Keresés

Részletes keresés

zoger Creative Commons License 2013.10.24 0 0 1854

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy a mai avi kiterjesztésű fájlokat már sokszor akadozva játsza le pendrive-ról a házimozi főleg ha sok minden mozog egyszerre a képen egy jelenetben. Gondolom azért mert jobb minőségűek mint régen. A kérdésem, hogy létezik-e olyan program amivel lehet a felbontást/minőséget rontani?

wartburg1963 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 1853

Kedves Topictársak,

 

az alábbi ügyben szeretném a segítségeteket/tanácsotokat kérni:

 

Adott két AVI film, amit egymáshoz szeretnék igazítani, vágni.

Vagyis: van egy "mesterfilm", és egy vágandó, nyers film. Utóbbiból szeretnék egyes, előre meghatározott részeket kivágni,melynek végén épp a mesterfilmmel lesz azonos, kockáról kockára.

Ez nagyjából két tucat, egy-két perces kivágást jelent.

Leginkább egy olyan megoldásnak, programnak örülnék, ahol a két filmet egymás mellé lehetne tenni (mint egy alulról megvilágított asztalra), és így a vágásokat egészen pontosan el lehetne végezni.

Minden jeveslatot, ötletet szívesen látok illetve megköszönök!

 

gobbi Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1852

Sziasztok! Tudtok olyan progit mondani amivel divx-et tudok szerkeszteni (világositani élesíteni stb.) Ami jól kezelhető egyszerű progi

......

heni88 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1851

Köszönöm szépen! A VLC Media Player úgy látom kodek nélkül telepíthető, remélem nem lesz vele gond.

DJG Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1850

Az AVI nem formátum önmagában, csak egy csomagolás, belül bármiféle kódolás lehet; ha valami az egyiket lejátssza, még nem biztos, hogy a másikat is.

 

Valami rendes lejátszóprogram, például VLC Player kell ahhoz, hogy mindent vigyen. A Windowsé silány, tudjuk.

 

És a legfontosabb: kodekcsomagot soha, semmilyen körülmények között ne telepíts. Ha megteszed, rövidesen újratelepítés lesz a vége.

Előzmény: heni88 (1849)
heni88 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 1849

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy a laptopon a Windows Media Player az avi formátumú videokat nem játssza le, csak a hangot. Így nem merem lemezre írni, amíg nem látom a videot is, mert félek, hogy a DVD - lejátszóm is csak a hangot lesz képes lejátszani.

Esetleg valami avi lejátszó programot kellene letöltenem hozzá?

Légyszi segítsen valaki, nagyon fontos lenne!!!

Előre is köszi!

Hierro Nyh. Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1848

Közben saját utánajárással sikerült rábukkani a Subtitle Workshopra. ;)

Előzmény: Hierro Nyh. (1847)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2010.11.08 0 0 1847

25 fps-es filmhez csak 23,976 fps-es feliratot tudtam találni. Mit lehet tenni?

(azon kívül, hogy nagy pepecseléssel jegyzettömbben átírom az SRT-fájlt...)

ronnieweasley Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1846

Régi probléma a gépemnél, hogy a youtube-os, vimeos vagy egyébk online videók képei lefagynak, de a hang normálisan megy tovább. De ezt sem mindig, csak ha olyanja van (és nagyobb mértékben rossz mint jó). A számítógépen levő .avi-kat normálisan lejátszotta Windows Media PLayerben.

Pár napja viszont elkezdte ugyanezt (lefagy a kép a hang megy tovább) a számítógépen levő .avikkal is!!! És ez rettentően bosszant.

Valami ötlet? Már többször is le/fel telepítgettem mindenféle kodekeket, ilyen-olyan flash meg divx frissítéseket, de semmi!

Előre is köszönöm a segítséget!!

szani Creative Commons License 2010.10.01 0 0 1845
sziasztok
Tudna esetleg valaki ajánlani egy egyszerű videofile katalógus programot?
Tehát nem film katalógust, hanem amivel egy könyvtárban lévő videofilekat lehet kilistázni és kiírja pl. a felbontást, kodecet stb.
dfens33 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1844
Sziasztok,

Az lenne a problémám, hogy netről letöltött avi-kat az asztali DVD-m úgy játszik le, hogy a kép tökéletes, a háttérzajok is, csak éppen a beszédek nem hallatszanak. Kétségtelen, hogy egy Hyundai lejátszóm van, de eddig ilyen probléma nem volt, most meg egyre többször. A számítógépen tökéletesen megy.
Nem tudnátok segíteni, hogy mit lehetne tenni ez ügyben?

Köszönöm előre is a segítséget!
Calvera Creative Commons License 2010.09.19 0 0 1843

nemtudom de ma meg már pl nem látom a tv-n egy pár mapát mig a gépen ot vannak.

 

Előzmény: DJG (1842)
DJG Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1842
Konvertáld át olyanra, amit szeret. Az AVI kiterjesztés semmit sem jelent, az csak egy csomagolás, bármi lehet benne.
Előzmény: Calvera (1841)
Calvera Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1841

Üdvözlet.

lene egy problámám az avikal meg egy bizonyos HDD-vel.

az a problémám hogy a DVD nem hajlandó minden filmet lejátszani.

azt írja ki hogy a HDD-nem támogatja.

mit csináljak hogy vigye?

minden avi a PC szerint.

 

 

DJG Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1840
Nincs neki külön ingyenes verziója, egy van, és az ingyen van. Ha valahol valami mást látsz, azt ne töltsd le, a saját weboldalukról az eredetit töltsd le.
Előzmény: freyya (1839)
freyya Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1839
Köszi szépen! És ennek a flick-nek tényleg működik az ingyenes verziója is? Az utóbbi két napban már a harmadik "ingyenes" konvertáló programot töltöttem le, aztán amikor elindítom, akkor jön a figyelmeztetés, hogy az ingyenes verzió vagy végig márkajegyet nyom a videókép közepére, vagy csak néhány perces videót lehet konvertálni vele stb., a teljes verziót az adott linken tudom letölteni természetesen nem kevés pénzért. Ha nagyüzemben tölteném le a filmeket, még meggondolnám, de egyetlen dvd-ért nem fizetek ki 100-150 eurót.
Előzmény: DJG (1837)
Quantumleap Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1838

Kösz. Majd megnézem.

De amúgy , mint írtam, egyes filmeket teljesen okésan visz.

Előzmény: Törölt nick (1833)
DJG Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1837
Persze, hogy van, sok is. Például DVD Flick.

A gyári lemezek DVD Video formátumban vannak: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video
Előzmény: freyya (1835)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1836

Gyári DVD-k DVD-formátumban vannak, a rajta látható *.vob fájlok MPEG-2 lényegében, de én nem szoktam szabvány DVD-t készíteni, esetleg linket tudnék ajánlani:

 

http://www.google.com/search?q=divx+to+dvd 

 

Lehet, elég lenne átkódolni az AVI-t más bitrátával, felbontással, akár szintén AVI-ra, csak némi minőségrontással, hátha úgy könnyebben megküzdene vele a lejátszó.

 

Nero a másik, amit szintén nem használok, bár ha jól rémlik, egyesek szoktak vele DVD-t kódolni. Talán pont ez a gondja, hogy nem bírja átkódolni, nincs hozzá rendszerkodek, vagy ilyesmi.

Előzmény: freyya (1835)
freyya Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1835
Esetleg tudtok olyan cd-dvd írót, ami ezekből a mindenféle DivX és egyéb fájlokból rendes videó dvd-t tud írni? Úgy értem, hogy pl. cd-nél is lehet az mp3-ból sima audio cd-t írni, amit bármelyik lejátszó le tud játszani, akkor a Nero ezeknél a DivX-es dolgoknál miért nem ajánlja fel ugyanígy, hogy kiírhatom olyan formátumban, ahogyan a gyári dvd-k is vannak? Egyáltalán milyen formátumban vannak a gyári dvd-k? Van ingyenesen letölthető konvertáló program, amivel ilyet tudok csinálni?
freyya Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1834
Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a netről letöltött DivX filmet a számítógépen rendesen le lehet játszani, a dvd-lejátszón viszont csak a hang tökéletes, a kép állandóan akadozik-késik? Lehet ezen segíteni? Mivel torna, és a számítógép közelében nincs hely ugrándozni, csak a dvd-lejátszóval tudnám használni. Mielőtt jogvédelemmel jönnétek, fél napig kutattam a neten, hátha kapható valahol az eredetije (határozottan jobban örülnék gyári minőségnek), de sajna nincs sehol. Ez valami brazil táncos torna.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1833
Vagy itt van például az MPC-HC: az 1/9-es billentyűvel lehet a képet kicsinyíteni/nagyítani, arányok nem torzulnak. Billentyűparancsokat át lehet variálni a beállítások között, ha nincs Numpad.

KMPlayernél kicsit másképp van: Pan Scan, Cropping, ahol fix értékek vannak, de azt is lehet módosítani, igény szerint.

http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

Előzmény: Quantumleap (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1832

Más gépen nem csinálta ezt az adott filmekkel.

 

Nem mindegy, a másik gépnek milyen kijelzője van, és ennek milyen van. Pixelméret, oldalarány.

 

Az semmiképp nem elvárható, hogy szeretnéd széthúzni a képet, de azért az arcok ne nyúljanak. Geometriai torzulás nélkül annyit lehet tenni, hogy levágsz egy kicsit a kép aljából és tetejéből, így kitölti a bal-jobb oldalt is (arányos nagyítás).

 

A KMPlayerrel például lehet ilyeneket csinálni, hogy automatikusan csak annyit vágjon le, amennyi szükséges a teljes kitöltéshez.

Előzmény: Quantumleap (1831)
Quantumleap Creative Commons License 2010.02.02 0 0 1831
A nemrég vett laptopomnak van egy kisebb furcsasága a videók lejátszásával teljes képernyős módban. (Megjegyzem, a gépemen többféle player is fent van már) Egyeseket teljesen okésan visz, másokkal viszont azt csinálja, hogy kétoldalt függőlegesen vastag fekete csíkot rak be, és aközé a filmet. (Tudom, a legtöbb lejátszónál van olyan, hogy széles teljes képernyő, de az meg elég ortopéd módon megnyújtja a képet.) Más gépen nem csinálta ezt az adott filmekkel. Tehát azt akarnám, hogy teljes képernyős üzemmódban minden film normálisan legyen közvetítve. Gspottal néztem, azt írja, hogy a szükséges kodek installálva van. A gépen kellene valamit beállítani, vagy esetleg telepíteni valamit? Ha ez fontos, Windows Vistám van, angol nyelvü.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1830
Ha még aktuális: a SUPER nevű konverter picit egyszerűbb, de az Avanti a legjobb.
Előzmény: galimano (1828)
DJG Creative Commons License 2009.08.19 0 0 1829
Egészen biztosan van, de mivel én ezt ismerem, ezt szoktam használni, mással nincs tapasztalatom. De biztos jár majd ide olyan, akinek van.

Amúgy a kérdés második felére a VirtualDubMod lenne a jó válasz, az kiválóan csinál DivX vagy Xvid formátumot (kodek kell hozzá, de nem kodekcsomag, olyat soha, semmilyen körülmények között nem szabad telepíteni, hanem konkrétan a fenti két kodek közül, amelyik kell), de a Windows médiaformátumát nem olvassa. Ha valami MPEG-ből kell kiindulnod, akkor jó.
Előzmény: galimano (1828)
galimano Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1828
Értem. És valami egyszerűbb program nem lenne ?
Előzmény: DJG (1827)
DJG Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1827
Avanti + FFMPEG. Csak az a baj, hogy pilótavizsgás, nem Open > Convert > Save alapon működik...
Előzmény: galimano (1826)
galimano Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1826
Sziasztok !
Valaki tudna nekem egy olyan freeware programot ajánlani, amely zökkenőmentesen konvertál DivX formátumba ? Főleg WMV-t, és H264-et szeretnék átkonvertálni ilyen formátumba, de eddig szinte csak tesztverziókkal találkoztam. :-(
Előre is köszönöm !

galimano
DJG Creative Commons License 2009.08.03 0 0 1825
Nem létezik olyan, hogy sima AVI. Az AVI egy külső csomagolás, olyan mint a karácsonyi csomagolópapír: akármi és bármi is lehet benne. Azokban a mozikban, amelyeket a lejátszód nem szeret, nyilván olyan kódolás van, amit nem ismer. Vagy lehet frissíteni a lejátszó firmware-én, hogy ezeket is felismerje, vagy kénytelen leszel átkonvertálni őket olyanra, amit ő is ismer.

Két program lesz a barátod, a GSpot megmutatja, ténylegesen milyen codec is van a filmben, a VirtualDubModdal pedig át tudod konvertálni, ha szükséges.
Előzmény: forza forza (1824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!