11.29 0 0 38

Szia Droopy,

 

Remélem jársz még erre néha!

Mi jövőre szeretnénk ebből az anyagból építkezni, egy nem éppen kis ház lesz.

Nektek a tető is ebből a PS-ből van?

Nagyon érdekelne a falak építése, mert pont a napokban merült fel bennem egy kérdés...

Ugye van olyan technológia, amikor a honlapon javasoltak szerint 3 soronként betonoznak, illetve az egyik kivitelező úgy csinálja, (meg egy animációban is láttam), hogy a teljes falat felhúzzák - mármint egy emeletet - és utánna az egészet megtöltök betonnal. Ez utóbbinak az lenne az előnye, hogyha nem kézzel kevered a betont akkor nem kell 100-szor szállítatni a készbetont, no meg gyorsabbnak is érzem egy kicsit, bár kiszáradnia ennek is ki kell. Nálatok hogyan csinálták?

Ha az utóbbit választom akkor, meg tudja tartani függőlegesen azt a sok betont a fel? Nem indul el valamerre? Az ablakoknál ugye ki kell hagyni a rést (elég nehéz lennne utólag kivésni :o) ), de ha ott kihagyom a rést, meg valahogy beállványozom, hogy a beton ne folyon az ablakba bele akkor is hogyan kerül a beton az ablak alatti részbe????

Lehet hogy gyerekes kérdések, de még nem láttam a választ sehol sem.

Előzmény: Droopy (37)
Droopy Creative Commons License 2005.01.16 0 0 37

Haz, elkeszult, soha...

De cirka haromnegyed ev alatt bekoltozheto allapotu lett. Igaz harom honap alatt is elerhette volna azt az allapotot. Es csak sokadrendu okkent lehet a penz megletet/hianyat felhozni.

Előzmény: SzCsaba1 (36)
SzCsaba1 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 36

HI Droopy!

 

Kösz a sok választ, már találtam itt békéscsabán is egy házat, lehet ma megnézzük, van vagy ezer kérdésem a kivitelezés terén, szerencsére ök sajátkezüleg csinálták.

Már irtam a gyártónak is, föleg az elemek ideszállítása érdekel, hogy mennyibe kerülne.

Nállunk 2 kutya és egy macska van, nem tudom az mennyire befolyásolja a költségvetést :)).

Mennyi idő alatt lett kész a ház?

Hali Csaba.

Előzmény: Droopy (35)
Droopy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 35

2 fo+1 kuty (a sarokkad 140x140-es)

SD Twin 24 Kw 60 l-es indirekt taroloval egybeepitve

Gipszkarton:igen, meg szebb lenne a fal/fodem talalkozas (kivitelezo!!!)

Mint emlitettem, nyaron a nappali 5 ablaka fel tudja futeni az egylegteru nappali/etkezo/konyhat (50 m2) egy erv-vel (lsd passziv haz topic) nyaron kellemesebb klima, telen energiatakarekos szellozes oldhato meg.

A henco a tobbretegu cso gyartoja, a hideg viz az 20 mm atmerojuvel lett felvezetve a tetoteri furdoszobaba, mig a meleg csak 16 mm-es atmerovel. Mire a 230 l-es sarokkad elvezheto melysegu vizzel megtellik, mar el is ment a kedvem a furdestol ...

Az ablakok a legolcsobb 4-16-4 mua ablakok.

Vasak. Nalunk a sarkok is tartalmaznak fuggolegesen 4-4 szal 8-as vasat...

fodem: Amennyiben a konc monolit ps rencert valasztod, azt csinalja aki tervezi, nalunk a 70 m2-t cirka 80-100 helyen tamasztottak ala. A falazat az csak odafigyeles kerdese. Valaszfalat esetleg masbol is elkepzelhecc. Nalunk foldszinten ytong10, tetoterben poroth10 valaszfal keszult.

Mi "hajolmegy" iden helyezunk el egy kandallot.

Előzmény: SzCsaba1 (34)
SzCsaba1 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 34
Hi Droopy!!

Látom továbra is lelkes vagy az "ügyben"!! :))
Lenne néhány kérdésem:

Mennyien laktok az épületben...a gáz számla miatt(fürdés stb).
Milyen kazánod van? Én kondenzációs kazánon gondolkodom, külső hőmérséklet figyelővel, hideg burkolatnál padlófütés, máshol radiátoros fűtéssel.
Miért gipszkartonoznál lent is? Könnyeb felfogatni kisebb dolgokat?
A légcserélő csövezés mire jó? (lammer vagyok:))) ) A meleg levegőt kicserélni:)?
A henco a csőátmérőt jelenti? És miért nagyobbal?
A főzőlap elektromos vagy gáz?
Hány kamrás ablakok vannak a házban?
Én földszintes házat szerelnék, szerinted mennyi vasanyag kell a koszorut leszámítva? A gyártó szerint csak az áthidalókhoz és egyéb teherhordó extra helyre, de én keveslem...
A teljes költségvetés mennyi lett?
Esetleg emilben el tudnád küldeni a részletes költségvetést? De csak akkor ha nincs 10 évre titkosítva. Ja és tudom pofátlanság de ha van sok-sok képed az is érdekelne!
Volt esetleg az első időszakban páralecsapódás penészedés, ahogy "száradt " a ház, vagy itt egyáltalán nem jellemző ez a jelenség?
Én szeretnék egy falon kivüli kandalót a nappaliba, van rá megoldás? Tudom a gyártó elmond mindent, de a Te véleményedet jobban értékleném!!

Arra gondoltam, hogy a falat én csinálnám, és ha megy akkor a födém-koszorút is. Szerinted tényleg meg lehet csinálni házilag, vagy nagyon kell a gyári támogatás?Hangsúlyozom ez földszintes ház lesz, semmi extra épületrésszel.

Hirtelen ennyi, remélem nem vagyok pofátlan ennyi kérdéssel...
Előre is köszönöm!!!!
Hali Csaba!!


Droopy Creative Commons License 2005.01.13 0 0 33

Hogy szalad az ido, mar masfel eve ne irtam a ebbe a topicba.

Azota sokminden nem tortent. Asszem, ez jo hir:)

 

Mostmar van fullhouse gazszamla azaz 70+50 m2 egesz evre 22.5 fokos teli belso homerseklet mellett az elmult 396 nap (2003.10.21-2004.11.20) 2654 m3 futes+zuhany+pezsgofurdos sarokkad.

 

Amit biztos maskepp csinalnek:

  • foldszintet is gipszkartonoznam.
  • esetleg egy gipszkarton allmenyezetet is csinalnek, abba szepen el lehetne pakolni a legcserelo csovezest.
  • a teljes hideg-meleg rendszert 22-es hencoval csinalnam 16-os helyett.

Ha jol tudom a nyilaszarokkal mar nincs gond, mert a *concept atvaltott 30-as szabvanyra, vagy a nagytablas modszernel meg tokmindegy.

A padlofutest nem cserelnem el semmire.A tetoterben "fazik" a labunk a laminalt parkettan.

SzCsaba1 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 32

Felhozom, mert látok benne fantáziát, és már 90% hogy ezt a technológiát választom. Hátha lesznek ellenérvek olyanoktól akik laktak vagy láttak már ilyet.

Az érveket is várom, de szerintem azt ismeri mindenki. Akinek vannak fotói, az szóljon , engem érdekel minden mennyiségben!!! :)

Droopy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 31
1.Fogadd el a prokonc felugyeletet:)
Amikor kinn volt az ellenor a prokonctol, a kivitelezok dolgoztak mint a kisangyalok:)
2.:)))
3.Azt nem tudom, mi csak anyagot es felugyeletet kaptuk a prokonc-tol.
Előzmény: aproki (30)
aproki Creative Commons License 2003.06.25 0 0 30
Mire kell odafigyelni a kivitelezőnél, egész végig álljak mellette?
Az biztos, hogy a szerződést jogásszal fogom átnézetni és belejavítok ha kell.
Még1 kérdés: milyen garanciát jótállást vállalnak? (Ezt még nem kérdeztem tőlük)
Előzmény: Droopy (29)
Droopy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 29
1.Nagyon
2.cirka fel-egymila
3.Igen
Előzmény: aproki (28)
aproki Creative Commons License 2003.06.25 0 0 28
Nagyon elcseszték v egy kicsit?
Vmi hátrányod, károd keletkezett az amateur brigád miatt?
Újból ezt a rendszert választanád?
Előzmény: Droopy (27)
Droopy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 27
Finoman fogalmazva:rajtunk tanulta meg a technologiat...
Előzmény: aproki (26)
aproki Creative Commons License 2003.06.25 0 0 26
Az egészet a prokoncept csinálja.
Nálad mi volt a gond a kivitelezővel?
Előzmény: Droopy (25)
Droopy Creative Commons License 2003.06.25 0 0 25
MArmint a teljes tervet a prokonc csinalja, vagy a sajat tervezod uszitottad ra a prokoncra (mi igy csinaltuk:))))
Az egyentlen nagy szivas a mua nyilaszarokkal volt. Anno, de reg is volt:) MEg nem igazan akart osszejonni a 30-as lepeskozu ablak a 25-os lepeskozu falelemekkel.
Előzmény: aproki (24)
aproki Creative Commons License 2003.06.25 0 0 24
Sziasztok!
Én már terveztetem a házat a ProKonceptnél,de érdekelne még több vélemény tapasztalat a rendszerről.
Droopy Creative Commons License 2003.06.03 0 0 23
A hohaztartasa az sajnos, vagy jajdejo (nezopont kerdese) az brutalis. Foldszinten van 13 ablak +1 fulluveg teraszajto. Nyaron szep lomhan de felmelegszik a haziko. Tavaly nyaron kb ket het volt amikor eroteljesen elkezdtunk gondolkodni egy mobilkliman. Aztan jott a "huvosebb" ido es nem vettuk meg:) Az idei januar-februari gazszamlank cirka 13 eft/honap volt,(futes, melegviz, gaztuzhely). Nyaron 800-1000 Ft korul van ugyanez futes nelkul. Lenn csak padlofutes van+toriszarito, a tetoterben 7 db kb 1 KW-os lapradiator+1 padlofutes a furdoszobaban. Iden mar ketyegett a tetoter is, munkalatok miatt.
NEm tudom osszehasonlitani mas hazikoval, mert elotte panel alberletben tengodtunk:)))
(Ja, telen sem engedtuk 23 fok ala a homersekletet, mert nagyon fazosak vagyunk)
Előzmény: zsuri (22)
zsuri Creative Commons License 2003.06.03 0 0 22
Köszi a válaszokat. Ti összességében meg vagytok elégedve a házzal? Észrevehetö (zavaró/különösen jó) a höháztartásban, hogy nem tégla (mindig hüvös van/mindig meleg van, lassan/gyorsan követi a kinti hömérsékletet)? A fütési költség hogyan alakul egy téglaházhoz képest?
Előzmény: Droopy (20)
wotan Creative Commons License 2003.06.03 0 0 21
a ház ára: jelenleg Mo-n nem kedvelik az "alternatív" építésű (könnyűszerkezet, konceptum, fa, készház stb) házakat, ezek esetében szerintem mindenképp nagyobb értékvesztéssel kell számolni.
w.
Előzmény: Droopy (20)
Droopy Creative Commons License 2003.06.02 0 0 20
-Az ara miatt nem igazan ezt valasztottuk volna, mert ezzel a technologiaval az epitkezes legelejen kellett kifizetni azt az extra hoszigetelest, amit masok a legvegen mint hoszigetelo vakolat, vagy akarmilyen hoszigetelo rendszer tesznek bele a hazba...

-erre sajnos?! nem tudom a valaszt, de talan egy-ket probafurassal kiderul ha x ido utan meg nedves a beton...

- nem talalkoztunk meg extra parasodassal, pedig eleg nagymeretu ablajkaink vannak, hogy hideg teli esteken lecsapodjon a para. Egyebirant valszeg ezert van a tech ajanlatban gipszkarton belsoburkolat.

-az EMI vizsgalatok alapjan eppen a konnyen begyulladnak kijelentes van megkerdojelezve:) A "nehezen egheto" kategoriat kapta pedig a nem eghetobe is lehet hogy belefert volna.

-Nalunk "serulekeny" falak vannak a foldszinten, mert takarekossagbol nem gipszkarton burkolatot kapott, hanem egy uveghalo+ragasztotapasz kevereket. Nagyobb dolognal a regi technologia szerint el kellett talalni a betonmagot, az uj szerint barhol cirka 5 cm *cell alatt beton van tehat hosszabb dubellel rogzitheto. De barmikor bevesheto egy konzol...

-Szerintem egy hasonlo meretu (netto alapterulet) es hasonlo k erteku teglahaznal hasonlo arakat kell(lene) figyelembe venni.

Előzmény: zsuri (19)
zsuri Creative Commons License 2003.06.02 0 0 19
Hello!

A párommal találtunk egy házat, ami ilyen technológiával készült. Gondolkodunk a dolgon, de elöbb még szeretnénk kicsit körbe járni a témát. Lenne egy pár kérdésem, neked biztosan van tapasztalatod a témában:

- Ti miért választottátok ezt a technológiát? Az ára miatt, vagy mert tetszett?

- mennyire reális veszély a hungarocell alatti nedvesedés? Mit lehet ellene tenni? Miröl lehet egy kész háznál észrevenni, hogy ha van nedvesedés?

- mennyivel kell többet szellöztetni (pára miatt), mint egy téglaháznál? Nagy különbség van a ház höháztartásában (milyen gyorsan melegszik/hül) egy normál házhoz képest?

- azt hallottam, hogy ha a házon belül tüz üt ki, akkor a falak (hungarocell) könnyen begyulladhatnak, ami mérges gázokat termel. Komolyan kell ezt venni, vagy csak riogatják az embereket?

- nem sérülékenyek a falak (gondolok itt arra, hogy vki nagyobb erövel nekicsap akármilyen tárgyat)?

- ha az ember nagyobb dolgot akar a falra szerelni, akkor az csak az elözetesen beépített konzolokra lehetséges?

- szerintetek hogyan befolyásolja a ház árát, hogy ha ilyen technológiával készült? Olcsóbban, drágábban, vagy ugyanolyan árban kell adni, mint egy téglaházat?

Elöre is köszi, ha válaszolsz.

Előzmény: Droopy (18)
Droopy Creative Commons License 2003.05.27 0 0 18
Nekunk a falazat *cellje + fodem *cellje cirka 1 mila volt, a szerkezetkesz allapotig munkadij masfel, a tetoszerkezet (pennymarket stilusu szogeslemezes pallos racsrendszer) cirka fel mila a cserep is. Nyilaszarok 1,2...Osszessegeben a haziko olyan 12-14 milanal all majd meg, (ami olyan 100 koruli m2) tetoter azota is epulget. Belement vagy 50 m3 beton, baromi sok vas,...
A villanyasz vigyorogva zsebkessel "veste" a falba a bergmancso valyatat, az 5 cm-es belso cellben elfer minden. A tetoteri furdo szennyvizcsove a magban jon le.
Az eredeti tech leiras 9mm-es gipszkartont ajanl a belso falakra, amit nagy naivan alul kihagytunk,de tenyleg nem art, kisebb targyakat arra lehet rogziteni spec dubellel.Nekunk alul uveghalo es ragasztotapasz kerult a cellre, ket vekony reteg glett es festes. Elmeletileg 100 ev az elettartama, es ha jol tudom mar nem erzekeny a napfenyre sem. Amikor mi kezdtuk, akkor a fodemelemek meg nem voltak uvstabilak, gyorsan (egy even belul:))) ) le kellett betonozni, hogy ne susse a nap...
Előzmény: maniatis (17)
maniatis Creative Commons License 2003.05.27 0 0 17
Nem tudod, hgy mégis milyen árak voltak (kb. , szerkezetkész)? Gondolom már csak háló lellett és vakolat, külön *cel nem a dryvithoz. Mennyi lehet az élettartama ennek a polisztirolnak? Nem túl sérülékeny a fal? Már csak azért mert műanyag. Itt tényleg gáz ha egy képet fel kell rakni a falra. A villany nem volt macerás. biztos kellett valami extra szig. nem?
Bocs ahülye kérdésekért!!
Maniatis
Droopy Creative Commons License 2003.05.27 0 0 16
Kis falu szfvartol 10 km-re, 1600 lakos, Ja nekunk a technologiatulaj a veszpremi ceg volt. Veszpremi kivitelezocsapattal (azt a csapatot nem ajanlom senkinek) Lesz megegy sorozat a "bakik"rol is.
Előzmény: maniatis (15)
maniatis Creative Commons License 2003.05.27 0 0 15
Szép a ház!!! Meg a tó is jó ötlet!
Hol van, ha szabad tudni?
Köszi. Maniatis
Mi is probálkozunk az építkezéssel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!